سمپادی برای ایران یا....

• شروع کننده موضوع hany
  • تاریخ شروع

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر
پاسخ : سمپادی برای ایران یا....

به نقل از Eternal.frz :
...مرکز ما بیشترشون دارن میرن خارج از کشور...بحث اینکه بهشون بها نمی دن و امکانات نیست و...درست! ولی خب ما تو سمپادیم که کشورمونو بسازیم یا.....؟؟؟؟؟!!!

بحث بسیار جالبی رو شروع کردید؛ که خیلی هم جای بحث داره؛ اما یه سوال! اگه به یه مهندس کشاورزی توی دانشگاه، روش نگهداری و توسعه ی جنگل های مرطوب رو آموزش بدند و بعد از فارق التحصیل شدنش به شهر خودش برگرده و با یه بیابونی مواجه بشه که نه جنگل داره و نه مرطوب هست، تکلیف این آقای مهندس چی می شه؟ یا مثلا اگه به مهندس مکانیک ما تعمیر تراکتور رو آموزش بدند و زمان بازگشت ، فقط با اتومبیل مواجه بشه، باید چی کار کنه؟ طبیعتا مهندس کشاورزی ما می ره جایی که جنگل مرطوب باشه؛ و مهندس مکانیک ما به سوی منطقه ای تراکتور خیز می شتابد!
مسئله ی اصلی این است که علمی که ما می آموزیم بر اساس نیاز های جامعه ی غرب طراحی شده و نه جامعه جهان سومی ما! به عبارتی شریف شعبه ای بزرگ برای کمبریج شده! دانشجوی ما چگونه خدمت کردن به جامعه ی غربی را می آموزد و مجبور می شود سفر کند به دور دست ها!

یه سوال دیگه! یکی به من بگه نیوتن در چه قرنی زندگی می کرده و بوعلی سینا در چه قرنی؟

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

وقتی اینجا برای آدم ارزش قائل نیستن چجوری توقع دارین آدمی که میتونه بره همینجا بمونه؟!

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
یه بار دفترچه سوالات آزمونشو ورق زدم!
رشته دانشگاه
هنوز به کسی نگفتم!خیلی خیلی سکرته...

من اگه باشم میرم و بعد از تحصیلات عالیه بر میگردم تا کشور و شخم بزنم.از بیخ و بن

یعنی میشه...........

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از golpesar :
یعنی میشه..........
تا موقعی که بعضیا هستن نه!

Sadaf94

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی دارم می خونم !!!

این تاپیک تکراریه ها!

NALAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه 2 المپیاد ریاضی سال سوم راهنمایی استانی
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

ببین وقتی به کسی بها داده نشه واسش بودجه در نظر گرفته نشه مسلما اونم نمی تونه
اطلاعات خودش رو به کار بگیره و واسه کشورش مفید باشه
به جز این که افسرده و سر خورده بشه و همون استعداد هایی که هم داشته از بین بره
ادم با رفتن به خارج از کشور با اینکه نمی تونه واسه کشورش کاری بکنه اما حد اقل خودشو نجات میده

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از ŇĬĹÕÖFǺŖ :
ببین وقتی به کسی بها داده نشه واسش بودجه در نظر گرفته نشه مسلما اونم نمی تونه
اطلاعات خودش رو به کار بگیره و واسه کشورش مفید باشه
به جز این که افسرده و سر خورده بشه و همون استعداد هایی که هم داشته از بین بره
ادم با رفتن به خارج از کشور با اینکه نمی تونه واسه کشورش کاری بکنه اما حد اقل خودشو نجات میده
دقیقن نظر منم همینه!

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

مگه غربی ها دیوونه اند که شما برید و از امکاناتشون استفاده کنید و بعد برگردید به مردم خودتون خدمت کنید ؟؟!!
همونقدر که درس میخونید باید کار کنید براشون
مطمئنم وقتی برید اونجا برپشتنی در کار نیست مث خیلی های دیگه
چرا اینقد کلیشه ای حرف میزنید
واقعیت رو ببینید
همه رفتن و برنگشتن
من که ترجیح میدم همین جا بمونم

mahta_H

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
دانشگاه
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فائزه موحدیان فر :
مگه غربی ها دیوونه اند که شما برید و از امکاناتشون استفاده کنید و بعد برگردید به مردم خودتون خدمت کنید ؟؟!!
همونقدر که درس میخونید باید کار کنید براشون
مطمئنم وقتی برید اونجا برگشتنی در کار نیست مث خیلی های دیگه
واقعیت رو ببینید
همه رفتن و برنگشتن
راست میگه باید به مدت 4 سال اون جا کار کنید که من مطمئنم بعد 4 سال کسی خول و چل نیست برگرده ایران !

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به هر حال وطن را باید ساخت.پول تنها چیزی است که بی ارزش است.وطن یعنی هویت.من هویتم رو از دست ندادم.من این جا روزی اخر از ستیغ کوه...آه که چه فراموش شده ای ایران در دل فرزندان فراموشکارت.ما به چه می اندیشیم.لذت ؟خوشبخی ؟آزادی؟من با تو تمام این ها را دارم.من برای تو می مانم.تو هم برای من بمان.
ما با هم جهانی را خواهیم ساخت عاری از بدی.من به اندازه ی تو بزرگ خواهم شد.و بزرگی ام را فراموشکاران نخواهند فهمید!
بدا به حال شاه گدایان ،بدا به حال امیران
بدا به حال شما یان هیشه تنهایان
همیشگی ویران
همیشه بی ایران
همیشه در نهایت مرگ و همیشه در پایان
بدا به حال
خانه فروشان و شب دلان و آینه دزدان
بدا به حال کلاغان...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

ترجیه میدم یه جا باشم که شاید برای چند نفر که حتی ایرانی نباشن مفید باشم تا اینکه تو ایران باشم و کلآ بی مصرف باشم

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

به نقل از محمد :
بحث بسیار جالبی رو شروع کردید؛ که خیلی هم جای بحث داره؛ اما یه سوال! اگه به یه مهندس کشاورزی توی دانشگاه، روش نگهداری و توسعه ی جنگل های مرطوب رو آموزش بدند و بعد از فارق التحصیل شدنش به شهر خودش برگرده و با یه بیابونی مواجه بشه که نه جنگل داره و نه مرطوب هست، تکلیف این آقای مهندس چی می شه؟ یا مثلا اگه به مهندس مکانیک ما تعمیر تراکتور رو آموزش بدند و زمان بازگشت ، فقط با اتومبیل مواجه بشه، باید چی کار کنه؟ طبیعتا مهندس کشاورزی ما می ره جایی که جنگل مرطوب باشه؛ و مهندس مکانیک ما به سوی منطقه ای تراکتور خیز می شتابد!
مسئله ی اصلی این است که علمی که ما می آموزیم بر اساس نیاز های جامعه ی غرب طراحی شده و نه جامعه جهان سومی ما! به عبارتی شریف شعبه ای بزرگ برای کمبریج شده! دانشجوی ما چگونه خدمت کردن به جامعه ی غربی را می آموزد و مجبور می شود سفر کند به دور دست ها!

حرفات منطقیه! ولی حرف من اینه که ماها که می تونیم! بریم تو رشته هایی ادامه تحصیل بدیم که کشورمون بهش نیاز داره نه این که اصلا فضاش تو ایران وجود نداره!راجع به شریفم آره دقیقا جو شریف اینطوریه بیشتره اونایی که من می شناسم و قصد رفتن دارن دانشجوی شریفن...مخصوصا برق من واقعا نمی فهمم هرکی تو المپیادهای خفن طلا جهانی میاره میره شریف برق می خونه بعدشم .....
عادلانه نیست...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوشم میاد همه میخوان بپرن..

golpesar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
مدال المپیاد
یه بار دفترچه سوالات آزمونشو ورق زدم!
رشته دانشگاه
هنوز به کسی نگفتم!خیلی خیلی سکرته...

اره دیگه.

هزار جور تحصیل کرده میخوان خارجی ها.
وقتی یه ورزشکار که هیچی بارش نیس داره ده ها برابر تحصیل کرده ها پول در میاره و بهش بها میدن چه دلیلی داره که من بهشون بها بدم و ازشون حمایت کنم؟

پس وقتی درسمو تموم کردم به فرار فکر میکنم.!.!.!.!

نسیم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی از هر نوعش.

به نقل از مهراب عمرانی :
خوب حق دارن...

جدا اینجا موندن احمقانست...چون تلف میشن...

آخه ما کی میخوایم بفهمیم که همه ی انسانا در یه سطحن؟ اینجا و اونجا نداره...بشه به بشر خدمت کرد در اولویته...
همه ی انسان ها در یه سطحن ؟؟؟؟ کی گفته آدمایی که تو یه جامعه ی جهان اولی زندگی می کنن با آدمای بدبخت یه جامعه ی جهان سومی تو یه سطحن ؟ آیا هر دو شون به یه اندازه "نیاز" دارن ؟؟؟

نسیم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی از هر نوعش.

به نقل از محمد :

یه سوال دیگه! یکی به من بگه نیوتن در چه قرنی زندگی می کرده و بوعلی سینا در چه قرنی؟

چند درصد رشته هایی که می خونیم تو جامعه ی خودمون کاربرد ندارن ؟؟؟ رشته های متداولی که داره تو ایران تدریس می شه اکثرن کاربرد دارن تو همین ایرانش حتی . مثلا برق که این همه می تونه تو جامعه به کار بیاد ، هر سال کلی دانشجو تو این رشته برای همیشه از کشور می رن . آیا دلیل اونها واقعن اینه که این رشته تو ایران کاربرد نداره ؟؟؟؟ نه ! من مطمئنم به خاطر موقعیت شغلی و مالیشون می رن !
حساب کسایی که می رن ادامه تحصیل و بر می گردن واقع جداست ! من این آدما رو ستایش می کنم .

پارميس

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان كرج
شهر
كرج

حتي اگه بعد از درس خوندن مجبور بشي چند سال اون جا كار كني بازم ميتوني به كشوت خدمت كني.
لازمه ي خدمت به وطن ، زندگي كردن توش نيست.
تازه اگه عاشق وطن باشي حتما برمي گردي.

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

این که برگردی خب جداست
الان بحث سر رفتن هست نه برگشتن
ولی از کجا مطمئنی که اگه بری برمیگردی
اینقد عاشق وطن ها بودن که رفتن و واقعا نتونستن برگردن خواستن ولی نشده

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

به نقل از parmiss :
حتي اگه بعد از درس خوندن مجبور بشي چند سال اون جا كار كني بازم ميتوني به كشوت خدمت كني.
لازمه ي خدمت به وطن ، زندگي كردن توش نيست.
تازه اگه عاشق وطن باشي حتما برمي گردي.

قبول کن احتمال برنگشتن از برگشتن بیشتره...عشق به وطن و..فقط در حد یه شعاره...یه شعار جهان سومی....

بالا