• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از چه سبک گیمی خوشتون میاد؟

سبک بازی مورد علاقه شما؟(به سه تا گزینه میتونید رای دهید)

• رای‌دهندگان
    110
  • شروع کننده موضوع

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
سلام به تمام دوستان گل بلبل! :D

یه نظر سنجی تا میزان محبوبیت سبک ها مشخص شه. من که به --- و --- و --- رای میدم!

فقط یادتون باشه به سه گزینه میتونید رای بدید.

(گزینه 9 مخصوص محمده!)

درباره این سبک ها هم خواستید بگید توضیح میدم.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : از چه سبکی خوشتون میاد؟

فرق اینا چیه !؟ استراتژیک، نقش آفرینی، شبیه سازی!
آخه من زیاد بازی نمی کنم !

• شروع کننده موضوع

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

به نقل از مـ‌‍‌‌همّد :
فرق اینا چیه !؟ استراتژیک، نقش آفرینی، شبیه سازی!
آخه من زیاد بازی نمی کنم !

فکر کنم این کمی آشنات بکنه:
اکشن(Action) :
بازی های اکشن احتمالا اولین سبک بازی های کامپیوتری و مطمینا وسیع ترین آنهاست. این سبک بازی معمولا به مجموعه ای از بازی ها گفته می شود که شبیه فیلم های اکشن هستند. این سبک از بازی ها با تاکید بر انکه بازیکن باید در جریان بازی عکس العمل به موقعی از خود نشان دهدد مشخص می شود.
ماجرایی(Adventure):
بازی های ماجرایی هم از قدیمی ترین بازی های ساخته شده هستند. این سبک در دهه های 80 و 90 میلادی با ظهور بازی های ماجرایی "نشانه و کلیک" با استقبال روبرو و بعد یک محیط گرافیکی کامل شد. در بازی های ماجرایی "داسنان" نقش برجسته ای دارد.
مشخصه های بازی های ماجرایی:
1-به بازیکن در بازی نقش ویژه ای واگذار می شود که قابل تغییر نیست.
2-2-پیشرفت در بازی به وسیله حل مجموعه ای از انواع معماها صورت می گیرد.
3-معمولا جدال های تن به نت در این سبک بازی وجود ندارد.
استراتژی(Strategy):
بازی های اسراتژی بر زمینه سازی و مدیریت ماهرانه منابع برای به دست آوردن پیروزی متمرکز است و به همین جهت است که آن را در زمره بازی فکری قرار می دهد. این سبک از بازی های صفحه ای استراتژیک الهام گرفته شده است. بخش بزگی از این سبک به بازی های استراتژی جنگی تمایل دارند و بسیار هم بر جنگ متمرکز نیست.
شبیه سازی(Simulaion):
در این سبک از بازی ها تجربه ای مثل پرواز با هواپیما شبیه سازی می شود که برای واقعی کردن آ قوانین فزیک و تمام محدودیت های دنیای واقعی در نظر گرفته می شود. معمولا برای انجام این بازی ها به مطالعه و آموزش اولیه بیشتری نسبت به سایز سبک های بازی ها نیاز هست
ویژگی های این سبک:
1-سعی میشود که بازی از محیط بخصوصی شبیه سازی شوند خواه این محیط واقعی باشد خواه خیالی.
2-اختصاص فضا و مدیریت منابع در روند بازی اهمیت دارد.
3-بازیکن در بازی به جای کنترل شخصیت نهاد ها و منابع متعدد را کنترل می کند.
نقش آفرینی (Role Playing):
این سبک بازی اغلب بازیکن را در محیطی فانتزی یا علمی تخیلی قرار می دهد و نیز روند بازی را به وسیله یک داستان برجسته جلوه می برد که بازیکنان با به عهده گرفتن نقش شخصیت ها و با همکاری دیگر بازیکنان، داستان بازی را خلق می کنند. این بازی ها، اجتماعی تر از بازی های رقابتی اند، و انواع ویژه ها از بازی های نقش آفرینی، شرکت کنندگان را حول یک دسته ی واحد گرد هم می آورند وبه صورت گروهی بازی می شود.
ورزشی (Sport):
در روند بازی، یک ورزش واقعی یا خیالی شبیه سازی می شود مانند فوتبال، تنیس و... که طبق ماهیتی که دارند به صورت یک یا چند نفره بازی می شوند.
تحت شکل (Platform):
اغلب بازی های این سبک وابسته به شخصیت های کارتونی هستند. در این سبک به بازیکن تعداد یا مقداری زندگی داده شده است که با صدمه دیدن در حین بازی کاهش می یابد. از جمله عناصر این بازی دویدن، پریدن و بالا رفتن از نردبان و لبه ها هستند.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چه تعاریف خوبی ! دستتون درد نکنه! ولی می دونم من بعدا باز هم در مشخص کردن نوع بازی ها در خواهم ماند! آخه کلا استعداد بازی خوری ندارم !!

m.kavakebi

کاربر فعال

استراتژیک بهترین سبک بازی چون باید همهی شرایط رو همزمان بسنجی وهدف رو هم از دست نده درکل یه trade of کامله.
برخلاف بازیهای دیگه که فقط توی روند بازی افتادی و کار دیگه ای (خلاقیت) نمی تونی بکنی.(البته نظر من هم محترمه :D)

androctonus

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضی ِ محض

به خدا اسمش استراتژی هست، نه استراتژیــک!

به نقل از يه سمپاديه ديگه! :
برخلاف بازیهای دیگه که فقط توی روند بازی افتادی و کار دیگه ای (خلاقیت) نمی تونی بکنی...

می خواهی یه بازی بهت بدم که مغزت بپاشه رو شیشه ی مانیتور؟ (و استراتژی هم نباشه!)

m.kavakebi

کاربر فعال

درسته :D
بازیهای اکشنی هم وجود داره که از سر و ته بازی چیزی نمی فهمی
اگه زیادم روش فکر کنیم احتمال این که مغزمون بپاشه رو مانیتور هست :O

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

اکشن رو دوست دارم البته اگه بگن فقط 1 بازی نام ببر فقط GTA IV

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی . . .
دانشگاه
اینو خدا میدونه فقط!
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریای

استراتژیک بهترین سبک بازی چون باید همهی شرایط رو همزمان بسنجی وهدف رو هم از دست نده درکل یه trade of کامله.
برخلاف بازیهای دیگه که فقط توی روند بازی افتادی و کار دیگه ای (خلاقیت) نمی تونی بکنی.(البته نظر من هم محترمه :D)

اگه دو سه تا بازیRPG یا شبیه سازی بازی کرده بودی این حرفو نمیزدی [-( برای مثال بازی های fault , Oblivion , spore,Sims و world of warcraft تقریباً هیچ داستانی ندارند و تو شخصیتت رو میسازی وبعد آزادی که هر کاری بکنی. 8)

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

به نقل از Amir13 :

اگه دو سه تا بازیRPG یا شبیه سازی بازی کرده بودی این حرفو نمیزدی [-( برای مثال بازی های fault , Oblivion , spore,Sims و world of warcraft  تقریباً هیچ داستانی ندارند و تو شخصیتت رو میسازی وبعد آزادی که هر کاری بکنی. 8)
World of Warcraft هیچ داستانی نداره؟! پسر این بازی از روی بزرگترین رمان های جهان نوشته شده...درسته بازی نقش آفرینی هست ولی این بازی از نظر حجم داستانی سطح خیلی بالایی قرار داره..(ولی بازی خط داستانی نداره)
بازی های سیمولیشن و RPG طرفدار های خاص خودشون رو دارند. برای بعضی ها گیم پلی و گرافیک نقش بیشتری داره..!باید به نظرات دیگران احترام گزاشت...

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی . . .
دانشگاه
اینو خدا میدونه فقط!
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریای
پاسخ : پاسخ : از چه سبکی خوشتون میاد؟

به نقل از Mohzens :
World of Warcraft هیچ داستانی نداره؟! پسر این بازی از روی بزرگترین رمان های جهان نوشته شده...درسته بازی نقش آفرینی هست ولی این بازی از نظر حجم داستانی سطح خیلی بالایی قرار داره..(ولی بازی خط داستانی نداره)
بازی های سیمولیشن و RPG طرفدار های خاص خودشون رو دارند. برای بعضی ها گیم پلی و گرافیک نقش بیشتری داره..!باید به نظرات دیگران احترام گزاشت...

اولا :من داستان وارکرفت رو خوندم ولی تو توی بازی هیچ نقشی در تأیین داستان نداری و فقط خودتی و داستان خودتو داری ^-^ بعدش هم خود Blizzard اعلام کرد که داده از روی بازیش داستان نوشتن و به همین دلیل داستان 5 سال بعد منتشر شد!
ثانیا :من خواستم بگم فقط توی باز های استاتژیک خلاقیت وآزادی وجود نداره و خیلی از سبک های دیگه هم این ویژگی رو دارن :D

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

به نقل از Amir13 :
اولا :من داستان وارکرفت رو خوندم ولی تو توی بازی هیچ نقشی در تأیین داستان نداری و فقط خودتی و داستان خودتو داری ^-^ بعدش هم خود Blizzard اعلام کرد که داده از روی بازیش داستان نوشتن و به همین دلیل داستان 5 سال بعد منتشر شد!
ثانیا :من خواستم بگم  فقط توی باز های استاتژیک خلاقیت وآزادی وجود نداره و خیلی از سبک های دیگه هم این ویژگی رو دارن :D
فکر کنم اگر پست رو با دقت خونده باشی متوجه شدی که من گفتم بازی خط داستانی به خصوصی نداره!برای قسمت دوم حرفتون هم که بلیزارد چنین ادعایی کرده یک منبع معتبر میخوام...(معتبر! نه فارسی زبان!)
دو نوع خلاقیت داریم. یکی خلاقیتی که محدود به بازی میشه و نوع دوم اونی که ما ایرانی ها داریم.!مثلا کانتر 1.8 از خودمون در میکنیم!
توی نقش آفرینی بسته به نوعش خلاقیت خیلی بیشتر از بازی های استراتژیکه...البته داریم بازی هایی مثل Diablo که حاصل ترکیب سبک هایی مثل استراتژیک و نقش آفرینی هست! Diablo3 هم که ماشاالله گند زد به پیشینه طلایی خودش...!

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

من که فقط آنلاین بازی می کنم ... البته قبلاً از استراژِی و شبیه ساز خوشم میومد ، ولی حالا دیگه نه . آنلاین هم به نظرم travian و erepublik خیلی خوب هستند ... 2 تاشونم خوبن ولی بیشتر erepublik رو ترجیح میدم !

http://www.erepublik.com لینکه erepublik

http://www.travian.ir لینکه travian . البته فارسی تراوین هستش ، برای انگلیسی باید به http://www.travian.com مراجعه کنید .

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

به نقل از TNT :
من که فقط آنلاین بازی می کنم ... البته قبلاً از استراژِی و شبیه ساز خوشم میومد ، ولی حالا دیگه نه . آنلاین هم به نظرم travian و erepublik خیلی خوب هستند ... 2 تاشونم خوبن ولی بیشتر erepublik رو ترجیح میدم !

http://www.erepublik.com  لینکه erepublik

http://www.travian.ir لینکه travian . البته فارسی تراوین هستش ، برای انگلیسی باید به http://www.travian.com مراجعه کنید .
این بازی ها لذت خودش رو داره ولی زیاد بصری نیست.

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی . . .
دانشگاه
اینو خدا میدونه فقط!
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریای

به نقل از Mohzens :
فکر کنم اگر پست رو با دقت خونده باشی متوجه شدی که من گفتم بازی خط داستانی به خصوصی نداره!برای قسمت دوم حرفتون هم که بلیزارد چنین ادعایی کرده یک منبع معتبر میخوام...(معتبر! نه فارسی زبان!)
دو نوع خلاقیت داریم. یکی خلاقیتی که محدود به بازی میشه و نوع دوم اونی که ما ایرانی ها داریم.!مثلا کانتر 1.8 از خودمون در میکنیم!
توی نقش آفرینی بسته به نوعش خلاقیت خیلی بیشتر از بازی های استراتژیکه...البته داریم بازی هایی مثل Diablo که حاصل ترکیب سبک هایی مثل استراتژیک و نقش آفرینی هست! Diablo3 هم که ماشاالله گند زد به پیشینه طلایی خودش...!
بازیی که یه سال دیگه ساخته میشه تو از کجا میدونی گند زده؟ (:|

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

به نقل از Amir13 :
بازیی که یه سال دیگه ساخته میشه تو از کجا میدونی گند زده؟ (:|
خوشبختانه یا بدبختانه من توی E3 حضور داشتم! غرفه بلیزارد یه نسخه نمایشی گزاشته بود! گیم پلیش اصلا رضایت بخش نبود!

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی . . .
دانشگاه
اینو خدا میدونه فقط!
رشته دانشگاه
آبیاری گیاهان دریای

به نقل از Mohzens :
خوشبختانه یا بدبختانه من توی E3 حضور داشتم! غرفه بلیزارد یه نسخه نمایشی گزاشته بود! گیم پلیش اصلا رضایت بخش نبود!
جوجو رو آخر پاییز میشمرند 8)!

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

اول ىا آخر تکلىف دىابلو مشخصه....موفق باشى.

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

بازم می گم زنده باد GTA

Amir13

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
پیش-حلّی 3