• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اطلاع والدین از نمره های ضعیف

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
به نظر شما بهتره والدین از تمام نمرات دانش آموز به طور دقیق آگاه شن؟ یا بعضی نمره ها باید فیلتر شه؟
- از طرفی گفتن نمره های ضعیف به والدین میتونه باعث شه پدر و مادر، دانش آموز رو وادار/ترغیب به درس خوندن کنن
- از طرف دیگه خیلیا معتقدن امتحانات اصلا ملاک خوبی برای سنجش نیستن، پس میشه نمره ها رو فیلتر گذاری کرد، مثلا یه دانش آموز که همیشه نمراتش بالا هستن، یکی دو بار نمرش به دلایلی بد میشه، گفتن این نمره های ضعیف به والدین میتونه دید رو نسبت به دانش آموز عوض کنه و...

نظر شما چیه؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : اطلاع والدین از نمره های ضعیف

من فکر میکنم خوب نیست !

بهتره چندتا امتحان گرفته بشه و ملاک رو بهترینش قرار بدن !

آخه شاید یه طرف بدشانس بود شب امتحان رو به موت بود بعد فردا امتحانشو گند زد چی میشه ؟؟

______

یه تو سری بزرگ هم هست نمره پایین !
مثلا من تو بیلان قبلیم ادبیاتمو کم شده بودم بابام رفته بود پیش دبیر ادبیه دبیر گفته بود بچت 5.5 شده ( از ده ;;)) :-"
از اون موقع دیگه شده پتک تو سر من که تو 5 اوردی ! هس میگم به پیر به پیغمبر یه امتحان بود ! اونم نخندم ، از ده شدم 5.5 میگن نه ! تو 5 شدی بیخودی ماست مالیش نکن !

_____

فکر میکنم اگر نمره ارائه نشه و فقط بگن تو فلان درسا نیازمند تلاش بیشتره خوب باشه

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

فک نکنم گفتن نمره ها ی ضعیف به والدین بد باشه بر عکس والدین نمره هارو میبینن و بعدش دنبال دلیل افت نمره میگردن
و اگه فرزندشون مشکلی داشت میتونن حل کنن

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از reza.d :
فک نکنم گفتن نمره ها ی ضعیف به والدین بد باشه بر عکس والدین نمره هارو میبینن و بعدش دنبال دلیل افت نمره میگردن
و اگه فرزندشون مشکلی داشت میتونن حل کنن
دنبال دلیل افت نمره گشتن یه جنبه قضیست که اگه اتفاق بی افته خیلی خوبه، اما خیلی وقتا خانواده ها بجای اینکه دنبال مشکل و حلش بگردن، (مثل همونی که مهران گفت) میگردن یه نمره ضعیف رو پتک میکنن و میزنن تو سر دانش آموز

البته من اینو واسه حالتی میگم که نمرات دانش آموز معمولا تاپ باشه و مثلا بین 10 تا نمره 80% یه نمره 50% داشته باشه، نه واسه کسی که همه نمراتش زیر 70% و میانگین کلاسه

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

به نقل از GCD :
دنبال دلیل افت نمره گشتن یه جنبه قضیست که اگه اتفاق بی افته خیلی خوبه، اما خیلی وقتا خانواده ها بجای اینکه دنبال مشکل و حلش بگردن، (مثل همونی که مهران گفت) میگردن یه نمره ضعیف رو پتک میکنن و میزنن تو سر دانش آموز

البته من اینو واسه حالتی میگم که نمرات دانش آموز معمولا تاپ باشه و مثلا بین 10 تا نمره 80% یه نمره 50% داشته باشه، نه واسه کسی که همه نمراتش زیر 70% و میانگین کلاسه
منم واسه همون نمره بالا ها گفتم یعنی یه فردی همیشه نمره هاش خوب بوده و نمره کم گرفته باید ببینن چه مشکلی داشته که نتونسته نمره خوبی بگیره اگه مشکلی احیانا تو خونه هست حل کنن و شرایطی مساعد بوجود بیارن
خب اون خانواده که این کارو میکنه و نمره بد فرد رو یادآوری میکنه شاید منظور بدی نداشته باشه و فقط تذکر میده که دوباره فرد نمره ی بدی نیاره و یادش باشه خب که به نظر من این کار زیاد درست نیست و از روی بی اطلاعی خانواده صورت میگیره

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

يه مسيله اي هست كه من هميشه امتحاناتمو گنديدم ميدونيد چرا چون بدم مياد كلا مجبور باشم مثلا فلان شب فلان درسو بخونم براي همين هم چو شب امتحاناي ترم مثلا بايد اگه فردا شيمي دايم و ادم مجبوره شيمي بخونه من متنفرم من دوست دارم هر چي اون لحظه دوست دارم بخونم براي همين براي سنجش من نمره هاي امتحاناي ترم اصلا خوب نيست چون برا شب امتحان نميخونم مثلا حفظياشو كه خيلي موقع ها حوصله ندارم مثلا سال پيش عربي من فقط قواعدو خوندم چون هر چي فكر كردم ديدم حفظياشو يادم ميره برا چي بخونم و خوب فرداش حفظياشو بلد نبودم پس خيلي وقتا نمره ملاك خوبي نيست براي من
خوب نمرم خوب نشد تو طول سال كه زياد اينچيزا پيش مياد يادم نمياد از مستمر ها تا حالا چيزي به مامانم اينا گفته باشم ترم هم كه كارنامه اونا ميگيرن برا همين ميفهمن
ترمو كه مادر پدر حتما ميبينن مستمر هم كه نميگم نميپرسن هم
خوب مگه شما مستمر هارو هم ميگين؟؟ چيزي برا فيلتر كردن يا نكردن نميمونه

• لایک
امتیازات: psi-3

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نمره دادن یه روش خیلی افتضاحه! :-&
همون که بکگن توی این درس ضعیفه یا نه کافیه!
معلما خودشون از وضعیت دانش آموز خبر دارن

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

دبیرا معتقدن تا نمره و اعلامش نباشه ما درس نمی خونیم .من که به شخصه کارنامه های مستمرو یا جواب امتحــانارو هیچ وقت به مامان بابام نشون نمی دم . نه که بد باشه . برام مهم نیست نمرم چند میشه ،نمی خوام اونام نمره رو ملاک یاد گیری درسم بدونن . و نمی دونن

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نظر من نمره ی آدم ربطی به مامان باباش نداره...یه چیز شخصیه!!!
هر چند که خیلیا اینو قبول ندارن

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

بهترین راه اینه که نمره ها را بهشون ندی!!

وقتی رفتن بیلان همون جا سکته کنن!!! :D
این جوری دیگه حال و حوصله دعوا را ندارن!
یا میشه بهشون بگی و دعوا بشی!!این جوری حداقل اماده میشن و سکته نمیکنن!! ;))

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^

هر روز که امتحانام رو می دادن اگه نمرمو بد شده بودم به نمرم اضافه میکردم بعد می گفتم :D
یه روز از مدرسه اومدم دیدم مامانم عصبانیه نگو نمره هام رو پیدا کرده و اماده باش برای دعواست :-ss :-ss

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به ما كارنامه نميدن امسال :D

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از راضيه :
به ما كارنامه نميدن امسال :D
مگه سوم نیستی؟ پس چی میدن؟ شکلات؟

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

کاملا بستگی به پدر و مادر و شناختشون نسبت به شما هم داره

معمولا پدرو مادر ها فرهنگی(معلم،استاد،مدیر و غیره) با این قضیه کنار میان و سعی در کمک دارن

ولی در کل میشه گفت اینکه هر نمره ای رو بیایم به والدین گرامی گزارش بدیم یعنی:((بابایی، مامانی من نمی فهمم این نمره بده باید تلاش کنم،اومدم تا با توپ و تشر حالیم کنی :-& ))

گزارش کامل مال دبستان بود و بس B-)

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از GCD :
مگه سوم نیستی؟ پس چی میدن؟ شکلات؟
هيچي نميدن پرسيديم گفتن كارنامه نميدن فقط اومدن گفتن اونايي كه دوست دارن كارنامه داشته باشن بيان اسماشونو بدن كه بهشون يه كارنامه كاغذي ميديم(دلبخواهي)
ما نمره هامون رو تو سايت مدرسه ميتونيم ببينيم اونم فقط نمره ها معدلو اينا رو ديگه خودمون حساب ميكنيم كه اونم خيلي ها هنوز نرفتن نگاه كنن اكثر والدين هم سايتو نميدونن
من خودم به شخصه به مامانم گفتم معدلم حدودا هجده و نيمه همين

blackparastoo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱

به نظر من لازم نیست که والدین از همه ی نمرات اطلاع داشته باشن ! فقط اینکه به طور کلی بدونن بچه‌شون در چه سطحیه ، کافیه .

خود من اصلاً به خانواده‌م نمیگم امتحان دارم ! چه برسه به اینکه ریز نمراتم رو هم بهشون بگم ! :D
اما اگه ازم نمره ای رو بپرسن ، دروغ نمیگم ... راستش من این جوریم که میخوام مادر/پدرم بدونن که وقتی درس نمیخونم و به کارای دیگه مشغولم ، وضع درسی‌م چه جوریه ... ولی نه به طور دقیق !
نمیخوام دلشون خوش باشه که وضعم عالی و بیسته و هیچ مشکلی ندارم ؛ ولی بعدش یهو گندش درآد ! :-" :D
البته خب این رفتار من که اگه پایین ترین نمره‌م رو هم ازم بپرسن ، بهشون میگم ، به خاطر اینه که هیچ وقت منو به خاطر نمره ی کم سرزنش نمیکنن و فقط یه سری نگرانی معمولی نسبت به من دارن ... اصلاً پیش نیومده که نمره براشون ملاک باشه !
منو به خاطر نمره های بالام تشویق میکنن ؛ اما به خاطر نمره های پایینم تنبیه نمیکنن و بیشترین چیزی که ممکنه از نگرانی‌شون نسبت به من بروز بدن ، اینه : " این نمره‌ت واسه این بود که هیچی نخوندی ! بی انصاف نباش ! [-( " ؛ و چون هیچ وقت اعتراض چندانی به نمره هام نمیکنن ، همین که یه همچین جمله ای رو میگن ، تأثیرش روی من به اندازه ی یه دعوای جانانه‌س ! :D
به نظرم نیازی نیست که پدر/مادرا انقد به خاطر یه نمره داد و قال راه بندازن و اعتماد به نفس بچه رو هم ازش بگیرن ! البته خیلی هم نباید نسبت به وضعیت بچه‌شون بی اعتنا باشن !
من خودم نیازی به تشر زدن ندارم ؛ حتی وقتایی که درس نمیخونم ، یه نگرانی ، هر چند کمرنگ رو احساس میکنم و نمره های پایین ، برام حکم یه سیخونک رو دارن که بیشتر حواسم رو جمع کنم !

• لایک
امتیازات: N.M

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

نمره؟؟ یادمه دبستان که بودم به خاطر 19 هم کلی ناراحت میشدم! حتی در حدی که میترسیدم به مامانم بگم! حالا اومدم راهنمایی 16 هم بگیرم با کلی خنده میگم خدارو شکر کن 13 نشدم!! بعدم نمره بستگی به درسش داره! مثلا واس ریاضی 14 خوبه واسه زیست تا 16! انظباطم که آدم اصن باید کم شه! از 18 به بالا شرم آوره انظباط! تنها درسیم که 20 واسش خوبه قرآنه! ^-^

• لایک
امتیازات: mjz

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

من که مامانم نمرمم کم شه چیزی نمی گه
اما من کلا بهش نمیگم :D
میگم افتخار کنه که دخترش زرنگه :P

• لایک
امتیازات: *M.M*

سمر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

مامان بابای من اصلا کاری ندارن.
میگن آینده ی خودته برای ما که درس نمی خونی

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

همه ی ما اینقدر از این نمره های خوب و بد گرفتیم و همشون گذشته
من اصلأ سر نمره با کسی بحث نمیکنم ...... چه مامان و بابا ...... چه معلم گرامی =)) =)) =))
اگه خودم از تلاش خودم راضی باشم همه چی حله (; (; (;
ولی اگه خودم از خودم راضی نباشم ..... دیوونه میشم :(( :(( :((

بالا