• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد ها و انتقاد ها

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
در این تاپیک انتقادها و پیشنهاد هاتون رو در راستای بهتر شدن انجمن مطرح کنید :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : پیشنهاد ها و انتقاد ها

اقا تو رو قران بیاین نظر بدین!!بیست تا تایک کشیدم بالا که بیاین بحرفین...چقدر بیحالین! [-(

• لایک
امتیازات: dorna
  • شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از prabd.chess :
اقا تو رو قران بیاین نظر بدین!!بیست تا تایک کشیدم بالا که بیاین بحرفین...چقدر بیحالین! [-(
صحیح است !صحیح است!

خیلی رایج نیست خودمدیر انجمن انتقاد داشته باشه!
ولی من دارم.
راس میگه.این همه تاپیک اورد بالا.یک کم فعال باشن!
تاپیک میز گرد زدم.کلی پ.خ دادم.
بیاین نظر بدین خب :|

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

یه سوال...اینجا ازادی هست درنا؟ازادی و بیان و اینا...اگه اره بگو من تاپیک وا3 زدن زیاد دارم!

• لایک
  • شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از prabd.chess :
یه سوال...اینجا ازادی هست درنا؟ازادی و بیان و اینا...اگه اره بگو من تاپیک وا3 زدن زیاد دارم!
آره واسه تبلیغ هم شده خودم بت آزادی میدم!
تو تاپیک بزن گناه دنیا و آخرتت پای خودم پوریا :D
پ.ن:اینجا هم فقط من و تو داریم پست میدیم :|

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

تاپیکی که من میخوام بزنم تاثیرات اجرای نظریه ی ازادی ج ن س ی تو ایرانه ولی گویا اونجا همش من و تو باید با هم ببحثیم...واقعا اینجوری پیش بره سایت کلا میشه پ.خ و حرف بزن :-&قدر منو نمیدونن دیگه! =((

• لایک

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها ! ( + درنا جان )

پایه اید یه میز گرد خفن داشته باشیم در مورد مسائل اجتماعی ؟! ( مث میز گرد تاریخ )

انتخاب موضوع ُ اینا هم بماند ! ;;)

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

بنده پایه ی هر گونه اجتماعات گرد هستم‏!‏
میز گرد هم داشتیم قبلن؛راجع به سوسیالیسم؛استقبال چندان نشد:-‏|‏
اگه استقبال بشه من خیلی هم خوشحال میشم؛میشه هم تاپیک زد ببینیم این دفعه چی میشه

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نه منظورم یه چیز منظم تر ه !
پس برای انتخاب تاپیکش میخوای یه تاپیک بزن ! 8->

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

یک انتقاد... :rolleyes:

مدیران عزیز دقیقا از وقتی که من استعفا دادم چرا کسی رو مدیر جامعه شناسی نکردید؟ یه نگاه به سیر نزولی مشکلات بخش جامعه شناسی بندازید...

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از ∞نیرمان :
یک انتقاد... :rolleyes:

مدیران عزیز دقیقا از وقتی که من استعفا دادم چرا کسی رو مدیر جامعه شناسی نکردید؟ یه نگاه به سیر نزولی مشکلات بخش جامعه شناسی بندازید...

شما آدمش رو پیدا کن . نامردیم اگر مدیرش نکنیم !

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به انتقاد کوچیک داشتم . به نظر من این اواخر تاپیک هایی داره زده میشه که خیلیاشون بیس و پایه ی مذهبی و اعتقادی دارن و به نظرم در بخش اعتقادی بیشتر میتونن مطرح بشن چون افراد زننده ی تاپیک پیشفرض رو براساس اعتقادات خاصی میذارن و شرط ورود به اون بحث در واقع اینه که اصولا فرد اعتقاد داشته باشه به این مسائل و نمیشه هم اینجا ابتدا ثابت کرد که مثلا فلان اعتقاد غلطه چون میشه بحث در مورد اعتقادات و مربوط به جامعه شناسی نیست . بنابراین فکر می کنم بهتره تاپیک ها طوری کنترل بشن که پایه ی بحث مذهبی نباشه .

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

بله در جریان این تاپیک ها هستم ولی چیکار کنیم ؟ دسترسی من فقط در حد قفل کردن و پاک کردن و ادغام پست و تاپیک هاست !
تذکر هم دادیم وقتی رعایت نمیشه کار دیگه ای از ما ساخته نیست.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

مثلا از زننده ی تاپیک خواسته بشه در صورت امکان به شکل غیر مذهبی و اعتقادی پیش فرض هارو ترسیم کنه اگر نه قفل بشه یا منتقل بشه به بخش مربوط به خودش .
چون واقعا الان وقتی به آخرین ارسال های جامعه شناسی نگاه می کنیم بحث هایی که دقیقا موضوعات مفید جامعه شناسی هستن دارن هی میرن عقب تر و این نوع موضوعات که در حقیقت به بخش مربوط نیستن بالا میان . الان حداقل 3 تاپیک اینطوری در صفحه اول آخرین ارسال های جامعه شناسی هست .

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من در حد توان سعی کردم موضوع ها رو در زمینه جامعه شناسی نگه دارم ، به کاربر مزبور هم تذکر داده شده ، ببینیم چی میشه.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

در موردِ مناظره‌ای که قراره برگزاربشه، من می‌خوام چندتا نکته رو متذکر بشم.
اول این که به نظرِ من موضوع، موضوعِ قابلِ بحثی نیست، وقتی شما از طرفِ مخالفِ آزادیِ بیان(از نوع بدون چارچوب) می‌خواین که بیان و راهکار بدن.
تویِ بحث‌هایی که تویِ تاپیکِ آزادیِ بیان انجام شد، به راحتی می‌شد به این نتیجه رسید که این قوانین ناقض هم دیگه هستن یا با اغماض و حداکثرِ خوش‌بینی برایِ هم چارچوب ایجاد می‌کنن.
به نظرِ من باید این مسئله موردِ بحث قراربگیره که آیا این قوانین باگ دارن یا نه؟

وقتی شما از طرفِ مخالف می‌خواین که یه متمم به این اعلامیه(فکرمی‌کنم به کاربردن قانون غلطه، چون این‌ها لزوم اجرایی ندارن و صرفن جهت‌دهنده هستن.) اضافه‌کنه، اون می‌تونه یه چیزِ کلی رو بگه و نمی‌تونه چیزی رو بیان کنه دقیق بشه اجراش کرد اما این مسئله چیزی از غلط بودنِ شرایطِ حال حاضر کم نمی‌کنه.

× اما در موردِ خودِ این موضوع، شما باید این جا صرفن با دیدِ جامعه‌شناختی مسئله رو بررسی کنین، یعنی نفسِ این قوانین برایِ جامعه‌یِ بشری بدون در نظرِ گرفتنِ عقاید انسان‌ها و من این بحث رو در حالِ حاضر و با توجه به رخدادهایِ اخیرِ جهان و وجودِ پیش‌زمینه سخت می‌دونم و پیش‌بینی می‌کنم که این بحث از مسیری که باید منحرف‌بشه و نشه به جنبه‌یِ حقیقی‌ش پرداخت.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

منم می‌خواستم در مورد گزاره‌ی بحث یه چیزی بگم. حس می‌کنم برای تشکیل گروه دوم به مشکل بخوره.
کسایی که خودشون رو مخالف آزادی بیان (با تعریفش توی حقوق بشر) خیلی کمن چون کسایی که موافق آزادی بیان کمتر از شکل فعلیش توی کشور های جهان اولن هم خیلی وقتا تعریف خودشون از آزادی بیان رو مطابق اعلامیه‌ی حقوق بشر می‌دونن.
مثلا برای اصلاحش میشه گفت گروه اول: کسایی که معتقدن آزادی بیان باید به همین شکل بمونه و رو به بیشتر بودن بره. گروه دوم: کسایی که معتقدن باید محدودتر بشه.
بعد هر دو باید بگن که زیادن بودنش/محدود شدنش چه مزیتی داره و آیا میشه گفت مزایاش از ضرر هاش بیشتره یا نه.

حالا جدا از اینا راجع به شیوه برگزاری، به تجربه، اصلا پیشنهاد نمی‌کنم که از داوری به عنوان تعیین کننده‌ی برنده استفاده کنی چون اولا پیدا کردن داوری که صلاحیت داشته باشه زیاد آسون نیست، ثانیا اعتراض زیاد داره. البته انتخاب شدن برنده از طریق کاربران هم برتری نداره چون حتما خودت می‌دونی چجوری میشه. :د

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

ممنون از انتقاد های هردوتون
به خصوص بهار که علاوه بر انتقاد یه راهکار خوب هم ارایه کردی.

در مورد داوری یه پست جدید تو همون تاپیک گذاشتم.

و در مورد شرایط کمی تغییرش دادم.

. کسایی که طرف دار ازادی بیان به همین شکل هستند یا خواستار بیشتر شدن ازادی اون هستن. و خوبی هاش رو میگند یا ازش دفاع می کنند. و در نهایت می تونن از تاثیرش در حال و گذشته و اینده بگم. و باید اعلام کنن که چطور سود های ازادی بر ضرر هاش برتری داره.

۲. گروهی که مخالف ازادی بیان هستن. این گروه باید ضعف های قوانین حقوق بشر در رابطه با ازادی بیان رو بیان کنن و بگن به نظرشون در چه قسمت هایی باید این آزادی محدود بشه و این محدودیت باید چطور اعمال بشه. این گروه باید اشاره کنه که ازادی ها چه مشکلاتی ایجاد می کنه و چطور این مشکلات بر سود هاش برتری دارن.
و در نهایت یک متمم بر قوانین ازادی بیان در بیانیه حقوق بشر ارایه بدن. این قوانین باید قابل اندازه گیری باشن و قابل اجرا.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

خب به نظر من برگزاریِ مناظره‌ها خیلی خوب‌ـه، از این نظر که افراد موظف به پاسخ‌دادن هستن و می‌شه به نتایجِ خوبی توش رسید.
اما من معتقدم که ایرادی که تویِ تقابلِ دوگروه وجود داره، نگاهِ صفر و یکی به قضیه است، در مسائلِ جامعه‌شناسی نباید با دید سیاه یا سفید نگاه‌کرد، بلکه باید با دیدِ خاکستریِ نگاه‌کرد. حالا یا پررنگ‌تر یا کم‌رنگ‌تر.
چون این نوع نگاه گاهی شرکت‌کننده‌ها رو وادار به تعصب ورزیدن می‌کنه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mysterious Quéèn :
خب به نظر من برگزاریِ مناظره‌ها خیلی خوب‌ـه، از این نظر که افراد موظف به پاسخ‌دادن هستن و می‌شه به نتایجِ خوبی توش رسید.
اما من معتقدم که ایرادی که تویِ تقابلِ دوگروه وجود داره، نگاهِ صفر و یکی به قضیه است، در مسائلِ جامعه‌شناسی نباید با دید سیاه یا سفید نگاه‌کرد، بلکه باید با دیدِ خاکستریِ نگاه‌کرد. حالا یا پررنگ‌تر یا کم‌رنگ‌تر.
چون این نوع نگاه گاهی شرکت‌کننده‌ها رو وادار به تعصب ورزیدن می‌کنه.

گروه ها موظف نیستن صرفن نگاه صفر و یکی داشته باشن. این دو گروه کردن برای صرفن جهت دادن به بحث هست. هر دو گروه می تونن خوبی ها یا بدی هارو بگن و در نهایت بگن چرا یکی از دو گروه بهتر از دیگری در جامعه عمل می کنه.

این تفاوتی هست که بین مناظره و بحث من به وجود اوردم. اول من یک بحث رو به وجود میارم تا مردم بیان نظراتشون رو بگن. بعد بر حسب نظراته خودشون بیان و یک نتیجه گیری بکنن. نتیجه گیری ای که وظیفه ی بحث نیست.

بالا