• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اورشلیم متعلق به کیست ؟

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

به نظر شما مالک اصلی اورشلیم کدوم یکیه ؟

• رای‌دهندگان
    36
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
پاسخ : اورشلیم متعلق به کیست ؟

به نقل از sjazayeri :
اصلا چه معنی میده که ما بیاییم یه بخش از زمین رو متعلق به یه عده بدونیم بخاطر اینکه به یه دین خاص معتقدند؟ [-(
واقعا که هیچ چیز در دنیا به اندازه دین باعث اختلاف و آدم کشی تو دنیا نشده [-(

دقیقا برعکس هیچ چیز به اندازه دین باعث انسجام یه امت نمیشه .
بحث ما اینه که که جایی که از 1000 سال پیش سر تصاحبش بین مسلمونا و مسیحیا و یهودیا جنگ بوده واقعا متعلق به کیه

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از NADIMATRIX :
ببین اینکه چی شد جنگ های صلیبی شروع شد و مسلمونا به اورشلیم حمله کردن رو میدونی ؟
جنگ های صلیبی رو مسیحی ها شروع کردن نه مسلمونا
اون زمان هم مسلمونا اورشلیم رو از مسیحی ها گرفتن نه یهودیا چون دیگه یهودی ای اونجا وجود نداشت چون یا مسلمون شده بودن و یا مسیحی
یهودیا فقط زمان حضرت موسی بود که ساکن فلسطین بودن و بعد از اون و با ظهور اسلام و مسیحت اکثریتشون به این دوتا دین رو اوردن
با این اوصافی که شما میگی و اگه در نظر بگیریم که هولوکاستی وجود داشته الان دیگه یهودی نباید وجود داشته باشه که!پس اینا کین؟؟؟

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

به نقل از sjazayeri :
اصلا چه معنی میده که ما بیاییم یه بخش از زمین رو متعلق به یه عده بدونیم بخاطر اینکه به یه دین خاص معتقدند؟ [-(
واقعا که هیچ چیز در دنیا به اندازه دین باعث اختلاف و آدم کشی تو دنیا نشده [-(
از اسلام و یهود نام برده میشود زیرا اکثریت دو گروه مدعی سرزمین فلسطین معتقد بآنهاست و مثلا منظور این نیست که اقلیت مسیحی فلسطینی کلا حقی در این مورد ندارند

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

نظر من اینه که اصلا مسئله اورشلیم به دین و اینا ربطی نداره !
یه منطقه جغرافیاییه که یه زمانی مسیحیان ، یه زمانی یهودیان ، و یه زمانی مسلمونا توش اکثریت بودن ولی این نسبت مدام تغییر میکرده !
در حال حاضر اورشلیم جزو کشور اسرائیله و اسرائیل هم یک کشور یهودی ، بنابراین به نظر من این شهر هم مال یهودیاست !
اینم محدود به زمان خودمونه ! ممکنه بعدا عوض شه !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

نمیدونم چرا این پست رو که دیشب فرستادم نصفه اومده ولی به هر حال این کاملشه

به نقل از روژين :
با اين اوصافي که شما ميگي و اگه در نظر بگيريم که هولوکاستي وجود داشته الان ديگه يهودي نبايد وجود داشته باشه که!پس اينا کين؟؟؟

راست و دروغ بودن هلوکاست که اصلا مشخص نيست. ولي هرچي که هست يه بهانه شده واسه صهيونيست ها براي حمله به فلسطيني ها

به نقل از Dr.Eniac :
نظر من اينه که اصلا مسئله اورشليم به دين و اينا ربطي نداره !
يه منطقه جغرافياييه که يه زماني مسيحيان ، يه زماني يهوديان ، و يه زماني مسلمونا توش اکثريت بودن ولي اين نسبت مدام تغيير ميکرده !
در حال حاضر اورشليم جزو کشور اسرائيله و اسرائيل هم يک کشور يهودي ، بنابراين به نظر من اين شهر هم مال يهودياست !
اينم محدود به زمان خودمونه ! ممکنه بعدا عوض شه !

در حال حاضر بيت المقدس (اورشليم) در جايي قرار داره که اسمش کرانه باختري و دولتي داره که تشکيلات خودگردان اسمشه و اسراييلي ها هم اونجا حضور دارن ولي کرانه باختري جزو خاک اسراييل محسوب نميشه چون يه دولت مستقل فلسطيني داره و اگر هم جزو خاک اسراييل بود پايتخت اسراييل از تلاويو به اورشليم منتقل ميشد چون صهيونيست ها اورشليم رو پايتخت ابدي خودشون ميدونن. پس اورشليم در حال حاضر جزو اسراييل نيست.
به نظر من اورشليم متعلق به مسلموناست و اسراييل هم هيچ حقي براي مالکيت اون نداره

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

دقیقا برعکس هیچ چیز به اندازه دین باعث انسجام یه امت نمیشه .
جسارتا امت کیلو چنده؟ من دارم از اختلاف بین انسان ها حرف میزنم(به طور کلی)
اگه دین نبود امتی هم نبود همه میتونستن با هم باشن

از 1000 سال پیش سر تصاحبش بین مسلمونا و مسیحیا و یهودیا جنگ بوده واقعا متعلق به کیه
وقتی میگم دین باعث اختلاف انسان ها میشه یک نمونش همینه
در ضمن من میگم اینکه بخواییم این سرزمین رو متعلق به یک گروه خاص بر طبق عقایدشون بدونیم اشتباه هست. باید باهاش مثل هر نقطه دیگه رو زمین رفتار بشه
(از لحاظ تاریخی هم بنگریم فکر کنم متعلق به مصری ها بوده)

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

دین باعث اختلاف نمیشه
همه ی ادیان به جز یهودیت که چیز عجیب غریب زیاد گفته و دیگه زیادی تحریف شدس گفتن آقا عقایدتون مال خودتون شماها همه آدمین باید با هم زندگی کنید...اصلا کل زمین مال همه ی آدماست...

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از Golnoush.N :
دین باعث اختلاف نمیشه
همه ی ادیان به جز یهودیت که چیز عجیب غریب زیاد گفته و دیگه زیادی تحریف شدس گفتن آقا عقایدتون مال خودتون شماها همه آدمین باید با هم زندگی کنید...اصلا کل زمین مال همه ی آدماست...
شما فکر کنم در جریان نیستی ولی خوبه بدونی که مسیحیا کتاب یهودیا رو کاملن قبول دارن و در حقیقت متون دینیشون به دو قسمت تقسیم میشه:
Old Testament: متون یهودیا
New Testament: متون مربوط به عیسی و ...

همین اسلام هم که ماشاالله میبینیم شیعه و سنی به چه زیبایی کنار هم زندگی میکنن
ادیان دیگه هم دست کمی از اینا ندارن

پ.ن. از اینکه این بحث off topic رو شروع کردم عذر میخوام و از بقیه هم میخوام ادامش ندن و اگه میخوان بحث کنن تو بخش مسائل اعتقادی یه تاپیک بزنن

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Golnoush.N :
دین باعث اختلاف نمیشه

عامل اصلی اختلاف مردم دینه ! از اول تاریخ همین بوده ، جنگ های مذهبی کم نبودن ! اورشلیم هم که واسه همشون مقدسه ، خب طبیعتا تحت تاثیر این جنگها و کشمکشها بوده !

حرفهای نژاد پرستانه توی تورات نداریم ها !!!! همش توی این کتاب مذهبی های دیگشونه ! یه چیز تو مایه بحارالانوار اوناست ...

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از sjazayeri :
شما فکر کنم در جریان نیستی ولی خوبه بدونی که مسیحیا کتاب یهودیا رو کاملن قبول دارن و در حقیقت متون دینیشون به دو قسمت تقسیم میشه:

همین اسلام هم که ماشاالله میبینیم شیعه و سنی به چه زیبایی کنار هم زندگی میکنن
ادیان دیگه هم دست کمی از اینا ندارن

پ.ن. از اینکه این بحث off topic رو شروع کردم عذر میخوام و از بقیه هم میخوام ادامش ندن و اگه میخوان بحث کنن تو بخش مسائل اعتقادی یه تاپیک بزنن

الان نتونستم ارتباط این پستی رو که دادی با موضوع تاپیک بفهمم چون حرفات هیچ ربطی به بحث نداره و خواهشا تاپیک رو به انحراف نکشون
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پ.ن : اگر مدیر محترم فکر میکنه که موضوع مربوط به مسائل اعتقادی میشه به اونجا منتقلش کنه اگرم نه که دیگه خواهشا در این باره صحبتی نشه ولی به نظر من موضوع بیشتر تاریخی هست و منم موقع ایجاد تاپیک این مسئله رو در نظر گرفتم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از NADIMATRIX :
مسلمونا وحشی گری ای نکردن . تو اگه بیای کارایی رو که الان یهودی ها دارن میکنن یعنی 1.5 میلیون نفر رو 3 سال محاصره کردن و رو سرشون بمب و سلاح های ممنوعه ریختن رو بخای با یه نمونه دیگه که مربوط به زمان حال باشه مقایسه کنی هیچی چیزی وحشیانه تر از این پیدا نمیکنی
در ضمن یکی از آرزوهای یهودی ها ویران کردن قدس (مسجدالاقصا) و بنا کردن معبد سلیمان به جای اونه و آرزویه بزرگ دیگشون هم مالکیت تمام سرزمین ها از نیل تا فراته
چند تا کتاب از تاریخ اسلام بخون
مثلآ اینکه یه شهرو بگیرید بعد به سربازا بگی به هرکی میخواین تجاوز کنید حتی دختر بچه ها به نظر من بدتر از اینه .

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Fade To Black :
چند تا کتاب از تاریخ اسلام بخون
مثلآ اینکه یه شهرو بگیرید بعد به سربازا بگی به هرکی میخواین تجاوز کنید حتی دختر بچه ها به نظر من بدتر از اینه .

شما هم پست من رو درست بخون :)
من گفتم زمان حال
اینکه تو هر دوره از تاریخ یه قومیت کارای وحشیانه کرده (حتی مسلمونا) که من منکرش نیستم حتی ایرانی ها هم زمان آقامحمدخان قاجار کارهایی به مراتب بدتر سر مردم کرمان در اوردن
ولی موضوع اینه که الان هزار سال پیش نیست

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از NADIMATRIX :
نمیدونم چرا این پست رو که دیشب فرستادم نصفه اومده ولی به هر حال این کاملشه

راست و دروغ بودن هلوکاست که اصلا مشخص نيست. ولي هرچي که هست يه بهانه شده واسه صهيونيست ها براي حمله به فلسطيني ها
ببینین!الان شما حرفیو که من زدم پیچوندی!اصن گیرم هلوکاستی نبوده یا حداقل به این شدت نبوده!شما گفتی سر جنگای صلیبی اکثر یهودیا یا مسلمون شدن یا مسیحی!حالا اگه فرض کنیم اون اقلیت یهودیم جزو همون افراد کمی بودن که توی هلوکاست کشته شدن،با این اوصاف کلن یهودی ای باقی نمیمونه!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از روژین :
ببینین!الان شما حرفیو که من زدم پیچوندی!اصن گیرم هلوکاستی نبوده یا حداقل به این شدت نبوده!شما گفتی سر جنگای صلیبی اکثر یهودیا یا مسلمون شدن یا مسیحی!حالا اگه فرض کنیم اون اقلیت یهودیم جزو همون افراد کمی بودن که توی هلوکاست کشته شدن،با این اوصاف کلن یهودی ای باقی نمیمونه!

بله همونطور که قبلا هم گفتم بعد از ظهور مسیحیت و اسلام اکثر یهودیا به این دوتا دین گرویدند و از اون موقع جزء اقلیت ها به حساب اومدن
توی جنگ های صلیبی من تو هیچ کتابی نخوندم که یهودیا جزو یکی از طرف های درگیر باشن . کل جنگ بین مسلمونا و مسیحیا بوده پس در نتیجه حداقل سر جنگ هاتی صلیبی که اورشلیم به مسلمونا رسید اونا اصلا نمیتونن ادعایی واسه مالکیتش داشته باشن

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از NADIMATRIX :
شما هم پست من رو درست بخون :)
من گفتم زمان حال
اینکه تو هر دوره از تاریخ یه قومیت کارای وحشیانه کرده (حتی مسلمونا) که من منکرش نیستم حتی ایرانی ها هم زمان آقامحمدخان قاجار کارهایی به مراتب بدتر سر مردم کرمان در اوردن
ولی موضوع اینه که الان هزار سال پیش نیست
نه کاراشون بد تر از قستنطنیه نبود
حتی زمان اقا محمد خان
ببین اول اینکه شما داری از کسایی پیروی میکنی که همچین کارایی کردن ولی من از عقیده اقا محمد خان پیروی نمیکنم
در ضمن بازم در زمان حال کارای گروها تروریستی مسلمونا بدتره .

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
مسلمونا وحشی گری ای نکردن . تو اگه بیای کارایی رو که الان یهودی ها دارن میکنن یعنی 1.5 میلیون نفر رو 3 سال محاصره کردن و رو سرشون بمب و سلاح های ممنوعه ریختن رو بخای با یه نمونه دیگه که مربوط به زمان حال باشه مقایسه کنی هیچی چیزی وحشیانه تر از این پیدا نمیکنی
در ضمن یکی از آرزوهای یهودی ها ویران کردن قدس (مسجدالاقصا) و بنا کردن معبد سلیمان به جای اونه و آرزویه بزرگ دیگشون هم مالکیت تمام سرزمین ها از نیل تا فراته
اقوام مسلمان به اسم جهاد هر نوع وحشیگری میکردن. همین الانشم فقط کافیه 10 دقیقه اخبار رو نگاه کنی. می بینی که هر جا اسم از ترور و قتل هست پای مسلمان ها وسطه. یهودی ها اگه آدم بکشن و محاصره کنن حداقل با خودشون مشکلی ندارن. اما بین مسلمان ها نه شیعه به سنی رحم میکنه نه سنی به شیعه و نه حتی شیعه به شیعه. سرتاسر تاریخ اسلام قتل و کشتاره البته خیلی از مسیحی ها هم که خودشون رو صلح طلب می دونن در حال جنگ هستن و اثری از صلح دیده نمیشه. یهودی ها هم که با این همه کشتاری که می کنن وضعیتشون مشخصه. تو این آشفته بازار کم سرو صدا ترین دین ها بودایی و زرتشتی و ... است
جنگی هم که بین مسلمان ها (فلسطینی ها) و یهودی هاست (اسرائیلی ها) یه جنگیه که هیچ کدوم کاملا حرف حق نمی زنن. نه مسلمونا زیر بار می رن که یهودی ها حداقل تو زمین هایی که خریدن و پولش رو دادن زندگی کنن. نه یهودی ها می تونن حضور مسلمان ها تو زمین هایی که ماله خود مسلمان هاست رو تحمل کنن.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Golnoush.N :
دین باعث اختلاف نمیشه

به نقل از sjazayeri :

کتاب مقدس بین مسیحیت و یهودیت مشترکه ، این چیزای عجیب غریب که میگین تو یهودیت هست اکثرا مال کتب دیگست مثل تلمود که واقعا عجیب غریبه ! توی تلموده که بحثای نژاد پرستی یهودی مطرح میشه . تلمود یه تفسیر نوشته علمای یهودیه و خودتون هم میدونین توی هردین علمایی هستن که از دین سوء استفاده کنن . . .

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Fade To Black :
نه کاراشون بد تر از قستنطنیه نبود
حتی زمان اقا محمد خان
ببین اول اینکه شما داری از کسایی پیروی میکنی که همچین کارایی کردن ولی من از عقیده اقا محمد خان پیروی نمیکنم
در ضمن بازم در زمان حال کارای گروها تروریستی مسلمونا بدتره .

ببخشید الان چطوری فهمیدی که من از آقا محمد خان پیروی میکنم ؟ اصلا رو چه حساب همچین حرفی رو زدی ؟
آخرین باری که یه گروه تروریستی مسلمون زد یه یهودی رو کشت کی بود ؟ یا بهتره بگم آخرین باری که که یه اسراییلی در یه عملیات تروریستی کشته شد کی بود ؟
تا جایی که من میدونم هرچی گروه تروریستی مسلمون هست فقط داره مسلمونای شیعه رو میکشه نه مسیحی و نه یهودی !!!
پس بازم میگم که جنایت هایی که 1000 سال پیش شده رو نمیشه با کارهای الان مقایسه و توجیه کرد

به نقل از HIM :
اقوام مسلمان به اسم جهاد هر نوع وحشیگری میکردن. همین الانشم فقط کافیه 10 دقیقه اخبار رو نگاه کنی. می بینی که هر جا اسم از ترور و قتل هست پای مسلمان ها وسطه. یهودی ها اگه آدم بکشن و محاصره کنن حداقل با خودشون مشکلی ندارن. اما بین مسلمان ها نه شیعه به سنی رحم میکنه نه سنی به شیعه و نه حتی شیعه به شیعه. سرتاسر تاریخ اسلام قتل و کشتاره البته خیلی از مسیحی ها هم که خودشون رو صلح طلب می دونن در حال جنگ هستن و اثری از صلح دیده نمیشه. یهودی ها هم که با این همه کشتاری که می کنن وضعیتشون مشخصه. تو این آشفته بازار کم سرو صدا ترین دین ها بودایی و زرتشتی و ... است
جنگی هم که بین مسلمان ها (فلسطینی ها) و یهودی هاست (اسرائیلی ها) یه جنگیه که هیچ کدوم کاملا حرف حق نمی زنن. نه مسلمونا زیر بار می رن که یهودی ها حداقل تو زمین هایی که خریدن و پولش رو دادن زندگی کنن. نه یهودی ها می تونن حضور مسلمان ها تو زمین هایی که ماله خود مسلمان هاست رو تحمل کنن.

شما فکر کنم از تاریخ جنگ های اسراییل خبر نداری
یهودی ها فقط بخش کوچکی از فلسطین رو از فلسطینی ها خریدن و ما بقیه منطقه رو با جنگ با 4 کشور مصر , سوریه , اردن و لبنان بدست اوردن که طی اون جنگ مساحت اسراییل 3 برابر شد و مناطق زیادی از این کشورها به دست اسراییل افتاد
پس به نظر من اسراییل باز هم هیچ حقی برای مالکیت اورشلیم نداره

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از NADIMATRIX :
تا جایی که من میدونم هرچی گروه تروریستی مسلمون هست فقط داره مسلمونای شیعه رو میکشه نه مسیحی و نه یهودی !!!
اخوان المسلمین که مسئولیت بمب گذاری در یکی از کلیسا های لندن در شب کریسمس رو قبول کرد. (نمونه ی مسیحی کشی)
حزب الله که تو جنگ 33 روزه بمب و موشک هاشو می ریخت رو سر اسرائیلی ها یا موشک هایی که فلسطینی های غزه به سمت شهرک های یهودی نشین می زدن. (نمونه ی یهودی کشی)
به نقل از NADIMATRIX :
شما فکر کنم از تاریخ جنگ های اسراییل خبر نداری
یهودی ها فقط بخش کوچکی از فلسطین رو از فلسطینی ها خریدن و ما بقیه منطقه رو با جنگ با 4 کشور مصر , سوریه , اردن و لبنان بدست اوردن که طی اون جنگ مساحت اسراییل 3 برابر شد و مناطق زیادی از این کشورها به دست اسراییل افتاد
پس به نظر من اسراییل باز هم هیچ حقی برای مالکیت اورشلیم نداره
چی میگی؟!
من که اصلا صحبتی سر مقدار زمینی که اسرائیلی ها خریدن نکردم!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از HIM :
اخوان المسلمین که مسئولیت بمب گذاری در یکی از کلیسا های لندن در شب کریسمس رو قبول کرد. (نمونه ی مسیحی کشی)
حزب الله که تو جنگ 33 روزه بمب و موشک هاشو می ریخت رو سر اسرائیلی ها یا موشک هایی که فلسطینی های غزه به سمت شهرک های یهودی نشین می زدن. (نمونه ی یهودی کشی)
چی میگی؟!
من که اصلا صحبتی سر مقدار زمینی که اسرائیلی ها خریدن نکردم!

حرف اولت : دروغه و من که اینهمه شبکه های خارجی رو گوش میگیرم برای اولین باره که همچین چیزی میشنوم !!!
اصلا کی تو لندن و کلیساش بمب گذاری شد ما نفهمیدیم ؟
ببخشید تو جنگ 33 روزه حزب الله به اسراییل حمله کرد یا اسراییل به لبنان ؟!!!
همچنین جنگ 22 روزه غزه که اسراییل تا میتونست رو سر فلسطینی ها بمب و موشک ریخت و اونا هم برای دفاع از خودشون به سمت اسراییل موشک میزدن . یعنی میگی از خودشون هم دفاع نکنن ؟

در مورد حرف دومت:
پس رو چه حسابی میگی که مسلمونا باید زیر بار حرف یهودی ها که میگن زمین ها رو از مسلمونا خریدن برن و دیگه دشمنی با اسراییل نداشته باشن وقتی اسرایلل این زمین ها رو با جنگ به دست اورده ؟
اینم حرفت :
جنگی هم که بین مسلمان ها (فلسطینی ها) و یهودی هاست (اسرائیلی ها) یه جنگیه که هیچ کدوم کاملا حرف حق نمی زنن. نه مسلمونا زیر بار می رن که یهودی ها حداقل تو زمین هایی که خریدن و پولش رو دادن زندگی کنن. نه یهودی ها می تونن حضور مسلمان ها تو زمین هایی که ماله خود مسلمان هاست رو تحمل کنن

بالا