• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

• شروع کننده موضوع

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
از اون جایی که به هر حال دیر یا زود مسیر خیلیامون ممکنه به این آزمون گره بخوره و این که خیلی هامون هیچ وقت جدی به فکر مطالعه زبان نبودیم شایدخیلی مسیر ناآشنایی باشه برامون و ممکن بی راهه بریم خصوصا اگه قرار به سلف استادی باشه .
خوشحال می شم این جا نکات و روش هایی که برای شما کارا بوده و تجربیاتتون رو در اختیار بقیه بذارید . از نظم مطالعه تا کتاب ها و تریک های پاسخ گویی به سوالات آزمون همه و همه رو میشه روشون بحث کرد .
ممنون میشم در این بحث شرکت کنید :د
(تاپیک های مشابه ای بود ولی من فکر کردم تاپیک جدا بهتره حالا باز تشخیص و تصمیم با مدیران هست)

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
واقعا موضوع مهمیه ، چون حقیقتا با این وضعیت سختی رشتم و تایم بندی ها ، کلاس زبان نمیشه رفت و فعلا سلف اموزی میکنم!
تا الان یه سری کارای پایه ای میکردم ، و از الان کم کم باید به فکر منابع لغت ، سوال ، متن و ... باشم
خلاصه اینکه دوستانی که تجربه دارن کمک کنن عالی میشه و اینکه امیدوارم مفید واقع بشه این تاپیک

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
خب من ٢٠١٦ آيلتس دادم حالا اكسپاير شده و ريش سفيدانه ميتونم نظر بدم :))

عاقا آيلتس مثل كنكوره،لزوما كسي كه اطلاعات بيشتري داره نمره بهتري نميگيره.بايد بلد باشين از اين اطلاعات استفاده كنين...براي همين اصلا پيشنهاد نميكنم سلف استادي باشه چون يه عالمه تكنيك داره كه برحسب تجربه به دست اومده و يه معلم ميتونه كمك كننده باشه خيلي،حداقل دو ماه قبل از آزمون نياز به يه نفر دارين كه باهاتون كار كنه...

كتاب هم من لاينِ Collins رو كار كردم و بسيار بسيار راضي بودم.آها يه كتاب جامع ديگه هم داشتم كه الان اسمش يادم نيس بايد ببينم اضافه كنم.و ايش يه كتاب ريدينگ هم داشتم كه راستش من نخوندمش چون اصن دوست نداشتم اين اسكيل رو :)) اونم بگين بعدا بنويسم اسمشو.

بعد اينكه longman dictionary يه اپ خفن داره براي اندرويد كه خيلي پارتيشن بنديه و اينا...يه قسمت داره words speaking 3000 كه هر روز يه تعدادي كلمه از اون حفظ كنين و تو جمله به كار ببرين...

يه چيزي كه خيلي به من كمك كرد هم پادكست هاي انگليسي بود؛به شعورم بيشتر از دانش زبانم كمك كرد :)) ولي اگه خيلي مبتدي هستين اين دو رو گوش كنين:
Culips English Podcast
PodcastsInEnglish
اگه خيليييي سطحتون پايينه واقعا ايده آلند اين دو تا.

بعد بازم يه چيز ديگه كه هم به رايتينگم كمك كرد هم به شعورم،خوندن مقاله هاي انگليسي بود،با موضوعات علمي شروع كردم كه يكم براي من غيرمهيج بود و خيلي سريع مقالات اجتماعي خوندم :)) #ولم_كن

بعد عاقا سعي كنين هر كلمه اي كه ياد ميگيرين رو به صورت انگليسي به كار ببرين،و فقط معناي فارسيشو ياد نگيرين...مثلا من يه عالمه كلمه بلدم كه اصن نميدونم تو فارسي چي ميشه،يعني وقتمو نذاشتم صرف پيدا كردن معادل فارسي و البته كلي كلمه هست كه تو فارسي نداريم اصلا!فقط ياد بگيرين چطوري به كار ببرينش.

ديگه همين ديگه چيز بيشتري يادم اومد اضافه ميكنم حتما

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من خودم نظرم درباره سلف استادی اینه که اگه درسطح اینترمدیت باشی واقعا سلف استادی برای بالا بردن سطح عمومی زبانی و دانش جنرال عالیه و خوب جواب میده و شاید یکم تو اسپیکینگ آدم به مشکل بخوره که اونم بااکتیو بودن و اینا حل میشه . نظرمم اینه که آدم یه مدت سلف استادی بکنه تا پایه ها اوکی بشن بعد بره موسسه برای آیلتس بهتر باشه . خوندن برای آیلتس به صورت سلف استادی واقعا سخته چون فرای دانش زبانی مهارت پاسخ گویی مهمه لذا من نظرم اینه کتاب های آکسفورد وکبلری اسکیلز و کتاب های ریل اینگلیش اسکیلز (لیسنینگ و اسپیکینگش حداقل) و اسنشال گرامر که یکسری کتاب های پایه ای طور هستند کار بشه و بعد آدم شروع کنه برای آیلتس خوندن . کاری که خودم فعلا دارم انجام میدم ...
و در کنار این فیلم دیدن از یوتیوب و خوندن رفرنس ها رو به انگلیسی رو هم که خیلی وقته در برنامه دارم که بشخصه خیلی بهم حال میده حقیقتا (و اینه که مهارت دریافتیم خیلی بهر از تولیدیمه : )) )

آخرین ویرایش:

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
چرخ دروان رو میبینی دیروز تو این تاپیک داشتم مسخره بازی در میاوردم. امروز دارم له له آیلتس رو میزنم :|
آیلتسمو موخوام
چقدر طول میکشه آماده شدن براش؟؟؟
کتاب معرفی کنید بههممممممم

آخرین ویرایش:

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
جدا فقط یه نفر تو سایت آیلتس داره ؟
آقا بیاید نظر بدید ما نیازمندیم
خب من ٢٠١٦ آيلتس دادم حالا اكسپاير شده و ريش سفيدانه ميتونم نظر بدم :))

عاقا آيلتس مثل كنكوره،لزوما كسي كه اطلاعات بيشتري داره نمره بهتري نميگيره.بايد بلد باشين از اين اطلاعات استفاده كنين...براي همين اصلا پيشنهاد نميكنم سلف استادي باشه چون يه عالمه تكنيك داره كه برحسب تجربه به دست اومده و يه معلم ميتونه كمك كننده باشه خيلي،حداقل دو ماه قبل از آزمون نياز به يه نفر دارين كه باهاتون كار كنه...

كتاب هم من لاينِ Collins رو كار كردم و بسيار بسيار راضي بودم.آها يه كتاب جامع ديگه هم داشتم كه الان اسمش يادم نيس بايد ببينم اضافه كنم.و ايش يه كتاب ريدينگ هم داشتم كه راستش من نخوندمش چون اصن دوست نداشتم اين اسكيل رو :)) اونم بگين بعدا بنويسم اسمشو.

بعد اينكه longman dictionary يه اپ خفن داره براي اندرويد كه خيلي پارتيشن بنديه و اينا...يه قسمت داره words speaking 3000 كه هر روز يه تعدادي كلمه از اون حفظ كنين و تو جمله به كار ببرين...

يه چيزي كه خيلي به من كمك كرد هم پادكست هاي انگليسي بود؛به شعورم بيشتر از دانش زبانم كمك كرد :)) ولي اگه خيلي مبتدي هستين اين دو رو گوش كنين:
Culips English Podcast
PodcastsInEnglish
اگه خيليييي سطحتون پايينه واقعا ايده آلند اين دو تا.

بعد بازم يه چيز ديگه كه هم به رايتينگم كمك كرد هم به شعورم،خوندن مقاله هاي انگليسي بود،با موضوعات علمي شروع كردم كه يكم براي من غيرمهيج بود و خيلي سريع مقالات اجتماعي خوندم :)) #ولم_كن

ديگه همين ديگه چيز بيشتري يادم اومد اضافه ميكنم حتما
عذر میخوام امکانش هست لینک پادکست ها رو بفرستید؟
با تشکر

SANA .R

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
SARAB
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی
به نظر من که اگه کسی بخواد تو رشته زبان موفق باشه و وقت بزاره روش بهتره که به جای آیلتس ،تافل رو جایگزین کنه چون هم موفق تر خواهد بود و اینکه تافل بیشتر به کار آدم میاد ( ولی تافل خیلی سختره:-s)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
جدیدا میزان پذیرش آیلتس با تافل تو جاهای متفاوت حدودا عین همه. یعنی اکثرا هردو رو میپذیرن.
مم تافل دارم و نمیدونم چقدر شبیه. اما توصیه اولیه دیدن فیلمه. بشینید ۲ ۳ ماه تمام فیلم ببینید مثل فرندز. و بعد شرکع کنید آزمون های ازمایشی بدید.
از طرفی تمپلیت برای رایتینگ هم بخونید ولی معمولا توصبه نمیشه خیلی تمپلیت نوشتن. میتونید مطمئن باشید یه حداقلی رو میارید اونجوری ولی از یه حد هم بیشتر نمیشید

• لایک
امتیازات: D3la
  • شروع کننده موضوع

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
به نظر من که اگه کسی بخواد تو رشته زبان موفق باشه و وقت بزاره روش بهتره که به جای آیلتس ،تافل رو جایگزین کنه چون هم موفق تر خواهد بود و اینکه تافل بیشتر به کار آدم میاد ( ولی تافل خیلی سختره:-s)
تافل فکر می کنم لیسنینگ سخت تری داره ولی زیاد مانور رو رایتینگ نمی ده و نسبت به آیلتس رایتینگش راحت تره :-?

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
من تا به حال آیلتس ندادم متاسفانه ولی آزمون ماک دادم و این چیزی که میگم بیشتر راجع به آیلتس آکادمیک هست، من تونستم تقریبا با روزی 30 دقیقه در طی 6 ماه سطح زبانم رو خیلی جا به جا بکنم در نتیجه شما هم احتمالا بتونید با این روند پیش برید!

1- برنامه ای هست به اسم memrise، که شما میتونید باهاش هر کتابی که میخواید رو یاد بگیرید از کلمات 504 گرفته تا لغات آیلتس و تافل و...
با این برنامه( خصوصا اگر برنامه ی مرورش رو هم مرتب انجام بدید) به جرات میتونم بگم با روزی کمتر از 15 دقیقه خیلی راحت میتونید دایره لغت خودتون رو گسترش بدید.

2-برای گرامر هم بهتون توصیه میکنم کتاب های Grammar in use رو استفاده کنید ، حالا هر لولی که هستید میتونید کتابش رو تهیه کنید و بخونید.

3- listening به نظرم یکی از مهارت هایی هست که با کتاب های tactics in listening میتونید تقویت کنید. هر کتاب رو دو سه بار کار کنید و سعی کنید علاوه بر گوش دادن به متن و فهمیدن کلیت موضوع به واژه هایی که به کار میبرن هم توجه کنید.( برای سطح مبتدی البته) اگر سطحتون بالاتره فیلم دیدن میتونه خوب باشه تد دیدن هم توصیه میشه و همینطور پادکست های انگلیسی.( توی آیلتس آکادمیک ممکنه از موضوعات تخصصی تر هم سوال بشه برای همین Ted واقعا آپشن خوبیه )

3- در آخر به نظرم reading و speaking هم فقط باید با خوندن و حرف زدن تقویت بشن! ( غیب گفتم؟ )
ولی جدی برای ریدینگ یک توصیه‌م اینه که از متن هایی شروع کنید که دوست دارید، حالا میتونه طالع بینی ماه تولدتون به انگلیسی باشه:))
فقط شروع کنید به خوندن از سایت های مختلف از وبلاگ ها از کتاب ها! سعی کنید با چیزهای ساده شروع کنید یا چیزهایی که بهش علاقه دارید.

برای speaking من خودم تنها بودم و کسی نبود که باهاش حرف بزنم و من شروع کردم زندگیم رو برای خودم توضیح دادم روزهامو سعی کردم وصف کنم برای خودم با صدای بلند! شاید عجیب باشه اما واقعا تاثیر داره.
و اینکه سعی کنید راجع به موضوعات مختلف یک مقدار کوتاه حرف بزنید مثلا نظرتون راجع به گرونی رو توی 3 دقیقه به انگلیسی بگید
یا نظرتون راجع به فلسفه یا هنر یا یک فیلم خاص یا روابط آزاد جنسی یا راجع به تغذیه سالم یا علوم انسانی مثلا باستان شناسی ... قاعدتا نباید همه ی این ها رو در حد عالی بلد باشید ولی خب چون این موضوعات موضوعاتی هستند که شاید کمتر بهش توجه بشه، و کلماتی هم ممکنه در این مباحث نیاز باشن که در بحث های عمومی‌تر کمتر بهش برمی‌خورید، ولی ممکنه توی آزمون آکادمیک ازتون خواسته بشه در نتیجه قبل از اینکه بخواید حرف بزنید سعی کنید کلمه های جدیدی که بلد نیستید رو پیدا کنید و یک متن بنویسید بعد انگار که دارید در مقابل یک سری انسان حرف می‌زنید شروع کنید به توضیح دادن.

و در نهایت سعی کنید هر روز یک مقدار زبان بخونید و ذهنتون رو درگیرش کنید نه اینکه یک روز در هفته به اجبار کلاسش رو برید و اینا.
یعنی به نظرم اگر شما روزی 15 دقیقه زبان بخونید این به مراتب بهتر از این هست که شما یک روز در هفته 3 ساعت زبان بخونید( گرچه از لحاظ کمیتی شاید حالت دوم بیشتر باشه اما میزان ماندگاری و تاثیر روش اول به مراتب بیشتر هست)

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
جدا فقط یه نفر تو سایت آیلتس داره ؟
آقا بیاید نظر بدید ما نیازمندیم

عذر میخوام امکانش هست لینک پادکست ها رو بفرستید؟
با تشکر

https://learnenglish.britishcouncil.org/learnenglish-podcasts
من خودم تازه پادکست رو شروع کردم جالبه !
اینم تو گوگل پیدا کردم موضوعات اجتماعیه بیشتر و جالب تر از همه تمریناشه که برای هر پادکست 25 دقیقه تمرینات مفهومی داره و همین طور گرامری
یه چند تا سوال هم داشتم
برای لغت 504 خوبه ؟
و اینکه select learning ، در کل چند تا کتاب به اسم معرفی کنین اونایی که تجربه دارین ما درگیر ازمون و خطا نشیم :-"

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من کمی برای تافل خونده بودم، شاید تجربه‌هام برای شما هم مفید باشه.

برای لغت 504 و essential words for TOEFL رو خوندم. هر دو کتاب بسیار خوب هستند و لغتهای پرکاربردی دارند. برای خوندن کلمات از memrise استفاده نکردم چون باهاش راحت نبودم. لغات رو از کتاب میخوندم و از دیکشنری‌های لانگمن و مریام‌وبستر (نسخه learning هم داره) معنی‌هاشون رو میخوندم و در فلش‌کارتایی که درست کرده بودم همراه با چندتا جمله ‌می‌نوشتم و همیشه در حال مرور بودم. در مراحل اول دیکشنری لانگمن خیلی خوبه ولی بعد از اینکه لغات سخت‌تری رو میخونید مریام‌وبستر بنظرم بهتره. آنلاین تحت وب هم هستند و کلی جملات به روز از روزنامه ها هم هر دوتا میارن.

برای ریدینگ کتاب لانگمن رو خونده بودم برای اسکیل‌اای مختلفی که در تافل مرسومه. لیسنینگ هم چندتا tpo زده بودم ولی من درکل بنظرم لیسنینگم توب بود چون سریال زیاد دیده بودم. اسپیکینگ و رایتینگ کار نکرده بودم.

و در آخر بگم که تافل بدید :D

SANA .R

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
SARAB
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
دکتری دامپزشکی
تافل فکر می کنم لیسنینگ سخت تری داره ولی زیاد مانور رو رایتینگ نمی ده و نسبت به آیلتس رایتینگش راحت تره :-?
اره تافل لیسینینگ هاش خیلی خیلی سخته ولی راتینگ هاشم خیلی راحت نیس چون زمان برای رایتینگ کمه سخت میشه

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه
میخواستم بپرسم آیا از بین شما کسی هست که آیلتس با نمره خوبی گرفته باشه؟ یا کسی از دوستاتونو میشناسید؟
من زبانم تا حد متوسطی هست و میخوام به صورت فشرده با یه دبیر خصوصی خوب کلاس بردارم که بتونم یکی از نزدیک ترین تاریخ های برگزاری ایلتس رو شرکت کنم
اما نمیدونم چه استادی واقعا تدریس بهتری داره و نتیجه های بیشتری تحویل داده
حالا میخواستم از شما کمک بگیرم اگه تجربه ای در این زمینه دارید به اشتراک بذارید
واقعا ممنونتون میشم اگه منو توی این زمینه راهنمایی کنید. خیلی گیج و سردرگم شدم ..

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه
میخواستم بپرسم آیا از بین شما کسی هست که آیلتس با نمره خوبی گرفته باشه؟ یا کسی از دوستاتونو میشناسید؟
من زبانم تا حد متوسطی هست و میخوام به صورت فشرده با یه دبیر خصوصی خوب کلاس بردارم که بتونم یکی از نزدیک ترین تاریخ های برگزاری ایلتس رو شرکت کنم
اما نمیدونم چه استادی واقعا تدریس بهتری داره و نتیجه های بیشتری تحویل داده
حالا میخواستم از شما کمک بگیرم اگه تجربه ای در این زمینه دارید به اشتراک بذارید
واقعا ممنونتون میشم اگه منو توی این زمینه راهنمایی کنید. خیلی گیج و سردرگم شدم ..
موسسه برزآبادی دوره های فشرده آیلتس برگزار میکنه. میتونی از اونها استفاده کنی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
essay نویسی رو چطور تقویت کنم؟😭
خیلی کلمات فرمال و اینفرمال رو قاطی میکنم وقتی میخوام بنویسم...

• لایک
امتیازات: ili
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
سلام بچه ها
من تاپیک مشابه برای تافل ندیدم
خواستم یکبار اینجا هم بپرسم.
من کانادا و آمریکا رو فعلا دارم چک‌ میکنم و هردو آزمون مورد قبول هست،جایی دیدین که تافل رو قبول نکنن یا محدودیتی باشه؟
و اینکه با توجه به تغییرات جدیدی که قراره تو تافل اعمال بشه، گزینه ی مناسب تری نیست؟🥲 من حس میکنم که داره دیر میشه واقعا و نمیدونم کدوم آزمون رو انتخاب کنم😬

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام بچه ها
من تاپیک مشابه برای تافل ندیدم
خواستم یکبار اینجا هم بپرسم.
من کانادا و آمریکا رو فعلا دارم چک‌ میکنم و هردو آزمون مورد قبول هست،جایی دیدین که تافل رو قبول نکنن یا محدودیتی باشه؟
و اینکه با توجه به تغییرات جدیدی که قراره تو تافل اعمال بشه، گزینه ی مناسب تری نیست؟🥲 من حس میکنم که داره دیر میشه واقعا و نمیدونم کدوم آزمون رو انتخاب کنم😬
من شنیدم تافل و تحریم کردن (البته شایدم اشتباهه ها دقیق نمیدونم)

بالا