• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای تابستان کنکور چکار کنیم؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : برای تابستان کنکور 95 چکار کنیم؟

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
من نتونستم تاپیک مورد نظر رو پیدا کنم که بتونم سوالم رو بپرسم ، دیگه اینجا مناسب‌تر بود بنظرم ;;)

خواهر من (کنکوری 95 هست)پایه زبان انگلیسیش ضعیفه ، بعدش الان موندیم که چطور باید زبان بخونه
با چه کتابی اول پایشو بسازه ، من اون اولا واسه زبان گفتم بره سراغ درک مطلب کار کردن اما دیدم دایره لغاتش خیلی محدوده
درسته که واسه درک مطلب قرار نیست معنی همه کلمات رو بدونی اما کلماتی که توش مشکل داره بنظرم کلماتی نیستند که طراح قصد داشته باشه دانش‌آموز رو با اونا به چالش بکشونه :-"
(من خودم از این مشکلات نداشتم زبانم خیلی کم خوندم واسه همین هیچ پیشینه و راه حلی ندارم گفتم مشورت بگیرم :D)

اولین قدم برای بچه هایی که میخوان واژگان و بعدش هم متن رو شروع کنن ، شروع از متن کتاب درسی هست .
کتاب های درسی توی برنامه ی آزمون های تابستون هست ؛ با آزمون پیش رفتن بهترین روشش هست .

من این کتاب های آموزش واژگان کنکور رو دیدم ؛ اکثراً لیست نوشتن که صرفاً برای مرور و گامهای بعد مطالعه ی لغت خوبن و برای شروع نه .

خوندن متن کتاب درسی و تلاش برای آشنایی با واژه ها ـ شکل و معنی شون ـ در متن مناسب ترین کاریه که می شه کرد .
من یه بخش قابل توجهی از زبانم رو به این قسمت اختصاص می دادم و حتی در گرامر و ساختار جملات هم کمک خیلی زیادی کرد و راضی بودم.

بعد هم تست های واژگان .

Elnazkh21

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

پشت کنکوری داریم اینجا؟! :D

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

بله برید تو قسمت پشت کنکوری شدن

ژیــوار

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نیستــــم
شهر
زیر آسمون خدا

به نقل از arash.f :
به طور کلی !! نظر من اینه که : اگه الان مدرسه پیش رو شروع کرده . اونا رو که قطعا با مدرسه پیش برید و تو اون زمینه کوتاهی نکنید و در کنارش هم به نظرم با توجه به این که باز سوم نهایی خوندید و بیشتر یادتونه . به صورت مبحث وار ( نه لزوما درس به درس . ) اختصاصیای سوم رو شروع کنید تست زدن .

سپاس از مدیر واسی تذکرشون!

ممنون آرش جان

ن تابستون مدرسه نمیرم و مهرماه شروع میشه

ب پیشنهاد ی دوس میخوام زیست ترکیبی بخونم و فصل های مرتبط با هم بخونم

واسی شیمی هم هم میخوام اول فصل های 3 و 4م خوب بخونم بعدش سال سوم

فیزیک هم از سوم شروع می کنم

ممنون میشم نظرتونو بفرمایید

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

حتما عمومی ها رو یه نگاه بندازید

هرچند سطحی و روزنامه وار

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام من تابستونو تا امروز روزی 2.3 ساعت خوندم و فقط اختصاصیا ک بخاطر همین اشتباهم بین تراز عمومی و اختصاصیم 2000 تا اختلاف افتاد(7000و5000) بنظرتون از الان میشه نصف برنامه تابستون و خوندن عمومیا رو داشته باشم? یا اگ بذارمش بعدا جبران میشه? با روزی 7" ساعت مییشه? {-8 الان کلا داغون شدم ن اختصاصیام بالا اومدن ن عمومیا عملا تابستونو از دست دادم(بیشترشو)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از aventador :
سلام من تابستونو تا امروز روزی 2.3 ساعت خوندم و فقط اختصاصیا ک بخاطر همین اشتباهم بین تراز عمومی و اختصاصیم 2000 تا اختلاف افتاد(7000و5000) بنظرتون از الان میشه نصف برنامه تابستون و خوندن عمومیا رو داشته باشم? یا اگ بذارمش بعدا جبران میشه? با روزی 7" ساعت مییشه? {-8 الان کلا داغون شدم ن اختصاصیام بالا اومدن ن عمومیا عملا تابستونو از دست دادم(بیشترشو)

سلام . توصیه ی من اینه که توی فرصت باقی مونده عمومی ها رو هم با برنامه ی آزمونتون بخونید ، و مباحثی که نیاز به وقت گذاشتن ِ بیشتر دارن ، مثل قرابت و زبان فارسی رو استارت بزنید . من خودم قرابت ُ چون دوست داشتم ، از اواخر سال سوم کم کم کتاب سبطی رو می خوندم واسش ، و خیلی خوب بود اون استمرار . ولی زبان فارسی رو تابستون نگاه هم نکردم و تا موقع کنکور هم دست نزدم اصلاً بهش . البته منظورم این نیست که هر مبحثی رو تابستون نخونید دیگه نمی خونید ، ولی درس هایی مثل زبان فارسی ، بهترین زمان ِ شروعشون تابستونه . اگه ضعف ِ عمده ای دارید برطرف کنید . ساعت مطالعه تونُ بالا ببرید ، از اختصاصیا نزنید ، توی زمانی که اضافه کردید عمومی بخونید . و اینکه اصلاً پیشنهاد نمیشه که یه روز کامل مثلاً برای عمومی ها بذارید ، چون احتمالاً خسته خواهید شد . ریدینگ و کلوز زبانُ کم کم شروع کنید ، مثلا شب در میون یه متن و یه کلوز از کتاب ِ " از متن نترسیم " کیاسالار . دینی رو میشه با برنامه آزمونم خوند ، ولی دیگه بعد از این از برنامه عقب نمونید . حتماً در نظر داشته باشید که برای عربی می خواید چیکار کنید ، با برنامه ی آزمون می خونید یا ... چون سال پیش این درسُ ندارید احتمال کم توجهی بهش زیاده . در کل پیشنهاد من اینه که تو فرصت باقی مونده از تابستون ، مبحثی کار کردن ِ ادبیات ، ریدینگ و کلوز ِ زبان ( که نیاز به استمرار دارن ) و نقاط ضعفتون رو اولویت بدید .
موق باشید : )

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

البتّه یه مثال ِ دیگه ش هم من بودم که کلاً نخوندم و نزدم : دی
ولی خُب برای موقعیت ِ زمانی ِ حالا ، وقت هست که زودتر شروعش کرد ، یا حداقل با برنامه ی طی سال ِ کانون پیش بُرد . حداقلش آرامش داره آدم ، و غصه نمی خوره که برای 20 درصد ِ ادبیاتش تا حالا هیچ کاری نکرده .

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از aventador :
با اکثر توصیه های قاصدک موافقم گفتم چندتا پیشنهاد هم من اضافه کنم:
هروقت از برنامه عقب می افتید، نیایید و بیشتر زمانتون رو به جبران گذشته اختصاص بدید، بلکه به جاش بیایید و ادامه‌ی برنامه رو طی کنید و یواش یواش عقب موندگی‌ها رو جبران کنید. اگه این عقب موندگی خیلی زیاده، باید منتظر زمان‌ها و ایستگاه‌های جبرانی بین دو نیمسال، عید و اینا باشید.
با این حال، چون تا حالا عمومی نخوندین، اگه سعی کنید توی عمومی‌ها بیراهه نرید، خیلی هم جای نگرانی نیست. تاحالا بیشترِ بچه‌ها تو عمومی احتمالا کار خاصی نکردن. یا مثلا عمده‌ی زمانشون رو به خوندن چیزهایی صرف کردن که اصلا جاش تو تابستون نیست مثل تاریخ ادبیات.
خب حالا به نظرم واسه ادبیات، اول برو سراغ قرابت و کتاب سبطی . فصل اولش به نظرم واقعا لازمه و شایدم حتی کافی باشه. بقیه فصلاش هم به نظرم مفیده ولی خیلی خودتون رو به طبقه‌بندی‌های اون ملزم نکنید بلکه به نظرم به قرابت باید از بالاتر نگاه کرد. با این حال از یه منظری هم خوبه که ذهنتون رو طبقه بندی میکنه. واسه زبان فارسیم کتاب سبطی به نظرم نسبت به بقیه مثل الگو و اینا کم غلط تره و البته رویکرد طراحا دیگه ۵ مبحث معروف نیست بلکه همه چیز می تونه تو زبان فارسی مهم باشه. از نظر من باساختمان واژه استارت بزنید از تکواژ بهتره. بعد اینکه به ترتیب کتاب و آزمون پیش نرو. کلا فکر می‌کنم بهتره ادبیات رو فدای آزمون قلمچی نکنید. هم‌چنین به نظرم آرایه از زبان فارسی استارتش مهم تره که برای شروع اولیه پیشنهادم کتاب آرایه سوم انسانیه. بقیه مبحث های ادبیات رو تابستان هم نخوندید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. دینی و زبان رو بانظر قاصدک موافقم اما عربی رو با آزمون پیش برید چون من جلو افتادم و هرجا ازدرس های دیگه کم میاوردم به جاش عربی نمیخوندم و باعث شد تودوران جمع بندی کمی اذیتم کنه
اما مهم ترین نکته واسه شما اضافه کردن ساعت مطالعه هستش.

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

يكي اول تابستون بگه عربي و زبان فارسي و قرابت و ارايه رو تمام ميكنم و تا الان حتا ٢٠٪هم اين ها رو پيش نبرده باشه بايد جه كنه؟؟

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
يكي اول تابستون بگه عربي و زبان فارسي و قرابت و ارايه رو تمام ميكنم و تا الان حتا ٢٠٪هم اين ها رو پيش نبرده باشه بايد جه كنه؟؟
وضعیتت مثل الان منه پیشنهاد میکنم هر شب ی برنامه ثابت واسه این درسا بریز مثلا واسه هرکدوم یک ربع علاوه بر برنامه ای ک واسه خوندنشون داری. بعد تو اون یه ربع مثلا تشبیه رو بخون روز های دوم و سوم تستشو بزن. زبان فارسی رو بذار واسه 4 شنبه و 5 شنبه و جمعه ک مدرسه نمیری روزی یک ساعت بسه. همین دیگه تمام

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : برای تابستان کنکور چکار کنیم؟

تا اینجا صحبت بچه های 95 بود

از الان برای بچه های 96 : )

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
تو مشاوره های کانون ومصاحبه بارتبه های برتر همه میگن پیش ایا یک دانش اموز متوسط ( معادل باکارگر ساده ) هم باید همین کارو بکنه من الان همه چیو ازدوم وسوم یه جورایی خوندم اما تست کم زدم وفشار زیادی رومه که به خاطر اینکه درصد 4 خیلی بیشتر 2هست ونیاز به تعمیق داره 2تا درس احتمالا فیزیک وزیست رو تو تابستون بخونم وتموم کنم به علاوه زیست 2 که خیلی مهمه وعمومی های قرابت ادبیات
ارایه ادبیات
متن و ترجمه عربی
زبان متن و کلوز
در کل هم این سه هفته تا کانون رو میخوام 2به سطح نسبی ازمهارت برسم بعد دیگه یه روز در هفته 2 بخونم بقیش خوندن پیش وتست3
نظر بدین

آخرین ویرایش:

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
@frants خب منم اومدم بهت پیوستم : دی.
من که راستش برنامه ی خاصی فعلا ندارم واسه تابستون. [نتایج مرحله۲ بیاد تکلیفمون مشخص شه. : دی]
من این ۱۰ روز رُ تا باز شدن مدرسه ها گذاشتم از تخصصی ها جاهایی که ضعف دارم رُ بخونم. یکم هم تست بزنم.
ولی تا اون جایی که مشاورمون گفت احتمالا کل پایه رُ تو تابستون بخونیم.

آخرین ویرایش:

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
فعلا من تخصصیای دومو شروع کردم(به جز فیزیک که نور و شکست میخونم) و هرشب قرابت و زبان فارسی(سبطی) و هر وقت هم امکانش بود عربی!

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید. بچه‌ها عجله نکنید.
دو هفته استراحت کنید خب. زوده ها.

Sophie Amundsen

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پشت هیچستان!
اگه یه روزی یه مشاوری از فلان جایی اومد و گفت که حتماً باید پایه رو توی تابستون جمع کنید شما باید این کارو بکنید؟
من نمیگم همه ی تابستون رو به امون خدا بگذرونید ولی یه کم که از کنکورتون بگذره میفهمید همون پایه ی دومِ گوگولی! انقدر انقدر انقدر مطلب داره که اگه شما بتونین فقط همون دوم رو توی تابستون ببندید شاهکار کردین شیمی دوم سی درصدِ ! حرکت شناسی و فیزیکش پایه ی چهارمه و اگه دومُ بلد نباشین فیزیک پیش یک براتون سخت میشه زیستش پُر از پُر از نکته اس ( نه نکته های ترکیبی صرفاً نکته های خود کتاب حتی) و بقیه ی درساش هم مهمه و پایه اس و لازمه پس به جای اینکه الکی تند تند پایه هارو جمع کنید به قول خودتون ! یه پایه رو با کیفیت عالی بخونید (همون دوم که پایه اس واسه ی ادامه ی کار) از اول مهر اونقدر فرصت دارید که سوم و پیش هم بخونید تا عید هم باز به قول خودتون جمع:D شه!

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ببینید توی کنکور دیگه بحث پایه و پیش مطرح نیست.چون نمیشه تست های کنکور رو بر اساس پایه و پیش تفکیک کرد.اگه میخواید مثلا توی تابستان ریاضی بخونید.اگه در مبحث مثلثات هستید باید همه ی مثلثات رو با هم بخونید چه پایه چه پیش.سعی کنید به صورت زنجیره های موضوعی توی تابستون درس بخونید.نه این که بشینید فقط ریاضی سال سوم بخونید چون این مدل خوندن خیلی به درد کنکور نمیخوره.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ببینید اصولا جمع بندی نباید وجود داشته باشه تو تابستون
تستای کنکور بهم مرتبطه نمیشه گفت دوم جدا سوم جدا پیش جدا مثلاریاضی
از عبارت های چند جمله ای شروع کنید بعد تابع بعد مثلثات حد پیوستگی مشتق کاربرد مشتق انتگرال
تو تحلیلی فصل اول دوم باهم ارتباط داره فصل دترمینان و دستگاه هم همین طورو فصل دایره و اینا هیچ ارتباطی نداره تقریبا..
توگسسته خیلی از معلما نمیتونن کاری براتون بکنند خودتون بخونید شیمی هم طبق قلم برید جلو برنامش خوبه
فیزیکم تابستون اگر بتونید حرکت شناسیو جمع کنید به نظرم کافیه یه ذره وقت کردید دینامیکم کار کنید
عمومی هم کارکنید...
ریاضی روندتون باید اون باشه تا نتیجه خوب بگیرید

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی
اگه توی تابستون نتونستید یه‌سری درس‌ها رو بخونید و یا پیش رو به هیچ وجه شروع نکردید نگران نشید، منم مدام استرسشو داشتم ولی خب بعد عید به اندازه کافی وقت برای تقویت چیزایی که نتونستید بخونید هست
کلا نگران نشید و با آرامش هرچیزی که مطالعه میکنید رو کامل یاد بگیرید

بالا