• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

غیر دولتی، هیئت امنایی، سمپاد... کدوم؟

توی کدوم از این یکی مدرسه ها بودید؟

• مدارس دولتی

رای‌ها: 30 51.7%
  • مدارس غیر دولتی(غیر انتفاعی سابق)

رای‌ها: 27 46.6%
  • مدارس هیئت امنایی

رای‌ها: 14 24.1%
  • متفرقه(ایثارگران، شاهد و...)

رای‌ها: 7 12.1%

• رای‌دهندگان
    58
  • شروع کننده موضوع

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام به دوستان عزیز!
همونطور که میدونید هم توی دبستان، متوسطه و دبیرستان انواع مدارس مختلفی هست که هرکدومشون امکانات و نحوه تدریس مختلفی دارن.
کسایی که توی این فوروم فعالیت میکنند احتمال 100 درصد توی دبستانشون یا غیر دولتی، دولتی و یا هیئت امنایی رفتن، بعدش هم توی متوسطه و دبیرستان به مدارس سمپاد کوچ کردند:D
تاپیک رو برای این درست کردم که کسایی که توی انواع این مدارس بودند، فرقشون رو با مدارس دیگر بگن.
موضوعاتی که قراره بهشون بپردازیم فعلا اینا هستن:
نحوه تدریس
امکانات تدریس
امنیت مدرسه
منطقه قرارگیری
شهریه
کادر مدیریت

همچنین اگر خاطراتی درباره مدارس دارید هم میتونید بگید:)

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
من اول تا سوم شاهد بودم
چهارم تا ششم غیر دولتی
از هفتم هم تا الان که یازدهمم سمپاد

آخرین ویرایش:

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
تو مدرسه ما از همه اینا دانش آموز داریم..
از کم امکانات ترین مدارس دولتی تا مدارس آس تهران مثل سوده و خرد و ...
از نظر امکانات، در حالی که بعضی دولتی ها پول ندارن ماژیک بخرن، تو بعضی غیر انتفاعی ها دست هر دانش آموز یه آیپده که مدرسه بهشون میده و آزمایشگاه های خیلی خفن و مجهز و اینا...
تفاوتشون تو این زمینه غیر قابل انکاره!
ولی لزوما دلیل نمیشه که خروجی های بهتری داشته باشن.
از نظر درسی، توی یه سری مدارس غیر انتفاعی، خیلی فراتر درس میدن، خیلی فراتر از سمپاد.
ولی فقط این مهم نیست که..
تو ابوریحان خیلی خفن تر درس میدن، ولی شبیه مدارس دهه 60 عه... هنوز به سبیل و اینا گیر میدن...
یا مثلا انرژی اتمی، خیلی فراتر درس میده... میاد مباحث یازدهم رو توی هفتم درس میده.. که من نمیدونم چه لزومی داره؟

ولی در مورد سمپاد...
سمپاد در زمینه درس، بهترین نیست... بهتر از سمپاد زیاده، ولی جوّش متفاوته، انگار آدمو تشویق میکنه به درس خوندن...
برای مایی که از یه مدرسه هیات امنایی اومدیم سمپاد، خیلی سمپاد خفنه...
ولی برای اونایی که از غیر انتفاعیای خفن اومدن، حتی پسرفت محسوب میشه بعضا...
پ.ن1: ما یه اصطلاح داریم، میگیم تو دولتی دانش آموز خر معلمه، تو غیر انتفاعی غیر انتفاعی معلم خر دانش آموز... دیگه خودتون حساب کنید...
پ.ن2: تجربه نشون داده دانش آموزای غیر دولتی، خیلی سخت تر با چیزایی که به میلشون نیست کنار میان، و سخت تر میتونن با همه قشری ارتباط برقرار کنن.

• شروع کننده موضوع

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
از نظر امکانات، در حالی که بعضی دولتی ها پول ندارن ماژیک بخرن، تو بعضی غیر انتفاعی ها دست هر دانش آموز یه آیپده که مدرسه بهشون میده و آزمایشگاه های خیلی خفن و مجهز و اینا...
از نظر درسی، توی یه سری مدارس غیر انتفاعی، خیلی فراتر درس میدن، خیلی فراتر از سمپاد.
تو ابوریحان خیلی خفن تر درس میدن، ولی شبیه مدارس دهه 60 عه... هنوز به سبیل و اینا گیر میدن...
یا مثلا انرژی اتمی، خیلی فراتر درس میده... میاد مباحث یازدهم رو توی هفتم درس میده.. که من نمیدونم چه لزومی داره؟

ولی در مورد سمپاد...
سمپاد در زمینه درس، بهترین نیست... بهتر از سمپاد زیاده، ولی جوّش متفاوته، انگار آدمو تشویق میکنه به درس خوندن...
پ.ن1: ما یه اصطلاح داریم، میگیم تو دولتی دانش آموز خر معلمه، تو غیر انتفاعی غیر انتفاعی معلم خر دانش آموز... دیگه خودتون حساب کنید...
پ.ن2: تجربه نشون داده دانش آموزای غیر دولتی، خیلی سخت تر با چیزایی که به میلشون نیست کنار میان، و سخت تر میتونن با همه قشری ارتباط برقرار کنن.
دقیقا!
خیلی مدارس به این شکل هستند که انقدری به بچها سرویس و امکانات میدن که سمپاد در مقایسه با مدارسی که اونا رفتن هیچه!
اما خب یاد گرفتن دروس یازدهم توی هفتم همونطور که گفتید لزومی نداره، سمپاد بیشتر به شخصیت بچه ها میپردازه تا نابغه بودنشون توی درس.
من هم هیئت امنایی بودم و واقعا انقدر فرق بین این مدارس یکم برای سیستم آموزشی عجیبه

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
من دوره ابتداییم رو مدرسه شاهد بودم و برادرم هم دبیرستانش و شاهد بود
اصلا راضی نبودیم ، تدریس خیلی خوب نبود و چیزهایی که معلما یادمون میدادن و حالا بهمون میگفتن و اصلا دوست نداشتم
کلاس ها شلوغ بودن موقعیت مکانی خوبی داشت (مدرسه برادرم ولی توی بدترین جای شهر بود متاسفانه )و شهریه ام فک کنم پرداخت نمیکردیم
البته حالا استثناعا سال پنجمم دبیر فوق العاده ای داشتم و باعث شد که برای ازمون تیزهوشان بخونم ولی درکل جو مدرسه اصلا جو خوبی نبود
سمپادم نمیتونیم به طور کلی بگیم تو هر شهری فرق داره خب مدرسه ما بعضی دبیرها خیلی خوب نبودن ولی جو مدرسه به شدت خوبه و محیط و امکاناتم بنظرم خوبن
غیرانتفاعی کاملا بستگی به مدرسش داره بنظرم دیگه همه فک کنم از امکانات انرژی اتمی خبر داشته باشین
مدرسه دولتی فکر نمیکنم ولی مدرسه مناسبی درکل باشه چون خب اکثرا خیلی شلوغن بودجه کمی دارن و امکانات کمه
من اگ ی بچه ای ی روز داشتم دبستانش و میفرستادم غیرانتفاعی که تو ی محیط خلوت تر درس بخونه

• شروع کننده موضوع

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
من دوره ابتداییم رو مدرسه شاهد بودم و برادرم هم دبیرستانش و شاهد بود
اصلا راضی نبودیم ، تدریس خیلی خوب نبود و چیزهایی که معلما یادمون میدادن و حالا بهمون میگفتن و اصلا دوست نداشتم
کلاس ها شلوغ بودن موقعیت مکانی خوبی داشت (مدرسه برادرم ولی توی بدترین جای شهر بود متاسفانه )و شهریه ام فک کنم پرداخت نمیکردیم
البته حالا استثناعا سال پنجمم دبیر فوق العاده ای داشتم و باعث شد که برای ازمون تیزهوشان بخونم ولی درکل جو مدرسه اصلا جو خوبی نبود
سمپادم نمیتونیم به طور کلی بگیم تو هر شهری فرق داره خب مدرسه ما بعضی دبیرها خیلی خوب نبودن ولی جو مدرسه به شدت خوبه و محیط و امکاناتم بنظرم خوبن
غیرانتفاعی کاملا بستگی به مدرسش داره بنظرم دیگه همه فک کنم از امکانات انرژی اتمی خبر داشته باشین
مدرسه دولتی فکر نمیکنم ولی مدرسه مناسبی درکل باشه چون خب اکثرا خیلی شلوغن بودجه کمی دارن و امکانات کمه
من اگ ی بچه ای ی روز داشتم دبستانش و میفرستادم غیرانتفاعی که تو ی محیط خلوت تر درس بخونه
خیلی ممنون:)
فقط یه سوال داشتم، اگر درست باشه فکر کنم مدارس شاهد فقط برای فرزندان ایثارگران و جانبازانه، جو این مدرسه با توجه با اینکه فقط برای فرزندان ایثارگرانه چجور فرق هایی داره؟
سختگیری توی این مدارس نسبت به یه مدرسه معمولی چه شکلیه؟
چه مزیت هایی داره نسبت به مدارس دیگر؟

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
خواهش میکنم
بله درسته برای فرزندان ایثارگران جانبازان و خانواده ی شهداست
از نظر حجاب به شدت سخت گیری میشد بچه ها از خانواده های خوبی بودن قاعدتا خیلی چیزا تابو بود و به حجاب بچه ها بیشتر از درس و اینها توجه میشد
از نظر من هیچ مزیتی نداشت و اونطوری که خیلیا تعریف میکنن اصلا نیست و طبعا ممکنه بچه رو به شدت شستشو مغزی کنن
معلم پرورشی ما بهمون میگفت جلوی برادرتون آستین کوتاه نپوشید‌ ، جلوی خانم ها روسری بپوشین و ی چیزای اینطوری که باعث شد بشدت از مدرسه بدم بیاد

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
تمام سال های تحصیلم به جز سوم دولتی بودم...الانم سمپادم در خدمت شما :))

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
تمام سال های تحصیلم به جز سوم دولتی بودم...الانم سمپادم در خدمت شما :))
و فقط من و یکی دیگه از دولتی اومدیم؛تازه اون یکی شاهد بوده =)) غیر دولتی ها بدجور خفنن

Ma}{sa

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
من تمام دوره ابتداییمو توی غیردولتی بودم:-s
بد نبود ولی بچه تنبل خیلی داشت~X([-| (میدونید چرا؟؟؟؟؟ چون خیلی از والدین فکر می کنند اگربچه ی تنبل یا دارای مشکل (در زمینه ی درس) شونو بفرسن غیر دولتی معجزه میشه و نمراتشون میره بالا!!!!! :-w که البته این طور هم می شد و معلم ها به اصرار (و بعضا رشوهX_X) والدین نمرات را بالا رد می کردن و بخاطر همین نوع بچه های تنبل که حال و روحیه رقابتو نداشتند آزمون مبتکران از مدرسه ما برداشته شد:(((البته اگر می تونستند با پول نمرات شونو ببرند بالا ، مبتکران نمی رفت:-?:|) )

الانم در سمپاد به سرمی برم:RedHeart:-b

• شروع کننده موضوع

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
من کلا توی هرسه این مدارس بودم:D
اول و دوم توی غیر دولتی، سوم و چهارم توی دولتی، و پنجم و شیشم هم هیئت امنایی بودم، مدارس فرقاشون خیلی زیاده
اول اینکه مدارس غیردولتی یجورایی تدریس رو شل میگیرن و کادر مدیریتش هم بیشتر با پارتی و... اومده بودن بالا، مثلا مدرسه ای که من بودم یه زن و شوهر با دخترشون مدیر و معلم و ناظم بودند.
مدارس دولتی بیشتر سختگیر هستند و معمولا هم به مسابقات اهمیت زیادی نمیدند، اما خب تدریسشون خوبه، تنها بدیش اینه که دبیراش خیلی بی اعصابن و پیچیده توضیح میدن، رعایت نظم و جلوگیری از دعوا هم که کلا کشکه.
مدارس هیئت امنایی تدریسش داغونهههههه، معلما یعنی اصلا به این اهمیت نمیدن که تو بفهمی یا نه، سوال جواب نمیدن و... اصلا هم به نظم و امنیت توی مدرسه هم اهمیت نمیدند.
مدیر ماهم توی هیئت امنایی یه کثافت به تمام معنا بود که فقط از اولیا پول میگرفت، از یکی زیاد میگرفت از یکی کم، بچه یکی خیلی بهش توجه میشد و تمام سوالاش جواب داده میشد چون مامانش پارتی داده بود، بعضیا هم که کلا زیر دستو پا له میشدند.

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
من کلا توی هرسه این مدارس بودم:D
اول و دوم توی غیر دولتی، سوم و چهارم توی دولتی، و پنجم و شیشم هم هیئت امنایی بودم، مدارس فرقاشون خیلی زیاده
اول اینکه مدارس غیردولتی یجورایی تدریس رو شل میگیرن و کادر مدیریتش هم بیشتر با پارتی و... اومده بودن بالا، مثلا مدرسه ای که من بودم یه زن و شوهر با دخترشون مدیر و معلم و ناظم بودند.
مدارس دولتی بیشتر سختگیر هستند و معمولا هم به مسابقات اهمیت زیادی نمیدند، اما خب تدریسشون خوبه، تنها بدیش اینه که دبیراش خیلی بی اعصابن و پیچیده توضیح میدن، رعایت نظم و جلوگیری از دعوا هم که کلا کشکه.
مدارس هیئت امنایی تدریسش داغونهههههه، معلما یعنی اصلا به این اهمیت نمیدن که تو بفهمی یا نه، سوال جواب نمیدن و... اصلا هم به نظم و امنیت توی مدرسه هم اهمیت نمیدند.
مدیر ماهم توی هیئت امنایی یه کثافت به تمام معنا بود که فقط از اولیا پول میگرفت، از یکی زیاد میگرفت از یکی کم، بچه یکی خیلی بهش توجه میشد و تمام سوالاش جواب داده میشد چون مامانش پارتی داده بود، بعضیا هم که کلا زیر دستو پا له میشدند.
بهتر نیست تجربه شخصیتون رو به همه مدارس تعمیم ندید؟ :-"

• شروع کننده موضوع

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
بهتر نیست تجربه شخصیتون رو به همه مدارس تعمیم ندید؟ :-"
تاپیک برای تجربه شخصی هست جناب:/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوم اینکه میتونیم یسری از افرادی که گندشون توی همین زمینه انواع آزار به دانش آموزان بوده رو بررسی کنیم و ببینیم که توی کدوم موسسه و یا مدرسه بودن.
همچنین اینکه نمیخوام تامیم کنم و بگم که هر نوع مدرسه ای اینجور دبیرا رو استخدام کرده بدترینه، فقط میخوایم بررسی کنیم.
مثلا همین دکتر معین که گفتید مدرسه غیر انتفاعی هست.

آخرین ویرایش:

شایلین

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1402
شهر ما متوسطه اول تیزهوشان نداشت و من راهنمایی نمونه بودم و متوسطه دوم وارد سمپاد شدم;;)...البته توی شهر ما دبیرای مدرسه شاهد و نمونه و تیزهوشان مشترکن تقریبا:|...و رتبه های کنکور و امکانات هم برابرن حدودا...شهر کوچیکیه:-"...

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
شاید اگر دوسال پیش کسی ازم میپرسید میگفتم قطعا سمپاد...
الان هم میگم سمپاد اما با این تفاوت که فهمیدم بعضی مواقع انتخاب سمپاد هم مثل داستان بد و بدتر میمونه.... :-<|-@

پ.ن:شاید هم بعضی مواقع مدارس دیگه بهتر باشن...!

Asheghedar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
‌ترکیان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام
من ۳ سال دوره اول ابتدایی دولتی بودم و ۳ سال دوره دوم ابتدایی هیات امنایی و امسال هم سمپادم
قطعا سطح آموزشی و جو فرهنگی سمپاد خیلی بهتر از مدارس دولتیه
غیر دولتی و شاهدم بعد از سمپاد نسبتا خوبن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام به دوستان عزیز!
همونطور که میدونید هم توی دبستان، متوسطه و دبیرستان انواع مدارس مختلفی هست که هرکدومشون امکانات و نحوه تدریس مختلفی دارن.
کسایی که توی این فوروم فعالیت میکنند احتمال 100 درصد توی دبستانشون یا غیر دولتی، دولتی و یا هیئت امنایی رفتن، بعدش هم توی متوسطه و دبیرستان به مدارس سمپاد کوچ کردند:D
تاپیک رو برای این درست کردم که کسایی که توی انواع این مدارس بودند، فرقشون رو با مدارس دیگر بگن.
نحوه تدریس
امکانات تدریس
امنیت مدرسه
منطقه قرارگیری
شهریه
کادر مدیریت

من دبستان غیرانتفاعی بودم
راهنمایی و دبیرستان هم که سمپاد
از سال چهارم دبستان؛روز در میان کلاس برای تیزهوشان داشتیم و ریاضی اندیشمند پایه چهارم و قسمت های علوم پایه چهارم اندیشمند رو تدریس کردن
از۲مهر کلاس پنجم؛هر روز(بجز جمعه ها)کلاس تیزهوشان داشتیم که علوم مرآت و اندیشمند؛ریاضی مرآت و اندیشمند و ادبیات اندیشمند تدریس میشد
بعد از اعلام نتایج مرحله۱؛برای پذیرفته شدگان بعنوان هدیه؛۱۷جلسه علوم و ریاضی برای مباحث مرحله۲ با دوتا از شاخ ترین ها؛برگزار کردن
امکانات مدرسه مون واقعا عالی بود
از سال اول ابتدایی کلاس زبان و کامپیوتر داشتیم
یک قسمت هم بود که تاب و سرسره و چرخ و فلک و...گذاشته بودن که تا سال سوم؛زنگ ورزش میرفتیم اونجا
هر نفر یک کُمد داشت و همین کمد اختصاصی داشتن به من حسِّ خیلی خوبی میداد♡
امنیت هم بنظرم خوب بود...مشکلی نبود
کادر مدیریت و معلم ها اگه بچه وزیری،سفیری یا پزشک و مهندس بنامی بودی؛خیلی تحویلت میگرفتن
خیلیییی زیاد تبعیض میذاشتن و از همشون متنفرم!!
شهریه ش نسبت به بقیه مدارس غیرانتفاعی نسبتا زیاد بود ولی خب اردوها و جشن های مارو هیچ مدرسه ای نداشت،هرچند که با نصف پولی که میگرفتن هم میشد اون مراسم هارو برگزار کرد:-"

متین حق مدد میلانی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404

ولی در مورد سمپاد...
پ.ن ۲ رو موافق نیستم

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
سلام به دوستان عزیز!
نحوه تدریس
امکانات تدریس
امنیت مدرسه
منطقه قرارگیری
شهریه
کادر مدیریت

سلااام:)
من دبستان مدرسه غیر دولتی بودم جو بچه ها خوب بود مدرسه هم کادرش مهربون بودن اما بچه ها یک دست نبودن و تدریس معلم ها وقتی بچه ها یک دست نیستن قطعا آسون هست و..
هفتم و هشتم رفتم ابوریحان که مدرسه غیر دولتیه اما خب اکثرا میشناسنش خیلی شهریه نمیگیره (به اندازه بقیه غیر دولتی های مشهور) سخت گیرن خیلی و اینکه جو پژوهشی مثل سمپاد نداره و هدف کنکوره
برای نهم مدرسم رو عوض کردم چون راه خیلی دور بود و اینکه میخواستم خودم درس بخونم ببینم میتونم از پس خودم بر بیام یا نه😅
مدرسه بعدی که رفتم هیئت امنایی بود و خب اولش باهات خوب رفتار نمیکردن چون اکثر بچه ها از حرفاشون سرپیچی می‌کردن و ... اما خب بعدش وقتی بفهمن اوکی ای رفتارشون عوض میشه
در کل شهریش هم خوب بود
*خاطره:یک دفعه معلم ریاضیمون فکر کرده بود از رو کسی نوشتم چون خطم تند بود و من اون سرعتو با حل ۱۰۰۰ تا تست تو تابستون گرفته بودم😅🤦🏻‍♀️
بعدشم که رفتیم سمپاد

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
به شخصه اگر من زمانى بچه اى داشته باشم از اول تا آخر ميفرستمش يه مدرسه دولتى خوب،غير انتفاعى و سمپاد و امثالهم معنى نداره،چيزيه كه از تجربه خودم تا حدى فهميدم.در دوره هاى اوليه هم كه اصلا معنى نداره.يعنى دبستان و راهنمايى (خصوصا دبستان) هيچ تدريس بهترى يا هيچ مزيت به خصوص مازاد بر مدارس عادى ندارن،خصوصل مزيتى كه با اون مبلغ شهريه ارزش داشته باشه.مثلا ممكنه براى دوره دبيرستان مدارس دولتى خوب و خاص به درد بخوره(اون هم باز نه غيرانتفاعى،غير دولتى در هر صورت غلطه)،ولى براى دوره هاى قبل تر هيچ معنى نداره.

ضمن اينكه شهريه مدارس غيرانتفاعى در همه دوره ها اصلا توجيه پذير نيست.شنيدم دختر عمه نادانم براى كلاس اول دخترش در يك مدرسه غيرانتفاعى بيست ميليون داده كه هر سال هم به اين مبلغ اضافه ميشه.با توجه به افزايش كلى همه نرخ هاى خدماتى اين افزايش قيمت تشديد هم ميشه.يكى ديگه از دختر عمه هام هم براى دبيرستان دختر و پسرش حدود چهل و پنج ميليون مى داد،شايدم بيشتر.الان هم از اون موقع سه چهار سال گذشته و قطعا اون مدرسه الان پول بيشترى ميگيره.هر قدر هم به هردوشون گفتم اينطور نكنيد گوششون بدهكار نبود.نكته اينجاست كه وضع مالى جفتشون طورى نيست كه اين پرداخت اين مبالغ براشون راحت باشه،حتى اگر راحت بود هم منطقى نبود.

بنابراين كلا فرستادن بچه به اينجور مدارس و مدرسه غير انتفاعى و امثالهم هيچ معنى يا توجيهى نداره.مردم با اين فكر كه ديگه چه خبره بچه هاشونو ميفرستن اونجاها و ضرر گزافى هم مى كنن.

بالا