• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شاهین نجفی

• شروع کننده موضوع reyna
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
در مورد شاهین نجفی چیزی برای گفتن ندارم، اما:

متاسفانه نمی‌شه همیشه و همه‌جا توهین نکرد، چون همه‌ی عقاید محترم نیستن.

آتئیست بودن یا صرفِ خداباوری (جدای از دین‌دار بودن یا نبودن)، یک مکتب فکری جامع یا «جهان‌بینی» نیست و فقط به یک موضوع خاص (خدا) مربوط می‌شه. ما نمی‌تونیم با صرف آتئیست یا خداباور دونستن یک نفر، از عقایدِش نسبت به سیاست، اقتصاد یا اخلاق و غیره اطلاع داشته باشیم. پس شاید عقاید دیگه‌یِ آتئیست‌ها یا خداباوران محترم نباشه و «غیر قابل توهین بودن» بی‌معنا بشه.

شاید «اخلاق» به مثابۀ اون اصول کلی و هنجارها تا حدودی در جوامع مختلف برقرار باشه؛ اما اگر بحث «فراخلاق» و نظریات مختلف این حوزه مطرح باشه، نحوۀ «احترام گذاشتن» هم متفاوت خواهد بود. برای مثال در اخلاق کانتی (وظیفه‌گرایی)، فرمول دوم امر مطلق عنوان می‌کنه که: «همواره دیگران را شی فی‌نفسه بدان، نه (صرفِ) وسیله‌ای برای رسیدن به غایت.» در این‌جا احترام به «انسانیت» مطرح هست، نه خودِ انسان. همچنین، اون واژۀ «صرف» خیلی مهمه؛ چون شاید در مواقعی از دیگران به عنوان «ابزار» برای رسیدن به اهداف استفاده کنیم؛ اما اگر مطلقاً و صرفاً چنین باشه و اصلاً ارزشی برای انسانیت اون‌ها قائل نباشیم، فعلی غیر اخلاقی (از دید کانتی) انجام دادیم. البته، موضوع از منظر فایده‌گرایی کاملاً تغییر می‌کنه؛ چرا که در فایده‌گرایی به پیامدهای افعال و «غایات» اهمیت داده می‌شه. (دقیقاً برعکس وظیفه‌گرایی) افراد می‌تونن از همدیگه به عنوان ابزار و وسیله استفاده کنن تا به «بیشترین فایده* برای بیشترین افراد» برسن.
* [به معنای پیامد خوب؛ مثل خوشبختی، دارایی، زیبایی، راحتی و سلامتی که همگی «فایده» هستن]
احترام به عقاید با احترام به انسان‌ها (به خاطر انسانیت اون‌ها) و همچنین، آزادی عقاید متفاوته. مجموعاً می‌شه محترم بودن یا نبودن یک عقیده رو با بررسی دلایل اون عقیده، اخلاقی بودن («اخلاق» به معنای جامع) و تعمیم‌پذیری بررسی کرد. چه بسا احترام به برخی عقاید، توهین و اهانت به شعور و فهم انسان باشه. کسی که ادعای «احترام به همۀ عقاید» رو داره، وقتی به ابوبکر بغدادی هم برسه همچنان احترام می‌ذاره!؟ چرا راه دور بریم، عقاید صدام چطور!؟ خیلی از عقاید دقیقاً نقطۀ تضاد هم هستن و به نوعی دارن به هم توهین می‌کنن. پس شاید بد نباشه قید «همه» برداشته بشه. [یا نگیم به «هیچ» عقیده‌ای نباید توهین کرد]
+ معمولاً وقتی از احترام به عقاید دفاع می‌شه، منظور «احترام به عقیدۀ من»ه!
دقیقا قصد من از نوشتن این چند جمله این بود که ثابت کنم همه نمیتونن به همه عقاید احترام بزارن تو پرانتزم نوشته بودم

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
@SinaDev
دو تاتونم با هم جواب میدم
۱. درسته ایشون به کسی بی احترامی نکردن
۲. من به طور کلی گفتم کلا به آتئستا زیاد توهین میشه و به شاهین هم به خاطر آتئیست بودن زیاد هیت میدن

۳.رپ زبان احترام نیست و هیچ وقت نبوده ولی این برخی رفتار های اگزجره شاهبن رو توجیه نمیکنه. ولی کسی که اعتقادات ضد اخلاقی داره (یه به قول خودش در یک دوره زمانی حداقل: اصلا اخلاق رو قبول نداده) نباید انتظار رفتار قابل قبول و محترم بود

۳.۵) اگه میتونی به همه اعتقادات احترام بزاری باید به اعتقادات ضد اخلاقی هم احترام بزاری! ( منظورم این نیست که باید این کار رو بکنی با حرف خودت برای خودت مثال نقض زدم)

۴. اینم. یکم حرف بیخودیه که بگی به هیچ عقیده ای نباید بی احترامی کرد شما یکی رو در نظر بگیر که فکر میکنه وجود تو داره زمینو به گند میکشه و خونت حلاله همچنان به عقیده اش احترام میزاری؟ فارغ از اینکه دو طرف میتونن تو مواضع و دیدگاه خودشون درست باشن (چه تو چه اونی که معتقده تو آدم کثیفی هستی) ولی در هر حال تو باز خوبی های خودتو میبینی همه اینطورین متقابلا اونم خوبی های عقاید خودشو میبینه
این دقیقا اتفاقی بوده که برای شاهین افتاده
حکم ارتداد یعنی هر مسلمونی آقای نجفی رو ببینه خون شاهین براش حلاله (تا جایی که من میدونم)

۵. من در هر حال نمیگم شاهین خوبه یا بده کلا نسبت دادن این دو تا لقب خیلی کار مزخرفیه نباید از آدما بت مثبت و منفی ساخت همه ناکاملی های خودشون و دارن و شاهینم از قاعده مستثنا نیست من معتقدم اگه بخوایم موسیقی رپ و بگردیم شاهین از معدود افرادیه که فلسفه ی خاصی (هرچند نا کامل و از نظر برخی نادرست) پشت حرفاش داره و این برای من صفت محترمیه

۶. شاهین بیشتر از اینکه تو آهنگاش به اسلام و سیاست اعتراض کنه به تابو های اجتماع به وسیله ی این دو اعتراعض میکنه (ارجاع داده میشه به آلبوم ترامادول و جنس سوم، و به ویژه ترک زهراب (که توش به وسیله ی نام زهرا به وضیعت اجتماعی اعتراض کرده) و حتی ترک نقی که به خاطرش حکن ارتداد گرفت).

۷. در ادامه ی ۵. برای روشنگری باید بگم شاهبن رو نمیشه روشنفکر حساب کرد! منظورم از فلسفه فلسفه شخصیشه و زمینه ای که داریم توش این فرد رو برسی میکنیم موسیقی رپ هست

۸. چطور میشه تو فروم نوجوانانه ای مثل سمپادیا که همه همسنیم و اطلاعاتمون در حد همه اکثرا فاز روشنفکری برداشت قبل از نسبت دادن صفت فکر کن لطفا!
من به صورت پیشفرض عقایدی که از اساس رد میشن رو در نظر نگرفتم.وگرنه این درسته که هر عقیده ای مقبول نیست.کمی کلی حرف زدم.
حکم ارتداد شاهین حرف اسلام نیست حرف یک روحانیه.نمیشه روحانیت رو به دین تعمیم داد.و اگر هم حرف دین باشه بازم توهین به دین رو توجیه نمی کنه
و اره من هم نگفتم بیشتر حرفاش ضد اسلامه.بیشتر اجتماعیه اما حرف اجتماعی دلیل نمیشه که به عقاید یه عده توهین بشه
اینم نمیشه گفت که چون به اتئیست ها توهین میشه باید به دیندار ها هم توهین بشه
و اینکه اره ما روشنفکری اینجا نداریم اما جو روشنفکری چرا.البته منظورم در کل به شما نبود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من به صورت پیشفرض عقایدی که از اساس رد میشن رو در نظر نگرفتم.وگرنه این درسته که هر عقیده ای مقبول نیست.کمی کلی حرف زدم.
حکم ارتداد شاهین حرف اسلام نیست حرف یک روحانیه.نمیشه روحانیت رو به دین تعمیم داد.و اگر هم حرف دین باشه بازم توهین به دین رو توجیه نمی کنه
و اره من هم نگفتم بیشتر حرفاش ضد اسلامه.بیشتر اجتماعیه اما حرف اجتماعی دلیل نمیشه که به عقاید یه عده توهین بشه
اینم نمیشه گفت که چون به اتئیست ها توهین میشه باید به دیندار ها هم توهین بشه
و اینکه اره ما روشنفکری اینجا نداریم اما جو روشنفکری چرا.البته منظورم در کل به شما نبود.

من فقط شرایطی که شاهین توش قرار داشته رو شرح دادم
و چرا حرف اسلام حرف روحانیون
ولی بحث این جاش اینجا نیست

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
اگه میتونی به همه اعتقادات احترام بزاری باید به اعتقادات ضد اخلاقی هم احترام بزاری! ( منظورم این نیست که باید این کار رو بکنی با حرف خودت برای خودت مثال نقض زدم)
1.من به اعتقاد غیر اخلاقی طرف حمله یا بی احترامی نمی کنم بلکه با طرف درباره اعتقادش وارد بحث میشم(مثل تاپیک اثبات یا نقض خدا)
رپ زبان احترام نیست و هیچ وقت نبوده
2.هیچ جا همچین جیزی نشنیدم؛شما میتونی تو موزیک سنتی هم فحش بدی یا توهین کنی؛ولی اکثر رپرا این رو که باید با زبان تند در رپ سخن گفت رو تبدیل به یه قانون نا ننوشته کردن
۲. من به طور کلی گفتم کلا به آتئستا زیاد توهین میشه و به شاهین هم به خاطر آتئیست بودن زیاد هیت میدن
به مسلمونا توهین نمیشه؟ماجرای توهین شارلی ابدو رو ندیدی؟
۴. اینم. یکم حرف بیخودیه که بگی به هیچ عقیده ای نباید بی احترامی کرد شما یکی رو در نظر بگیر که فکر میکنه وجود تو داره زمینو به گند میکشه و خونت حلاله همچنان به عقیده اش احترام میزاری؟ فارغ از اینکه دو طرف میتونن تو مواضع و دیدگاه خودشون درست باشن (چه تو چه اونی که معتقده تو آدم کثیفی هستی) ولی در هر حال تو باز خوبی های خودتو میبینی همه اینطورین متقابلا اونم خوبی های عقاید خودشو میبینه
این دقیقا اتفاقی بوده که برای شاهین افتاده
حکم ارتداد یعنی هر مسلمونی آقای نجفی رو ببینه خون شاهین براش حلاله (تا جایی که من میدونم)
پس با این استدلال شما من میتونم هرچی از دهنم در اومد به یه آتئیست بگم؛هر کسی اعتقاد خودشو داره؛همون دیدگاه منفی ای که تو نسبت به خدا باوری داری یه خداباور اون دیدگاه رو به خداناباوری داره؛تنها کاری که توهین می کنه ایجاد جنگ رسانه ایه.......تا وقتی استدلال و منطق هست نیازی به توهین نیست
راستی؛بیاین برگردیم به خط اول این بخش؛فرض کن من میام یه سایت از آتئیست ها رو هک می کنم و به آتئیستا توهین می کنم(یه دیفیس ناجور میزنم)؛احیانا اگه یکی از همفکر های شما(یه اتئیست) من رو تو خیابون ببینه و بشناسه کاری به کارم نداره؟
پ.ن:حکم ارتداد لول های مختلفی داره؛شاهین نجفی به خاطر توهین اینطوریه...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
1.من به اعتقاد غیر اخلاقی طرف حمله یا بی احترامی نمی کنم بلکه با طرف درباره اعتقادش وارد بحث میشم(مثل تاپیک اثبات یا نقض خدا)

2.هیچ جا همچین جیزی نشنیدم؛شما میتونی تو موزیک سنتی هم فحش بدی یا توهین کنی؛ولی اکثر رپرا این رو که باید با زبان تند در رپ سخن گفت رو تبدیل به یه قانون نا ننوشته کردن

به مسلمونا توهین نمیشه؟ماجرای توهین شارلی ابدو رو ندیدی؟

پس با این استدلال شما من میتونم هرچی از دهنم در اومد به یه آتئیست بگم؛هر کسی اعتقاد خودشو داره؛همون دیدگاه منفی ای که تو نسبت به خدا باوری داری یه خداباور اون دیدگاه رو به خداناباوری داره؛تنها کاری که توهین می کنه ایجاد جنگ رسانه ایه.......تا وقتی استدلال و منطق هست نیازی به توهین نیست
راستی؛بیاین برگردیم به خط اول این بخش؛فرض کن من میام یه سایت از آتئیست ها رو هک می کنم و به آتئیستا توهین می کنم(یه دیفیس ناجور میزنم)؛احیانا اگه یکی از همفکر های شما(یه اتئیست) من رو تو خیابون ببینه و بشناسه کاری به کارم نداره؟
پ.ن:حکم ارتداد لول های مختلفی داره؛شاهین نجفی به خاطر توهین اینطوریه...

من از کارای شاهین دفاع نکردم
حتی گفتم که اگزجره و بیش از حد هستن
و چرا دقیقا منظورم همینه دیگه آتئستا ام ببیننت پدرتو در میارن و کاملا هم طبیعیه

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
و چرا دقیقا منظورم همینه دیگه آتئستا ام ببیننت پدرتو در میارن و کاملا هم طبیعیه
دقیقا؛پس این هم استدلال برای حلال بودن خون ایشون(الان در اون مثال ریخته شدن خون من بخاطر اون کار اشکالی نداره پس این هم عیبی نداره)
خب ببینید؛من شما الان اومدیم با استدلال و منطق مشکلات و اختلاف ها رو حل کردیم؛نیازی به توهین هم نبود....همیشه یه راه هست که همه چیز در صلح و صفا انجام بشه

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
بنظرم بحثو اینجا ادامه ندهید این شاهین نجفی بنده خدا شادروان شه
برید تاپیک مربوط به خداشناسی اینا

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
1)
اینجا رو دیدم یاد اعمال شما در تاپیک نقض یا اثبات افتادم مثل فلاسفه شده بودید :))
میخورستید با یه غوری و یه سیم ظرفشویی به نتیجه برسید
حالا ما که فیلسوف نیستیم و چنین ادعایی هم نداشتیم، اما شاید نشه با "قوریِ" راسل چیزی رو اثبات کرد، ولی میشه بعضی نتایج رو رد کرد‌. سیم ظرف‌شوییِ کبیرِ Leo هم به همین شکل‌ بود:
خدای اسلام: قابلِ اثبات نیست- قابلِ انکار نیست- قبول یا انکارش، تو زندگیِ واقعی خیلی تاثیر داره- خیلی‌ها با قبول کردنش زندگیِ سختی خواهند داشت
سیم‌ظرفشوییِ کبیر: قابلِ اثبات نیست- قابلِ انکار نیست- قبول یا انکارش، تو زندگیِ واقعی خیلی تاثیر داره- خیلی‌ها با قبول کردنش زندگیِ سختی خواهند داشت
[امین: خب الان که چی؟] فقط برای این مثال زدم که منظورم رو بهتر متوجه شی. و گرنه مسئله‌ی "بارِ اثبات، بر دوشِ مدعی‌ست" به اندازه‌ی کافی واضح هست!
ضمنِ این‌که گفتید؛
اگه از نگاه مخاطبین میگید خب همه حق دارن نظر بدن
ولی از نظر تخصصی نهههههههع
از نظر تخصصی فقط و فقط کسی نمیتونه درباره کارهای شاهین نجفی حرف بزنه که سواد موسیقایی و ادبی خیلی بالایی داشته باشه
زمینه ای که داریم توش این فرد رو برسی میکنیم موسیقی رپ هست
من مجدداً پست‌های تاپیک رو نگاه کردم. کسی به نجفی انتقاد نکرد که چرا از ریتم افتاده یا فالش خونده و امثالهم‌. اما بزرگوار خودش رو صراحتاً "فعالِ اجتماعی" یا حتی "کنش‌گرِ سیاسی" می‌دونه. کتاب می‌نویسه، بیانیه‌ی سیاسی امضا می‌کنه، مربوط و نامربوط اظهار فضل می‌کنه و خب، حتی مَنی که مخاطب‌ش نیستم هم حق دارم در این حیطه صحبت کنم.
پس در این باب:
متخصصین عزیز جم کنید برید ازین تاپیک :/
باید بگم که؛
علی‌ای‌حال از @hosam.r برای تحلیل(؟) متنِ آهنگ‌های نجفی کمک می‌خوام و امیدوارم روی من رو زمین نندازند :)) :-"
دقیق نمی دونم اما احتمالا تو یکی از همین سایت های اینترنتی. مطالعه ی خاصی در زمینه ی نجفی شناسی نداشتم. فکر میکنم برای یکی مثل من که همه سبک و همه خواننده ای بنا به مود خودش و تم و فضایی که توش هست گوش میده به نظرم خیلی لزومی نداره بخوام بدونم چقدر مطالب راجع بهش صحت داره و اصلا طرف چطور آدمیه. چیزی که به دلم بشینه رو گوش میدم، تعصب خاصی هم رو کسی یا سبکی ندارم.

یه مثال بخوام بزنم، مثلا من شاهین نجفی گوش میدم مرحوم شجریان هم گوش میدم اما هیچوقت ترکای این دوتا رو پشت فرمون گوش ندادم! تو ماشین پاپ گوش میدم و امثال هایده و ابی و... هیچوقتم نرفتم ببینم اونا چقدر سواد موسیقی دارن همونطور که این موردو هم نرفتم خیلی سرچ کنم.
بخشی از روزم کلاسیک پلی میکنم اما هیچوقت تو جمع کلاسیک گوش ندادم! تو جمع احتمالا شهرام شبپره مناسب تره :))
از لحاظ انتقادی هم که از سیاست خیلی سر در نمیارم که بدونم دقیق جنبه ی سیاسی کاراش چیه؛ موسیقی هم کار کردم چند سالی اما اونقدری حالیم نیست که بخوام کار کسی رو نقد کنم، فقط شنونده ام و به عنوان یه شنونده بعضی از کارای این آقا رو دوست داشتم و دارم.
چه کارای چند سال پیشش مثل fou، آغوش، ناگهان و...
چه کارای اخیرش مثل آخرین بوسه و پرواز...
حالا منم واحدِ نجفی‌شناسی پاس نکردم که :))
اون بخش‌ها هم در این مورد بود:
نظرتونو درباره :
موسیقی
سیاست
اعتقادات
و افکار شاهین نجفی بگید
که‌ چون جو طوری بود که کم‌کم داشت به یک قهرمانِ ملی و روشن‌فکرِ مبارز و امثالهم تبدیل می‌شد، احساس کردم باید یه مقداری حرف بزنم.
+ بقیه‌ش در بخشِ آخر :-"
من دوستش دارم تنها خوانننده ی ایرانی ایه که به اهنگاش گوش میدم
و خب، "تحریر" یک تعریفِ مشخصی داره، مثلاً این‌جا یک تحریرِ نت به نت از اکتاوِ اول به اکتاوِ سوم داریم که از قضا، خواننده در اون موقع، یک سال از الانِ نجفی کوچک‌تر بوده.
آقا اصلاً با بقیه چیکار داریم؟ :))
نجفی در این‌جا سعی کرده که قطعه‌ی "سنگِ خارا"ی مرضیه رو بخونه. این قطعه کلاً با تحریرِ مرضیه تعریف می‌شه، ولی ما هیچ‌کدوم از اون‌ها رو از نجفی نشنیدیم و عملاً آب رُ روی قطعه بست.
[هیچ جاهل در جهان مُفتی نگشته از لباس!
هیچ گنگ در جهان شاعر نگشته از شعار! - سنایی]
ولی واقعاً فکر کرده مطربان میهن فروش رو فراموش می‌کنیم؟ :-?
تو کار هاش ابتذال دیده میشه
(منظورم اعتقاداته نه کلمات)
شما رو به شنیدنِ ۵ دقیقه الفاظِ رکیک دعوت ... نه، دعوت که نمی‌کنم، ولی هست دیگه، اگر خواستید، بشنوید.
@جسی بفرمائید موسیقیِ درجه یک و سطحِ بالا! البته این‌طوریه که "واقعیت ها رو میگه، به چشمِ ما فحشه، چون درک‌مون پایینه، هنوز به این منطق نرسیدیم که اونا فحش نیست!" :)) اصلاً باید خاقانی‌وار گفت "هست آبروی شاعران زین شعرِ غرا ریخته" :))
@SIRVAN نظرتون چیه؟ همه‌ی یک قطعه موسیقی به ملودی نیست، بخشِ زیادی‌ش هم "مفهوم"‌ه*. الان این قطعات رو فشرده کنیم [مثلِ دستگاهِ آب‌میوه گیری :))]، چه عصاره‌ای و چه چکیده‌ای بهمون میده؟
* نمی‌دونم درسته یا نه، ولی با تفکیکِ هگلی موافقم که هر اثرِ هنری دو بخشه. یکی محتوای روحی یا معنی و یکی هم کالبد مادی و صورت. و خب، اولویت رو هم روی "معنی" قرار می‌دم.
رو! رو که بسی ز شعر دوری!
از کسوتِ نظم و نثر دوری!
تو هجوِ تمامِ شاعرانی!
ننگِ همه نکته پرورانی!
خود را ز سخنوران شماری؟!
مردک! تو کدام شعر داری؟!
این است اگر ز شعر، مطلوب
گوسالهٔ ماست شاعر خوب!
گوه می‌خورَد! این سخنوری نیست!
این داخلِ شعر و شاعری نیست!
گوه خورد و نهاد شعر نامش
می‌خواند به نزد خاص و عامش!
بگذار! که شاعری نه این‌ است!
آیین سخن نه این‌چنین است!
زین حسنِ سخن زبان بیاموز
راه و روش بیان بیاموز! - وحشی بافقی]

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
6) ابتدای تاپیک گفته شد که درموردِ افکار و سیاست و ... نجفی حرف بزنید که همه یه مقداری زدیم. ولی فکر می‌کنم برآیندِ تاپیک این جمله باشه، که خب، ختمِ کلامه و حرفِ دیگه‌ای هم باقی نمی‌مونه؛
صحیح؛ احتمالا بهش دقت نکرده بودم اونموقع که اینجا پست دادم.

و البته اگه قراره راجع به افکار سیاسی یه خواننده صحبت بشه به نظرم جاش تو انجمن موسیقی نیست.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
من مجدداً پست‌های تاپیک رو نگاه کردم. کسی به نجفی انتقاد نکرد که چرا از ریتم افتاده یا فالش خونده و امثالهم‌. اما بزرگوار خودش رو صراحتاً "فعالِ اجتماعی" یا حتی "کنش‌گرِ سیاسی" می‌دونه. کتاب می‌نویسه، بیانیه‌ی سیاسی امضا می‌کنه، مربوط و نامربوط اظهار فضل می‌کنه و خب، حتی مَنی که مخاطب‌ش نیستم هم حق دارم در این حیطه صحبت کنم.
پس در این باب:
هركى كه اومد چهار تا درى ورى و بدترين انواع فحش رو به دين سياست و امثالهم داد كه فعال اجتماعى يا كنش گر نيست.البته فكر كنم منظور شما هم همين بود.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
حزب باد. شخصیتی ناپایدار.

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
علی‌ای‌حال از @hosam.r برای تحلیل(؟) متنِ آهنگ‌های نجفی کمک می‌خوام و امیدوارم روی من رو زمین نندازند :)) :-"
چرا نوتیف تگ شدن برام نیومده بود...

والا اینجوری که دوستان توقع سواد موسیقایی و ادبی خیلی بالا برای تحلیل کرامات شعری حضرت استاد شاهین نجفی دارن من غلط کنم دست تعدی در دامن کبرایی حضرت استادی بزنم :))

دنبال نکردم کارای شاهین نجفی رو. کسی از اختلافاتش با سید مهدی موسوی خبر داره؟

بالا