• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه برای آزمون آیلتس آماده شویم؟

D3la

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام بچه ها
من تاپیک مشابه برای تافل ندیدم
خواستم یکبار اینجا هم بپرسم.
من کانادا و آمریکا رو فعلا دارم چک‌ میکنم و هردو آزمون مورد قبول هست،جایی دیدین که تافل رو قبول نکنن یا محدودیتی باشه؟
و اینکه با توجه به تغییرات جدیدی که قراره تو تافل اعمال بشه، گزینه ی مناسب تری نیست؟🥲 من حس میکنم که داره دیر میشه واقعا و نمیدونم کدوم آزمون رو انتخاب کنم😬

گویا قراره مدت زمانش کمتر بشه ولی من همچنان با اون قسمت speakingش مشکل دارم چون فک میکنم اگه با یه آدم گفتگو کنم شاید برام بهتر باشه .

اینم الان پیدا کردم اگه ابنجور باشه خیلی خوبه
From March 2023 students will have the provision to retake the IELTS for one component if they did not get the desired score on the first attempt. Students who wish to study abroad can now take an IELTS retest in a module for which they did not get the desired score.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
نمیدونم فقط شنیدم خودم هم قراره امسال شرکت کنم
فکر نکنم... هیچ منبع رسمی ای من ندیدم این رو اعلام کنه، خیالت راحت باشه ( :
موفق باشی.
گویا قراره مدت زمانش کمتر بشه ولی من همچنان با اون قسمت speakingش مشکل دارم چون فک میکنم اگه با یه آدم گفتگو کنم شاید برام بهتر باشه .
اگر اشتباه نکنم قراره یک ساعت و پنجاه دقیقه بدون برک باشه
من والا اوکی ام. فقط قسمت دیسکاشن اش مثلا جدیده، باید صبر کنیم نمره دهی اش هم ببینیم...

From March 2023 students will have the provision to retake the IELTS for one component if they did not get the desired score on the first attempt. Students who wish to study abroad can now take an IELTS retest in a module for which they did not get the desired score.
آره آره یکی از دلایلی که دارم قلقلک میشم تافل بدم همینه ((:

D3la

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
فکر نکنم... هیچ منبع رسمی ای من ندیدم این رو اعلام کنه، خیالت راحت باشه ( :
موفق باشی.

اگر اشتباه نکنم قراره یک ساعت و پنجاه دقیقه بدون برک باشه
من والا اوکی ام. فقط قسمت دیسکاشن اش مثلا جدیده، باید صبر کنیم نمره دهی اش هم ببینیم...

آره آره یکی از دلایلی که دارم قلقلک میشم تافل بدم همینه ((:
این برای آیلتسه:(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
این برای آیلتسه:(
شرایط آزمون تو چطوره؟ چرا میخوای آیلتس بدی؟
اگر بخوایم تافل بدیم منطقی تره یک بازه ای صبر کنیم تغییرات رو ببینیم بعد ((:

• لایک
امتیازات: D3la

D3la

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
شرایط آزمون تو چطوره؟ چرا میخوای آیلتس بدی؟
اگر بخوایم تافل بدیم منطقی تره یک بازه ای صبر کنیم تغییرات رو ببینیم بعد ((:
فقط به خاطر اینکه زمانش کمتر بود و همون speaking تصمیم داشتم آیلتس بدم وگرنه منم هنوز مرددم و تصمیم قطعی نگرفتم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
دوستان لطفاً به من کمک کنید ((:
من تقریباً توی تمام اسکیل‌ها یه گیری دارم، هرکدوم به گونه‌ای :-"
برای رایتینگ کتاب کالینز رو گرفتم، بعد متوجه شدم چه‌قدر اوضاعم اسفناک‌ه ((: الان نکاتی که باید رعایت کنم رو دارم راه میفتم. با گرمرلی هم چک می‌کنم اما به معنی حقیقی کلمه افتضاحم توی نوشتن. حس کردم باید بیشتر کتاب بخونم، اما خب فکر می‌کنم باید از جایی شروع کنم (((: دور بیهوده‌ست.
برای گرامر، Grammar for IELTS رو دارم ولی چون برای ۶.۵ به بالاست نرفتم سراغش فقط آزمونش رو زدم ((: بعد گفتم شاید از grammar in use شروع کنم بهتر باشه. تازه اینجا هم فکر می‌کنم بتی آذر خیلی مفصل‌تر توضیح میده و تمرین‌هاش بیشتره (((:
یا اینکه واقعا نمی‌دونم چطوری باید مرور کرد👩🏻‍🦯

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
برای رایتینگ کتاب کالینز رو گرفتم، بعد متوجه شدم چه‌قدر اوضاعم اسفناک‌ه ((: الان نکاتی که باید رعایت کنم رو دارم راه میفتم. با گرمرلی هم چک می‌کنم اما به معنی حقیقی کلمه افتضاحم توی نوشتن. حس کردم باید بیشتر کتاب بخونم، اما خب فکر می‌کنم باید از جایی شروع کنم (((: دور بیهوده‌ست.
برای گرامر، Grammar for IELTS رو دارم ولی چون برای ۶.۵ به بالاست نرفتم سراغش فقط آزمونش رو زدم ((: بعد گفتم شاید از grammar in use شروع کنم بهتر باشه. تازه اینجا هم فکر می‌کنم بتی آذر خیلی مفصل‌تر توضیح میده و تمرین‌هاش بیشتره (((:
من تجربه خودم پیرامون گرامر رو میگم
با این پایه که ۱۰ سال کلاس رفتم،خورد به کرونا نرفتم؛
گرامر حالیم میشد ولی واقعا آکادمیک طوری نبود بیشتر حالت زبانی که رعایت میکردم نه به صورت آکادمیکی
از کتاب گرامر این یوز اینترمدیت شروع کردم روزی دو بخش میخوندم و هر روز سعی می‌کردم با نکات گرامر اون بخش و روز های قبل یه متن بنویسم
برای رایتینگ نکات کلی نوشتن اول به فارسی خوندم بعدش یه لیست نوشتم که توی نوشتن چیا باید رعایت بشه و توی متن هایی که برای گرامر می نوشتم اون لیست رو رعایت میکردم.
آخر سرم برگه رو یا میدادم استاد تصحیح کنه
یا از هلو تاک یکی رو گیر میاوردم که دنبال فارسی یاد گرفتن باشه و بومی انگلیسی باشه

این دوکار گرامر ام رو خیلی خیلی بهتر کرد و همینطور رایتینگ ام

البته این تجربه کلیه و ویژه ایلتس نیست (((:

البته این بهتر شدن
۹۰ روز طول کشید که یعنی ۹۰ متن نوشتم که بعصی متن ها تا ۵ صفحه هم کش اومده بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من تجربه خودم پیرامون گرامر رو میگم
با این پایه که ۱۰ سال کلاس رفتم،خورد به کرونا نرفتم؛
گرامر حالیم میشد ولی واقعا آکادمیک طوری نبود بیشتر حالت زبانی که رعایت میکردم نه به صورت آکادمیکی
از کتاب گرامر این یوز اینترمدیت شروع کردم روزی دو بخش میخوندم و هر روز سعی می‌کردم با نکات گرامر اون بخش و روز های قبل یه متن بنویسم
برای رایتینگ نکات کلی نوشتن اول به فارسی خوندم بعدش یه لیست نوشتم که توی نوشتن چیا باید رعایت بشه و توی متن هایی که برای گرامر می نوشتم اون لیست رو رعایت میکردم.
آخر سرم برگه رو یا میدادم استاد تصحیح کنه
یا از هلو تاک یکی رو گیر میاوردم که دنبال فارسی یاد گرفتن باشه و بومی انگلیسی باشه

این دوکار گرامر ام رو خیلی خیلی بهتر کرد و همینطور رایتینگ ام

البته این تجربه کلیه و ویژه ایلتس نیست (((:

البته این بهتر شدن
۹۰ روز طول کشید که یعنی ۹۰ متن نوشتم که بعصی متن ها تا ۵ صفحه هم کش اومده بود
من مشکلم گرامر نیست، مشکلم انتخاب کتاب‌ه می‌دونی👩🏻‍🦯 سه‌تا کتاب دارم و حتی نمی‌دونم کدومش رو باید شروع کرد. همون آیلتس یا قبل از اون یه کتاب برای اینترمدییت...
رایتینگ هم دارم یاد می‌گیرم مشکلم با نکاتش نیست، خود نوشتنم داغونه. ساختار جملات و لغاتم ):

M.L

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Helli
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
00
کسی کلاس های آیلتس مجتمع فنی شرکت کرده؟ نظری دارین در موردش؟

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
خیلی دوست داشتم میشد ویس بدم الان :)) ولی نمیشه انگار
ببین اول که توصیه میکنم یه تعیین سطح بدی. مثلا موسسه افرینش تعیین سطح داره. من خودم نرفتم سراغش ولی دیدم که توصیه میکنن یا حتی هر موسسه ای که بخوای. بعدش تصمیم گیری راحته
اگر قبلا زبان خوندی و بصورت جنرال زبانت خوبه، به نظرم کتاب Grammer for IELTS خیلی خوب و روان توضیح داده. در کنارش مثلا کتاب Destination سطح بندی داره که برای لغت و گرامر توضیح و تمرین داره.
برای رایتینگ سعی کن اول دامنه لغات و گرامرتو تقویت کنی. یه سرچ کن تو اینترنت ببین ۴ تا معیاری که بر اساسش رایتینگ تصحیح میشه چیا هستند. اما باید دقت کنی قبل از اینکه بری سراغ کلماتی که کمتر استفاده میشن یا گرامر پیچیده، باید با ساختار سوال های مختلف رایتینگ آشنا بشی و بتونی یک متن فرمال بدون ایراد بنویسی (حتی اگر ساده باشه) بعدا تقویتش کنی.
ویدیوهای یوتیوب و سمپل های سایمون خیلی میتونن کمک کنن. من کتاب IELTS Advantage رایتینگ هم کار کردم واقعا خوب بود از این نظر که درمورد موضوعاتی که بطور معمول میان لغت اورده و گرامر توصیه کرده برای سوالای مختلف. فقط حیف یه هفته اخر رفتم سراغش و فرصت تمرین زیادی نداشتم. البته برای ۶.۵ به بالاست دیگه
بین کتابای آیلتس که تدریس میشن من مایندست کار کردم و خب درس به درس توضیح میده روش نوشتنا رو و گاها مثال هم داره. (البته این کتاب برای همه اسکیل ها هست)
اگر هم بتونی معلم خصوصی داشته باشی که بهت نکات رو بگه و ایراداتت رو بگیره خیلی خوبه.
توصیه میکنم برای رایتینگ خیلی بنویسی و خیلی نکته بین تحلیلش کنی

• دابل‌لایک
امتیازات: D3la
بالا