• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیردرسی کنکور 1402

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
توی مسیر، ممکنه با یه سری سوالات و مشکلات غیردرسی مواجه بشین، اینجا بپرسید.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
کسایی که دیپلم نظام قدیم دارن، اگر بخوان امسال کنکور بدن، چیکار باید بکنن؟ لازمه دوباااااره برن امتحان بدن؟ :‌)) یا همون نمرات نهایی دیپلمشون کفایت می‌کنه؟
به عنوان مثال فارغ‌التحصیل پیش‌دانشگاهی ریاضی ۹۴، تموم امتحانات دروس سوم دبیرستانش نهایی بوده، پیش‌دانشگاهی هم ۴ درس دیفرانسیل و ادبیات و معارف و فیزیک رو نهایی داده، ۴ درس زبان و گسسته و تحلیلی و شیمی رو مدرسه امتحان داده. امسال برای ثبت نام کنکور چیکار باید بکنه؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
کسایی که دیپلم نظام قدیم دارن، اگر بخوان امسال کنکور بدن، چیکار باید بکنن؟ لازمه دوباااااره برن امتحان بدن؟ :‌)) یا همون نمرات نهایی دیپلمشون کفایت می‌کنه؟
به عنوان مثال فارغ‌التحصیل پیش‌دانشگاهی ریاضی ۹۴، تموم امتحانات دروس سوم دبیرستانش نهایی بوده، پیش‌دانشگاهی هم ۴ درس دیفرانسیل و ادبیات و معارف و فیزیک رو نهایی داده، ۴ درس زبان و گسسته و تحلیلی و شیمی رو مدرسه امتحان داده. امسال برای ثبت نام کنکور چیکار باید بکنه؟
چون اون موقع امتحانات نهایی وجود داشته طبیعتا امتحان مجدد ازشون نمی‌خوان ولی اینکه تاثیرش چجوری باشه مشخص نیست

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
کسی که دیپلم ریاضی نظام جدید داره و می خواد کنکور تجربی بده
اگر بخواد ترمیم معدل شرکت بکنه باید چی کار کنه ؟
دروسی که با تجربی کد مشترک کتاب داره را باید امتحان بده و ترمیم کنه ؟ (فقط شیمی و عمومی ها مشترکه )
یا اینکه دیپلم مجدد تجربی بگیره ؟
یا همون درس های رشته ریاضی و براش تطبیق میدن؟
کسی میدونه سال ۹۴ که تاثیر معدل قطعی بوده شرایط برای بچه های تغییر رشته ای با دیپلم غیر مرتبط چه طور بوده و اونا چی کار کردن ؟
یا به تازگی کسی سوال نکرده ؟

مِهی

نون خامه‌ای
نام مرکز سمپاد
>
شهر
:-)
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
وقت همگی به‌خیر=)
کسی می‌تونه در مورد کنکور زبان 402 توضیحات کاملی بهم بده؟ این‌که کلن چه‌جوریه و در نهایت چه چیزهایی پیش‌ رویه کسیه که کنکور زبان می‌ده. اسم بهترین دانشگاهش چیه و چه مدل فضایی داره🥺
خیلی مچکرم.

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
سلام
وقت همگی به‌خیر=)
کسی می‌تونه در مورد کنکور زبان 402 توضیحات کاملی بهم بده؟ این‌که کلن چه‌جوریه و در نهایت چه چیزهایی پیش‌ رویه کسیه که کنکور زبان می‌ده. اسم بهترین دانشگاهش چیه و چه مدل فضایی داره🥺
خیلی مچکرم.
در این مورد بهت پیشنهاد می کنم سرچ کنی کلا خیلی جامع هم گذاشتن منابعش رو
ولی طبیعتا بهترین دانشگاه تهرانه
دو سال اولی که شما می رین زبان می خونین مشغول بالا بردن سطحتون از ۰ تا اون حدی لازمه که بتونین کتابای ادبیات انگلیسی بخونین اون دو سال دوم سختی کاره:~~~
این چیزایی بود که می دونستم

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
سلام
وقت همگی به‌خیر=)
خیلی مچکرم.
سالام
راجع به خود کنکورش فکر نمیکنم خود پورعباس و باقی سران هم هنوز خواب مشخصی دیده باشن و نمیدانم اگر عمومی نباشه سوالای اختصاصی چنتا و به چه نسبت و با چه زمانی میشه .-.

ولی امسال دو دفترچه عمومی و اختصاصی بود که عمومیش کاملا مثل بقیه رشته ها بود (از هر چهار درس دینی عربی ادبیات زبان انگلیسی ۲۵ سوال با ضرایب و زمان مشابه عمومی بقیه رشته‌ها)

اختصاصی هم سه زبان انگلیسی (زیرگروه یک)، آلمانی(زیرگروه دو) و فرانسوی(زیرگروه سه) هست که موقع ثبت نام زبان اختصاصیتون رو انتخاب میکنید و توی دفترچه اختصاصی ۷۰ سوال از اون زبان هست با ضریب ۴ زمانشم ۱۰۵ دقیقه (که ممکنه تغییر کنه امسال) + اگر زبان انتخابی آلمانی یا فرانسه باشه سوالای جفتش توی یه دفترچه میاد فکر کنم و شما فقط به زبان خودتون جواب میدید

نوع سوالاهم (فکر میکنم واسه آلمانی و فرانسه هم همین باشه)
۱۰ تا گرامر
۱۵ تا لغت که این دوتا و ریدینگ سیستمشون مثل همون زبان عمومیه
۵ تا ساختار جمله (sentence structure) همون جمله مرتب کردنه و باید جای اجزای جمله و ترتیب صفت‌ها و قیدها رو بدونید و جمله درستو انتخاب کنید
۱۰ تا کاربرد زبانی (language functions) اینارو یه مکالمه میدن و یک یا چندجاش جاخالیه و توشون باید اصطلاح، فعل یا collacation مناسبو بذارین. ربطی به گرامر یا دامنه لغت نداره و باید جدا براش وقت بذارینو درواقع به معنی و کاربرد اصطلاحات عادت کنین
۱۵ تا کلوز که سوالاش جدا جدا نیستو همش یه متن درازه که امسال نصفش و سوالا افتاده بودن صفحه بعد و مدام باید ورق میزدی و صدای ورق زدن بقیه رو تحمل میکردی.
۱۵ تا ریدینگ که دوتا پسج نسبتا طولانیه

من تقریبا ۱۰ روز آخر به زبان بصورت جدی نگاه کردم و خیلی نمیدونم چه منبعی مناسب خواهد بود. برای ووکب و گرامر همون کتابای سال به سال خیلی سبز احتمالا کافی باشه و برای کلوز و ریدینگ هم پت و متن خیلی سبز. ولی خب سطح سوالا نسبت به زبان عمومی بالاتره مسلما و اگر زبانتون در حد ضعیف و متوسطه نیاز به کار کردن داره. اگر خوبه زبانتون همون آخرا کار کردن کنکورای اخیر افاقه میکنه. اینم بگم که اگه روی فرم سوالا تسلط نسبی داشته باشین و اطلاعاتتون هم بالا باشه زمان دفترچه اختصاصی خیلی خوبه و شاید حتی بتونید دوبار هم جواباتونو چک کنید.

رشته‌های تحصیلیم جز فرهنگیان ایناس
img_20220821_155242_qtnp.jpg

واسه فرانسه و آلمانی ترجمه رو ننوشته ولی فک کنم اونم هست
زیرگروه چهارم درس اختصاصی نداره انگار

دانشگاه هم شما انتخاب رشته کنی با توجه به جاهایی که اون رشته‌ای که میخوایو ارائه میدن میشه رده بندی کرد دیگه. واسه تهران مثلا شهید بهشتی هستو الزهرا و علامه طباطباییو تهرانو چمیدونم خوارزمیو الخ
بستگی داره چه رشته‌ای بخوای

راجع به افق کاری(؟) هم چیزی که نوشتن اینه که میشه کار ترجمه بصورت دورکاری یا برای مراکز انجام داد(توی یسری شرکتا، آزمون مترجم قوه قضاییه شدن هست که نمیدانم چیه، با ینفر صحبت کردم و گفت واسه سفارت کار میکنه، کلا کار ترجمه دیگه هرجا و به هر شکلی)، تدریس کرد، آموزشگاه تاسیس کرد؟ استخدامی آموزش پرورش شرکت کرد؟ مترجم تور شد؟😂
برای اپلای و مهاجرت هم نمیدونم، ولی انگار غیرممکن نیست =)

مِهی

نون خامه‌ای
نام مرکز سمپاد
>
شهر
:-)
سال فارغ التحصیلی
1402
سالام
راجع به خود کنکورش فکر نمیکنم خود پورعباس و باقی سران هم هنوز خواب مشخصی دیده باشن و نمیدانم اگر عمومی نباشه سوالای اختصاصی چنتا و به چه نسبت و با چه زمانی میشه .-.

ولی امسال دو دفترچه عمومی و اختصاصی بود که عمومیش کاملا مثل بقیه رشته ها بود (از هر چهار درس دینی عربی ادبیات زبان انگلیسی ۲۵ سوال با ضرایب و زمان مشابه عمومی بقیه رشته‌ها)

اختصاصی هم سه زبان انگلیسی (زیرگروه یک)، آلمانی(زیرگروه دو) و فرانسوی(زیرگروه سه) هست که موقع ثبت نام زبان اختصاصیتون رو انتخاب میکنید و توی دفترچه اختصاصی ۷۰ سوال از اون زبان هست با ضریب ۴ زمانشم ۱۰۵ دقیقه (که ممکنه تغییر کنه امسال) + اگر زبان انتخابی آلمانی یا فرانسه باشه سوالای جفتش توی یه دفترچه میاد فکر کنم و شما فقط به زبان خودتون جواب میدید

نوع سوالاهم (فکر میکنم واسه آلمانی و فرانسه هم همین باشه)
۱۰ تا گرامر
۱۵ تا لغت که این دوتا و ریدینگ سیستمشون مثل همون زبان عمومیه
۵ تا ساختار جمله (sentence structure) همون جمله مرتب کردنه و باید جای اجزای جمله و ترتیب صفت‌ها و قیدها رو بدونید و جمله درستو انتخاب کنید
۱۰ تا کاربرد زبانی (language functions) اینارو یه مکالمه میدن و یک یا چندجاش جاخالیه و توشون باید اصطلاح، فعل یا collacation مناسبو بذارین. ربطی به گرامر یا دامنه لغت نداره و باید جدا براش وقت بذارینو درواقع به معنی و کاربرد اصطلاحات عادت کنین
۱۵ تا کلوز که سوالاش جدا جدا نیستو همش یه متن درازه که امسال نصفش و سوالا افتاده بودن صفحه بعد و مدام باید ورق میزدی و صدای ورق زدن بقیه رو تحمل میکردی.
۱۵ تا ریدینگ که دوتا پسج نسبتا طولانیه

من تقریبا ۱۰ روز آخر به زبان بصورت جدی نگاه کردم و خیلی نمیدونم چه منبعی مناسب خواهد بود. برای ووکب و گرامر همون کتابای سال به سال خیلی سبز احتمالا کافی باشه و برای کلوز و ریدینگ هم پت و متن خیلی سبز. ولی خب سطح سوالا نسبت به زبان عمومی بالاتره مسلما و اگر زبانتون در حد ضعیف و متوسطه نیاز به کار کردن داره. اگر خوبه زبانتون همون آخرا کار کردن کنکورای اخیر افاقه میکنه. اینم بگم که اگه روی فرم سوالا تسلط نسبی داشته باشین و اطلاعاتتون هم بالا باشه زمان دفترچه اختصاصی خیلی خوبه و شاید حتی بتونید دوبار هم جواباتونو چک کنید.

رشته‌های تحصیلیم جز فرهنگیان ایناس
img_20220821_155242_qtnp.jpg

واسه فرانسه و آلمانی ترجمه رو ننوشته ولی فک کنم اونم هست
زیرگروه چهارم درس اختصاصی نداره انگار

دانشگاه هم شما انتخاب رشته کنی با توجه به جاهایی که اون رشته‌ای که میخوایو ارائه میدن میشه رده بندی کرد دیگه. واسه تهران مثلا شهید بهشتی هستو الزهرا و علامه طباطباییو تهرانو چمیدونم خوارزمیو الخ
بستگی داره چه رشته‌ای بخوای

راجع به افق کاری(؟) هم چیزی که نوشتن اینه که میشه کار ترجمه بصورت دورکاری یا برای مراکز انجام داد(توی یسری شرکتا، آزمون مترجم قوه قضاییه شدن هست که نمیدانم چیه، با ینفر صحبت کردم و گفت واسه سفارت کار میکنه، کلا کار ترجمه دیگه هرجا و به هر شکلی)، تدریس کرد، آموزشگاه تاسیس کرد؟ استخدامی آموزش پرورش شرکت کرد؟ مترجم تور شد؟😂
برای اپلای و مهاجرت هم نمیدونم، ولی انگار غیرممکن نیست =)
خیلی مچکرم از توضیحاتتون=) مفید واقع شدند. *نگاه زیر چشمی به افق کاریش😩🤧* البته که مترجمی بسی شیرینه.
امیدوارم موفق باشید.

mahsajf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام. برای کسی که فارغ التحصیله و رشته اش هنر بوده قبلا و می خواد کنکور ریاضی شرکت کنه امسال، چه کلاس کنکوری رو پیشنهاد میدید؟ هدفم قبولی تو دانشگاه های تاپ تهران هست.

mahsajf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
روی حسابان و فیزیک سرمایه گذاری ویژه ای بکنید.
روی آموزش صرفا مانور ندید درس نامه هایی که توی بازار هستن برای شروع خوبن و بیشتر روی تست زدن تمرکز کنید.
برای حسابان برای استارت خیلی سبز بزنید. وقتی تموم شد برید سراغ نشر و اگر سرتون درد گرفت و دنبال تست سنگین بودید برید سراغ آیکیو. من اینارو زدم و راضی بودم.
برای فیزیک برای استارت برید سراغ خیلی سبز یا میکرو زیاد باهم فرقی ندارن. اگر دنبال یکم چالش هستید میتونید نشر رو بزنید و اگر دنبال سوال سخت تر دارید سراغ نردبام
هندسه پایه بر خلاف ظاهرش اگر خوب تست بزنید، قلقش دستتون میاد و میتونید روی هندسه۳ و هندسه۲ سرمایه گذاری کنید. هندسه یک نسبت به اون دوتا هندسه وقت بیشتری لازم داره(خصوصا فصل دو مبحث کاربرد قضیه تالس تشابه). برای شروع از کتابای نشر الگو استفاده کنید.
شیمی هم روی مسائل بسیار کار کنید. برای شروع کتاب های خیلی سبز درس نامه های خوب و تست محور دارن. بعد خیلی سبز میتونید از نردبام برای تسلط استفاده کنید(گرچه زدمش کتاب آنچنان سنگینی نبود)
برای تسلط بیشتر برید سه سطحی بزنید. سوالای چالشی خوبی داره. برای مسائل هم پیشنهاد میکنم بعد از اینکه مسائل مختلف این کتب رو بدید برید سراغ موضوعی کار کردن مسائل شیمی و تا میتونید مسئله حل کنید. کتاب های آیکیو و میکرو رو پیشنهاد نمیکنم . از شیمی زده میشید چرا که به نکات خیلی مزخرفی کلید کرده(مثلا یکی از تستاش این بود که میگفت از هالوژنن ها در لامپ جلو استفاده میشه یا عقب).
اینها گزیده منبع هایی بودن که من طی این دوسال زدم. البته منابع دیگه ای هم بود ولی یا کیفیت درستی نداشتن یا خودم حال نکردم باهاشون.
مرسی واقعا که انقدر کامل توضیح دادین. فقط من شیمی مبتکران دارم، نظرتون چیه راجع بهش؟ خیلیا میگن حجمش زیاده ولی من حس می کنم خیلی کتاب خوبیه، البته خیلی سبز شیمی رو ندیدم‌.
و اینکه آیا شما آموزشگاه یا استاد خوب میشناسین برای کنکور؟

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
سلام
برا ترمیم این کلاس های امتحان نهایی توصیه میشه ؟!
و آیا از الان منطقیع برای نهایی بخونیم ؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
  • دابل‌لایک
امتیازات: Nabat
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
  • دابل‌لایک
امتیازات: Nabat

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
سلام دوستان میگم کسی میدونه تراز 11989 ماز معادل با چه ترازیه تو قلمچی؟

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری

تراز ماز بر اساس تراز کنکوره، ۱۲۰۰۰ خیلی خیلی تراز خوبیه. به احتمال خیلی زیاد بین ۱۰۰-۱۵۰ نفر اول کشوری تو این آزمون "-:
بله کشوریم شد 170 : )

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان یه سوال میگم معدل امتحانات دی دوازدهم توی نتیجه نهایی کنکور 1402 تاثیر داره؟و هم چنین این تستایی که مدرسه میگیره.اونا چی؟چون دبیرا خیلی تاکید دارن روش...😶‍🌫️😶‍🌫️

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
دوستان یه سوال میگم معدل امتحانات دی دوازدهم توی نتیجه نهایی کنکور 1402 تاثیر داره؟و هم چنین این تستایی که مدرسه میگیره.اونا چی؟چون دبیرا خیلی تاکید دارن روش...😶‍🌫️😶‍🌫️
فقط نهایی‌ها

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
فکر کنم اگه امسال قبول شی ۴۰ درصد تاثیر داره نمرات
بمونی برا سال بعد ۵۰ درصد میشه
(البته شاید اشتباهی میگم دقیق نمیدونم)

بالا