• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ارزو13

کاربر فعال
شهر
kerman
پاسخ : عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

به نقل از BaNue SoRkh :
قبول دارم که تیپ خیلی از دختر های ما از هزارتا بی حجاب بدتره ولی بیاین یه کم واقع گرایانه به موضوع نگاه کنیم کلا جامعه و فرهنگ ما ایراد داره.
توی خارج از کشور طرف حتی اگر خیلی ببخشید لخت هم بیاد بیرون کسی نگاش نمیکنه,معمولا اگر هم کسی نگاه کنه همه میدونن که طرف ایرانیه.
بیاین قبول کنیم خیلی از ایرادا از خودمونه...
اونکه اره ما توی یه جامعه ای هستیم که این مشکلاتو داره نمیشه هم عوضش کرد باید قبول کنیم جامعه ی ما اوضاش اینجوریه.اون کسی که ببخشید از نظر شما لخت میاد بیرون دین نداره پس براش مهم نیست یا دینش اسلام نیست.اگه بخوای مسلمون باشی باید با این چیزا کنار بیای قبول دارم بعضی چیزا سخته مثلا همین شال سیاه که هوا گرمه.ولی خوب اگه مث ببخشید ادم شال بپوشی و موهاتو بیرون نریزی کسی باهات کاری نداره

Z76.dentist

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران

واقعا ادم بعضی وقتا با خوندن بعضی پستا فقط میتونه تاسف بخوره...

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از reihanxxx :
خوبه شما پسره رو ديدين كه افتاده دنبال دختره.من ديدم دختره داش به پسره شماره ميداد.همه مات مونده بودن كه يه دفه پسره برگشت به دختره يه سيلي زد.نبودين ببينين؛كل ادمايي كه اونجا بودن،داشتن دس ميزدن <D= <D= <D=.يه غوغايي شده بود كه بيا و ببين.پسره ديگه چيزي نگفت و رفت.ايول به غيرتش.واقعا اينجور پسرا خيلي كمن.
اره ما میگیم که این وسط دخترا بیشتر مورده ظلم قرار میگیرن و همیشه در این مورد متاسفانه با اینکه بیشتر مواقع دخترا بیگناهن ولی همه انگشتا به سمت اونهاست ولی همیشه هم دخترا طرف بیگناه قضیه نیستن خیلی مواقع هم خود دخترا کرم دارند!!!

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
مرتب ومنظم بودن ویا به قول شما آراسته بودن یه چیزه لباس نامناسب پوشیدن چیز دیگه!
1.درصد افرادی که به معنای واقعی کلمه بد لباس میپوشند خیلی کمه
2.شما لطفا به قسمت دوم نوشته های من هم توجه کنید,اونا دیگه واقعیت های غیر قابل انکار هستند

tara 20

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
کرمانشاه

به نقل از reihanxxx :
خوبه شما پسره رو ديدين كه افتاده دنبال دختره.من ديدم دختره داش به پسره شماره ميداد.همه مات مونده بودن كه يه دفه پسره برگشت به دختره يه سيلي زد.نبودين ببينين؛كل ادمايي كه اونجا بودن،داشتن دس ميزدن <D= <D= <D=.يه غوغايي شده بود كه بيا و ببين.پسره ديگه چيزي نگفت و رفت.ايول به غيرتش.واقعا اينجور پسرا خيلي كمن.

اگه شما این موردو دیدید ما صدتا برعکسه اینو دیدیم،اونجا چرا برا دخترا دس نمزنن،اونجام بازم میگن مقصر دختره بوده
به نقل از BaNue SoRkh :
اره ما میگیم که این وسط دخترا بیشتر مورده ظلم قرار میگیرن و همیشه در این مورد متاسفانه با اینکه بیشتر مواقع دخترا بیگناهن ولی همه انگشتا به سمت اونهاست ولی همیشه هم دخترا طرف بیگناه قضیه نیستن خیلی مواقع هم خود دخترا کرم دارند!!!
دقیقا...افسوس :-<

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

[quote author=

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
چرا نشه عوضش کرد؟ :-?
نباید بزاریم که فرهنگ غرب بیش از این تسلط پیدا کنه بر فرهنگ اسلام/البته اگه بهش بشه گفت فرهنگ غرب آخه والا غربیا هم چنین رفتارایی رو دیگه تا این حد ندارن اونا این مسعله براشون یه مسعله ی حل شده اس/
نمیدونم ما ایرانیا چرا نمیریم از غربیا رفتارای خوبی مث آداب معاشرت و اهمیت دادن به محیط زیست وغیره وغیره رو یاد بگیریم؟؟میریم میچسبیم به طرز پوشششون و نوع لباسشونو این چیزا!
واقعا چرا!؟باید متاسف بود.
اره متاسفانه ما رفتار های بدی که حتی خود اونهام اونارو بد میدونند و انجامشون نمیدن رو تقلید میکنیم

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از BaNue SoRkh :
1.درصد افرادی که به معنای واقعی کلمه بد لباس میپوشند خیلی کمه
2.شما لطفا به قسمت دوم نوشته های من هم توجه کنید,اونا دیگه واقعیت های غیر قابل انکار هستند
1-بستگی داره به اینکه شما پوشش بد و نامناسب رو چی تعریف کنی؟؟؟بعضی آقایون حتی مزاحم خانمای" چادری" هم میشن!!!به این فکر کن که با یه خانمی که حالایه مانتوی مناسب پوشیده دیگه چطور رفتار میکنن؟
2-قابل توجه شما خانمی رو دیدم که همراه با همسرش با یه وضع تاسف بار قدم میزد اونم نه درکنار دریا!!!تو یه محیط کاملا عمومی به نام بازار!
این دیگه برمیگرده به غیرت مرد که متاسفانه غیرت ازجامعه ی ایرانی داره پرمیکشه!

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

يادمه از يكي شنيدم يه دختر 16 ساله،يه روز كه داش از مدرسه برميگشت،يه پسره ميفته دنبالش و باباش وقتي ميفهمه،ديگه اجازه نميده دختره بره مدرسه.امسال ترك تحصيل كرده.واقعا پسره بايد تاوون پس بده.اخه بيچاره دختره بهش محل نميداد ولي پسره انگار هيلي سيريش بوده.واقعا جاي تاسف داره.

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
1-بستگی داره به اینکه شما پوشش بد و نامناسب رو چی تعریف کنی؟؟؟بعضی آقایون حتی مزاحم خانمای" چادری" هم میشن!!!به این فکر کن که با یه خانمی که حالایه مانتوی مناسب پوشیده دیگه چطور رفتار میکنن؟
2-قابل توجه شما خانمی رو دیدم که همراه با همسرش با یه وضع تاسف بار قدم میزد اونم نه درکنار دریا!!!تو یه محیط کاملا عمومی به نام بازار!

خوب منم همین رو میگم دارم میگم در 90% موارد اون خانوم پوششه مناسب و خوبی داره که با همچین رفتارهایی روبرو میشن
بعدم شما چرا اغلیت(املاش درسته ایا؟؟)رو میبینید اینم جزو همون درصد کمه پوشش نا مناسب ولی این فردی که شما دیدید دلیلی نمیشه بر اینکه همه خانوم هایی که با همسرشون میان بیرون و مزاحمشون میشن پوششه نا مناسب دارن , فرد مشاهده شده توسط شما فقط یه نمونه از افراد جامعه بوده پس دلیلی بر پوشش غالب جامعه نمیشه.

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از BaNue SoRkh :
خوب منم همین رو میگم دارم میگم در 90% موارد اون خانوم پوششه مناس و خوبی داره که با همچین رفتارهایی روبرو میشن
بعدم شما چرا اغلیت(هملاش درسته ای؟؟)رو میبینید اینم جزو همون درصد کمه پوشش نا مناسب ولی این فردی که شما دیدید دلیلی نمیشه بر اینکه همه خانوم هایی که با همسرشون میان بیرون و مزاهمشون میشن پوششه نا مناسب دارن , فرد مشاهده شده توسط شما فقط یه نمونه اد افراد جامعه بوده پس دلیلی بر پوشش غالب جامعه نمیشه.
من منظورم از مثالی که زدم چیزه دیگه ای بود!
شماهم اگه با دید بازتری به اطرافتون نگاه کنید متوجه میشین که پوشش غالب جامعه رو چه پوششی داره تشکیل میده؟!این درصد کمی هم که شما ازش حرف میزنی به نظرمن وبا یکم اغراق تعلق داره به خانمای باحجاب جامعه تا خانمای بدحجاب!

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
من منظورم از مثالی که زدم چیزه دیگه ای بود!
شماهم اگه با دید بازتری به اطرافتون نگاه کنید متوجه میشین که پوشش غالب جامعه رو چه پوششی داره تشکیل میده؟!این درصد کمی هم که شما ازش حرف میزنی به نظرمن وبا یکم اغراق تعلق داره به خانمای باحجاب جامعه تا خانمای بدحجاب!
خوب هر کس یه عقیده و دیدی داره.من پشش رو از دیده خودم نگاه میکنم و شما هم دیده خودتون و البته من هم عقیده های خودم رو دارم و شما هم...

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از BaNue SoRkh :
خوب هر کس یه عقیده و دیدی داره.من پشش رو از دیده خودم نگاه میکنم و شما هم دیده خودتون و البته من هم عقیده های خودم رو دارم و شما هم...
بله کاملا درسته به هرحال هر کس عقاید ونظرات خاص خودشو داره...
شما هم از این قاعده مستثنی/املا؟؟/نیستید.
عقاید شما برای شما مهم وبرای ما قابل احترامه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
آقایی که مزاحم یه خانم با چادر هم حتی میشه چه فرقی داره شما چی بپوشید ؟ وقتی دیگه بالاترین حد پوشیدگی هم جلوشو نمی گیره
پس مانتوی کوتاه بپوشید یا بلند یا اصلا بلوز شلوار یا هر چیز دیگه ای مشکل اون سرجاشه . پس نیازی نیست خودمونو مقید بدونیم به دلیل وجود چنین افرادی .
ببخشید که رک میگم ولی وقتی اون خانم با لباسش مشکلی نداره همسرش هم مشکلی نداره شما چه حقی در قضاوت پوشش اون دارید که اسف بار توصیفش کنید ؟ :D غیرت مرد هم به زورگویی به بقیهزن ها در انتخاب لباس سنجیده نمیشه :) به نظرم همین نوع قضاوت هاست که یکی از دلایل این مشکلاته . اون پسر یا مردی که به خودش اجازه ی ایجاد مزاحمت میده هم همینو پیش خودش میگه دیگه . "این خانم پوشش اش فلان طور اس پس حتما ... "
اگر با ظاهر قضاوت نکنن و برای طرفشون و انتخاب لباسش احترام قائل باشن قسمتی از مشکلات حل میشه .

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خدا رو شکر من تو یه شهر نسبتا مذهبی زندگی می کنم که با جمعیتش باز هم همه یکم هم دیگه رو میشناسن تا حالا خیلی کم دیدم که یه پسر بنابی به یه دانشجو یا همشهری متلک بندازه یا شماره بده :-[

اگر همدیده باشم یه پسر دانشجو از شهر دگه ای بوده که این کارو کرده در اخرین بار که امروز دیدم سه چهار نفر پسره رو فراری دادن +شیشه های ماشینشم... یه هفته قبل هم دو تا موتوری زدنش <D=

من خودمبه عنوان یه بنابی هیچ وقتاورضه این رو ندارم و خوشمم نمیاد که یه دوختر رو به هر نحوی اذیت کنم دلیلش اینه که در کمتر از 1دقیقه بابام بهم زنگ می زنه :D

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

تو شهر های بزرگ این مسئله بیشتر هست مثلا تو تهران زیاده ولی باز تهران 22 منطقس این جای که ما میشینیم زیاد از این کارا نمیکنن نمیدونم چرا شاید چون هم خانواده های خوبن ولی مسلما از افراد و مخصوصا پسرا نیس چون اگه نظارت خانواده و پلیس نبود اونوقت دیگه ....

من خودم هیچ وقت چنین کاری نکردوم چون یه لحظه به برعکس این قضیه واسه ناموسم فکر میکنم

Astrologer

کاربر فعال
شهر
کرمان

به نقل از Bahar_R :
آقایی که مزاحم یه خانم با چادر هم حتی میشه چه فرقی داره شما چی بپوشید ؟ وقتی دیگه بالاترین حد پوشیدگی هم جلوشو نمی گیره
پس مانتوی کوتاه بپوشید یا بلند یا اصلا بلوز شلوار یا هر چیز دیگه ای مشکل اون سرجاشه . پس نیازی نیست خودمونو مقید بدونیم به دلیل وجود چنین افرادی .
ببخشید که رک میگم ولی وقتی اون خانم با لباسش مشکلی نداره همسرش هم مشکلی نداره شما چه حقی در قضاوت پوشش اون دارید که اسف بار توصیفش کنید ؟ :D غیرت مرد هم به زورگویی به بقیهزن ها در انتخاب لباس سنجیده نمیشه :) به نظرم همین نوع قضاوت هاست که یکی از دلایل این مشکلاته . اون پسر یا مردی که به خودش اجازه ی ایجاد مزاحمت میده هم همینو پیش خودش میگه دیگه . "این خانم پوشش اش فلان طور اس پس حتما ... "
اگر با ظاهر قضاوت نکنن و برای طرفشون و انتخاب لباسش احترام قائل باشن قسمتی از مشکلات حل میشه .
کاملا مخالفم چرا که ما داریم تو یه جامعه ی اسلامی زندگی میکنیم چطور شما میگید که نیازی نیست خودمونو مقید بدونیم؟؟؟
ضمنا حتی اگرحرف شما هم درست باشه اون خانم نباید با چنین وضعی وارد یه جای عمومی بشه خیلی معذرت میخوام که اینو میگم اما حالا اومدیم و یه آقایی به همسرش اجازه داد که میتونه حتی هیچ پوششی هم نداشته باشه اونم تو یه جامعه ی اسلامی!!بازم میگید که ما هیچ حقی در توصیف وضع ایشون نداریم!؟
آره حرف شما متین البته تازمانی که این خانم یا هرخانم دیگه ای نخواد با چنین وضعی تو اجتماع حاضربشه!
قبلا هم گفتم که ذات آقایون کلا به این صورته حالا یه عده سعی میکنن رفتارشون رو کنترل کنن یه عده هم تمایلی به کنترل رفتارشون ندارن!
در اینجاس که وظیفه خانما دوچندان میشه یه خانم که میخواد وارد اجتماع بشه و ازقضا طالب امنیتم هست باید این چیزا رو رعایت کنه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ★SpAcE gIrL★ :
کاملا مخالفم چرا که ما داریم تو یه جامعه ی اسلامی زندگی میکنیم چطور شما میگید که نیازی نیست خودمونو مقید بدونیم؟؟؟
ضمنا حتی اگرحرف شما هم درست باشه اون خانم نباید با چنین وضعی وارد یه جای عمومی بشه خیلی معذرت میخوام که اینو میگم اما حالا اومدیم و یه آقایی به همسرش اجازه داد که میتونه حتی هیچ پوششی هم نداشته باشه اونم تو یه جامعه ی اسلامی!!بازم میگید که ما هیچ حقی در توصیف وضع ایشون نداریم!؟
آره حرف شما متین البته تازمانی که این خانم یا هرخانم دیگه ای نخواد با چنین وضعی تو اجتماع حاضربشه!
قبلا هم گفتم که ذات آقایون کلا به این صورته حالا یه عده سعی میکنن رفتارشون رو کنترل کنن یه عده هم تمایلی به کنترل رفتارشون ندارن!
در اینجاس که وظیفه خانما دوچندان میشه یه خانم که میخواد وارد اجتماع بشه و ازقضا طالب امنیتم هست باید این چیزا رو رعایت کنه.
هدف از پوشش : جلوگیری از رفتار های ناهنجار جنسی
روش : پوشاندن و محدود کردن یک جنس در حد زیادی
نتیجه : با وجود پوشش رفتار ناهنجار جنسی وجود داره .
پس نتیجه ی مطلوب بدست نیومده . احساس نمی کنید حتما روش ایراد داره که به هدف نمی رسیم ؟؟

یه حد عقلی از پوشش در همه ی جوامع وجود داره توی آمریکا و اروپا هم کسی اجازه نداره لخت یا حتی با بعضی لباس های کم توی خیابون راه بره . اما این حد بوسیله عقل تعیین میشه نه بوسیله ی مذهب و سلیقه ی عده ای.
ایشون لخت که راه نرفته ؟ بدون شک لابد مانتویی پوشیده با یه روسری مسلما بدون اینا که کسی بیرون نمیاد از خونه . پس در حدی پوشش داشته که نتونید با لخت بودن مقایسه کنید . حتی بدترین مانتو ها هم اونقدر باز نیست که بشه از این قضاوتا روش گذاشت . پس شما یا کس دیگه حقی ندارید که به سلیقه و ارزش های خودتون اون رو قضاوت کنید و باید نباید براش تعیین کنید .
ذات آقایونه ؟ ببخشید ولی خیلی بیجا کردن نمی خوان کنترل کننو دزدا هم دلشون می خواد دزدی کنن و دوست ندارن رفتار بد رو کنترل کنن باید بهشون اجازه بدیم دزدی کنن؟؟؟ .
مگه به خواستن اونهاست ؟ اگر قرار به این باشه که با حیوون هیچ فرقی نمی مونه . حیوانات هم هرچی غریضشون میگه انجام میدن کنترل هم نمی کنن . واقعا یه ذره به حرفاتون فکر کنید ! در یک جامعه ی متعادل محدودیت ها بین دو طرف به صورت یکسان تقسیم میشه . شما دارید میگید زن ها باید خودشون رو در نهایت محدودیت قرار بدن تا اون آقای محترمی که توی خیابون هست در کوچکترین محدودیتی نباشه . اگر اینجوری باشه که خانم ها کلا نباید از خونه بیان و کوچکترین فعالیت اجتماعی نداشته باشن چون شاید در جامعه مردی که در جامعه هست تمایلی نداشته باشه رفتارشو کنترل کنه . سعی کنید یه ذره تفکرات دوران قاجار و قرون وسطایی رو کنار بذارید و منطقی و منصفانه به مسائل نگاه کنید .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :

مسلما اگر همون آدم با همون شرایط چادر سرش نبود و پوشش افتضاحی داشت , برخورد اون پسر هم چندین مرتبه بد تر بود ...
پس نمیشه گفت تاثیری نداره ...

به نقل از Bahar_R :
ایشون لخت که راه نرفته ؟ بدون شک لابد مانتویی پوشیده با یه روسری مسلما بدون اینا که کسی بیرون نمیاد از خونه . پس در حدی پوشش داشته که نتونید با لخت بودن مقایسه کنید . حتی بدترین مانتو ها هم اونقدر باز نیست که بشه از این قضاوتا روش گذاشت . پس شما یا کس دیگه حقی ندارید که به سلیقه و ارزش های خودتون اون رو قضاوت کنید و باید نباید براش تعیین کنید .
پس شما بدترین مانتو ها رو ندید
خیلی دختر ها پوششی میپوشن که مرد هر چقدر هم کنترل کنه بازم کم میاره ( اکثرا نه همه )

به نقل از Bahar_R :
ذات آقایونه ؟ ببخشید ولی خیلی بیجا کردن نمی خوان کنترل کننو دزدا هم دلشون می خواد دزدی کنن و دوست ندارن رفتار بد رو کنترل کنن باید بهشون اجازه بدیم دزدی کنن؟؟؟ .

دوست عزیز این از ویژگی های خلقت مرد هاست و اکثر مواقع خودشون هم نمیتونن کنترل کنن چه برسه که منو تو بتونیم کنترلش کنیم مگر با رعایت اخلاق که حالا حجابم جزوش میشه ...

شما خودت جواب خودتو دادی , وقتی میگی نباید احازه دزدی رو داد , پس ماییم که باید شرایطش رو از بین ببریم ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا