• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من برای هر تکذیبی یه دلیل میارم.
انتظار نداشته باشید بگید "اگه کسی به حرف من شک داره مقالات استاد انوش راوید، مقالات کوروش شهرکی، مقالات پوریا پارسا، مقالات مجید خالقیان، ترجمه ی کتیبه های باستانی، تاریخ حمزه اصفهانی و... رو مطالعه کنه!" و من الکی الکی قبول کنم!
الان اینارو مطالعه کردید که تکذیب میکنین میگین بازم منبع؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
یه چیز "کاملا" طبیعیه که هر کس تمایل داره رو عقاید قبلی خودش بمونه و ازشون دفاع کنه. از اول میگم، اگه بخواید چرت و پرت بگید و بگید من اینطورم و فلان طورم و ماستمالی میکنم و غیره، نمیتونیم بحث کنیم.
خب این یه چیز طبیعیه اما طبیعی نیست که وقتی من به شما منبع میدم شما بی دلیل بگید که منبع من چرنده، شما بارها در بسیاری از تاپیک ها از جانب خودتون نظریات خودتون رو به عنوان اصل دین به خورد خلق الله دادید ولی وقتی من از یه شاعر قبل از دوران حکومت مزدور پهلوی (!) حرف زدم شما گفتید قابل قبول نیست؛ این تماما یعنی شما بی منطق هستید! تا یک کلمه هم به شما حرف میزنیم تند تند شروع میکنید که آره اگه دوباره به من چنین چیزی بگید بحث رو تموم میکنم :|
از جانب "تمام" کاربران حرف نزنید.
تمام کاربران طبیعتا درباره ی یک نفر نظری ندارن، ولی تجربه ی شخصیم اینه که حدود ده نفر به طور خود جوش -زمانی که با شما بحث میکردم- از طریق چت باکس پیام دادن که با فلانی بحث نکن نتیجه نمیگیری؛ خیلی جلوی خودمو گرفتم که اینو نگم ولی واقعا نشد، شاید شما فکر کنید الان بعد مباحثات پی در پی خیلی منطقی تر شدید ولی واقعا تنها کاری که میکنید صدور فتواست نه ذکر منبع، به همین خاطر بنده علنا در پست قبل ذکر کردم که حوصله ی بحث با شما رو ندارم و این آخرین پستیه که در جواب شما میدم.
بهتر نیست به جای ارائه ده تا منبع، بخش مورد نظر رو نقل قول کنید؟ حداقل اینطوری میتونیم بفهمیم که رو هوا حرف نمیزنید!
در مورد مغلطه ی توسل به شخص تحقیق کنید. سواد یه نفر "مطلقا" نمیتونه گویای درستی یا نادرستی حرفاش باشه.
پانترکیسم شاید چرند باشه، ولی لزوما مقابل آریایی پرستی نیست. دوتا مبحث "کاملا" جدا هستن و شما حق ندارید با رد یکی اون یکی رو اثبات کنید.
در ضمن، سوالای منو جواب ندادید!
بنده در این مورد بیشتر حرفی نمیزنم و میرم سراغ اصل کار، در مورد خود آریایی:

آریایی (Aryan با تلفظ ‎/ˈɛərɪən/‎ در زبان انگلیسی) نام قومی مردم ایران
منابع: orientali, Università degli studi di Roma "La Sapienza " Dipartimento di studi. The East and the meaning of history: international conference (23-27 November 1992).. Bardi, 1994-01-01
electricpulp.com. «IRANIAN IDENTITY ii. PRE-ISLAMIC PERIOD – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «We also know, thanks to this very same inscription, that Ahura Mazdā was considered the “god of the Iranians” in passages of the Elamite version corresponding to DB IV 60 and 62 in the Old Persian version, whose language was called “Iranian” or ariya (DB IV, 88-89). Then again, the Avesta clearly uses airya as an ethnic name (Vd. 1; Yt. 13.143-44, etc.), where it appears in expressions such as airyāfi; daiŋˊhāvō “Iranian lands, peoples,” airyō. šayanəm“land inhabited by Iranians,” and airyanəm vaējō vaŋhuyāfi; dāityayāfi; “Iranian stretch of the good Dāityā,” the river Oxus, the modern Āmū Daryā (q.v. ; see ĒRĀN-WĒZ). There can be no doubt about the ethnic value of Old Iran. arya(Benveniste, 1969, I, pp. 369 f. ; Szemerényi; Kellens)
electricpulp.com. «ĒR, ĒR MAZDĒSN – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «ĒR, ĒR MAZDĒSN (Inscr. Mid. Pers. ēr [ʾyly], plur. ērān [ʾylʾn, ʾyrʾn]), an ethnonym, like Old Persian ariya- and Avestan airya-, meaning “Aryan” or “Iranian. ”»
electricpulp.com. «ARYANS – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «The name “Aryan” (OInd. āˊrya-, Ir. *arya– [with short a-], in Old Pers. ariya-, Av. airiia-, etc.) is the self designation of the peoples of Ancient India and Ancient Iran who spoke Aryan languages»
  • electricpulp.com. «ARYA – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «ARYA, an ethnic epithet in the Achaemenid inscriptions and in the Zoroastrian Avestan tradition. It is used in the Avesta of members of an ethnic group and contrasts with other named groups[…]in the past, the Medes had been called Arioi. The Greek use of Areia (Latin Aria) for Old Pers. Haraiva, Balōčī Harē(v), Arm. H(a)reu, was likely to cause confusion. The same ethnic concept was held in the later centuries»
خب برای اثباتش یه شرط در نظر میگیریم، با این حساب که الان هرکس میتونه برای خودش تز بده ما نه دکتر راوید و دکتر حامد رو قبول داریم نه غیاث آبادی و گلرویی (!)
به منابع قدیمی تر که همون زمان وجود داشتن میشه استناد کرد:

هرودوت در اشارات تاریخی خود در رابطه با مادها می‌نویسد، «همه این مادها را در قدیم آریایی می‌نامیدند.»
منابع:
G. Gnoli, "IRANIAN IDENTITY ii. PRE-ISLAMIC PERIOD" in Encyclopædia Iranica. Online accessed in 2010
H.W. Bailey, "Arya" in Encyclopædia Iranica. Excerpt: "ARYA an ethnic epithet in the Achaemenid inscriptions and in the Zoroastrian Avestan tradition. [۵] Also accessed online in May, 2010
R. Schmitt, "Aryans" in Encyclopædia Iranica:Excerpt:"The name "Aryan" (OInd. āˊrya-, Ir. *arya- [with short a-], in Old Pers. ariya-, Av. airiia-, etc.) is the self designation of the peoples of Ancient India and Ancient Iran who spoke Aryan languages, in contrast to the "non-Aryan" peoples of those "Aryan" countries (cf. OInd. an-āˊrya-, Av. an-airiia-, etc.), and lives on in ethnic names like Alan (Lat. Alani, NPers. Īrān, Oss. Ir and Iron). Also accessed online: [۶] in May 2010

در منابع ارمنی، پارتها، مادها و پارس‌ها یکجا آریایی نامیده می‌شوند.
منبع:
R.W. Thomson. History of Armenians by Moses Khorenat'si. Harvard University Press, 1978. Pg 118, pg 166

استرابو (Strabo)، در کتاب جغرافی خود، یکی بودن مادها، پارس‌ها، باختری‌ها و سغدیها را یادآوری می‌کند.
منبع: جغرافیای استرابون

برای سوال سوم هم که واقعا آدم یاد اون سخن گهربار انیشتین میفته :|
جز اینکه الان تقریبا هیچکس رو نمیشه از یک نژاد خاص دونست، حرفی نمیزنم چون برای اینکه بخوام نژاد غالب خودم رو هم توضیح بدم باید درباره تاریخچه کادوس ها توضیح بدم و خیلی طولانیه و لزومی نمیبینم بگم چون به قول سعدی بزرگ حیف از حکمت که با *** گفتن!!

موفق باشید :)

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
من برای هر تکذیبی یه دلیل میارم.
انتظار نداشته باشید بگید "اگه کسی به حرف من شک داره مقالات استاد انوش راوید، مقالات کوروش شهرکی، مقالات پوریا پارسا، مقالات مجید خالقیان، ترجمه ی کتیبه های باستانی، تاریخ حمزه اصفهانی و... رو مطالعه کنه!" و من الکی الکی قبول کنم!
از مطالعه خیلی میترسید؟

برای تکذیب اون کتیبه ها و تواریخ چه دلیلی آوردید؟

انتظار نداشته باشید هر حرفی زدید ما قبول کنیم چون اینجا خونتون نیست!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
آها گرفتم چی شد :))
اوکیه آقا :))
فکر کردم دارید میگید ما الان آریایی نجیب هستیم :|
من با وجود نژاد آریایی 2500 سال پیش مشکلی ندارم. من صرفا میگم ما آریایی نیستیم! همون طور که خودتون گفتید نژاد خالص وجود نداره. چرا باید فکر کنم من آریاییم؟
تمام کاربران طبیعتا درباره ی یک نفر نظری ندارن، ولی تجربه ی شخصیم اینه که حدود ده نفر به طور خود جوش -زمانی که با شما بحث میکردم- از طریق چت باکس پیام دادن که با فلانی بحث نکن نتیجه نمیگیری؛ خیلی جلوی خودمو گرفتم که اینو نگم ولی واقعا نشد، شاید شما فکر کنید الان بعد مباحثات پی در پی خیلی منطقی تر شدید ولی واقعا تنها کاری که میکنید صدور فتواست نه ذکر منبع، به همین خاطر بنده علنا در پست قبل ذکر کردم که حوصله ی بحث با شما رو ندارم و این آخرین پستیه که در جواب شما میدم.
=)) چی بگم :))

و یه مطلب دیگه،
ببینید چند تا نکته:
1-من وظیفه ندارم نقض کنم.وظیفه شماست اثبات کنید.
2-توهین یا تحقیر تو بحث اصلا درست نیست و جلوی ادامه رو میگیره.
3-برچسب زدن به طرف بحث مغلطست و حق اینکار رو ندارید.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
و یه مطلب دیگه،
ببینید چند تا نکته:
1-من وظیفه ندارم نقض کنم.وظیفه شماست اثبات کنید.
2-توهین یا تحقیر تو بحث اصلا درست نیست و جلوی ادامه رو میگیره.
3-برچسب زدن به طرف بحث مغلطست و حق اینکار رو ندارید.

1- خب بنده که همون اول اثبات کردم، شما خیالتون شد بنده دارم زمینه چینی میکنم بگم ما آریایی خالصیم (که فرق چندانی با وضع الانمون نخواهد داشت) و شروع کردید به نقض بی دلیل تمام اثبات ها در صورتی که بحثش فرق داشت کلا!!

2و3- واقعامن قصد توهین و تحقیر نداشتم، یک آن خون به مغز آدم نمیرسه یه حرفی میزنه، شما اونها رو ندید بگیر و ببخش، اما در مورد اون چندنفر واقعا حقیقت بود که این حرف رو زدن :|

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
1- خب بنده که همون اول اثبات کردم، شما خیالتون شد بنده دارم زمینه چینی میکنم بگم ما آریایی خالصیم (که فرق چندانی با وضع الانمون نخواهد داشت) و شروع کردید به نقض بی دلیل تمام اثبات ها در صورتی که بحثش فرق داشت کلا!!

2و3- واقعامن قصد توهین و تحقیر نداشتم، یک آن خون به مغز آدم نمیرسه یه حرفی میزنه، شما اونها رو ندید بگیر و ببخش، اما در مورد اون چندنفر واقعا حقیقت بود که این حرف رو زدن :|
خب الان ادعایی مبنی بر آریایی بودنِ ما دارید سر اون بحث کنیم؟ :|

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
خب این یه چیز طبیعیه اما طبیعی نیست که وقتی من به شما منبع میدم شما بی دلیل بگید که منبع من چرنده، شما بارها در بسیاری از تاپیک ها از جانب خودتون نظریات خودتون رو به عنوان اصل دین به خورد خلق الله دادید ولی وقتی من از یه شاعر قبل از دوران حکومت مزدور پهلوی (!) حرف زدم شما گفتید قابل قبول نیست؛ این تماما یعنی شما بی منطق هستید! تا یک کلمه هم به شما حرف میزنیم تند تند شروع میکنید که آره اگه دوباره به من چنین چیزی بگید بحث رو تموم میکنم :|

بنده در این مورد بیشتر حرفی نمیزنم و میرم سراغ اصل کار، در مورد خود آریایی:

آریایی (Aryan با تلفظ ‎/ˈɛərɪən/‎ در زبان انگلیسی) نام قومی مردم ایران
منابع: orientali, Università degli studi di Roma "La Sapienza " Dipartimento di studi. The East and the meaning of history: international conference (23-27 November 1992).. Bardi, 1994-01-01
electricpulp.com. «IRANIAN IDENTITY ii. PRE-ISLAMIC PERIOD – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «We also know, thanks to this very same inscription, that Ahura Mazdā was considered the “god of the Iranians” in passages of the Elamite version corresponding to DB IV 60 and 62 in the Old Persian version, whose language was called “Iranian” or ariya (DB IV, 88-89). Then again, the Avesta clearly uses airya as an ethnic name (Vd. 1; Yt. 13.143-44, etc.), where it appears in expressions such as airyāfi; daiŋˊhāvō “Iranian lands, peoples,” airyō. šayanəm“land inhabited by Iranians,” and airyanəm vaējō vaŋhuyāfi; dāityayāfi; “Iranian stretch of the good Dāityā,” the river Oxus, the modern Āmū Daryā (q.v. ; see ĒRĀN-WĒZ). There can be no doubt about the ethnic value of Old Iran. arya(Benveniste, 1969, I, pp. 369 f. ; Szemerényi; Kellens)
electricpulp.com. «ĒR, ĒR MAZDĒSN – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «ĒR, ĒR MAZDĒSN (Inscr. Mid. Pers. ēr [ʾyly], plur. ērān [ʾylʾn, ʾyrʾn]), an ethnonym, like Old Persian ariya- and Avestan airya-, meaning “Aryan” or “Iranian. ”»
electricpulp.com. «ARYANS – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «The name “Aryan” (OInd. āˊrya-, Ir. *arya– [with short a-], in Old Pers. ariya-, Av. airiia-, etc.) is the self designation of the peoples of Ancient India and Ancient Iran who spoke Aryan languages»
  • electricpulp.com. «ARYA – Encyclopaedia Iranica». www.iranicaonline.org. بازبینی‌شده در 2017-01-04. «ARYA, an ethnic epithet in the Achaemenid inscriptions and in the Zoroastrian Avestan tradition. It is used in the Avesta of members of an ethnic group and contrasts with other named groups[…]in the past, the Medes had been called Arioi. The Greek use of Areia (Latin Aria) for Old Pers. Haraiva, Balōčī Harē(v), Arm. H(a)reu, was likely to cause confusion. The same ethnic concept was held in the later centuries»
خب برای اثباتش یه شرط در نظر میگیریم، با این حساب که الان هرکس میتونه برای خودش تز بده ما نه دکتر راوید و دکتر حامد رو قبول داریم نه غیاث آبادی و گلرویی (!)
به منابع قدیمی تر که همون زمان وجود داشتن میشه استناد کرد:

هرودوت در اشارات تاریخی خود در رابطه با مادها می‌نویسد، «همه این مادها را در قدیم آریایی می‌نامیدند.»
منابع:
G. Gnoli, "IRANIAN IDENTITY ii. PRE-ISLAMIC PERIOD" in Encyclopædia Iranica. Online accessed in 2010
H.W. Bailey, "Arya" in Encyclopædia Iranica. Excerpt: "ARYA an ethnic epithet in the Achaemenid inscriptions and in the Zoroastrian Avestan tradition. [۵] Also accessed online in May, 2010
R. Schmitt, "Aryans" in Encyclopædia Iranica:Excerpt:"The name "Aryan" (OInd. āˊrya-, Ir. *arya- [with short a-], in Old Pers. ariya-, Av. airiia-, etc.) is the self designation of the peoples of Ancient India and Ancient Iran who spoke Aryan languages, in contrast to the "non-Aryan" peoples of those "Aryan" countries (cf. OInd. an-āˊrya-, Av. an-airiia-, etc.), and lives on in ethnic names like Alan (Lat. Alani, NPers. Īrān, Oss. Ir and Iron). Also accessed online: [۶] in May 2010

در منابع ارمنی، پارتها، مادها و پارس‌ها یکجا آریایی نامیده می‌شوند.
منبع:
R.W. Thomson. History of Armenians by Moses Khorenat'si. Harvard University Press, 1978. Pg 118, pg 166

استرابو (Strabo)، در کتاب جغرافی خود، یکی بودن مادها، پارس‌ها، باختری‌ها و سغدیها را یادآوری می‌کند.
منبع: جغرافیای استرابون

برای سوال سوم هم که واقعا آدم یاد اون سخن گهربار انیشتین میفته :|
جز اینکه الان تقریبا هیچکس رو نمیشه از یک نژاد خاص دونست، حرفی نمیزنم چون برای اینکه بخوام نژاد غالب خودم رو هم توضیح بدم باید درباره تاریخچه کادوس ها توضیح بدم و خیلی طولانیه و لزومی نمیبینم بگم چون به قول سعدی بزرگ حیف از حکمت که با *** گفتن!!

موفق باشید :)

نمیدونم این بخش چرا شبیه بحث های آقای نیکیتا خوروچف با جان اف کندی ایالات متحده هست!
در بحران موشکی کوبا به جای استدلال آن ها یه مشت تهدید تحویل هم میدادند!
الان هم شبیه مذاکره ولادیمر پوتین با ترامپ بیشتر شبیه هست!
آقایون منظور من از حرف هاتون اینه که هرکسی یه ایده یه ......یسم! داره!
خوب من استدلال هایی در مورد این موضوع ارائه دادم بعضی ها تایید کردند بعضی ها رد!
من هیچکس رو مجبور نکردم حرف های منو تایید یا رد کنه!
ولی این رو همیشه به یاد داشته باشید!
مسئولین ایرانی نباشید!
خوب آلمان نازی ادعا میکرد که برتره و درست هم ادعا میکرد چون واقعا کشور قدرتمندی بود با اینکه خیلی کار هاش اشتباه بود!
فارغ از جنگ جهانی دوم و قتل عام بلاد و تصرف زمین و مالک شدن هوا و نژادپرستی آلمان نازی ادعا داشت که یک دهه ی کوچیک تورمش منفی میشه ، به برترین ارتش و قدرت نظامی دست پیدا میکنه! مردمش رو خوشحال میکنه! بازی های المپیک رو میبره!
از دست فقرا میگیره! سرمایه دار های فاسد رو نابود میکنه و گردن میزنه! عزت مردمش رو حفظ میکنه! حق آلمان رو از دیگر استعمارگران میگیره!
ظلم رو در آلمان و نسبت به آلمان سرکوب میکنه! دانشگاه های آلمان رو به بهترین محل تحصیل آلمانی ها تبدیل میکنه!
عظیمترین تانک های مهاجم ببر و اولین بشقاب پرنده جنگی دنیا رو میسازه!
و آخرش هم ادعاش رو تبدیل به واقعیت کرد و لیاقت داشت و تونست!
مردم نازی لیاقت داشتند ابرقدرت های دنیا رو نزدیک به 5 سال آواره خودشون کنن! دانشگاه هاشون جهش علمی کرد!
تورمشون منفی شد! همون تورمی که به گفته سفیر سوئیس قیمت نوشابه آلمان به خاطر زنگ زدن موبایلش و تاخیر 4 دقیقه ای 27 رایش زیاد شده بود نجات بده!
درسته اشتباه بود ولی خوب حق داشت بگه برتره!
ولی ماچی؟ عین طبل توخالی فقط میگیم برتریم! کجامون برتره؟ تورممون منفیه؟ ایالات متحده رو تحریم کردیم؟ ارتشمون ابرقدرت هست؟ میتونیم به آمریکا حمله کنیم و ایالات متحده رو بکنیم (جمهوری اسلامی ایران!) یا تورممون منفیه؟ یا اینکه دانشگاه شریفمون هاروارد رو خورده؟ هواپیمامون 7 بال درآووردن؟ بشقاب پرنده ایرانی ساختیم؟ جنگیش پیش کش!
مردممون خیلی از کشورمون راضی هستند؟ میتونن وقتی رفتن خارج با افتخار بگویند من ایرانی هستم؟ چرا چینی ها با افتخار میگویند ما چینی هستیم؟هرکس خوشش نیاد با ما طرفه؟ میدونی چرا چون فعلا برترند! ایالات متحده 11 روز چین رو تحریم کرد تورم امریکا 9 درصد رشد کرد!
آخرش چین رو از تحریم درآوورد! کمرش شکست! نتونست تحریم بکنه!
دفاع از عزت و سرزمین کمترین حقوق ملت اون هست!
خوب ایران تا به امروز از مرز و بومش دفاع کرده! ولی وظیفش بوده! چیزی نیست که به اون در مقابل ابرقدرت ها افتخار کنیم!
من نمیگم برتر نیستیم!
اگه برترید نشون بدید!
از امروز شروع کنید حرف نزنید!
از امروز بگید ما برتریم اتحاد جماهیر اسلامی سمپاد (سمپادیان)(:/
1500539316.jpg
وجود میاریم که امریکا و انگلستان و فرانسه و خود آلمان و چین رو قورت بده!
لیاقتش رو دارید بسم الله!

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
نمیدونم این بخش چرا شبیه بحث های آقای نیکیتا خوروچف با جان اف کندی ایالات متحده هست!
در بحران موشکی کوبا به جای استدلال آن ها یه مشت تهدید تحویل هم میدادند!
الان هم شبیه مذاکره ولادیمر پوتین با ترامپ بیشتر شبیه هست!
آقایون منظور من از حرف هاتون اینه که هرکسی یه ایده یه ......یسم! داره!
خوب من استدلال هایی در مورد این موضوع ارائه دادم بعضی ها تایید کردند بعضی ها رد!
من هیچکس رو مجبور نکردم حرف های منو تایید یا رد کنه!
ولی این رو همیشه به یاد داشته باشید!
مسئولین ایرانی نباشید!
جرئت دارید پارتیزان ایرانی آزاد باشید!
خوب آلمان نازی ادعا میکرد که برتره و درست هم ادعا میکرد چون واقعا کشور قدرتمندی بود با اینکه خیلی کار هاش اشتباه بود!
فارغ از جنگ جهانی دوم و قتل عام بلاد و تصرف زمین و مالک شدن هوا و نژادپرستی آلمان نازی ادعا داشت که یک دهه ی کوچیک تورمش منفی میشه ، به برترین ارتش و قدرت نظامی دست پیدا میکنه! مردمش رو خوشحال میکنه! بازی های المپیک رو میبره!
از دست فقرا میگیره! سرمایه دار های فاسد رو نابود میکنه و گردن میزنه! عزت مردمش رو حفظ میکنه! حق آلمان رو از دیگر استعمارگران میگیره!
ظلم رو در آلمان و نسبت به آلمان سرکوب میکنه! دانشگاه های آلمان رو به بهترین محل تحصیل آلمانی ها تبدیل میکنه!
عظیمترین تانک های مهاجم ببر و اولین بشقاب پرنده جنگی دنیا رو میسازه!
و آخرش هم ادعاش رو تبدیل به واقعیت کرد و لیاقت داشت و تونست!
مردم نازی لیاقت داشتند ابرقدرت های دنیا رو نزدیک به 5 سال آواره خودشون کنن! دانشگاه هاشون جهش علمی کرد!
تورمشون منفی شد! همون تورمی که به گفته سفیر سوئیس قیمت نوشابه آلمان به خاطر زنگ زدن موبایلش و تاخیر 4 دقیقه ای 27 رایش زیاد شده بود نجات بده!
درسته اشتباه بود ولی خوب حق داشت بگه برتره!
ولی ماچی؟ عین طبل توخالی فقط میگیم برتریم! کجامون برتره؟ ارتشمون ابرقدرت هست؟ میتونیم به آمریکا حمله کنیم و ایالات متحده رو بکنیم (جمهوری اسلامی ایران!) یا تورممون منفیه؟ یا اینکه دانشگاه شریفمون هاروارد رو خورده؟ هواپیمامون 7 بال درآووردن؟ بشقاب پرنده ایرانی ساختیم؟ جنگیش پیش کش!
مردممون خیلی از کشورمون راضی هستند؟ میتونن وقتی رفتن خارج با افتخار بگویند من ایرانی هستم؟ چرا چینی ها با افتخار میگویند ما چینی هستیم؟هرکس خوشش نیاد با ما طرفه؟ میدونی چرا چون فعلا برترند! ایالات متحده 11 روز چین رو تحریم کرد تورم امریکا 9 درصد رشد کرد!
آخرش چین رو از تحریم درآوورد! کمرش شکست! نتونست تحریم بکنه!
دفاع از عزت و سرزمین کمترین حقوق ملت اون هست!
خوب ایران تا به امروز از مرز و بومش دفاع کرده! ولی وظیفش بوده! چیزی نیست که به اون در مقابل ابرقدرت ها افتخار کنیم!
من نمیگم برتر نیستیم!
اگه برترید نشون بدید!
از امروز شروع کنید حرف نزنید!
از امروز بگید ما برتریم ایران نازی به وجود میاریم که امریکا و انگلستان و فرانسه و خود آلمان و چین رو قورت بده!
لیاقتش رو دارید بسم الله!
خب من بی ربط بگم که پارتیزان اون قدرا هم چیز جالبی نیستا :-"

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
معاهده ی آتش بس ورسای انجمن سمپاد
اینجانب Ali NajarKarimi و əlirezaدریک طرف و پهلوی و boodika در طرف مقابل با میانجی گری Leopard با توجه به قوانین انجمن مبنی بر اختلاف و دعوا و ایجاد توده پست های نامربوط و اشاره شده ی طرفین در صورت ادامه بحث و گفت و گویی با لحن های غیر احترامی و مشاهده Like و Dislike های جبهه گرایانه با اولین تذکر مدیریت هاکان توسط Admin مطلب بسته خواهد شد و طرف مقصر با توجه به قانون انجمن رفتار خواهد شد.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اینجانب Ali NajarKarimi و əlirezaدریک طرف و پهلوی و boodika در طرف مقابل با میانجی گری Leopard با توجه به قوانین انجمن مبنی بر اختلاف و دعوا و ایجاد توده پست های نامربوط و اشاره شده ی طرفین در صورت ادامه بحث و گفت و گویی با لحن های غیر احترامی و مشاهده Like و Dislike های جبهه گرایانه با اولین تذکر مدیریت هاکان توسط Admin مطلب بسته خواهد شد و طرف مقصر با توجه به قانون انجمن رفتار خواهد شد.
برای شما واقعا متاسفم که بحث رو مطالعه نکردید و تاپیک رو به حاشیه سوق دادید اخر سر هم دست پیش گرفتید که پس نیفتید!!!!
اولا که شما شروع کردید به دیسلایک دادن به صورت انتحاری!بالاخره هر کس در دادن و ندادن دیسلایک ازاده ولی اگر ببینم به چیزهای الکی دیسلایک میدین به ادمین پیج اطلاع میدم!
برای شما و امثال شما که جنبه بحث ندارن و یک تاپیک رو به گند میکشن متاسفم!حالا هر چی میخاین دیسلایک بدین این باعث نمیشه من حقیقتو کتمان کنم!

لطفا هم هی از کلمات ورسای و نازیسم مایه نذارید تا مغلطه کنین!مثل اینکه فکر میکنین فقط خودتون این موضوعاتو میدونین..

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
ما که لایک و دیسلایک جبهه گرایانه ندادیم ولی:

1. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آتش زدن قرآن داد.
    32 دقیقه پیش

2. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آتش زدن قرآن داد.
    32 دقیقه پیش

3. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آتش زدن قرآن داد.
    32 دقیقه پیش

4. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آتش زدن قرآن داد.
    34 دقیقه پیش

5. (:TABASSOM:) به شما امتیاز لایک در تاپیک حرف بزن داد.
    36 دقیقه پیش

6. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک حجاب را می‌خواهم چون/نمی‌خواهم چون... داد.
    39 دقیقه پیش

7. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک حجاب را می‌خواهم چون/نمی‌خواهم چون... داد.
    39 دقیقه پیش

8. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک حجاب را می‌خواهم چون/نمی‌خواهم چون... داد.
    39 دقیقه پیش

9. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک تایپ فارسی با حروف انگلیسی؛ چرا؟ داد.
    40 دقیقه پیش

10. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک تایپ فارسی با حروف انگلیسی؛ چرا؟ داد.
    41 دقیقه پیش

11. Ali Najar Karimi ارسال شما را در موضوع آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ نقل قول کرده است.
    امروز در 17:13

12. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.
    امروز در 17:00

13. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.
    امروز در 16:58

14. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.
    امروز در 16:57

15. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.

16. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.

17. Ali Najar Karimi ارسال شما را در موضوع آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ نقل قول کرده است.
    امروز در 16:24

18. dr.namingstuff ارسال شما را در موضوع تایپ فارسی با حروف انگلیسی؛ چرا؟ نقل قول کرده است.
    امروز در 16:11

19. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.
    امروز در 15:45

20. Ali Najar Karimi به شما امتیاز دیسلایک در تاپیک آیا نژادی به نام "نژاد آریایی" وجود دارد؟ داد.
    امروز در 15:45
و...

با کوچکترین تاملی در بین 15 تا ارسال آخر سایت، پست های من در اون تاپیک ها و زمان امتیاز دهی، مفهوم لایک و دیسلایک جبهه گرایانه کاملا مشخص میشه!!

+چند تا از تصویر ها به علت زیادی حجم حذف شد.

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
نژاد اریایی در حقیقت نژاد قالب ایران محسوب میشه ولی اصیل اصیل که نیستن چون تداخل نژادی در طول تاریخ بوده
اصلا قبل از ورود اریایی ها اقوام دیگه ای هم توی ایران بودن مثل لولوبی ها توی غرب و اورارتو ها توی شمال غرب ولی چون اریایی ها تعدادشون زیاد تر بوده و دلایل دیگه اونا به باقی موندن (نژاد قالبه)

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
فک کنم نژاد آریایی یه زمانی بوده ولی حالا اینقدر ناخالصی پیدا کرده که دیگه نمیشه بهش گفت ژن آریایی

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
220px-NSDAP_Alte_Garde.svg.png

شما چی دارید در مورد اصیل بودن آریایی ها میگید...؟؟؟
عصر هیتلر و ایده نازیسم و فاشیسم گذشته!!!=P~
من فکر میکنم این تاپیک رو بیشتر برای افزایش طرفداران نژادپرست زدن!!!
اصیل بون شخص یعنی اینکه شخص یه خونواده سالم داشته باشه!
اصیل بودن هیچ ربطی به نژاد و رنگ نداره!
از دیدگاه اسلام ازدواج با یک خانم سیاه پوست مسلمون یا یه خانم کرد یا یه بانوی روس تبار مسلمون یا یه بانوی آمریکایی هیچ فرقی با هم نداره!!!
برخلاف ایران که تورو مسخره میکنن!
ملاک دو تاس: 1.تقوا 2.علم 3.متفرقه
تو ایران اینجوری هست؟ آیا دلتون میخواد با یه خانم پروفسور با تقوای سیاه پوست رو به خانم دیپلم سفید پوست ترجیح بدید؟
اگه ترجیح بدید (در صورت یکسان بودن تمام شرایط) و خونوادتون همه بدون هیچ مشکلی موافقت کنند شما مسلمونید اگه نه خونوادتون نازیسم جون سالم به در برده جنگ جهانی دوم هست!!![-|
داخل اصل برابری انسان ها داخل خود اسلام هم شبهاتی وجود داره

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
میخوام بدونم چطور تو تداخل نژادی فقط و صرفا آریایی ها مفعول بودن و اعراب فاعل؟به اعراب و ترک و مغول و اسکیمو ک میرسیم لابد خالصن کسی گارد نداره نسبت بهشون ولی به ما ک می رسه میشیم چند رگه و غیر خالص و توهم رضا پالانی! عجب
بحث با پان هارو ول کنید جدا!وقت هدر دادنه

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
چیزی به اسم خلوص نژادی وجود نداره...الان اگه از همینایی که خیلی به نژاد آریاییشون مینازن اکثریتشون ژن مشترک دارن(و داریم )با کشورای همسایه عرب زبان یا ترک زبان...اعتقاد داشتن به نژاد پاک آریایی چیزی جز توهم در دنیای امروز نیست
چیزی به اسم خلوص نژادی وجود نداره...الان اگه از همینایی که خیلی به نژاد ترکیشون(!) مینازن اکثریتشون ژن مشترک دارن(و داریم )با کشورای همسایه فارس زبان و هندو اروپایی...اعتقاد داشتن به نژاد پاک ترکی چیزی جز توهم در دنیای امروز نیست

حاجی حرفات و برگردوندم فقط کاش یکم تعصب نداشته باشیم:)) باشه ما توهم رضا شاه بزرگ ولی شما هم حاصل توهم پیشه وری و امثالهم هستید!

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
خدا از اونی که تاپیکو بالا آورد نگذره
حجم وحشی‌گری و پرخاشم تو بحثا خودمو ترسوند :))
تاکید می‌کنم تو این بحثا سر هر پیامتون اول متذکر شید که به خلوص نژادی و برتری قومی معتقد نیستید و پدرکشتگی با هیچ قوم و قبیله‌ای ندارید، وگرنه بحث قشنگی شکل نمی‌گیره و رو پایه‌ی اتهام‌زنی و برچسب‌گذاری پیش میره (خودم هم نمونه‌ی یکی از سردمداران این جنبش کثیف)

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
کاش

کاش خودتم به حرفات معتقدبودی و تعصب نداشته باشی ...کسی حرف از پانترکیسم نیاورده بود هیچ جای حرفای منم ربطی به پانترکیسم نداشت یادمم نمیاد گفته باشم که مفهوم برتری ترکا رو برسونه ... اشکالی که داری اینه که یه پیشفرض ذهنی از هرکسی که در این مورد نظرش باهات فرق میکنه گرفتی و با اون پیشفرض به هرکی میرسی یه لیبل میچسبونی و بعدش به اون لیبل حمله میکنی ... یه جای حرف منو بیار که در مورد برتری نژادی یا تحقیر دیگر اقوام باشه . اتفاقا اون بخشی از حرفات که حرفای منو برگردوندی کاملااا درسته !! حرفیه که من خودمن قبولش دارم . چیزی که من گفتم نه بر اساس حرفای قبلی این تاپیک و رد و قبول نظرات قبلی که بر اساس یکی از بدیهی ترین چیزایی که وجود داره و اونم اینه که بشر از وقتی از آفریقا اومده بیرون به جاهای مختلفی رفته همش در حال جابه جایی بوده و اتفاقا تا تونسته ژناشو پخش کرده!!! (حرفی که زدم و از لحاظ زیست شناسی ببین نه اینکه خواسته باشم به عقایدت بپرم )
من گفتم آریایی برتره؟من حتی پا رو فراتر می ذارم و میگم ایرانیا قبل ورود آریایی ها وجود داشتن در فلات ایران...بقیه حرفات قبلا تو این تاپیک ها ج دادم...به هر حال معتقد نیستم قوم و قبیله ای از سایر اقوام برتره...اونم از لحاظ خونی(!)
برتری در فرهنگ و تمدن و پیشرفت ملی قابل قیاسه ن مزخرفی به اسم خون و نژاد!بعدشم اگ همه نژاد ها ترکیب شده باشن درصد این ترکیب مثلا تو آمریکا و اروپای غربی بخاطر مهاجرت ها بیشتر که الان هدف بحث این نیس اما اصطلاح ملتینگ پات بیشتر برای جامعه آمریکا کاربرد داره که در تاریخ یک ملت مشخص نبوده و جامعه آمریکا از مهاجران مختلف تشکیل شده...مثلا به هند نمیتونی بگی ملتینگ پات(!)چرا؟چون حتی اگ خلوص خونی نداشته باشن ملت واقعی بودن ک در طول تاریخ با هم فراز و نشیب ها رو طی کردن قیافه یک هندی رو میتونی از یه عرب تشخیص بدی و آمریکایی چی؟آمریکا آخرش ۳۰۰ ساله ک کشور با این وسعت شده البته من زیاد گفتم بعد همون جنگ داخلی، آمریکا امروز پدید اومد قبلش ک همش تحت استعمار بوده...آمریکایی چهره واحدی نداره...آمریکا اصلا ملت جعلی است که با چسب فدرالیسم بهم چسبیده...همچین قیاسی بین آمریکا و ایران و یا هند و عربستان خیلی خنده داره کشور های آسیایی خط جامعه شون با اروپای غربی و آمریکا فرق داره و این قیاس خیلی ابتداییه

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
این حرفیم که زدی من نمیفهمم از کجای حرفای من برداشت کردی کاش بیای آگاهم کنی ... طوریم که از چندرگه و غیر خالص استفاده کردی که انگار چیز بدیه واقعا به شخصه درکش نمیکنم... آیا مشکلی تو چندرگه و غیر خالص بودن هست؟ اگه باشه همه آدمای دنیا مشکل دارن پس ... چه اسکیمو چه چینی چه آمریکایی چه اروپاییا همشون انقدررر ژنشون شبیه به همه که تصور برتری یکی به یکی دیگه به جوک شبیه عه (دقت کن حرفم راجع به همه مردم دنیاست و به خودت نگیر لطفا)
نخیر چند رگه بودن بد نیست منتها هدف از چند رگه بودن امروزه ی چیز دیگ اس!مثلا یکی باباش آفریقایی مامانش هلندی بهش میگن دو رگه!
بعدشم شما بد برداشت میکنی!حرف من واضح بود
+چرا هیچ وقت مقاله ای راجع به اعراب،ترک ها،اسکیمو ها جهت خالص نبودن ژنشون پیدا نمیشه همه گیر دادن به این ک آریایی نیست اگر هم هست به زور میشه یک قطره خون آریایی توش پیدا کرد انقدر ک ترکیب شده:))
این حرف مسخره اس ک آریایی ها ترکیب شده هستن چون اعراب بهشون تجاوز کردن:))خب اعراب به مصریان به اسپانیا و...هجوم بردن و جالبه هیچ وقت نمی شنویم اعراب ناخالص(!)درصورتی ک بخش قابل توجهی از مردم سوریه و عراق از نظر ژنی مثل ایرانی ها هستن و در بحث تخصصی کسی مثل اریک فن دانیکن به عراقی ها میگه عرب زبان!چون از نظر ژنی شبیه ایرانی ها هستن ..‌بحث من این بود چرا تو بحث ترکیب نژادی همش اعراب و خالص و دهنده و ایرانیان رو مفعول و گیرنده می پنداریم!ک بسیار خنده داره

بالا