نقد شهرها برای دانشگاه

نام مرکز سمپاد
Farz ll
شهر
Kerman
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
Teh
رشته دانشگاه
Nursing
هر چی رستوران برند دیدم واقعا دارم پول برندشو میدم

برگرلند ، پیزارو ، شیلا ، سیب ۳۶۰ ، پرپروک همه اینا مفت نمی ارزن

کیفیتاشون خوبنا غلط میکنن خوب نشن ولی قیمتش فضاییه

کجاست خوابگاهتون دقیق؟
😂جدی من توی تهران فهمیدم برند پول زوره قبلش پول زور بابت چیزی دادن برام تعریف شده نبود....معمولا محدوده ی خوابگاه نمی‌ریم فست فودی چون شام نمیخوریم بیشتر ترجیح میدیم ظهر به جای ناهار بخوریم پس اکثرا همون انقلاب میشه ولی اطراف هفت تیر و ولیعصر هم باشه اوکیه ...😅شما خوباشو معرفی کنید حضوری میریم ببینیم چجوریاس

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
😂جدی من توی تهران فهمیدم برند پول زوره قبلش پول زور بابت چیزی دادن برام تعریف شده نبود....معمولا محدوده ی خوابگاه نمی‌ریم فست فودی چون شام نمیخوریم بیشتر ترجیح میدیم ظهر به جای ناهار بخوریم پس اکثرا همون انقلاب میشه ولی اطراف هفت تیر و ولیعصر هم باشه اوکیه ...😅شما خوباشو معرفی کنید حضوری میریم ببینیم چجوریاس
برو سمت منیریه یهو ساندویچاش میشه 60 70 تومن

بحث کیفیت نی بحث سوده

رستوران های برند خیلی سود میگیرن ازت

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
پستم رو انتقال میدم اینجا
نقاط ضعف تبریز :
1) مردم خیلی رُک رفتار میکنن
2) مترو مسیر های کمی رو کاور میکنه (البته اسنپ و خط واحد برخلاف بقیه کلانشهر ها ارزونه)
3) جا برای تفریح کم داره متاسفانه
4) هوا تو بیشتر مواقع سال سرده و اگه مناطق گرمسیر زندگی میکنید یکم سخته که به هوای اینجا عادت کنید
5) دانشگاه مدنی و صنعتی خیلی از شهر دورن و باید ماشین داشته باشید ولی خود دانشگاه تبریز جاش خیلی خوبه و اگه اشتباه نکنم دومین دانشگاه بزرگ ایرانه
6) تو بعضی از جاهای شهر ترافیک خیلی اذیت کنندس ولی فک نکنم تو روند زندگی دانشجو تاثیری داشته باشه

نقاط قوت تبریز :
1) دانشگاهش (چه صنعتی چه اونیکی) از سطح بالایی برخوردارن
2) تو شهر امکانات خیلی زیادی هست
3) آلودگی هوا خیلیییی کمه نسبت به اصفهان و تهران (تابستونا که مطلقا نیست زمستونا هم نهایتا مدارس ۲ ۳ روز تعطیل میشه)
4) مخارج زندگی نسبت به بقیه کلانشهرا کمتره (خوراک و بقیه چیزا)
5) خوابگاه ها به خصوص خوابگاه دخترانه (تلاش) واقعا فوق‌العادس
6) به خاطر مسائل مذهبی مثل حجاب به کسی تو شهر گیر داده نمیشه من تو این چند سال ندیدم کسیو گشت ارشاد بگیره با اینکه ۹۰ درصد خانما بدون حجابن (کردستان هم این شکلیه ، میشه گفت مامورا جرئت نمیکنن گیر بدن مردم میریزن سرشون)
7) امنیت برقراره و جرم جنایت نمیگم نیست ولی خیلی کمه

حالا اینا باشه شاید بعدا یچیزایی هم اضافه کردم

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
بسیار خب و اما گلبهار :)

مشهد:
- تنوع جمعیتی زیادی داره : نزدیکای حرم شبیه کربلا، میاین طرفای احمدآباد شبیه استانبول، میاین سمت هفت تیر و هاشمیه میشه لس آنجلس!
- امکانات تفریحی خیلی زیاده چون مسافر از شهرها و کشورهای دیگه زیاد میاد مشهد.
- غذا همه جورش هست : بشخصه تو پنج تن ساندویچ خوردم 40 هزار تومان، تو هاشمیه ساندویچ خوردم 160 هزار تومن!(دعوت بودم اگر نه تابحال 160 هزار تومنو از نزدیک ندیدم:)))
- حمل و نقل عمومی خیلی خوبه : دو خط مترو داره و اتوبوس هم که خیلی از مسیرها رو سرویس دهی میکنه.
- شهرداری خوبی داره؛ همچنین فضای سبز زیادی داره مشهد.
- کلان شهره و طبیعتا مرکز شهر همیشه خدا ترافیکه.
- جای خوش آب و هوا زیاد داره : طرقبه، شاندیز، باغ نادری، آرامگاه توس، پارک ملت، چهل بازه، هفت حوض، ملک آباد، وکیل آباد وِلو!
- مشهدیا (خودمم جزء جامعه مشهدی حساب میشم :) کلا بد رانندگی میکنن، به راهنما اعتقادی ندارن و محله های پایین شهر خیلی بددهنن.
- دانشگاه فردوسی خیلی جای خوبی واقع شده، از همه طرف و هر جای شهر دسترسی دارین بهش، هم ایستگاه مترو و هم اتوبوس.
- تا جایی که میدونم بزرگ ترین دانشگاه ایرانه.
- مشهد آب و هوای ثابتی نداره کلا : زمستونا اونقدر سرد میشه که بعضی سالها مثل دو سال پیش میرسه به منفی 20 درجه!!! تابستوناهم که اونقدر گرم میشه گاهی اوقات میرسه به بالای 50 درجه!!! میبینین هوا صافه، چله تابستون یهو بارون میگیره!

دیگه همینا، چیزی خاطرم اومد مینویسم.

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
پستم رو انتقال میدم اینجا
نقاط ضعف تبریز :
1) مردم خیلی رُک رفتار میکنن
2) مترو مسیر های کمی رو کاور میکنه (البته اسنپ و خط واحد برخلاف بقیه کلانشهر ها ارزونه)
3) جا برای تفریح کم داره متاسفانه
4) هوا تو بیشتر مواقع سال سرده و اگه مناطق گرمسیر زندگی میکنید یکم سخته که به هوای اینجا عادت کنید
5) دانشگاه مدنی و صنعتی خیلی از شهر دورن و باید ماشین داشته باشید ولی خود دانشگاه تبریز جاش خیلی خوبه و اگه اشتباه نکنم دومین دانشگاه بزرگ ایرانه
6) تو بعضی از جاهای شهر ترافیک خیلی اذیت کنندس ولی فک نکنم تو روند زندگی دانشجو تاثیری داشته باشه

نقاط قوت تبریز :
1) دانشگاهش (چه صنعتی چه اونیکی) از سطح بالایی برخوردارن
2) تو شهر امکانات خیلی زیادی هست
3) آلودگی هوا خیلیییی کمه نسبت به اصفهان و تهران (تابستونا که مطلقا نیست زمستونا هم نهایتا مدارس ۲ ۳ روز تعطیل میشه)
4) مخارج زندگی نسبت به بقیه کلانشهرا کمتره (خوراک و بقیه چیزا)
5) خوابگاه ها به خصوص خوابگاه دخترانه (تلاش) واقعا فوق‌العادس
6) به خاطر مسائل مذهبی مثل حجاب به کسی تو شهر گیر داده نمیشه من تو این چند سال ندیدم کسیو گشت ارشاد بگیره با اینکه ۹۰ درصد خانما بدون حجابن (کردستان هم این شکلیه ، میشه گفت مامورا جرئت نمیکنن گیر بدن مردم میریزن سرشون)
7) امنیت برقراره و جرم جنایت نمیگم نیست ولی خیلی کمه

حالا اینا باشه شاید بعدا یچیزایی هم اضافه کردم
آهان یچیز دیگه
تبریز امکانات درمانی و پزشکی فوق العاده بالایی داره
حتی از جمهوری آذربایجان یا شهرای مرزی ترکیه برا دکتر میان تبریز

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
ارومیه زیاد رفتم و آشناییت دارم اونو هم میگم

معایب ارومیه :
1) به عنوان یه مرکز استان شهر کوچیکیه و امکانات شهری زیادی نداره
2) مترو نداره ، ینی باید اکثرا از اسنپ استفاده کنید (قیمتاش مناسبه)
3) خود دانشگاه ارومیه بیرون از شهره تو جاده سرو عه و ممکنه اسنپ اونجا رو نگیره و مشکل بزرگی هست متاسفانه
4) جا برای تفریح نداره ، نهایتا بتونی بری طبیعت
5) چند نفر از دانشجو های دانشگاه ارومیه میگفتن که ظرفیت خوابگاه خیلی کمه و خیلیا مجبور میشن بیرون خوابگاه بگیرن

مزایای ارومیه:
1) مردم شهر به شدت خون گرم و مهربون هستن
2) نسبت به تبریز یا اردبیل آب و هوای ملایم تری داره هواش خشن نیست ، سرده ها ولی خب قابل تحمله
3) از آلودگی هوا هم خبری نیست
4) ترافیک خیلی کمتر از بقیه شهرای بزرگه
5) طبق گفته دانشجوها کتابخونه آنلاین داره ، کتاب رو رزرو میکنی میری حضوری تحویل میگیری

من اگر بحث انتخاب رشتم اوکی باشه احتمال زیاد ارومیه رو بزنم برای دانشگاه

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
یه مشورت:
بین صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد کدوم انتخاب بهتری میتونه باشه؟
* قاعدتا سطح علمی صنعتی اصفهان بالاتره اما آیا این برتری به اندازه ای هست که شهر خودمو رها کنم برم اصفهان یا نه؟

sombrero04

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
ارومیه زیاد رفتم و آشناییت دارم اونو هم میگم

معایب ارومیه :
1) به عنوان یه مرکز استان شهر کوچیکیه و امکانات شهری زیادی نداره
2) مترو نداره ، ینی باید اکثرا از اسنپ استفاده کنید (قیمتاش مناسبه)
3) خود دانشگاه ارومیه بیرون از شهره تو جاده سرو عه و ممکنه اسنپ اونجا رو نگیره و مشکل بزرگی هست متاسفانه
4) جا برای تفریح نداره ، نهایتا بتونی بری طبیعت
5) چند نفر از دانشجو های دانشگاه ارومیه میگفتن که ظرفیت خوابگاه خیلی کمه و خیلیا مجبور میشن بیرون خوابگاه بگیرن

مزایای ارومیه:
1) مردم شهر به شدت خون گرم و مهربون هستن
2) نسبت به تبریز یا اردبیل آب و هوای ملایم تری داره هواش خشن نیست ، سرده ها ولی خب قابل تحمله
3) از آلودگی هوا هم خبری نیست
4) ترافیک خیلی کمتر از بقیه شهرای بزرگه
5) طبق گفته دانشجوها کتابخونه آنلاین داره ، کتاب رو رزرو میکنی میری حضوری تحویل میگیری

من اگر بحث انتخاب رشتم اوکی باشه احتمال زیاد ارومیه رو بزنم برای دانشگاه
داداش دومین شهر پرترافیک کشوره، یه چی بگو بگنجه خداوکیلی :/

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404

sombrero04

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
داداش دومین شهر پرترافیک کشوره، یه چی بگو بگنجه خداوکیلی :/
اخیرا در ساعات خاصی در بعضی مناطق شهر بسیار شدید و زیاد شده. ولی شهر‌ کوچیکه نسبتا و ترافیک معضلی برای دانشجوها نیست.

بنظرم مشکل اصلی دانشگاه ارومیه خوابگاه باشه. خوابگاه دانشگاه هرچند که ممکنه امکانات مناسبی داشته باشه ولی خب چون از شهر فاصله داره ممکنه مشکل رفت و آمد داشته باشه. اسنپ هم دانشگاه رو میگیره! و قیمت اسنپ از شهر تا دانشگاه حدود ۵۰ تا ۸۰ تومنه (جدیدن نرفتم ولی همینه بنظرم)

sombrero04

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
اخیرا در ساعات خاصی در بعضی مناطق شهر بسیار شدید و زیاد شده. ولی شهر‌ کوچیکه نسبتا و ترافیک معضلی برای دانشجوها نیست.

بنظرم مشکل اصلی دانشگاه ارومیه خوابگاه باشه. خوابگاه دانشگاه هرچند که ممکنه امکانات مناسبی داشته باشه ولی خب چون از شهر فاصله داره ممکنه مشکل رفت و آمد داشته باشه. اسنپ هم دانشگاه رو میگیره! و قیمت اسنپ از شهر تا دانشگاه حدود ۵۰ تا ۸۰ تومنه (جدیدن نرفتم ولی همینه بنظرم)
اطلاعی در مورد اسنپ ارومیه ندارم، چون با ماشین شخصی رفتم، ممنون از اطلاع رسانی.
اما ۵۰ تومن فکر میکنم زیاد باشه برای دانشجو، با این اوصاف ماهانه حداقل چیزی حدود ۲/۸ تا ۳ تومن باید برای کرایه بدن. اگه اشتباه متوجه شدم ممنون میشم اصلاح کنید.

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اطلاعی در مورد اسنپ ارومیه ندارم، چون با ماشین شخصی رفتم، ممنون از اطلاع رسانی.
اما ۵۰ تومن فکر میکنم زیاد باشه برای دانشجو، با این اوصاف ماهانه حداقل چیزی حدود ۲/۸ تا ۳ تومن باید برای کرایه بدن. اگه اشتباه متوجه شدم ممنون میشم اصلاح کنید.
از مدرس (مدرس که نه، یکم اونورتر سر رازی) به دانشگاه سرویس هست و برعکس. بعضی سرویسا رایگانه بقیه هم قیمتش کمه

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404

مشکل کمبود خوابگاه رو همه دانشجو ها میگن

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
درمورد شیراز خوابگاه هاش و مسیر هاش قیمت کلی شهر و.... هم اگه میدونید بگید

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
https://www.google.com/amp/s/www.iribnews.ir/fa/amp/news/3671245

منم رفتم، ترافیک دیدم، چه کنیم حالا؟ :‌))
این آمار عمرا نمیتونه درست باشه
مگه ارومیه چقدر جمعیت داره
از لحاظ تعداد ماشین ها هم حساب کنی ارومیه کلا یدونه شماره پلاک داره اونم تموم نکرده
به هیچ وجه درست نیست

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این آمار عمرا نمیتونه درست باشه
مگه ارومیه چقدر جمعیت داره
از لحاظ تعداد ماشین ها هم حساب کنی ارومیه کلا یدونه شماره پلاک داره اونم تموم نکرده
به هیچ وجه درست نیست
اورمیه تا ده سال پیش بیشترین سرانه ماشین نسبت به جمعیت رو داشته! نمیگم آمار درسته یا غلط ولی در کل در چند سال اخیر ترافیک خیلی زیاد شده

نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
درمورد شیراز خوابگاه هاش و مسیر هاش قیمت کلی شهر و.... هم اگه میدونید بگید
دانشگاه شیراز فضای دانشگاهی بزرگی داره که دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها هستند و سرویس داره. جزئیاتش رو نمی‌دونم.
ولی دانشگاه علوم‌ پزشکی دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها معمولاً پراکنده‌ان توی سطح شهر، دانشکده‌ی توانبخشی و بهداشت رو هم اخیراً منتقل کردن به پردیسی که خارج از شیراز، نزدیک شهر صدرا داره ساخته می‌شه. خوابگاه احمدبن موسی، که معمولا دو ترم اول پسرها رو می‌فرستند هم خارج از شهره. ترم‌های بعد هم خوابگاه‌های داخل محوطه‌ی دانشگاه شیراز هست.
شیراز یک خط مترو داره فقط. ( خط ۲ هنوز کامل بهره‌برداری نشده و تا نصف روز هست.) مترو به دانشکده‌های پزشکی، دندون‌پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و تغذیه نزدیکه. از حدود یکی-دو دقیقه تا بیست دقیقه پیاده‌روی.
با خط‌های اتوبوس هم تقریبا به بیشتر مسیرها دسترسی هست.
اسنپ، فست‌فود و .. هم در قیاس با تهران قیمت مناسب‌تری داره. در عین حال نسبت به شهرهای کوچک‌تر، خب گرون‌تره.

بالا