• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مطالعه گروهی منابع نوروساینس

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
سلام.
پیرو این پست و در راستای صحبت‌هایی که با بـهراد داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که قضیه رو با مطالعه گروهی یکی از منابع نوروساینس که قبلاً بهمون معرفی شده شروع کنیم.
لذا این پست یک فراخوان عمومی هست برای کسایی که علاقمند هستند در این زمینه مطالعه و [درآینده] فعالیت آکادمیک کنند. کسانی که مایل به شرکت در این مطالعه گروهی هستند، می‌تونند آمادگی خودشون رو از طریق پ.خ به من اعلام کنند.
در ابتدا کتاب های آقایان Kandel، Dayan و Bear کاندید شدند و از بین این سه، کتاب آقای Bear رو برگزیدیم، برای مطالعه.
البته از اونجایی که شما عزیزان بی بخار تشریف دارید، ( :-" ) بنده چشمم آب نمی‌خوره که کسی بخواد تو این طرح شرکت کنه و احتمالاً من و بهراد باشیم فقط. منتها این پست رو می‌نویسم که در آینده اگر روزی، شخصی در مورد نوروساینس جستجو کرد و به سمپادیا رسید، بتونه با ما ارتباط داشته باشه. لذا من علاوه بر پ.خ، راه ارتباط با خودم رو از طریق ایمیل هم باز می‌گذارم.
فعلا ببینیم اگر کسی هست، جذب شه، بعد اعلام می‌کنیم چقدر مد نظرمون هست برای یک ماه باقی مونده از تابستون. ( که البته زیاد هم نیست، یعنی طوری که نهایتاً روزی دو صفحه باشه تا به ادبیات نوروساینس آشنا شیم و به‌قول‌معروف دستمون بخوابه. )
ایمیل من : [email protected]

تا اینجا :
SalehM
بـهراد
صَواع.
Sogand
مهســـــــــــــا
CrazyBõY
NOVANDA
Carina
asemaneh76
فاطمه
مهدیه
آناهید
نسترنّگار
fatemeh:)
inspiré
هِم.
پگاه
از طریق پ.خ اعلام آمادگی کردند. :-"

تو اون تاپیکی که منابع رو معرفی کردم، گفتم که اون دانشجوی Ph.D Cognitive Science در IPM بود، گفت که کتاب Bear برای شروع خوبه.

بچه‌ها من یک مسئله دیگه رو بگم. لطفا، لطفا، خواهش می‌کنم، عاجزانه، اگر با این گروه می‌خواید مطالعه گروهی رو شروع کنید، به گروه متعهد باشید و فردا تا کم آوردید نکشید عقب. این تعهد به گروه خیلی خیلی مهمه.

×صالح : آرمان هام رو خراب کردی براد. :-<

• شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : مطالعه گروهی منابع نوروساینس

به نقل از CrazyBõY :
-از کی شروع میشه ؟! آقا برنامه مدون بدین وگرنه من نمیتونم همینطوری بخونم ! بعد هرکس سوال داش بیاد از بقیه بپرسه ! :-"
احتمالا اول شهریور شروع کنیم. قبلش باید یه صحبتی در مورد حجمی که مدنظر داریم برای خوندن داشته باشیم. احتمالاً 3 chapter اول باشه. که بیشترش هم در مورد تاریخ نوروساینس هست. بزرگترین هدف فعلا شناسایی علاقمندان و آشنا شدن با ادبیات نوروساینس هست. :D

• شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

خب. :D
می‌شه کم‌کم مطالعه رو شروع کرد. همونطور که گفتم، حجمی که درنظر گرفتیم، از بخش Foundations ، چپتر های یک و دو و سه هست که میشه 74 صفحه. ( قبلاً گفته بودم 51 ؟ )
خب برای شروع قرار نیست شما خیلی روون بخونید. هرچقدر هم که انگلیسی‌تون قوی باشه بازم گیر می‌کنید. مهم اینه که پیوسته بخونید.
تقریباً 34 یا 35 روز وقت هست که میشه تقریبا روزی دو صفحه.
سوالاتتون رو هم همینجا بپرسید تا بقیه جواب بدن.
متشکرم. :D

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

آی شمایی که منُ از راه به در کردی من اینُ دانلود کردم. بیا بگو من و امثالم چجوری بخونیم اینُ. :-"
همه‌شُ باید خوند؟ خیلی سخت و زیاده که. :|

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

((:
خب. روزی ۲ صفحه ‌میخونیم که تا آخر تابستون ۳فصل اوّل رو تموم کنیم. البته تمام اینا اختیاری‌ـه (؛؛
اگه تجربه‌ی تکست خوندن ندارید، خب خط‌‌به‌خط بخونید و کلماتی رو که بلد نیستید برید توی دیکشنری‌ها و ویکی‌پدیا پیگیر بشید. مثلاً یه‌جا نوشته «Hippocrates». خب این یعنی «بقراط». من اینو از کجام بدونم؟ ((: میرید میزنید توی ویکی‌پدیا، آمارشُ درمی‌آرید "-:
کلاً تفنّنی بخونید تا لذّت ببرید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من قسمت دستگاه عصبی رو از روی زیست‌شناسی کمپبل خوندم. به نظرم می‌تونه خیلی کمک کنه به خصوص به کسانی که مثل من رشته شون ریاضی بوده و ذهنشون حتی از فضای زیست‌شناسی راهنمایی و اول دبیرستان هم دور شده. حالا که اونو خوندم راحت‌تر دارم پیش می‌رم این کتاب Bear رو.
:)
چون قسمت تاریخچه‌ش داره به ساختار مغز می‌پردازه و اینا.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

آقا من حساب کردم ما بخوایم روزی دو صفحه از این‌م بخونیم دوسال دیگه تموم می‌شه. :|
حالا بماند که تو دوران مدرسه‌ها ما نمی‌رسیم این‌قدر بخونیم. فکر کنم هم‌زمان با فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌م مثلا تموم شه. :‌))
ولی خیلی سخته خب. من تو یه صفحه‌ش چهل-پنجاه تا کلمه سرچ کردم فقط. یعنی بیشتر از نوروساینس به زبان آدم کمک می‌کنه. :‌دی
ولی کار خوبیه. من راضیم ازتون. ؛؛) ‌:‌دی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از صَواع. :
آقا من حساب کردم ما بخوایم روزی دو صفحه از این‌م بخونیم دوسال دیگه تموم می‌شه. :|
حالا بماند که تو دوران مدرسه‌ها ما نمی‌رسیم این‌قدر بخونیم. فکر کنم هم‌زمان با فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌م مثلا تموم شه. :‌))
ولی خیلی سخته خب. من تو یه صفحه‌ش چهل-پنجاه تا کلمه سرچ کردم فقط. یعنی بیشتر از نوروساینس به زبان آدم کمک می‌کنه. :‌دی
ببین یه نکته‌ای که هست اینه که متن خوندنو یاد می‌گیرین. یعنی مثلا من دیگه بعد از ۶ترم کتب تخصصی زبان اصلی خوندن بلدم :D ولی شماها که دانش‌آموزید خیلی خوبه یاد بگیرید اینو از الان. اولش یه کم سخته واسه آدم! فکر می‌کنه همه‌ی کلماتو باید بره سرچ کنه دربیاره :D ولی مهارت ریدینگ اونم تو متن‌های تخصصی اینه که شما کلیت متن رو متوجه بشید نه اینکه بخواید کلمه به کلمه‌ش رو بفهمید :)
ولی خب کلمات تخصصی رو باید سرچ کرد. یا مثلا همین که بهراد گفت رو منم نمی‌دونستم این یعنی بقراط :))
بعد تازه من که روزی ۲صفحه نمی‌خونم :D روزی ۷-۸ صفحه وسط کارهام می‌رسم بخونم. ولی خب تو طول سال منم فکر نکنم برسم :)
بعدش هم اینکه برای شروع روزی ۲صفحه خوبه...جلوتر بریم راه بیفتیم با ادبیاتش و اصطلاحاتش تندتر می‌شه خوند:)

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

سلام معنیtrepantion چیه؟نتونستم پیداکنم #S-:

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

صفحه ۴ خط اخر ولی الان فهمیدم یه دونه aروجامینداختم trepanation

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

trepanation یه اصطلاح‌ـه. و یعنی سوراخ کردن سر بنا به دلایلی که اعتقاد داشتن ۷۰۰۰سال پیش "-: این دلایل می‌تونه درمان سردردها، اختلالات روانی و یا اعتقاد به خارج شدن روح خبیثه ((: از سر بیمار باشه.
به این خاطر توی این کتاب بهش اشاره شده و جالب بوده که این کار رو در زمان زنده بودن بیمار کرده بودن. و مثلاً یک آیین بعد از مرگ نبوده. و شواهد این قضیه، ترمیم استخوان جمجمه و تنگ‌تر شدن سوراخ جمجمه است.

× با یه ارّه ای هم بوده trepan نام ((:

• شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از صَواع. :
یه زمان میرسه انقدر سرعتت زیاد میشه مثل کتاب فارسی زبون میخونیش. خب اون مهارت رو هرچی زودتر کسب کنیم بهتره. منم خودم خیلی گیر میکنم توش، ولی کم کم راه دارم میوفتم.

بعد من و بهراد بزرگترین هدفمون از برگزاری این قضیه این بود که اشخاص پایه پیدا کنیم برای تشکیل یه چیزی مثل niloufar neuroscience circle. و خب همین جمع وقتی به ادبیات نوروساینس آشنا شد، سرعت رو زیاد میکنیم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بـهراد :
trepanation یه اصطلاح‌ـه. و یعنی سوراخ کردن سر بنا به دلایلی که اعتقاد داشتن ۷۰۰۰سال پیش "-: این دلایل می‌تونه درمان سردردها، اختلالات روانی و یا اعتقاد به خارج شدن روح خبیثه ((: از سر بیمار باشه.
به این خاطر توی این کتاب بهش اشاره شده و جالب بوده که این کار رو در زمان زنده بودن بیمار کرده بودن. و مثلاً یک آیین بعد از مرگ نبوده. و شواهد این قضیه، ترمیم استخوان جمجمه و تنگ‌تر شدن سوراخ جمجمه است.

× با یه ارّه ای هم بوده trepan نام ((:
من یه چیزی در این راستا بگم...
کتاب سینوهه، پزشک فرعون از میکا والتاری رو اگه خونده باشین اینو خیلی قشنگ توش گفته بود (هرچند اون کتاب تخیلیه و واقعی نیست :D)
می‌رفتن کله‌ی طرف رو می‌بریدن از توش بخارهای خبیث بره خوب شه طرف :)) (روح ننوشته بود. بخار نوشته بود اونجا :D) بعد هم طرف می‌مرد :))

• شروع کننده موضوع

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
من یه چیزی در این راستا بگم...
کتاب سینوهه، پزشک فرعون از میکا والتاری رو اگه خونده باشین اینو خیلی قشنگ توش گفته بود (هرچند اون کتاب تخیلیه و واقعی نیست :D)
می‌رفتن کله‌ی طرف رو می‌بریدن از توش بخارهای خبیث بره خوب شه طرف :)) (روح ننوشته بود. بخار نوشته بود اونجا :D) بعد هم طرف می‌مرد :))
تو همین کتابه یه جاش نوشته مثل اینکه در بعضی از موارد واقعا جواب میداده این قضیه!

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

حالا عجله نکنید "-: به این مباحث روح، ذهن، و اینا هم می‌رسیم.
((:

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

Galenهمون جالینوس ه؟؟؟گشتم دیکشنری ولی نبود :-??

Behrad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب یک
دانشگاه
دانشگاه تهران

بله.
توی دیکشنری که همه چیزی نیست "-:

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از asemaneh76 :
Galenهمون جالینوس ه؟؟؟گشتم دیکشنری ولی نبود :-??
حس نمیکنی شبیه هسن ؟! :-"
+
[ltr]
Aelius Galenus or Claudius Galenus, better known as Galen of Pergamon, was a prominent Greek physician, surgeon and philosopher in the Roman empire.

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از بـهراد :
حالا عجله نکنید "-: به این مباحث روح، ذهن، و اینا هم می‌رسیم.
فقط خواستم بگم که بهراد همیشه میگه: "به فلان چیز هم میرسیم,صبور باشید."
هیچ وقت هم نمیرسیم. "-:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا