• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معلم زن - معلم مرد

hamed.m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
ایشــالله اِم آی تی :))
رشته دانشگاه
ســه سـال دیـگه معــلوم میش
پاسخ : معلم زن - معلم مرد

به نقل از Samira :) :
طرح محرم سازی؟ :|مسخرست...
چرا نباید فلان دبیر مطرح شهر رو واسمون بیارن؟؟ چون مردِ؟؟ تاسف باره...
به این قیمت که گند بزنن تو اون درس!! بارها به خاطر همین مسئله بهمون ظلم شد...واقعا ظلم شد...!!!نمیگم دبیر زن توانایی نداره...نه...یه جا میبینی تو یه درس دبیر مرد مطرحه یه جا دیگه زن!
ما یه دبیر ریاضی داشتیم مجرد هم بود مشکلی هم پیش نمیومد اصلا...خیلی هم خوب میفهمن بچه ها. این حرفا چیه؟؟
حتی...!!!حتی! به نظر من واسه درس زیست هم نباید واسه دبیرش محدودیت بذارن! که چون یه سری مسائل هستش توش دبیر مرد نیاد!!! مسائل علمی که این حرفا رو نداره
موافقم . پارسال واسه المپیاد زیستیامون یه معلمِ زن اوردن ک میگفتن خیلی شاخه .تو بحث فیزیولوژی بود فک کنم . بچه ها هم انصافا خیلی با جنبه بودن سرِ کلاس ولی امسال گفتن به دلیل یه سری محدودیت ها نمیتونیم اون معلمو بیاریم!! خب حیفه واقعا.در حق بچه ها ظلم میشه با این وضع
در حق دخترا فک کنم کمتر ظلم شه چون معلم مرد واسه دخترا ذهنیتی ایجاد نمیکنه و تعداد این معلم ها هم کم نیست ولی معلم زن واسه پسرا نمیدونم ب چ دلیل اصن پسندیده نیست از نظر بعضیا!!! :|

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
من اصولاٌ خیلی واقع بینم...
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
ببینم ژنتیک درمیام یا که نه.

به نقل از amparisay :
کسی از دید زدن صحبتی نکرد آقا. ارتباط با جنس مخالف در دیدگاه "فقط شما" در دید زدن خلاصه میشه برادر من. ارتباط با جنس مخالف یعنی مرد از ظرایف زن باخبر بشه، بتونه احساساتشون رو درک کنه، متوجه بشه از همسر آیندۀ خودش چی می خواد. یه زن بفهمه که وقتی مرد ناراحته چیکار باید بکنه، بفهمه خواسته های مردها چیه و اون هم بفهمه که توی همسر دنبال چه فاکتورهایی باید باشه. دید زدن چیه برادر من؟! این برخورد دو جنس هرچقدر دیرتر اتفاق بیفته، هیجانات بیشتری رو ما روی همدیگه تلنبار کردیم و امکان به خطا رفتن رو بیشتر کردیم. توی هر سنی که شما نگاه بکنی، بالاخره یه سری آفت هایی وجود داره. از بهترین آپشن اینه که از سن دبستان این دوتا جنس کنار همدیگه باشن که به حضور همدیگه عادت کنن. چون توی ایران نمیشه، مدارس به صورت کنترل شده می تونن این ارتباط رو از جنس خیلی ضعیف و در قالب معلم و دانش آموز پیاده سازی کنن. نمیگم این طرح و تز خالی از اشکاله ها! اما بهتر از عدم حضورشه. بعدش هم، دانش آموز سال اول دبیرستان توی مدرسه شون معلم مرد داشته باشه، کنکورش خراب میشه؟! :))
به نظرم خانوما باید بیان نظر بدن، که حضور معلم مرد سر کلاس، توی وجودشون آیا احساس ایجاد می کنه و باعث میشه درس رو نفهمن و کنکورشون ضربه بخوره یا نه. لطفا همه شرکت کنین و کمی بدون رودربایستی بگید که حضور معلم مرد براتون مفید بوده یا مضر.
حواس پرتی مساوی با نفهمیدن درس و اشکال در اون درس به صورت پایه ای.شاید نتونید درک کنید اما چنین چیزی توی بعضی مدارس دخترانه وجود داره و من نمونشو دیدم.
آقای محترم لطفاٌ به نظر دیگران احترام بزارید و سعی نکنید با الفاظتون« برو از خدا بترس برادر من...!» نظر کسی رو تخریب کنید.
این نظر شماست که کی باید اینجا نظر بده و البته شما تعیین کننده نیستید.
البته نمیشه گفت تمام دخترا اینطورین و با توجه به چندتا مدرسه پیشداوری کرد،اما خب،این چیزیه که تعیین شده.
«دانش آموز سال اول دبیرستان توی مدرسه شون معلم مرد داشته باشه، کنکورش خراب میشه؟! :)»
کسی نگفته خراب میشه ولی سال اول درسای پاییه ای داره و اون دانش آموز با کوچکترین کم کاری میتونه خیلی آسیب برسونه.البته این تنها درباره بعضیا صادقه و نه همه.همون طور که گفتم اگه قرار بود اتفاقی رخ بده باید همون اول ابتدایی رخ میداد..مگر اینه ورودی های جدیدو مخطلط کنن.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

والا ما خودمون معلم هستیم، کسی هم حواسش اجازه نمیدیم پرت بشه و مشکل اساسی پیدا کنه. به جای اینکه اگر کسی مشکلی پیدا کرد، بریم براش مشاوره بذاریم و نذاریم این اتفاق براش بیفته، از نظر شما باید صورت مساله رو پاک کرد (مساله ای که بالاخره باهاش مواجه خواهیم شد.)
فرمودین : "آقای محترم لطفاٌ به نظر دیگران احترام بزارید و سعی نکنید با الفاظتون« برو از خدا بترس برادر من...!» نظر کسی رو تخریب کنید."
بنده از اون جملۀ از خدا بترس معنی یی جز شوخی برداشت فکر نمی کردم بشه. اینکه شما رو ناراحت کرد، من معذرت می خوام.
فرمودین : "این نظر شماست که کی باید اینجا نظر بده و البته شما تعیین کننده نیستید."
من جایی گفتم که شما نظر ندید؟! گفتم که شخص خاصی نباید نظر بده؟! چرا بحث رو قاطی می کنید؟!
فرمودید : "البته نمیشه گفت تمام دخترا اینطورین و با توجه به چندتا مدرسه پیشداوری کرد،اما خب،این چیزیه که تعیین شده."
اما شما که قبلش گفته بودین : "اگه قرار بود آشنایی صورت بگیره،باید از همون آغاز دوران تحصیل صورت میگرفت نه الان که دانش آموز در یکی از مهمترین دوره های زندگیشه"
پس یا حکم اولتون کلی نیست، یا دارید همه رو به یه چشم نگاه می کنید. اگه حکم اولتون کلی نیست، شما دارید با این تز عدۀ زیادی رو هیجاناتشون رو بر عقلشون حاکم می کنید، که اون یه عدۀ خاص مورد نظر شما، درسشون آسیب نبینه! به جای اینکه برای اون عدۀ خاص بریم و مشاوره بذاریم، کلا صورت مساله رو پاک کنیم. به نظر خودتون کار عاقلانه ای هست؟! از یه طرف دیگه شما باز هم تکرار کردید که : "البته این تنها درباره بعضیا صادقه و نه همه." خوب عزیز دل برادر، مشکل اون عده رو حل کن! نه اینکه به خاطر مشکل اون یه عده بری برای همه مشکل ایجاد کنی که! بعدش هم اون یه عده ای که داری ازشون نام می بری، اگه معلم مرد رو حذف کنیم فرض کن. به نظرت همین آدم بالاخره یه روزی توی دانشگاه کنار 4 تا پسر نمیشینه؟! 4 تا پسری که دیگه در مقام معلمی هم تازه نیستن و هر بلایی دلشون بخواد سر این طفل معصوم ممکنه بیارن! اگه همین دانش آموز توی دبیرستان افت می کرد، اولا باهاش مشاوره میشد و خودش رو به لحاظ درسی اولا می کشید بالا، ثانیا یاد می گرفت که احساساتش رو کنترل کنه، یه معاملۀ دو سر برد نبود؟! به قیمت یه افت تحصیلی که با مشاوره حل میشد، شما ممکنه تزت به جاهای بدتری هم بکشه که!
فرمودین :" کسی نگفته خراب میشه"
آقا اینجا رو دیگه بی انصافی نکن!!! خودت گفتی : "یعنی از نظر شما ارزش این مسئله با افت تحصیلی دانش آموزا بخاطر عدم توجه به کلاس یکیه؟" پس نگو کسی نگفته. چرا، شما گفتید.
فرمودین : "ولی سال اول درسای پاییه ای داره و اون دانش آموز با کوچکترین کم کاری میتونه خیلی آسیب برسونه"
والا ما از زمان تحصیل خودمون یادمونه، که مشکل اساسی توی درس زمانی ایجاد میشه، که درس رو ول کنید. اگر سیستم آموزش مدرسه درست باشه، افت تحصیلی دانش آموز با مشاوره، تدریس عمیق تر، بررسی علت های افت و هزار تا چیز دیگه می تونه اتفاق اصلا نیفته! شما دوتا مساله ای رو دارید به هم ربط می دید، که از اساس اشتباهه. ما برای دانش آموزان یه راه حل برای یه مشکلشون پیشنهاد کردیم، که از نظر شما جای دیگه ای رو خراب می کنه. خوب بریم اونجا رو درست کنیم که از مزایای هر دو تا پیشنهاد بتونیم سود ببریم! نه اینکه از اول صورت مساله رو پاک کنیم!

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ๖ۣۜHamed๖ۣۜ :
موافقم . پارسال واسه المپیاد زیستیامون یه معلمِ زن اوردن ک میگفتن خیلی شاخه .تو بحث فیزیولوژی بود فک کنم . بچه ها هم انصافا خیلی با جنبه بودن سرِ کلاس ولی امسال گفتن به دلیل یه سری محدودیت ها نمیتونیم اون معلمو بیاریم!! خب حیفه واقعا.در حق بچه ها ظلم میشه با این وضع
در حق دخترا فک کنم کمتر ظلم شه چون معلم مرد واسه دخترا ذهنیتی ایجاد نمیکنه و تعداد این معلم ها هم کم نیست ولی معلم زن واسه پسرا نمیدونم ب چ دلیل اصن پسندیده نیست از نظر بعضیا!!! :|
حامد جان، به خاطر اینکه جا نیفتاده. صبر کن، بالاخره اون هم جا میفته! :) این کارا، جز برتر کردن مساله و دامن زدن بهش هیچ ثمری نداره. چه پسر و چه دختر، باید یاد بگیرن احساساتشون رو کنترل کنن. همونطور که شماها کردید! :)

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
من اصولاٌ خیلی واقع بینم...
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
ببینم ژنتیک درمیام یا که نه.

فرمودید : "البته نمیشه گفت تمام دخترا اینطورین و با توجه به چندتا مدرسه پیشداوری کرد،اما خب،این چیزیه که تعیین شده."
اما شما که قبلش گفته بودین : "اگه قرار بود آشنایی صورت بگیره،باید از همون آغاز دوران تحصیل صورت میگرفت نه الان که دانش آموز در یکی از مهمترین دوره های زندگیشه"
ببخشید این دو مسئله چه ربطی به هم دارن؟
بالایی درباره اینکه نمیشه آدمارو یه جور دونست صحبت میکنه و پاییینی هم درباره اینکه اشکال از نظام آموزشیه.
این مشکل غیر قابل حله مخصوصاٌ در چنین شرایتی که جامعه با این شیوه اُخت پیدا کرده.
فرمودین :" کسی نگفته خراب میشه"
آقا اینجا رو دیگه بی انصافی نکن!!! خودت گفتی : "یعنی از نظر شما ارزش این مسئله با افت تحصیلی دانش آموزا بخاطر عدم توجه به کلاس یکیه؟" پس نگو کسی نگفته. چرا، شما گفتید.
شاید خوب منظورمو متوجه نشدید و اون تعریفی که شما از "افت" و "خراب شدن" توی ذهنتون دارید با من فرق میکنه.من منظورم از افت تحصیلی افت نمره و حواسپرتی از کلاس بود.اینکه بخایم بگیم که کنکور به کلی خراب میشه و از دست میره،نه!اما تائثیراتشو میزاره.
سال اول توی سمپاد خیلی با مدارس دیگه تفاوت داره...(برای ما که اینطوری بوده) بطوری که خیلی از بچه هامون که میخواستن برن تجربی رشتشونو به راضی فیزیک تغییر دادن ولی الان نه ما و نه اون راه برگشت ندارن.خب،کی میدونه؟!چرا من از زیست ترکیبی سال اول بدم نیومد؟!شاید بخاطر این بود که حضور ذهن و توجه بیشتری به کلاس داشتم.
اگه بخواییم از نظر یه مدرسه دولتی به این موضوع نگاه کنیم..اصلاٌ موندن توی سال اول ارزشی نداره و خیلی راحت میشه حذفش کرد! اما همونطور که همه ی کابرا میدونن سمپاد فرق داره.

بالا