در خیابان چگونه از خودم دفاع کنم؟!

• شروع کننده موضوع TOM VF81
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
ه
سال فارغ التحصیلی
1301
اولا که دفاع شخصی معجزه نیست،در برخی نظر ها دیدم یجوری میگن دفاع شخصی که انگار مثلا دفاع شخصی بری میشی راکی😂
دفاع شخصی اسمش روشه دفاع ،یارو میگه برم دفاع شخصی بگیرم هرکیو خواست بزنم.این ورزش اصلا چیزی به نام ضربه حمله وار نداره(اینم نیست که چون اون زد منم باید بزنم بد تر از خودش،شما تو این ورزش یاد میگیرد نزارید اون بزنه همین)

حالا بحث اصلی
نیازی به دعوا نیست اصول ورزش رزمی دفاع شخصی اینه که هرجور شده از ضرب و شتم دوری کنین حتی اگه دزد زد بتون سلاح نداشت که دزد نیست یه احمقه اگه داشت بدین بره بهتره ولی یجا مسلحه و ازت میترسه میخواد بزنه یچیزتم بشه که نیوفتی دنبالش اونموقع مشت به قفسه سینه یا گیجگاه زیاد خوب نیست چون باید بهش نزدیک بشین نتونین خلع سلاح کنین بزنه به دیار حق بشتابید😂 اینجاها بهتره بزنین به جاهایی که پایین گفتم،اونایی که دفاع شخصی رفتن میدونن😇
اگه سلاح نداشت میتونین دفاع کنین،اگه داشت و قصد آسیب هم داشت میتونین باز دفاع بکنین
اونم نه اینکه بزنید دندوناش بره تو مغزش ،جوری که تا بتونید فرار کنید نتونه بیاد دنبالتون
مثلا یه لگد نسبتا محکم با نوک پا به قسمت زانو(به خود زانو بزنین ممکنه زانوش برگرده اصلا یه صحنه پیسی میشه😂) البته نه به زانو به پهلوش(پهلوی زانو)(البته یجور نزنین پاش بشکنه) یا به بین پاهاش،البته اینو توصیه نمیکنم چون ممکنه آسیب ببینه یا به جلوی مچ پا بزنید دیگه با خیال راحت میتونین راهتونو کج کنین برین هیچ چیشم نمیشه(البته باید محکم بزنید اینو چون استخونه) 😉
میدونین که حق نداریم به دزد اسیب بزنیم مگر اینکه اون قصد کشتنمونو یا اسیب بمون داشته باشه ،اگر نتونیم اثبات کنیم اینو و بزنیم یچیزیش بشه باید دیه هم بدی

یچیز دیگه اینکه اگه چند نفر بودن و مسلح حتما حتی اگه شمش هم تو کیفتونه باید بدین بره مگه اینکه باز قصد آسیب داشته باشن که اگه دفاع شخصی رفتی میتونی از پسشون بر بیای،وگرنه بده بره جون از همه چیت مهمتره

در رابطه با فرار هم اینکه مسیر مستقیم نرید،سعی کنید بدوید سمت جاهای شلوغ اگه نبود ، باید از کوچه پس کوچه ها به طور نامنظم فرار کنید،یجور که گمتون کنن(خلاصه سرعت مهم نیست،مهم نوع فرار کردنه ،البته اگه بزنید بیوفته ها نه اینکه :او میدویدو من میدویدم 🤣🤣)

در رابطه با سلاح خودمون هم ،سلاحت دستای خدادادیته،شوکر و اسپری فلفل داشته باشی هم نمیتونی استفاده شخصی کنی،خیلی پیش اومده یارو از شوکرش استفاده شخصی کرده،هم شوکرشو گرفتن هم به غلط کردن افتاده

اینم بگم که یارو هرچی داشت،چوب ،چاقو و...
میتونین خلع سلاح کنین ولی باید بلد باشین و تمرین کرده باشین،تئوری هم نمیشه یاد گرفت باید عملی انجام بدین،مثلا من الان میگم چهار انگشت بالا تر از مچ(قسمت داخلی:روبه بدن) اگه با ثیکن ها بهش ضربه بزنین یارو هر چی تو دستش باشه میوفته،ولی باید عملی تمرین کنین،نمیتونین به دزده بگین داداش دستتو بده چهارتا انگشت بالاتر از مچتو پیدا کنم که😂)

،مفید بود؟یا بد بود؟هرچی میدونستم گفتم🙂

بالا