• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از James Hetfield :
متالیکا رو شوخی کردم ! حالا اگه به فرض محال بهش جایزه هم میدادن باید توی بخش duet ها میدادن . به خاطر این گفتم که از 22 بار، فقط 6 بارش رو متالیکا برده ! ولی انصافا سلیقه ی من به Grammy awards نمیخوره. Mtv عادلانه تر میده. در ضمن من منظورت رو از خط قرمز کاملا متوجه نشدم، چون اگه خط قرمزی وجود داشت مرلین مانسون که هم ضد مسیحه، هم توی آهنگاش فحش میده، هم قیافه ش اونجوریه تا حالا 2 یا 3 بار کاندید نمیشد.
ایران نیست که خط قرمزش اون جوری تعریف شه دوست عزیز :D
منظور اینه متالای اصیل رو نمیارن اون جا اجرا کنه.خیلی از گروها خیلی سنگینه کاراشون ملت نمی کشن خب.مثلا فک کن burzum رو بیارن اون جا 8-> همین foo fighters و cold play هم که آوردن مامان من شاکی شده بود :D
من اصلا خوشم نمیاد این متالو قاطی می کنن با بقیه سبکا.متالم مثه کلاسیک باید جدا باشه ^-^ .البته راک هستن اینایی که میارن نه متال.متالیکا واسه چه آلبومایی این جایزه رو برده؟ :-/
ولی از حق نگذریم ویدیو walk عالی بود /m\

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

آهان، خط قرمز از اون لحاظ ! ورود موتور گازی ممنوع ! ای وای ! معذرت ، یادم رفته بود نباید توهین کنم. ولی من نمیتونم فرض کنم مرلین مانسون رو استیج بخونه ! دیگه لازم نیست بگم که توی کنسرتاش چیکار میکنه؟
باهات موافقم که میگی نباید متال رو با بقیه ی ژانر ها قاطی کرد. متالیکا هم اگه دیده باشی به خاطر آهنگای آبگوشتیش جایزه برده، چون ملت متال رو درک نمیکنن. مامان من هم شاکی شده بود که این FooFighters ‎ چیه دیگه ؟! (متالیکا توی خونه ی ما مجوز داره!) البته بماند که سر خودم هم سر اون آهنگ Walk درد گرفت. انصافا شده شما 10 تا آهنگ از متالیکا (یا حتی اسلیپنات با وجود اینکه داد میزنه) بشنوین و بعد سردرد بگیرین؟ نه. ولی مال FOOFIGHTERS حتی 2 تاش هم سردرد میاره. من تازگیا از black veil brides هم خیلی خوشم اومده.

• لایک
امتیازات: AmorE

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

آهان، خط قرمز از اون لحاظ ! ورود موتور گازی ممنوع ! ای وای ! معذرت ، یادم رفته بود نباید توهین کنم. ولی من نمیتونم فرض کنم مرلین مانسون رو استیج بخونه ! دیگه لازم نیست بگم که توی کنسرتاش چیکار میکنه؟
باهات موافقم که میگی نباید متال رو با بقیه ی ژانر ها قاطی کرد. متالیکا هم اگه دیده باشی به خاطر آهنگای آبگوشتیش جایزه برده، چون ملت متال رو درک نمیکنن. مامان من هم شاکی شده بود که این FooFighters ‎ چیه دیگه ؟! (متالیکا توی خونه ی ما مجوز داره!) البته بماند که سر خودم هم سر اون آهنگ Walk درد گرفت. انصافا شده شما 10 تا آهنگ از متالیکا (یا حتی اسلیپنات با وجود اینکه داد میزنه) بشنوین و بعد سردرد بگیرین؟ نه. ولی مال FOOFIGHTERS حتی 2 تاش هم سردرد میاره. من تازگیا از black veil brides هم خیلی خوشم اومده.
MTV EMA 2011 رو دیدی؟ اگه ندیدی حتما برو ببین تا منظورمو از خط قرمز بهتر بفهمی... طرف تو MTV EMA 2011 ل.خ.ت مادر زاد میاد رو استیج بعد مجری باهاش مصاحبه هم میکنه ملت هم دست و سوت و تشویق و اینا... در این حد... :D این چیزا واسه اونا طبیعیه و خط قرمز محسوب نمیشه... مرلین هم همینطور اینجور حرکتاش کاملا طبیعیه واسه اونا و خط قرمز محسوب نمیشه...
ولی خب نباید توقع داشت یه گروه آنارشیست مثه arch enemy که به هیچ نوع نظام و حکومتی معتقد نیست تو همچین جشنواره هایی رو استیج بره... خط قرمز واسه اونا یعنی این :)

فک کنم سردردت هم دلیلش تکرارهای بیش از حد و استفاده ی زیاد از صداهای دیستروشن تو اینجور آهنگاست... :-? پزشک آینده ی مملکتیم دیگه خیر سرمون... :D

• لایک

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

. مامان من هم شاکی شده بود که این FooFighters ‎ چیه دیگه ؟! (متالیکا توی خونه ی ما مجوز داره!) البته بماند که سر خودم هم سر اون آهنگ Walk درد گرفت. انصافا شده شما 10 تا آهنگ از متالیکا (یا حتی اسلیپنات با وجود اینکه داد میزنه) بشنوین و بعد سردرد بگیرین؟
آره چرا نه؟
بالاخره هر گروهی خوب و بد داره :-w
2 تا مثال از اسلیپنات و متالیکا:
My plague - Slipknot
wherever I may frum - Metallica
من که خودم با شنیدن این دو تا سردرد میگیرم تو My plague خیلی داد میزنه
تو Wherever I may frum هم که آهنگسازی از اول تا آخر آهنگ تقریبا یه جوره جیمز هم همش یه تیکه رو تکرار میکنه البته سولوش قشنگه
تو خیلی گروه های مورد علاقه من مثه Asking Alexandria هم همه ی آهنگا قشنگ نیس
اتفاقا به نظر من Walk آهنگ خیلی ملایم و قشنگیه :-"

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

my plague یکی از آهنگای قشنگه اسلیپه به نظرم اتفاقا :D
بابا شما چجور متال دوستانی هستین که با شنیدن متال سر درد می گیرین؟ :D از نظر من سر درد گرفتن به خاطر درک نکردن آهنگسازی اتفاق میفته :-? موافقین؟

به نقل از میکا :
MTV EMA 2011 رو دیدی؟ اگه ندیدی حتما برو ببین تا منظورمو از خط قرمز بهتر بفهمی... طرف تو MTV EMA 2011 ل.خ.ت مادر زاد میاد رو استیج بعد مجری باهاش مصاحبه هم میکنه ملت هم دست و سوت و تشویق و اینا... در این حد... :D این چیزا واسه اونا طبیعیه و خط قرمز محسوب نمیشه... مرلین هم همینطور اینجور حرکتاش کاملا طبیعیه واسه اونا و خط قرمز محسوب نمیشه...
ولی خب نباید توقع داشت یه گروه آنارشیست مثه arch enemy که به هیچ نوع نظام و حکومتی معتقد نیست تو همچین جشنواره هایی رو استیج بره... خط قرمز واسه اونا یعنی این :)

فک کنم سردردت هم دلیلش تکرارهای بیش از حد و استفاده ی زیاد از صداهای دیستروشن تو اینجور آهنگاست... :-? پزشک آینده ی مملکتیم دیگه خیر سرمون... :D
فک نمی کنم خط قرمز اون طوری تعریف شه!گرمی چون بیش تر جلوه ی عام داره و عام هم طبیعتا متال نمی پسنده :D حالا جدا از مسائل دیگه اهل متال ... :D
کی لخت اومده رو استیج حالا؟ :-/

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

اتفاقا ما هم برای کلاس گذاشتن باید بعضی وقتا بگیم سر درد گرفتیم ! وقتی صدای درامز همینجوری بدون نظم و ترتیب باشه آدم سرش درد میگیره دیگه ! توی آهنگ sulfur ، از اول بصورت ممتد درام میزنه ولی سردرد نمیاره ولی اون دفعه کنسرت Green day رو گوش دادم، با اینکه ریتم خیلی آرومتری داشت ولی صدای درامش اونقدر روی اعصاب بود که تا دو، سه روز به جز کلاسیک هیچی گوش ندادم ! در ضمن این گروههای سردرد آور که اصلا آهنگسازی ندارن که آدم بخواد درکش کنه، همینجوری گیتار رو میگیره دستش داد میزنه. آخه آدم به آهنگسازی Metallica و Megadeth و Children of bodom ‎ و Black veil brides (اینم تازه اضافه شد!) هم بگه آهنگسازی، به این سرسام آور ها هم؟

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
my plague یکی از آهنگای قشنگه اسلیپه به نظرم اتفاقا :D
بابا شما چجور متال دوستانی هستین که با شنیدن متال سر درد می گیرین؟ :D از نظر من سر درد گرفتن به خاطر درک نکردن آهنگسازی اتفاق میفته :-? موافقین؟
فک نمی کنم خط امروز اون طوری تعریف شه!گرمی چون بیش تر جلوه ی عام داره و عام هم طبیعتا متال نمی پسنده :D حالا جدا از مسائل دیگه اهل متال ... :D
کی لخت اومده رو استیج حالا؟ :-/
منم تا حالا نشده از گوش دادن آهنگی سردرد بشم... :-? ولی خب از شنیدن ریتم های تکراری و ممتد هر آدمی خسته میشه ، منم همینطوز... فک نمی کنم ربطی به متال باز بودن داشته باشه حتی...

به هر حال یه سری اعتقاد هایی که بعضی گروه های متال دارن برای خیلیا نامعقوله... گروه های کمونیست ، فاشیست ، آنارشیست و... گروه هایی نیستن که دولت ها باهاشون کنار بیان! و خیلی از گروه ها هم به دلیل عقاید سیاسیشون مورد بی توجهی دولت ها قرار میگیرن... خود آنجلا هم تو خیلی از مصاحبه هاش به این مسائل اشاره کرده...
به هر حال این محدودیت ها تو هر کشوری وجود داره فقط شدتش فرق میکنه... خب مثلا تو آمریکا سخت گیرانه ترین برخورد با این گروه ها بی توجهی و عدم تبلیغ واسه این گروه هاست ولی تو ایران... :D
اون پسری هم که لخت اومد رو استیج نشناختم... فک نمی کنم خیلی معروف باشه... :-?

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

اتفاقا ما هم برای کلاس گذاشتن باید بعضی وقتا بگیم سر درد گرفتیم ! وقتی صدای درامز همینجوری بدون نظم و ترتیب باشه آدم سرش درد میگیره دیگه ! توی آهنگ sulfur ، از اول بصورت ممتد درام میزنه ولی سردرد نمیاره ولی اون دفعه کنسرت Green day رو گوش دادم، با اینکه ریتم خیلی آرومتری داشت ولی صدای درامش اونقدر روی اعصاب بود که تا دو، سه روز به جز کلاسیک هیچی گوش ندادم ! در ضمن این گروههای سردرد آور که اصلا آهنگسازی ندارن که آدم بخواد درکش کنه، همینجوری گیتار رو میگیره دستش داد میزنه. آخه آدم به آهنگسازی Metallica و Megadeth و Children of bodom ‎ و Black veil brides (اینم تازه اضافه شد!) هم بگه آهنگسازی، به این سرسام آور ها هم؟
شما می دونی که درامز بدون نظم نواختن خیلی انرژی می بره تا یک چیز ثابت؟ :D من کلا چیزی رو می پسندم که بدونم روش زحمت کشیده شده باشه :D دوس ندارم دو تا میزان رو گوش بدم و بتونم پیش بینی کنم میزان های دیگرو.مثلا wiener blut مال رامشتین رو اصلا نمی تونم بزنم!با این که صدبار این آهنگو گوش دادم ولی همچنان نمی دونم کجا باید شرو کنمو اینا :D (به صورت حرفه ای نه هااا رو پام یا رو هوا یا رو بالش تمرین می کنم :-").مثلا disasterpiece اسلیپ خیلی عالیه درامزش :D تو یه لیستیم دیدم که واسه درامز جز 100 تا آهنگ برتر این آهنگ.یا مثلا تو purity انقد قشنگ این بشر (جویی) بیس درامز رو با بقیه قسمتا ترکیب کرده که آدم فک می کنه کلشو داره با دست میزنه درصورتی که ...
هر کسی نمی تونه این کارو بکنه واقعا سخته!
اینارو که گوش میدم مثل حل کردن پازله برام.ذهنم همش درگیره که درامر داره چیکار می کنه ولی تو آهنگای متالیکا چون معمولا لارس یه تم ثابت می زنه عصبی میشم.البته اون موقع ذهنم میره رو گیتار :D ولی انصافا master of puppet خوب بود.
آهنگسازیش سرسام آور نیست.من درکتون نمی کنم :D نامنظمه و من خیلی لذت می برم ازین بی نظمی تو آهنگاشون :D دقیقا حس مورد نظر رو منتقل می کنه
من خودم اون اوایل بدم میومد از اسلیپ نات و تا حدودی درکتون می کنم ولی شمام یه روز خوشتون میاد :D
بعدشم خیلی سخته ساختن آهنگ نامنظم :D فکر نکن همین طور الکی میشه ساخت.من امتحان کردم و نتونستم آهنگ نامنظم بسازم :-?? بالاخره همشون منظمن
بگذریم از اسلیپ نات.دفه ی صدمه که داریم بحث می کنیم راجبش

خواستم یه شعر بذارم واسه تحلیل.یکم فک کردم که الان ما چی می خوایم بگیم آخه؟!من خودم توانایی تحلیل شعر ندارم فقط از درک کردنش لذت می برم

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
شما می دونی که درامز بدون نظم نواختن خیلی انرژی می بره تا یک چیز ثابت؟ :D من کلا چیزی رو می پسندم که بدونم روش زحمت کشیده شده باشه :D دوس ندارم دو تا میزان رو گوش بدم و بتونم پیش بینی کنم میزان های دیگرو.مثلا wiener blut مال رامشتین رو اصلا نمی تونم بزنم!با این که صدبار این آهنگو گوش دادم ولی همچنان نمی دونم کجا باید شرو کنمو اینا :D (به صورت حرفه ای نه هااا رو پام یا رو هوا یا رو بالش تمرین می کنم :-").مثلا disasterpiece اسلیپ خیلی عالیه درامزش :D تو یه لیستیم دیدم که واسه درامز جز 100 تا آهنگ برتر این آهنگ.یا مثلا تو purity انقد قشنگ این بشر (جویی) بیس درامز رو با بقیه قسمتا ترکیب کرده که آدم فک می کنه کلشو داره با دست میزنه درصورتی که ...
هر کسی نمی تونه این کارو بکنه واقعا سخته!
اینارو که گوش میدم مثل حل کردن پازله برام.ذهنم همش درگیره که درامر داره چیکار می کنه ولی تو آهنگای متالیکا چون معمولا لارس یه تم ثابت می زنه عصبی میشم.البته اون موقع ذهنم میره رو گیتار :D ولی انصافا master of puppet خوب بود.
آهنگسازیش سرسام آور نیست.من درکتون نمی کنم :D نامنظمه و من خیلی لذت می برم ازین بی نظمی تو آهنگاشون :D دقیقا حس مورد نظر رو منتقل می کنه
من خودم اون اوایل بدم میومد از اسلیپ نات و تا حدودی درکتون می کنم ولی شمام یه روز خوشتون میاد :D
بعدشم خیلی سخته ساختن آهنگ نامنظم :D فکر نکن همین طور الکی میشه ساخت.من امتحان کردم و نتونستم آهنگ نامنظم بسازم :-?? بالاخره همشون منظمن
بگذریم از اسلیپ نات.دفه ی صدمه که داریم بحث می کنیم راجبش

خواستم یه شعر بذارم واسه تحلیل.یکم فک کردم که الان ما چی می خوایم بگیم آخه؟!من خودم توانایی تحلیل شعر ندارم فقط از درک کردنش لذت می برم
هیچ شکی نیست که نامنظم زدن خیلی سخت تره ولی لزوما چیزی که سخته قشنگ نیست... خب نوازنده ای که تکنیک و سرعت خوبی داره کارش قابل تقدیره ولی من به شخصه آهنگ گوش میدم که لذت ببرم نه اینکه بگم به به عجب کار سخت و دشواری... :D
من سلیقه ی لارس رو تو نوازندگی بیشتر میپسندم یا مثلا درامز کریس ادلر مخصوصا سنج بازیاشو خیلی دوست دارم چون زیبایی خاصی به آهنگ میده
مثلا درامز آهنگ For Whom the Bell Tolls با اینکه سادس ولی آهنگ رو به شدت زیبا کرده... مخصوصا اون قسمتی که بیس گیلیساندو میکنه درامز فوق العاده فضا سازی میکنه و کاری میکنه که سکوت کوتاهی که بیس داره حس نشه... 8->
در ضمن پارت درامز master of puppet رو لارس ننوشته ، کلیف برتون نوشته... لارس فقط اجرا کرده... فک کنم قبلا گفته بودم... :-?

MoC

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بوشهر

foo fighters آهنگش سردرد مياره؟ :D
گرمي رو به گروهي ميدن كه توو اون سال اقبال عمومي مردم روو به اونا بوده،الان اكثر چارت ها رو نگاه كني مي بيني كه بيشتر آهنگا از سبكاي alt rock يا post grung بالا هستن،خب خود به خود گروهي برنده ميشه كه عامه پسند تره :D (چه اثباتي) ،خداييش ام ff آلبومشون خووب فروش كرد و گروه خووبيه،مطمئنا كارشون از Evanescence بهتر بود

يه نظر سنجي ديدم revolver golden gods awards كه راجع به best album if year,best guitarist,best bassist,lord riff,best drummer ... خب اين ديگه كاملا بين گروه هاي متاله،ولي احساس مي كنم باز گزينه هاش يه جوريه :D
الانم ميشه راي داد
http://www.revolvermag.com/goldengods/vote

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

خب قرار شد تا جایی که میتونیم لیریکس آهنگ ها رو تحلیل و تفسیر کنیم به کمک هم... :)
با No god no masters شروع میکنیم. B-)
اگه پروژه با شکست مواجه شد و کاری از پیش نبردیم بیخیالش میشیم... :D

لیریکس + ترجمه

No Gods, No Masters
نه خدایان ، نه استادان
Here I am, back to the wall,
اینجا ایستاده ام ، تکیه به دیوار (منظور یکه و تنهاست)
I picked the fight against the time,
من مبارزه با زمان را برگزیدم
Free at last I go my own way,
در نهایت آزادانه به راه خود میروم
I will resist them, till the day I die,
من در برابرشان مقاومت خواهم کرد ، تا روزی که بمیرم
I am who I am; my time has come.
من همانیم که هستم ، نوبت من فرارسیده است
I am who I am, take it or leave it,
من همانیم که هستم ، یگیر یا ول کن
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است
There is no second place,
مکان دیگری نیست ( دنیای دیگری نیست)
No perfect world,
دنیای کاملی وجود ندارد
Your head is whole,
سرت خالی است
Freedom in your heart,
آزادی در قلب توست
Be strong; take this chance,
قوی باش ، این فرصت را غنیمت شمار
Make your way; a better future comes.
راهت را برگزین ، آینده ی بهتری می آید
من همانیم که هستم ، زمان من آمده است
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است
No gods, no masters.
نه خدایان و نه استادان
What doesn’t kill us make us stronger.
چیزی که ما را نمی کشد مارا قوی می کند
Locked and loaded ready to strike,
آماده شده برای حمله
You stand loud and proud, united as one.
شما مغرور و بلند بیاستید ، متحد چون یک تن
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است

اول هرکس برداشت کلیش رو از این شعر بگه و بعد میریم سراغ تفسیر خط به خط و در نهایت جمع بندی میکنیمو به یه نتیجه میرسیم...

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

آهنگ لیریکس ساده ای داره (از نظر لغوی) ولی از نظر بار معنایی خیلی قویه و کاملا یک متال خالصه. البته یه جا خونده بودم که لیریکس های سبک دث، بیشتر وحشتناک میشن و مربوط به مرگ و خشونت میشن. اینجا همچین چیزی ندیدم !

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

سلوم سلوم!
خیلی وقت بود نیومده بودم :D
یکم بگذره منم تو خط موضوع جدید قرار بگیرم میام مینظرم.

بچه ها یه آلبوم جالب که راک دی ال گذاشته و به نظرم ارزش دی ال رو داره:
Inner Axis - Into The Storm

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از میکا :
خب قرار شد تا جایی که میتونیم لیریکس آهنگ ها رو تحلیل و تفسیر کنیم به کمک هم... :)
با No god no masters شروع میکنیم. B-)
اگه پروژه با شکست مواجه شد و کاری از پیش نبردیم بیخیالش میشیم... :D

لیریکس + ترجمه

No Gods, No Masters
نه خدایان ، نه استادان
Here I am, back to the wall,
اینجا ایستاده ام ، تکیه به دیوار (منظور یکه و تنهاست)
I picked the fight against the time,
من مبارزه با زمان را برگزیدم
Free at last I go my own way,
در نهایت آزادانه به راه خود میروم
I will resist them, till the day I die,
من در برابرشان مقاومت خواهم کرد ، تا روزی که بمیرم
من همانیم که هستم ، نوبت من فرارسیده است
من همانیم که هستم ، یگیر یا ول کن
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است
There is no second place,
مکان دیگری نیست ( دنیای دیگری نیست)
No perfect world,
دنیای کاملی وجود ندارد
Your head is whole,
سرت خالی است
Freedom in your heart,
آزادی در قلب توست
Be strong; take this chance,
قوی باش ، این فرصت را غنیمت شمار
Make your way; a better future comes.
راهت را برگزین ، آینده ی بهتری می آید
من همانیم که هستم ، زمان من آمده است
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است
No gods, no masters.
نه خدایان و نه استادان
What doesn’t kill us make us stronger.
چیزی که ما را نمی کشد مارا قوی می کند
Locked and loaded ready to strike,
آماده شده برای حمله
You stand loud and proud, united as one.
شما مغرور و بلند بیاستید ، متحد چون یک تن
A rebel at heart,
شورشی در قلب
No gods, no masters,
نه خدایان و نه استادان
My time has come.
زمان من فرا رسیده است

اول هرکس برداشت کلیش رو از این شعر بگه و بعد میریم سراغ تفسیر خط به خط و در نهایت جمع بندی میکنیمو به یه نتیجه میرسیم...
ترجمه خوبی بود !
منتها منظور از masters ، استادان نیست ! منظور رهبران هست . . . اگه دقت کنی اینا هرجا مصاحبه میکنن میگن که ما کلا با هر مدل دولت مخالفیم و مردم کلا باید آزاد باشن ! شعار معروفشون رو هم که فکر کنم دیگه همه میدونین F.UC.K all rules
در کل من هم عاشق لیریکسش هستم هم عاشق آهنگش !

آهنگ لیریکس ساده ای داره (از نظر لغوی) ولی از نظر بار معنایی خیلی قویه و کاملا یک متال خالصه. البته یه جا خونده بودم که لیریکس های سبک دث، بیشتر وحشتناک میشن و مربوط به مرگ و خشونت میشن. اینجا همچین چیزی ندیدم !
آنجلا گاسو اصالتا آلمانیه و تقریبا تمام لیریکس های آرچ انمی رو هم خودش مینویسه ! شاید بخطر اینه که یکم از نظر لغوی ضعیفه !
اگه قرار باشه همه دث متال ها در مورد مرگ بخونن که دیگه موزیک پیشرفتی نمیکنه !
دث متال فقط یه موضوع هست . . . از زیر مجموعش سبک های دیگه در اومده که باعث شده دث متال دامنه گسترده تری داشته باشه . . .
مثلا الان amon amarth سبکشون ملودیک دث متاله ولی بیشتر به وایکینگ متال گرایش دارن !

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ببین به نظر من آهنگ جالبیه ولی خیلی مستقیم نظراتشو بیان میکنه
Lamb of God هم عقاید اینارو داره ولی همیشه غیر مستقیم میگه مثلا Descending یه آهنگیه که غیر مستقیم وجود هر خدایی رو انکار میکنه
من تا حالا ندیدم Randy - خواننده Lamb of God - اینجوری عقایدشو بیان کنه :-?
ولی گروه آنجلا آهنگ میسازه مثه City of the dead که اول آهنگ الله اکبر میگه و کلا به مسلمونا توهین میکنه :-w
این کارشون یه ذره... :-"

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

راستش فقط شما نیستی که راجع به متال اینجوری فک میکنی خیلی های دیگه هم همین نظرو دارن!
واقعیت اینه که متال بعد از یه مدت یه کم رو رفتار آدم تاثیر میذاره [-(
بقیه رو نمیدونم ولی خودم اینجوری حس میکنم اخلاق هام داره یه جورایی عوض میشه
بستگی به سبکی که گوش میکنی هم داره
به نظر من James Hetfield بین ما از همه آروم تر و سالم تره . :D چون متالیکا جیغ و داد الکی نمیکنه و آهنگ هاش بیشتر به آدم آرامش میده
ولی خوب تو metal core این جور داد و فریاد ها زیاده /m\ که متاسفانه سبک مورد علاقه من metal core ه :-"
من همه نوع گوش کردم : رپ ، پاپ ، کلاسیک ...
ولی واقعا متال یه چیز دیگه س /m\

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

بچه ها آهنگ angelica از آناتما و through the fire and flames از dragon force رو پیشنهاد می کنم گوش بدید.بهتر از هیچیه :D

اولی اون قسمت گیتار اولش یه جوریه.من خوشم اومد
دومیم از تو همون لیست 100 تا آهنگ برتر برای پارت درامز بود.صدای خواننده دقیق همون جوریه که دوست ندارما ولی پارت الکتریک و درامزش خیلی خوبه. البته من فقط 3،4 دقیقه اولشو گوش می کنم :D

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

اول یه چیزی در مورد متال بگم : متال ویترینه. شما توی ویترین بهترین ها رو میذاری تا همه جذب بشن. هرکی 10 تا آهنگ متفاوت از 10 تا باند متال متفاوت گوش بده میتونه با 10 تا عقیده ی مختلف آشنا بشه. یکیش ضدجنگه ، یکیش فلسفیه، یکیش درباره ی انتقام جوییه، یکیش رد امیال جنسیه و در مقابل بعضیاش هم تفکرات شیطانی و ماده گرایی و ... است. و نکته اینکه از این 10 تا آهنگ حداقل 3 تا رو خوشت میاد. پس متال کاملترین سبکه و اصلا چون بیان عقیده ست نباید با بقیه ی سبکها مقایسه بشه.
دوم اینکه ، آهنگای پیشنهادی من هم برای این هفته (!) amaranth ه از باند nightwish و اگه دوست داشتین Time is right ‎ از motörhead رو هم گوش کنین. (البته فکر نکنم خوشتون بیاد !)

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

اول یه چیزی در مورد متال بگم : متال ویترینه. شما توی ویترین بهترین ها رو میذاری تا همه جذب بشن. هرکی 10 تا آهنگ متفاوت از 10 تا باند متال متفاوت گوش بده میتونه با 10 تا عقیده ی مختلف آشنا بشه. یکیش ضدجنگه ، یکیش فلسفیه، یکیش درباره ی انتقام جوییه، یکیش رد امیال جـنس‍‌‍یه و در مقابل بعضیاش هم تفکرات شیطانی و ماده گرایی و ... است. و نکته اینکه از این 10 تا آهنگ حداقل 3 تا رو خوشت میاد. پس متال کاملترین سبکه و اصلا چون بیان عقیده ست نباید با بقیه ی سبکها مقایسه بشه.
دوم اینکه ، آهنگای پیشنهادی من هم برای این هفته (!) amaranth ه از باند nightwish و اگه دوست داشتین Time is right ‎ از motörhead رو هم گوش کنین. (البته فکر نکنم خوشتون بیاد !)
ینی چی متال بیان عقیدس؟ مگه بقیه سبکا واسه بیان عقیده نیستن؟ ^-^
با یه عکس یا نقاشی هم میشه عقیده رو بیان کرد چه برسه به هنر گسترده ای مثه موسیقی... :|
خب منم سبک های مورد علاقم راک و متاله ولی مثالت جالب نبود اصلا... ینی به هیچ وجه نمیتونی کسی رو قانع کنه که متال کاملترین سبک موسیقیه... و خب اصن متال کاملترین سبک موسیقی نیست... اصن واژه ی کاملترین سبک موسیقی برام نامفهومه... :-??

در ضمن من با تبلیغ متال به این شکل کاملا مخالفم... [-( در کل خود موسیقی مخاطب خودش رو پیدا میکنه نیازی به تبلیغ نیست... :) تبلیغ فقط در حد معرفی آهنگ بدون هیچ توضیحی لازمه نه بیشتر اونم در شرایطی که طرف بخواد و اشتیاق کامل داشته باشه. وقتی یه نفر ازت میخواد مثلا سبک متال رو بهش معرفی کنی فقط کافیه چنتا آهنگ که به نظر خودت برای شروع خوبن رو بهش معرفی کنی ، بدون هیچ توضیح اضافه ای. اگه طرف بتونه با این سبک ارتباط برقرار کنه بقیه راهو خودش میره...

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

اول یه چیزی در مورد متال بگم : متال ویترینه. شما توی ویترین بهترین ها رو میذاری تا همه جذب بشن. هرکی 10 تا آهنگ متفاوت از 10 تا باند متال متفاوت گوش بده میتونه با 10 تا عقیده ی مختلف آشنا بشه. یکیش ضدجنگه ، یکیش فلسفیه، یکیش درباره ی انتقام جوییه، یکیش رد امیال جـنس‍‌‍یه و در مقابل بعضیاش هم تفکرات شیطانی و ماده گرایی و ... است.
اتفاقا به نظرم مثال جالبی بود یه جاهاییش نقص داشت ولی جالب بود من که خوشم اومد <D=
ولی اینکه کاملترین سبکه... :-?
تو متال خواننده ها اکثرا unclean میخونن و هر کسی هم اینجور خوندن رو دوست نداره
یه چیز دیگه ای هم که هست اینه که صدای خواننده ها اکثرا یه صدای خاصه نه یه صدای قشنگ
چند تا مثال که همتون میشناسین:
آنجلا گاسو Arch Enemy - رندی بلایث Lamb of God
جیمز هتفیلد Metallica - کالب شومو Attack Attack!
خیلی خواننده ها مثه amy lee و ... هستن که صداشون علاوه بر خاص بودن قشنگ هم هست ولی تعدادشون کمه :-"

بالا