• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخه میدونی؟ كلاس داره...

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : آخه ميدوني؟ كلاس داره... ١٨+...

و حتماً آزادی میدن

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از peihaghi :
و حتماً آزادی میدن

هر چیزی رو که من گفتم دلیل بر قابل اجرا بودنش در زمان حاضر و به صورت کامل نیست.من با عقل خودم در سطح اول دبیرستان راه حلّی(=حل ای) رو که به ذهنم رسید رو گفتم.مسلما" دوستان دیگه که سنشون هم از من بیشتره و هم به بلوغ فکری بیشتری رسیدند میتونند راهکار های قابل اجرا تری رو بدند.
نظر شخصی من اینه که به صورت تک تک و اینکه فکر کنیم چه طوری با طرف صحبت کنیم یا ... نمیتونیم جلوی این حرکات رو بگیریم.این کار نیاز به برنامه ریزی کلانی داره که از اختیار ما خارجه.
البته من میگم شاید یه فکری به نظر دوستان برسه که بشه باهاش این ویروس* رو متوقف کرد.هیچ چیزی غیر ممکن نیست.

پ.ن منظورم از ویروس همین موج حرکاتیه که داره به سرعت در جامعه شیوع پیدا میکننند و چیز مفیدی هم نیستند که اکثرشون هم بسیار مضرند.

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خب من چندتا حرف بزنم :
1- تغییر فرهنگ که کلا اتفاق میفته و مخصوص جامعه ی ما نیست!
2- اینکه بخوایم ببینیم اول چی شده که این شده یه مقدار سخته نمی گم مفید نیست ولی نمیتونه کاملا به ما کمک کنه!
3- ماهواره هم به اندازه ای که میتونسته تاثیر داشته و تاثیرش دقیقا همون چیزیه که قبلا توسط فرشید گفته شده یعنی برداشت غلط و ناقص از فرهنگ جاهای دیگه!
4-درسته،منظورم از امر به معروف نصیحت بود ( میگم فرشید تو بزن تو کار فیلمنامه نویسی و از اینجور حرفها ،پولش هم خوبه :)) ) !!
5- نکته ی مهم تا به اینجا که خوندم : فرشید گفته که از جدل استفاده کنیم ( الان احتمالا خیلی هاتون میگید مگه دعوا و جدل شد راه حل؟ ولی عجله نکنید میگم جدل چیه )
خب،جدل به معنی عامی که برای خیلی از ماها جا افتاده نیست! جدل یعنی ابتدا با طرف هم فکر شوی و بخوای به گروهش بپیوندی ولی بعد با دلیل ها و سوال هایی که می پرسی طرف رو به شک میندازی و بالاخره متنبهش می کنی
این راه حل بسیار خوبیه که در خیلی از موارد جواب میده ولی یه مشکل کوچیک داره که البته مربوط به خودش نیست،یعنی شما بعد از ابراز علاقه به بحث چندتا سوال می پرسی که مثلا چرا و اینجوری و اونجوری بعد طرف می بینه راست میگی ولی چون مغروره و نمی خواد کم بیاره( که این اسمش کم آوردن نیست ولی خب طرف اینطوری فکر میکنه ) میزن به در بی منطقی که به تو چه؟ یا دلم میخواد و از اینجور حرفها که باید براش تدابیری انجام بشه
6-تیکه آخرشم که فرشید گفته در حین همون جدل اطلاعات هم بدیم،شاید و به احتمال زیاد طرف اطلاعاتی راجع به اون مدل مو و لباس و رفتار چیزی نمی دونه
7- میلاد هم درست میگه،یعنی یه بخشی از این مشکل به دلیل سخت گیری بیش از حدی است که قبلا بوده ولی الان تو این تاپیک همه به اشتباه بودنش پی بردیم
8- ولی با قسمت آخرش مشکل دارم، شما وقتی به چیزی که ازش محرومی حریص میشی که بدونی خوبه یا حداقل تصور کنی خوبه پس اگه به درک کامل برسی مشکلی پیش نمیاد
9- تارا گفته که غیر مستقیم نصیحت رو پذیرا نیست،خب من هم تا یه حدی همینجوریم یعنی اگه رک بهم یه مطلب رو بگن بیشتر می پذیرمش تا غیر مستقیم
اما نکته اینجاست که جدل غیر مستقیم نیست یعنی شما تو جدل داری سوال هایی رو که ممکنه بهش بی توجهی شده باشه و یا کمبود اطلاعات رو جبران میکنی
10- الان برام چندتا پست آخر صفحه ی 5 جا نیفتده نمی دونم چی بگم ( 97،98،99 ) شاید ... نه بهتره اول یه توضیح بدید بعد من بگم که برداشت و نظرم راجع به این 3 پست چیه؟
11- کلان یعنی چی؟ بابا این همه حرف زدیم که نمیشه همه رو ارشاد کرد کشک بود؟
الان تا به اینجا نتیجه گرفتیم که قبل از نصیحت طرف باید بشناسیمش، برای همینه که اول باید از دوستاهای نزدیکمون شروع کنیم، بعد ذره ذره رشد میکنه،یعنی هرکس باز به یه دوست دیگش میگه و ... بعد همه جا میشه گلستان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید خیلی طولانی شد، سرعت تایپ بالاست(!!؟؟) بعد متوجه نمی شم چند خط تایپ شده دیگه شما ببخشید
البته حتما بخونید ها!لطفا!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خوب من روش مورد نظرمو گفتم، شما هم روشهاي ديگه بگين (حتي اگه مسخره به نظر بياد)

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

ميخوان خودشون رو ارضا كنن :( :-" #-o
تو كاره ديگه اي سراغ داري :-?

به نظر من رابطه دخترا و پسرا با هم بد شده و باعث كلاس گذاشتن شده، ديگه كمتر كسي ميبيني كه از اسلام سر دربياره، اگه سردر ميووردن كه الان اينطوري نبود
يه علت ديگه هم داره، پسرا ( خودم تجربه كردم ديگه ) بيشتر از دخترا دنبال رابطه هاي غير اخلاقي هستن، اين خيلي بده :(( :-& [-(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خودت بگو!اخه من میفهمم تو میفهمی..چه جوری باید حالی کرد به بقیه؟میگن خودت خرخونی اصلا نمیدونی چیه پس حرف نزن! هر چی بگی میگن فکر کردی یه مدال داغون المپ داری چه خبره ها!

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از SH.F :
من ساسی مانکن رو داخل آدم حساب نمیکنم چه برسه بخوام ازش تقلید کنم موهامم اتو نمیکشم چون وقتش رو ندارم تا حالا با دختری هم دوست نبودم ولی دوستی دختر پسر رو در حد عادی قبول دارم

خوبه

اما شما می گید ساسی رو قبول ندارین و ازش تقلید نمی کنید،ولی ممکنه که از یه نفر دیگه تقلید کنید،یعنی یه نفر ور الگو قرار می دید
بحث ما یر اینه که تقلید نابجا نباشه و الگو هامون رو با شناخت کامل و دقیق انتخاب کنیم

از نظر شما دوستی دختر و پسر در حد عادی یعنی چی که قبولش دارید؟
اگر در حد یه تعداد انسان که بالاخره دارن تو یه جامعه زندگی میکنن و بالاخره راجع به مسایل مختلف بهم دیگه ارتباط پیدا می کنن باشه که این رو همه قبول دارن ولی وقتی همین رابطه ها افراطی بشه،رنگ و بوی احساسات الکی و دروغی پیدا کنه و فقط سر پز دادن به بقیه باشه که بگیم با فلانی هستیم و اگه بخواد به ناکجاها بکشه است که مورد دار میشه و داریم روش بحث می کنیم

SH.F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری
شهر
ورامین
رشته دانشگاه
خلبانی رهگیر (دانشکده خلبانی شهید ستاری)

درسته من هم میگم نباید افراطی بشه
شما میتونی به عنوان یک دانش آموز سمپاد از یک شخصیت مهم تقلید کنی و اگر هم خواستی با پسری دوستی کنی نباید رابطتون فراتر از چیزی که آقا بهزاد گفتن بره
من که برای خودم شهید عباس دوران و شهید حسین خلعتبری رو الگو قرار دادم و امیدوارم روزی در نیروی هوایی پایم را در جا پای این اشخاص بزرگ بگذارم

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از SH.F :
درسته من هم میگم نباید افراطی بشه
شما میتونی به عنوان یک دانش آموز سمپاد از یک شخصیت مهم تقلید کنی و اگر هم خواستی با پسری دوستی کنی نباید رابطتون فراتر از چیزی که آقا بهزاد گفتن بره
نمی شه. تا حالا ندیدم دوستی دختر پسری بی غرض باشه مخصوصا پسرا... حتی اگر بی غرض باشه هردوشون گیر می افتن!به هم وابسته می شن و ....

Game Over

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از saye :
نمی شه. تا حالا ندیدم دوستی دختر پسری بی غرض باشه مخصوصا پسرا... حتی اگر بی غرض باشه هردوشون گیر می افتن!به هم وابسته می شن و ....
منظورت از بی غرض چیه؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از بهزاد ن.م :
5- نکته ی مهم تا به اینجا که خوندم : فرشید گفته که از جدل استفاده کنیم ( الان احتمالا خیلی هاتون میگید مگه دعوا و جدل شد راه حل؟ ولی عجله نکنید میگم جدل چیه )
خب،جدل به معنی عامی که برای خیلی از ماها جا افتاده نیست! جدل یعنی ابتدا با طرف هم فکر شوی و بخوای به گروهش بپیوندی ولی بعد با دلیل ها و سوال هایی که می پرسی طرف رو به شک میندازی و بالاخره متنبهش می کنی
جدل این نیست که وانمود کنیم حرف طرف رو قبول داریم، بلکه اینه که یه سری صغری کبری از خود طرف بگیریم و باهاش استنتاج کنیم
ولی منظور من جدل نیست، میگم از اونجایی که خیلی وقتا این افراد ریشه کارهای خودشون رو نمیدونن، میشه با مشتاق نشون دادن خودمون به موضوع، اطلاعات شخص رو راجع به کارش زیاد کنیم، یا مثلا به عنوان یه تازه کار یه سری سوالای اساسی بپرسیم از طرف

به نقل از Game Over :
منظورت از بی غرض چیه؟
غرض اینجا = دوستی با هدف جـنسی یا به هرحال یه رابطه عاطفی
کلا سایه میگه من ندیدم دختر و پسری دوستی عادی داشته باشن و حتی اگه اولش با یک رابطه دوستانه عادی شروع بشه، بعد از مدتی میشه رابطه عاطفی
حرفی که من هم تائیدش میکنم، منتهی بجای ندیدم مینویسم کمتر دیدم
علت چیه؟ علت اینه که اکثر نوجوانان جامعه ما تا دانشگاه رابطه مستقیم سالمی با جنس مخالف ندارن، و تمام فهمشون از جنس مخالف خلاصه میشه توی فامیل ها و اینکه میشه با یه جنس مخالف رابطه عاطفی داشت (چون تا دانشگاه ارتباط مستقیم سالم برای نوجوون ها تعریف نشده هست)
بنابراین حتی اگه با یک جنس مخالف ارتباط برقرار کنن، حالا شاید اولش نه، ولی بعد از مدتی قطعا رابطه به سمت رابطه عاطفی متمایل میشه

یعنی فرد × نمیتونه ارتباطی جز ارتباط عاطفی رو با یک جنس مخالف غیر فامیل تصور کنه، از طرفی مایله که با افراد زیادی تعامل داشته باشه، بنابراین وقتی با جنس مخالف اول دوست شد، رابطه عاطفی برقرار میشه و بعد از مدتی بدلیل نیاز به تعامل با افراد دیگه، دو حالت پیش میاد:
1. به هم خوردن رابطه عاطفی و در نتیجه به وجود اومدن بدبینی یک فرد به تمام همجنسان فرد دوم
2. ایجاد رابطه های موازی؛ که نتیجش میشه دختر یا پسری که توی اینباکس گوشیش پر از sms های عاطفی هست، با فواصل کوتاه از چندین شخص مختلف
یعنی یکی از سموم مهلک یک جامعه، یعنی همین فاجعه ای که الان توی ایران رخ داده

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

همه داریم تقریبا یه نتیجه رو بارها تکرار می کنیم

ولی هنوز راهی اساسی براش پیدا نکردیم

مسئله اینجاست که وقتی به یه نفر دارید آگاهی می دید و می خواهید کمکش کنید طرف میزنه به در بی منطقی

به نظرتون راهی هم میشه وا3 این افراد پیدا کرد یا باید بزاریم سرشون به سنگ بخوره؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

سرشون از چه نظر به سنگ بخوره؟ مگه اعتیاده مثلا؟
بهزاد، برای مشکلی که گفتی بهتره اول باهاشون صمیمی بشیم و بعد مراحل بعدی
من یک راه دادم، شما هم پیشنهاد کنید!

به نقل از بهزاد ن.م :
می فهمم چی میگی

ولی من یه عده از همین دوست ها رو هم نمی تونم سر به راه کنم
چه برسه به آدم نا آشنا
اصلا راجع به غریبه ها فکرشم نمی تونم بکنم
بهتره وضح شرایط با مثال باشه
مثلا آقای X که دوست شماست چه کاری انجام میده و در برابر چه حرفی از شما، چی میگه؟

× 2 ارسال متوالی ترکیب شد !

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

وای بر مملکت ..

منظور این حرف چیه ؟!!!
آره هستن این جور آدما یی .. ولی تعدادشون کمه و به فرهنگشون بستگی داره نه عوامل دیگه ای ..

ادم باید بره خودشو درست کنه ..

.
.
.

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

مثلا همون آقای x که دوست منه با یه دختر دوست شده و همش چه تو مدر3 چه تو خونه چه هر جای دیگه دارن به هم دیگه اس میدن

خرج اس هاش هم نجومیه

بهش میگم وا3 چی ؟؟؟
جواب سر بالا میده و با شوخی سر و ته قضیه رو جمع میکنه

یکی از دوستام هم که ازش دفاع میکنه میگه : حتما یه سری چیزایی رو که نمی تونه به ما بگه رو با اون در میون میزاره

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

اینا چیزایی که تو اذهان و کلا مملکت جا افتاده. درست کردن یه نفر خیلی کار سختیه. باید پایه ای کار کرد.
البته تا قسمتی هم به شرایط جامعه بستگی داره. بالاخره غریزه اس دیگه. ولی راهش اشتباهه. خیلی چیزهای دیگه هم تو جامعه باعث می شه که افراد به ای سمت ها برن که اون ها رو هم باید از طریق اصلاح جامعه حل کرد.
منظورم اینه که حتی اگه بخوای یه نفرو اصلاح کنیم در موارد نادری موفق می شیم اما در بیشتر مواقع طرف به خاطر جامعه ای که توش بزرگ شده و آدمایی که دور و بر خودش می بینه بر میگرده تو همون راه .

Game Over

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از بهزاد ن.م :
مثلا همون آقای x که دوست منه با یه دختر دوست شده و همش چه تو مدر3 چه تو خونه چه هر جای دیگه دارن به هم دیگه اس میدن

خرج اس هاش هم نجومیه

بهش میگم وا3 چی ؟؟؟
جواب سر بالا میده و با شوخی سر و ته قضیه رو جمع میکنه

یکی از دوستام هم که ازش دفاع میکنه میگه : حتما یه سری چیزایی رو که نمی تونه به ما بگه رو با اون در میون میزاره
اگه تا همین حد باشه مشکل نداره
مشکل ماله بعد از اینه
که این اس ها به کجا ختم میشه؟

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

سلام دوستان

دو سه روز پیش سر کلاس دینی بحث امر به معروف و نهی از منکر پیش اومد...

یه نتیجه گرفتم ( یعنی معلممون یه حرفی زد که من به این نتیجه رسیدم )
گفتم شاید بهتر باشه اینجا هم مطرح کنم :

ما باید کاملا مراحل امر به معروف و نهی از منکر رو به درستی پیش بریم و مثلا اگر شما به یکی تذکر می دهید و طرف میگه "به تو چه" شما دیگه وظیفه ای ندارید
مگر اینکه کار طرف از بیخ و بن مشکل دار باشه و اگه جلوش گرفته نشه مشکلات عظیمی پیش میاد، اونوقت اگر شما بتونید باید جلوش رو بگیرید و اگر نمی تونید باید به کسی که می تونه اعلام کنید ( مثلا پلیس و ... )

حالا نکته ی آخر اینکه : مگه تا الان بادمجون واکس می زدیم ؟؟؟؟
در مورد این هم باید بگم که چون یه مقدار دلسرد شدیم دیگه خیلی این کار رو انجام نمی دیم ولی باید همچنان ادامه بدیم

مثال معلم : مثلا تازگی ها اگه کسی رو ببینیم که داره تو ماه رمضون جلو چشم مردم سیگار میکشه فقط از کنارش رد میشیم، ولی اگه هر کس که رد میشه یه تذکر کاملا معمولی بده بالاخره طرف خودش مقداری خجالت میکشه و از تذکر شنیدن خسته میشه و دیگر در جلوی ملت این کار رو نمی کنه ( این در صورتیه که طرف کلا نفهم باشه و به اشتباهش پی نبره .... )

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از GCD :
- "بدبخت كلاس داره! الان همه دخترا ميميرن واسه امو اونوقت تو عينهو دهاتيا ميگردي! بيا بريم من دوستم آرايشگره"
- "اون پسره بود تو پارك بهت محل سگم نميزاشت، بعد كه تو رفتي اومد خواست بهم شماره بده منم كنفش كردم اساسي"
- "ايول، ماشينو دودر كردي؟ آهنگو بزار حال كنيم" (حالا! همگي ميخوايم باهم بريم دختر بــازي...)
- "بعد از مدرسه با اين پسره قرار دارم بهرحال بايد خوشگل باشم ديگه! ميگن مايه داره..."

چيه؟ فكر ميكنيد براي چي اينا رو نوشتم؟ اين جملات براتون آشناست؟
بله، اينها چيزاييه كه هر روز ميشنويم و ميبينيم و ميگيم، ولي دليل اين كارا چيه؟ چرا پسر جامعه ما فقط بايد به فكر اين باشه كه يه دونه از سيخاي موش نخوابه كه مبادا جلو دختره كم بياره و فجيع تر اينكه دختر جامعه ما از پسري خوشش بياد كه از فرق سر تا نوك پا يك چيزش از لباس و پيرايش و رفتار و اخلاق به آدميزاد نرفته؟
چرا يك دختر دانش آموز ايراني بايد با انواع لوازم آرايش موجود در بازار خودش رو رنگ كنه و بره هي تو پارك ول بچرخه؟
چرا پسر اين مملكت بايد ساسي مانكن رو با صداي بلندي كه از فرط بلنديش خودشم نميفهمه آهنگه چيه روي ماشيني كه بي اجازه خونواده سوار شده بزاره و توي خيابونا ول بچرخه و به دخترا تيكه اندازي كنه؟
وجود دارن اينجور آدما، تو كشور، توي شهر شما، توي سمپاد و حتي در همين سايت هستن آدمايي كه هنوز نيومده به هرچي دختر ميبينن پ.خ ميدن و سعي در مخ زني

...

به كجا ميرويم؟ خودمان را چه ميكنيم؟ آن دختري كه هنوز ١٢ سال را پر نكرده روزي دو قوطي كرم پودر مصرف مي كند تا سياهي چهره آفتاب سوخته اش را پنهان كند از چه كسي انتقام ميگيرد؟ از مملكت به بهانه نبود آزادي؟ از دوستاني كه دم از bf هاي خيالي خود ميزنند؟ يا از خود كه زير باورهاي غلطش گم شده؟ از خود انتقام ميگيرد كه به پايان كار نمي انديشد؟

به كجا ميرويم؟ با پسري كه پولهاي توجيبي اش را صرف سيخ كردن موهايش مي كند با اين هدف كه به يك دختر شماره بدهد و فردا پيش دوستانش با دختربازي در ١٣ سالگي پز بدهد چه مي كنيم؟

آن دختر پانزده ساله اي كه با ديدن پسرهاي ولگرد بيكاره و سيگاري در خيابان ها، شادي اذعان مي دارد به چه فرنودي بر اين باور رسيده؟

واي بر ما! واي بر ما و بر مملكتي كه هدف از رابطه عاطفي تنها كلاس گذاشتن است و مقدار دوست داشتن ارتباط مستقيم دارد با فرستادن شارژ

وااسفا بر كشوري كه دغدغه دانش آموزان خردسالش را جنس مخالف تشكيل ميدهد و كودكي در راهنمايي زير نيمكت درس موبايلش را بيرون آورده با لبخندي غرور آميز اس ام اس هاي شب قبل دختري را به دوستش نشان ميدهد

وا مصيبتا از سرزميني كه راه زندگي دختر و پسر جوانش را ساسي مانكن تعيين كند و علت انجام ندادن تكليف مدرسه ديدن جومونگ باشد

هيهات كه ما خود را ميكشيم، بيراهه را در پيش گرفته ايم و زندگي خود را در موي سيخ و زنجير طلا گنجانده ايم، واي كه ديدن عنوان ١٨+ مهر تاييدي شده بر بازديد از يك تاپيك

زنهار كه دختر و پسر جامعه ما چون گربه پست و چو خوك بي وجدان شده اند
حيواناتي پست تر از حيوانات

به يزدان كه گر ما خرد داشتيم، كجا اين سرانجام بد داشتيم

* نوشته حاضر پيامد يك بيخوابي ٢٤ ساعته هست، تعجبي نكنيد اگر كمي در هم ريخته بود چون من الان هيچي حاليم نيست
متشکرم از تو دوست عزیز که می گویی ....حرف دلت را می زنی...اما ...
دکارت می گه : می اندیشم پس هستم !و من نکمیلش می کنم : نمی اندیشند پس نیستند !
(علامت تعجب ها از حرص است X-()
واقعا دردی است بزرگ که جامعه ما به آن دچار شده .ولی به عقیده من مشکل تمامی اینها دو کلمه است :
1:تهاجم فرهنگی
2:که خیلی مهم تره :محدودیت
متاسفانه محدودیت هایی که وجود داره به جای محدودیت اثر عکس می ذاره ...وقتی سرعت اینترنت رو میاری پایین که مثلا یارو فیلم چیزی دانلود نکنه ,در اصل بدتر کردی کارو ...
چون طرف می شینه با دایل آپ 10 ساعت یه فیلم 5 دقیقه ای رو دانلود می کنه ..... وقتی حجاب رو زوری می کنی , وقتی روسری رو زوری می کنی ,طرف می ره سراغ اجق وجق ترین روسری های دنیا که بگه آِ ملت !من هم خوشگلم !من هم زنم ! من هم ........
وقتی ماهواره رو ممنوع می کنی ,یارو که می خاسته ماهواره آنالوگ بخره می ره ماهواره HD می خره ......
وقتی چاپ کتاب ها رو ممنوع کنی ,طرف بیشتر می ره سرا غش ...

و البته در این بین ماسون ها هم منتظر نمی مانند و از همه طرف حمله می کنند....

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از GCD :
- "بدبخت كلاس داره! الان همه دخترا ميميرن واسه امو اونوقت تو عينهو دهاتيا ميگردي! بيا بريم من دوستم آرايشگره"
- "اون پسره بود تو پارك بهت محل سگم نميزاشت، بعد كه تو رفتي اومد خواست بهم شماره بده منم كنفش كردم اساسي"
- "ايول، ماشينو دودر كردي؟ آهنگو بزار حال كنيم" (حالا! همگي ميخوايم باهم بريم دختر بــازي...)
- "بعد از مدرسه با اين پسره قرار دارم بهرحال بايد خوشگل باشم ديگه! ميگن مايه داره..."

چيه؟ فكر ميكنيد براي چي اينا رو نوشتم؟ اين جملات براتون آشناست؟
بله، اينها چيزاييه كه هر روز ميشنويم و ميبينيم و ميگيم، ولي دليل اين كارا چيه؟ چرا پسر جامعه ما فقط بايد به فكر اين باشه كه يه دونه از سيخاي موش نخوابه كه مبادا جلو دختره كم بياره و فجيع تر اينكه دختر جامعه ما از پسري خوشش بياد كه از فرق سر تا نوك پا يك چيزش از لباس و پيرايش و رفتار و اخلاق به آدميزاد نرفته؟
چرا يك دختر دانش آموز ايراني بايد با انواع لوازم آرايش موجود در بازار خودش رو رنگ كنه و بره هي تو پارك ول بچرخه؟
چرا پسر اين مملكت بايد ساسي مانكن رو با صداي بلندي كه از فرط بلنديش خودشم نميفهمه آهنگه چيه روي ماشيني كه بي اجازه خونواده سوار شده بزاره و توي خيابونا ول بچرخه و به دخترا تيكه اندازي كنه؟
وجود دارن اينجور آدما، تو كشور، توي شهر شما، توي سمپاد و حتي در همين سايت هستن آدمايي كه هنوز نيومده به هرچي دختر ميبينن پ.خ ميدن و سعي در مخ زني

...

به كجا ميرويم؟ خودمان را چه ميكنيم؟ آن دختري كه هنوز ١٢ سال را پر نكرده روزي دو قوطي كرم پودر مصرف مي كند تا سياهي چهره آفتاب سوخته اش را پنهان كند از چه كسي انتقام ميگيرد؟ از مملكت به بهانه نبود آزادي؟ از دوستاني كه دم از bf هاي خيالي خود ميزنند؟ يا از خود كه زير باورهاي غلطش گم شده؟ از خود انتقام ميگيرد كه به پايان كار نمي انديشد؟

به كجا ميرويم؟ با پسري كه پولهاي توجيبي اش را صرف سيخ كردن موهايش مي كند با اين هدف كه به يك دختر شماره بدهد و فردا پيش دوستانش با دختربازي در ١٣ سالگي پز بدهد چه مي كنيم؟

آن دختر پانزده ساله اي كه با ديدن پسرهاي ولگرد بيكاره و سيگاري در خيابان ها، شادي اذعان مي دارد به چه فرنودي بر اين باور رسيده؟

واي بر ما! واي بر ما و بر مملكتي كه هدف از رابطه عاطفي تنها كلاس گذاشتن است و مقدار دوست داشتن ارتباط مستقيم دارد با فرستادن شارژ

وااسفا بر كشوري كه دغدغه دانش آموزان خردسالش را جنس مخالف تشكيل ميدهد و كودكي در راهنمايي زير نيمكت درس موبايلش را بيرون آورده با لبخندي غرور آميز اس ام اس هاي شب قبل دختري را به دوستش نشان ميدهد

وا مصيبتا از سرزميني كه راه زندگي دختر و پسر جوانش را ساسي مانكن تعيين كند و علت انجام ندادن تكليف مدرسه ديدن جومونگ باشد

هيهات كه ما خود را ميكشيم، بيراهه را در پيش گرفته ايم و زندگي خود را در موي سيخ و زنجير طلا گنجانده ايم، واي كه ديدن عنوان ١٨+ مهر تاييدي شده بر بازديد از يك تاپيك

زنهار كه دختر و پسر جامعه ما چون گربه پست و چو خوك بي وجدان شده اند
حيواناتي پست تر از حيوانات

به يزدان كه گر ما خرد داشتيم، كجا اين سرانجام بد داشتيم

* نوشته حاضر پيامد يك بيخوابي ٢٤ ساعته هست، تعجبي نكنيد اگر كمي در هم ريخته بود چون من الان هيچي حاليم نيست

نه عزیزم
چرا به این موضوع از این طرف نگاه نمیکنی ؟؟؟
چرا یه پسر یا یه دختر نباید ماشین داشته باشه که مجبور به کش رفتن ماشین باباش نشه؟؟؟
چرا از بدو تولد بین دختر و پسر فاصله می اندازن که بعد از 18 سال همشون عقده ای بشن ؟؟؟
چرا پسره موهاش را سیخ میکنه ؟؟؟ چون تا وقتی بچه بود باباش نمیذاشت مدل مویی را که دوست داره داشته باشه.
بهشون توهین نکن!!! چون آدم هستن عقده ای میشن ؟؟؟ دیوار که عقده ای نمیشه !!! سنگ که عقده ای نمیشه !!!
آرایش میکنه چون وقتی که 9 سالش شد مامانش گفت : دیگه با پسر خالت بازی نکن؟؟؟
ساسی مانکن گوش میدن چونکه نذاشتن گوگوش بخونه .... داریوش بخونه.....معین و حمیرا و مهستی و ... بخونن
صدای ضبط ماشین بلنده چون توی خونه نمیدارن آهنگ گوش بده
دختر 12 ساله انتقام نمیگیره.........میخواد خودشو نشون بده .......میخواد کمبود هاش را برطرف کنه
چرا باید bf خیالی داشته باشه
چرا من توی ذهنم ماشین دارم ... خونه دارم و.... چرا؟؟؟ چون کمبود دارم
چرا پسر 13 ساله پز دوست دختر هاش را میده ..... چون من و تو به این کارش اهمیت میدیم
چون اگه بگه یه نقاشی کشیدم .....یه کتاب خوندم......یه کار چوب ساختم.....و...
هیچ کس بهش اهمیت نمیده
چه انتظاری داریم از دختر 15 ساله ای که به جز پدرش و یا برادرانش پسر دیگه ای ندیده
وقتی که برای این بچه ها که دیگر بزرگ شده اند سریال نداریم
برنامه ی تلویزیونی نداریم ......سرگرمی نداریم
جومونگ میشه عشق دختر های دبیرستانی
(18+) که سال هاست عقده ی بچه هایی چون من و تو شده
حالا که شده ....... چرا به فکر راه حل نیستم
چرا به جای سگ کردن و گربه کردن و خوک کردن بچه ها.........آنها را پروانه نکنیم
چرا ...
:)

بالا