• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیده زهرا حسینی : دا

پاسخ : " دا " سیده زهرا حسینی

من به تازگی شروع به خوندنش کردم
تا حالا که بد نبوده

به نقل از 'SaYnA' :
از جنگ بیزار شـدم :|
+ هر چند کتاب قوی ای نبود !
همه ی کتابا نباید از نظر ادبی قوی باشن ! همین که آدم بتونه خاطراتُ به ساده ترین شکل به این قشنگی بگه که آدم بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه یه هنره ! :)

به نقل از ریــحــانــه :
همه ی کتابا نباید از نظر ادبی قوی باشن ! همین که آدم بتونه خاطراتُ به ساده ترین شکل به این قشنگی بگه که آدم بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه یه هنره ! :)
مـن تاکید دارم روی این مساله که بسیار بسیار الکی کش ـش داده بود !
بعدم ! کـتابی لیاقــت ِ رسیدن به این شمار ِ چاپ ُ داره که قوی باشه از نـظر ادبی ...

خوندمش.صرفا یه روایت مستند، بدون هیچگونه ارزش داستانی!و پر از ناشی گری های نویسنده!مثلا اونجایی که دوتا بسیجیا میان خواستگاریش گفته انگشت یکیشون باندپیچی بود.تو پاورقی همون صفحه نوشته:و هنوز انگشت مذکور کارایی لازم را ندارد!
خب عزیز من!اینجوری که خرس پهن برگ هم بود با خوندنش می فهمید این ازدواج سر میگیره...تمام نگرانی ها از برگشتن یا برنگشتن شوهرش کشکه و طرف زنده س الآن...
من که خوشم نیومد کلا!

به نقل از 'SaYnA' :
مـن تاکید دارم روی این مساله که بسیار بسیار الکی کش ـش داده بود !
بعدم ! کـتابی لیاقــت ِ رسیدن به این شمار ِ چاپ ُ داره که قوی باشه از نـظر ادبی ...
بحث کش دادن نیست اصن ! بحث اینه که تو زندگی این زن ، دغدغه هاُ مشکلات زیادی وجود داشته که اونُ به صورت خاطره دراُورده .
حالا اینجا بحث حوصلس ! این چیزایی که گفته لازم بوده ! :)
چرا فقط باید قوی باشه ؟!
همیچن کتابی که اشک همَرو درمیارهُ انقد خوب شرایطُ توصیف میکنه ارزش نداره ؟

به نقل از ریــحــانــه :
بحث کش دادن نیست اصن ! بحث اینه که تو زندگی این زن ، دغدغه هاُ مشکلات زیادی وجود داشته که اونُ به صورت خاطره دراُورده .
حالا اینجا بحث حوصلس ! این چیزایی که گفته لازم بوده ! :)
چرا فقط باید قوی باشه ؟!
همیچن کتابی که اشک همَرو درمیارهُ انقد خوب شرایطُ توصیف میکنه ارزش نداره ؟
در اوردن اشک کاری نداره ریحانه ! ملـت با م. مودب پور م گریه می کـنن !

به نقل از 'SaYnA' :
در اوردن اشک کاری نداره ریحانه ! ملـت با م. مودب پور م گریه می کـنن !
منظورم این نبود ! منظورم اینه که ، یه کتاب خاطرات جنگ میتونه در این حد با هم ارتباط برقرار کنه . حالا صرفا اشک نه ! ببین من از م . مودب پور متنفرم ! ولی حتما خوب ارتباط برقرار میکنه با اون آدمایی که میخوننش که انقد جذب میشن ! کتاباش اصلا خوب نیس ! ولی میدونه چجوری یه سری آدما رُ جذب کنه !

من رسیدم به فصل پنجم این کتاب. وقتی یک صفحه از این کتاب رو میخونم تازه میفهمم که در دفاع مقدس چی گذشته !! تا قبل این فک میکردم دفاع مقدس فقط و فقط خط مقدم جبهه است ولی کمی عقب تر حتی وضع بدتر هم بوده. :(

من خوندمش . کمم نخوندم . تقریبا یه بخش کمی موند ازش.

واسه کسایی که می خوان بخونن ُ بدونن خوبه ! صد در صد من تا وختی کتابایی هس که با خوندنش از زندگیم لذت ببرم نمی رم یه کتابی ُ بخونم که همش درد و بدبختی و ای

حرفاس . اصولن واسه رده سنی ما مناسب نی خیلی . من یکی که اینطور فک کردم . ولی این کتابا باید باشن . یه بخش از تاریخ کشوره ! حتی اگرم خونده نشه همین که باشه شاید در آیندگان یکی خوند و حقیقت ِ جنگ رو حس کرد بازم خودش خیلیه . گرچه من با بزرگنمایی هیچ چیز موافق نیستم و بنظرم اینهمه صفحه قطر کتاب یکم زیاده

بخصوص اینکه قسمت زیادی ازش همون دختر مرده شورست ُ ادمایی که میارن و داستانایی که ازشون یادش بوده و این خستگی بوجود می یاره بعد از مدتی ولی در کل کتاب ِ قابل قبولیه . بنظرم اگر آدمی که بیشتر در متن ِ جنگ بود می نوشت از جاهای ِ مختلفش شاید جذابتر می شد . گرچه کتاب فعلی هم کار جدید و نمونه خوبیه . از شعار یکم فاصله گرفته .

پاسخ : سیده زهرا حسینی : دا

من خوندمش..کامل
برام جالب بود صحنه هایی رو که تا حالا ندیده بودم تونستم خیلی خوب تصور ولمس کنم

اگه تبلیغات کتب های دیگه هم م3 دا بود الآن دا اصلا به حساب نمی اومد! فقط چسبیدن به یه دا! بقیه وللش! :-" 8->

چیز ِ خاصـی نداشت که اینهمه تبلیغش کرده‌ن . اینم یکی مث ِ بقیه ِ کتابای جنگی ، شطرنج با ماشین ِ قیامت ُ اینا . فقط این بیشتر کشش داده بود ُ آب ُ تابش ُ زیاد کرده بود . به قول ِ ساینا "ارزش ِ ادبی نداشت" .
× تحت تاثیر قرار دادن ملت کاری نداره ریحانه . هرکسی میتونه متنی بنویسه که یکی داستان باشه پر آب ِ چشم !

من نخوندمش نه خریدمش خانومای بازیگر زحمت می کشن عصرای یکشنبه و سه شنبه واسمون تعریف می کنن... 8->

به نقل از دونــــــــفـر [ی] :
اگه تبلیغات کتب های دیگه هم م3 دا بود الآن دا اصلا به حساب نمی اومد! فقط چسبیدن به یه دا! بقیه وللش! :-" 8->
من طرفدارِ کتابِ دا نیستم ، تا اینجا با نظرای ساینا و ارغوان اینا موافق بودم . اما خب این حرفتون ... اولاً که دا قبل از اینکه اونقد تبلیغاتش زیاد بشه چن بار تجدید چاپ شد ؛ بعدم ، بعد از دا بازم از این کتابا چاپ کرد همون انتشارات و با همون تبلیغات اما به دا نرسید .
:-?

من خودم به جرات ميگم بيشتر كتاب هاي نشر سوره رو چه رمان چه خاطره نگاري خوندم و اين كتاب رو هم وقتي خوندم كه با اين كه چاپ ١٢ بود هنوز واسش تبليغ خاصي نشده بود،
اما خيلي به دلم نشست و حس كرد حالا ديگه مي تونم غير خط مقدم جبهه فضاي بهشت اباد شهر اردوگاه جنگ زده ها و ... رو هم به راحتي تصور كنم.

كتابخونه ما داردش بلخره بخونيمش يا نه؟ وقت تلف كردنه خوندنش؟!

به نقل از نسترنّگار :
كتابخونه ما داردش بلخره بخونيمش يا نه؟ وقت تلف كردنه خوندنش؟!
موجوده در کتابخونه.
وقت تلف کردن نیست مسلما. ولی روایت مستندواریست و به عنوان داستان تلقی نمی شه.

• لایک
امتیازات: sk1v

من خوندمش کامل...
اولای کتاب به نظرم خوبه ... جزئیات خوبی رو توصیف کرده ... ولی دیگه وسطاش خسته کننده می شه... انگار چیز خیلی خاصی نداره تعریف کنه...
به نسبت کتاب هایی که در باره ی جنگ نوشته شده ان به نظرم ارزش ادبی ش بیش تره... ولی واقعا" این همه تبلیغات که براش می شه خیلی مسخره است...
حالا یه کتاب نوشته دیگه....!!! فک کنم بنده خدا ها ذوق مرگ شدن دیدن یکی کارش از کار های موجود بالاتره...

• لایک
امتیازات: N.M

خوندمش
کتاب بدی نیست
اما خب رمان که نیست
که بگیم کار ضعیفی بود یا قوی
باید همون طوری که بوده نوشته بشه نه با آرایه های ادبی.
در هر صورت خیلی از جنایت ها آشکار شد.
اما بازم می تونست بهتر نوشته بشه.

به نقل از بیلی بچه...! :
من خوندمش کامل...
اولای کتاب به نظرم خوبه ... جزئیات خوبی رو توصیف کرده ... ولی دیگه وسطاش خسته کننده می شه... انگار چیز خیلی خاصی نداره تعریف کنه...
به نسبت کتاب هایی که در باره ی جنگ نوشته شده ان به نظرم ارزش ادبی ش بیش تره... ولی واقعا" این همه تبلیغات که براش می شه خیلی مسخره است...
حالا یه کتاب نوشته دیگه....!!! فک کنم بنده خدا ها ذوق مرگ شدن دیدن یکی کارش از کار های موجود بالاتره...
ارمیا ( رضا امیر خانی) هم در مورده جنگ و جبهه است ( البته فک کنم دید هاشون کاملا فرق میکنن!) ولی تا اونجایی که من میدونم نثر ارمیا قوی تر از نظر ادبی!

Back
بالا