• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه کتابی مفیده؟

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : چه کتابی مفیده؟

آقا تا پاتونو تو پیش نذاشتید دور آبی قلمچی و گاج سفیدو خط بکشید،اینا برای کساییه که می خوان تست های کنکورو ببینن!تقریبا همشونو که به اونا مربوطه!شما فعلا باید تشریحی کار کنید!عمومی که کلاس درس معلم بسه ،اختصاصی مبتکران ،الگو،خوشخوان ،اینا کتاب های خوبی دارن ،خواستید بخرید

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

شیمی:مبتکران(بی نظیره)
فیزیک:خوشخوان

sayra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

سلام کسی میدونه برای اموزش هندسه چه کتابی مناسبه؟

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

آبی فاطمی برای دوم کتاب خوبیه

• لایک
امتیازات: sayra

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من به عنوان کسی که دانشجوی انصرافی دامپزشکی و می خواد پزشکی بخونه میگن صد در صد خیلی سبز و دیگر هیچ. چون بار اولی که کنکور دادم با گربه زیست 56% زدم

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از gensis :
من به عنوان کسی که دانشجوی انصرافی دامپزشکی و می خواد پزشکی بخونه میگن صد در صد خیلی سبز و دیگر هیچ. چون بار اولی که کنکور دادم با گربه زیست 56% زدم

گربه خیلی آسونه! خیلی سبز غلط غولوط و چرت و پرت زیاد داره. (بچه ها اونایی که داشتن حاضر بودن یه چیزی دستی بدن کتاب رو رد کنن بره)
من همگامان رو شدیداََ پیشنهاد می کنم.

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

من تقريبا هر چي كتاب زيست توي بازار بود رو داشتم و خوندم!
پيشنهاد من اينه:
اول سبز(چون همه مي خوننش و نكته هاي جالبي داره!البته پيش ٢ اش يكم ناجوره!)
دوم همگامان(تاليفي هاشم خوبه اما تستاي كنكور رو داره كه خيلي مهمه روش مسلط باشين!)
سوم فقط و فقط بانك سوالات تخته سياه(من خودم ٣٠ روز مونده بود به كنكورم با هزار بدبختي پيداش كردم و كلشو تا كنكور زدم و يكسري نكاتي داشت كه بعد n بار خوندن كتاب درسي بهشون توجه نكرده بودم!پيشنهادمم اينكه براي بعد عيد و جمع بندي نكته ها ،بخونينش!)

*چكيده زيست شناسي تخته سياه واقعا عاليه!مخصوصا براي دوران جمع بندي!
*٨٠٠٠ فقط سومش خوبه!دومش واقعا ضعيفه!
*خانه زيست شناسي هم بدك نيست اگه ديگه خيلي وقت اضاف اوردين و كتاب كم نگاش كنين ضرر نداره!

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

قبلا کتاب های خیلی سبز خوب بودن ولی من که امسال هم کنکور دادم هیچ[size=8pt]نتیجه ای نگرفتم....بخاطر همین ماه ها این کتابا خاک خورد و من فقط به کتاب درسی و سوال های جمع اوری شده ی معلم کلاس خصوصیم اکتفا کردم[/size]

• لایک
امتیازات: ghezi

gensis

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
رشته دانشگاه
دامپزشکی

این کتبایی که معرفی میکنم واسه کسایی خوبه که وقت زیاد دارن یا سرعتشون توی تست زدن زیاده البته واسه تجربیا:
اصولا واسه رتبه خوب آوردن باید زیاد تست زد
1. شیمی: شیمی آموزشی کتاب مبتکران، اول میخونی بعد از دور دوم میری سراغ کتاب تستیش، تستاش میزنی برای بار سوم کتاب آموزشیش میخونی و بعد کتاب تستیش میزنی تا اینجا کنکور 80% میزنی اون 20% به خاطر اینه که سوالات صرفا حفظی از متن کتاب میدن که حتی دکترای شیمی هم نمیتونه حلش کنه واسه رفع این مشکل میری کتاب شیمی جامع گاج سفید میخری که واسه خط به خط کتاب سوال طرح کرده
2. زیست : زیست خیلی سبز با دقت تموم واسه هر فصل 3بار میزنی و بعد از تموم کردن کتابا میری کتاب تست تخته سیاه (اسم کتاب تانک) میخری تستای این واسه مرور مطالب میزنی( به گفته مولف این کتاب با خوندنش زیست 100 میزنی) واسه ژنتیک مندلی کتاب کم حجم تخته سیاه و واسه ژنتیک جمعیت کتاب ژنتیک جمعیت خیلی سبز میخونی
الان ساعت 2:30 بامداد دیگه خوابم میاد بقیه درسارو بعدا میگم

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

بچه ها برا دوم ریاضیم کتاب معرفی میکنین ؟
شیمی و فیزیکو ریاضی . برا هندسه که نمیخواد کمک آموزشی یا میخواد ؟

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از EnGiNeEr AvA :
بچه ها برا دوم ریاضیم کتاب معرفی میکنین ؟
شیمی و فیزیکو ریاضی . برا هندسه که نمیخواد کمک آموزشی یا میخواد ؟

شیمی: اگه میخوای همرنگ جماعت شی باید مبتکران رو بخونی! ولی واقعیت اینه که مبتکران 70% کمکت میکنه! میخوای تو شیمی شاخ :D به حساب بیای الگو و گاج (چاپ جدید) رو بخون و تستاشو بزن!

فیزیک: در حد سال دوم آموزش مبتکران یا الگو کتابای خوبین! نیازتو برطرف میکنن! واسه تستم چون دینامیک و سینماتیک تو پیش تکرار میشه خیلی کتابا تستای این 2 فصل رو گذاشتن واسه پیش! اگرچه خود مبتکران تهش تست داره ولی به نظرم "مرآت" تستای به نسبت خوبی داشت! (چون معلممون گیر داده بود به این کتاب و خودمم تستاشو زدم میگم)
(اگه میخوای اینجا هم شاخ به حساب بیای این فصل هارو تا جایی که مربوطه {مسائلی که به مشتق نیاز نیست و یا مبحث تکانه} از کتاب آموزشی پیش دانشگاهی بخون)

هندسه:
اتفاقا" به نظرم اگه هندسه رو همین دوم خوب بخونی و دیگه پیش زیاد واسش وقت نذاری بهتره!
آخه تستای هندسه وقت گیره و پیش دانشگاهی خیلی باید واسه زدن تستا وقت بذاری!
واسه هندسه هم کتاب گاج خوبه! هم هندسه الگو‍! ولی خب گاج به نسبت مفصل تره!

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

به نقل از Ernst :
شیمی: اگه میخوای همرنگ جماعت شی باید مبتکران رو بخونی! ولی واقعیت اینه که مبتکران 70% کمکت میکنه! میخوای تو شیمی شاخ :D به حساب بیای الگو و گاج (چاپ جدید) رو بخون و تستاشو بزن!

فیزیک: در حد سال دوم آموزش مبتکران یا الگو کتابای خوبین! نیازتو برطرف میکنن! واسه تستم چون دینامیک و سینماتیک تو پیش تکرار میشه خیلی کتابا تستای این 2 فصل رو گذاشتن واسه پیش! اگرچه خود مبتکران تهش تست داره ولی به نظرم "مرآت" تستای به نسبت خوبی داشت! (چون معلممون گیر داده بود به این کتاب و خودمم تستاشو زدم میگم)
(اگه میخوای اینجا هم شاخ به حساب بیای این فصل هارو تا جایی که مربوطه {مسائلی که به مشتق نیاز نیست و یا مبحث تکانه} از کتاب آموزشی پیش دانشگاهی بخون)

هندسه:
اتفاقا" به نظرم اگه هندسه رو همین دوم خوب بخونی و دیگه پیش زیاد واسش وقت نذاری بهتره!
آخه تستای هندسه وقت گیره و پیش دانشگاهی خیلی باید واسه زدن تستا وقت بذاری!
واسه هندسه هم کتاب گاج خوبه! هم هندسه الگو‍! ولی خب گاج به نسبت مفصل تره!
هر کدوم از این گاجا رنگین کمانن دیگه !؟ برا هرکدوم حتما یه رنگه !
ممنون از راهنماییت :)

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از EnGiNeEr AvA :
ممنون از راهنماییت :)

ببین ،تست های کنکور دو دستن توی هندسه ی پایه !تست های غالبی و آسون ،2:تست های سخت و ایده دار
غالبی ها صرفا یه مساله یا نکته یا رابطه ی هندسی رو می خواد ازت بپرسه که تو کتاب درسی یا آزمون های قبلی اومده،می خواد ببینه بلدی یا نه !
ولی تست های سخت ایده دارن و نیاز یه فکر دارن ،مبتکرانه ترن !
تست آسونو که همه بلدن بزنن ،تست های سخت اختلاف اندازن ،ولی تست های سخت کتاب گاج اصلا کنکوری نیستن ،خیلی محاسباتین ،ایده های حلشون هم ایده های محاسبن ،در موارد دیگه هم نکته شون اصلا نکته ی کنکور نیست !
برای هندسه یلاد گرفتن نباید تست زد !شما باید مساله حل کنید ،تشریحی !تا دید بگیرید ،برای تست زدن تو سال پیش وقت زیاده ،من خودم از 2 مهر رفتم پیش ،توی هر درسم رسیدم 2 تا کتاب حداقل بزنم
راستی برای تست خوشخوان خوبه !تست های سال های قبلرو هم باید بزنید

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

به نقل از حامد مهدوی :
ببین ،تست های کنکور دو دستن توی هندسه ی پایه !تست های غالبی و آسون ،2:تست های سخت و ایده دار
غالبی ها صرفا یه مساله یا نکته یا رابطه ی هندسی رو می خواد ازت بپرسه که تو کتاب درسی یا آزمون های قبلی اومده،می خواد ببینه بلدی یا نه !
ولی تست های سخت ایده دارن و نیاز یه فکر دارن ،مبتکرانه ترن !
تست آسونو که همه بلدن بزنن ،تست های سخت اختلاف اندازن ،ولی تست های سخت کتاب گاج اصلا کنکوری نیستن ،خیلی محاسباتین ،ایده های حلشون هم ایده های محاسبن ،در موارد دیگه هم نکته شون اصلا نکته ی کنکور نیست !
برای هندسه یلاد گرفتن نباید تست زد !شما باید مساله حل کنید ،تشریحی !تا دید بگیرید ،برای تست زدن تو سال پیش وقت زیاده ،من خودم از 2 مهر رفتم پیش ،توی هر درسم رسیدم 2 تا کتاب حداقل بزنم
راستی برای تست خوشخوان خوبه !تست های سال های قبلرو هم باید بزنید
من خیلی زیاد هندسه رو دوست دارم خصوصا برا المپیادم خیلی حل کردم(هندسه مسطحه)هندسه 1 کتاب درسیشو هم دیدم من. بغیر از هندسه فضاییش که فصل آخره بقیه رو بلدم کامل .
من فقط یه سوال دارم اونم این که این کتابایی که معرفی شد کنکور محورن دیگه ؟

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

برای تمرین تشریحی آبی فاطمی !مبتکران هم خوبه !یه سری فصل خارج از سرفصل های کتاب درسی داره اونا رو نخونید ،یه سری تمریناش تکراریه اگه تو راهنمایی مبتکران کار کردید
تست هم خوشخوان خوبه !بعد گاج سفید ،سوال به درد نخور توش زیاده ،ولی در کل بد نیس
هندسه فضایی دوم در حد چند تا فرموله ،چیزی نداره

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

به نقل از حامد مهدوی :
برای تمرین تشریحی آبی فاطمی !مبتکران هم خوبه !یه سری فصل خارج از سرفصل های کتاب درسی داره اونا رو نخونید ،یه سری تمریناش تکراریه اگه تو راهنمایی مبتکران کار کردید
تست هم خوشخوان خوبه !بعد گاج سفید ،سوال به درد نخور توش زیاده ،ولی در کل بد نیس
هندسه فضایی دوم در حد چند تا فرموله ،چیزی نداره
تو راهنمایی انواع مبتکران کار کردم ! خیالتون تخت !
برا ما امسال گاج سفید + خیلی سبزو گفتن . این خیلی سبزم خوبه نه ؟
ممنون از راهنماییتون.

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

چنین کتابی به ما معرفی نشد !
همون خوشخوان کتاب خوبیه !و کافیه !ولی خب نمی دونم چرا خیلیا دوست دارن کلکسیون کتاب جمع کنن

ghased

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
کامپیوتر-ریاضی-شیمی

به نقل از حامد مهدوی :
چنین کتابی به ما معرفی نشد !
همون خوشخوان کتاب خوبیه !و کافیه !ولی خب نمی دونم چرا خیلیا دوست دارن کلکسیون کتاب جمع کنن
اتفاقا من کاملا با این کلکسیون مخالفم . وقتی کتابیو جلوم میبینم که کاملا سفیده حرص میخورم و افسوس میخورم که چرا الکی خریدمش . من دنبال بهترینم که فایده هم برام داشته باشه .
خوشخوانو میخرم ! :D

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

*البته من رشته ام تجربیه و شاید تا این حد برام هندسه حیاتی نبوده باشه!
ولی خب واقعیت اینه که هندسه مثل شیمی یا فیزیک نیست که عینا" در همون اسلوب که شما تستاشو زدین سوال مطرح بشه!
تستای هندسه صرفا" این جنبه رو داره که شما ذهنتون رو گرم کنید و و قواعد کلی رو تو تست پیاده کنید!
حالا اینکه چی بزنیم زیاد مهم نیست!
اگرم من گفتم گاج یا الگو چون سطح سوالاتش به کنکور سراسری نزدیکتره و استاندارد تره!
خوشخوان رو من در حد یه نگاه گذرا دیدم!چون شاید در حد هندسه 1 یه خورده المپیاد رو با کنکور قاطی کرده باشه! ولی در هر صورت کتاب خوبی بوده! اینکه نسبت به اون دوتا ارجح هست یا نه پای اونا که خوندن.

به نقل از EnGiNeEr AvA :

شیمی که کتاب میکرو طبقه بندی!نسل جدید کتاب های گاج!خاکستری!
هندسه هم که همون قدیمی و سفید!

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

کتاب گاج به هیچ وجه سبک هندسش سبک سراسری نیست !درسته که هندسه حفظی نیس ،ولی کتاب گاج فاز سوالاش با فاز سراسری یکی نیس ،باید هندسه کار کرده باشی تا بفهمی !کتاب گاج صرفا یه سری سوال از روی کتاب المپیاد های بلژیک کپ زده !این سبک سوالات هندسه کلا تو مسابقات معتبر ریاضی هم منسوخن ،مشابهشون توی کنکور هم نیومده در این چند سال اخیر

بالا