• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلا قضیه چیه؟ + چند پاره از قوانین

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
با سلام :D

این بخش برای ۳ هدف ایجاد شده:

۱. مکانی برای اشتراک مقالات ترجیحا علمی کاربران: آقای x در همایش‌ها و مسابقات مختلفی مانند y شرکت کرده و درباره‌ی موضوعی مقاله نوشته. حالا مسابقه و همایش تموم شده و دوست داره این مقاله رو به اشتراک بذاره تا همه بتونن بخونن، به اطلاعاتشون اضافه شه و یا نظرشون رو بگن. آقای x می‌تونه مقالش رو داخل این بخش معرفی کنه و بذاره.
البته این صرفا یک مثال بود و لزومی نداره برای معرفی مقالتون حتما داخل مسابقه‌ یا همایشی شرکت کرده باشید :D

۲. مکانی برای گرد هم اومدن برای انجام یک پروژه: آقای x پروژه‌ای به نام y داره و برای انجام این کار، نیازمند چند تا همکاره.برای همین، در این بخش تاپیکی می‌زنه و توضیح مختصری درباره‌ی پروژش می‌ده تا افراد پایه برای اینکار رو پیدا کنه.

۳. مکانی برای درخواست انجام کار: آقای x می‌خواد کار y رو به یک نفر بسپاره تا براش انجام بده. البته طبعا در ازای انجام این کار، مبلغی می‌پردازه. برای همین در این بخش تاپیکی می‌زنه و درباره‌ی کارش توضیح می‌ده تا افرادی که می‌تونن اینکارو براش انجام بدن رو پیدا کنه.

=> برای اینکه این بخش بتونه به خوبی خوشی به فعالیت خودش ادامه و انشاالله مفید باشه لازمه که چند نکته رو بهش توجه کنید:

۱. هر گونه هماهنگی‌ي رو از طریق پ.خ انجام بدید. ینی وقتی شما یک فردی رو پیدا کردید که اعلام آمادگی کرده، خواستید باهاش هماهنگی‌ی چیزی بکنید، از پ.خ استفاده کنید و در غیر این صورت اسپم محسوب می‌شه.

۲. هیچ کس تضمینی نمی‌ده که وقتی شما کار فردی رو انجام دادید، حقوقتون که تعیین شده رو بگیرید :D ینی سیستم اعتمادیه. اگه اعتماد ندارید به کسی می‌تونید کارش رو انجام ندید و اگر انجام دادید و حقوقتون رو بهتون ندادن، کسی مسولیتی در قبالش قبول نمی‌کنه :D

۳. اگر احتمال می‌دید که ممکنه از ایده‌ی پروژتون استفاده کنند و به اصطلاح پروژتون رو بقاپن، بهتره اینجا مطرح نکنید. ینی مثلا شما اومدید یه پروژه‌ای رو معرفی کردید و درخواست همکار کردید، اگر فردی اومد پروژه‌ی شما رو دید و رفت خودش پروژه‌ی شما رو انجام داد، و به اصطلاح پروژتون رو دزدید، کسی مسولیتی قبول نمی‌کنه :D
البته مثلا می‌تونین حداقل‌ چیزهای لازم رو داخل تاپیک بگید و باقی اطلاعات رو به صورت خصوصی تو پ.خ توضیح بدید به داوطلب

۴. این بخش لزومی نداره خیلی فعال باشه و هر روز داخلش پست داده باشه. هدف اینه که اگه داخلش بحثی شد، مفید واقع بشه و هر گاه کسی موارد بالا براش پیش اومد از این بخش استفاده کنه. پس خیلی نگران فعالیت این بخش نباشید.

-------------

قوانین انجمن درخواست همکار که ادغام شد تو این انجمن :

اين انجمن زیر گروه به دو منظور ایجاد شده:

1- مکانی برای گرد هم اومدن برای انجام یک پروژه: آقای x پروژه‌ای به نام y داره و برای انجام این کار، نیازمند چند تا همکاره.برای همین، در این بخش تاپیکی می‌زنه و توضیح مختصری درباره‌ی پروژش می‌ده تا افراد پایه برای اینکار رو پیدا کنه.

2- مکانی برای درخواست انجام کار: آقای x می‌خواد کار y رو به یک نفر بسپاره تا براش انجام بده. البته طبعا در ازای انجام این کار، مبلغی می‌پردازه. برای همین در این بخش تاپیکی می‌زنه و درباره‌ی کارش توضیح می‌ده تا افرادی که می‌تونن اینکارو براش انجام بدن رو پیدا کنه.

یه سری قوانین کلی هست که علاوه بر قوانین انجمن باید رعایت بشه:

1- هر گونه هماهنگی‌ي رو از طریق پ.خ انجام بدید.ینی وقتی شما یک فردی رو پیدا کردید که اعلام آمادگی کرده، خواستید باهاش هماهنگی‌ی چیزی بکنید، از پ.خ استفاده کنید و در غیر این صورت اسپم محسوب می‌شه.

2- اگه شخص مورد نظرتون رو به عنوان همکار یا برای انجام کاری که میخواستید پیدا کردید یا از پروژتون منصرف شدید یا کلا اگه به هر نحوی دیگه نیاز به همکار نداشتید توی تاپیک اطلاع بدید که تاپیک قفل بشه. در کل تغییرات رو توی تاپیکتون مطرح کنید.

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : کلا قضیه چیه؟ + چند پاره از قوانین

چیزایی کوچیک رو هم میشه به اشتراک گذاشت ؟؟

× پویا : آره می‌شه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من یه چیزی بگم ؟ انجام یک پروژه و صرفا تعریف کردن اون با نوشتن مقاله برای تحقیق یا پروژه ای که انجام دادید خیلی فرق می کنه . و شما هر جایی برید (بعضی از بخش های خوارزمی ، همایش های مختلف و ... ) از شما مقاله می خوان . خیلی خوبه وقتی روی یک پروژه ای زحمت کشیدید و به یه سرانجامی رسیده ، یک جوری منسجمش کنید که حالت مقاله پیدا کنه . البته مقاله نویسی کار ساده ای نیست اما حداقل می تونیم یک حالت منسجمی به روندی که پروژه‌مون طی کرده بدیم . بعد این انجمن ( قسمت مقالاتش ) خیلی به این قضیه کمک می کنه . حتی اگر با همون صرف ِ تعریف کردن پروژه و تحقیق شروع کنیم هم می تونیم اینجا تمرین کنیم برای مقاله نویسی .
:D کلا خواستم بگم یه پروژه ای رو که نوشتین دیگه ولش نکنید به امان خدا . بهترش کنید ، مقاله بنویسید براش ، بعد شاید یکی پیدا شد یه ایده‌ به ذهنش رسید ، ادامه پیدا کرد پروژه و اینا .

+ تحقیق ها و پروژه های انسانی هم آدم محسوب میشن آیا ؟ :D

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SaϔnA.M :
من یه چیزی بگم ؟ انجام یک پروژه و صرفا تعریف کردن اون با نوشتن مقاله برای تحقیق یا پروژه ای که انجام دادید خیلی فرق می کنه . و شما هر جایی برید (بعضی از بخش های خوارزمی ، همایش های مختلف و ... ) از شما مقاله می خوان . خیلی خوبه وقتی روی یک پروژه ای زحمت کشیدید و به یه سرانجامی رسیده ، یک جوری منسجمش کنید که حالت مقاله پیدا کنه . البته مقاله نویسی کار ساده ای نیست اما حداقل می تونیم یک حالت منسجمی به روندی که پروژه‌مون طی کرده بدیم . بعد این انجمن ( قسمت مقالاتش ) خیلی به این قضیه کمک می کنه . حتی اگر با همون صرف ِ تعریف کردن پروژه و تحقیق شروع کنیم هم می تونیم اینجا تمرین کنیم برای مقاله نویسی .
:D کلا خواستم بگم یه پروژه ای رو که نوشتین دیگه ولش نکنید به امان خدا . بهترش کنید ، مقاله بنویسید براش ، بعد شاید یکی پیدا شد یه ایده‌ به ذهنش رسید ، ادامه پیدا کرد پروژه و اینا .

واسه این مقاله نویسی که میگی آره قبول دارم نوشتنش سخته و کم تر کسی میاد اون جا مقاله میزاره من مثلا خودم یک تحقیق رو گذاشتم!
می شه یه کاری کرد! بعد چند وقت که بچه ها تحقیقات خودشون رو گذاشتن بعد موضوعات مشابه با کمک بقیه بچه ها کنار هم بچینیم و مقاله بسازیم! (حداقل انجمن هدف خاصی پیدا می کنه )

و اینکه منظورت از پروژه انسانی چیه؟ :D

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از SaϔnA.M :
قطعا. قبول دارم که تحقیق‌ها و پروژه‌های انسانی در طول تاریخ بهشون ظلم شده. در این بخش از این نظر مشکلی نیست.
من به نوبه‌ی خودم استقبال می‌کنم :D

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

آقا الان من خودم تو هفتمین جشنواره تبیان شرکت کردم و مقام اول آوردم ، بد نیست از تجاربم یه چیزایی بگم ؟ :-"
بهتر نیست یه زیر مجموعه براش بزارید به عنوان مشاوره ؟ :)

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Smith :
آقا الان من خودم تو هفتمین جشنواره تبیان شرکت کردم و مقام اول آوردم ، بد نیست از تجاربم یه چیزایی بگم ؟ :-"
بهتر نیست یه زیر مجموعه براش بزارید به عنوان مشاوره ؟ :)
می‌شه بیشتر توضیح بدید؟

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

اول یه: :| (به عده دلیلش رو می دونن!)

من توضیح می دم چون خودمم می خواستم یه نوع دیگه ای از فعالیت رو بیارم به این انجمن!

1. بحث نقد

ببینید الان ما بخش مقالات رو داریم که توش مقاله هایی برای نمونه گذاشته میشه و تاکید شدیدی دارم که نقد هم بشن! البته اصلا پیشنهاد نمی کنم که فعلا یه تیم منتقد داشته باشیم چون واقعا اینجا فقط افراد انگشت شماری هستن که از نقد اصولی چیزایی بدونن که یا وقت ندارن یا اصلا علاقه ای به انجام اینجور کارای خسته کننده ندارن! و اونهایی که دانش و انگیزه اش رو دارن هم به نوبت خودشون وقت خواهند گذاشت.

2. بحث کمک در مقاله نویسی

همونطوری که پویا گفت، این مقاله ها قرار نیست فقط مقاله های برتر همایش ها باشه. حتی مقالاتی که هنوز در مرحله نگارشه و کاربر می تونه اینجا بگذاره تا بقیه در نگارشش کمکش کنن.

3. آموزش مقاله نویسی

مشخصه دیگه، اصول و متد رو نه در مورد مقاله های بقیه بلکه به صورت کلی آموزش می ده. خودم توی این زمینه برنامه هایی دارم. هر کسی هم خواست می تونه بیاد همکاری کنه.

4. یه پیشنهاد جدید در مورد آموزش اصول تحقیقاته! طراحی آزمایش، علم آمار و تحقیقات کاربردی و ...

روی این قسمت هم برنامه هایی برای آینده ای نه چندان دور (!) در نظر دارم. :-?

5. بخش مشاوره که دوستمون گفت اونوقت وقتی همه بخش های آموزش بالا رو کنار بزاریم، می رسیم به نکات آموزشی که بیشتر تجربیه تا اینکه مثلا یه چیز علمی مثل آموزش آمار باشه. مثلا اینکه برای طرح دادن توی خوارزمی چه مراحلی رو داریم و خلاصه نکات ریز و درشت!

6. درخواست طرح! این هم همون فعالیت مورد نظر خودمه. الان شما اینجا زدید که هر کس طرحی داره کمک می خواد بیاد بگه. اما برعکس این هم هست! هرکسی مشاور این مسائله بیاد ابراز وجود کنه تا بقیه جذبش بشن. من احتمالا خودم همچین فعالیتی رو برای طرح های بیولوژیک و همچنین طراحی و اختراعات خواهم داشت. یعنی یه تاپیک می زنم واسه خودم که مثه اتاق کاری من می مونه.

شاید بگید که خب اصلا نیازی نیست تو تاپیک بزنی. تو می تونی توی انجمن کمین کنی تا بقیه برسن. اما نه! بحث پهن کردن دامه! (عجب مثالی زدم![nb]بحث اینه بعضی وقتا برای اینکه حوصله ام سر نره و دیدم خلاقانه ام بسته نشه، هر از گاهی چنین فعالیت هایی دارم ... مشاوره برای طراحی و اختراع و ... وگرنه چشمه خلاقیت آدم خشک میشه. و حتی واسه بعضی از این ایده هام انتظار مالی هم ندارم یا اینکه منتظر باشم اسمی ازم برده بشه. تازه فعالیتم توی سمپادیا هم به همین خاطره! (مثلا توی انجمن پیشنهادات و انتقادات) [/nb]) یه سری توضیحات هست که میشه همون چیزی که بیس کار من میشه و طرح بقیه میاد روش سوار میشه.

فعلا همینا!

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از پویا م :
می‌شه بیشتر توضیح بدید؟
مثلا یک نفر میخواد توی یک مسابقه ای شرکت کنه ، برای کارایی که میخواد انجام بده مشاوره بگیره :)
یا مثلا از تجربیات دیگران برای شرکت توی مسابقات شرکت کنه استفاده کنه

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Smith :
مثلا یک نفر میخواد توی یک مسابقه ای شرکت کنه ، برای کارایی که میخواد انجام بده مشاوره بگیره :)
یا مثلا از تجربیات دیگران برای شرکت توی مسابقات شرکت کنه استفاده کنه
فک می‌کنم یه تاپیک "سوالات و مشاوره" کفایت می‌کنه. همم؟

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از پویا م :
فک می‌کنم یه تاپیک "سوالات و مشاوره" کفایت می‌کنه. همم؟
سوالات مختلف وجود داره ، مسابقات و همایش مختلف وجود داره و تجربیات متفاوته :)

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

خب ببینید هدف از انجمن زیرگروه اینه که یه انجمن خیلی شلوغ و بی نظم نشه.یعنی اگه دیدیم یه انجمنی داره پر از تاپیک هایی میشه که از نظر موضوعی مربوط هستن اما هر دسته شون میتونن بخش جدایی رو تشکیل بدن اون وقت چندین زیرگروه ایجاد میشه.الان بخش درخواست همکار و بخش مقالات دو بخش کاملا مجزان که اگه زیرگروه براشون ایجاد نمیشد بی نظم میشد انجمن.
اما مثلا تاپیک های مشاوره رو فعلا میتونید توی همین انجمن بزنید.اگه دیدیم نیاز هست انجمن زیرگروه براش ایجاد میکنیم.

راجع به نقد.خب الان بخش مقالات هست.بچه ها هم قراره مقالات و تحقیقاتشون رو بذارن.خب شما هم بفرمایید نقد کنید هر تحقیقی رو که خواستید.خیلی هم خوب!

آموزش مقاله نویسی هم خیلی خوبه.اما اینا فقط ایده نیست.مثلا شما که پیشنهاد آموزش مقاله نویسی میدید خودتون میتونبد تاپیک یا تاپیک هاش رو تو همین انجمن ایجاد کنید.شخصا هم استقبال میکنم!

sobhan.visual

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
bam
مدال المپیاد
هنوز می خواهیم برویم لیگ برنامه نویسی

یه لحظه , خب بهش چی میگن , یه لحظه :-?
آها , محشره , اتفاقا من یه موضوع جالب دارم , دلم می خواد راجبش تحقیق کنم

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

خب من الان اين انجمن رو ديدم تا حدي ايده ي خيلي خوبي پشتشه ولي خوب اجرا نميشه
من اونقدر اهل فروم بازي نيستم (فروم گر هستم ولي در حدي روزي ٣ ساعت)
فروم اينجا حركت نداره. ببينيد يه فروم پروژه بايد اقرادي كه دو يك حوزه هستن رو باهم اشنا كنه. بعد جستجو رو ساده كنه. الان اينجا كلن تعداد تاپيك ها خيلي كمه ولي تاپيك ها خوب موضوع بندي نشده مثلن خوارزمي جدا شده ولي هركي خوارزمي ميره كه يه نوع پروژه نداره

بالا