• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
من درک نمی‌کنم چطوری به بچه‌های دبیرستانی می‌گید بره درس‌های یک رشته را نگاه کنه. بنظرم یک کار طاقت‌فرسا با بازدهی کم میاد. حتی اگه قبول کنیم که فرد ترفند خاصی از روی اسم درس و سر فصل‌ها می‌تونه ماهیت یک رشته را تشخیص بده و این کار کمکش می‌کنه. (به منم این ترفند را یاد بدید:)) ) باز هم نحوه تدریس یک درس یکسان در دو رشته متفاوت می‌تونه خیلی فرق کنه. مثلاً درس سیگنال و سیستم‌ها هم توی برق تدریس میشه و هم برخی از دانشگاه‌ها برای مهندسی کامپیوتر تدریس می‌شه ولی خب عملاً اون تاکیدی که برقی‌ها روی ریاضیش دارند و تحلیل می‌کنند مهندسی کامپیوتر انجام نمی‌ده یعنی اصلاً خود استاد وارد این مقوله نمی‌شه.
+ اینکه هر استاد حتی تو یک رشته یک درس رو با یک رویکرد درس میده و اینکه اسم درس ها سنسی به یک بچه دبیرستانی نمیده مثلا کدوم بچه دبیرستانی از روی تحقیق در عملیات می خواهد بفهمه این درس مفهومش چیه : ))

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
خوش به حالتون
کنکورو رد کردین با خیال راحت میرید دانشگاه

• دیسلایک
امتیازات: banaz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
من درک نمی‌کنم چطوری به بچه‌های دبیرستانی می‌گید بره درس‌های یک رشته را نگاه کنه. بنظرم یک کار طاقت‌فرسا با بازدهی کم میاد. حتی اگه قبول کنیم که فرد ترفند خاصی از روی اسم درس و سر فصل‌ها می‌تونه ماهیت یک رشته را تشخیص بده و این کار کمکش می‌کنه. (به منم این ترفند را یاد بدید:)) ) باز هم نحوه تدریس یک درس یکسان در دو رشته متفاوت می‌تونه خیلی فرق کنه. مثلاً درس سیگنال و سیستم‌ها هم توی برق تدریس میشه و هم برخی از دانشگاه‌ها برای مهندسی کامپیوتر تدریس می‌شه ولی خب عملاً اون تاکیدی که برقی‌ها روی ریاضیش دارند و تحلیل می‌کنند مهندسی کامپیوتر انجام نمی‌ده یعنی اصلاً خود استاد وارد این مقوله نمی‌شه.
آخه به نظر من این مدلی نیست که به هیچ وجه هیچ درکی از اون رشته به بچه نده به هر حال کلی اسم درس هست که می دونه بعضیاشون چین
بعد خوبیش اینه که ممکنه متوجه شباهت رشته های مختلف بشه و فقط یه رشته رو انتخاب نکنه و رشته های مشابهش رو هم بشناسه و انتخاب کنه
من خودم موقع انتخاب رشته همین کارو کردم
البته علایقمو می دونستم

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
آخه به نظر من این مدلی نیست که به هیچ وجه هیچ درکی از اون رشته به بچه نده به هر حال کلی اسم درس هست که می دونه بعضیاشون چین
بعد خوبیش اینه که ممکنه متوجه شباهت رشته های مختلف بشه و فقط یه رشته رو انتخاب نکنه و رشته های مشابهش رو هم بشناسه و انتخاب کنه
من خودم موقع انتخاب رشته همین کارو کردم
البته علایقمو می دونستم
از درسای پایه یا درسایی که اسمای خیلی تخصصی نداشته باشن میتونه یه دید کلی داشته باشه که مثلا فلان رشته بیشتر بِیس ریاضی دارن یا فیزیک و ...
ولی فکر نکنم دیدی درمورد درسا و مطالبش داشته باشن. مثلا بچه دبیرستانی اگه براش توضیح داده نشه چجوری میفهمه استاتیک و سیالات چیه!
بطور کلی مفیده این مورد ولی اگر کسی باشه براشون یه توضیح مختصر هم بده بهتره چون هدف اینه که ببینه علاقه داره یا نه. و اون درسای پایه ای که میشناسه کلا یکی دو ترم باهاش سر و کار داره معمولا

بالا