• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برای تابستان کنکور چکار کنیم؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
پاسخ : برای تابستان کنکور 95 چکار کنیم؟

عمومی اینا رو تقویت کنین :

قرابت ادبیات
ارایه ادبیات
متن و ترجمه عربی
زبان متن و کلوز

مخصوصن موردایی ک رنگی کردم . منظور بالایی ایناست . موردای حفظی بعد عید اونقدر میخونین . الان عمومیا رو بخونین نه اینکه نخونین ولی نه زیاد جوری ک وقت اختصاصیو بگیره . سعی کنین دوم و سومو تابستون اختصاصی بخونین . یعنی با برنامه ازمونتون . ولی موردای بالا رو تقویت کنین حتمن .

فهمیدین چی گفتم ؟ حس میکنم بد گفتم :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از sepeedar :
ی عده هی عده هم میگن تابستون اختصاصی رو مسلط شید در طول سال عمومی رو میشه خوند
تکلیف چیه؟
اتفاقا من دقیقا بر عکس سمپادک‌ه عقیده‌ام. شما تو تابستون اختصاصی می‌خو‌نید + اون درس از عمومی‌ها که توش تسلط ندارین. خیلی‌ها عربی رو تو تابستون کامل میخونن. خیلی هم موثره.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حمیـده :
اتفاقا من دقیقا بر عکس سمپادک‌ه عقیده‌ام. شما تو تابستون اختصاصی می‌خو‌نید + اون درس از عمومی‌ها که توش تسلط ندارین. خیلی‌ها عربی رو تو تابستون کامل میخونن. خیلی هم موثره.
من توی سال ده دفه اختصاصی خوندم، میگم روش هامم، یکیش این بود که شیمی مبتکران رو میخوندم، بعد هفته ی بعد ازروی فیل شیمی دوباره همون فصلارو میخوندم! که البته الان خط ویژه بهتره. سر هرازمون دوبار میخوندم اختصاصیمو ولی یه چیزایی توی عمومیا هس به خصوص ادبیات و عربی، طی سال دیگه وقت نیس براش..همین قرابت و زبان فارسی مثلا، اگه هر دوش از هامون سبطی خونده بشه و تست هم زده بشه براش،
زدن همه ی سوالای اون بخش قطعیه تقریبا! ولی طی سال شما همچین فرصتی ندارین..
بعدم اختصاصی شروع کردنش و منابعش به مراتب پیچیده تره تا عمومی، برای کسی که تازه داره شروع میکنه و نمیدونه چی به چیه عمومی خیلی بهتره،من خودم چون اصلا نمیدونستم باید چیکار کنم برای اختصاصی و ازمونی هم ننوشته بودم، عملا تابستونم به فنا رفت، درصورتی که هیچ وقتی رو از الان نباید از دست داد! عمومی کار اسونیه برای شروع، تا اخر مرداد هم میشه عمومی خوند و تا حد خیلی خوبی پیش برد و خوب شد، بعدم اختصاصی رو شروع کرد..
اینکه یه درسی رو بلدین یا نه، از توی درصد و ترازای ازمونتون بفهمین، نه اینکه من اکثر تست های کتاب تست هم رو درست جواب میدم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

منظور من اینه که بعد عید وقت کافی برای خوندن عمومی‌ها هست؛ حتی اگه کسی یه ساعت هم وقت نذاشته باشه قبلا برا عمومیاش، با مطالعه‌ی روزی 5 ساعت راحت می‌تونه تو 3 ماه کامل بخونه عمومی‌ها رو. الان که بچه‌ها وقت دارن، بهتره اختصاصی‌ها رو فول شن. چون با شروع مهر درسای پی هم اضافه میشه به برنامه و عملا وقت برای یادآوری پایه و یادگیری پیش با هم نیست.

تنها منم نمی‌گم اینو. پشتیبان من هم همینو می‌گفت بهم. اکثر بچه‌های اینجا هم همینو می‌گن.

به نقل از سمپادك :
بعدم اختصاصی شروع کردنش و منابعش به مراتب پیچیده تره تا عمومی، برای کسی که تازه داره شروع میکنه و نمیدونه چی به چیه عمومی خیلی بهتره،من خودم چون اصلا نمیدونستم باید چیکار کنم برای اختصاصی و ازمونی هم ننوشته بودم، عملا تابستونم به فنا رفت، درصورتی که هیچ وقتی رو از الان نباید از دست داد! عمومی کار اسونیه برای شروع، تا اخر مرداد هم میشه عمومی خوند و تا حد خیلی خوبی پیش برد و خوب شد، بعدم اختصاصی رو شروع کرد..
مگه هر درسی آسون بود اول باید اونو خوند !؟ اتفاقا وقتی اول کاره و همه انرژی بالایی دارن، بهتره چیزایی رو بخونن که نیاز به انرژی و وقت بالایی داره.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حمیـده :
منظور من اینه که بعد عید وقت کافی برای خوندن عمومی‌ها هست؛ حتی اگه کسی یه ساعت هم وقت نذاشته باشه قبلا برا عمومیاش، با مطالعه‌ی روزی 5 ساعت راحت می‌تونه تو 3 ماه کامل بخونه عمومی‌ها رو. الان که بچه‌ها وقت دارن، بهتره اختصاصی‌ها رو فول شن. چون با شروع مهر درسای پی هم اضافه میشه به برنامه و عملا وقت برای یادآوری پایه و یادگیری پیش با هم نیست.

تنها منم نمی‌گم اینو. پشتیبان من هم همینو می‌گفت بهم. اکثر بچه‌های اینجا هم همینو می‌گن.
مگه هر درسی آسون بود اول باید اونو خوند !؟ اتفاقا وقتی اول کاره و همه انرژی بالایی دارن، بهتره چیزایی رو بخونن که نیاز به انرژی و وقت بالایی داره.
شما اصلا نمیدونین بعد عید چه خبره، به شخصه رو همین تمرکز کرده بودم، ولی بعد عید جوری بریدم، که ده ساعت خوندن ارزوم شد!!قبل عید یه روز با کلی تنبلی و ولگردی ده ساعت میشد! و بعد عید شما باید اختصاصی رو چمع کنین وقت تازه عمومی خوندن نیست..عمومی شوخی نیس، و وقتی تاثیرشو میذاره که ادب بالای80 باشه بقیه 90. وگرنه کمترش چندان تاثیری نداره..

اینکه میگم خودتون رو بشناسید همینه، من کسی هستم که از کار اسون باید برم بالا، اگه سخت شه خیلی شیک میذارمش کنار همون کاری که سال اول کردم، اصلا نمیدونستم چیکار باید بکنم و عمومی رو نخوندم که اختصاصی رو بخون، اختصاصی رو نخوندم که نمیدونم چیکار کنم.
دوستام که عربی و ادبیاتشون رو بستن تابستون، زمستون و عید از یه حجم زیاد کار راحت بودن، و گفتم کسی اینارو شروع کنه تا وسطای مرداد دیگه استاده! یک ماه فقط!
صرفا میگم هرکاری میکنین بکنین ولی حتما حتما حتما ادبیات قرابت و زبان فارسی و ارایه که حفظی نیست صرفا، و عربی رو در حد90-100 توی تابستون یاد بگیرین! برای این کار شاید دیگه وقت نباشه درصورتی که الان وقتی نمیبره!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از سمپادك :
شما اصلا نمیدونین بعد عید چه خبره، به شخصه رو همین تمرکز کرده بودم، ولی بعد عید جوری بریدم، که ده ساعت خوندن ارزوم شد!!قبل عید یه روز با کلی تنبلی و ولگردی ده ساعت میشد! و بعد عید شما باید اختصاصی رو چمع کنین وقت تازه عمومی خوندن نیست..عمومی شوخی نیس، و وقتی تاثیرشو میذاره که ادب بالای80 باشه بقیه 90. وگرنه کمترش چندان تاثیری نداره..
مگه من کنکور ندادم !؟ :)) مگه من عید سال کنکور رو نگذروندم؟ :)) یا یهویی از اسفند پریدم تو 21 خرداد !؟ :د

اگه کسی اختصاصی‌ها رو تابستون خوب بخونه، مسلما برای دوران جمع‌بندی هم کارش راحته.

به نقل از سمپادك :
اینکه میگم خودتون رو بشناسید همینه، من کسی هستم که از کار اسون باید برم بالا، ...
خب پس لطفا کنار حرفتون ذکر کنید که اینا روش من بود! با این خصوصیات؛ نه که دستوری یه جمله بنویسید و بره.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از حمیـده :
مگه من کنکور ندادم !؟ :)) مگه من عید سال کنکور رو نگذروندم؟ :)) یا یهویی از اسفند پریدم تو 21 خرداد !؟ :د

اگه کسی اختصاصی‌ها رو تابستون خوب بخونه، مسلما برای دوران جمع‌بندی هم کارش راحته.
خب پس لطفا کنار حرفتون ذکر کنید که اینا روش من بود! با این خصوصیات؛ نه که دستوری یه جمله بنویسید و بره.
حق با شماست معذرت میخوام :-"

بازم نمیشه گفت بعد عید چه خبره! خب این خیلی خوبه که ادم بتونه بخونه، ولی میگم ممکنه بعضیام ببرن..
من بریدم مثلا! یکی دیگه روزی 14 خوند! فرق دارن ادما، صرفا میگم بذارین برحسب بدترین حالت ممکنه، اگه اتفاق نیفته که جلوترم میفتین،
اگه هم بیفته اماده این براش! این چیزی هم که من میگم ظرف یک ماه قابل انجامه، من میگم فقط انجام شه لطفا!

M.V

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان II
شهر
تبریز
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها یه چیزی میخوام راجع به زیست بگم
من پارسال با برنامه قلمچی اومدم زیست پیش و با زیست سوم خوندم و گفتم در طول سال حتما زیست دومو میخونم دیگه
زیست دوم هیچی بلد نبودم
مهر که شد قلمچی سومو شروع کرد و دوم موند واسه بهمن
بزرگترین اشتباه ممکن بود چون مجبور شدم از بهمن تا خود کنکور انرژی بذارم زیست دومو یاد بگیرم کنارش آغازیان و باکتری و قارچ و ویروس
نتیجه هم این شد که پیش یک و سومو ناجور افت کردم وقت واسه دور کردنشون نداشتم
به نظر من زیست پایه رو به هیچ وجه به خاطر پیش با این برنامه قلمچی ول نکنین آخر تابستون پایه رو تموم کرده باشین خیلی بهتره تا اینکه 4 فصل اول پیش که سه تاش جزو فصلای آسون پیش حساب میشن بخونید

Andia98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

من ميخوام تو تابستون اختصاصي ها + آرايه الگو قرابت و زبان فارسي سبطي و عربي ايادفيلي و زبان و آيات و نكات گاج بخونم . طبق برنامه قلمچي هم پيش نميرم . اول سوم بعد دوم . تست عربي و بقيه درساي دوم سوم ( متن و تست ديني و ادبيات و زمين ) رو هم از مهر ماه ميخونم به نظرتون خوبه اين شيوه ؟ يا بايد همه ي درساي دوم سوم رو كامل بخونم تو تابستون ؟ :-?

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Andia98 :
من ميخوام تو تابستون اختصاصي ها + آرايه الگو قرابت و زبان فارسي سبطي و عربي ايادفيلي و زبان و آيات و نكات گاج بخونم . طبق برنامه قلمچي هم پيش نميرم . اول سوم بعد دوم . تست عربي و بقيه درساي دوم سوم ( متن و تست ديني و ادبيات و زمين ) رو هم از مهر ماه ميخونم به نظرتون خوبه اين شيوه ؟ يا بايد همه ي درساي دوم سوم رو كامل بخونم تو تابستون ؟ :-?
با قلم چی برو جلو!
خیلی خوبه درسا رو منظم می خونی و تا آخر تمومش می کنی!! :)

cuber

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neyshabour
یک ماه تابستون رفت ، از الان شروع کنم دیره ؟!

وااااااااااااااااااااااااای ، تیر هیچی نخوندم الانم همه پایه رو خوندن ، من نههههههههههههههههههههههههههههههههه :((

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من نتونستم تاپیک مورد نظر رو پیدا کنم که بتونم سوالم رو بپرسم ، دیگه اینجا مناسب‌تر بود بنظرم ;;)

خواهر من (کنکوری 95 هست)پایه زبان انگلیسیش ضعیفه ، بعدش الان موندیم که چطور باید زبان بخونه
با چه کتابی اول پایشو بسازه ، من اون اولا واسه زبان گفتم بره سراغ درک مطلب کار کردن اما دیدم دایره لغاتش خیلی محدوده
درسته که واسه درک مطلب قرار نیست معنی همه کلمات رو بدونی اما کلماتی که توش مشکل داره بنظرم کلماتی نیستند که طراح قصد داشته باشه دانش‌آموز رو با اونا به چالش بکشونه :-"
(من خودم از این مشکلات نداشتم زبانم خیلی کم خوندم واسه همین هیچ پیشینه و راه حلی ندارم گفتم مشورت بگیرم :D)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

یه چیزی بگم. 1 ماه از تابستون رفته، 2 ماه تقریبا دارین. وقت کمی نیست. اصلا وقت کمی نیست. اگه درست استفاده کنین عالی هم هست.

در کنار درس خوندن تو تابستون، سعی کنین عادت‌های بدتون رو ترک کنین و عادت‌های خوبتون رو تقویت. من خودم آدمی بودم که نیم ساعت که پای درس بودم، تا دو ساعت از بدن درد می‌مردم. :)) کم کم اینو زیاد کردم، آخرش جوری شده بود که صبح 8 می‌نشستم پای درس، ساعت 2:30 که بابام برام غذا میاورد میومدم بیرون. یعنی شش ساعت و نیم بدون استراحت می‌خوندم. نمی‌گم خوبه ها، شرایط من اون موقع ایجاب می‌کرد اینطوری بخونم. منظورم اینه که الان وقت خیلی خوبیه برا ترک کردن عادت هاتون.

حتی می‌تونین شیوه‌ی درست برنامه ریزی رو هم یاد بگیرین. بشینین خودتون چند مدل برنامه بریزین برا خودتون، ببینین کدومش اصولی تره، با کدومش بیشتر راحتین. کدومش باهاتون سازگار تره و این حرفا. دیگه جوری بشه که از مهر بدون غلط برین جلو. ;;)

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
من نتونستم تاپیک مورد نظر رو پیدا کنم که بتونم سوالم رو بپرسم ، دیگه اینجا مناسب‌تر بود بنظرم ;;)

خواهر من (کنکوری 95 هست)پایه زبان انگلیسیش ضعیفه ، بعدش الان موندیم که چطور باید زبان بخونه
با چه کتابی اول پایشو بسازه ، من اون اولا واسه زبان گفتم بره سراغ درک مطلب کار کردن اما دیدم دایره لغاتش خیلی محدوده
درسته که واسه درک مطلب قرار نیست معنی همه کلمات رو بدونی اما کلماتی که توش مشکل داره بنظرم کلماتی نیستند که طراح قصد داشته باشه دانش‌آموز رو با اونا به چالش بکشونه :-"
(من خودم از این مشکلات نداشتم زبانم خیلی کم خوندم واسه همین هیچ پیشینه و راه حلی ندارم گفتم مشورت بگیرم :D)
برای دایره لغاتش یه کتاب مهروماه داره به نام لقمه لغات سطر به سطر زبان انگلیسی،کتاب خوب .کاملیه!
نظرمن :-"

Anna18

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از M.V :
بچه ها یه چیزی میخوام راجع به زیست بگم
من پارسال با برنامه قلمچی اومدم زیست پیش و با زیست سوم خوندم و گفتم در طول سال حتما زیست دومو میخونم دیگه
زیست دوم هیچی بلد نبودم
مهر که شد قلمچی سومو شروع کرد و دوم موند واسه بهمن
بزرگترین اشتباه ممکن بود چون مجبور شدم از بهمن تا خود کنکور انرژی بذارم زیست دومو یاد بگیرم کنارش آغازیان و باکتری و قارچ و ویروس
نتیجه هم این شد که پیش یک و سومو ناجور افت کردم وقت واسه دور کردنشون نداشتم
به نظر من زیست پایه رو به هیچ وجه به خاطر پیش با این برنامه قلمچی ول نکنین آخر تابستون پایه رو تموم کرده باشین خیلی بهتره تا اینکه 4 فصل اول پیش که سه تاش جزو فصلای آسون پیش حساب میشن بخونید
من با این نظر کاملا موافقم چون زیست دوم توی برنامه جداگانه نیست و همش ترکیبی خوانده میشه
برای اینکه خیالمون از بابت زیست دوم راحت بشه بهتره تابستون خونده بشه :-"

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

هیچی مث سلامتی نیست .....قدر سلامتیاون رو بدونید.....! :(( :(( :(( :(( :( :( :( :( :(

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

من اصن نمیدونم چیکار کنم
معلمام چهارمو میگن
مشاورا میگن پایه بخون
خودمم کلا حال ندارم ...
نمیدونم چرا اینجوری شدم هیچوقت سابقه نداشته

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از !.!Hamid :
من اصن نمیدونم چیکار کنم
معلمام چهارمو میگن
مشاورا میگن پایه بخون
خودمم کلا حال ندارم ...
نمیدونم چرا اینجوری شدم هیچوقت سابقه نداشته
شما اولا یه نگاه به صفحه های قبلی تاپیک بندازی و نظر ـای متفاوت رو بخونی میتونی بهترین برنامه رو برای این زمان به بعد خودت پیدا کنی.اگر ابهامی بود همچنان بیاین سوال ـای جزئی تر بپرسین.

ولی خب حال رو دیگه باید پیدا کنید. هدف و انگیزه برای خودتون مشخص کنین. برنامه ریزی داشته باشین. هدف ـای کوتاه مدت و بلند مدت خیلی کمک می کنن به انگیزه و در نتیجه تلاش ـتون!

ژیــوار

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نیستــــم
شهر
زیر آسمون خدا

بنده با هزار بدبختی امتحان نهایا رو گذروندم اما

میخوام دیگه درس بخونم و جبران مافات کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

ب نظرتون سال سوم بخونم یا یا دوم و یا چهارم؟؟

مریم:لطفا پست ـای قبلی تاپیک رو بخونید قبل از سوال به این کلیت پرسیدن.

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از ژیــوار :
بنده با هزار بدبختی امتحان نهایا رو گذروندم اما

میخوام دیگه درس بخونم و جبران مافات کنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

ب نظرتون سال سوم بخونم یا یا دوم و یا چهارم؟؟

مریم:لطفا پست ـای قبلی تاپیک رو بخونید قبل از سوال به این کلیت پرسیدن.
به طور کلی !! نظر من اینه که : اگه الان مدرسه پیش رو شروع کرده . اونا رو که قطعا با مدرسه پیش برید و تو اون زمینه کوتاهی نکنید و در کنارش هم به نظرم با توجه به این که باز سوم نهایی خوندید و بیشتر یادتونه . به صورت مبحث وار ( نه لزوما درس به درس . ) اختصاصیای سوم رو شروع کنید تست زدن .

بالا