• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات غیر درسی کنکور 1403

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
فک کنم بد توضیح دادم
نه که حذف کنم
اول تمرکز مو بزارم رو هندسه اینا
به اضافه فصلای مهم حسابان

بعدش فصلای کم اهمیت تر
این که به کدوم فصل اهمیت بدی یا ندی مال ماه دوم تابستان سال کنکورت نیست
مال اردیبهشت و خرداده
ضعف هات رو خوب وقت بزار و حل کن جای فرار کردن ازشون در پوشش زیبای کمتر وقت گذاشتن

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من یه مدته درگیرم با این که آزمون چی بدم... قلمچی و به خاطر هزینش و اینکه گفت باید حتما کتاب و پشتیبان داشته باشی(کسایی که شرکت میکنینم اینجوریه؟) نمیدونم چه کنم آخه احتمالا کتاباش و همچنین پشتیبان به دردم نمیخوره
پس کلا اینکه لطفا راهنمایی کنین آزمون آزمایشی چی شرکت کنیم؟ از لحاظ سطح سوالا کدوم آزمون بهتره؟
و اینکه قلمچی جز جامعه آماری بالاش چه مزیتی داره نسبت به بقیه؟ رشته ریاضی ام

امیدوارم‌ جای درستی پرسیده باشم
خب آزمون زیاد زدن توی سال کنکور خیلی مهمه
قلمچی: معروف ترین برند آزمونه.گرونه قیمتش و واقعا فقط پول برندشو میگیره، بودجه خوبی داره و میتونی باهاش کل یکسالتو بدون مشاور ببری جلو. اکثر مشاورا میان طبق بودجه قلمچی برای بچه هاشون برنامه میریزن، سوالاتش به شدت سخت و خارج چهارچوب کنکوره و همه اکثرا برای جامعه آماری بالاش ثبت نام میکنن. به شدت توش تقلب میشه جوری که یه هفته قبل آزمون توی کانالا کلیدش میاد بیرون پس تراز و رتبش بدرد نمیخوره

گزینه دو: یه برند خوبه برای رشته ریاضی. هزینش معقوله. سطح سوالا استاندارده،جامعه آماری کمه و بودجه بندی ضعیفی داره خصوصا توی فیزیک. توی درس فیزیک خیلی غیرمنطقی پیشروی میکنه ولی بقیه درسا اوکیه اما نمیشه روی بودجش برنامه ریزی کوتاه مدت کرد. تقلب توش میشه و مثل قلمچی کلیدش یه هفته قبل برگزاری لو میره. سیستم کارنامه فوق العادست و میتونی با غلطایی که توی هر آزمون زدی رفع اشکال کنی.

ماز: جامعه آماری توی ریاضی پایینه، قیمتش به صرفه نیست چون آزمون فقط آنلاینه، سوالا سخته و مشابه قلمچی شده متاسفانه، مهمترین ویژگی ماز که ازش خوشم میومد امنیت بالاش بود. سوالا هیچ وقت لو نمیره مگه ربع ساعت قبل آزمون اونم برای پرینت دفترچه. توصیه میکنم بنویسی.

گاج:جامعه آماری فوق العاده کم، قیمت معقول، تقلب خیلی توش میشه، سوالای شیمیش خوبه ولی ریاضی و فیزیک سوالاش بنظرم جالب نیست. ثبت نام اینترنتی نداره و خیلی دنگ و فنگ داره برا ثبت نامش باید بری نمایندگی.

مدارس برتر: مال انرژی اتمیه و خیلی توی ثبت نام اذیت میکنن. باید مدارس برتر ینی همین سمپاد ثبت نام کنن و تایید بشه که برترن. بچه های قوی اون مدرسه حق آزمون دادن دارن و اجبارا همه اون بچه قویا باید آزمونو بدن. سوالاش خوبه خصوصا سوالای ریاضیش. با مدرسه هماهنگ کنین که براتون ثبت نام کنه و زنگ بزنه انرژی اتمی. بودجه بندی خیلی سریع میره جلو ولی توصیه میکنم ثبت نام کنین

حلی سنج: آزمون ارزون و مقرون به صرفه ایه، با بچه های علامه حلی رقابت میکنین، بودجه بندی مطابق با تدریس دبیراست و خیلی تند میره جلو. توی ریاضیات خیلی خوبه خصوصا اگه شریف خطیبی رو جواب بدین.توی محیط کوییز۲۴ آزمونو میگیرن.

شیمی پلاس: مال حامد اسماعیلیه. سوالای سختی داره و اکثرا بچه درسخونا میرن سراغش و میدونن چیه آزمونش مفته ولی امسال فک کنم دوتا آزمون برگزار کرد

منتا:آشغاله

زودبیست: شاید اصلا یه گوشتون نخورده باشه اما یه آزمون به این اسم هست که آنلاینه و من قبل قلمچیا میدادم و مفتیه میتونین ثبت نام کنین. از محیط لرنیتو سوالارو طبق بودجه بندی قلمچی گلچین میکنن، جامعه آماری پایینی داره

سنجش:آشغاله به تمام معنا. بودجه بندی افتضاح، توی حسابان وحشتناک سریع میره جلو، سه هفته یه بار آزمون میدین و آزمونای مرحله ایش آبکیه جوری که یه بار یکیشو دادم،۹ کشور شدم😂. جامعاش میتونه بهتون خبر بده که قراره چه کنکوری در انتظارتون باشه جز این ارزش دیگه آب نداره، سوالاش غلط زیاد داره، تقلب توش زیاده و روی رتبه و ترازش حساب نکنین

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
من یه مدته درگیرم با این که آزمون چی بدم... قلمچی و به خاطر هزینش و اینکه گفت باید حتما کتاب و پشتیبان داشته باشی(کسایی که شرکت میکنینم اینجوریه؟) نمیدونم چه کنم آخه احتمالا کتاباش و همچنین پشتیبان به دردم نمیخوره
پس کلا اینکه لطفا راهنمایی کنین آزمون آزمایشی چی شرکت کنیم؟ از لحاظ سطح سوالا کدوم آزمون بهتره؟

هیچ توجیهی نمیتونم بیارم که ماز رو پیشنهاد ندم.
سوالا سخت مزخرف نیست اگر سخت باشه سخت خوبه واقعا
پاسخنامه کاملا مفصل و تشریحی
توی برخی شهرها هم نمایندگی حضوری داره
پشتیبانی اش هم خیلی بهتر از قلم چیه چیزی هم نمیکنه توی پاچه ات
در کل چیزی نیست که از انتخابش احساس پشیمونی کنی بعدا... اونم با توجه به الکترونیکی شدن کنکور

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
هیچ توجیهی نمیتونم بیارم که ماز رو پیشنهاد ندم.
سوالا سخت مزخرف نیست اگر سخت باشه سخت خوبه واقعا
پاسخنامه کاملا مفصل و تشریحی
توی برخی شهرها هم نمایندگی حضوری داره
پشتیبانی اش هم خیلی بهتر از قلم چیه چیزی هم نمیکنه توی پاچه ات
در کل چیزی نیست که از انتخابش احساس پشیمونی کنی بعدا... اونم با توجه به الکترونیکی شدن کنکور
این الکترونیکی شدنه مگه قطعی شد؟

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
خودتونو درگیر این چیزا نکنین
اگه سال ما بچه ها میخواستن توجه کنن دیوونه میشدن یه بار میگفتن برداشتن عمومیا رو یه بار میگفتن هست
حالا عمومیا رو نمیدونم ولی الکترونیکی شدن واقعا فرقی نمیکنه خواهشا لطفا واسه آرامش ذهن خودتونم که شده از این چیزا دوری کنین
خبر درست خیلی سریع پخش میشه نگران نباشین و به درستون برسین
درسته. من مهم نیست برام درکل. هرچیزی باشه برای همه هست بالاخره. حتی برگشت عمومی و امثال این حواشی. تشکر.

• دابل‌لایک
امتیازات: AsalA

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان من نظر خودمو راجع به آزمون بخوام بدم،قلمچی عنه.کلا عن شده یعنی.سطح سوالات مسخره ای داره و از یه الگوی خاص پیروی نمیکنه.تاکید میکنم قبلا خیلی بهتر بود ولی خب الان برای اینکه کتاب هاش فروش بره (کتاب آبی و بنفش و این چرت و پرتا)میاد توی آزمون هاش میذاره و خیلی چیزای دیگه.بهترین گزینه از نظر من مازه.هم سوالاتش عالیه و معمولا هم بالاتر از سطح کنکوره و هم پاسخنامه خیلی خوب و کاملی داره.البته من نمیگم قلمچی رو بذارید کنار میتونید توی خونه بزنید و بعد تحلیلش کنید.آزمونای تک درسم من شنیدم زیستاز امسال برای همه درسا داره و من خودمم میزدم کیفیتش خوب بود واقعا.

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
این جمله «هیچ چیز رو حذف نکن» رو نمی‌فهمم. وقتی وقت محدوده یک مباحثی رو آدم نمیرسه بخونه. خیلی منطق ساده‌ای پشتشه.
وقت محدوده. مباحث زیاده. مسلط شدن روی هر مبحث زمان‌بره. طبیعتا اکثریت افراد موفق نمیشن همه مباحث رو کامل و خوب بخونن و مطابق یک برنامه ایدئال پیش برن که اگر می‌تونستن دسته جمعی رتبه یک کنکور میشدن. منطقا باید اولویت‌بندی کرد. میشه همه درس‌ها رو نصفه خوند و تهش به هیچ چیز مسلط نبود. یا میشه بعضی‌ها رو درست خوند و بهشون مسلط شد. منطقا گزینه دو گزینه توست.

یا این که فلان آزمون رو بده فلان آزمون رو هم تو خونه بزن.
اگه طرف وقت داره که همه درساش رو کامل و خوب خونده و وقت اضافه آورده که دو تا آزمون آزمایشی رو بزنه و تحلیل کنه که باید بشه رتبه یک. از کجا وقت بیاره؟ بعد اصلا فایده دو تا آزمون آزمایشی چیه؟ یکی کمه؟

یک مسئله دیگه هم برای من واضح نیست. جامعه آماری آزمون چه سودی داره؟ به نظر من آزمون آزمایشی فایده‌اش به تجربه مدیریت استرس و مدیریت زمان و تجربه آزمون دادنه. نه چیز دیگه. این که من هر مبحثی رو چه قدر مسلط هستم خودم تشخیص میدم. وقتی نمونه سوالات کنکور رو میزنم یا هر تست دیگری طبیعتا خودم میفهمم که بر مباحث تسلط دارم یا نه. تیپ‌بندی سوالات کنکور یه چیز عجیب و غریبی نیست. شما از روی نمونه سوالات سال‌های گذشته می‌تونید پیش‌بینی بکنید که نیاز به چه سطحی از تسلط روی مباحث دارید و عموما باید بتونید از پس چه تیپ سوالاتی بربیاید. رتبه و تراز و فلان در یک آزمون آزمایشی چه تاثیر و اهمیتی در زندگی من داره؟ به غیر از جنگ اعصاب مداوم و رقابت بی هدف و مخرب بین بچه‌ها؟

asal_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
0

از لحاظ نزدیک بودن به کنکور و پاسخنامه کامل ماز خیلی خوبه من چند سال قلم چی هم بودم بد نبود درسته بعضی وقتا خارج از استاندارد کنکور بود ولی بعضی درساش خیلی کمکم کرد

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000

Denebolah

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
ثبت نام آزمون های ماز (برای رشته ریاضی) رو چقدر پیشنهاد میکنین؟
و اینکه برای پایه ضعیف شیمی چه کلاس یا استادی بهتر از بقیه ست؟

asal_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
0
ماز خیلی خوبه هر رشته ای که باشی به نظرم واقعا ارزش زدن داره.شیمی هم بابایی خوبه هم آقاجانی

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
یه مواقعی که عقب‌موندگی پیش میاد توی بیش از یک درس، چه راه‌کاری پیش‌نهاد می‌کنی؟ بسته به مقدار از کم تا زیاد.
رشته ریاضی.
ببین بستگی به برنامت داره که چجوری چیدی.
سعی کن همون اول کار جایی برای عقب موندگی نذاری چون توی سال کنکور واقعا وقتی نیست. اگه احيانا عقب افتادی، روزای جمعه هفته های اول رو بذار برای جبران عقب موندگی ها. اما اگه واقعا اوضاع بد شد و حجم عقب افتادگی زیاد شد که احتمال این اتفاق توی بهمن اسفند زیاده، باید یه دور مبحثو کلی بخونی و ۱۰ تا تست اجمالی ازش بزنی که ذهنت باز باشه دربارش و بعدش توی ایستگاه های جبرانی قلمچی، دوباره بخونیش، یا توی تعطیلات عید جمعش کنی. اگه با بودجه آزمونا بری جلو و یه برنامه معقول و خوب متناسب خودت بنویسی، کم نمیاری تو سال کنکورت حتی بدون مشاور

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
شیمی هادیانفرد. درصورتیکه مرتب و منظم باهاش پیش برید.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
ببین بستگی به برنامت داره که چجوری چیدی.
سعی کن همون اول کار جایی برای عقب موندگی نذاری چون توی سال کنکور واقعا وقتی نیست. اگه احيانا عقب افتادی، روزای جمعه هفته های اول رو بذار برای جبران عقب موندگی ها. اما اگه واقعا اوضاع بد شد و حجم عقب افتادگی زیاد شد که احتمال این اتفاق توی بهمن اسفند زیاده، باید یه دور مبحثو کلی بخونی و ۱۰ تا تست اجمالی ازش بزنی که ذهنت باز باشه دربارش و بعدش توی ایستگاه های جبرانی قلمچی، دوباره بخونیش، یا توی تعطیلات عید جمعش کنی. اگه با بودجه آزمونا بری جلو و یه برنامه معقول و خوب متناسب خودت بنویسی، کم نمیاری تو سال کنکورت حتی بدون مشاور
ممنون.
اصل سوالم درمورد فیزیکه.
ببین بخوام توضیح بدم، کلاس‌ها سریع پیش می‌رن و خب من مجبورم تست‌ها رو موازی بزنم. ینی مثلا هم‌زمان خازن و مدار و انرژی رو روزی ۱۰تا از هرکدوم می‌زنم. (نوعی گفتم واگرنه بیش‌تره مباحث و برخی رو روزی ۲۰تا مجبورم بزنم.)
منتها بحثی که هست، مثلا خیلی‌سبز برای یه مبحثی می‌بینی اومده ۲۰۰وخرده‌ای تست گذاشته. به‌نظرم واقعا نمی‌رسم همه‌اش رو بزنم. حداقل این‌طور که تا آخر تابستون می‌بینم و بخوام دهم رو هم کار کنم. سر همین تست‌های نشان‌دار رو می‌زنم از مباحث این‌شکلی. هم‌زمان با این‌ها هم تست‌های کنکورهای اخیر رو برای هر مبحث کار می‌کنم و یه‌سری تست دیگه از جزوه استاد. درنهایت اگر دیدم دستم راه نیوفتاده می‌رم باقی تست‌هاش رو هم کار می‌کنم تا جایی که برسم.
می‌خوام کلا این رو بپرسم ازت که اگر توی هر مبحثی از فیزیک چنین وضعیتی داشتم (حجم خیلی زیاد به نسبت زمان)، ایرادی نداره طبق همین روش پیش برم؟ یا در نهایت ضرره؟

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
کدوم منابع واسه کنکور ۴۰۳ نسبت ب ۴۰۲ تغییر کرده؟؟کتاب خاصیو باید عوض کنم؟

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
ببین بخوام توضیح بدم، کلاس‌ها سریع پیش می‌رن و خب من مجبورم تست‌ها رو موازی بزنم. ینی مثلا هم‌زمان خازن و مدار و انرژی رو روزی ۱۰تا از هرکدوم می‌زنم. (نوعی گفتم واگرنه بیش‌تره مباحث و برخی رو روزی ۲۰تا مجبورم بزنم.)
منتها بحثی که هست، مثلا خیلی‌سبز برای یه مبحثی می‌بینی اومده ۲۰۰وخرده‌ای تست گذاشته. به‌نظرم واقعا نمی‌رسم همه‌اش رو بزنم. حداقل این‌طور که تا آخر تابستون می‌بینم و بخوام دهم رو هم کار کنم. سر همین تست‌های نشان‌دار رو می‌زنم از مباحث این‌شکلی. هم‌زمان با این‌ها هم تست‌های کنکورهای اخیر رو برای هر مبحث کار می‌کنم و یه‌سری تست دیگه از جزوه استاد. درنهایت اگر دیدم دستم راه نیوفتاده می‌رم باقی تست‌هاش رو هم کار می‌کنم تا جایی که برسم.
می‌خوام کلا این رو بپرسم ازت که اگر توی هر مبحثی از فیزیک چنین وضعیتی داشتم (حجم خیلی زیاد به نسبت زمان)، ایرادی نداره طبق همین روش پیش برم؟ یا در نهایت ضرره؟
به دلیل درخواست‌های بی‌شمار شما مخاطبین، تصمیم گرفتم نظر خودم رو بگم.
یک: برنامه مدرسه و آزمون و پشتیبان و ننه و بابا و اینا مهم نیست. هر کسی باید مبحثی رو بخونه که نیاز داره. خیلی وقت‌ها این برنامه‌ها با هم و با وضعیت فرد تناسبی ندارن. هر کسی باید برای شخص خودش محاسبه کنه که خوندن و تسلط به چه مبحثی الان براش اولویت داره. مثلا اگه من هر دفعه بخوام با برنامه آزمون پیش برم و هر دفعه موفق نشم کامل مباحث رو بخونم، آخر سر همه مباحث رو نصفه خونده‌م و هیچ کدوم رو بلد نیستم. مدرسه هم احتمالا براش اهمیتی نداره که برنامه آزمون من چیه یا من تو چه مبحثی هستم. اگه تلاش برای راضی نگه داشتن دبیر و پشتیبان و والدین و اینا به قیمت نیمه‌کاره رها کردن مباحث و تسلط نداشتن سر جلسه کنکور تموم بشه طبیعتا کار معقولی نیست. اولویتی غیر از کنکور وجود نداره. ارزش رتبه آزمون آزمایشی و نمره امتحان دبیر، صفره و ارزش رتبه کنکور، صد.
البته برنامه کانون به ذهن من یک نظمی میداد و ترجیح میدادم تا جایی که میشه باهاش همپوشانی داشته باشم ولی اولویت با نیاز خودم بود نه چیزی که تو اون برنامه نوشته.
دو: نظر من هم همین هست که آدم باید هر مبحثی رو از منابعی که جامع هستن و نکات درس رو در بر می‌گیرن ولی بیش از حد کمالگرایانه هم نیستن بخونه. اگر وقت و نیازی بود در آینده بره سراغ این که بخواد تعداد بیشتری تست کار کنه.
من اگه ۱۵ تا از ۴۵ تا تست فیزیک رو با سرعت نور بزنم بهتره یا ۲۵ تا رو با سرعت معمولی؟ یعنی تا زمانی که بر تعداد قابل توجهی از مباحث تسلط نسبی پیدا نکردم نمیرم سراغ این که بر هیچ مطلبی تسلط مطلق پیدا کنم.
من برای دروس ریاضی و فیزیک گلچین سوالات کنکور رو میزدم(از منابعی که بخش جدا برای گلچین تست‌های کنکور داشتن استفاده میکردم). در مرحله بعد کتاب دشوار دشوارتر کانون و/یا از این کتاب‌هایی که از هر فصل یه سری آزمون دارن(سایت کانون هم یه بخش آزمون‌ساز داشت یه بار از اون استفاده کردم). در مرحله آخر تست‌های نشانه‌دار.
هر چه یک مبحثی تنوع تیپ سوالاتش بیشتر بود و خودم احساس تسلط نداشتم، به مراحل بعدی می‌رفتم. یعنی ممکن بود مبحثی به قدری ساده باشه که همون نمونه سوال کنکور برای داشتن تسلط نسبی کافی باشه. یا مثلا مبحث نور و عدسی به حدی تیپ‌های سوال متنوعی داشت که به هیچ وجه نمیشد با دو مرحله اول احساس تسلط کرد.
برای دروسی مثل شیمی و دینی این روش که بخوام با تعداد کم تست به تسلط برسم جواب نمیداد و فرّار بودن مطالب کار دستم میداد.

طبیعتا شیوه‌هایی که آدم‌ها برای خودشون می‌پسندن متفاوته.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
به دلیل درخواست‌های بی‌شمار شما مخاطبین، تصمیم گرفتم نظر خودم رو بگم.
یک: برنامه مدرسه و آزمون و پشتیبان و ننه و بابا و اینا مهم نیست. هر کسی باید مبحثی رو بخونه که نیاز داره. خیلی وقت‌ها این برنامه‌ها با هم و با وضعیت فرد تناسبی ندارن. هر کسی باید برای شخص خودش محاسبه کنه که خوندن و تسلط به چه مبحثی الان براش اولویت داره. مثلا اگه من هر دفعه بخوام با برنامه آزمون پیش برم و هر دفعه موفق نشم کامل مباحث رو بخونم، آخر سر همه مباحث رو نصفه خونده‌م و هیچ کدوم رو بلد نیستم. مدرسه هم احتمالا براش اهمیتی نداره که برنامه آزمون من چیه یا من تو چه مبحثی هستم. اگه تلاش برای راضی نگه داشتن دبیر و پشتیبان و والدین و اینا به قیمت نیمه‌کاره رها کردن مباحث و تسلط نداشتن سر جلسه کنکور تموم بشه طبیعتا کار معقولی نیست. اولویتی غیر از کنکور وجود نداره. ارزش رتبه آزمون آزمایشی و نمره امتحان دبیر، صفره و ارزش رتبه کنکور، صد.
البته برنامه کانون به ذهن من یک نظمی میداد و ترجیح میدادم تا جایی که میشه باهاش همپوشانی داشته باشم ولی اولویت با نیاز خودم بود نه چیزی که تو اون برنامه نوشته.
دو: نظر من هم همین هست که آدم باید هر مبحثی رو از منابعی که جامع هستن و نکات درس رو در بر می‌گیرن ولی بیش از حد کمالگرایانه هم نیستن بخونه. اگر وقت و نیازی بود در آینده بره سراغ این که بخواد تعداد بیشتری تست کار کنه.
من اگه ۱۵ تا از ۴۵ تا تست فیزیک رو با سرعت نور بزنم بهتره یا ۲۵ تا رو با سرعت معمولی؟ یعنی تا زمانی که بر تعداد قابل توجهی از مباحث تسلط نسبی پیدا نکردم نمیرم سراغ این که بر هیچ مطلبی تسلط مطلق پیدا کنم.
من برای دروس ریاضی و فیزیک گلچین سوالات کنکور رو میزدم(از منابعی که بخش جدا برای گلچین تست‌های کنکور داشتن استفاده میکردم). در مرحله بعد کتاب دشوار دشوارتر کانون و/یا از این کتاب‌هایی که از هر فصل یه سری آزمون دارن(سایت کانون هم یه بخش آزمون‌ساز داشت یه بار از اون استفاده کردم). در مرحله آخر تست‌های نشانه‌دار.
هر چه یک مبحثی تنوع تیپ سوالاتش بیشتر بود و خودم احساس تسلط نداشتم، به مراحل بعدی می‌رفتم. یعنی ممکن بود مبحثی به قدری ساده باشه که همون نمونه سوال کنکور برای داشتن تسلط نسبی کافی باشه. یا مثلا مبحث نور و عدسی به حدی تیپ‌های سوال متنوعی داشت که به هیچ وجه نمیشد با دو مرحله اول احساس تسلط کرد.
برای دروسی مثل شیمی و دینی این روش که بخوام با تعداد کم تست به تسلط برسم جواب نمیداد و فرّار بودن مطالب کار دستم میداد.

طبیعتا شیوه‌هایی که آدم‌ها برای خودشون می‌پسندن متفاوته.
خیلی متشکرم.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خب من هیچ پیش زمینه ای از کنکور ندارم و اینو دوستم ک دیپلمشو سال94 گرفته پرسیده.. پیشاپیش بابت پرت گفتن ها پوزش میخوام...
تربیت بدنی و روانشناسی رو میشه با کنکور ریاضی داد؟
کلا کسی ک دیپلم قدیمه الان بابت نمرات معدل و اینا باید دوباره ازمون بده؟
واسه کسی ک تو اراک(شهر نسبتا کوچیک) زندگی میکنه ی رشته ای ک بازار کار داشته باشه کلا چی پیشنهاد میدین... ی لیسانس بدرد نخور داره...

بالا