• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرهنگ بخش گفت و شنود اجتماعی ... !

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع
مقدمه :

گفت و شنود اجتماعی ؛ یکی از مظلوم ترین بخش های ِ فروم بوده است

اِعمال ِ مدیریت های ِ غلط ؛ اینکه این بخش به بخش ِ هرزه نگاری ، کپی پیست تبدیل شد ...

تصمیم های ِ پی در پی و اشتباه که با برداشتن ِ شمارش ِ پست ها ، ختم شد , باعث شد این بخش از فروم به زباله دانی از مطلب های ِ غیر مفید تبدیل شود ...

فرهنگ :

برخلاف ِ بسیاری از متغیرهای ِ اجتماعی که تعریف ثابتی از فرد به فرد یا از گروه به گروه ِ خاص برای ِ ان ها ارائه نمی شود

فرهنگ و فرهنگ محوری ؛ تعریف های ِ بسیار مشخصی دارند

که لازم می دانم ان را تعریف کنم ...

فرهنگ ؛ مجموعه ای از باید ها و نباید های ِ پسندیده و مورد ِ مقبول ِ یک اجتماع ست که بشر رفتارهای ِ متمایلی بدان نشان می دهد ...

سمپاد :

واژه ای ست که در دهه ی 60 و 70 و حتی تا اواسط ِ دهه ی 80 غرور انگیز و سرشار از افتخار بود

سمپادی با پول ؛ با کلاس های ِ کنکوری شکل ، با معلم سرخانه ؛ سمپادی نشده بود ... !!

اما حالا سمپادِ اواخر ِ دهه ی 80 که در حال ِ انحلال است

که ما فکر می کنیم ، تشکیل شبکه ی اجتماعی بر سرعت ِ این روند ، تاثیری ندارد ؛ چرا که ، از ظواهر ِ کار ، هدف ِ دات نت چیزهای ِ دیگری ست ... !!

ما معتقدیم انچه که می تواند نام ِ سمپاد را در تاریخ جاودان کند

سمپادی ست

اینکه فرد ِ سمپادی ، با بروز ِ اثار ِ نخبگی خود در کنار ِ فرهنگ ِ منحصر به فرد ِ خود ؛ بتواند توجه ها را معطوف به سمپاد کند ...

گفت و شنود اجتماعی :

ان طور که در اجتماعات ِ مجازی ؛ این بخش تعریف می شود

اینجا محفلی ست برای ِ به بحث گذاشتن ِ مسائلی از اجتماع

نه سطل ِ اشغال ِ یک فروم ... !!

صحبت از مسائل ِ گسترده ای که امروز معضل محسوب می شوند در جامعه ی انسانی ِ ایران ... !!

من در بازبینی ِ بخش ِ گفت و شنود ؛ به مطالب ِ جالبی برخودم ؛ به پست هایی که نشان می داد فرد از فرهنگ ِ سمپاد اگاه ست و از فرهنگ ِ گفت و شنود ... !!

به عنوان ِ مثال بحثی که میان ِ افراد حاضر ِ ان زمان فروم بر سر ِ حجاب بود - فک کنم خانم پوراحمد و اقای ِ مطهری و ... -

بحث ها از سر ِ اگاهی بود

بحث ها بر اساس ِ مدارک بود

بحث ها براساس ِ بینش بود

بحث ها از سر ِ دغدغه بود ُ ضرورت ِ فهم ...

من درک نمی کنم که پست هایی نظیر اینکه " اینده ی خود را ترسیم کنید" چه چیزی را درمان می کند

دوست ِ سمپادی ِ من :

فضای ِ حادث شده در این فروم ؛

برای ِ دغدغه هایی ست که اجتماع ؛ شما را می رنجاند ...

برای ِ معضلات ِ عدیده ای ست که گریبان گیر ِ ماست - حتی من از همه بیشتر -

اینجا برای ِ ارتقای ِ مهارت های ِ اجتماعی ِ شماست

اینجا برای ِ به بحث گذاشتن ِ مواردی ست که دیگران توان ِ مباحثه با شما را در جامعه ندارند ...

شما نخبه اید و این نخبگی مسئولیت زاست ...

مسئولیت ِ شما ؛ مطالعه ، اسیب شناسی ، بحث ، مناظره های ِ عملی و علمی ست ...

مسئولیت ِ شما ، منتقل کردن ِ "کوتاه ترین داستان ِ ترسناک ِ جهان" به فروم ؛ با یک کپی ُ پیست نیست

ان را که می شود در این دنیای ِ مجازی یافت در جایی دیگر

اما چه کنیم ؟ :

پیشنهاد ِ گروه فرهنگ ؛ ایجاد ِ مباحثی ست که علاوه بر جذابیت ِ موضوع ، مبتذل نبوده و ارزش محور هستند ...

بحث هایی نظیر ِ اینکه ایا حجاب در جامعه ی ایران جایگاه ِ خود را یافته است ؛

ایا سیر ِ تاریخی ِ فرهنگ در ایران ، تفاوتی داشته است

جایگاه ِ زن

مبحث ِ غیرت و نظایرهم ؛

بحث هایی هستند که از حوزه ی دین ُ مذهب ُ اینها خارج است ُ در اجتماع نهادینه می شود ...

اینکه ایا احزاب ِ سیاسی ، باعث ِ اعتلای ِ جامعه ی اسلامی شده اند یا به عقب ماندگی ِ ان دامن زده اند

مربوط به سیاست نیست

چون سیاست از بطن ِ جامعه شکل می گیرد

و یک سیاست مدار از اجتماع ...

یا بررسی نظام های ِ اموزشی ... !!

انچه که ما از شما می خواهیم :

ایجاد و شرکت در بحث های ِ اجتماعی ، با بصیرت و بینش ِ خود ؛ نه با بینش ِ دیگران ...

اگر بحث از حجاب شد

فرهنگ حجاب در طول ِ تاریخ ، زندگانی ِ زنان ِ بزرگ از قُدسی ترین ِ انها - فاطمه (ع) - تا ملموس ترین ِ انها - فروغ فرخزاد - و هم چنین طرز ِ تفکر انها

مطالعه شود ُ فهم ِ خود را در بحث ها از مطالب ، ذکر کنیم ُ اگر نیاز شد ؛ مدرکی هم از منبع ِ مان بیاوریم ...

بیایید و به پویایی ِ خودمان

به پویایی ِ سمپاد کمک کنیم ...

حرف ِ اخر :

فرهنگ را نمی شود با پُتک بر سر ِ مردم زد تا بفهمند و مجری ِ ان باشند

فرهنگ را باید باور کنیم ؛

تا بدان پایبند باشیم ... !!

با تشکر

مارلیک

گروه ِ فرهنگسازی ِ سمپادیا

------

درد ُ دل :

در این مدت که تصمیم گرفتم

کمتر در جریانات ِ فروم باشم ، و بیشتر به اسیب شناسی ِ پرمخاطره ترین بخش ِ فروم - گفت و شنود اجتماعی - بپردازم

عده ای زیادی به من تاختند

که هی فلانی ؛ تو که مسئولیت به عهده گرفتی تو شورای ِ ادب و فرهنگ ؛ حالا چرا در رفتی ؟ چرا حالا بی مسئولیت هستی ؟

من این حرف ها را فقط برای ِ دفاع از مارلیک می زنم نه برای ِ دفاع از شخصی به نام ِ محمدرضا باقری ؛ نباید می زدم اما عده ای شورَش را در اوردند ... !!

در این مدت به مطالعه ی فرهنگ ؛ نوع ِ روابطی که بر فروم های ِ خاص محور - فروم هایی که اعضای ان باید در چیزی مشترک باشند یا شرایط ِ خاصی داشته باشند -

فهم از گفت و شنود اجتماعی - مطالعه ی بخش های ِ اجتماعی روزنامه هایی نظیر ِ ایران و همشهری -

مطالعه ی اتفاقاتی که در شبکه ی اجتماعی ِ سمپاد یا سمپادیا دات نت می افتد که ایا محرک است یا خیر !!

مطالعه ی اغلب پست های ِ گفت ُ شنود ، به خصوص بحث هایی که توسط بزرگان ِ فروم در ابتدا شده بود ...

و خیلی چیزهای ِ دیگر ... !!

فرایند ِ فرهنگ سازی ؛ با پست هایی نظیر ِ چگونه با فرهنگ شویم که محقق نمی شود ...

فرهنگ ، پدیده ای ست شهودی که نیاز به اعتبار و اثبات و دلیل دارد ...

من به عنوان ِ عضو شورای ِ ادب و فرهنگ ؛ از همه ی ادم هایی که به من رای ِ اعتماد دادند

عذرخواهی می کنم اگر تصوری حادث شده از کم کاری ِ من در این مدت ... !!

اما ان چیزی که زجر اور است این است

من گمان کردم با این فعالیت ها ، اعضای ِ دیگری هستند تا شورای ِ ادب و فرهنگ زمین نماند ...

اما مدیریت های ِ اشتباه ؛ احساساتی و اشوب گریز ِ این فروم

می اید ُ دو عضو از اعضای ِ شورای ِ فرهنگ را هم زمان معاون می کند ...

من نمی دانم این فعالیت ها برنامه ریزی شده بود برای ِ تخریب ِ چهره های ِ خاص یا که نه سهوی بر فنا داد ...

اما می دانم

من متعهد شدم به فروم و دوست دارم فعالیت های ِ من اثر بخش باشند ...

از در ُ دیوار زدن ُ اعلامیه کردن ِ کارهای ِ خود بیزارم

اما اینبار شرایط ِ سختی رقم خورد

که مرا وا داشت به گفتن ... !!

× عنوان ویرایش شد !

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ
پاسخ : فرهنگ ِ بخش ِ گفت و شنود ِ اجتماعی ... !!

شما درست ميگين...
ولي اخه نميشه كه....هر جا كه ميريم ميخوان استعداد هامون رو پرورش بدن!!! ...
يعني ما حق تفريح نداريم؟؟؟
هر چيزي تا حد متوسطش خوبه...از اون ب بعد افراط ميشه!
فروم بايد يه سري تاپيك فرهنگي...درسي...اموزشي داشته و باشه...
و يه سري تاپيك تفريحي!
خواه ناخواه هم يه تاپيك يا يه بخش ميشه پاتوق يه سري ادم علاف...!!
و اين تقصير كسي نيست...روند جامعس...بايد از پايه درست بشه!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از marlik :
بحث از فرهنگ است و فرهنگ سازی

اون فقط یه درد و دل بود ...

حاشیه ست ... !!

فرهنگ ِ بخش گفت و شنود ، نظری داری یا پیشنهادی ؟

آها گرفتم ، يعني خفه شو حرف نزن :D

فكر ميكنم فرشيد اصلاحات خوبي رو داره انجام ميده و تا الان كه خوب كار كرده ، اميدوارم موفق باشه چون واقعا مديريت حاليشه :)

در ضمن مخالف يه سري از حرفاتم ، بحث فرهنگي بايد تو فرهنگ باشه ، بحث سياسي هم تو سياست
اگه قرار باشه اونجور كه تو ميگي حساب كنيم ورزش هم جزو گفت و شنود بايد باشه چون ورزشكارا از تو جامعه ميان بيرون ، رياضي و شيمي و فيزيك و ... هم همينطور

تو اين انجمن بايد مسائل مربوط به اجتماع بررسي شه و توي فرهنگ هم همينطور ، براي همين فكر ميكنم اين دوتا انجمن موازين و بهتره بخش فرهنگ از تاريخ به گفت و شنود منتقل شه

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از afroDt :
شما درست ميگين...
ولي اخه نميشه كه....هر جا كه ميريم ميخوان استعداد هامون رو پرورش بدن!!! ...
يعني ما حق تفريح نداريم؟؟؟
هر چيزي تا حد متوسطش خوبه...از اون ب بعد افراط ميشه!
فروم بايد يه سري تاپيك فرهنگي...درسي...اموزشي داشته و باشه...
و يه سري تاپيك تفريحي!
خواه ناخواه هم يه تاپيك يا يه بخش ميشه پاتوق يه سري ادم علاف...!!
و اين تقصير كسي نيست...روند جامعس...بايد از پايه درست بشه!

در شورا معتقدیم که باید بخش ِ تفریحی با ضوابط ِ خاص ایجاد شود

اما جای ِ این تفریح در گفت ُ شنود نیست

- درضمن ، یکی از با فرهنگ ترین جامعه های ِ سمپادی ، دوستان ِ ما در فرزانگان ِ ایتالیا هستند که باعث ِ افتخار ِ ما هستند -

- چون از نزدیک با عده ای ازَشون مصاحبت داشتم گفتم -

فروم ؛ باید برنامه ریزی ِ خاصی کند برای ِ بخش ِ تفریحی ِ خود ... !!

ولی گمان می کنم ؛ تفریح های ِ نامعقول در شان سمپادی نیست ...

با تشکر

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از Dr.Eniac :
آها گرفتم ، يعني خفه شو حرف نزن :D

فكر ميكنم فرشيد اصلاحات خوبي رو داره انجام ميده و تا الان كه خوب كار كرده ، اميدوارم موفق باشه چون واقعا مديريت حاليشه :)

در ضمن مخالف يه سري از حرفاتم ، بحث فرهنگي بايد تو فرهنگ باشه ، بحث سياسي هم تو سياست
اگه قرار باشه اونجور كه تو ميگي حساب كنيم ورزش هم جزو گفت و شنود بايد باشه چون ورزشكارا از تو جامعه ميان بيرون ، رياضي و شيمي و فيزيك و ... هم همينطور

تو اين انجمن بايد مسائل مربوط به اجتماع بررسي شه و توي فرهنگ هم همينطور ، براي همين فكر ميكنم اين دوتا انجمن موازين و بهتره بخش فرهنگ از تاريخ به گفت و شنود منتقل شه

منظور ِ من این نیست که تمام ِ مباحث ِ سیاسی تو گفت و شنود جای بگیرن

منظور صرفا اینه که موضوعاتی که ربط به سیاست دارن ؛ باید از دید ِ اجتماعی بررسی بشن ... !!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از marlik :
منظور ِ من این نیست که تمام ِ مباحث ِ سیاسی تو گفت و شنود جای بگیرن

منظور صرفا اینه که موضوعاتی که ربط به سیاست دارن ؛ باید از دید ِ اجتماعی بررسی بشن ... !!

موضوع سياسي رو بايد از لحاظ سياسي بررسي كرد ديگه !! بعد توي بحث سياسي ميشه از موضوعات اجتماعي استفاده كرد

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

نه ؛ اتفاق َن یکی از موضوعات ِ بحث برانگیز ِ فلسفه اینه ؛

که سیاست زیر مجموعه ی اجتماع ست

متاسفانه اون چیزی که تو ایران به عنوان ِ سیاست شناخته میشه ؛ بحثا و کلکل های ِ سیاسیون هس ...

سنگ بنا این نیست ... !!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

حالا فلسفي شو نميدونم و بيخيال :D

من فكر ميكنم بزرگترين مشكل اينجا دو چيزه
1.همه فكر ميكنن اينجا آشغالدوني سايته و هر تاپيكي كه به ساير انجمنا مربوط نباشه بايد بياد اينجا صرف نظر از موضوعش و اينكه جاي بحث داره يا نه !!!

2.موضوع اصلي و پايه اين انجمن كه بحث اجتماعي هستش با انجمن تاريخ و فرهنگ موازيه ، يعني موضوعات فرهنگي كه بايد تو اين انجمن زده بشن ميرن تو فرهنگ (كه بايد هم برن)
در كل فكر ميكنم بخش فرهنگو از تاريخ حذف كنيد و موضوعات فرهنگي بيان اينجا خيلي مفيدتره :)

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

چطوری میشه فرهنگ رو قاطی اینجا کنیم ؟

فرهنگ ِ لازم برای ِ گفت و شنود هنوز وجود نداره

وجهه ی فرهنگ هم میاد پایین

نظرت چیه ؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از marlik :
چطوری میشه فرهنگ رو قاطی اینجا کنیم ؟

فرهنگ ِ لازم برای ِ گفت و شنود هنوز وجود نداره

وجهه ی فرهنگ هم میاد پایین

نظرت چیه ؟

پس چه انتظاري داري ؟
از يه طرف ميگي اينجا بايد بحث فرهنگي اجنماعي بشه از يه طرف همه اين بحثا تو تاريخ و فرهنگه
خب اگه ميخواين درست بشه بايد فرهنگو از تاريخ جدا كنين و اينجا بشه محلي براي بحثاي فرهنگي اجتماع !!!

نظرت چيه ؟؟؟ :D

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

موافقم

سعید ارزومند هم الان هس ؛ به اونم بگو ؛ اصن تو شورا درخواست کن !

مدیر ِ انجمن هم باید موافقت کنه

بالاخره تو حوزه ی کاری ِ اونه ...

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بخش فرهنگ و اینجا از نظر من تداخل خاصی ندارن
فرهنگ در کنار تاریخ، هویت و پیشینه جامعه رو بررسی می کنه
گفتگوی اجتماعی، مسائل جامعه کنونی رو
درواقع کلمه "فرهنگ" در عبارت "تاریخ و فرهنگ" به فرهنگ کنونی جامعه بر نمی گرده، فرهنگ تاریخی رو بررسی می کنه
اما قبول دارم که خیلی از تاپیک هایی که الان توی تاریخ و فرهنگ هستن، یک بحث اجتماعی ان
ولی ترجیح میدم فعلا به اینجا منتقل نشن، تا زمانی که قابلیت امتیازدهی به پست ها هم برای این بخش فعال بشه

• شروع کننده موضوع

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از GCD :
بخش فرهنگ و اینجا از نظر من تداخل خاصی ندارن
فرهنگ در کنار تاریخ، هویت و پیشینه جامعه رو بررسی می کنه
گفتگوی اجتماعی، مسائل جامعه کنونی رو
درواقع کلمه "فرهنگ" در عبارت "تاریخ و فرهنگ" به فرهنگ کنونی جامعه بر نمی گرده، فرهنگ تاریخی رو بررسی می کنه
اما قبول دارم که خیلی از تاپیک هایی که الان توی تاریخ و فرهنگ هستن، یک بحث اجتماعی ان
ولی ترجیح میدم فعلا به اینجا منتقل نشن، تا زمانی که قابلیت امتیازدهی به پست ها هم برای این بخش فعال بشه

به نظر ِ منم قابل ِ قبوله ... !!

analemma

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
tehran
پاسخ : فرهنگ بخش گفت و شنود اجتماعی ... !

بهترين فرهنگ توي گفت وشنود اجتماعي به نظره من اينه كه نذاريم يدونه تاپيك مثله اين يه سال بدونه پست جديد باشه
هميشه صفحه ي اول رو نبينيم
سعي كنيم پستاي قديمي روهم احيا كنيم بچه ها

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از doughty! :
بهترين فرهنگ توي گفت وشنود اجتماعي به نظره من اينه كه نذاريم يدونه تاپيك مثله اين يه سال بدونه پست جديد باشه
هميشه صفحه ي اول رو نبينيم
سعي كنيم پستاي قديمي روهم احيا كنيم بچه ها
این تاپیک البته تاریخ مصرف داره یه جورایی، و تاریخشم گذشته، مثلا الان بخونی و گفت و شنود رو نگاه کنی میبینی خیلی چیزا تطابق نداره، مثلا دات نت دیگه نیست، شوراها خیلی وقته منحل شدن، جو گفت و شنود تغییر کرده و...
و بحث هم نیست، به نظر من حرف خاصی نداره و صرفا یه متن ادبیه که میگه سمپادی موجود خوبیه که میتونه با فرهنگ هم باشه
پس طبیعیه که آخرین پست تاپیک مال دو سال و 4 ماه پیش باشه

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

دوستان میخوام بالا آوردن این تاپیک رو از اعماق گفت و شنود ، بهونه ای کنم برای یک بحث و پرسش و پاسخ بین دو گروه :
گروه اول : کاربرای فروم
گروه دوم : مدیران گفت و شنود ، مدیران رده بالا

و یک جمع بندی کلی در مورد رفتار این دو گروه بر حسب موقعیتشون تو این انجمن ، نسبتاً خیلی شلوغ (!!!) و شاید شلوغ ترین انجمن فروم

در یک دید کلی هدف ما در این تاپیک ، بررسی رفتار (!!!) های ما در دنیای محازی و در حالت خاص فروم هایی مثل سمپادیا و در حالت خاص تر (سو استفاده) انجمن گفت و شنود اجتماعی عست !!

دوستان سعی کنید ، زیر انجمن حرف بزن رو وارد بحث نکنید.
از درد و دل هاتون بگید ، طوری که به بحث کمک کنه و اسپم نباشه
ما رو به چالش بکشید ، اما جوری پست بدید ، که بازهم به پیشرفت بحث کمک کنه ، یا به بیان دیگه طوری نباشه که من به عنوان طعنه هم که شده ، نقل قولش کنم و داخل تاپیک انقادات و پیشنهادت جوابش رو بدم :)) (مدیریت های خاص رو وارد بحث اینجا نکنید)
توهین نکنید !
از هر چیز که میبینید اینجا بگید و بگید : ) تاپیک ها ، کاربر های مختلف ، مباحث ، طرز بحث کردن ها ، پیشنهاداتی که تو دلتون هست و شیوه ای برای بیانشون ندارید ، به ساده ترین روش بگید حتی و ...

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

پست متوالی !! :D

خیلی هامون فکر میکنیم ، وقتی میایم داخل این انجمن ، یک تاپیک ایجاد میکنیم و یا یک پست میدیم در یک تاپیک ، با یک شناخت کامل این کار رو میکنیم ، حداقل همه فکر میکنیم از اینجا یک شناخت خیلی خوب داریم ، من بعد از دو ماه که از مدیریتم میگذشت ، اینجا رو کشف کردم :)) کلی ذوق کردم ، ینی هزار بار پیش خودم فکر میکردم ، که خب کاربر بیچاره حق داره [nb]نداره :-w[/nb] ندونه کدوم تاپیک وجود داره ، کدوم وجود ندار و حوصلشم نزاره 17 صفحه رو بگرده ، و خب تاپیک تکراری زدن دوستان رو توجیح میکردم ، یا اینجا رو :)) کاملاً اتفاقی ، میخواستم نظرسنجی ها رو آپ دیت کنم [nb]میدونستید نتیجه نظر سنجی ها همینجا توی همین انجمن در اختیار شما قرار میگیره :D ؟ [/nb]، اشتباه تاپیکو رفتم و پیداش کردم و جا خوردم ، چون دقیقاً چند روز قبلش ، بعد از کلی سر و کله زدن با خودم که باید یا نباید قفلش کنم ، قفل کردم و دلیلم این بود که بحث روند تکراری پیدا کرده بود و راکد شده بود ، اما خب حالا سرنوشت این تاپیک چی میشه ؟ و خب معلوم شد که باید سرنوشتش چی بشه و بعدش که خواستم یک حرکتی بزنم دیدم حق داشتن مدیرا که بیخالش شن ، چون واقعاً سخته جمع بندی و خلاصه کردن یک تاپیک [nb]آخر مجبور شدم به صواع رو بزنم :))[/nb] خب چقد خوب میشه دوستان این تاپیک رو ببنن ، جمع بندی ها و نقل قول هایی که داخلش هست رو و یک جورایی نحوه درست پست دادن رو توی تاپیک های مختلف ببینین و با یک شیوه منظم به ما کمک کنن که آخرش تاپیک خوبی در بیاد و بشه خلاصش کرد و یه همچین جایی قرارش داد .
خب حالا کاربرای عزیز تا چه حد شناخت دارین از این انجمن ، و از انجمن های دیگه !!؟ [nb]من به شخصه حس میکنم هنوز یه چیزایی هست که باید کشف کنم :))[/nb]

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نظرم خوبه این سوال هم مطرح بشه که شما از مدیران این انجمن چه توقعی دارین؟
همچنین به تظرتون هر فرد برای بحث کردن توی این انجمن چه نکاتی رو باید رعایت کنه؟

بالا