• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور منابع کنکور 1401

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
من نردبام رو زدم اما زیاد درصد خاصی کسب نکروم هر چند تو ازمایشی ها ۸۰ ب بالا میزدم اما تو کنکور واقعا به دردم نخورد
پس کتاب یا منبع خاصی واسه ریاضی مد نظرتون نیس؟

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
نردبام دقیقا خود کنکور بود
بیشتر هم به درد کسایی میخوره که خیلی قوین
من نردبام جامع زده بودم. (:
بازم ریاضیش برام فوق سخت بود. درحالی که آزمونام رو بد نمیزدم.

hesam.kh

حرکات خاموش , نتایج بلند
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علم و (:
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اقا من یکی از منابع حسابانم نردبام بود
میتونم بگم تقریبا هیچ شباهتی نداشت با سوالا
اصن سوالای حسابان بچه های ریاضی تخیلی بود
خیلی وحشتناک بود راجع بهش صحبت نکنم بهتره/:

plotter

توطئه گر مخفی
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1402
برای زیست کدوم کتاب از همه بهتر و کامل تره؟(هم درس نامه کامل و هم سطح بالای سوالات!)
الگو؟ میکرو؟

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401

hesam.kh

حرکات خاموش , نتایج بلند
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علم و (:
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اقا اگه فکر میکنین میرسین تو شیمی درمورد بهمن بازرگان شک نکنین
حجمش زیاده ولی سختی کنکور های اخیر و کامل پوشش میده و خیلی مفهومی و خوبه

plotter

توطئه گر مخفی
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1402
اقا اگه فکر میکنین میرسین تو شیمی درمورد بهمن بازرگان شک نکنین
حجمش زیاده ولی سختی کنکور های اخیر و کامل پوشش میده و خیلی مفهومی و خوبه
واسه شیمی فقط مبتکران کافیه دیگه؟ نیاز به منبع دیگه ای نیس ک؟

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
خب من منابع پیشنهادی خودم و دوستامو برای رشته ریاضی میگم. فقط قبلش این نکته رو بگم که اگه یکم عین من اهمال‌کارید تا وقتی یک کتاب و تموم نکردید کتاب دیگه ای نخرید.

ادبیات: تناسب مفهومی سبطی، آرایه‌ نشر الگو، دستور سبطی یا الگو ،لقمه لغات مهروماه که داخلش غلط املایی هم داره. (ولی درکل کتاب‌های موضوعی خیلی سبز و الگو با هم تفاوت زیادی ندارن؛ از کتابخونه این کتابا رو بگیرید و یه نگاه کنید با هر کدوم راحتتر بودید اونو بگیرید)
عربی: خیلی سبز کتاب هاش خوبه. جدیدا از مهروماه هم خیلی تعریف شنیدم.
دینی: راستش خیلی خوندن تستای تالیفی بدرد نمیخوره! همون تستای کنکور و بزنید کفایت می‌کنه. درسنامه خوندن که اصلا! ولی سفیر خرد کتاب کاملیه. و کتابچه آیات و نکات میکرو هم خوب بود.
زبان: دیگه تقریبا همه میگن مبتکران شهاب اناری! ولی اگه تست بیشتر میخواید خیلی سبز تا دلتون بخواد تست داره.
*توی درسای تخصصی انتخاب کتاب بستگی به سطحتون داره و نمیشه برای همه یه مدل کتابا رو توصیه کرد؛ ولی این کتابا خوبن:
ریاضی و حسابان: جامع خیلی سبز و مهروماه(ساده و متوسط)، نشرالگو(متوسط رو به بالا، یه ویژگی خوبش اینه که سوالاش خلاقانه ان، یه ویژگی بدشم اینه که پاسخنامشو باید رمزگشایی کنی!)، نردبام(سخت). ( برای حسابان ترجیحا حداقل دو تا منبع داشته باشید)
هندسه: میکروی جامع و(متوسط)، نشر الگو( تقریبا سخت)، نردبام(سخت)
ریاضیات گسسته و آمار احتمال: جامع میکرو یا جامع خیلی سبز
فیزیک: اگه دبیر خوبی ندارید و میخواید مفهومی یادبگیرید آموزش شگفت‌انگیز خیلی سبز عالیه. کتابای تست خیلی سبز هم درحد متوسط ان. میکرو به نظرم کتاب بهتریه. و نردبام هم که سخت!(به نظرم برای فیزیک هم حداقل دو تا منبع داشته باشید)
شیمی: کلا پیشنهاد من مبتکرانه. هم درسنامه‌هاش عالین و تستاش هم خوبن و به نظرم اگه فقط همین مبتکران و خوب کار کنید شیمیتون اوکی میشه. اما جدیدا از میکرو هم خیلی تعریف میکنن و سطح تستاش از مبتکران بالاتره. مسایل شیمی الگو هم خیلی خوبه.

در آخر اینکه خیلی روی انتخاب منابع حساسیت به خرج ندید و فکر نکنید که چون الان فلانی داره یه کتاب دیگه رو میزنه منم باید بزنم و اینا. ببینید سطحتون تو چه حدیه و با کدوم راحتترید.موفق باشید.

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام(((=
بیاید یه چیزی بهتون بگم
کلاس کنکور نگیرید مگر اینکه تو آزمونا از ۱۰ درصد بیشتر نمیتونید بزنید خب؟
من سوالارو خوندم اکثرا در مورد کتاب و منابع بود برحسب تجربه گفتم بیام بگم اینجا
من سطحم بالا بود و کتابهایی که قراره معرفی کنم مسلما سطح بالا هستن ولی نه در حد المپیاد معقول\: (البته در حد ریاضی امسال که هیچی تو آفسایدم کلا)
من پارسال ادبیات منفی میزدم^-^ امسال ولی رقیب میطلبم تو ادبیات (= اگر حوصلم میشد لغت بیشتر میخوندم و یکم اهل ریسک بودم تو آرایه ها(مخصوصا اونایی که میخواد استعاره و تشبیه بشماری(:/ مطمئنا کنکور امسال رو بالای ۸۰ میزدم و همش رو مدیون استادمم ): که دلم تنگ میشه براش واقعا
واسه کتاب من همه هفت خوانا رو دارم به علاوه خیلی سبز جامع و قرابت سبطی ولی هیچکدوم رو تا اخر نزدم خیلی سبز و سبطی که سفیدن ولی هفت خوانا تا نصفه زدمشون^-^ هفت خوان واقعا سطح ساده ای داره\: خیلی سبز جامع ولی خوب بود تستا من یه چندتا درس رو زدم خوب بودن
توصیه من: هفت خوان آرایه و قرابت و دستور+خ س جامع برای درس به درس
اگر کلاس میرید سبطی نخرید اگر کلاس نمیرید بخرید(:
و یه تجربه خیلی عالی دارم اینه که من امسال با چنل تلگرامی دکتر ابوذر احمدی (اگر اشتباه نکنم) آشنا شدم که یه جزوه آرایه ادبی و دستور رو به صورت رایگان خودشون قرار دادن واقعا عالی بود من خیلی خوشم اومد حتما استفاده کنید تو تلگرام سرچ کنید میاره اگر نیورد پیام بدید بهم
و جالبی جزوه این بود که با جزوه استاد من مو نمیزد و حتی کامل تر
استفاده کنید حتما
تنها باگ جزوه این بود که جواب تشریحی برای تستها نداشت البته من کانال رو خیلی دقیق بررسی نکردم چون نزدیک کنکور بود و وقت تنگ ، شاید جوابهارو به صورت فایل صوتی گذشتن اما اگر از این باگ صرف نظر کنیم جزوه خوبیه
دیگه چقدر بگم تا برید دانلود کنیددد \::::

عربی: (: گفتم ادبیات رو منفی میزدم؟ عربی کلا رو ۳۰درصد قفل شده بود بالا نمیومد من امسال حتی یدونه تست از کتابای عربی نزدم ولیییی تقریبا تستای کنکور رو درو کردم(: فکر کنم ۸۰ به بالا بزنم( با توجه به کلیدایی که تازه اومده) تازه وقت عربی رو دادم به ادبیات(= وگرنه بهتر میزدم
حالا چرا و چطوری بدون تست زدن ۸۰ زدم؟ کلاس رفتم
\: نمیدونم اسم معلمم رو بگم یا نه که تبلیغ حساب میشه یا نه ولی خب عربی کلا درسیه که با تست حتی روزی ۱۵ تا میتونی ۱۰۰ بزنی(=

(البته من اصلا نمیگم کلاس برید یا نرید همونطور که گفتم اگر ۱۰ درصد میزنید (البته ۱۰ درصد واسه اختصاصی منظورم بود عمومی رنج ۲۰-۳۰ در نظر بگیرید)

منابع: خیلی سبز را در گونی ریخته و آتش بزنید به سراغ مهر و ماه و گاج بروید همین(:

دیگه واقعا خستمممم حس تایپ کردن ندارم
بقیش برای امشب(:
البته نمیدونم به درد کسی میخوره یا نه \: یه جوری بهم برسونید که بیام ادامه اینارو بگم یا نه(: مثلا اگر موافق بودید لایک کنید اگر نه دیسلایک
حالا یه جوری میگم انگار قراره چه گره بزرگی رو باز کنم :)

بازم میگم من اصلا فرد موفقی نیستم فعلا\: ولی اینا کاراییه که اگر برمیگشتم عقب حتما انجام میدادم(=

پ.ن: از معجزه ثابت شبانه غافل نشید عزیزان
من ابن اواخر فیلمای عمومی رو با سرعت ۲.۵ برابر میدیدم به جاش خیلی راحت میتونستم با شبی ۱ ساعت عمومی رو خوشگل جمع کنم(:
پ.ن: از بین همه درسا عربی و ادبیات واقعا یه جون از ۳ تا جون من و کم کردن)؛ دوتا درسی که همیشه ضعف داشتم
کارنامه من همیشه تو اختصاصیا خوب بود تو دینی و زبان هم که اکثرا خوبیم ولی عربی و ادبیات جون من و گرفتن ولی تهش درست شد^-^ درستش کردم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
واسه شیمی فقط مبتکران کافیه دیگه؟ نیاز به منبع دیگه ای نیس ک؟
در کنار «یکی» از سه منبع خیلی سبز ، مبتکران و گاج ، از موج آزمون به عنوان منبع دوم استفاده کنید.

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
عربی: (: گفتم ادبیات رو منفی میزدم؟ عربی کلا رو ۳۰درصد قفل شده بود بالا نمیومد من امسال حتی یدونه تست از کتابای عربی نزدم ولیییی تقریبا تستای کنکور رو درو کردم(: فکر کنم ۸۰ به بالا بزنم( با توجه به کلیدایی که تازه اومده) تازه وقت عربی رو دادم به ادبیات(= وگرنه بهتر میزدم
حالا چرا و چطوری بدون تست زدن ۸۰ زدم؟ کلاس رفتم
\: نمیدونم اسم معلمم رو بگم یا نه که تبلیغ حساب میشه یا نه ولی خب عربی کلا درسیه که با تست حتی روزی ۱۵ تا میتونی ۱۰۰ بزنی(=

(البته من اصلا نمیگم کلاس برید یا نرید همونطور که گفتم اگر ۱۰ درصد میزنید (البته ۱۰ درصد واسه اختصاصی منظورم بود عمومی رنج ۲۰-۳۰ در نظر بگیرید)

منابع: خیلی سبز را در گونی ریخته و آتش بزنید به سراغ مهر و ماه و گاج بروید همین(:
اینارو یادم رفته بود بگم:
واسه درک مطلب هم من کتاب درک مطلب گاج رو داشتم که خوب بود قشنگ از بیسیک شروع میکنه میارتت بالا
درس به درس کار کردن خوب نیست بهترین روش برای عربی به نظرم موضوعی خوندنه
من با روش درس به درس خوندن هیچچچ نتیجه ای نگرفتم
اول کل فعلهارو بخونی بعد بری سراغ اسم ها بعد ترکیب(: ترکیب مثل جمله اسمیه و فعلیه و اینا
فعلا دسترسی به جزوه ام ندارم بعدا میام به ترتیب میگم فعل و اسم و ترکیب متشکل از چیه

خب با توجه به اینکه اکثرا موافق بودید ادامه رو میریم :))
دینی: من همیشه دینیم خوب بود اصلا همیشه عاشق دینی خوندن بودم نمیدونم چرا|: خیلیم مذهبی نیستما ولی عاشق این بودم که دینی بخونم
به نظر من دینی 12 واقعا قابل مقایسه با دینی پایه نیست دینی پایه اسون بود و 12 سخت
چون درس اسونی هست خیلی توضیح نمیدم به نظرم اصلا اصلا از درسنامه کتاب های کمک اموزشی استفاده نکنید (اینایی که میگم رو یکی از مشاورا خیلی خوب شیراز گفت (اشکان کرمی رتبه 7 کنکور 90) و از خودم در نمیارم) مثلا نکته های کمک درسیارو وارد کتاب کنید از روی کتاب درسی بخونید میدونید چرا؟ چون تو کنکور نصف سوالا رو با حافظه دیداریتون میزنید مثلا میگه کدام ایه اینجوریه تو فکر میکنی فلان صفحه از مثلا دینی 10 که روش عکس مثلا برگ و درخت بود بعد بالاش در مورد مثلا در مورد ایکس بود پایین ایه در مورد y بعدم حلش میکنید
دیگه اینکه به نظرم از مرور ایه ها هرشب غافل نشید خیلییی کمک میکنه
بعد اینکه کلاس لازم نیست اصلا (:
حتی منبع خاصی هم انچنان نیاز ندارید چون با خوندن متن دینی و زدن تست سراسری راخت 100 میزنید
ولی اگر منبع خواستید بخرید سفیر خرد کتاب خوبیه ولی مشکلش تستهای عجیب غریب و غلطه اما دید خوبی بهتون میده که ایا من این پاراگراف رو خوب خوندم یا نه
چون این پست قراره تا حد ممکن هزینه هارو بیاره پایین پس بعضی از اساتید که تدریس رایگان هم دارن رو معرفی میکنم
اقای ناصری تو الا تدریس خوب همراه با شستشوی مغزی فراوان |: ولی تدریسشون خوبه(البته کلاس جمع بندی هست)

زبان: خیلی کم هستن اونایی که با زبان مشکل دارن اکثرا کلاس زبان رفتن و درصدا بالاست
ولی بهترین روش تو زبان خوندن لغت هست 80 درصد گرامر با لغت حل میشه
اکثر سوالات کلوز و ریدینگ راحت با لغت حل میشن
ولی برای خوندن گرامر و اینا من بهتون خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم درسنامه مختصر با تعداد تست مختصر ولی عالی
مبتکران رو هم داشتم ولی خیلی سبز بیشتر به دلم مینشست نمیدونم چرا): مبتکران یکم سطحش بالا تره و خیلی خارج از کتاب داره بیشتر به درد کسایی میخوره که کنکور زبان دارن به درد زبان عمومی هم میخوره ولی در سطح بالا تره
منابع زبان انگلیسی در مورد گرامرها که تو یوتیوب پره ولی اگر درس به درس خوب بخواد
یه چنل تلگرامی هست https://t.me/English4konkour خیلی خوب درسارو گذاشتن(ادمین چنل خودشونن)

ریاضی: من واقعا اولشم گفتم امسال ریاضی رو خوب ندادم (: البته واقعا سخت بود و کلا کتابی رو نمیشناسم که در سطح کنکور امسال بوده باشه
ولی واسه کسی که میخواد شروع کنه کتاب مهر و ماه جامع سطح خوبی داره ولی اگر اوکی هستید و سطحتون بالاس که کتاب ای کیو پلاس رو بزنید اگر ضعیف هستید گاج میکرو
من حسابان رو تو قلم مینیمم 75 میزدم ولی کنکور رو واقعا خراب کردم|:
منابع رو گفتم کلاس هم معرفی میکنم اگر دیدید ضعف دارید برید
آقای ثابتی توی آلا از بهترین مدرس های الا خیلییی خوبه (: من خودم معلم ریاضی داشتم ولی امسال فقط اقای ثابتی به دادم رسید
روند خوندن رو هم میگم: اول درجه 2 دهم بعد تابع 3 پایه بعد مثلثات بعد حد بعد مشتق و کاربرد بعد هم چرت و پرتای دیگه ( من خودم پارسال اول درجه دو خوندم و تابع 3 سال بعد هم مشتق و بعد مثلثات بعد حد بعد چرت و پرتا و در اخر کاربرد این روش هم خوبه البته برنامه معلمم بود)
هندسه و گسسته و امار: به واسطه معلم خوبی که تو مدرسه داشتم عاشق این 3 تام البته درصدم انچنان عالی نبود ولی راضی بودم
منابع: هندسه گاج میکرو گسسته و امار مهرو ماه
اگر حال کردید واسه هندسه و امار خ س هم میتونید بگیرید اگرهم حال نکردید هیچی(: مهم نیست
بازهم آقای ثابتی رو معرفی میکنم مخصوصا واسه نظریه اعداد قشنگ مفهومی میگه جیگرت حال میاد (: من کلا طرفدار روش مفهومی هستم دوست دارم معلم بهم مفهوم رو بگه خودم نکته تستی رو از تستا استخراج کنم ولی ثابتی خوبه هم نکته تستی میگه هم مفهومی کار میکنه
البته همه اینایی که گفتم نیازمند تست زیاد هستا |:

فیزیک : از درسهای خوشگل و محبوب که خیلیا بدشون میاد ازش ولی نمیدونم چرا): به این خوبی
واسه کسی که میخواد شروع کنه ترکیب خیلی سبز و گاج میکرو یه ترکیب برنده است نظر خودم اینه که با یه کتاب که درسنامه خوبی داره مثل خیلی سبز یا گاج شروع کنید بعد از هر بخش تستاش رو بزنید اول خیلی سبز بزنید بعد گاج میکرو
من نردبام هم داشتم ولی خیلی نیازی نبود (:
من معلم فیزیک داشتم ولی معلم فیزیک سطح بالا نمیشناسم (: اکثر درسارو خودم خوندم چون راضی نبودم از معلمم
دیگه اینکه توی تابستون حتما حتما تمام زورتون رو بزنید که سینماتیک رو ببندید :-" خیلی بهتون ارامش میده

شیمی: (: تنها درسی که امسال روش حساب کرده بودم شیمی بود ولی به خاطر ریاضی نتونستم اونجوری که باید جواب بدم
برای کسی که میخواد شروع کنه مبتکران برای کسی که صعیفه خیلی سبز برای کسی که قویه مبتکران ولی نظرم اینه که اصلا خیلی سبز نگیرید)): من خیلی سبز سه سال رو دستم مونده سفید سفید ولی مبتکرانم داره جر میخوره (: هر گوشه اش نکته اس
واقعا دبیر خوب که رایگان تدریس کنه نمیشناسم ولی درسنامه مبتکران و وزارتی کافیه

بچه ها من هرچی یادم اومد الان گفتم ولی اگر چیزی یادم اومد ادیت میکنم میگم
در اخر بخونید و بخونید که هیچی جز خوندن اهمیت نداره (: هزینه برای منبع و کلاس چه فایده ای داره وقتی استفاده نکنی؟(:
آزمون بدید و تحلیل کنید
انشالله موفق باشید

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
فیزیک چطور؟ نردبام یا الگو؟
من نردبام داشتم برا 10 و 11. برای 12 نه ولی برا پایه خوبه چون وقت گیره و خیلی کنکوری نیست. اگه فیزیک شاخ هستی برا 12 هم بگیر و البته بازم باید در کنارش یه کتاب بگیری که تستای معمولی هم داشته باشه.
من خودم میکرو پایه خریدم بشدت خوبه.

Dean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بوشهر
شهر
shiraz
سال فارغ التحصیلی
91
بکس ؛ یه سوال:
اغا کسی که به فرض مثال امسال میخاد بره دهم بخاد چندتا درسو یکم بخونه الان کتاب تستاشو میتونه بگیره ؟ واسه زیست و شیمی و فیزیک دهم میخام... سایت الگو میگه میشه ... خیلی سبز و بقیه میگن باید صب کنی ... کتاب درسی میگن تغییراتی نداشته... ویرایش هم فک نمیکنم که بشن کتاب تستا... حس میکنم میخان گرونتر بکنن تو پاچه ما.... نظرتون چیه الان بگیرم یا وایسم یه ماه - یه ماه و نیم دیگه ؟ شما بودی چیکار میکردی؟

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
بکس ؛ یه سوال:
اغا کسی که به فرض مثال امسال میخاد بره دهم بخاد چندتا درسو یکم بخونه الان کتاب تستاشو میتونه بگیره ؟ واسه زیست و شیمی و فیزیک دهم میخام... سایت الگو میگه میشه ... خیلی سبز و بقیه میگن باید صب کنی ... کتاب درسی میگن تغییراتی نداشته... ویرایش هم فک نمیکنم که بشن کتاب تستا... حس میکنم میخان گرونتر بکنن تو پاچه ما.... نظرتون چیه الان بگیرم یا وایسم یه ماه - یه ماه و نیم دیگه ؟ شما بودی چیکار میکردی؟
زیست که نمیشه. فیزیک و شیمی هم حلیاش اوکی‌ن. حفظیاش تک و توک عوض میشه بعدا. همون حلیاش هم تغییر میدن. مثلا کتاب فیزیک دهم قبلا فرمول رسانش گرمایی داشت. به ما که رسید (چاپ ۹۸) ورش داشتن.

بالا