• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرسش و پاسخ درباره فارکس

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)
پاسخ : پرسش و پاسخ درباره فارکس

"هرکجا پای ایرانی در میان است، بدان که گند زده شده به همه چیز"

:D

خب هنوز آماري از برخوردها با بروكرهاي ايراني ندادند؟اتفاقي براي بانكها نيفتاده؟

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از روح الله :

برخوردارو نمیدونم ولی پیشنهاداتی ارائه کردن در این باره ! :

" بازار معاملات آتی طلا، جایگزین مناسبی برای فارکس

بازار معاملات آتی طلا در بورس کالای ایران جایگزین مناسب و مطمئنی برای سرمایه‌گذاران برای انجام معاملات با استانداردهای بین‌المللی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه محمودرضا خواجه نصیری با بیان مطلب فوق افزود: پس از ممنوعیت بازار فارکس در ایران، سرمایه‌گذارانی که تمایل به انجام معاملات ابزارهای مالی استاندارد دارند، می‌توانند از بازار معاملات آتی طلای بورس کالای ایران استفاده کنند ... "

از این تیریپا هست که یه چیزی رو ممنوع کنن که یه پیشنهادی بدنا ؟ حالا ممکنه احتمالش خیلی کم باشه ولی باز فکر آدم میره سمت این تیریپ !

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از روح الله :
:D

ما که بروکر ایرانی نداریم، ولی گویا با چندتا از این شرکتایی که پول میگیرن توی بروکرها حساب باز میکنن، شارژ می کنن و... برخورد کردن

× البته برخورداشون یعنی جریمه، تختشون نکردن، ولی هی میرن کلی جریمه میکنن تا آخرش خودشون ورشکست شن :D

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

این سایت به نظر غیرقانونی نمیاد!
http://www.fxtmmena.com/fa/
کسی اطلاعاتی داره در مورد؟
این همون بازار فارکس جهانیه؟

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

بنده اطلاعات در رابطه با فارکس دارم.اگر هم ندونم میرم میپرسم سریع میگم.(مغرور نشم حالا) :Dاگه سوالی هست اینجا هستیم مام :)

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

بابا ی من تو اینکار بود گویا طرف سرمون کلاه گذاشت یک 2000دلاری......
قضه از این قرارر بود که تا میخرید پایین میرفت تامیفروخت بالا بعدش با دو تا کامپیوتر جدا برنامه رو اجرا کردیم دیدم که نمودار ها فرق میکنن عجب روزگاریه ...
البته خودم باهش به صورت رایگان کار کردم یک 2,000,000 دلاری گرفتم ولی بیخیالش شدم

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

باید مواظب باشین، هیچوقت نرم افزار رو از شخص نگیرید، به راحتی قابل دستکاریه و حتی میتونه جوری باشه که خرید و فروش برعکس باشه یا همینطوری که گفتی نمودارها جعلی باشن
خود من با بروکر GCi (ربطی به GCD نداره ها گفته باشم :-") کار می کنم و راضیم ازش، و به شما هم (اگه کردیت کارت دارید) این بروکر رو پیشنهاد می کنم
www.gcitrading.com

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

بروکر forex4you چطوره بنظرتون؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

خودم فقط با uni-fx و GCi (به ترتیب) کار کردم و اگه امکانش ( = کارت بین المللی) رو داری GCi و forex.com رو پیشنهاد می کنم (uni-fx تازگیا خیلی از ویژگی های خوبش برای ایرانی ها رو کم کرده و محدودیت هاشو هم زیاد، و با توجه به این که مال کشور انگلستانه اعتباری بهش نیست در شرایط الان)

درباره این بروکر، مثل این که هندیه و مدت زیادی نیست که شروع به کار کرده، با توجه به این که توی ایران هم نماینده داره...
نمیدونم، به شخصه باهاش راحت نیستم

× راستی بگم، درحال حاضر این www.markets.com بهترین بروکریه که میتونید باهاش کار کنید، اسپرد خیلی کمی میگیره (حداقل 1.9، بروکرای دیگه حداقل 2 یا 3 میگیرن) و از لحاظ اعتبار هم بسیار معتبره

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

TNX
همین بروکری که معرفی کردی،markets.com منظورمه،با لیبرتی هم کار میکنه؟؟یا فقط با وبمانیه؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

با ویزا، مستر، دلتا، لیبرتی رزرو، وبمانی، وایر ترنسفر و فست بنک ترنسفر کار می کنه، بعلاوه برای کشورهای مختلف هم روش های لوکال داره، که البته ایران ساپورت نمی شه

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

نظرت در باره بروکر tradersway.com چیه؟
اسپردش بنظر خیلی پایین میاد

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

آره اسپردش خیلی کمه، به نظر معتبر هم میاد، حالا یکم باهاش دمو کار می کنم ببینم در عمل چطوره
شما هم کلا هر بروکری رو اول حداقل یک هفته (یعنی اگه توی فارکس حرفه ای هستید و فقط میخواید بروکر جدید رو تست کنید) دمو کار کنید تا حسابش دستتون بیاد

ولی کلا بهتره فقط با یک بروکر (حداکثر دوتا) کار کنید، هی بروکر عوض کردن چیزی جز ضرر عاید نمی کنه

armin1272

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي ١
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94

من چند روزی دمو کار کردم، منتها زیاد باهاش حال نکردم :|
از چند تا از مشتری های بروکر fx4u هم سوال کردم،میگفتن رازی بودن و ساپورتش خوبه و اینکه جدیدا داره ساپورت ایرانی هم بهش اضافه میشه.
من باهاش 2 هفته دمو زدم، به قول معروف ویزیویگ خوبی داشت :D و اسپرد هاش هم آخر هفته ها تاخیری نداشت.الان دارم ریل باهاش کار میکنم

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

این فارکس ... پست آموزشی ات رو در موردش خوندم. یه خبر هم توی اینترنت در موردش بود. گذرا نگاهی بهش انداختم. یعنی فقط در همین حد می دونم؛ اما یه سوال کارش مثه دلالی نیست؟!

در واقع این وسط چیزی که فک می کنی ارزونه رو می خری و گرون تر می فروشی. بسته به این که چقد تحلیلت خوب باشه و تاحدودی هم احتمالا اثر شانش، سود می کنی. خب این وسط هیچ تولیدی انجام نشده. شده؟!

شرکت هرمی چی؟ نیست؟ آخه سایت هاش اکثرا فیلتره. به هر حال شرکت هرمی نباشه، دلالی که هست. مگر اینکه فعالیت تولیدی داره که اطلاعات چندانی ندارم.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از β ßlôкег :
این فارکس ... پست آموزشی ات رو در موردش خوندم. یه خبر هم توی اینترنت در موردش بود. گذرا نگاهی بهش انداختم. یعنی فقط در همین حد می دونم؛ اما یه سوال کارش مثه دلالی نیست؟!

در واقع این وسط چیزی که فک می کنی ارزونه رو می خری و گرون تر می فروشی. بسته به این که چقد تحلیلت خوب باشه و تاحدودی هم احتمالا اثر شانش، سود می کنی. خب این وسط هیچ تولیدی انجام نشده. شده؟!

شرکت هرمی چی؟ نیست؟ آخه سایت هاش اکثرا فـیلت‍‌‍ره. به هر حال شرکت هرمی نباشه، دلالی که هست. مگر اینکه فعالیت تولیدی داره که اطلاعات چندانی ندارم.
دلالی کلا فرق داره! برخلاف تصور غلطی که نمیدونم چرا زیاد هست، دلالی یعنی ارتباط دادن فروشنده و خریدار و جوش دادن معامله و گرفتن پورسانت، نه خرید و فروش یک کالا و سود بردن از اختلاف قیمت
(توی اینجا هم توضیحاتی دادم)

تولید انجام نمیشه، فارکس خرید و فروش هست، توی خرید و فروش هیچوقت تولید انجام نمیشه، فقط از تولید کننده خریداری و به مصرف کننده فروخته میشه

شرکت هرمی هم، نه اصلا هرمی نیست! کلا متد هرمی برای بازاریابی به کار میره نه تجارت
توضیحات کامل درباره استراتژی هرمی

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

چرا سایت هاش فیلتره؟!

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از β ßlôкег :
چرا سایت هاش فـیلت‍‌‍ره؟!
یک سال و 11 روز پیش فارکس غیر قانونی اعلام شد که از خروج ارز جلوگیری بشه، برای همینه احتمالا
× و البته فقط تو ایرانه که غیر قانونیه :D

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

خب اگه علتش خروج ارزه. چرا فقط برای ایران این بده؟؟

پ.ن: ببین پس کلا کسب درآمدی که از تولید یه چیز باشه نیست. این شیوه غلط نیست آیا؟ (اون لینک در مورد اینکه تجارت از 5000 سال پیش هم همین بوده رو خوندم. صبحتم از کل قضیه اس)

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از β ßlôкег :
خب اگه علتش خروج ارزه. چرا فقط برای ایران این بده؟؟

پ.ن: ببین پس کلا کسب درآمدی که از تولید یه چیز باشه نیست. این شیوه غلط نیست آیا؟ (اون لینک در مورد اینکه تجارت از 5000 سال پیش هم همین بوده رو خوندم. صبحتم از کل قضیه اس)
این علتیه که گفتن، وگرنه من علت اصلیشو نمیدونم! هرچند به علت نبودن ارز ایران توی بازار فارکس مورد بحث (برای افراد عادی) ایران نسبت به مثلا اروپا اوضاعش بدتر خواهد بود، اما توی اون زمان ممکنه هم برای جهت دهی سرمایه به بازارای داخلی (بورس و سرمایه گذاری و...) بوده باشه، چون GDP رو میبرن بالا

درباره پ.ن: الان توی این تاپیک نمیخوایم راجع به فلسفه وجودی تجارت یا صحیح و غلط بودنش (از لحاظ اخلاقی و اینا) صحبت کنیم، اما از لحاظ اقتصادی و تجاری، دو موضوع هست اینجا؛
اول این که هدف تجارت کسب سوده، حالا این سود میتونه از طریق فعالیت های تولیدی باشه، میتونه هم با فعالیت تجاری مثل این باشه
و دومی که مهمتر هم هست، توی بازارهای خرده امکان دسترسی به تولید کننده به طور مستقیم وجود نداره! تو نمیتونی هربار که بادمجون خواستی بری سر مزرعه و از بوته ها بادمجون بچینی و پولش رو بدی به مزرعه دار! این وسط در بهترین حالت فردی نیاز هست که بادمجون رو از مزرعه بخره و به مغازه بفروشه، و مغازه داری که تو ازش بادمجون بخری
هردوی اینا کار تولیدی انجام نمیدن، فقط تجارت می کنن و از اختلاف قیمت خرید و فروش سود می برن. اما بدون این دو فرد نمیشه بادمجون رو از مغازه خرید
حالا در کنار این موضوعاتی مثل هزینه رفت و آمدی که برای خرید بادمجون از مزرعه خیلی کاهش پیدا می کنه، زمانی که تو برای رفتن به مزرعه صرف می کنی و مانع این میشه که کار مفید انجام بدی، و کلی چیزای دیگه و اثرات جانبی هرکدوم از اینا رو درنظر بگیر، میفهمی که چرا تجارت از مهمترین ارکان اقتصاده و اگه پول خون در رگ باشه، تجارت قلب اقتصاده

بالا