• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

حق باشماس یه کم تند رفتم.منظورم این بود که اگه آدم قوی باشه فک نکنم مشکلی پیش بیاد.
کسیکه با اجبار محیط محدود شده به تلوزیون ایران معتقدم با مشکلات بیشتری روبرو میشه تا کسیکه خیلی راحت میتونه به ماهواره نیگا کنه ولی خودش به این نتیجه رسیده که بیشتر برنامه هاش به درد نخوره.
به طورکلی معتقدم انسان خودش باید به شناخت برسه وتجربه ی ماهواره هم میتونه به شناختش کمک کنه.

• لایک
امتیازات: soofy

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

به نظر من بسته به محیط خونواده داره
خیلی از خونواده ها هستند که به دلیل تماشای ماهواره از هم پاشیدن
البته نه این طور که بگیم مسئله ی اصلی ماهواره بوده
مثلا آقا که همش به ماهواره زل زده و خانومای اون تیپی رو می بینه ، با خانومش مقایسه می کنه و مثلا می گه چرا خانوم من این جوری نباشه یا همین مسئله ممکنه برا خانوما هم پیش بیاد که همسر خودشونو با مردای خوش هیکل و خوش قیافه مقایسه کنه ، البته اینا در گذشت زمان در ضمیر ناخودآگاه نقش می بنده
یا با تبلیغاتی که علیه کشورمون می شه ، هر چند شاید ما خیلیاشو قبول نداشته باشیم ولی بازم رومون تاثیر می زاره (خیال کردن خودشون خیلی بی عیب و نقصن که از کشورای دیگه ایراد می گیرن)
یا مثلا من خودم از کارتونای شبکه ی GEM TV خوشم میومد( در دوران بچگی و جاهلیت ) و همیشه با خواهرم که از خودم کوچیک تره نگاه می کردیم ، ولی واقعا همین کارتونا هم خیلی خرابن و اصلا با فهم و شعور یه بچه نمی سازه و کلا بچه رو منحرف می کنه ، بازم همین خاله شادونه و فیتیله ای های خودمون که خیلی لوسن ، بهتر از اون برنامه هاست.
در کل من که اصلا از ماهواره خوشم نمیاد

he3am

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

منم به تاثیر در ناخودآگاه معتقدم،از زمانی که شبکه فارسی 1 شروع بکار کرد شاهدین ک چقدر آمار طلاق افزایش پیدا کرد و خیلی از خانواده ها بهم ریخت مثلا پس میشه نتیجه گرفت ک تاثیر داره،از طرفی مسائلیو رواج داد ک بهیجوجه قبل ازون به این فجاهت نبود و حتی با مطرح کردنشون حرمتی ک بین افراد خانواده و بین والدین و فرزند بود شکسته شد.در خانواده های ایرانی ک بهیچوجه به بچه ها اجازه داده نمیشه با مسائلی از قبیل فحشا و خیانت و... برخورد کنن این برخورد ناگهانی میتونه باعث یک فاجعه بشه،مثل همین بلوغ زودرس و مشکل بیشتر جوونای امروزی(خودارضاعی) البته اگه خانواده ها بتونن ین مسائلو کنترل کنن ک کار بسیار بسیار سختیه احتمال داره این مشکلات کمتر پیش بیاد...

ALt3rnA

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
ریاضی خوندم 2 سال . هیچ کدوم ثبت نام هم نکردم حتی .

منم به تاثیر در ناخودآگاه معتقدم،از زمانی که شبکه فارسی 1 شروع بکار کرد شاهدین ک چقدر آمار طلاق افزایش پیدا کرد و خیلی از خانواده ها بهم ریخت مثلا پس میشه نتیجه گرفت ک تاثیر داره،از طرفی مسائلیو رواج داد ک بهیجوجه قبل ازون به این فجاهت نبود و حتی با مطرح کردنشون حرمتی ک بین افراد خانواده و بین والدین و فرزند بود شکسته شد.در خانواده های ایرانی ک بهیچوجه به بچه ها اجازه داده نمیشه با مسائلی از قبیل فحشا و خیانت و... برخورد کنن این برخورد ناگهانی میتونه باعث یک فاجعه بشه،مثل همین بلوغ زودرس و مشکل بیشتر جوونای امروزی(خودارضاعی) البته اگه خانواده ها بتونن ین مسائلو کنترل کنن ک کار بسیار بسیار سختیه احتمال داره این مشکلات کمتر پیش بیاد...
بعضی وقتا آدم یه پستایی میخونه که اصلا نمیشه جواب نداد ! مخ آدم سوت میکشه !
اولا که این آمار طلاق رو که شما میگی من خبر ندارم ! چون تو مملکت هیچ نهادی نیست درست حسابی آمار بده ! آماری هم بیرون بیاد پس فرداش یه نهاد دیگه آمار کاملا عکسشو میده بیرون و مال اونیکی رو رد میکنه ! پس لطفا مستند حرف بزنید !
و بعد هم من فرض میکنم آمار طلاق رفته باشه بالا ! شما بر اساس چی میگی که علتش ماهواره بوده ؟! صرفا برای اینکه هم زمان بودن !؟ بعد احیانا به ذهنتون نرسیده که احداث فارسی 1 و منو تو همزمان با خیلییی چیزای دیگه شد ؟ جریانات بعد از انتخابات ؟ تحریمای شدید ؟ افتضاحات شدید داخل دولت مثل اختلاسای عظیم که هر روز یه نفر میاد تهدید میکنه یه اختلاس دیگه رو افشا میکنه ؟ دو دستگی بین خود حکومت تا جایی که بش میگید "جریان انحرافی " ؟ فاجعه تو بازار و تا 10 برابر شدن قیمت بعضی چیزا ؟ اینکه یه جو ثبات نداره بازار ما رو شیشه های شیر میزنن قیمت فقط برای 10 روز معتبر است ؟
بعد همه این عوامل رو ول کنیم ... عامل طلاق بالا ... نا امیدی جامعه ... آمار بالای خودکشی ... همه و همه چیه ؟ ماهواره !!!
پس نه ! اگه هم تاثیر داشته باشه اینجوری با این استدلال شما نمیشه نتیجه گرفت که تاثیر داره !

مسائلیو رواج داد که هیچوقت به این فجاهت نبودن ؟ دوست عزیز شما الان حدود 16-17 سالته ! اون زمان فرض میکنیم 14-15 سالت بوده ! اینکه تا اون موقع به گوشت نخورده بوده خیلی چیزا اصلا به این معنی نیست به این فجاهت نبودن ! ماهواره فحشا رو گسترش داد ؟ فارسی 1 ؟ میشه بگید چطوری ؟
این که با مطرح کردن یه سری مسائل مثلا دوست دختر دوست پسر یه سری تابو ها شکسته شد رو کاملا موافقم ! ولی اصلا اینو چیز بدی نمیدونم ! خانواده ها باید یاد بگیرن به جای اینکه از مسائل جامعه فرار کنن باش خودشونو هماهنگ کنن ! حالا یکی خانواده بیدینیه یاد بگیرن به بچه ها آموزش بدن که پس فردا گندش در نیاد ! یکیم خانواده شدیدا مذهبی ! به جای اینکه نادیده بگیرن و بترسن از بحثش بیان عقاید بچه هاشونو قوی کنن پس فردا اینجوری نشه کلی آدم زیر لباس روحانی هزار جور کثافت کاری کنن !
اینکه ناگهانی شد رو قبول ندارم ! تو خانواده هایی که من دیدم کاملا سیر تدریجی بود ! ولی اگه تو خانواده ای هم ناگهانی شده باشه تقصیر خود اون خانوادست که اینهمه سال سعی کرده خودشو محدود کنه و از مهمترین بحثای جامعه فاصله بگیره !

اینکه خود ارضایی و بلوغ زود رس رو چطوری به ماهواره ربط دادید رو هم واقعا نفهمیدم ! ولی اگه تصاویر مستهجن منظورتونه وظیفه خانوادست که کنترل کنه اصلا هم کار سختی نیست ! یه سری شبکه خاصه که باید قفل یا پاک شه ! وگرنه یه شبکه مثل منو تو یا فارسی وان همه رو سانسور میکنن ! کلا خود سریالایی که پخش میشه چون اکثرا خانوادگی هست صحنه ای نداره به اون صورت !

..::اشک ققنوس::..

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مهر فرزانگان
شهر
تهران،ساري،قائم شهر

من کاملامخالفم که ماهواره خوب نيست.يکسري کانال بد و يک سري کانال خوب هست.کانال هايي مثل من وتو1،M tvو..
کلي برنامه داره. جنبه هم مأثر هستش.

sofia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بابا به ما نمیخوری...! نه بابا اصلا به من این خرخونیامیاد؟؟
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی ژنتیک

فقط و فقط جنبه فرد.شاید تاثیر بذاره ولی تاثیرشو نشون نمیده اگه طرف جنبه داشته باشه.فقط بستگی داره به تربیت خانوادگی فرد وطرز رفتار با بچه. فقط همین.حتی توی بزرگترا هم میتونه تاثیر بدداشته باشه. من که فقط سریالای طنز و اکشن رو نگاه میکنم از ماهواره بقیش چرته...!

Hamid Arani

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
كاشان
رشته دانشگاه
پزشکی

ماهواره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وا !!!!!!!! :O :O :O :O :O :Oمگه شما داريد كه اونو مناسب مي دونيد يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بگم بيان جمعتون كنن؟؟؟؟؟؟؟ B-) B-) B-) B-) B-) B-) B-) B-) B-)
از شو خي گذشته به نظر من ماهواره واسه آدماي بيكار كه مي خوان جلوي تلويزيون حداكثر 20 كانالي ما بشينن، خوبه به شرط اينكه كانالاي بدش بسته بشه. واسه بقيه آدما مث ما هم فرقي نداره كه..... :-? :-? :-? :-? :-?

pari delroba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
منگولستان
رشته دانشگاه
بوق شناسی

من یکی که اگه ماهواره نبود دق میکردم
ولی خب خداییش چیزهای خوبشو میبینم مسابقات ورزشی و سریالهایی که به فرهنگ ما بیشتر بخوره(مثلا از سریالای امریکا و فارسی 1 و اینا متنفرم)و کلیپ ها و اینا
ادم اگه جنبه داشته باشه و تربیت خانوادگی ش مد نظرش باشه مشکلی نداره

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

ماهواره توی یه کلمه که خلا3 نمیشه

به قول ٍ همه هزار نوع شبکه و کانال هست

علمی

30 یا C
فیلم و سریال

بزن و برقص

و...

خوب هاش خوبه بد هاش هم بده.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

من میگم 1- بستگی به جنبه ی فرد داره، 2- بستگی به مخاطبانش داره، 3- بستگی شبکه های مورد استفاده داره.
هرکی میتونه هرجاش رو که فکر میکنه مناسبه ببینه.

+ کاملا موافق با بالایی!! لایک!! /m\
ماهواره هزار تا شبکه داره و آدم هر کدومش رو که فکر میکنه برای خودش و خونواده اش مناسبه ببینه، اونایی که دوست نداره رو هم یا حذف کنه یا اگه فکر میکنه فقط برای خودش مناسبه و بقیهء خانواده و بچه ها نمیتونن ببینن خب قفلش میکنه. ساده اس!

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

عاغا ماهواره 5000 تا چنل داره!نمیتونی بگی همش بده یا خوبه!
بین این همه چنل هم چنلای خیلی عالی مث دیسکاوری و جئوگرافیک /m\ هستش هم چنلای بیخود که دیدنشون مناسب نیست! :-"
بستگی داره کسی که نگاه میکنه چقد جنبه داره!
من خودم اگه ببینم چنلی داره یه چیز بیخود ( :-") نشون میده رامو یکشم میرم!میتونم بشینم نگاه کنم ولی خودم اینکارو نمیکنم!
پدر مادر هم میتونن بچه رو راهنمایی کنن و چنلایی که مناسب نیستن رو حذف کنن! ;;)

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

زیاد جالب نیست...
من که به نظرم نباید ازش استفاده بشه چون حتی شبکه های خوبش هم تبلیغاتی داره که برای بد بودن اون شبکه کافیه...

nilufar77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اونور اب......هرجا شد

بعضی از کانالاش اشکالی نداره,تا حد زیادی بستگی به ظرفیت ادم داره که متاسفانه به خاطر محدودیت زیاد خیلیا جنبشو ندارن........

PASHEH

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

پارازیت را از ماهواره برای خانواده های ایرانی مناسب تر میدونید؟ :-<

turquoise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
خیلی وقته که دیگه ماهواره واسه خانواده های ایرانی جا افتاده.دلیلشم کاملا مشخصه : بی لیاقتی مسئولان صدا و سیما و در نتیجه کناررفتن تدریجی تلویزیون از برنامه.
من فکر میکنم وجود ماهواره درخانواده های ایرانی اصا مناسب نیست.از هر جهت بررسی کنیم به این حرف میرسیم.
مثلا فیلم های ;farsi1 که نگاه کردنشون درجمع واقعا باعث خجالت آدم میشه.فیلم هایی از کشورهای کمونیستی آمریکای لاتین و کره که کاملا مشخصه که تاثیر 99% منفی دارن.
درسته خب فیلم ها و مستندهای واقعا خوبی داره اما آیا اصا 100 کانال و برنامه ی خوب از حداقل 2000 کانال واقعا به حساب میاد؟
--
دوس دارم نظر شما رو هم دراین باره بدونم. :)
خب تو فارسي وان نبين

Ehsan.Ansari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی شماره دار!
شهر
021
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کشاورزی

از هر چیزی توی دنیا میشه هم خوب استفاده کرد و هم بد. با چاقو هم میشه یه آدم رو کشت و هم میشه توی یه عمل جراحی جون یه آدمو باهاش نجات داد. از ورزش پارکور هم میشه واسه دزدی استفاده کرد هم واسه گرفتن اون دزد. اینترنت و ماهواره هم همینطوره، کلی اطلاعات و کاربردهای خوب و بد در کنار همدیگه که آدم باید توانایی جدا کردن خوب و بد رو از هم داشته باشه. میخواین به خاطر جنبه نداشتن آدما یه دستگاه (ماهواره) رو محکوم کنید؟ >:p

Robek

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز_کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
پرستاری

اگه قرار باشه ماهواره بد باشه ومخرب،اینترت مخرب تره...ولی هر2اشتراکاتی دارن:1میشه هر2رو کنترل کرد2هر2میتونن اموزش بدن،چیزآی سودمندو...3والبته چیزهای مخرب
این ماییم که باید رعایت کنیم وملاحظه کار باشیم...این بستگی به خودمون داره

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ماهواره مث شمشیر دو دمه هر طوریکه ازش استفاده کنی بهت اون طوری حاصل میده B-)
اگه استفاده خوب بکنی خوبه ولی اگه ........................ نه دیگه خوب نیس :D

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
خیلی وقته که دیگه ماهواره واسه خانواده های ایرانی جا افتاده.دلیلشم کاملا مشخصه : بی لیاقتی مسئولان صدا و سیما و در نتیجه کناررفتن تدریجی تلویزیون از برنامه.
من فکر میکنم وجود ماهواره درخانواده های ایرانی اصا مناسب نیست.از هر جهت بررسی کنیم به این حرف میرسیم.
مثلا فیلم های ;farsi1 که نگاه کردنشون درجمع واقعا باعث خجالت آدم میشه.فیلم هایی از کشورهای کمونیستی آمریکای لاتین و کره که کاملا مشخصه که تاثیر 99% منفی دارن.
درسته خب فیلم ها و مستندهای واقعا خوبی داره اما آیا اصا 100 کانال و برنامه ی خوب از حداقل 2000 کانال واقعا به حساب میاد؟
--
دوس دارم نظر شما رو هم دراین باره بدونم. :)
چرا فقط شبكه ي فارسي وان رو مثال زدي؟؟؟البته با نظرت در مورد اين شبكه موافقم اما بعضي شبكه ها مثل نشنال جيوگرافي فارسي كه فقط مستند نشون ميده يه شبكه ي خوبه البته يه شبكه هم داره تلويزيون ايران به نامه مستند ولي مستنداش ماشاالله ماله 5 قرن پيشن يعني خيلي قديمين از كيفيت فيلماشون كاملا مشخصه...
در مورده دليله جا افتادنه ماهواره هم كاملا موافقم /m\
به هر حال از ماهواره مثله هر چيزه ديگه اي ميشه هم استفاده ي خوب و به جا و در حد ارزش هاي انساني كرد وبرعكس. :)

diba.s

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1_mashad
شهر
mashad
مدال المپیاد
نمی گم که ریا نشه ...

به نقل از parsha :
پارازیت را از ماهواره برای خانواده های ایرانی مناسب تر میدونید؟ :-<
کاملا باهاتون موافقم. آیا میدونستید که پیش بینی شده که مردم ایران تا چند سال دیگه همگی دچار بیماری میشن؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
به نظر من باید از ماهواره درست استفاده کرد. کسی که ماهوارو تو خونش دازه خوب خودش باید آگاه باشه و برنامه های ............... رو نبینه. ضمنا بعضی چیز ها برای ما ایرانی ها اشتباه جا افتاده و مثلا از بچگی بهمون گفتن فلان چیز بده. برای همینم ما دیگه دنبالش نمیریم که چرا بده و ... فقط ی چیزی که بهمون گفتن تا آخر عمرمون همون تو ذهنمونه. بعضی ها هم شاید این طورن. به نظر من این افراد خودشون بیان ماهواره رو ببینن و ببنن که چند تا برنامه ی خوب و چند تا بد داره بعد در خوردش قضاوت کنن.

بالا