• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کلا مگه این کتاب ها خیلی فرقی میکنن؟! رمان نیست که ترجمه فرق کنه. مشتی توضیح و فرمول و اثبات و مثال و مساله !
احتمالاً همون یک مشت توضیحش برای من فرق میکرده که پرسیدم

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
کلا مگه این کتاب ها خیلی فرقی میکنن؟! رمان نیست که ترجمه فرق کنه. مشتی توضیح و فرمول و اثبات و مثال و مساله !
اتفاقا خیلی مهم تره ترجمه کتاب های علمی!
مثلا آمار و احتمال رو بد ترجمه کنی اصلا سوال عوض میشه. من خودم سر این ترجمه های بد کلا ترجیح میدم انگلیسی بخونم تا شفاف باشه نوشتار.

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
احتمالاً همون یک مشت توضیحش برای من فرق میکرده که پرسیدم
مدت طولانی گذشته از پست شما احتمالا به جواب رسیدید
من از رو ترجمه عالم زاده (انتشارات شریف فکر کنم ) خوندم ،‌به نظرم خوب بود جدا ،‌یعنی اگر هم یه جوری باشه عادت می کنین احتمالا . یعنی استاندارد بود دیگه مابقی کتابای ریاضی ترجمه هم همینجورین ، مگه اینکه مشکل ساختاری داشته باشین با ترجمه ریاضی .

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
اگه درست یادم باشه یکی از بچه های همینجا گفته بود که از اونجا که کتاب ها گرونن و خب خیلی از کتاب ها یه بار خونده میشن و دیگه نیاز نمیشه اگه آیپد داشته باشیم خیلی بهتره و از رو آیپد بخونیم و این ها، نظر شما چیه؟ ایده خوبیه؟^^

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اگه درست یادم باشه یکی از بچه های همینجا گفته بود که از اونجا که کتاب ها گرونن و خب خیلی از کتاب ها یه بار خونده میشن و دیگه نیاز نمیشه اگه آیپد داشته باشیم خیلی بهتره و از رو آیپد بخونیم و این ها، نظر شما چیه؟ ایده خوبیه؟^^
آیپد گرون‌تره:))
مگه این که بخوای تمام کارای درسیتو روی یه دستگاه انجام بدی و اپل‌باز باشی.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
کسی که اینو میگه دیگه معلومه که پولداره
و البته خدا زیادش کنه((:
نه حقیقتش از دنیا بی خبرم و قیمت آیپد رو نمیدونستم🚶‍♀️ همین الانش تو خرید لپتاپ موندم:))

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
نه حقیقتش از دنیا بی خبرم و قیمت آیپد رو نمیدونستم🚶‍♀️ همین الانش تو خرید لپتاپ موندم:))
ایشالا که کلی داشته باشی ولی بسته به رشته‌ت، چیزی که می‌خوای بخریو انتخاب کن
ممکنه حتی سراغ تبلتای ویندوزی بری به جای لپتاپ و تبلت و گوشی با هم برات کار کنه. هر کسی بسته به نیازش بالاخره. یوگابوک لنوو نمی‌دونم چقد قیمتشه ولی می‌دونم تبلت ویندوزی‌ایه که از سرفیسای مایکروسافت خیلی ارزون‌تره و میگن نسخهٔ ویندوزیم داره اما توان پردازشیش بالا نیست واسه همین کار خیلی سنگین نمیشه باهاش کرد. راهنماهای خرید لپتاپم ببین (ویدیوی فارسیم داریم براش) مممکنه یه چیز ارزون‌تر بتونی پیدا کنی. من سر خرید لپتاپم هیچی بلد نبودم و ممکن بود بتونم چند تومن کم‌تر خرج کنم و چیز به صرفه‌تری بگیرم.

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
اول تا آخر شما پول پرینت و کتابایی که میخوای بدی شاید از همون ایپد و قلمش بیشتر بشه،واسه کسی که داره عالیه واسه کسی هم که نمیتونه همچین پولی و یکجا تقبل کنه خب مدلای دیگم هست مثلاs7feسامسونگ با قلمش نهایتا بشه پونزده تومن‌
من خودم خواستم بخرم بهم گفتن اون مدل سامسونگ دوسال دووم داره و مثل بقیه مدلا کند میشه و اینها ولی خب اپل هرچی نباشه عمرش زیاده:))
هیچی دیگه هیچکدومش و نخریدم همچنان منتظرم:>

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اول تا آخر شما پول پرینت و کتابایی که میخوای بدی شاید از همون ایپد و قلمش بیشتر بشه،واسه کسی که داره عالیه واسه کسی هم که نمیتونه همچین پولی و یکجا تقبل کنه خب مدلای دیگم هست مثلاs7feسامسونگ با قلمش نهایتا بشه پونزده تومن‌
من خودم خواستم بخرم بهم گفتن اون مدل سامسونگ دوسال دووم داره و مثل بقیه مدلا کند میشه و اینها ولی خب اپل هرچی نباشه عمرش زیاده:))
هیچی دیگه هیچکدومش و نخریدم همچنان منتظرم:>
تو که بخوای s7fe بگیری برو سراغ A چون نمایشگراشون حداقل TFT نیستن!
۲ سالم کم گفتن به نظرم. همچنان گوشی در مجموع بهتر از تبلته برای عموم بچه‌ها اما لپتاپ برای خیلی کارا لازم میشه.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
تو که بخوای s7fe بگیری برو سراغ A چون نمایشگراشون حداقل TFT نیستن!
۲ سالم کم گفتن به نظرم. همچنان گوشی در مجموع بهتر از تبلته برای عموم بچه‌ها اما لپتاپ برای خیلی کارا لازم میشه.
من لپتاپ و گوشی و دارم ، برای جزوه ها یه تبلت و قلم میخواستم و دنبال اپل هم بودم برای همین سامسونگ و نخریدم کلا چون گوشی و ایرپادم قطعا با آی‌پد راحت تر مچ میشه
عام اره دوسالو همینجوری گفت ولی درکل میخواست بگه در مقایسه با اون آی‌پده عمرش کمتره

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
من لپتاپ و گوشی و دارم ، برای جزوه ها یه تبلت و قلم میخواستم و دنبال اپل هم بودم برای همین سامسونگ و نخریدم کلا چون گوشی و ایرپادم قطعا با آی‌پد راحت تر مچ میشه
عام اره دوسالو همینجوری گفت ولی درکل میخواست بگه در مقایسه با اون آی‌پده عمرش کمتره
تو که اپل‌بازی و اندازهٔ s7fe پول داری، یه چیزی مثل آیپد مینی یا ایر(؟) بخر.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
تو که اپل‌بازی و اندازهٔ s7fe پول داری، یه چیزی مثل آیپد مینی یا ایر(؟) بخر.
میخواستم پرو بگیرم داداشم تموم پولو داد کنسول و این چیزا خرید: ))
درحال حاضر حتی هزارتومنم ندارم

ثنا:/

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
wgaf?
سال فارغ التحصیلی
1400
بوک ریدر انتخاب اقتصادی تریه و از لحاظ سلامت چشم هم گزینه بهتری محسوب میشه.
ولی اگر فقط برای استفاده های دانشگاهی بخواید شاید به صرفه نباشه.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

در رشته مهندسی دوره کارشناسی اکثرن جزوه استاد خیلی مهمتره و کتاب رفرنس رو یه روخوانی میکنی یا اگه جایی رو متوجه نشدی بهش رجوع میکنی ( که معمولا اینا هم اتفاق نمیوفته) و بیشتر برای حل تمرین بدرد میخوره که استاد اساین میکنه و پی دی اف همه موجوده (زبان اصلی)

درس استاد و مکتبخونه>>>>>>>>> کتاب رفرنس

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
من می خواستم کلاس آلمانی بنویسم .گوته رو تعریفشو شنیده بودم .
ولی الان ساعتاشو دارم میبینم دو جلسه در هفته هر کدوم دو ساعت و ربع :|
با وجود دانشگاه و اینا می رسم واسش وقت بزارم؟ یا برم یه موسسه دیگه که سبک تره؟

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
اگر منظورت یادگیریه دانشگاه از اول ترم بخونی میرسی
پاس شدنم از یک ماه قبل شروع کنی اوکیه
با این حساب که بخوای نمره ی خوب و اینا بگیری ؟
هر چقد در حد دانشگاه خوب محسوب بشه البته.
فکر کنم یه ترم برم دانشگاه شرایطو ببینم بهتره ولی از طرفی الان انگیزم اینا زیاده .میترسم یه ترم برم دانشگاه کلا بیخیال شم :))

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من می خواستم کلاس آلمانی بنویسم .گوته رو تعریفشو شنیده بودم .
ولی الان ساعتاشو دارم میبینم دو جلسه در هفته هر کدوم دو ساعت و ربع :|
با وجود دانشگاه و اینا می رسم واسش وقت بزارم؟ یا برم یه موسسه دیگه که سبک تره؟
سلام
بستگی داره هدفت از دانشگاه چی باشه و چقدر بخوای نمره خوبی بگیری. اگر مثلا قصد اپلای داری و میخوای معدل رو بالا ببندی، به نظرم ترم یک رو صرف نظر کن از کلاس دیگه رفتن. دانشگاه محیطش جدیده، اگر خوابگاه بخوای بری یه داستانه، اگر تو همین تهران باشی ساعت کلاسات خوب نباشه یه داستانه، اگر رشتت فنی باشه یهو حجم زیادی باید تو ریاضی مطلب بگن و راحت نیست.
ولی خب اگر خیلی گیر معدل نیستی و یا رشته‌ت خیلی سخت نیست درساش، خوبه که شروع کنی زبان خوندن رو و چهار ماه جلو میفتی دیگه.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من درک نمی‌کنم چطوری به بچه‌های دبیرستانی می‌گید بره درس‌های یک رشته را نگاه کنه. بنظرم یک کار طاقت‌فرسا با بازدهی کم میاد. حتی اگه قبول کنیم که فرد ترفند خاصی از روی اسم درس و سر فصل‌ها می‌تونه ماهیت یک رشته را تشخیص بده و این کار کمکش می‌کنه. (به منم این ترفند را یاد بدید:)) ) باز هم نحوه تدریس یک درس یکسان در دو رشته متفاوت می‌تونه خیلی فرق کنه. مثلاً درس سیگنال و سیستم‌ها هم توی برق تدریس میشه و هم برخی از دانشگاه‌ها برای مهندسی کامپیوتر تدریس می‌شه ولی خب عملاً اون تاکیدی که برقی‌ها روی ریاضیش دارند و تحلیل می‌کنند مهندسی کامپیوتر انجام نمی‌ده یعنی اصلاً خود استاد وارد این مقوله نمی‌شه.

بالا