• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع المپیاد فیزیک

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوستان اینجا اساتید هستن و راهنمایی میکنن
ولی به عنوان کسی که المپیادی بوده و به نتیجه نرسیده میگم که مشکل اکثر بچه ها ضعف تو ریاضی عه .
شما تا ریاضی 1 رو نبستید رفتن سمت چیزی مثل هالیدی "و منابع تخصصی تر" فقط سوختن سوالا هست و بی کیفیت خوندن

اول ریاضی دبیرستان رو کامل جمع کنین و بعد ریاضی 1 "ترجیحا استوارت" اگر هم فیلم اموزشیو جزوه میخواید تو کانال تلگرامی UT Learning که مال دانشگاه تهران هست استاد رحامی یکی از بهترین اساتید هستن کل ریاضی 1 رو فیلم هاش رو قرار دادن برای عموم جزوشون هم هست و 100 درصد توصیه میکنم از فیلمای ایشون برین جلو

بعد از اون هم اول با ارامش هالیدی رو تموم کنین و هول اینکه این کتاب و اون کتاب رو بگیرم رو نداشته باشید . بعد از هالیدی همین منابعی که اساتید بالاتر گفتن رو برین جلو

اینها چیزایی بودن که من اگر خودم برگردم عقب انجام میدم :))

ایدی کانال ریاضی 1 استاد رحامی:
math_ut1401@

ایدی کانال معادلات استاد رحامی :
ODE_UT1401@

کسایی هم که به صورت ویژه با انتگرال مشکل دارن یکی از اساتید که اسمشون رو یادم نیست یک PDF به اسم انتگرال خور رو منتشر کردن برای عموم که واقعا حتی تا مقطع کارشناسی انتگرال رو میبنده خواستید به تلگرامم پیام بدید براتون بفرستم

یک نکته ای هم الان یادم اومد بگم . بچه ها تیپ سوالای مرحله 2 کلا جنسش با سوالای هالیدی و کلپنر و... فرق میکنه شما با حل این سوالا صرفا مهارت و اون بینشتون تو فیزیک زیاد میشه . اما تو مرحله 2 به شما یکسری داده های خاص میدن و اروم اروم شما باید موارد رو بدست بیارین و به جواب اخر برسید

اینو گفتم که انتظار نداشته باشید که فلان کتاب رو حل کردید پس الزاما مرحله 2 رو هم فولید نه

نزدیک ترین سوالا هم به مرحله 2 تا جایی که من دیدم "نظر شخصیمه" یکی مسائل ایرودف هست و یکی هم سوالات میانترم و پایان ترم دانشگاه تهران
اگر کسی سوالای فیزیک 1 و 2 انشگاه تهران رو خواست هم یک پیامی تو تلگرام بده براش بفرستم و شدیدا توصیه میکنم

برای امادگی قبل مرحله 1 و 2 هم ابرکلاس رو پیشنهاد میکنم استاد های عالی ای داره ازمون های شبیه ساز و تحلیل سوالای مرحله 1 و 2 سالای قبل رو هم انجام میدن که واقعا عالی هست

nimaasghari

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
برای مرحله ی اول می خوام الکترومغناطیس بخونم به نظر شما کتاب درسی بهتره یا فیزیک پایه فرانک ج بلت ؟

بالا