• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا ارتباط با جنس مخالف هنوز براي خانواده ها يه تابو محسوب ميشه؟

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
در واقع دلیلشو نمیدونم ، ولی خب دوست نداره با پسرا حتی یه کلمه هم صحبت کنم... اگه یه کلمه هم بگم، نارضایتی شو نشون میده،با اخم و دعوا و...!!
انسان جایز الخطاس و ربطی به مذهبی بودن نداره. خیلی چیزا رو از آدمایی میبینیم که ازشون انتظاری نداریم. طبقه بندی تو اینجور مسائل بر اساس مذهبی بودن و مکه کربلا رفتن کار درستی به نظر نمیاد. ولی خب اگه به نظرتون آدم خوب و سر به راهیه، اون یه قضیه ی دیگست.

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
انسان جایز الخطاس و ربطی به مذهبی بودن نداره. خیلی چیزا رو از آدمایی میبینیم که ازشون انتظاری نداریم. طبقه بندی تو اینجور مسائل بر اساس مذهبی بودن و مکه کربلا رفتن کار درستی به نظر نمیاد. ولی خب اگه به نظرتون آدم خوب و سر به راهیه، اون یه قضیه ی دیگست.
من نمیخواستم از مکه و اینا سواستفاده و اشتباه استفاده کنم،ولی واقعا مطمئن و سربه راست، همه بهش ایمان داریم،واقعا مثه برادرمه
++ به نظرم اینهمه سختگیری اشتباست،من خودم دوست دارم بدون اینکه به جنسیت طرفم نگاه کنم،با اون عادی صحبت کنم،ولی خانوادم این نگاه من رو ندارن...

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من نمیخواستم از مکه و اینا سواستفاده و اشتباه استفاده کنم،ولی واقعا مطمئن و سربه راست، همه بهش ایمان داریم،واقعا مثه برادرمه
++ به نظرم اینهمه سختگیری اشتباست،من خودم دوست دارم بدون اینکه به جنسیت طرفم نگاه کنم،با اون عادی صحبت کنم،ولی خانوادم این نگاه من رو ندارن...
اره واقعا اشتباهه

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
وقتی به عنوان یه نمونه آماری از جامعه من یه کلاس دانشگاه ک خودم با چشمای خودم دیدم رو در نظر میگیرم

میبینم تو یه کلاسی که 13 تا دختر/پسر هست
5 تاش با همکلاسی رل زده (ترم اول - ماه اول)

از بین اون 8 تا هم که رل نزدن بعضیا متاهلن(چه ازدواج رسمی و چه رل بیرون از دانشگاه) ، بعضیا سنشون خیلی بالاس و به این کارا نمیخوره ، بعضیا مشکل جسمی و ظاهری دارن ( که اعتماد به نفس برقراری رابطه رو ندارن ) ، یکیم دلش میخواد(هم از دخترا و هم از پسرا) اما بهش پا نمیدن (یا اصطلاحا نمیتونه مخ بزنه) ...

خیلی راحت میتونیم بفهمیم تو جامعه ی ما از هر 100 دختر/پسر شاید به زور 5 تاش جنبه رابطه با جنس مخالف رو داشته باشه ...

اگه من خودمو جای یه پدر بزارم تو این جامعه
اول بچمو درست تربیت میکنم تا جنبه رابطه با جنس مخالف رو داشته باشه
بعد بچمو جوری تربیت میکنم که آدمارو بشناسه و قدرت تشخیص خوب و بد رو داشته باشه
بعد دیگه بهش اعتماد میکنم و تو تصمیم گیریاش دخالت نمیکنم
اگرم اشتباه کرد من بازم پشتشم و طرد و سرزنشش نمیکنم ...

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
حرف هایی که زدید درست، اما نمیشه بعضی موارد رو نادیده گرفت.

قسمتی از اشتیاقی که هر دو جنس برای برقراری ارتباط با هم دارن شامل احساس آرامش، تخیلات افسارگسیخته ی دوران نوجوانی، غریزه ی تولید مثل، درک متقابل و همون طور که دوستان اشاره کردن، گذشتن از خط قرمزی هست که سالهاست به جامعه و نسل جوان تحمیل شده.

۱. به نظرم اولین کاری که هر کس باید بکنه صحبت کردن با خانواده ی خودشه.
حقیقت اینه که با وجود تفاوت نسل ها هنوز والدینی هستند که هرچقدر تلخ، ولی متوجه تغییرات دنیا و جامعه نیستند.
و هرچقدر سخت، این وظیفه نسل ماست که تغییرات رو کم کم بهشون گوشزد کنیم.

۲. قدم بعدی کنار اومدن با خودمونه. اگر یک درصد، فقط و فقط ۱ درصد حس میکنیم برقراری ارتباط دوستانه میتونه منجر به احساسات عاشقانه بشه، هم باید به خانواده حق بدیم نگران و مخالف باشند، و هم خودمون رو منع کنیم.

۳. در آخر پیدا کردن کسیه که برنامه های منسجمی برای آینده ش داره، خودش رو می‌شناسه و بر خودش واقفه.
دختر یا پسری که ندونه از زندگی خودش چی میخواد یا حتی شجاعت گشتن و پیدا کردنش رو نداشته باشه، شخصی نیست که بشه به عنوان دوست کنارش موند. در نهایت می بینیم که اون شخص، ما رو به دلیل و هدف زندگیش تبدیل میکنه. زندگی که هیچ برنامه ی دیگه ای برای پیش بردش نداره.

گذشتن از خط قرمزی که اکثر جوان های جامعه منتظر و مشتاق عبور از اون هستند و آسیب ندیدن بعد از گذر از اون، کار سختیه. عقل سلیم میگه هر کس باید روح، فکر، قلب و جسمش رو به هر نحوی از خطر حفظ کنه. چه بسا حفاظت با کنترل احساسات یکی باشه.

آخرین ویرایش:

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
بنظر من مث کشورای دیگه که پسر و دختر همو میبینن با هم قرار میذارن و بعدش اگ خوششون اومد اوکی ازدواج
اگه نیومدم که بیخیال میشن..|-@
تو ایران که هیچ حالا بجز چندسال اخیر که بهتر شده قبلا دختر و پسر فقط روز خاستگاری همو میدیدن و بنظرم اصلا خوب نیس و باعث بالا رفتن امار طلاق میشه...(البته بی جنبگی از خودما ایرانیاست که یه مسئله جنسی انقد واسمون مهمه یا شوهره واسه یه ذره پرده که سر ورزشی چیزی از بین رفته زنشو کتک میزنه و این باعث میشه تو کشور ما هر پسر و دختری ک نزدیک هم باشن یعنی آره#:O...):|

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
بنظر من مث کشورای دیگه که پسر و دختر همو میبینن با هم قرار میذارن و بعدش اگ خوششون اومد اوکی ازدواج
اگه نیومدم که بیخیال میشن..|-@
تو ایران که هیچ حالا بجز چندسال اخیر که بهتر شده قبلا دختر و پسر فقط روز خاستگاری همو میدیدن و بنظرم اصلا خوب نیس و باعث بالا رفتن امار طلاق میشه...(البته بی جنبگی از خودما ایرانیاست که یه مسئله جنسی انقد واسمون مهمه یا شوهره واسه یه ذره پرده که سر ورزشی چیزی از بین رفته زنشو کتک میزنه و این باعث میشه تو کشور ما هر پسر و دختری ک نزدیک هم باشن یعنی آره#:O...):|
شما الان دارید از خوبیای آشنایی قبل از ازدواج میگید. خوب این موضوع که مورد تایید همه هست! همه قبول دارن که نباید مثل گوسفند ازدواج کرد! این که موضوع تاپیک نیست. موضوع تاپیک این هس که چرا در نظر بخش عمده جامعه رابطه دختر و پسر خوب تلقی نمیشه و ذهن عمده افراد میره روی رابطه جنسی :|

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
شما الان دارید از خوبیای آشنایی قبل از ازدواج میگید. خوب این موضوع که مورد تایید همه هست! همه قبول دارن که نباید مثل گوسفند ازدواج کرد! این که موضوع تاپیک نیست. موضوع تاپیک این هس که چرا در نظر بخش عمده جامعه رابطه دختر و پسر خوب تلقی نمیشه و ذهن عمده افراد میره روی رابطه جنسی :|

آخرش بش اشاره کردم بخاطر همون به اصطلاح حیا و عفت و فلان خانواده ها نمیذارن طرف با جنس مخالف بپره بخاطر همین یه چهره زشت داره جنس مخالف پیش پدر مادرا
یکی ا مهم ترین بین دو نفر رابطه جنسیه که با توافق دونفر یا اوکی یا نو اوکی:-s...

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
چرا در نظر بخش عمده جامعه رابطه دختر و پسر خوب تلقی نمیشه و ذهن عمده افراد میره روی رابطه جنسی :|
خب وقتی ما حتی پارکینگ ها رو هم جدا میکنیم و یا راهرو های دانشگاه رو جدا میکنیم که مبادا ( استغفرالله،زبانم لال) پسر و دختر با هم معاشرت داشته باشن. نتیجه ی این کار میشه عقده ی جنس مخالف و یه عقده ی جنسی. پسری که تا حالا بهش گفتن(یا برعکس) تو نباید به دخترا نزدیک بشی و دخترا جیزززن خب اینم میشه مثل همون بچه هه که بهش بگی دس نزن، میزنه.‌ اگه از اول دو جنس با هم خو بگیرن، اینجوری نمیشه.:|

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
آخرش بش اشاره کردم بخاطر همون به اصطلاح حیا و عفت و فلان خانواده ها نمیذارن طرف با جنس مخالف بپره بخاطر همین یه چهره زشت داره جنس مخالف پیش پدر مادرا
یکی ا مهم ترین بین دو نفر رابطه جنسیه که با توافق دونفر یا اوکی یا نو اوکی:-s...
خب همین! چرا خانواده ها نگران میشن که وقتی دختر و پسر با هم دوست میشن حیا و عفت شون در خطر میوفته؟! چرا بعضیا فکر میکنن هر دوستی با جنس مخالف به رابطه جنسی ختم میشه؟!

amirrach

امیرآچ
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
17
خب همین! چرا خانواده ها نگران میشن که وقتی دختر و پسر با هم دوست میشن حیا و عفت شون در خطر میوفته؟! چرا بعضیا فکر میکنن هر دوستی با جنس مخالف به رابطه جنسی ختم میشه؟!

سوال نداره دیگه
دین ما بد تفسیر شده یا به اصطلاح مفسرامون از لواشکم کمتر میارزن وقتی جناب مکارم شیرازی میاد میگه ایمیل حتی درمورد شعر و ادبیات بین نامحرم ها جایز نیست (لینکشم دارم خاستین میدم)
برادر من چه توقعی داری از خانواده هایی که منتظر حرفای این بی سوادان...

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
خب وقتی ما حتی پارکینگ ها رو هم جدا میکنیم و یا راهرو های دانشگاه رو جدا میکنیم که مبادا ( استغفرالله،زبانم لال) پسر و دختر با هم معاشرت داشته باشن. نتیجه ی این کار میشه عقده ی جنس مخالف و یه عقده ی جنسی. پسری که تا حالا بهش گفتن(یا برعکس) تو نباید به دخترا نزدیک بشی و دخترا جیزززن خب اینم میشه مثل همون بچه هه که بهش بگی دس نزن، میزنه.‌ اگه از اول دو جنس با هم خو بگیرن، اینجوری نمیشه.:|
دقیا نظر من هم همین هست. من با خیلی از هم سنای خودم که حرف میزنم کل دغدغه زندگی شون این هس به رل بزنند :| یا به قول خوشون اگه فلانی بشه چیییییییی میشه :| :| :| همین طرز فکر و کارهاشون باعث شده که حتی اگر کسی قصدش یه دوستی عادی باشه به چشم خطاکار (!) بهش نگاه کنن :/

در کل به نظرم رفتار اشتباه یه سریا باعث این طرز فکر شده. البته اینها هم مقصر اصلی نیستن ، مقصر اصلی سیستمی هس که اینا ها اینجور تربیت کرده....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
حالا مشکلتون با رل زدن چیه؟ :/

+ چون تو همین تاپیک میبینم خیلیا دید بدی دارن مثلا به رل زدن فارغ از این که شامل رابطه جنسی میشه یا نه. حالا دید بد همه به رابطه جنسی هم به کنار!

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

+ چون تو همین تاپیک میبینم خیلیا دید بدی دارن مثلا به رل زدن فارق از این که شامل رابطه جنسی میشه یا نه. حالا دید بد همه به رابطه جنسی هم به کنار!
من یکی که مشکلی ندارم ولی وقتی بشه تنها فکر و دغدغه یه جوریه :|

*** در ضمن اون کلمه فارغ هس نه فارق :|

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13

+ چون تو همین تاپیک میبینم خیلیا دید بدی دارن مثلا به رل زدن فارغ از این که شامل رابطه جنسی میشه یا نه. حالا دید بد همه به رابطه جنسی هم به کنار!
رل زدن بد نیس. به وقتش خوبه‌ ولی اینکه وقتی جنس مخالفو ببینیم فقط به فکر رل زدن باشیم نه. ینی به طور کل نتونیم طرفو مثل همجنسای خودمون و دوست معمولیمون بدونیم‌

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
در واقع دلیلشو نمیدونم ، ولی خب دوست نداره با پسرا حتی یه کلمه هم صحبت کنم... اگه یه کلمه هم بگم، نارضایتی شو نشون میده،با اخم و دعوا و... mary2003@ یعنی میخواستم بگم اینقدر آدم مذهبی ای هست که خطا ازش سر نمیزنه،حرف بیجایی هم نمیگه، همه خانواده قبولش داریم،وواقعا آدم بزرگواریه،ولی چون جوونه(۲۶سالشه) مادرم همش مخالفت میکنه
[/QUOTE]
بشین با مادرت منطقی صحبت کن خب این خیلی بده!
برادر، برادر بزرگتر داری؟
ب مامانت بگو جدا ۴ روز دیگ میخوام برم دانشگاه نتونم با اینا ک آشنان وارد بحث بشم تو دانشگاه چ میخوام کنم و‌...

Samin00

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1400
خب به نظرم که ما تو این جامعه هر نوع آدمی داریم بعضیا که از این ور بوم افتادن بعضیا هم که از آون ور بوم افتادن پدر و مادر مسلما صلاح بچشو میخواد میان با خودشون به اون اتفاقات مربوط به تجاوز ها و رابطه ی جنسی دختر و پسری که باهم دوست بودن و بعد خانواده بی آبرو شدنو و....فکر میکنه و در واقع شعارشون هم تقریبا این میشه (پیشگیری بهتر از درمان) یعنی میترسن و نگرانن که حالا بچشون با جنس مخالف معاشرت اجتماعی داشته باشه یعنی در واقع بقیه پاسوز اونایی میشن که رابطه نامشروع داشتن و ....از این نظر بهشون حق میدم که نگران باشن ولی در کل مخالفم که نباید ذهنشون محدود باشه و سرسری از این موضوع بگذرن وقتی حد و حدود ها رعایت باشه دو طرف مقابل جنبه و ظرفیتشو داشته باشن نگرانیش واسه چیه حتی من میگم خودشون هم نظارت کنن چمیدونم دقیقا با دوست جنس مخالف بچشون مثل دوست همجنس بچشون رفتار کنن بریزن دور این عینک بدبینی رو مثلا یه مثال میزنم شهر ما شهر کوچیکیه هر کی رل داشته باشه میشه هرزه ( مردم این انگ رو بهش میدن ) حالا بماند داریم واقعا بعضیا سو استفاده میکنن و رابطشون درست نیست با اونا کار نداریم منظورم با کسایی هستش که واقعا مث دو تا دوست عادین و چیزی بینشون نیست نباید این دو گروه رو یکی بگیریم و بهشون انگ هرزه بودن بزنیم که تمام این ها باز بر میگرده به فرهنگ غلط جامعه، جنبه داشتن و دید غلط مردم

به نظرم اشکالی نداره باز هم میگم به شرط اینکه حد و حدود هارو رعایت کنیم منظورم از حد و حدود صمیمی شدن و اینا نیست منظورم رابطه جنسی و ایناس بالاخره درسته که جنس ها مخالفه ولی بلاخره همه انسانیم چه اشکالی داره همون رفتاری رو که با دوست از جنس خودمون میکنیم همون رفتارو هم با دوست از جنس مخالف داشته باشیم اما همونجور که بقیه گفتن اگه تنها دغدغه اینه که نه نشون میده اون طرف جنبشو نداره و متاسفانه اینقدر ذهن مردم محدوده که فکر میکنن وقتی دختره یکم با پسره صمیمی میشه یا برعکس ،وقتی ازش سوال میپرسه مردم فک میکنن طرف چه قدر هرزس و میخواد مخ بزنه

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اینایی که میگن با جنس مخالف مثل همجنس رفتار کنیم چندتا دوست جنس مخالف داشتن که تو این مورد موفق بودن؟:-"
این موضوع با درصد بیشتر از هشتاد درصد اتفاق نمیفته.
»«»«»«»«»«»«»
به نظرم علت تابو بودنش ضربه هایی هست که طرفین میخورن. مشغولیت فکری و ذهنی زیادی ایجاد میشه. درصورتیکه آدم اون انرژی رو بذاره سر یه مسئله دیگه کلی پیشرفت میکنه.
اگه یه دختر با یه دختر خیلی دوست صمیمی باشه و با یه پسر هم دوست باشه، ولی بیشتر فکرش پیش حرفای اون پسرس تا دختره. تاثیرپذیریش هم بیشتره، نمیگم چیز بدیه اتفاقا خیلی از این تاثیرپذیریا مفیده ولی خب بیشتر بدی هاش دیده میشه تا خوبی هاش.
یه دلیل دیگش هم افراط و تفریط ایرانیاس به نظرم. ما تو خیلی چیزا افراط و تفریط میکنیم، مسئله ی جنس مخالف هم یکیشه. یا ارتباط برقرار نمیکنیم یا ...
بعد یه آیه داریم به این مضمون که دوست پنهانی جنس مخالف نگیرید، و خب یک سری یزای دیگه که چیزی که من فکر میکنم اینه که اینطوری از اسلام بهمون فهموندن که فقط برای ازدواج برید سمت جنس مخالف. یعنی جنس مخالف جدا از اینکه انسان باشه وسیله ای برای ازدواجه. واسه همینم دختر آفتاب مهتاب ندیده چیز خوبیه. زن ها هم بعد ازدواج فقط باید بشینن تو خونه و از خونه بیرون نیان. کلا تا همین چندسال پیش زن جدا از اجتماع بوده. چطور انتظار داریم با پیشرفت ناگهانی تکنولوژی ما بتونیم اینقدر سریع خودمون رو وفق بدیم و جامعه بتونه دختر آفتاب مهتاب ندیدش رو اجازه بده هر کسی ببینه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
اینایی که میگن با جنس مخالف مثل همجنس رفتار کنیم چندتا دوست جنس مخالف داشتن که تو این مورد موفق بودن؟:-"
این موضوع با درصد بیشتر از هشتاد درصد اتفاق نمیفته.
بنده به تعداد زیادی دوست جنس مخالف داشتم (نه رابطه خاص البته)! هنوز هم بین دو تا دوست صمیمیم یکیشون پسره و شاید بیشتر از 7 ساله با هم دوستیم و هیچ وقت هم اتفاق خاصی نیوفتاده و اینا!

~_~

آخرین ویرایش:

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
ی بخشیش برمیگرده ب فرهنگ اون خانواده و شهر محل زندگی و یا دیدن روابط بقیه و مقایسش با بچه خودشون یا توجه ب جمله ی مردم چی میگن و زیادی مهم بودن مردم یا شایدم نگرانی بیش از حد در اینجور روابط طبق دیدن تجربه دیگران در فیلم ها و فضای مجازی...

بالا