• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

يهود و يهوديت

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
قران رو خوندم با معنی
اصلا قران رو نبايد با معنی خوند
باید تفسیر اون ایه رو بخونی

و تحقیقات تاریخی راجع به ادیان دیگه ای مثل یهودی ها داشتم
پس طبیعتا اگه اسلام رو دینی ساختگي به حساب بیارید یهودیت و مسیحیت دیگه جای بحث نخواهند داشت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
از کتاب شهر فرنگ اروپا یه سری نقل قول میزارم که آزار هایی که در طول تاریخ به یهودی ها رسیده و بیشتر جنبه تاریخی داره از اونجایی که تاپیک تو انجمن تاریخه

"نازی ها معتقد بودند ضروری است اروپا را از شر آن هایی که به هیچ دردی نمیخورند خلاص کرد یعنی کولی ها دیوانه ها همجنسگرا ها و از همه مهم تر یهودیی ها چون یهودی ها میخواستند اروپا را ملوث و نجس کنند"

" (یکسری توضیحات راجع به اتاق گاز که فک کنم همه بدونن) دندان های طلا را از دهان آدم های خفه شده بیرون میکشیدند و پوست برخشان را میکندند و از آنها برای سفسران رده بالا و رهبران سیاسی مهم آبژور میساختند و و پیش ا فرستادن به اتاق گاز سرشان را میتراشیدند و با موهایشان یا تشک پر میکردند یا کلاه گیس عروسک میساختند سپس دانشمندان کشف کردنو چگونه میشود از چربی تن افراد خفه شده برای سربازان آلمانی صابون درست کنند"

" نازی ها در ۱۹۴۰ بود که تصمیم گرفتند همه یهودیان اروپا را به ماداگاسکار بفرستند"

"افراد یهودی را در واگن های باری مهر و موم شده جا به جا میکردند و در طول سفر در همه واگن ها بسته بود و آنها جایی برای قضای حاجت نداشتند و وقتی کسی میمرد جسدش در همان واگن میماند"

"در سال ۱۹۳۴ روس ها قرارگاهی برای یهودی ها در نظر گرفتند و از همه یهودیان شروی خواستند به آنجا نقل مکان کنند. این قرارگاه در مرز چین و در ناحیه خابارووکا بود که زمستان ها دمایش به ۴۰ درجه زیر صفر میرسید"

" در ۱۹۴۸ روزنامه‌نگاران و پزشکان و مهندسان یهودی‌تبار را متهم به جهان‌وطنی صهیونیسم و تفکر بورژوایی کردند و اکثرشان را کشتند و بقیه ا به اردوگاه کار اجباری فرستادند"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
اصلا قران رو نبايد با معنی خوند
باید تفسیر اون ایه رو بخونی

پس طبیعتا اگه اسلام رو دینی ساختگي به حساب بیارید یهودیت و مسیحیت دیگه جای بحث نخواهند داشت
من طرفدار هیچ دینی نیستم و اینجا ام بحث سر حقانیتشون نیست راجع به یهودیته که تو انجمن تاریخه پس راجع به جلوه های یهودیت در تاریخه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من سوال نپرسیدم ک منتظر جواب حضرت عالی باشم منظورم این بود ک اینطور نیست

۱.شما حرف منو متوجه نشدی من الان فک کنم دفعه چهارمه ک گفتم تاثیر داره و ما نباید بگیریم..
ما حداقل کاری ک میتونیم بکنیم اینه ک تلاش خودمون رو بکنیم و من منظورم اینه ن این ک تاثیری نداره (چهار بار گفتم و شما فقط حرف خودتون رو تکرار میکنین)

کدوم حرف من منظورته ؟ ریپلای کن بیزحمت

والا فیلسوف جمع ک شمایی ما ب گردتونم نمیرسیم ولی چیو اثبات کنم ؟ ممنون میشم ریپلای کنی
فک کنم منظور شما وجود خدا و و الزام دین بود درسته؟
اگ منظورتون این بود ک جای این بحث این جا نیست و من هم مسئول عقاید شما نیستم..شما خودتون فقط از عقلتون استفاده کنید میتونید ب این نتایج برسید
ب قول خودتون ادم یا نباید مطالعه کنه یا اگ مطالعه کرد باید تا تهش بره..
شما خودت این کارو انجام ندادی وچارتا ایراد از امثال راسل دیدی و وقتی با مطالعاتت توی ویکی پدیا ب جوابی نرسیدی ب این نتیجه رسیدی ک خدایی وجود نداره :/

لازمه بازم بگم ک من با تاثیر داشتنش موافقم و معتقدم ک تاثیر میذاره؟؟؟
اگه نیازی یاد اوری کنید تا چن بار دیگه هم این رو تکرار کنم :/
در ضمن من اول ب این این نتیجه رسیدم ک فرهنگ ایران اسلامی رو انتخاب کنم و پیرو اون باشم پس در نتیجه من حرفام و روش اثبات و همه چیم ازون متاثره..
شاید اگ من توی افریقا ب دنیا میومدم و ی سری از تفکرات پایم مشابه شخصیت کنونیم بود بازم پیرو همین مسلک میشدم..

ب نظرت قران با این عظمت و لایه های تو در تویی ک داره رو میشه با ی معنی ساده متوجه شد؟؟ این حرف از شما ک ب مطالعات کامل و دقیق اعتقاد داره عجیبه..
این روش مطالعه و با اطلاعات کم نظرات فلسفی دادن واقعن برای خودش ی لول جدیده..

۲.از ویکی پدیا؟ :-"

والا ما ک جبهه نگرفتیم فلاسفه ی فروم بحث رو ب سمت دیگه ای بردن و بشدت علیه بنده گارد گرفتن..
اولا شماره زدم کنار حرفاتون اگر دقت کنید پیدا میکنید منظورم کدوم قسمتا بوده
هم تو اینجا هم تو پست قبلی
۱. آقا یعنی چی که نباید تاثییر بگیریم میگم از نظر روانشناختی و جامعه شناسی تاثییر ناخوداگاهه هی تو بگو تاثییر نگیریم
۲. فعلا منم که به مقاله و کتاب ارجاع میدم و شمایی که از سر معده حرفاتونو اثبات میکنی

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
از کتاب شهر فرنگ اروپا یه سری نقل قول میزارم که آزار هایی که در طول تاریخ به یهودی ها رسیده و بیشتر جنبه تاریخی داره از اونجایی که تاپیک تو انجمن تاریخه

"نازی ها معتقد بودند ضروری است اروپا را از شر آن هایی که به هیچ دردی نمیخورند خلاص کرد یعنی کولی ها دیوانه ها همجنسگرا ها و از همه مهم تر یهودیی ها چون یهودی ها میخواستند اروپا را ملوث و نجس کنند"

" (یکسری توضیحات راجع به اتاق گاز که فک کنم همه بدونن) دندان های طلا را از دهان آدم های خفه شده بیرون میکشیدند و پوست برخشان را میکندند و از آنها برای سفسران رده بالا و رهبران سیاسی مهم آبژور میساختند و و پیش ا فرستادن به اتاق گاز سرشان را میتراشیدند و با موهایشان یا تشک پر میکردند یا کلاه گیس عروسک میساختند سپس دانشمندان کشف کردنو چگونه میشود از چربی تن افراد خفه شده برای سربازان آلمانی صابون درست کنند"

" نازی ها در ۱۹۴۰ بود که تصمیم گرفتند همه یهودیان اروپا را به ماداگاسکار بفرستند"

"افراد یهودی را در واگن های باری مهر و موم شده جا به جا میکردند و در طول سفر در همه واگن ها بسته بود و آنها جایی برای قضای حاجت نداشتند و وقتی کسی میمرد جسدش در همان واگن میماند"

"در سال ۱۹۳۴ روس ها قرارگاهی برای یهودی ها در نظر گرفتند و از همه یهودیان شروی خواستند به آنجا نقل مکان کنند. این قرارگاه در مرز چین و در ناحیه خابارووکا بود که زمستان ها دمایش به ۴۰ درجه زیر صفر میرسید"

" در ۱۹۴۸ روزنامه‌نگاران و پزشکان و مهندسان یهودی‌تبار را متهم به جهان‌وطنی صهیونیسم و تفکر بورژوایی کردند و اکثرشان را کشتند و بقیه ا به اردوگاه کار اجباری فرستادند"
در مورد این مواردی که اشاره کردین من مطمئن نیستم این حرفایی که در مورد نازی ها و ظلم هاشون علیه دنیا میگن کاملا راست و بدون اغراق باشه چون تاریخ جنگ رو فاتحین جنگ جهانی نوشتن
علی الخصوص اینکه الان دارن نبض ااقتصاد و سینما و ... رو کنترل میکنن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
در مورد این مواردی که اشاره کردین من مطمئن نیستم این حرفایی که در مورد نازی ها و ظلم هاشون علیه دنیا میگن کاملا راست و بدون اغراق باشه چون تاریخ جنگ رو فاتحین جنگ جهانی نوشتن
علی الخصوص اینکه الان دارن نبض ااقتصاد و سینما و ... رو کنترل میکنن
کتابی که ارجاع دادم
کتلب تاریخی که ‌جبهه گیری خاصی نداره و راجع به روند پیشرفت انستن از قرن ۱۹ ام تا الان حرف میزنه
اطلاعات تاریخی خوبی راجع به نازی ها و وضیعت یهودیی ها در اون سال ها میده
حالا اینکه دیگه به متن کتابم نمیتونید اعتماد کنید بحثش جداس
و نکته ی دیگه اینکه اینا همه بر‌ میگرده به قرن ۱۹ و ۲۰...

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
کتابی که ارجاع دادم
کتلب تاریخی که ‌جبهه گیری خاصی نداره و راجع به روند پیشرفت انستن از قرن ۱۹ ام تا الان حرف میزنه
اطلاعات تاریخی خوبی راجع به نازی ها و وضیعت یهودیی ها در اون سال ها میده
حالا اینکه دیگه به متن کتابم نمیتونید اعتماد کنید بحثش جدای
کتب تاریخی برای اینکه چاپ بشن از زیر فیلتر متقین رد شدن
مثلا ما در مورد قحطی بزرگ ایران میبینیم که دو سه یال اول جنگ افسران انگلیسی در کتاباشون به فجایع ایران اشاره میکنن
اما بعد از این مدت کوتاه فیلترینگ بریتانیا باعث میشه دیگه کسی توی کتاباش اثری از فجایع به وقوع پیوسته در ایران نداشته باشن

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
چهارمن ب اندازه اشنایی و در حد نیاز خودم در مورد ادیان دیگه تحقیق و مطالعه داشتم
اولا شماره زدم کنار حرفاتون اگر دقت کنید پیدا میکنید منظورم کدوم قسمتا بوده
منظورت اینه؟
۱. آقا یعنی چی که نباید تاثییر بگیریم میگم از نظر روانشناختی و جامعه شناسی تاثییر ناخوداگاهه هی تو بگو تاثییر نگیریم
ببین محیط روی زندگی خیلی از ما تاثیر داره و کسی منکرش نیس..
اما هر کدوم از ما باید برای استقلال فکری و تفکراتمون تلاش کنیم..
باید از لحاظ ذهنی و موضع گیری هامون ب نقاط ثابت و قانع کننده ای برای خودمون برسیم
باید تلاش کنیم ک تاثیری نگیریم و میزان تاثیر رو ب صفر مایل کنیم اگر چ شاید هیچوقت نتونیم..
حالا دوباره میگی ینی چی نباید بگیریم :))
۲. فعلا منم که به مقاله و کتاب ارجاع میدم و شمایی که از سر معده حرفاتونو اثبات میکنی
یجوری میگی ب مقاله و کتاب ارجاع میدم ادم فک میکنه داره با ارسطو بحث میکنه..
کلن دوتا منبع اوردی ک یکیش معتبر بود یکیشم ک تو تابناک بود..
بعدم این شمایی ک کلن دوتا سرچ گوگل زدی و دوتا معنی از قران خوندی اومدی از سر معده حرف میزنی..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کتب تاریخی برای اینکه چاپ بشن از زیر فیلتر متقین رد شدن
مثلا ما در مورد قحطی بزرگ ایران میبینیم که دو سه یال اول جنگ افسران انگلیسی در کتاباشون به فجایع ایران اشاره میکنن
اما بعد از این مدت کوتاه فیلترینگ بریتانیا باعث میشه دیگه کسی توی کتاباش اثری از فجایع به وقوع پیوسته در ایران نداشته باشن
بله این موردو کاملا قبول دارم
با این حساب چطور باید یه منبع قابل اعتماد تاریخی که بدون جبهه گیری مسائل قرن ۱۹ و ۲۰ رو شرح داده رو پیدا کنیم؟ شما کتاب خاصی میشناسید؟

منظورت اینه؟
نه تو خود متنت که نقل قول شده عدد زدم

یجوری میگی ب مقاله و کتاب ارجاع میدم ادم فک میکنه داره با ارسطو بحث میکنه..
کلن دوتا منبع اوردی ک یکیش معتبر بود یکیشم ک تو تابناک بود..
بعدم این شمایی ک کلن دوتا سرچ گوگل زدی و دوتا
۱. من ۳ تا منبع برای اثبات بخش ارتداد آوردم که مربوط به مراجع دینی اسلام بوده تابناکم به نقل از مکارم شیرازی نوشته بود اگه دقت میکردی بعدشم مقاله بود که مشخصه زحمت نکشیدی بخونی از مدل اصرارت به گریز از اثرات سوم به کتاب تاریخی که خوندم بود

۲. اگر حس میکنید شما فرا ت از اطلاعاتی که تو گوگل مقالات و کتاب های تاریخیه خوب بیا بگو اطلاعاتت رو با منبع موثق مام مستفیض شیم خوب

۳. راجع به حکم ارتداد من قبلا از یه وکیل اطلاعات گرفته بودم فقط برای اثبات درستی حرفام (کاری که شما نمیکنی) به چن تا سایت ارجاعت دادم

۴. بحث راجع به اطلاعات دینی نیس اگه راجع به تاریخ یهود جیزی میدونی پست بزار عالیه اگر نه انقدر اسپم نده و حرفای پرت نسبت به تاپیک نزن

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نه تو خود متنت که نقل قول شده عدد زدم
اون موقع تا حالا ی ریپ زده بودی فهمیده بودیم :))
متن قدیمی ترین قران کشف شده منطبق با متن قران های کنونیه... این فقط ی دلیل خیلی سادس ک شما ک همه چیتو از گوگل خوندی با ی سرچ ساده میتونی اطلاعات کامل تری دربیاری :)
۲. اگر حس میکنید شما فرا ت از اطلاعاتی که تو گوگل مقالات و کتاب های تاریخیه خوب بیا بگو اطلاعاتت رو با منبع موثق مام مستفیض شیم خوب
من چهار جلد کتاب عقائد و اسلام و اجتماع علامه سیدمحمد حسین طباطبائی رو خوندم و رفرنس حرفام اونجاس..
اگ حال داری پاشو برو بخون تا باهم بحث کنیم نداری ب سلامت..
۴. بحث راجع به اطلاعات دینی نیس اگه راجع به تاریخ یهود جیزی میدونی پست بزار عالیه اگر نه انقدر اسپم نده و حرفای پرت نسبت به تاپیک نزن
دیگه حرفی نیس..بحث بی فایدس

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
با این حساب چطور باید یه منبع قابل اعتماد تاریخی که بدون جبهه گیری مسائل قرن ۱۹ و ۲۰ رو شرح داده رو پیدا کنیم؟ شما کتاب خاصی میشناسید؟
به دلیل اینکه تمام کشور های حاضر در دنیا جزء دولت های متفقین هستن همچین کتابی احتمالا اجازه چاپ پیدا نخواهد کرد
و اگه چاپ هم بشه بهش توجهی نمیشه حتی اگه مستند باشه
بهترین راه تفکر نقادانست
یعنی خودت بشینی و وقایع نقل شده رو بخونی و ببینی که ایا میشه طور دیگه ای هم این مسئله رو نقل کرد؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اولا كه بحث رو از يهوديت به اسلام و صهيونيسم ربط نديد.
ثانيا كه خب،يهوديان يك دين هستن همانند بقيه با عقايدى كه تا زمانى كه كسى اسيبى نزنن كاملا محترمن.دليل اين همه بحث هاى نامربوط حول چيز هاى نامربوط رو نميفهمم.
بحث رو انقدر منحرف نكنيد.

بالا