• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
این درسای ما تا به آخر هی پیش نیاز همن ((: بعد من نمیدونم ملاک آدم چی باشه. عقب نمونه یا که معدلشو تو خطر نذاره یا پایین نمونه
مرسی به هر حال ^^
عقب موندن از ورودی به خودی خود چیز خاله زنکیه مهم اینه: چند ساله می خوای بگذرونی؟ برنامه‌ی ما مثلا چار سال و نیمه و منم موافقم که پنج ساله کنم و به خودم زیاد از حد فشار نمیارم مگه لازم بشه. ینی چی؟ ینی همین برنامه هم به خطر بیفته.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
یعنی زنجیره درس های اصلی رو قطع نکن. اختیاری و تخصصی اینا رو بنداز عقب.
واحدا خیلی انتخابی نیستن، یه برنامه میدن که فقط همونا رو می تونیم برداریم،یه سه واحدی اختیاری گذاشتن فقط
مرسی ^^

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
منم یه سوال دارم:"
اصلی‌ترین درس عملی ما طراحی معماریه. من با استادای آسون‌گیرتر برمی‌داشتم و کم کار می کردم، اما این بار با یه استاد قوی و سخت‌گیرتر برداشتم و بیش‌تر کار داد و منم قدری بیش‌تر کار کردم اما بازم نه خیلی. نمی دونم این بارم با استادای قوی و سخت‌گیر بردارم یا با آسون‌ترا. چه کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
ببین چندتا عامل هست توی معدل و نمره بالا شدن. اولیش خب تلاش کردنه. کسی نمیتونه نمره بالا بگیره و بگی تلاش نکرده. بعضی درسها در طول ترم باید خونده شن واقعا. هم در آینده تحصیلی و کاریت ممکنه مهم باشن، هم سنگینن و شاید نشه تو یه هفته حتی جمعشون کرد. جمع کنی هم فایده نداره خب. یادت میره دو روز بعدش. آخر 4 سال نگاه میکنی هیچی بلد نیستی. استادا معمولا سورس میگن خودشون که اون مهمتره. جزوه داشته باشن اون باز خیلی مهمتره. من خودم به شخصه خیلی وقت نمیکنم بشینم سوال دیگه حل کنم. ولی جزوه و مثال و کتاب و اینارو n بار میخونم در طول ترم. درسای معارف هم نمره بیارن به شرطی که استادش عقده ای نباشه، و یه ذره بشینی بخونی دیگه. این جوّی که هست بین ملت رو جدی نگیر خیلی. ترم 5 6 که میرسی و میخوای اپلای کنی ای بشینی برا کنکور خوندن، همه میزنن تو سرشون که چرا نخوندیم اون موقع.
دومین عامل شانسه. ممکنه بخونی و تلاش کنی ولی نشه واقعا. استادش عقده ایه، سوتی دادی، یا هرچی. باید موقع انتخاب واحد از سال بالایی درست جسابی مشورت بگیری. طرف خودش بخون باشه و نمره هاش خوب باشه. کلی پارامتر هست دیگه اینجا. یکی درس خوب نمیده نمره خوب میده، یکی آدم خفنیه بشناسیش ممکنه بتونی بعدا کارکنی باهاش، و و و .
بعدشم کلاسی که رنک زیاده توش، سخته کار واقعا. اسکیل دیگه نمیکنن نمراتو، سوتی بدی یه جا باختی، استرس کلاسه بیشتره. کلاسی که رنک نداشته باشه بهتره، حالا یا استادتو باید ضعیفتر برداری، یا یه جوری درساتو بچینی مثلا ترم آف برداری که نمره بهتری میدن.
اینا همه عاملای مهمی ان. هرچند ممکنه یکی انقدررر خفن باشه که گیر استاد بد هم بیفته بیست بگیره. ولی خب همه این عواملی که گفتمو داشته باشی معمولا هم درستو خوب خوندی، هم نمره خوبی گرفتی که استریت میشی و میتونی اپلای کنی.
موفق باشی!
نمره خوب ینی چند دقیقن؟
بعد برای اپلای نمره کل ترما باید خوب باشه؟من مثلا ترم اولم جالب نشد ترم ۲عم انگار قرار نیست جالب بشه:/دیگه باید قید اپلای رو زد؟

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
برای همنیاز کردن درسی که افتادم ، استاد درس افتاده باید تاییده بده؟ نمره م هم مهمه؟ :-?

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
نمره خوب ینی چند دقیقن؟
بعد برای اپلای نمره کل ترما باید خوب باشه؟من مثلا ترم اولم جالب نشد ترم ۲عم انگار قرار نیست جالب بشه:/دیگه باید قید اپلای رو زد؟

اینو من رفته بودم دنبالش معمولا از ترم 3 به بعد دنبال ریز نمرات اون درسا هستن ، و میدونن ترم 1 و 2 بیشتریا تر میزنن

نکته بعدی درسای اساسی و مهم
و گروه ریاضی فک کنم
نمره اینا مهمه

وگرنه مثلا نمره درس اندیشه اسلامی رو میخوان چیکار ؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
اینو من رفته بودم دنبالش معمولا از ترم 3 به بعد دنبال ریز نمرات اون درسا هستن ، و میدونن ترم 1 و 2 بیشتریا تر میزنن

و گروه ریاضی فک کنم
نمره اینا مهمه

خداروشکر
پس به تر زدنم تو امتحانا ادامه میدم:))

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
برای همنیاز کردن درسی که افتادم ، استاد درس افتاده باید تاییده بده؟ نمره م هم مهمه؟ :-?
اولا قانون همنیاز برای دانشکده. به دانشکده حتی متفاوته باید بری دنبالش ببینی اونجا چجوریه
ولی فکر کنم کلا نظر استاد درس وو معاون آموزشی مهمه،. نمره و اینا مستقلا تاثیری نداره

نمره خوب ینی چند دقیقن؟

و گروه ریاضی فک کنم
نمره اینا مهمه

یه اصلاحیه هم برای این:
به طور کلی بازم دانشگاه مقصد. و رشته خیلی موثره، ولی اگه معدل مثلا چندترم اولت خوب نشه میتونی بگی مثلا معدل۴-۵ ترم اخیرم اینه (‌یکی از دوستام معدل دو سال اولش ۱۴ عه و معدل دو سال آخرش ۱۹)
بعد تکنیک دیگه هم اینه که بشینی gpa رو حساب کنی، مثلا من معدلم الان روی کاغذ از ۲۰ حدود ۱۶.۶۰ عه ولی با gpa میشه. ۳.۴۵ از ۴ که اگر صرفا ضرب. در ۵ کنی میشه حدود ۱۷و نیم که تو دید طرف بهتره
نکته دیگه در مورد معدل اینه که بعضی عددا خیلی مهمن مثلا دارم میگم اختلاف ۱۷.۰۱ تا ۱۶.۹۹ خیلی بیشتر موثره تا مثلا ۱۶.۶۰. تا ۱۶.۱۰ چون خیلی از استادا و دانشگاه ها اینکه اصن رزومتو بررسی بکنن یا نه، نهایت تو یک دقیقه انجام میدن و خب سر همین فرست ایمپرشنه خیلی مهمه ...

بعد اصلاحیه برای. چیزی که امیررضا گفت اینه که خب کاملا وابستس به رشته و گرایش ارشدی که میخوای بری، یه گرایش ممکنه ریاضی براش مهم باشه یه گرایش اصلا مهم نباشه
مثلا : من اگه نخوام مهندسی نرم افزار اقدام کنم به جاش برم هوش، اون لیست نمراتی که میذارم ۳-۴ درسش جا به جا میشه ( دیگه نمیام مهندسی نرم افزار. و پایگاه داده رو برای اپلای هوش بنویسم نمرشو)
و در اضافه ی همین درسای خاص، اگه فلان درس درس اصلی گرایشیه که میخوای اپلای کنی و استاده یکم خرش برو باشه نمره خوب گرفتن از این جهت خوبه که میتونی از طرف تاییدیه بگیری که بگه آره مثلا فلانی این درسو باهام داشته و خیلی خفنه و فلان( یه. جور ریکام حساب میشه فک کنم)

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
منم یه سوال دارم:"
اصلی‌ترین درس عملی ما طراحی معماریه. من با استادای آسون‌گیرتر برمی‌داشتم و کم کار می کردم، اما این بار با یه استاد قوی و سخت‌گیرتر برداشتم و بیش‌تر کار داد و منم قدری بیش‌تر کار کردم اما بازم نه خیلی. نمی دونم این بارم با استادای قوی و سخت‌گیر بردارم یا با آسون‌ترا. چه کنم؟
منو جواب ندادین:-"
سوالم اینه که من که کم کار بودم برم با استاد آسونه بردارم بهتره یا سخت‌گیر بردارم؟:"

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
منو جواب ندادین:-"
سوالم اینه که من که کم کار بودم برم با استاد آسونه بردارم بهتره یا سخت‌گیر بردارم؟:"
دانشجوی هنر و معماری و ... بهتره احتمالا جواب بده ولی به نظرم خیلی راحته انتخابش:
اگه میخوای کار کنی (چه در حین دانشجویی چه بعدش و اپلای نکنی به زود). استاد قوی و سختگیره
اگه قصدت اپلایه آسون ترا
شما رو نمیدونم ولی دانشکده ما هر کسی چیزی یاد گرفته ۹۰درصدش به خاطر سرچاش و اینتترنتش و. یعنی خودش بوده، در نتیجه حتی واسه کار هم برای ما استاد آسون تره منطقی تره انتخابش

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
اگه کسی جزوه‌ی جامعی یا خلاصه ای از تاریخ تحلیلی داره خوشحال میشم به بنده عنایتی کنه:-"

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
اگه کسی جزوه‌ی جامعی یا خلاصه ای از تاریخ تحلیلی داره خوشحال میشم به بنده عنایتی کنه:-"
اگر با اونی که فکر می‌کنم برداشته باشی، هیچ کدوم هیچ کمکی بهت نخواهند کرد. : ))

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
مقاله‌هایی که پروتکتن و با سایهاب باز نمیشن رو چگونه به دست بیاوریم؟:-" زشته به نویسنده‌ش ایمیل بزنیم و بگیم مقالتو رد کن بیاد؟:-"

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
ای ینی من دو ماه دیگه اینجا میام سوال میپرسم ؟:)))))الکی مثلا من کنکورمو خیلی خوب دادم :)))))

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
مقاله‌هایی که پروتکتن و با سایهاب باز نمیشن رو چگونه به دست بیاوریم؟:-" زشته به نویسنده‌ش ایمیل بزنیم و بگیم مقالتو رد کن بیاد؟:-"

یعنی چطوری؟ تا حالا بهش برنخوردم. DOIش رو تو libgen هم یه دور سرچ کن. اگر باز هم نبود بنظرم به نویسنده‌ش ایمیل بزن. قبلا یه جایی خوندم که این پولی ژورنال‌ها می‌گیرن برای دسترسی دادن به مقاله تقریبا چیزی‌ش به نویسنده‌ها نمی‌رسه و خود نویسنده‌ها گفته بودن اگر دسترسی می‌خواید به خودمون ایمیل بزنید ما رایگان در اختیارتون می‌ذاریم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
یعنی چطوری؟ تا حالا بهش برنخوردم. DOIش رو تو libgen هم یه دور سرچ کن. اگر باز هم نبود بنظرم به نویسنده‌ش ایمیل بزن. قبلا یه جایی خوندم که این پولی ژورنال‌ها می‌گیرن برای دسترسی دادن به مقاله تقریبا چیزی‌ش به نویسنده‌ها نمی‌رسه و خود نویسنده‌ها گفته بودن اگر دسترسی می‌خواید به خودمون ایمیل بزنید ما رایگان در اختیارتون می‌ذاریم.
ایول پس
مرسی از جوابت

بالا