• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نرم افزار تحت وب

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلامی دو باره من این مدت رو پایتون واز یه خورده کار کردم یه کتاب آموزش فوق مقدماتی ازش داشتم یه چیزایی در حد حلقه while و for و دستور if و یه مقدار اعمال ریاضی ازش خوندم و بعد سعی کردم کد لیست کردن اعدداد اول رو بنویسم خسته شدم و موفق نشدم البته یه موفقیت داشتم یه بازی حدس عدد ساختم که هر دفعه عددی حدس می زدیم می گه که خود عدد مورد نظر کم تره یا بیش تره(با دستور if و پرینت خالی)
ولی الآن که از اون قضیه عدد اول خسته شدم به خودم گفتم هدف من خوندن متن با پسوند xml بود یه سرچ در مورد خوندن متن (با پایتون) تو سایتای فارسی کردم یه کدیه ظاهرا که می تونه خط به خط دقیق کلمه رو بخونه ولی عیبش اینه که با کل خط خیلی خشک رفتار می کنه این جوری اصلا عنصر و صفت و عنصر ریشه و ... تو xml رو پایتون نمی تونه تشخیص بده از هم که بگه خوب چیزایی که تو فلان عنصر فلان جنس رو دارن فلانی ها فلان فقط خط می شناسه و می تونه کلش رو فقط چاپ کنه.

الآن ذهنیت من اینه تو وب سرویس اون بخش نرم افزاری قراره هوشمند باشه و تشخیص بده اون تیکه ای که تو اینترنته به چه زبونی (با چه نگارشی) داره حرف می زنه و اون بخش دیگه که تو بحث من xml هر جور دلش می خواد کدش نوشته شه (فقط اون خط اول معرفی xml بودن این فایل و رعایت <> ها باشه)

ولی انصافا چه جوری؟می شه تو همون java که می گین یه مثال بزنین؟
یا اگر کسی پایتون تجربیه داره بگه

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره اول علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
خوب فکر کنم سنم اصلا بهانه خوبی نباشه ولی من تجربه درست حسابی ندارم
همون طوری که گفتم تو مثالم سایت مال خودمه مثلا.
می گین نرم افزار باید با پایتون نوشته بشه بعد سایته با چی؟ چه چیزایی باید تو سرورش آپلود شه اصلا ؟ بازم با همون پایتون که به هم وصل شن؟
سید میشه بپرسم چند سالته؟

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره اول علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلامی دو باره من این مدت رو پایتون واز یه خورده کار کردم یه کتاب آموزش فوق مقدماتی ازش داشتم یه چیزایی در حد حلقه while و for و دستور if و یه مقدار اعمال ریاضی ازش خوندم و بعد سعی کردم کد لیست کردن اعدداد اول رو بنویسم خسته شدم و موفق نشدم البته یه موفقیت داشتم یه بازی حدس عدد ساختم که هر دفعه عددی حدس می زدیم می گه که خود عدد مورد نظر کم تره یا بیش تره(با دستور if و پرینت خالی)
ولی الآن که از اون قضیه عدد اول خسته شدم به خودم گفتم هدف من خوندن متن با پسوند xml بود یه سرچ در مورد خوندن متن (با پایتون) تو سایتای فارسی کردم یه کدیه ظاهرا که می تونه خط به خط دقیق کلمه رو بخونه ولی عیبش اینه که با کل خط خیلی خشک رفتار می کنه این جوری اصلا عنصر و صفت و عنصر ریشه و ... تو xml رو پایتون نمی تونه تشخیص بده از هم که بگه خوب چیزایی که تو فلان عنصر فلان جنس رو دارن فلانی ها فلان فقط خط می شناسه و می تونه کلش رو فقط چاپ کنه.

الآن ذهنیت من اینه تو وب سرویس اون بخش نرم افزاری قراره هوشمند باشه و تشخیص بده اون تیکه ای که تو اینترنته به چه زبونی (با چه نگارشی) داره حرف می زنه و اون بخش دیگه که تو بحث من xml هر جور دلش می خواد کدش نوشته شه (فقط اون خط اول معرفی xml بودن این فایل و رعایت <> ها باشه)

ولی انصافا چه جوری؟می شه تو همون java که می گین یه مثال بزنین؟
یا اگر کسی پایتون تجربیه داره بگه
می خوای برات برنامش رو بفرستم؟ البته اعداد اول رو میگم و خودم نوشتم و اینکه باید برات روی این پروژه دوباره کار کنم و یک ایفی رو بردارم

Mayvarg

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
تلگرام
اطلاعات رو میتونی با یه فایل php از دیتابیس بگیری به صورت json نمایش بدی
( امن کردنش به خودت بستگی داره میتونی توکن براش تعریف کنی )
این فایل json رو با استفاده از هر زبانی که کار میکنی میخونی و تبدیلش میکنی به object و ازش فیض میبری ( همون api )
اگه بخوای از یه سایت و یه سرویس دیگه هم بگیری یا باید api ش رو گیر بیاری یا باید خودت crawler بنویسی که این بخش دوم رو یکسری از سایت ها امکانشو بهت نمیدن !! ( یعنی میتونی انجام بدی ها ولی از طریق CORS دسترسی بهش بسته شده و این یعنی پدرت در میاد تا بخوای یه متن هم از سایت طرف بگیری )
ایزی ایزی تامام تامام

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام