• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب شغل

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

death

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 شیراز
شهر
شیراز
به نظر شما کدوم شغل پول خوبی توشه؟
من فکر می کنم درامد تجربی خیلی زیاده به خاطره همین می خوام جراح پلاستیک بشم ؟؟
نظر شما چیه؟

ویرایش : پست مال ه 2 سال پیش ه :)) الان رشتم ریاضیه ملت :-" بچه بودیم ، احمق بودیم :))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : انتخاب شغل

بازار ایران قابل پیش‌بینی نیست. یهو دیدی مهندسی هوافضا رفت بالا و بهترین شغل شد تو ایران !

اما اون چیزی که مشخصه اینه که رشته های پزشکی خیلی درآمدشون خوبه و خوب خواهد ماند. به شرط تخصص البته.

بهترین حالت اینه که یک استاد دانشگاه بشی و هفته‌ای یک جراحی داشته باشی. هم فشار کاری کمی داره هم درآمد بالایی و هم شخصیت اجتماعی معتبر.

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

به نقل از محمد مطهری :
بازار ایران قابل پیش‌بینی نیست. یهو دیدی مهندسی هوافضا رفت بالا و بهترین شغل شد تو ایران !

اما اون چیزی که مشخصه اینه که رشته های پزشکی خیلی درآمدشون خوبه و خوب خواهد ماند. به شرط تخصص البته.

بهترین حالت اینه که یک استاد دانشگاه بشی و هفته‌ای یک جراحی داشته باشی. هم فشار کاری کمی داره هم درآمد بالایی و هم شخصیت اجتماعی معتبر.
با اینکه پزشکی پولسازه موافقم ، ولی بعضی وقتا آدم فکر میکنه میبینه که تا حداقل 29 یا 30 سالگی باید درس بخونه یه ذره نا امید میشه ! من خودم بیوتکنولوژیست میخوام بشم . هم مفرح هستش ( :D ) هم مطمئناً در چند سال آینده میره رو بورس !

MAAAN

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تهران

اگر قراره تو ایران کار کنی مهندسی های نفت و پتروشیمی درآمد خوبی دارند.
در جهان هم سایت سازمان ملل چندوقت یکبار چیزهایی میگذاره.
ولی دو نوع شغل درآمد خوبی دارند اول شغلی که متقاضی بالا داشته باشه و دوم شغلی که کسی طرفش نمیره.
با توجه به استعدادت هم میتونی به راحتی انتخاب کنی مثلا میتونی فوتبالیست بشی مثل رونالدو پولدار یا مثل یا مثل ..... بدبخت!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

تخصص های پزشکی خوبن، ولی اون مشکلی که TNT گفت هست، یعنی مدت زیاد درس خوندن و این که نمی شه تو زمان درس خوندن کار کرد (به غیر از موقعی که انترن می شی). هم این که هیئت علمی شدن و یا تدریس تو دانشگاه، کار آسونی نیست! چون هرکسی رو نمی ذارن وارد دانشگاه بشه و...!!
اگر هم می خواین مطب داشته باشین، اونم یه سرمایه ای می خواد که شاید واسه هرکسی مقدور نباشه با این وضعیتی که داره پیش می ره...می مونه این که بری تو بیمارستان کار کنی و ...که اونم خوب نیست همچین و باید امید به ترفیع و اینا داشته باشی!
البته این جوری که من گفتم، کلا بازار واسه همه شغل ها بد می شه! ولی لااقل تو شغل های دیگه خلاقیت بیشتری میشه داشت که دستمون رو تا حد زیادی واسه کار کردن باز می کنه.

البته موقعیت اجتماعی پزشک و متخصص هاش رو نمی شه نادیده گرفت...

سيانوباكتري!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد...خونمون...اتاقم...پشت ميز...توي نت و تو كتاب بيولوژي
مدال المپیاد
دوسال ديگه شركت ميكنم المپياد زيست و طلا ميارم:)
دانشگاه
تهران_بعدش آكسفورد!
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي-دندان پزشكي_پزشكي

به نظر من در شغل پول مهم نيست چون پدر و مادرت ساپرتت ميكنن علاقه بهتره! (;

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

اول شما باید ببینین کجا میخواین کار کنین و به اقتضای مکانتون یه رشته دانشگاهی خوب و بعدش هم یه شغل خوب انتخاب کنین

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

ادم تو کاری که مهارت داره میتونه با استفاده از مهارت و تجربش پول خوبی به جیب بزنه (;

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

علاقه حرف اولو میزنه

وقتی به کاری علاقه داری اینقدر توش خلاقیت به خرج میدی که خدا تومن پول هوار میشه رو سرت

فقط یکم تحمل میخواد که ما نداریم

پس همون بهتر از اول شغل پردرآمد گیر بیاریم از گشنگی نمیریم (با اون علاقه ای که گفتم چند برابره یک شغل پر درآمد پول درمیاد)

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

اقا ادم بايد مغزش كار كنه
پزشكي از يه وره مغز كار ميخواد بشيني واسه كنكور بخوني قبول شي مخم داشته باشي
بيزنس يه جور مخ ميخواد شم اقتصادي ميخواد
يكي از يه كاره كوچيك شرو ميكنه پله پله ميره بالا
بايد ادم خودشو بشناسه

B.U.Tgirl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
shiraz
دانشگاه
ehtemalan iran nistam vali malum nist
رشته دانشگاه
daroo sazi

پزشکی‌ فقط اسم در کرده ولی‌ اصلا درامد خوبی نداره :(بهترین شغل از نظر درامدی تجارت (واردات) و تولید هست که بازم واردات بهتره

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یه کسی که یه سوپر مارکت داره و مدرکش دیپلومه خیلی از یه مهندس ببیکار درآمد داره.

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

درآمد خیلی مهمه ولی به نظر من علاقه خیلی مهم تره
تازه شأن اجتماعی هم مهمه
من خودم داروسازی دوست دارم (;
هم علاقه دارم ,هم شأن اجتماعی داره,هم درآمد خوبی داره
تازه میشه خلاقیت هم نشون بدی :O :O :O

حسین کوچک

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایران

اگر کسی به شغلی علاقه مند نباشه، هر چقدر هم که اون شغل پول ساز باشه نمی تونه موفق شه.
در ضمن هیچ شغلی که پول راحت داشته باشه وجود نداره و پول جز با تلاش و مشقت زیاد به دست نمی یاد.

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

من میخوام یا مهندس نفت بشم یا معماری
البته یه مدت میخواستم برم داندان پزشکی
یکم که تحقیق کردم دیدم تا چند وقت دیگه شهر ها از این شغل اشباع میشه
و شاید درآمدش هم خیلی کمتر از مهندسی ها باشه

8226

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان X
شهر
مشهد

تا چند سال دیگه IT میره رو بورس و مهم میشه چون تو عصر تکنولوژی هر دفعه یه اختراع جدید و یه قطعه جدید ساخته میشه و زندگی ها به این سمتا حرکت می کنه جامعه هم به متخصص IT نیاز خواهد داشت اما یه همچین متخصصی به تنهایی نمی تونه موفق باشه مهندسای مکانیک و برق باید ساپرتشون کنن .پس اگه مهندس برق ، مکانیک یا IT بشیم همه دنیا رو هوا می خوانتون البته اگه علاقه هم باشه موقعیت اجتمایی هم که داره (; :)

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نظر من الان عصر کامپیوتر و تکنولوژیه مردم چه بخوان چه نخوان بیشتر نیازاشون با کامپیوتر حل می شه همه چی هر دستگاهی می سازند از برنامه نویسی برای کنترلش استفاده می کنن کارخونه می سازن کاراشو می دن به کامپیوتر می خوان خونه بسازن نرم افزارا کمکشون می کنه هر چی هر کاری
مسلما تو آینده نیاز بیشتر هم می شه من که فکر می کنم برنامه نویسی و هوش مصنوعی خیلی رشته های خوب به درد بخورین

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

نظر منم اینه که پول مهمه اما اگه واقعا شغلتو دوست داشته باشی میتونی خیلی خوب هم ازش پول دربیاری.

و بیشتر افراد موفق اونایین که فقط یک شغل ندارن و در کنار کار اصلیشون یک شغل دیگه هم دارن :)

• لایک
امتیازات: MTHR

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

من فقط یه توضیحی بدم. رشته ی IT که مثال زدین، یا همون فناوری اطلاعات، تو ایران بازار خوبی داره، اسمش هم خیلی خوبه. ولی تو کشورهای پیشرفته دیگه اون قدر کاربردی نداره. نه که نداشته باشه، داره، ولی جای پیشرفت چندانی نداره و اون طور که فکر می کنین، آکادمیک نیست اصلاً!
دوره ی جمع آوری و فناوری اطلاعات گذشته و وارد عصر پردازش اطلاعات شدیم. پس به یه کسی که هوش مصنوعی خونده باشه، بیشتر نیاز میشه. البته تاکید می کنم که هوش مصنوعی رشته ایه که بیشتر آکادمیک ه و کار علمی و پژوهشی انجام میدن، پس کار هر کسی نیست و باید خبره بود تا بشه خوب درآمد داشت. اما آینده ی خیلی خوبی خواهد داشت. ولی IT بیشتر یه رشته ی مدیریتی هست.

برق و مکانیک هم که مثال زدین، بر خلاف چیزی که فکر می کنین، اون قدر موقعیت شغلی خوب و زیادی نداره. اشباع شده به شدت. همیشه نیاز هست، ولی نه اون قدر. لااقل تو ایران. چون ما اون قدری کارخونه نداریم که مثلاً قطعات مختلف تولید کنه که به مهندس مکانیک نیاز زیادی باشه. برق هم همین طور.

هر رشته ای که بریم، میشه خوب درآمد داشت. منتها اولین شرطش اینه که توانایی های خودمون رو خوب بشناسیم تا رشته ای رو انتخاب کنیم که بتونیم توش پیشرفت کنیم. نه مثل اکثریت که میگن هر چی قبول شدیم میریم! یکی از عللی هم که کم پیش میاد کسی تو رشته ی خودش کار کنه، همینه.

Melika_B

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران

به نظر من مهندسی نفت هم شغل پر درآمدیه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا