• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر رشته!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : تغییر رشته!

به نقل از شواليه سبز :
این تازه قانونشه ! کسی مشمول این بشه کلا به صحبت کردن خاصی نیاز نداره میره آموزش کل کد رشته جدیدش رو میگیره میاد بیرون . روزنه هایی هم داره که تو بعضی حالت ها راحت تر از این قانون ها هم میشه تغییر داد ! :)) :D
من روابط عمومی‌م خیلی قویه حاجی. مخ آموزش کل رو می‌زنم ماه اول. :))

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
من روابط عمومی‌م خیلی قویه حاجی. مخ آموزش کل رو می‌زنم ماه اول. :))
گفتم راه داره بازم نگفتم از هر کی خوششون بیاد کارش و اوکی میکنن که! :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شواليه سبز :
زدی به کاهدون نیای گردن کج کنی بگی نوید ر*** :D که میگم برو خرتو بزن با معدل تغییر بدی :))
نه دیگه. ببین در بدترین حالت اینه که مثلاً فیزیک قبول می‌شم، خر می‌زنم یه معدل دور و بر 19 اینا، بعد مخ آموزش کل رو می‌زنم که سر ترم اول یا نهایتاً ترم دوم تغییر بدم. ( رتبم خیلی بهتر از اینا می‌شه ها. یعنی به کامپیوتر امیرکبیر می‌رسه منتها بدترین حالت رو درنظر بگیریم. )

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
نه دیگه. ببین در بدترین حالت اینه که مثلاً فیزیک قبول می‌شم، خر می‌زنم یه معدل دور و بر 19 اینا، بعد مخ آموزش کل رو می‌زنم که سر ترم اول یا نهایتاً ترم دوم تغییر بدم. ( رتبم خیلی بهتر از اینا می‌شه ها. یعنی به کامپیوتر امیرکبیر می‌رسه منتها بدترین حالت رو درنظر بگیریم. )
خراب این انتخاب هاتم ! فیزیک و کامپیوتر اشتراکشون به صفر میل میکنه ! چجور جفتش انتخابته؟ :D ببین اصن اینطور که فک میکنی نیست ! آموزش کل کاره ای نیست . این آموزش دانشکده هان که موافقت هاشون کارتو اوکی میکنه ! چه رشته ای میخوای حالا ؟ کامپیوتر؟ نرم سخت آیتی فرق نداره ؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شواليه سبز :
خراب این انتخاب هاتم ! فیزیک و کامپیوتر اشتراکشون به صفر میل میکنه ! چجور جفتش انتخابته؟ :D ببین اصن اینطور که فک میکنی نیست ! آموزش کل کاره ای نیست . این آموزش دانشکده هان که موافقت هاشون کارتو اوکی میکنه ! چه رشته ای میخوای حالا ؟ کامپیوتر؟ نرم سخت آیتی فرق نداره ؟
نه اونو مثال زدم. کامپیوتر ( نرم ) یا برق.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
نه اونو مثال زدم. کامپیوتر ( نرم ) یا برق.
نرم و برق رو بزن اگه تو یه اولویت هست برات کامپیوتر و برق ! پشتش سخت و آی تی رو بزن! حماقت نکنی یه وقت ! سخت و آی تی فرق خاصی ندارن با نرم افزار ! ضمنا اگه اینکار رو کردی بدون که تغییر گرایش تو دانشکده کامپیوتر تقریبا غیر ممکنه (; ایشالا که همون انتخاب اول هات قبول میشی (منم شیرینی بدنم کم شده :D)

ادیت : من احمق سخت رو اوردم هوافضا رو جلوترش زده بودم ! الکی الکی افتادم گروه دو بابام دربیاد واسه تغییر رشته ! هیشکی نبود به ما بگه اینا رو :|

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

خب وقتی غیرممکنه مگه مرض دارم پسر خوب؟ :|
من از آی‌تی و سخت خوشم نمیاد خب.
شیرینی شومام سرجاش. ؛؛)

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
خب وقتی غیرممکنه مگه مرض دارم پسر خوب؟ :|
من از آی‌تی و سخت خوشم نمیاد خب.
شیرینی شومام سرجاش. ؛؛)
ببین سخت و آی تی جز اسمش یه بیس واحد حدودا ناقابل با نرم فرق دارن . که با واحد اختیاری هات میتونی تا حدودی جبرانش کنی . دوم اینکه تو که برق هم دوس داری سخت افزار قاعدتا باید علاقه بش داشته باشی . سوما فرض کن نرم نیوردی رفتی و به احتمال یک درصد تغییر رشته نتونستی بدی . اونوقت سخت و آی تی رو علاقه مند میشی :D ولی کار از کار گذشته .

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

خب ببین وقتی من می‌گم به برق/نرم علاقه دارم، از این بابت علاقه دارم که وقتی قصد دارم در زمینه نوروساینس کار تحقیقاتی کنم، این دو تا رشته تا حدودی مرتبط هستند. نه اینکه مثلا به قدرت/انتقال یا مهندسی نرم‌افزار علاقه داشته باشم. جریان اینه.
از طرفی دنبال برنامه‌های آموزشی با کیفیت می‌گردم. لذا ریسک‌ش می‌ارزه. مسئله دیگه این‌که مثلاً اگر برم فیزیک، این‌م به نوروساینس مرتبط‌ه. اینه جریان.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
خب ببین وقتی من می‌گم به برق/نرم علاقه دارم، از این بابت علاقه دارم که وقتی قصد دارم در زمینه نوروساینس کار تحقیقاتی کنم، این دو تا رشته تا حدودی مرتبط هستند. نه اینکه مثلا به قدرت/انتقال یا مهندسی نرم‌افزار علاقه داشته باشم. جریان اینه.
از طرفی دنبال برنامه‌های آموزشی با کیفیت می‌گردم. لذا ریسک‌ش می‌ارزه. مسئله دیگه این‌که مثلاً اگر برم فیزیک، این‌م به نوروساینس مرتبط‌ه. اینه جریان.
نرم افزار چه ارتباطی با نور و ساینس داره ؟ منظورت از نور و ساینس چیه دقیقا ؟ برق چه ارتباطی باش داره ؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شواليه سبز :
نرم افزار چه ارتباطی با نور و ساینس داره ؟ منظورت از نور و ساینس چیه دقیقا ؟ برق چه ارتباطی باش داره ؟
خب اول این‌که نوروساینس علم شناخت مغز هست. این علم شناخت مغز، حدود سی تا زیر شاخه شناخته شده داره که کسایی که از پزشکی تخصص مغز و اعصاب می‌گیرن، توی سه یا چهار زیر شاخه‌ش فعالیت می‌کنن. بقیه زیر شاخه هاش رشته خاصی نداره. یعنی یک سری اطلاعاتی رو از رشته‌های مختلفی نیاز داره. از مهندسی‌های برق و نرم‌افزار، فیزیک، شیمی، زیست و ... .
این‌طور که من از کسایی که در این زمینه تحقیق می‌کنن شنیدم، برق و نرم‌افزار از زیر مجموعه‌های ریاضی مرتبط ترین رشته‌ها با نوروساینس هستند. منتها این‌که چه ربطی داره؟ واقعا نمی‌دونم.
ولی مثلا می‌دونم هوش مصنوعی و شبکه‌های‌عصبی دو مورد از مسائلی هستند که نوروساینس نیاز داره و از واحد های برق/نرم هستند.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ehem_Ehem :
خب اول این‌که نوروساینس علم شناخت مغز هست. این علم شناخت مغز، حدود سی تا زیر شاخه شناخته شده داره که کسایی که از پزشکی تخصص مغز و اعصاب می‌گیرن، توی سه یا چهار زیر شاخه‌ش فعالیت می‌کنن. بقیه زیر شاخه هاش رشته خاصی نداره. یعنی یک سری اطلاعاتی رو از رشته‌های مختلفی نیاز داره. از مهندسی‌های برق و نرم‌افزار، فیزیک، شیمی، زیست و ... .
این‌طور که من از کسایی که در این زمینه تحقیق می‌کنن شنیدم، برق و نرم‌افزار از زیر مجموعه‌های ریاضی مرتبط ترین رشته‌ها با نوروساینس هستند. منتها این‌که چه ربطی داره؟ واقعا نمی‌دونم.
ولی مثلا می‌دونم هوش مصنوعی و شبکه‌های‌عصبی دو مورد از مسائلی هستند که نوروساینس نیاز داره و از واحد های برق/نرم هستند.
خب اینایی که میگی رو سخت و آی تی هم میخونن . من خیلی در جریان نیستم اما توصیه میکنم بهت که انتخابت همه جانبه باشه . نه اینکه رشته به این موضوع مربوط باشه . نبود نمیخوایش . به همه چیش نگاه کن . حتی اگه میخوای تحقیقاتی کار کنی دانشکدش هم مهمه که یه استادی چیزی باشه ساپورتت کنه . خلاصه خیلی فاکتور ها رو باید در نظر بگیری

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شواليه سبز :
خب اینایی که میگی رو سخت و آی تی هم میخونن . من خیلی در جریان نیستم اما توصیه میکنم بهت که انتخابت همه جانبه باشه . نه اینکه رشته به این موضوع مربوط باشه . نبود نمیخوایش . به همه چیش نگاه کن . حتی اگه میخوای تحقیقاتی کار کنی دانشکدش هم مهمه که یه استادی چیزی باشه ساپورتت کنه . خلاصه خیلی فاکتور ها رو باید در نظر بگیری
خب اگه اینطوری باشه مسئله‌ای نیست. من خیلی شناخت از سخت و آی‌تی ندارم.
حتی کسی رو می‌شناسم که متالورژی خونده، دکتراش رو داره نوروساینس می‌گیره! :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

منم تایید می‌کنم که سخت و آي‌تی فرق خاصی با نرم ندارن. ولی شخصا اگر نرم قبول نمی‌شدم آي‌تی رو ترجیح می‌دادم به سخت!
بعد اینکه هوش مصنوعی که خب تو دانشکده‌ی ما اجباری نرم و آي‌تی و اختیاری سخت‌افزاره. ولی شبکه عصبی نداریم تو درسهای لیسانس ها! :-?

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
ولی شبکه عصبی نداریم تو درسهای لیسانس ها! :-?
منطق من می‌گه باید از درسای برق باشه.
دیگه نمی‌دونم هست یا نه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Ehem_Ehem :
منطق من می‌گه باید از درسای برق باشه.
دیگه نمی‌دونم هست یا نه.
نه نیست. درس کارشناسی نیست حداقل.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

شبکه عصبی زیر مجموعه هوش مصنوعیه . یکی از الگوریتم های هوش مصنوعی شبکه عصبی یا همون نرال نتورکه !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از شواليه سبز :
شبکه عصبی زیر مجموعه هوش مصنوعیه . یکی از الگوریتم های هوش مصنوعی شبکه عصبی یا همون نرال نتورکه !
بله. عرض کردم که. جزء دروس کارشناسی نیست ولی. تو درس هوش مصنوعی در کارشناسی یه سری چیز خیلییییییی روتین بررسی می‌شه. یه سری الگوریتم‌های اولیه و کلاسیک هوش مصنوعی.
الان نگاه کردم چارت دروس ارشد هوش رو. جزء دروس انتخابی ارشد هوش مصنوعی هست. جزء دروس اصلیش نیست. یعنی اگر کسی بخواد می‌تونه تو هوش مصنوعی زمینه ی کارش رو به سمت شبکه‌های عصبی ببره. همونطور که یم‌تونه بره روی شبکه‌های اجتماعی کار کنه یا تشخیص الگو و یا رباتیک یا پردازش تصویر یا...

ویرایش: جزء دروس انتخابی اختیاری ارشد مهندسی برق(کنترل) هم هست.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

شما نداشتین، نمیدونین چه لذتی داره راهنمای خوب داشتن. ؛؛)

بالا