• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حل مشکلات کنکوری ها

• شروع کننده موضوع

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
این تاپیک جهت رفع هرگونه مشکل شما کنکوری های عزیز زده شده پس لطفا مشکلات روحی،روانی،جسمی و.. خودتون رو با ما در میان بگذارید تا حل شوند.

Re_L.mamad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حاج ترابی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1398
ما امتحان داریم حوصلم نمیاد بخونم به نظرم حفظ کردن چرت و پرته و جز اینکه مغزتو الکی پر کنی چیز دیگه ای نداره. . از طرفی نمرش رو میخوام و مغزم نمیخواد بخونه چکنم؟

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
ما امتحان داریم حوصلم نمیاد بخونم به نظرم حفظ کردن چرت و پرته و جز اینکه مغزتو الکی پر کنی چیز دیگه ای نداره. . از طرفی نمرش رو میخوام و مغزم نمیخواد بخونه چکنم؟
به هدف حفظ کردن فکر نکن. به این فکر کن که الان مجبوری و باید این مطالب حفظ کنی . مثل یه آدمی که بیماره و فقط یه پزشک فوق العاده بداخلاق و بی ادب وجود داره که می تونه درمانش کنه پس اخلاق پزشک رو برای رسیدن به سلامتی تحمل می کنه.الان تو مجبوری این چرت و پرتا رو برای رسیدن به نمره تحمل کنی:D
بعدم برای خودت جایزه بزار.مثلا من به خودم میگم اگه این فصل بخونی میزارم نیم ساعت فیلم ببینی یا مثلا شکلات بخوری
خیلی مثال های جالبی نبود ولی به اصل ماجرا توجه کن

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام می گن چند ماه آخر نزدیک کنکور بعضی ها نمی کشن بی خیال می شن من تقریبا شروع نکرده تقریبا بی خیال شدم.
رشته ای که می خوام کامپیوتره از سر علاقه هم هست این نیست که مجزوب بازار کارش شده باشم (مثل بعضی رتبه 1 ها:rolleyes:) رفتم یه سایتی فیلمای کلاسای صنعتی شریف رو گذاشته بودن دیدم خیلی چیز شاخی نبود با خودم می گم پس چه کاریه همون فردوسی مشهد هم که قبول شم پس می تونم کار خودم رو بکنم آخه قبلا با دانشجو های کامپیوتر حرف زدم می گن مقدار زیادی تلاش خود دانشجو تا سطح دانشگاه (بر خلاف تجربی ها که خودشون رو می کشن پزشکی رو قبول بشن فقط شده به زور آرایه ادبی:rolleyes:) می خوام بدونم کسی از این دانشگاه ها تو رشته کامپیوتر و اوضاع و جو کلاسا و استادا خبر نداره؟

• شروع کننده موضوع

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
سلام می گن چند ماه آخر نزدیک کنکور بعضی ها نمی کشن بی خیال می شن من تقریبا شروع نکرده تقریبا بی خیال شدم.
رشته ای که می خوام کامپیوتره از سر علاقه هم هست این نیست که مجزوب بازار کارش شده باشم (مثل بعضی رتبه 1 ها:rolleyes:) رفتم یه سایتی فیلمای کلاسای صنعتی شریف رو گذاشته بودن دیدم خیلی چیز شاخی نبود با خودم می گم پس چه کاریه همون فردوسی مشهد هم که قبول شم پس می تونم کار خودم رو بکنم آخه قبلا با دانشجو های کامپیوتر حرف زدم می گن مقدار زیادی تلاش خود دانشجو تا سطح دانشگاه (بر خلاف تجربی ها که خودشون رو می کشن پزشکی رو قبول بشن فقط شده به زور آرایه ادبی:rolleyes:) می خوام بدونم کسی از این دانشگاه ها تو رشته کامپیوتر و اوضاع و جو کلاسا و استادا خبر نداره؟

شریف؟امیر کبیر؟خواجه نصیر؟اینا همشون خوبن ،کدوم دانشگاه مد نظرتونه؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
هر چی بشه ولی خوب شد اسم خواجه نصیر رو بردین این دانش گاه دانشگاه درست درمونیه؟
فکر کنم سایت گاج رو داشتم می خوندم اطلاعات این دانشگاه رو می داد برای هر دانشکدش یه آدرس جدا داشت می داد .

بعد این دانشگاه ها کلن از نظر خوابگاه چه جورین مثلا؟

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خب من خودم امسال امیرکبیر قبول شدم و یه ترم گذروندم تقریبا و خب چیز خیلی کمی که دریافتم رو میگم:
اولا که به کلاسای دانشگاه اصلا نمیشه تکیه کرد و درواقع چیزی یاد نمیگیری(البته استاد مبانی کامپیوتر ما افتضاح بود و استاد دیگه خیلی خیلی بهتر بود) من خودم اندک چیزایی که یاد گرفتم یا با کمک سال بالایی ها بوده یا خودم از نت یاد گرفتم(اینترنت خیلی خیلی مهمه در ضمن:))) ولی فک کنم چیزی که دانشگاه های خوب رو متمایز میکنه دانشجوهاش هستن نه استادا و اینا..مثلا من اگه مشکلی داشته باشم تو یه مبحث کسی که به دادت میرسه استاد نیست بلکه یه سال‌بالاییه معمولا..و خب اینکه خود همکلاسیا هم تو این دانشگاها شاخترن(مخصوصا تو رشته کامپیوتر که بچه‌ها اصلا هم سطح نیستن).
و اینکه تو تهران درس بخونی موقعیتای شغلی خیلی خوبی هم پیدا میکنی طبیعتا و این خیلی مهمه..
و اینکه شاید یکی الان علاقه نداشته باشه به کامپیوتر ولی این رشته رو بخونه چون علاقه یه چیز ثابت نیست و واقعا من نمیفهمم چجوری یه نفر مثلا به فلان رشته مهندسی علاقه‌منده در حالی که دانشش ازون رشته شاید در حد ۳ واحد درسی از ۱۴۰ واحدش باشه..:-"

• شروع کننده موضوع

par_dis_0

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
هر چی بشه ولی خوب شد اسم خواجه نصیر رو بردین این دانش گاه دانشگاه درست درمونیه؟
فکر کنم سایت گاج رو داشتم می خوندم اطلاعات این دانشگاه رو می داد برای هر دانشکدش یه آدرس جدا داشت می داد .

بعد این دانشگاه ها کلن از نظر خوابگاه چه جورین مثلا؟

من ک اطلاعاتی ندارم راجب خواجه نصیر ولی بچه های سایت هستن فک کنم

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اولا که به کلاسای دانشگاه اصلا نمیشه تکیه کرد و درواقع چیزی یاد نمیگیری(البته استاد مبانی کامپیوتر ما افتضاح بود و استاد دیگه خیلی خیلی بهتر بود) من خودم اندک چیزایی که یاد گرفتم یا با کمک سال بالایی ها بوده یا خودم از نت یاد گرفتم(اینترنت خیلی خیلی مهمه در ضمن:))) ولی فک کنم چیزی که دانشگاه های خوب رو متمایز میکنه دانشجوهاش هستن نه استادا و اینا..مثلا من اگه مشکلی داشته باشم تو یه مبحث کسی که به دادت میرسه استاد نیست بلکه یه سال‌بالاییه معمولا..و خب اینکه خود همکلاسیا هم تو این دانشگاها شاخترن(مخصوصا تو رشته کامپیوتر که بچه‌ها اصلا هم سطح نیستن).
و اینکه تو تهران درس بخونی موقعیتای شغلی خیلی خوبی هم پیدا میکنی طبیعتا و این خیلی مهمه..
همین من از یه بنده خدایی که دانشجو لیسانس کامپیوتر تو دانشگاه آزاد تهران بوده می گفت با دانشجو های دانشگاه های سراسری کل می نداختن به خاطر این که تو دانشگاه آزاد پول می دادن به درس اهمیت می دادن خودشون حسابی می خوندن ولی اونایی که تو دانشگاه سراسری درس می خوندن کم تر اهمیت می دادن و همین باعث شده اینا هم سطح شن .
اینترنتم راست می گین پیش هر کی رفتم می گفتم زبان برنامه نویسی بعد کنکور چی یاد بگیرم جواب می دادن برو زبان بخون:| که چی چون تو دانشگاه و بعدا ها بهترین منبع سایتای انگلیسی و هلپ نرم افزاراس
ولی حالا به این مشکل بر خوردم که از نظر درصد و رتبه تو کانون خیلی خوب نیستم اولویتا و رتبه ها رو نگاه می کنم پیش بینیم اینه فردوسی مشهد رو می تونم با یه حاشیه امن خوب قبول شم ولی دیگه دانشگاهایی مثل علم و صنعت و امیرکبیر و رو نمی تونم اصلا خوب موندم چه کنم به خودم فشار بیارم یا نه بی خیال شم به همون حاشیه امن فردوسی اکتفا کنم؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یه مشکلی هم که دارم از شهرای بزرگ بیزارم مگر این که در ازاش یه فایده درست حسابی برام داشته باشه به خاطر همین هم اصلا دنبال بازار کاری نیستم که حضور فیزیکیم رو تو شهری مثل تهران بخواد (مشهد رو به زور تحمل می کنم چون مرکز استانمه و حرم هست لائقل ولی تهران چی داره به غیر از دود و ...@:)

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه مشکلی هم که دارم از شهرای بزرگ بیزارم مگر این که در ازاش یه فایده درست حسابی برام داشته باشه به خاطر همین هم اصلا دنبال بازار کاری نیستم که حضور فیزیکیم رو تو شهری مثل تهران بخواد (مشهد رو به زور تحمل می کنم چون مرکز استانمه و حرم هست لائقل ولی تهران چی داره به غیر از دود و ...@:)
خب در مورد شهر که من خودمم خیلی به مشهد نزدیکتر بودم و برام واقعا راحتتر بود که اونجا باشم ولی خب تهران رو ترجیح میدادن و حالا فعلا که راضیم:))
و خب درمورد دانشگاه فعلا نمیتونم خیلی نظر بدم چون تجربم خیلی کمه در حال حاضر ولی خب برای کنکور همه چیزتو باید بذاری حالا چه فقط شریف بخوای یا هرجای دیگه..و اینکه حالا که رشته نورد علاقتو میدونی دلیلی نداره از الان خیلی بهش فک کنی و بیشتر رو خود کنکور تمرکز داشته باش

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
آخه وضعیتم فعلا تو آزمونا اینه عمومی ها به غیر از آخرین آزمونی که دادم تو بد ترین حالت های ممکن بود آزمون قبل بچه ها گفتن عمومیش چه قدر ساده بود از نظر تراز عمومی من یه کم بهتر شد
تخصصی ها حسابان خیلی کار کردم ولی از بقیه جنبه های ریاضی مخصوصا پایش جا موندم (اونقدری کار نکردم) به خاطر همین هم درصد کل ریاضیم هیچ وقت چیز شاخی نشد. رو فیزیک خیلی خوبم تو خونه که از رو کتاب کار از خودم آزمون می گیرم تو آزمون هم درصدای مناسبی میاوردم اگر وقت خودش رو پاش می زاشتم ولی از اون جایی که تو ریاضی پایه و هندسه پایه و آمار و احتمال اندازه 10 دقیقه وقت بیش تر از حد مجاز استفاده می کردم آخر آزمون می شد 10 دقیقه 20 سؤال شیمی که هیچی کار نکردی(درصدا بود حدود 10 تا 30 :() آزمونای قبل سعی کردم شیمی رو وقتش رو بزارم پاش ناخوداگاه از فیزیکی که نقطه قوتم بود کم شد درصد فیزیک اومد رو 40 شیمی هم رسید به 40 ریاضی همون دور و بر خوب اوضاع بد تر شد .:|
به خاطر همین یه کم دلخورم می گم این همه بالا پایین پریدن و کش و قوص دادن که چی بشه آخرش .

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
من تنها مشکلی که دارم خانواده و اطرافیان هستند
خیلی اذیت میشم گاهی اوقات گاهی فک میکنم اگه یه جایی بودم که هیچ کدوم از اینا نبودن راه های موفقیت رو زودتر پیدا میکردم گاهی اونقدر کلافه میشم از حرفاشون که دوس دارم قید همه چیو بزنم و بگم بیخیال بابا

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
خیلی اذیت میشم گاهی اوقات گاهی فک میکنم اگه یه جایی بودم که هیچ کدوم از اینا نبودن راه های موفقیت رو زودتر پیدا میکردم گاهی اونقدر کلافه میشم از حرفاشون که دوس دارم قید همه چیو بزنم و بگم بیخیال بابا

اطرافیان که نبین اصن! یکی از فواید کنکور اینه که می تونی به هوای کنکور و درس از شرکت در مهمانی و جمع های خانوادگی بپرهیزی :D
ولی خانواده رو باهاشون صحبت کن.واقعا صحبت کردن خیلی مشکلات حل میکنه. البته نه یه بار دو بار ! من خودم به مامانم گفته بودم من می خوام رشته فلان بخونم(یه رشته ای که خیلی پایین تر از تصور مامانم بود). خیلی جدی. بعد دیگه کاری با هام نداشتن( قطع امید کرده بودن بنده های خدا:)))

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
اطرافیان که نبین اصن! یکی از فواید کنکور اینه که می تونی به هوای کنکور و درس از شرکت در مهمانی و جمع های خانوادگی بپرهیزی :D
ولی خانواده رو باهاشون صحبت کن.واقعا صحبت کردن خیلی مشکلات حل میکنه. البته نه یه بار دو بار ! من خودم به مامانم گفته بودم من می خوام رشته فلان بخونم(یه رشته ای که خیلی پایین تر از تصور مامانم بود). خیلی جدی. بعد دیگه کاری با هام نداشتن( قطع امید کرده بودن بنده های خدا:)))
وقتی باهاشون حرف میزنم توی دعوای بعدی همون حرفای خودمو بدتر تحویلم میدن طوری که ارزو میکنم کتش اصن حرف نزده بودم

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
وقتی باهاشون حرف میزنم توی دعوای بعدی همون حرفای خودمو بدتر تحویلم میدن طوری که ارزو میکنم کتش اصن حرف نزده بودم
خوب آخه چی میگی بهشون؟ به نظرم‌ بهشون‌‌بگو‌ که من دارم‌تمام تلاشمو میکنم(البته اول این عملی نشون بده) دیگه نتیجه هرچی بشه دست من نیست
بعدم به حرفاشون فکر کن شاید واقعا چیزی که میگن درست باشه . حداقل تا حدی!

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اول فکر کردم مشکلت مثل منه بقیه پستا رو خوندم می گم شاید هم نباشه ولی من مشکلم رو می گم و تجربم رو.

من یه داداش کوچیکه دارم الآن کلاس اوله خیلی هم سر به هوای اصلا تو باغ نیست تو طول تابستون من سعی می کردم تمام وقت درس بخونم ولی با این وجود با کرنومتر که زمان مطالعم رو می گرفتم می شد 7 ساعت خیلی بد بود به نظرم می رسید به خاطر خانوادس بعد پیش اومد یه مسافرت طولانی من اسرار کردم که بزارین من بمونم بخونم (آزمون جمع بندی تابستون بود) بلأخره خانواده اجازه داد من بمونم وکیل وصی 4 5 نفر گذاشتن ولی خوب کم تر از خانواده ارتباط بود ولی با این وجود ساعت مطالعه بیش تر نشد.

و این بود که من فهمیدم خانواده برای من یکی که اثر منفی نداره.

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
اول فکر کردم مشکلت مثل منه بقیه پستا رو خوندم می گم شاید هم نباشه ولی من مشکلم رو می گم و تجربم رو.

من یه داداش کوچیکه دارم الآن کلاس اوله خیلی هم سر به هوای اصلا تو باغ نیست تو طول تابستون من سعی می کردم تمام وقت درس بخونم ولی با این وجود با کرنومتر که زمان مطالعم رو می گرفتم می شد 7 ساعت خیلی بد بود به نظرم می رسید به خاطر خانوادس بعد پیش اومد یه مسافرت طولانی من اسرار کردم که بزارین من بمونم بخونم (آزمون جمع بندی تابستون بود) بلأخره خانواده اجازه داد من بمونم وکیل وصی 4 5 نفر گذاشتن ولی خوب کم تر از خانواده ارتباط بود ولی با این وجود ساعت مطالعه بیش تر نشد.

و این بود که من فهمیدم خانواده برای من یکی که اثر منفی نداره.[/QU
ولی برا من داره خیلی

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
اگه کسی توی درس زیست موفق بوده یا پزشکی قبول شده خواهش میکنم جواب بده
یکی بگه روش خوندن زیست چطوریه؟
من سوالای صحیحم با غلطام خنثی میشن اخه چیکار کنم شانسی هم اصلا نمیزنم دیگه نمیدونم چیکارکنم

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
دو مشکل دارم مادر پدرم از میزان و روش تأثیر امتحان نهای مطلع نیستن و اگر بهشون بگم از 18 پایین تر خواهم شد کلی سرکوفت می زنن که هیچی دیگه تو کم خوندی نخوندی و ...
مشکل دومم اینه که سرعتم کم شده قبلا یه آزمون 45 سؤالی از فیزیک دوازدهم از خودم می گرفتم تو 45 دقیقه تموم می کردم (زمان و تعداد سؤال معادل کنکور ) ولی الآن که جامع می زنم تنوع سؤالا زیادِ و این که با وجود این که یه سری مباحث پایه ساده تره و می تونم هم بزنم بازم وقت کم میارم.
(خلاصه من در کل وقت کم میاوردم بدون تمرین و اینا ولی بعد از تست زنی تو اکثر بخشا اللخصوص تو دوازدهم دیگه وقت کم نمیاوردم ولی حالا که آزمون جامع می دم وقت کم میارم.)
تکنیک ضرب در منها رو هم سعی می کنم اجرا کنم ولی بازم نمی شه وصوصه می شم.
صورت سؤال رو می خونم اگر بدونم از مباحثیه که احتمال داره بتونم جواب بدم سؤال رو می خونم و سعی به حل می کنم اگر در کم تر از 20 ثانیه اول تونستم راه رو پیدا و در مسیر حل قرار بگیرم به سؤال ادامه می دم و اگر نه ادامه نمی دم ولی مشکل اینجایه که گاهی متوجه گذر زمان نمی شه یا بعضی اوقات یک لحظه به خودم میام می بینم نزدیک دو دیقیقه یک دقیقه وقت گذاشتم و الآن وسط راه حلم و به خودم می گم نه تو تا این جا پیش اومدی برو جلو حلش کن!!! که خوب این بده ولی یه نمونه دیگه از ضرب در منها رو براتون یاد کنم (عطشم برای حل سؤالا و این که راضی نمی شم از سؤالا رد شم.) با خودم عهد بستم که از رو ظاهر سؤال تشخیص بدم از کدوم فصل فیزیک اگر از بخش و نوعی بود که بلد بودم یه تیک بزنم اگر با خوندن سریعش تونستم جواب بدم هم که تیک رو بزنم رد شم اگر هم می دونستم زمان بره تیک نزنم سؤال 30 فیزیک که بودم تحملم ته کشید و سؤالایی رو که باید تیک می زدم و ازشون رد می شدم رو دیگه حل می کردم می دونم طبق این روش فرقی نداره که سؤالایی که می تونی تو زمان خوبی حل کنیش رو کی حل کنی ولی کمی بهتره که همون موقعی که می خونی حل شه ولی من می خواستم آزمایشی این کار رو بکنم و حتی نتونستم جلو عطش حل سؤالم رو بگیرم.

بالا