• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با چگونه آزمونی وارد سمپاد شدید

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام!
بچه ها
چه سالی وارد سمپاد شدید
آزمون ورودی از چه مباحثی بود؟
کلن اطلاعاتتون از آزمون ورودی سمپاد رو به تفکیک سال و البته راهنمایی و دبیرستان (راهنمایی نیمه ی اول و دوم ) بگید
دمتون گرم

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
سال 91
سال شروع واپاشی سمپاد
ورودی دبیرستان
یه آزمون بود که اول سمپادی ها مشخص میشدن بعد نمونه ها
همه درس ها بود، یادمه با دینی و ادبیات شروع شد و با علوم و ریاضی تموم شد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سال تحصیلی ۸۶-۸۷ بود
آزمون سوالاش اصلا حفظی و درسی طور نبود بیشتر هوش و استدلال و سوالات خلاقانه بود
یه سوال داشت راجع به دندون چند تا حیوان مختلف!!!
یه سوالش این بود که اگه مو های یه بچه میمون رو کنار هم بذاریم (از درازا) طولش چقدره؟ به اندازه تهران تا مشهد و ...
از این دست سوالات بود!!

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
سال 93 وروردی دبیرستان.
یادمه همه ی درسا تقریبا بود. سوالای ریاضی و فیزیکش(شایدم علوم بود) بیشتر استدلالی و .... بود.
اون سال بچه های راهنمایی سمپاد بدون ورودی رفتن و حلی 1 از بیرون فقط 25 نفر گرفت. من راهنمایی سمپاد نبودم. اولویت دومم حلی3 بود که قبول شدم(اونم فک کنم 100 گرفت از بیرون).
نتیجه آزمون هم بین دو نیمه ی بازی ایران-آرژانتین اومد. یادش بخیر....

آخرین ویرایش:

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
سال ۹۴-۹۵
آزمونش یه مرحله بود
دو تا دفترچه یه دفترچه هوش و استعدادهای تحلیلی
یکی دبگه استعداد های تحصیلی که ادبیات ، دینی ، ریاضی ، علوم و مطالعات بود
دو سه ماه بعدم نتیجه را اعلام کردن و بعدم رفتیم واسه ثبت نام
همین :>:>:>

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
سال 86. دقیقا توضیحات mhdl. بارزترین سوالی که هنوز یادمه، طول عصب‌های یه خرگوش رو خواسته بود :D

Radikal_2002

عزازیل
نام مرکز سمپاد
یکی از مدارس سمپاد گیلان(شرق)
شهر
گیلان
سال فارغ التحصیلی
1400
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
سال 88
ریاضی که قطعا بود . باقی سوالای درسیش رو یادم نمیاد اما یکی سوال های خلاقانه طورش این بود که چه تعداد از دندون های یوزپلنگ ایرانی نمیتونه خراب باشه ؟ و اینکه از کدوم گیاه به عنوان سوخت میشه استفاده کرد ؟
مرحله ی دوم هم هفت تا سوال تشریحی و یه تست بود که توی خود فرزانگان برگذار شد ،من توی کلاسی بودم که اون موقع اسمش سمعی بصری بود و بعدها فهمیدم جاییه که میشد ازش فیلم اجاره کرد و البته یکی دوسال بعد این آپشن مدرسه منحل شد :-"
یکی از سوالای تشریحی درباره ی رباتی بود که توی یه مارپیچ حرکت میکنه و هر بار به مانع میخوره برمیگرده .ما باید مشخص میکردیم که تا آخر مارپیچ چند بار به دیواره ها برخورد میکنه ؟ سوال تستی‌ش هم از مدارهای الکتریکی پنجم دبستان بود ‌.

آخرین ویرایش:

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
سال 89-90 بود فکر کنم. دو مرحله ای بود، جدا از نمونه دولتی، تشریحی نداشت اما. من فقط یادمه تو ادبیاتش یه "سولاخ" نوشته بود حالا نمیدونم بحث املا بود یا چی. چیز دیگه ای یادم نیست، و آها آزمون نمونه دولتی 2-3 تا سوال کاملا تکراری اومده بود که تو اون بانک سوال سبزه حل کرده بودمشون
سال ما دقیقا سال گند خوردن به سمپاد بود. ما چند نفر اول مرکز سمپاد ستاری قبول شدیم که یه شهر دیگه بود، بعد چون دور بود من رفتم نمونه ثبت نام کردم. اواسط تابستون زنگ زدن که اقا شهر خودتون سمپاد تاسیس شده بیاید ثبت نام کنید و اینا. بعد مثلا ستاری 4 نفر از مدرسه قبول شده بودیم، با این چیزی که گفتم قبولی مدرسمون شد حدود 20 نفر!
ادامه نویس:
کم کم داره بقیش یادم میاد! اون سال سرجمع دوتا کلاس اول راهنمایی و یه کلاس اول دبیرستان 47 نفر بودیم. سال بعد ازمون میان پایه گرفتن که جمعیت بره بالاتر! 32 نفری که ما بودیم با این میان پایه شدیم حدود 60 نفر! بعد دوباره بازم سال بعدش برای دبیرستانیا میان پایه گرفتن انگار. دیگه دقیقا یادم نمیاد. خلاصه 2-3 تا میان پایه ای بود این وسط! الان همون مدرسه سال اولش هر پایه یکی دو کلاس 15 نفره ش شده هرپایه 3 کلاس نزدیک 30 نفر!

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
بعضی از دوستان نوشتن سال ۸۵
سال ۸۵ من فقط ۵ سالم بود
امسال دهمم، ششم ازمون دادم قبول شدم رفتم هفتم سمپاد
سال قبل از ما اولین سالی بود که مثل کیروش ۵ ۳ ۴ رو کردنش ۶ ۳ ۳
بعد سال قبل از ما آزمونا رو استانی گرفتن، خییییلی اسون بود سوالشون، ظرفیتم زیاد کرده بودن، وقتی ما پنجم بودیم سوالای تیزهوشان اون سالو حل کردیم رباضیشو حدود ۸۰ زدیم خیلیامون
یکیم اینکه مدرسه ما غیرانتفاعی بود یکم از حد عادی بیشتر کار میکردن
وقتی ما رفتیم ششم برا امتحان آماده میشدیم مثلا زنگ ورزش نداشتیم اصلا، بقیه مدارس زنگاشون چهل و پنج دقیقه بود برا ما یه ساعت و نیم بود، بقیه دوازده و نیم تعطیل میشدن ما تا ۳ تو مدرسه بودیم ناهار میخوردیم بعد درس میخوندیم، برمیگشتیم خونه بعضی وقتا ۵ برمیگشتیم مدرسه تا ۸هم شده بود که تو مدرسه باشیم، زمستون بود هواهم زود تاریک میشد
اون موقع اواخر سال یه کتابی دراومده بود که نشر الگو چاپش کرده بود، همه آزمون‌های سمپاد سال پیش استان‌ها رو داشت توش. بعد من خودم یه دونه کلاس خصوصی میرفتم فقط پیش معلم پنجمم، یه اکیپ ۶ نفری بودیم با ایشون اون کتابو کامل کار کردیم، فقط مال استان مشهد آزمونش سخت بود
یعنی میگفتیم اگه مثل سال پیش بدن مال اردبیلو خیلی درسا رو صد میزنیم ولی مثلا ریاضی مشهد رو کار کرده بودیم من ۶۰ زده بودم
بعد خلاصه با همین طرز فکر که قراره آسون بدن و اینا داشتیم میخوندیم یهو گفتن استانی نیست سراسریه، زیاد رو روحیه مثبت ما تاثیر نداشت ولی گویا باید تاثیر میذاشته
بعد ۲۰ روز مونده به تیزهوشان مدیرمون گفت رو دیوار اتاقتون بنویسین اعداد ۱ تا ۲۰ رو، هرروز که میگذره یه عددو خط بزنین تا به ۱ برسین
بعد همینجوری میخوندیم و اینا، یه روز مونده به تیزهوشانم میگفتن درس نخونین با همدن اکیپ ۶ نفریمون رفتیم شهربازی خییییییلی خوش گذشت
توخونه مثل روزای عادی بود ولی رفتار مامان و بابام، فک کنم نمیخواستن احساس کنم شرایط خاصه استرس‌بگیرم
خلاصه فردا صبحش پاشدیم رفتیم آزمون
قشنگ یادمه من تا اون موقع تو عمرم استرسی به اون شدت تجربه نکرده بودم
دلشوره شدییید داشتم صدای قلبمو میشنیدم اصلا خیلی وحشتناک بود
بعد نشستیم قران خوندن گفتن شروع کنین
من شروع کردم ریاضی درس آخر بود مدیرمون قبل ازمون گت اول ریاضی بزنین
منم اول ریاضیو زدم دیدم خییییییلی سختهههههههه
روحیه‌م به شدددددت اومد پایین، سوالا خیلی در حد المپیاد بود، اون موقع یه کتاب بود اسمش مرشد بود مال مبتکران بود در سطح المپیاد بود من شاید کلا ۴۰ تا سوال از اون کتاب حل کرده بودم سوالای ازمون در اون حد بود
خلاصه قشنگ بغضم گرفت. ولی خودمو نباختم
ریاضی ک تموم شد رفتم درسا رو از اول شروع کردم، تعلیمات اجتماعیش خیلی سخت بود
بعد سال ما اولین سالی بود که تفکر و پژوهشم میومد تو ازمون، شبیه تست هوش بود یه جورایی
خلاصه زدم زدم دو تا سوال از علوم خونده بودم(علوم قبل از ریاضی بود، درس ماقبل آخر بود یعنی) که یه خانوم محترمی پشت میکروفون گفتن دانش‌آموزان عزیز تنها ۵ دقیقه از فرصت شما باقی مانده است، تو اون ۵ دقیقه من نصف علومو زدم، تاحالا همچین سرعتی از خودم ندیده بودم یعنی
بعد ازمونو دادیم و اینا
بماند که تو ماشین چقدر پنهانی گریه کردم ولی تو اکیپمون هیشکی نمیگفت قبول میشه، همه میگفتن سخت بود
بعد معلما کم کم کلید دراوردن و اینا
اومدیم بررسی کردیم درصد گرفتیم
هدیه های اسمانی رو بالای ۸۰ زده بودم یادم نیس چند
فارسی رو بالای ۹۰ زده بودم
تفکر ۷۰ اینا بود
مطالعات منفی پنج درصد:)
علوم اون نصفی که زده بودم همش درست بود ۵۰ درصد:)
ریاضی سیزده درصد!!!!!!
دیگه یک درصدم احتمال نمیدادیم قبول شیم فقط ته دلمون همگی یه کورسوی امید داشتیم
رفتیم دوباره یکی دو جلسه کلاس اون معلممون برا ازمون نمونه کار کنیم
بعد نتایج اومد
من قبول شده بودم
خیییییییییییلی خوشحال شدم
از اون موقع تا حالا نشده هنوز به اون اندازه خوشحال بشم
شهر ما سمپاد دو تا ناحیه داره
یکی ناحیه یکه که اولویت همه‌ست چون از ناحیه دو هم دبیراش بهترن هم امکاناتش
ناحیه دوهم داره ولی چندان تعریفی نیست
ضعیف‌ترینمون تقریبا تو اکیپ هم مثل من ناحیه ۱ قبول شد
دو تا متوسطمون ناحیه ۲ قبول شدن
دو تا موندن ازمون نمونه بدن، که یکیشون خیییییییییلی درس میخوند، واقعا شاید روزانه هبت هشت برابر من درس میخوند
اوناهم از نمونه قبول شدن
خلاصه
گذشت و گذشت و من همچنان تو سمپاد دارم درس میخونم و امسال دهمم
امروز آخرین آزمون مرحله اول پیشرفت تحصیلی سمپاد رو دادم
و فکر میکنم هنوزم تو این ازمونا سطح سوالا مثل تیزهوشانه
مرحله دومم بدیم دیگه از این ازمونا خبری نیست، تموم میشن
من هنوزم همونم، امروز با بچه ها بررسی میکردیم ادبیاتمو بازم بهتر از همه زدم، بعد فیزیک، بعد زیست، بعد ریاضی
ریاضی کلا ۴ تا سوال زدم(وقت نرسوندم) که یکیش غلطه
از تاپیک ممنونم که خاطراتمو مرور کردم:)

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال کسایی که از دوره ی ا ول میخوان برن دوره دوم هم آزمون ورودی میدن یعنی تا حالا شما ها که دوره ی اولا بودید برا دوره دوم آزمون ورودی دادید؟

• لایک
امتیازات: mhdl

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوستم سال 75 هست و می‎گفت که یک مرحله‌ای بوده بدون مصاحبه سوال‌ها هم همونطور که محسن گفت.
خودمم سال 84-85 که دو مرحله‌ای بود.
از سوال‌ای دوره خودمون یادم میاد در مورد آب و هوای بیرون غار علی‌صدر گفته بود و می‌گفت حالا بنظرتون داخلش چطوره.
کلاً بخش علوم دوره دومش اینطوری بود که یه سری مطلب می‎خوندی بعدش ازش چندتا سوال پرسیده.
فکر کنم مرحله دوم فقط علوم و ریاضی بود.
برای آزمون فرمالیته ورودی دبیرستان هم بنظرم یادم میاد که یه سوال در مورد مورچه بود که رو یه خط راه می‌رفت و حالا رفت و برگشتش متواتر بود و مسیرش کوتاه‌تر می‌شد یه همچین یزی برای سوال ریاضیش. یا مثلاً یادم میاد یه سوال فیزیک همون دوره‎ها بود که باید ابعاد زانو رو تقریب می‎زدی و سوال با محاسبات پیچیده رو خیلی راحت حساب می‎کردی.

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
سال 92 بود (شاید یکی اینور اونور)، ما اولین سال ششمی ها بودیم! زمستون پنجم بود که بهمون گفتن ششم هم هست. بعدِ عید دیگه کلاس خصوصیا تعطیل شده بودن هیکی نمیرفت، معلما ناراحت بودن :)) بگذریم.
دقیقاً همون چیزی بود که توقع داشتیم؛ ریاضی، علوم، اجتماعی، قرآن و دینی و فارسی، فکر کنم. دقیق یادم نیست. استانی هم بود تازه، ظرفیت هارو هم بیشتر کرده بودن. امتحان عادی بود و مثل همون چیزایی بود که تو کتاب تستا میزدیم. چیز متمایزی نداشت.

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
یه سوال کسایی که از دوره ی ا ول میخوان برن دوره دوم هم آزمون ورودی میدن یعنی تا حالا شما ها که دوره ی اولا بودید برا دوره دوم آزمون ورودی دادید؟
نه اونایی که الان یازدهمن ندادن
منم ک دهمم ندادم
احتمالا نهما هم نمیدن

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی
هشتما چی ؟ اونا هم نمیدن ؟؟؟؟:-?

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95
.

آخرین ویرایش:

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
پزشکی

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
وای چقدر دیر
خب زود تر بدن لااقل تکلیفمون معلوم شه
بستگی داره آقایون کی تو خوابشون ببینن که آزمون باشه یا نباشه
یه بارم اتفاق افتاده بود چند سال پیش که اسفند گفتن ازمون ندارین اولای اردبیهشت گفتن ۱۵ام ازمون دارین

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
دو بار آزمون سمپاد دادم سال ٨٨
يه دونه دو مرحله اي براي ورود ب راهنمايي كه مرحله اول قبول شدم مرحله دوم با اختلاف ٨ درصد رد شدم
و ازمون بعدي سال ٩٢ كه باهاش وارد سمپاد شدم يادمه همه درسا بود ب جز امادگي دفاعي من كه حرفه و فن رو ديدم بين سوالا متعجب شدم نتونستم جواب بدم بعدش هم نتايج اومد و بعد يه مصاحبه ك خيليم جدي نبود بعضيا نيومدن اصن
ازم ناظممون پرسيد ويژگياي خودتو بگو مثبت و منفي بعد نوشت اينارو
بعد مسئول دفترداري گفت اينا برتريناي تهرانن ايشالله تو كنكور هم عالي باشن
سوالاي رياضي اخرين سوالاش بود خيليم هوشي و خلاقيتي بود اما يكي از دوستام بيرون كلاس مي رفت گفت همشو ب ما درس دادن و اين حرفاا نميدونم والا حالا
ب هرحال شايد درس خوندن تو ي مدرسه غير انتفاعي اون قدر براي من مقدور نميشد اما سمپاد فرصتي بود ك شرايطي مشابه اون رو تجربه كنم و چيزايي ك هميشه دوست خواهم داشت

بالا