• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفاوت دخترو پسر

archer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
علوم پزشکی بوشهر
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تفاوت دخترو پسر

از نظر روان شناسی شو نمیدونم اما کلا تو منابع دینمون هست که خدا زن رو طوری آفرید که بتونه غمخوار دیگران باشه در واقع موجودی احساساتی و کسی که قراره بار سنگین مشکلات عاطفی خونوادش رو به دوش بکشه
خدا گفته:خودم احساسات رو به زن دادم، اما مرد خودش باید دنبال احساسات و عاطفه بگرده

در نتیجه دخترا خیییلی بیشتر از پسرا احساساتین و پسرا منطقی تر و خییلیی تفاوتای دیگه

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

به نقل از PARIAH :
چی باعث شده فک کنین یه مرد از رو احساساتش تصمیم نمیگیره و بیشتر به عقل و منطق متکیه ؟
بخاطر اینکه اصولا مردا اینجوری تصمیم میگیرن البته نه از روی عقل ها!از روی احساسات خشنشون که به ظاهر
عقل به نظر میرسه

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

÷سرا خیلی دورو هستن!
دخترا هم قلب صافی دارن

sajed

کاربر فوق‌فعال

مردا با تمام خشونتشون قلبشون خیلی مهربونه. مردا میتونن انعطاف داشته باشن. به وقتش خشن ان. به وقتش دوست داشتنین. به وقتش با فکر و درایت پیش میرن. به وقتش احساساتین. به وقتش غمشونو تو دلشون پنهون می کنن. به وقتش اونو بروز میدن. به وقتش ولخرجی میکنن به وقتش خرج نمیکنن و.............................................................
مرد میتونه هم دوست داشته باشه هم متنفر باشه.
میتونه عاشق زندگیش باشه میتونه زندگیشو داغون کنه. همه ی این حالات بوجود اومدنش دست زنه.
اگه مرد از طرف زنش حمایت بشه و احساس خوبی نسبت بهش داشته باشه تا پای جونشم که شده زنشو دوست داره ولی وقتی زن به مردش نرسه و صبر مردونه تو وجودش تموم شه اونوقته که خشن میشه.
البته همه ی اینا برا کسیه که فقط به ظاهر مرد نباشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

تو یه باز زمانی تفاوتشون خیلی حس میشه ! اصن یه جوریه ... هم احساس هم خیلی چیزای دیگه! اصولا تو سن 9 تا 15 سال به نظرم !...

بعدش ممکنه از نظر ظاهری تفاوت داشته باشن ولی از نظر آدم بودن و شعور و بقیه ویژگی ها تفاوتا کم رنگ میشه به نظرم و بیشتر به شخصیت بستگی داره تا جنسیت! :)

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

توی یه مسائلی دخترا با رویا و خیال خودشونو راضی نگه میدارن اما پسرا دنبال عملا !!!
که اصلانم خوب نیس!!

نگین حسینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله1المپیاد ریاضی سال 88و87
دانشگاه
علم وصنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

خب تفاوت بین پسرا ودخترا خیلی زیاده! ازظاهر بگیری تا روحیه و نوع نگرش به موضوعات و زندگی! همین باعث میشه یه هم نیاز پیدا کنن و مکمل هم باشن!
البته ویژگی های فطری تو همه انسانها مشترکه!!

most wanted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران

سلام: دى
خب اول پسرا: پسرا شايد تو ظاهر احساساتى نشون ندن ولى خيلى زود ناراحت و اين حرفا مى شن ولى بروز نميدن شما از رو ظاهر يه پسر نمى تونى بفهمى توش چى مى گزره ولى دخترا بر عکس ان احساساتشون رو بىشتر بروز مى دن
دخترا با سليقه ترن با دقت بيشتر کارا رو انجام ميدن ولى پسرا بى خيال ترن ولى تو کارا جدي تر
ولى در کل دخترا احساساتى ترن
مثلا دخترا به نقاشى علاقه دارن تو بچگى ولى پسرا فعال تر نشون ميدن
دخترا ظريف ترن شما يه بار بده يه پسر مثلا سفره هفت سين بچينه :P داستان و مى فهمى =))
البته هميشه استثنا!!! هست مثل خودم که پسرم مثلا کلن برعکسم!
:-[

Forooz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
الآن دارم سعی می کنم واسه المپ pc بخونم!!!!
دانشگاه
تا ببینیم خدا چی میخواد...

*به نظر من هم دختر هم پسر جفتشون منطق و احساس رو با هم دارن،اما وقتی که میخوان ازشون استفاده کنن تفاوتا مشخص میشه. :)
من که دخترم از احساس و منطق با هم استفاده میکنم اما معمولا این شکلی میشه:
70% احساس و 30% منطق و فک کنم پسرا دقیقا بر عکس اینن... (;
*دخترا نیاز دارن به یکی تکیه کنن و فک کنم پسرا دوست دارن که تکیه گاه کسی باشن! :-"

پ.ن:البته منظورم از جمله ی آخر ضعیف بودن دخترا نیس!!

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
پاسخ : تفاوت دختر و پسر

درود
دختر و پسر تفاوت های زیادی دارند از جمله:
1.دخترا احساساتی ترند پسرا منطقی و عاقلانه تر...
2.توی 1رابطه دوستی دخترا به اولین چیزی که فک میکنن ازدواجه و پسرا به تنها چیزی که فک نمی کنن ازدواجه...
3.پسرا بیشتر دوس دارن حمایت کنن و دخترا بیشتر دوس دارن حمایت بشن...
4.پسرا با چشاشون عاشق میشن دخترا با گوشاشون...

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

عقل پسرا تو چشماشون هس!
دخترا هم که دیگه ........ هرکدوم یه رنگ ِ !!

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

یکی ازعلت های تفاوت شخصیت دخترهاوپسرهاتربیت متفاوتشون هست وتفاوت رفتاردیگران بااون ها که شخصیت متفاوت رقم میزنه براشون.

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

افراد یک گونه اونقدر به هم شبیهن که بحث جنسیتو کردن حتی به نظر عجیب میاد. به نظر من در درجه ی اول نقش پذیری اجتماعیه. دخترا احساساتی نیستن چون ذاتا این طورن. احساساتین چون جامعه و تبلیغات و جنسیت گرایی این طور می خواد. یا پسرا باید بی احساس باشن چون نظام جامعه پدر سالار که خودش رفته اما خاکسترش هنوز هست توی رفتار روانشناختیشون تا ثیر می ذاره.

CC.CO-ED

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نیشابور
شهر
نیشابور

خب به نظر من دخترا زود تر از پسرا ب ی چیزی وابسته میشن و دل کندن از اون چیز براشون خیلی سخت تره :-[حالا اون چیز میتونه هر چیزی باشه.کمتر دختری پیدا میشه ک وقتی عمیقا دلش ی چیزی میخواد عقلش از کار نیفته. :-\ولی به نظر من ی موضوعی هست ک احساس پسرا از دخترا جلو میزنه و اون«عشقه»،اگه دخترا و پسرا عمیقا عاشق بشن،عشق واقعی ن از اینا ک این روزا مد شده،اگه عشقشون نافرجام باشن پسرا خییییییییییییییییییییییلی دیر تر از دخترا با موضوع کنار میان و از این بابت،فقط همین یکی،قابل تحسینن. <D=

saba.e

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از کوروش :
دخترا همشون خـَـرن. نظر شما چیه دوست عزیز؟

پسر ها هم خرند!شما هم همين طور فكر مي كني دوست عزيز؟ :-??

جداي از اين حرف ها به نظرم خيلي فرقي نداره دختر ها هم مي تونند مستقل باشند هم وابسته پسر ها هم همين طور بستگي به تربيتشون داره اما اين تفكر مسخره اي هست كه مي گن كار زن توي خونست و از اين جور حرف ها زن بايد از خودش حرفي براي گفتن داشته باشه.

البته به نظر من اكثريت دختر ها عاقل تر از پسر ها هستند \:D/(جز بعضي از دختر هاي مسخره كه البته كمند)

sahars

کاربر نیمه‌فعال
شهر
تهران

به نظر من یکی از بزرگ ترین فرق های دختر پسر که باعث موفقیت پسرا هم شده اینه که در لحظه زندگی میکنن.
یه پسر اگه فردا امتحان داره و الان با دوستش رفته بیرون به این فکر نمیکنه که فردا امتحانو چی کار کنه.پس خوش میگذرونه!موقع درسم درسشو میخونه.حتی اگر 10دقیقه باشه 10دقیقه ی مفیده!!
ولی یه دختر وقتی میره بیرون فکر درسشه و آرامش نداره.و وقتی داره درس میخونه هم فکر بیرونه!!
همین باعث شده پسرا خیلی وقتا موفق تر از دخترا باشن و بهتر از دخترا عمل کنن.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

طبق تحقیقات دخترا بیشتر از پسرا عمر می کنن و تا حدودی مربوط به ژن و ... هست ! اما نحوه زندگی و طرز تفکر هم باعث افزایش طول عمر میشه ! مثلا دخترا بیشتر از پسرا احساساتشون رو بروز میدن در حالی که پسرا درون گرا ترن.

دخترا راحت تر اجتماعی میشن و این ناشی از همون احساسات و ویژگی درونی مشترک اون هاست. به نظر من تفاوت دختر و پسر از دید روان شناسی و درونی در نحوه دید اونها راجع به
مشکلات ، تعارض ها و ... است و دخترا زود احساساتی میشن اما راحت تر کنار میان ، در واقع قدرت سازگاری بیشتری دارن و این باعث میشه انعطاف پذیر باشن اما این امر مطلق نیست
یعنی بین پسر ها هم این ویژگی ها یافت میشه اما خب عمدتا دخترا اینجورین.

8375431

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق-الکترونیک

من کاری به تحقیق محقیق ندارم!
یجا خوندم نوشته بود یکی از ویژگی دخترا اینه:
»طرف میاد اصن داغـــــــون داغــــــــون ، شکست عشقی خورده در حدّ لالیگا ، بعد معدّلش میاد: 19.75 «
برام خیلی جالب بود نظر شما چیه؟ اینطوری هست یا نیست؟

kosar2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
مدال المپیاد
سال بعد ایشاا...
رشته دانشگاه
اگه خدا به خواهد اقتصاد.

به نقل از FORNAX :
من کاری به تحقیق محقیق ندارم!
یجا خوندم نوشته بود یکی از ویژگی دخترا اینه:
»طرف میاد اصن داغـــــــون داغــــــــون ، شکست عشقی خورده در حدّ لالیگا ، بعد معدّلش میاد: 19.75 «
برام خیلی جالب بود نظر شما چیه؟ اینطوری هست یا نیست؟
اشتباه هستش،امکان نداره این طوری باشه!
مگر این که خودش دوست داشته که با طرف بهم بزنه!وگرنه اگه اونو دوست داشته باشه خیلی روح و روانش میریزه به هم!

• لایک
امتیازات: igin
بالا