• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتابخانه مدارس سمپاد در حال فراموشی

mahan138

m.g.h
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1404
حیف شد

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
از اونجایی که مدرسه و مدیر مدرسه تا وقتی برای کتابخونه احساس نیاز نکنن و متوجه نشن چقدر به رسیدگی به کتابخونه نیاز داریم، طبیعتا کاری نمیکنن.
انتقاد نمیکنم ازشون صرفا میگم که منطقیه وقتی به نظر میاد کتابخونه مراجعه کننده نداره و بچه ها براشون مهم نیست، خرجی براش نکنه. پس بهترین کار اینه که بچه ها رو با کتابخونه اشنا کنیم.
کتابخونه مدرسه ما مثل یه گنجینه ارزشمنده، کمتر کسی بعد کامل شناختنش میتونه ازش دل بکنه.
ولی چون خیلی قدیمیه و یه مقدارم بزرگه، بچه ها این فرصتو ندارن که خوب بشناسنش و بفهمن واقعا چیه.

از اونجایی که مدرسه و مدیر مدرسه تا وقتی برای کتابخونه احساس نیاز نکنن و متوجه نشن چقدر به رسیدگی به کتابخونه نیاز داریم، طبیعتا کاری نمیکنن.
انتقاد نمیکنم ازشون صرفا میگم که منطقیه وقتی به نظر میاد کتابخونه مراجعه کننده نداره و بچه ها براشون مهم نیست، خرجی براش نکنه. پس بهترین کار اینه که بچه ها رو با کتابخونه اشنا کنیم.
کتابخونه مدرسه ما مثل یه گنجینه ارزشمنده، کمتر کسی بعد کامل شناختنش میتونه ازش دل بکنه.
ولی چون خیلی قدیمیه و یه مقدارم بزرگه، بچه ها این فرصتو ندارن که خوب بشناسنش و بفهمن واقعا چیه.
وظیفه افرادی مثل من که خوب میشناسنش چیه؟
من باید از دوستام و همکلاسی هام ببرم کتابخونه رو بهشون نشون بوم، کتابای جذاب رو نشون بدم و عضوشون کنم و کارهاشون رو پیگیری کنم، چون عضویت ساده بدرد نمیخوره...

قدم بعدی که در نظر دارم انجام بدم تو کتابخونه مدرسه خودمون، مرتب کردن کتاباس.
اون دفعه داشتم کتاب های مذهبی رو مرتب میکردم دیدم یه کتابه بهش نمیخوره اونجا باشه، همینطوری رندوم یه صفحه شو باز کردم دیدم نوشته: " سه برادر بزرگتر او که همگی همجنسگرا بودند. خودکشی کردند..." و مطمئن شدم جاش اونجا نیست😂
حالا جدای از این مساله بدیهی که کتاب ها تو قفسه های خودشون باشن، قصد دارم منابع و نمونه سوالات المپیاد رو که فقط بدرد المپیادی ها میخوره رو جدا کنم از بقیه کتاب های اون موضوع.
مدرسه ما در موضوعات زیست شناسی ، فیزیک، شیمی، ریاضی و نجوم کتاب های زیاااادی داره.
یک بخشی شون راجب المپیاده. اما کتابهای زیادی هم راجب همین علوم هستن که غیر المپیادی ان و برای عموم قابل استفاده ن . و چقدر هم معید و جذابن.
وقتی یکی میاد جلوی قفسه ریاضی، کتاب های هندسه مسطحه و نظریه اعداد و ترکیبیات رو میبینه دیگه فکر میکنه کلا همه چیز راجب المپیاده! در صورتی که اینطور نیست، کتاب های قشنگ و شیرین زیادی لای کتاب های المپیاد قایم شدن که فقط با حوصله زیاد پیدا میشن.
من قصد دارم همه اونها رو پیدا کنم و بزارم دم دست و جدا از المپیاد تا بچه ها با دردسر کمتری پیداش کنن و اینطوری بیشتر کتاب بگیرن و بیشتر به کتابخونه علاقه مند بشن و سطح دانش عمومی بره بالاتر.

یا برای زیست یک عالمه کتاب المپاد زیست داره. ژنتیک، زیست گیاهی، رفتار شناسی، نمونه سوالات ازمون های زیست شناسی از سال فلان تا فلان انتشارات رزمندگان و فاطمی و دانشپژوهان جوان و ....
هر کی بیاد فکر میکنه کلا راجب همیناس. اما یک مجموعه بزرگ راهنمای پزشکی و بهداشت خانواده داره که هر جلد راجب یه چیزه و اگر یه نفر از هر رشته ای بخواد دانشش رو در زمینه ای بالا ببره، واقعا براش مفیده. چند تا کتاب راجب چرخه سلولی داره چقدر کتاب راجب مغز هست از قدیمی گرفته تا جدید.

راجب فیزیک هم کتاب های مدرسه مون خیلی خیلی جذابن🥲🥲
من نود درصد مواقع جلوی قفسه فیزیک نشستم. کتاب هایی راجب:
نظریه کوانتمی، انواع ذرات بنیادی، دینامیک، الکترسیته، مغناطیس، دوگانگی موج ذره،موج و ....
وای هرچقدر از جذابیتشون بگم کم گفتم
واقعا حیفم میاد بقیه ندونن و نخونن..

قدم اول و دوم رو گفتم، سومیش رو هم فردا میام میگم💪

قدم سومی که در نظر دارم بردارم در راستای احیای کتابخونه، اینه که یک سری فرم بین بچه ها پخش کنم(هر کلاس یدونه) و پایان هفته جمع آوری کنم. این فرم ها برای اینن که بچه ها کتاب های مد نظرشون رو بگن و یه لیست شدیدا جامع تهیه بشه از چیزایی که بچه ها میخوان.
صفحه اول این فرم توضیح دادم به بچه ها که هرچی میخواید رو بنویسید، چون مدرسه باید بخره یا حداقل باید بدونه چیو باید بخره.
مثلا قراره بنویسم اگر بخاطر فراگیری صنعت سرگرمی کره جنوبی، به زبانشون علاقه مندی و میخوای یاد بگیری، کتاب های خوداموز زبان کره ای رو سفارش بده.
اگر میبینی منابع المپیاد کهنه‌ن، جدیدا رو سفارش بده.
اگر به کتابی علاقه مندی و تو خونه نداریش یا اصلا داریش اما میخوای بقیه هم بخونن، سفارش بده.
و اینکه اگر راجب کتابی مطمئن نیستی یا نیاز به تحقیق داری، یک هفته وقت هست برای تحقیق و نوشتن کتاب های مد نظرت، پس خیلی جامع همه رو بنویس.
و در آخر هم یاد اوری میکنم که نوشتن این کتابا به این معنی نیست که مدرسه فوری میخره، بلکه ما داریم لیستی جامع از خواسته هامونو تهیه میکنیم تا مدرسه بدونه چی رو باید بخره.
این از صفحه اول فرم.

در صفحات بعدی بخش های کتابخونه رو نوشتم و زیر هر بخش کتاب های مربوطه رو مینویسن. بخش ها از این قرارن:
کمک درسی
المپیاد
فلسفی
فیزیک (توجه: کتاب های زیادی هستند در این زمینه که غیر درسی و غیر المپیاد هستن و مناسب فهم عمومی هستند، جهت اشنایی بیشتر به کتابخونه سر بزنین و از مسئولش بپرسین)
شیمی (همون توجهِ بالا)
ریاضی ( " " " " " ")
نجوم
زیست
زمین شناسی
هنر
تربیت بدنی
سیاسی
تاریخ
روانشناسی
جامعه شناسی
ادبیات فارسی
داستانی
مجله ها و نشریات
مذهبی
جغرافیا
زبان (نه فقط انگلیسی)

قدم بعدی(۴) صحبت مفصل با مدیر مدرسه مونه
خیلی خانوم با درک و شعوریه و خیلی امیدوارم که همه چیز خوب پیش بره باهاش.
لازمه‌ی این، اجرا شدت قدم اول و سومه.
چون باید بدونه بچه ها میان و علاقه دارن و اگه برا کتابخونه خرج کنه، هدر نداده.
و باید یه لیست کامل و بلند بالاااا از کتابای درخواستی ما داشته باشه
این رو بیشتر اقدام نهایی میدونم...
تمرکز اصلیم رو میخوام بزارم رو قدمای مهم تر مثل دوم و اول و پنجم.

قدم پنجم که خیلی بنظرم هوشمندانه س.
💫💫اهدای کتاب💫💫
از فارغ التحصیلان میخوام ( با بدختی یه راه ارتباطی پیدا میکنم😂) که کتاب های کمک اموزشی شونو اهدا کنن به کتابخونه و باید حواسم باشه نظام جدید باشن و قابل استفاده.
اینطوری وقتی مدرسه خواست کتاب بخره، کمتر خرج میکنه و همچنین کتاب های سال قبلیا هم بازیافت شده و کاغذ و آب و انرژی و خلاصه اینا😂😂

طرح اهدای کتاب فقط مختص کمک درسی نیست! به همه، هر کس که میشناسم حتی شده دبیر ها میگم و ازشون میخوام اگر کتاب مناسبی دارن و اگر مایل هستن، اهدا کنن. و خب البته که من و دوستام (چند نفر از همفکرام که همه با هم قراره این کارا رو بکنیم)
کتاب ها رو چک میکنیم که با کیفیت و مناسب باشن.
حالا که دارم فکر میکنم میتونم این رو داخل فرمِ قدم سه هم بگم بهشون...

قدم شیشم یه خورده حاشیه ایه ولی جالبه!
همه کسایی که کتاب گرفتن و نیاوردن، کارتشون هست... و میخوام از مدرسه اطلاعات تماسشون رو بگیرم و زنگ بزنم بگم لطفا کتابایی که گرفتین رو بیارین.
یبار نشستم چند دسته از کارتا رو نگاه کردم، نسبتا کتاب های جالبی رو گرفتن نیاوردن...
اما یه سری مشکلاتم هست، ممکنه طرف خط عوض کرده باشه یا خارج از کشور باشه..
راستی، از همین جا به همه کسایی که اینو میخونن میگم: اگه از مدرسه قبلیت هنوز کتاب دستته، هرچه سریعتر برو پس بده!!!

قدم هفتم مهمترین قدمه بنظرم. قراره افراد همفکر خودمو پیدا کنم و با هم همه کار ها رو انجام بدیم. نمیخوام یه ایل جمع کنم، پنج شیش نفر کافیه بنظرم..
اینطوری خیلی همه چیز برام راحت تره و همه چیز سریعتر پیش میره. حتما میخوام دو نفرشون دهم باشن تا وقتی ما از مدرسه رفتیم، کسی باشه از ما، که راهمون رو ادامه بده...

قدم بعدی هم باز جزئیه اما اثر خیلی بزرگی داره!! میشه هشتمی.
به فضای کتابخونه میخوام برسم. همه جا کپه کپه خاک نشسته، باید تمیز بشه تا هم محیط بهداشتی تر باشه هم بچه زده نشن.
صندلی ها خیلی صدای وحشتناکی میدن، باید یه پوشش برا پایه هاشون درست کنیم که کمتر صدا بدن.
یک مقدار تزئینات بروز تر.. محیط الانش طوریه که احساس میکنی تو فیلم های دهه شست و حتی قبل تری😂
اول هر راهرو هم موضوعات رو میزنیم تا هم بچه ها بیشتر کنجکاو بشن و هم جستجو براشون ساده تر باشه.
ایمنی قفسات رو هم چک میکنیم، همین دو هفته پیش یه قفسه افتاد رو یکی از المپیادیا. (یکی از تخته هایی که روشون کتابه، از جا در رفت و کتابا افتادن،همین)
چندتا هم گیاه شاید.
بچه ها لطفا هر کی هر چیزی به ذهنش میرسه بهم بگههه

تا فردا، هر چیزی داشتین حتما بگین اینجا.
این اقدامات رو همه میتونن تو کتابخونه مدرسه خودشون انجام بدن.

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
با اجازه من برم بعضی از طرح هات رو روی مدرسه خودمون پیاده سازی کنم :)

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
با اجازه من برم بعضی از طرح هات رو روی مدرسه خودمون پیاده سازی کنم :)
شدیدا خوشحال شدم🫠🫠🫠
اگر مایل بودی اقدامات و پیشرفت هات رو بگو اینجا، من هم قراره بگم

یه ایده جدید به ذهنم رسید
از دبیر ها درخواست میکنم که به کتابخونه مدرسه بیان و کتاب بگیرن
اینطوری بچه ها میبینن و کنجکاو میشن و اونها هم میان!

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
یه ایده جدید به ذهنم رسید
از دبیر ها درخواست میکنم که به کتابخونه مدرسه بیان و کتاب بگیرن
اینطوری بچه ها میبینن و کنجکاو میشن و اونها هم میان!
سید ایده واقعا سختیه مخصوصا رو بعضی معلم ها مثل معلم های شیمی و ریاضی و هندسه . مال ما که عمرا بیان (البته معلم های عمومی ام چرا ولی اختصاصی ها نه)

101

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
آرزویی شاید دور
الان ترجیحا کتاب ها قدیمی شده تا کتاب جدید تهیه نشه و اینکه با تکنولوژی نره جلو قطعا هیچ اثری نداره
دیگه با توجه به اینکه جامعه هم رو به رشده و کتاب الکترونیک جایگزین میشه فکر نکنم ایده مناسبی باشه احیا
مگه بیان روی بخش سالن مطالعه تبلت های کتاب خوان تهیه کنند تا اینجوری بشه استفاده کرد شاید

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
الان ترجیحا کتاب ها قدیمی شده تا کتاب جدید تهیه نشه و اینکه با تکنولوژی نره جلو قطعا هیچ اثری نداره
دیگه با توجه به اینکه جامعه هم رو به رشده و کتاب الکترونیک جایگزین میشه فکر نکنم ایده مناسبی باشه احیا
مگه بیان روی بخش سالن مطالعه تبلت های کتاب خوان تهیه کنند تا اینجوری بشه استفاده کرد شاید
1.در خصوص المپیاد خیلی از منابعش قدیمیه و کتابیه
2.همه کتاب ها نسخه پی دی اف ندارن و اگه استفاده بکنی پی دی افش رو غیرقانونی نیس ها ولی عقلا و شرعا درست نیس
3.هزینه اش زیاده
4.همه نمیتونن راحت با خوندن از رو مانیتور یاد بگیرن و تست بزنن و همون حالت کلاسیک قلم کاغذ رو ترجیح میدن

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
وای یه خاطره بگم از کتابخونه در پارسال و اوایل امسال.
کتابخونه خیییلی کم پیش میومد باز باشه.. فقط دوبار دیدم که باز باشه
بقیه مواقع باید میرفتم دنبال مسئولش و پیداش میکردم...
اون هم فقط روز های زوج روز کاریش بودن فکر کن فقط سه روز در هفته کتابخونه باز باشه تازه با حساب اینکه هیچ وقت تعطیلی نمیشه.
حالا از همون روز های زوج هم، کم پیش میومد باز کنه چون کلی کار دیگه داشت...
انقدر هر روز با معاون پرورشی جر و بحث میکردم که اووووه
بعدش دیگه گفتن یه خانوم دیگه ای هم بیاد روز های فرد باز کنه
که اونم یه گیج بود و اخرای زنگ تفریح میومد
واقعا من هر روز داشتم دنبال کسی میگشتم که بیاد کتابخونه رو باز کنه...

بعد یه مدت اعتراض و اینا، اوضاع بهتر شد و افتاد رو روال و منم هر روز و هر زنگ تو کتابخونه بودم :)

بعدش مسئول کتابخونه یا همون خانوم کتابدار دید که چقدر علاقه مندم😌 و خب از اون روز تو کاراش کمکش میکنم
یعنی من تو مدرسه مون یه پا کتابدارم
کارت عضویت صادر میکنم
کتاب دادن و گرفتن هم دیگه کمترین کاره!
کتاب ها رو برچسب میزنم گاهی (همون طبقه بندی)
و این اختیار رو دارم که با هماهنگی کتابدار جای کتابا و موضوعات رو تغییر بدم و واسه همینه که انقدر بلند پروازانه دارم راجب کتابخونه ایده میدم
چون دست خودمه
خیلی روز ها میرم کلید رو میگیرم، باز میکنم و میبندم
بدون اینکه کتابدار یا کسی که روزای فرد جاشه اصلا پاش به طبقه دوم بخوره

اگر مساله ای توی زندگیم باشه که بخاطرش احساس رضایت از خود و شاید حتی غرور بکنم، بدون شک این کتابدار شدنمه 😌😌😌

ببین باهات مخالفم
من و خیلیای دیگه از کتاب الکترونیک چندان خوشمون نمیاد
و ترجیح اول و دوم و سوممون نسخه فیزیکیه
ترجیح چهارم کلا نخوندن
پنجم شاید الکترونیک

کتابخونه های الکترونیک هم وجود دارن، فیزیکی ها هم وجود دارن
علاقه مندان به کتاب الکترونیک میتونن از کتابخانه های الکترونیک استفاده کنن اما واقعا دلیل نمیشه به کتابخانه فیزیکی کاری نداشته باشیم به دلیل وجود داشتن کتاب های الکترونیک

امااااا این حرفت این ایده رو بهم داد که کامپیوتر کتابخونه رو راه بندازیم و کتابا رو ثبت کامپیوتری بکنیم دوباره.
و همچنین میتونیم یه سایت بزنیم برای کتابخونه مدرسه که بخش های مختلفی داره و یه بخشش هم کتابخونه الکترونیکه

ایده جالبی بود!!!

سید ایده واقعا سختیه مخصوصا رو بعضی معلم ها مثل معلم های شیمی و ریاضی و هندسه . مال ما که عمرا بیان (البته معلم های عمومی ام چرا ولی اختصاصی ها نه)
شاید چون مدرسه مون دخترونه ست اینطوریه اما دبیر هامون خیلی منعطفن! تا حالا دو تا دبیر رو بردم و گردوندم تو کتابخونه
دبیر فیزیک و محیط زیست
دبیر ریاضی هم اوکی داده باید وقت کنه فقط

101

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
آرزویی شاید دور
کتاب خوان های الکترونیکی ها قطعا قلم نوری هم همراهشون دارن
گفتید که قلم نیازه فلان

کامپیوتر کتابخانه اکثرا توی سایت مدرسه هست...
میشه از طریق ادمین ثبت کرد از طریق کد کنگره اینا

الکتریکی از این نظر بهتره منبع زیاده
میشه با اشتراک کوچیک از همه کتابا استفاده کرد با اشاره به بخش اشتراک

اکثر کتاب های المپیاد الکتریکی اش هم موجوده دوست عزیزی که گفتی
مخصوص تو بخش المپیاد کامپیوتر

در نهایت اگر با روند همراه نباشی خودجوش مجبورت میکنن اخرش همراه بشی چه بخوای چه نخوای

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
واسه این دیگه فشار نیمخورم😄 خودمم ازاد برمیدارم😁
من سر آزمون جامع 14 تا کتاب از کتابخونه بردم. منتها چون کیف نداشتم برای همین کارتن برداشتم گذاشتم توشون و کارتن به دست تو اتوبوس بودم😂

Mahdi Ashtari

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1403
یکی از برجسته ترین ویژگی های مدارس سمپاد کتابخونه شه.
بودن یه کتابخونه غنی توی مدرسه خیلی عالیه، کنجکاوی بچه ها رو جواب میده، علایقشون رو پوشش میده و سرگرمشون میکنه...
یا بهتره بگم باید جواب بده، باید پوشش بده، باید سرگرم کنه!

مراجعه به کتابخونه شدیدا کاهش پیدا کرده، معدود افرادی هم که میرن بیشتر دنبال کتاب کمک درسی یا منابع المپیاد هستن.
یه عده خیلی خیلی نادر هستن که میرن از کتاب فلسفی، علمی، روانشناختی، داستانی، شعر و..‌. استفاده کنن. خب چه خوب.. اما چه اتفاقی می افته؟
با کتاب هایی شدیدا قدیمی و در حال فروپاشی مواجه میشن. کتاب هایی که مال سالها پیش هستند و به ندرت جوابگوی نیاز های دانش اموز این زمان و این دوره هستند.
درسته که کتاب های قدیمی هم حس و حال خودشون رو دارن، اما کتاب هایی که پاسخگوی نیاز های جدید ما باشن بیشتر لازمن.

از شما میخوام اینجا انتظارات، نظرات، ایده ها، تجربه ها و پرسش های خودتون رو راجب کتابخونه مدرسه تون مطرح کنید.

بخصوص از افراد دغدغه مند، حتما انقاد ها و ایده هاتون رو بگید اینجا.
سلام.
بخش عمده عدم استقبال دانش آموزان از کتابخانه و کتاب خوانی سیستم آموزشی هست که تست محوره و حفظیات زیاد و رقابت های شدید و... داره و فرصت مطالعه آزاد رو می گیره.
و این تفکر حتی در افراد درسخوان مدرسه وجود داره که فقط باید تست و جزوه و...بخونن و افراد کمی به سراغ کتب با موضوعات مختلف میرن.
راهکار من یکی مطالبه اهمیت به کتابخانه از مسئولین مدرسه و همچنین ایجاد سیر مطالعاتی و تایم هایی برای مطالعه آزاد هست.

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام.
بخش عمده عدم استقبال دانش آموزان از کتابخانه و کتاب خوانی سیستم آموزشی هست که تست محوره و حفظیات زیاد و رقابت های شدید و... داره و فرصت مطالعه آزاد رو می گیره.
و این تفکر حتی در افراد درسخوان مدرسه وجود داره که فقط باید تست و جزوه و...بخونن و افراد کمی به سراغ کتب با موضوعات مختلف میرن.
راهکار من یکی مطالبه اهمیت به کتابخانه از مسئولین مدرسه و همچنین ایجاد سیر مطالعاتی و تایم هایی برای مطالعه آزاد هست.
ایده خوبیه، با مدرسه مطرح میکنم که در پایه دهم حداقل که کمتر درسا سنگینن، تایم های مطالعه و بازدید از کتابخانه به بچه ها بدن
در حال حاضر در بهترین حالت یک فرد عادی فقط یک ساعت در روز میتونه تو کتابخونه باشه (مجموع زنگ تفریح ها) که خیلی کمه و باید تایم بازدید از کتابخونه بیشتر بشه، دبیر ها هم راجبش به بچه ها توضیح بدن و اطلاع رسانی کنن

من سر آزمون جامع 14 تا کتاب از کتابخونه بردم. منتها چون کیف نداشتم برای همین کارتن برداشتم گذاشتم توشون و کارتن به دست تو اتوبوس بودم😂
حالا چیزی خوندی از ۱۴ تا کتاب؟😂

امروز بجای اینکه المپیاد بخونم گرفتم کتابخونه رو مجددا گشتم
و حدس بزنید چی؟ تفسیر نمونه و المیزان رو کامل کامل داریم :)
خیلی بدرد بچه ها میخورن، خیلی، همیشه سرشون دعوا عه

کتاب های کامپیوتر و برنامه نویسی رو هم تجمیع کردم💫
کلا شدن پنج تا طبقه
چیز جدیدی که امروز کشف کردم(علاوه بر تفسیر های نمونه و میزان) داستان های انگلیسی بودن، دو طبقه کامل داستان انگلیسی قدیمی داریم

مجموعه های علمی رو هم یه مدته دارم از گوشه و کنار کتابخونه جمع میکنم که کل مجموعه رو بزاریم تو یه طبقه. امروز یه طبقه واسشون خالی کردم و چیدم.
خیلی قشنگ شده بود😭 کاش عکس میگرفتم

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
تو کلاس ما تنها کسی که کتابخونه اس منم
اگه آ به نشانه اعتراض کف کتابخونه نشینه تا من زودتر کتاب انتخاب نکنم همیشه اونجام

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
تو کلاس ما تنها کسی که کتابخونه اس منم
اگه آ به نشانه اعتراض کف کتابخونه نشینه تا من زودتر کتاب انتخاب نکنم همیشه اونجام
کتابخونه مدرسه تون چطوریه؟ بزرگه؟ چه بخش هایی داره؟ معمولا چه کتاب هایی برمیداری؟
و آیا در نظر داری اقداماتی که قبلتر گفته شده رو تو مدرسه خودتون انجام بدی؟

امروز روز خیلی خوبی بود برای کتابخونه.
کتاب های فیزیک و شیمی و زیست رو مرتب کردم.
فیزیک رو بیشتر.
و فهمیدم چقدرررر کتاب های موضوعی داریم!
کتاب موضوعی کتابیه که نه درسی و کمک درسیه و واسه المپیاده. واسه دانش عمومیه (اگر تو تعریفش اشتباه نکرده باشم!!!)
بیشترین کتاب های موضوعی رو اول تو زیست داریم بعد ریاضی بعد فیزیک و بعد اون نجوم و زمین‌شناسی (در رتبه ای برابر باهم!) و در اخر شیمی.
امروز زیست های موضوعی رو از لای کتابهای مذهبی و کامپیوتر جدا کردم ، اما هنوز همه زیست ها تجمیع نکردیم کنار هم.
یکعالمه کتاب جالب زیست داریم. در واقع بگم پزشکی بهتره. مثلا یه کتاب رو همینطوری رندوم باز کردم اسمش ماهی درون شما ( یا یه همچین چیزی) بود. تشابهات جانواران رو بررسی کرده بود بعد اینهمه مراحل تکامل! یک بخشیش وظایف گره های عصبی یک حشره رو با مهره های ستون فقرات انسان مقایسه کرده بود و شبیه به هم دونسته بود! خلاصه که خیلی جالب بود.

همچنین امروز فیزیک ها رو هم مرتب کردم، خیلی اساسی!
یه عالمه کتاب بدردنخور داریم. کتاب های قطوری که برای مباحث دانشگاهی هستن و به هیچ عنوان به درد دانش اموز نمیخوره، حتی بدرد یک المپیادی. اینجور کتاب ها رو گذاشتم بالاترین طبقه که به سختی دیده میشه و همچنین پایین ترین طبقات که کمتر دیده میشن. جالب ترین کتاب ها رو گذاشتم تو طبقه چهارم و پنجم که دیدش عالیه و کتاب های متوسط رو هم گذاشتم طبقه سوم که دیدش متوسطه😂
کتاب های المپیاد فیزیک رو هم کلااااا جدا کردم از موضوعی ها! دستم درد نکنه واقعا! الان ما سه قفسه فیزیک داریم، دو تاش المپیاد، یدونه ش موضوعی ها.

کلا شدن پنج تا طبقه
چیز جدیدی که امروز کشف کردم(علاوه بر تفسیر های نمونه و میزان) داستان های انگلیسی بودن، دو طبقه کامل داستان انگلیسی قدیمی داریم

مجموعه های علمی رو هم یه مدته دارم از گوشه و کنار کتابخونه جمع میکنم که کل مجموعه رو بزاریم تو یه طبقه. امروز یه طبقه واسشون خالی کردم و چیدم.
عکس گرفتم ازششش
این طبقه از صفر تا صد به همت خودم بوده، بیشتر از خودم بهش افتخار میکنم
۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۱۵۶۲۴_cu9r.jpg

سمت راست مجموعه نگاهی به تاریخ علمه که ۳۲ جلده و درسته قدیمیه، اما واقعا باحاله. این ها از اقسا نقاط کتابخونه جمع اوری شدن😂😂 مثل یه خانواده که بعد چندین سال دور هم جمع میشن! به ترتیب شماره چیدمشون، و همه شماره هاشو داریم 😎 از بعضی شماره ها هم دو سه تا داریم. کتابخونه های عمومی شهرمون یا کلا ندارنش یا نصفه دارنش ولی ما کامل داریمش!!!! افتخاررررر

وسط هم مجموعه کتاب های دانش پایه از انتشارات مدرسه هست. اونها جدید ترن و موضوعات بیشتری رو در بر میگیرن، اما ازشون متاسفانه زیاد نداریم...

سمت چپیه هم یه مجموعه خیلی خفن و باحاله که خیلی کم ازش داریم، دلم میخواد سفارش بدم!!
پ.ن: طبقه بالاش هنوز مرتب نشده، یه عده باید برن قاطی مذهبیا و بقیه شون قاطی تاریخ و روانشناسی

عکس گرفتم ازششش
این طبقه از صفر تا صد به همت خودم بوده، بیشتر از خودم بهش افتخار میکنم
۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۱۵۶۲۴_cu9r.jpg

سمت راست مجموعه نگاهی به تاریخ علمه که ۳۲ جلده و درسته قدیمیه، اما واقعا باحاله. این ها از اقسا نقاط کتابخونه جمع اوری شدن😂😂 مثل یه خانواده که بعد چندین سال دور هم جمع میشن! به ترتیب شماره چیدمشون، و همه شماره هاشو داریم 😎 از بعضی شماره ها هم دو سه تا داریم. کتابخونه های عمومی شهرمون یا کلا ندارنش یا نصفه دارنش ولی ما کامل داریمش!!!! افتخاررررر

وسط هم مجموعه کتاب های دانش پایه از انتشارات مدرسه هست. اونها جدید ترن و موضوعات بیشتری رو در بر میگیرن، اما ازشون متاسفانه زیاد نداریم...

سمت چپیه هم یه مجموعه خیلی خفن و باحاله که خیلی کم ازش داریم، دلم میخواد سفارش بدم!!
پ.ن: طبقه بالاش هنوز مرتب نشده، یه عده باید برن قاطی مذهبیا و بقیه شون قاطی تاریخ و روانشناسی
طبقه پایینش هم کتاب های موضوعی زیست هستن که عموما پزشکی ان، همونطور که گفتم هنوز تجمیع نشدن و سر جاشون نیستن، اما اگه نگاهشون کنید میبینید چقدر باحالن!!! مثلا اورانیوم فقیر شده سمت چپ طبقه، راجب خوزستانه و اینکه اورانیوم چه تاثیری روی مردمان اون منطقه داشته و مردم چه بیماری هایی گرفتن.
فکر کنید همه اینا با کتابای مذهبی و تاریخ و روانشناسی لای کتابای کامپیوتر بودن!!!😂

این دو تا عکس کلی هم برای اشنایی بیشتر با کتابخونه مدرسه ما. بنظر خودم بزرگه، ولی ترسیدم بیاین بگین این در مقایسه با مال ما هیچه😂‌، حالا بیاین بگین بزرگه یا متوسط؟

۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۱۵۹۰۳_pj94.jpg

۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۲۰۰۰۶_p812.jpg

این دو تا عکس کلی هم برای اشنایی بیشتر با کتابخونه مدرسه ما. بنظر خودم بزرگه، ولی ترسیدم بیاین بگین این در مقایسه با مال ما هیچه😂‌، حالا بیاین بگین بزرگه یا متوسط؟

۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۱۵۹۰۳_pj94.jpg

۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۲۰۰۰۶_p812.jpg
این قفسه مشکیه خالیه چون کمک درسی نظام قدیما رو دراوردیم ازش، احتمالا زیست بچینیم بجاش.

کلا شدن پنج تا طبقه

۲۰۲۲۱۲۲۵_۱۱۵۶۱۰_texx.jpg

پنج طبقه‌ی بالاییِ قفسه اول کتاب های کامپیوتر+برنامه نویسی+شبکه هستن.

• لایک
امتیازات: 101

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
من نهمم یکم زیادی از شما کوچکترم اما کتابخونه امسال به لطف مدیریت جدید مدرسه بازتر و بهتر شده :)))

• شروع کننده موضوع

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
من نهمم یکم زیادی از شما کوچکترم اما کتابخونه امسال به لطف مدیریت جدید مدرسه بازتر و بهتر شده :)))
چقدر عالی
حتما حتما بهش توجه بکنید، فشار درس رو شما زیاد نیست وقت دارید برای کتاب
پس لطفا به کتاب اهمیت بدید...
یه نکته رو از من داشته باش: همیشه تو کتابخونه ها، کتابای خوب یه جایی قایم شدن و باید پیداشون بکنی.
پس بگرد چیزایی که قایم شدن و تو دید نیستن رو پیدا کن. واقعا به چیزای جالبی میرسی.

حالا کتابخونه تون چه موضوعاتی داره؟

اقدامات امروز:
بالاخرههههه کلک کمک درسی ها رو کندیم! قفسه های جدید تایین شدن و کتابدار برچسب زد رو قفسه ها.
فقط مونده مهسا بیاد به کمک وسواسش به ترتیب انتشارات بچینه 😂
یک کپه کمک درسی نظام قدیم جمع کردیم که بندازیم بره 😎
این چندوقته از بس مشغول کمک درسی بودم دیگه حتی حالم از کمک درسیای خودم بهم میخوره 😂 و چقدر خوشحال بودم که بالاخره کارم باهاشون تموم شد!
اما زهی خیال باطل... یه کپه کمک درسی اهدا کردن که باید فهرست نویسی بشن و کارت براشون درست کنیم و حقیقتا کار طولانی ایه!

امروز با بچه های المپیاد شیمی و فیزیک صحبت کردم که ببینم چقدر کتاب های مدرسه بدردشون میخوره، رضایت چندانی نداشتن و این یعنی من قراره وارد عمل بشم. میخوام با مسئول المپیاد مدرسه صحبت کنم تا از شر کتاب های المپیاد قدیمی و بدردنخور خلاص بشیم و کتاب های جدید تری که بچه ها میخوان رو بخریم به جاش.

همچنین امروز اون لیسته رو که گفته بودم تدوین کردم و بردم دادم مدرسه کپی بگیره به تعداد کلاس ها.
میخواستم زنگ چهارم که دبیر نداشتیم برم اعلام کنم که مشغول فهرست نویسی اون کمک درسی های بی همه چیز شدم و زنگ خورد! اما من ول کن نیستم فوقش چهار شنبه بهشون اعلام میکنم و در طول امتحانات لیست رو پر میکنن. درسته خیلی سخت و مزخرف میشه ولی چاره چیه!

دیروز هم یه سایت پیدا کردم که پایه صندلی ها رو میفروشه و برای کتابدار فرستادم لینکش رو و استقبال کرد اما مشکل اینه که به تعداد کم سفارش نمیگیرن! باید زنگ بزنم دقیق تر بپرسم..
اها و اینکه گویا اسمشون پد پایه صندلیه :/
گفتم اگر خواستین تحقیق کنین و بخرین برای کتابخونه خودتون، بدونین اسمشو...

بالا