• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اپلای

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : اپلای

به نقل از sina_oonline :
شما فکر کنم از اون مرفه های بی دردی هستی که غم ریکام ندارن :))

دیگه جبر روزگار همینه دیگه :د

به نقل از کوزت :
هانی ، پست پشته سر هم نده :-"

الان منم مسئله سفارتو گفتم
بچه ها میگن نه اوکیه حله
اما من دوستام همشون ریجکت شدن
هم دبی هم ارمنستان ( ارمنستان همون آقاعه که جدید اومده )
اما بازم چند ماهه بهتر شده

البته این آقا حسین رزومش قویه :-" با اینکه رشتش حساسه ممکنه ریجکت نشه :-?
بذارین تافلشو بده

برای مستر واقعا ایمیل بدیم چی بگیم
بچه های کارشناسی اصولا رزومه خاصی ندارن
باز فوقا رزومشون ۲ صفحس یه فعالیت مفیدی داشتن :D
من هرچی CV میخوام بنویسم یک صفحه پر نمیشه :)) ایمیل بزنم بگم سلام چطوری :))

شما نذار من دهنم وا بشه :)) اون وقت مجبور میشی شب و روز به ضبط مشغول باشی برای ملت:-"

------------------

اینطور که به نظر میرسه ویزای آمریکا کلن بر مبنای خاصی داده نمیشه، خیلی رندوم تر از اونیه که فکر میکردم

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
شما نذار من دهنم وا بشه :)) اون وقت مجبور میشی شب و روز به ضبط مشغول باشی برای ملت:-"

تهدید نکن :)) الله اکبر :))

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

بحث ویزای آمریکا بود، من دوستم رفت گرفت مولتیپل هم بش دادن گفت اذیتش هم نکردن کلا شانسیه دیگه

واسه ایمیل به استاد، پشت سر هم دادن و ایمیل مشابه به چندین تا استاد خوب نیس ( تجربه شخصی، جواب ندادن اصلا :)) ) توی ایمیل و sop هم بیشتر پروژه کارشناسیم رو گفتم که بشه گقت research experience ه و چند ماه روش کار کردم

ولی در کل خیلی خیلی خیلی کم جواب ایمیل میدن اگه درست ایمیل نزنین ( درست ایمیل نزدن یعنی دم ددلاین، به چند نفر از یه دانشکده و گروه متن مشابه،... اون دم ددلاین به خصوص قشنگ میفهمن کارتون گیره بیخودی دارین میگین من علاقه مندم به کارات فقط در به در موندین استاد پیدا کنین )

معدل هم من خیلی کم پیش اومدم ببینم بخوان اسکیل کنم اکثر جاها گفته بود به فرمت کشور خودت بده و بگو از چنده

_______

شما استاداتون واقعا میشینن واسه تون ریکام مینویسن؟ 8-> من از هر 5 تا استادی که میرفتم 4 تاش میگفت خودت بنویس یه چیزی بفرست واسه ام :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
دیگه جبر روزگار همینه دیگه :د

------------------

اینطور که به نظر میرسه ویزای آمریکا کلن بر مبنای خاصی داده نمیشه، خیلی رندوم تر از اونیه که فکر میکردم

اول باید خلاصه ای از خودت بنویسی.

بعد تجربیات کاری و تحصیلی ( اول تحصیل بعد تجربه های کاری از دبیرستان حتا میتونی بگی اگه توی دبیرستانت کار خاصی کرده باشی مثل پروژه ای جالب از سمینار ها مثلا، و فعالیت هات، میتونه فعالیت های مرتبط یا غیر مرتبط باشه، ولی زیر هر کدوم به خصوص اونایی که مرتبط هستند باید توضیح بدی )

بعد مدارک تحصیلی مجزاتو بگی، علاقه مندی ها و اینا.

مثلا فعالیت های علمی میشه مثل پروژه هایی که انجام دادی، شغل های مرتبط و فعالیت های داوطلبانه رو هم بهتره بگی.

به نقل از پگاه :
بحث ویزای آمریکا بود، من دوستم رفت گرفت مولتیپل هم بش دادن گفت اذیتش هم نکردن کلا شانسیه دیگه

واسه ایمیل به استاد، پشت سر هم دادن و ایمیل مشابه به چندین تا استاد خوب نیس ( تجربه شخصی، جواب ندادن اصلا :)) ) توی ایمیل و sop هم بیشتر پروژه کارشناسیم رو گفتم که بشه گقت research experience ه و چند ماه روش کار کردم

ولی در کل خیلی خیلی خیلی کم جواب ایمیل میدن اگه درست ایمیل نزنین ( درست ایمیل نزدن یعنی دم ددلاین، به چند نفر از یه دانشکده و گروه متن مشابه،... اون دم ددلاین به خصوص قشنگ میفهمن کارتون گیره بیخودی دارین میگین من علاقه مندم به کارات فقط در به در موندین استاد پیدا کنین )

معدل هم من خیلی کم پیش اومدم ببینم بخوان اسکیل کنم اکثر جاها گفته بود به فرمت کشور خودت بده و بگو از چنده

_______

شما استاداتون واقعا میشینن واسه تون ریکام مینویسن؟ 8-> من از هر 5 تا استادی که میرفتم 4 تاش میگفت خودت بنویس یه چیزی بفرست واسه ام :|

اره ریکام مینویسه خود استاد :D کلی هم ریکام هاشون شخصی و خوبه. ولی به طور کلی توش پروژه هایی که با اون استاد داشتی، اینکه TA کدوم درس هاش بودی، چه درسایی رو باهاش مشترک داشتی و امثالهم توش مینویسند.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

این که استاد چقدر ریکام بنویسه و چقدر بلد باشه بنویسه جدا از این که به خود اون استاد و میزان فهم و شعورش بستگی داره، به سوابق دپارتمان‌تون تو اپلای هم بستگی داره. اگه کلّاً در سال خیلی‌ها اپلای می‌کنن و می‌رن، به احتمال زیاد تمام اساتید دپارتمان‌تون با پروسه‌ی ریکام نوشتن آشنا هستن. امّا اگر اپلای کردن توی رشته و دپارتمان‌تون هنوز پدیده‌ی نادری به حساب میاد، پدرتون در خواهد اومد سر ریکام گرفتن و اصلاً همون بهتر که استاد بگه خودت بنویس برام بیار، اینطوری غلط‌های انگلیسی‌ش رو می‌گیرین :‌‌|

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

آقا می‌شه یکی دقیق بگه برای هوافضا که می‌گن اپلای نمی‌شه کرد مشکل روی گرفتن ویزا عه یا اصلا دانشگاه کلا قبولت نمی‌کنه؟
یعنی با فرض اینکه کارای مهاجرتت از مسیر دیگه ردیف بشه، دانشگاه های آمریکا و کانادا می‌پذیرنت؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Lorca :
این که استاد چقدر ریکام بنویسه و چقدر بلد باشه بنویسه جدا از این که به خود اون استاد و میزان فهم و شعورش بستگی داره، به سوابق دپارتمان‌تون تو اپلای هم بستگی داره. اگه کلّاً در سال خیلی‌ها اپلای می‌کنن و می‌رن، به احتمال زیاد تمام اساتید دپارتمان‌تون با پروسه‌ی ریکام نوشتن آشنا هستن. امّا اگر اپلای کردن توی رشته و دپارتمان‌تون هنوز پدیده‌ی نادری به حساب میاد، پدرتون در خواهد اومد سر ریکام گرفتن و اصلاً همون بهتر که استاد بگه خودت بنویس برام بیار، اینطوری غلط‌های انگلیسی‌ش رو می‌گیرین :‌‌|

اره میفهمم، من مشکل مشابهی داشتم با همین موضوع وقتی از محلی که توش ۶ ماه به عنوان اینترن کار کردم باید نامه میگرفتم. فرد مربوط چینی بود و وسط نامه ی اداریش به قدری غلط داشت که در نهایت من تصمیم گرفتم خودم بنویسم پرینت بگیرم و حتا مهرش بزنم و بهش بگم فقط امضا کن بذار بریم.

به نقل از Bahar_R :
آقا می‌شه یکی دقیق بگه برای هوافضا که می‌گن اپلای نمی‌شه کرد مشکل روی گرفتن ویزا عه یا اصلا دانشگاه کلا قبولت نمی‌کنه؟
یعنی با فرض اینکه کارای مهاجرتت از مسیر دیگه ردیف بشه، دانشگاه های آمریکا و کانادا می‌پذیرنت؟

بعضی رشته ها محدودیت کاری یا پذیرفته شدن دارن به خاطر ملیت افراد. و بعد اگر اون مشکل حل بشه باز هم سد ویزا گرفتن وجود داره.

مثلا من یادمه، من در مسابقه ای شرکت کردم و قانونن باید ۵ هزار دلار میگرفتم، ولی بهم فرمودن که قانونن اصلا نباید میذاشتن من به عنوان یک ایرانی در اون مسابقه شرکت کنم و از نظر بانکی حق ندارن بهم اون پول رو بدن! به جاش برای لپ تاپ و اینا فرستادن :))

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397

جواب سوال من :|

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از پگاه :

_______

پگاه :)) CV تو بفرست من ببینم :D
کدوم دانشگاه رفتی تو راستی؟

به نقل از Special girl :

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از پگاه :

این که عالیه :))
ملت از خداشونه خودشون ریکام خودشونو بنویسن :)) ولی استادا نمیذارن
یکی از استادا ریکام واسه یکی فرستاده بود، توش یه خط نوشته بود فلانی اومده پیش من ریکام خواسته منم این ایمیلو براتون فرستادم، اصلا هم نمیشناسمش :|

به نقل از Bahar_R :

میشه اپلای کرد واسه هوافضا، و کم هم نیستن کسایی که میرن. ولی یه عده تو کلیرنس گیر میفتن و بعضا ریجکت میشن بعدش.

------------------------

حالا سوال دیگه اینه که فرض کنید به 1000 هزار تا استاد ایمیل دادیم و تهش بعضیاشون قبول کردن. حالا اینایی که قبول کردن رو حتما آدم باید باهاشون کار کنه اگه ادمیشن گرفت؟ ینی حتما باید اونجا اپلای کنه ؟ -منظورم بعد اخلاقی قضیه ست :د -

85050093

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان

سلام دوستان
من بعد مدتها اومدم باز سمپادیا
سوالی باشه طبق تجربه ام جواب میدم کسی خواست بهم بگه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
یکی از استادا ریکام واسه یکی فرستاده بود، توش یه خط نوشته بود فلانی اومده پیش من ریکام خواسته منم این ایمیلو براتون فرستادم، اصلا هم نمیشناسمش :|

میشه اپلای کرد واسه هوافضا، و کم هم نیستن کسایی که میرن. ولی یه عده تو کلیرنس گیر میفتن و بعضا ریجکت میشن بعدش.

------------------------

حالا سوال دیگه اینه که فرض کنید به 1000 هزار تا استاد ایمیل دادیم و تهش بعضیاشون قبول کردن. حالا اینایی که قبول کردن رو حتما آدم باید باهاشون کار کنه اگه ادمیشن گرفت؟ ینی حتما باید اونجا اپلای کنه ؟ -منظورم بعد اخلاقی قضیه ست :د -

نه خب برای ۱۰۰۰ استاد نامه نفرست! صرفا برای اونایی بفرست که قصد داری باهاشون کار کنی.
ادم بخواد گارسن هم بشه به عنوان کار نیمه وقت برای ۲ جا فوقش درخواست کار میده نه تمام رستوران های کشور که!

• لایک
امتیازات: CPHM
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از مازیمون :
اول باید خلاصه ای از خودت بنویسی.

بعد تجربیات کاری و تحصیلی ( اول تحصیل بعد تجربه های کاری از دبیرستان حتا میتونی بگی اگه توی دبیرستانت کار خاصی کرده باشی مثل پروژه ای جالب از سمینار ها مثلا، و فعالیت هات، میتونه فعالیت های مرتبط یا غیر مرتبط باشه، ولی زیر هر کدوم به خصوص اونایی که مرتبط هستند باید توضیح بدی )

بعد مدارک تحصیلی مجزاتو بگی، علاقه مندی ها و اینا.

مثلا فعالیت های علمی میشه مثل پروژه هایی که انجام دادی، شغل های مرتبط و فعالیت های داوطلبانه رو هم بهتره بگی.

اره ریکام مینویسه خود استاد :D کلی هم ریکام هاشون شخصی و خوبه. ولی به طور کلی توش پروژه هایی که با اون استاد داشتی، اینکه TA کدوم درس هاش بودی، چه درسایی رو باهاش مشترک داشتی و امثالهم توش مینویسند.

تیکه اول رو واسه sop گفتی؟ اگه محدودیت کاراکتر یا صفحه بگه خیلی سخته توضیح همه اینا جا کم میاد واقعا

ریکام من اون استادیم که کلی درس باهاش پاس کرده بودم نمره هام خوب بود TA اش هم بودم از قضا اصلا انگلیسی نوشتاریش خوب نبود :)) یه دور واسه ات میفرستاد متنشو قبل از اینکه ثبت کنه که مثلا اگه میخوای جایی رو تغییر بده ولی خب آدم روش نمیشد ترجیح میدادی نفرسته واسه ات اصلا

به نقل از کوزت :
پگاه :)) CV تو بفرست من ببینم :D
کدوم دانشگاه رفتی تو راستی؟

من یه سری این چیزام الان دم دست نیس ولی باشه
University of Toronto
CS :D

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :

خوب هست ولی بدی های خودشم داره مثلا من مطمئنم با اینکه کلی زور میزدم شبیه هم ننویسم آخرشم sop و ریکام هام متنا و طرز نوشتانشون ناخودآگاه شبیه میشده واسه یکی دیگه که داره میخونه ضایع اس اینطوری مگه اینکه آدم دور و برت باشه بگی چی بنویسن اونا با ادبیات خودشون واسه ات بنویسن

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
نه تعهدی نداری ولی اخلاقی تر اینه اونایی که نمیخوای رو بگی بشون بلا تکلیف نذاری بمونن و اینکه راه ارتباط رو هیچوقت نبندی مثلا بگی من به دلایلی رفتم فلان دانشگاه/ با فلان استاد ولی هنوزم خیلی علاقه مندم در ارتباط بمونیم واسه همکاری های احتمالی در آینده همه روخوشحال نگه دار :D
من یکی همین چند روز پیش از همین دانشگاهی که هستم دپارتمان ECE ایش (Electrical and Computer Engineering) ایمیل داده بود که من واسه تیمم دنبال عضوم آیا علاقه مند هستی اینطوری بش گفتم گفت خب باشه بیا وسطای سپتامبر ببینیم همو

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از پگاه :
تیکه اول رو واسه sop گفتی؟ اگه محدودیت کاراکتر یا صفحه بگه خیلی سخته توضیح همه اینا جا کم میاد واقعا

ریکام من اون استادیم که کلی درس باهاش پاس کرده بودم نمره هام خوب بود TA اش هم بودم از قضا اصلا انگلیسی نوشتاریش خوب نبود :)) یه دور واسه ات میفرستاد متنشو قبل از اینکه ثبت کنه که مثلا اگه میخوای جایی رو تغییر بده ولی خب آدم روش نمیشد ترجیح میدادی نفرسته واسه ات اصلا

من یه سری این چیزام الان دم دست نیس ولی باشه
University of Toronto
CS :D

خوب هست ولی بدی های خودشم داره مثلا من مطمئنم با اینکه کلی زور میزدم شبیه هم ننویسم آخرشم sop و ریکام هام متنا و طرز نوشتانشون ناخودآگاه شبیه میشده واسه یکی دیگه که داره میخونه ضایع اس اینطوری مگه اینکه آدم دور و برت باشه بگی چی بنویسن اونا با ادبیات خودشون واسه ات بنویسن
نه تعهدی نداری ولی اخلاقی تر اینه اونایی که نمیخوای رو بگی بشون بلا تکلیف نذاری بمونن و اینکه راه ارتباط رو هیچوقت نبندی مثلا بگی من به دلایلی رفتم فلان دانشگاه/ با فلان استاد ولی هنوزم خیلی علاقه مندم در ارتباط بمونیم واسه همکاری های احتمالی در آینده همه روخوشحال نگه دار :D
من یکی همین چند روز پیش از همین دانشگاهی که هستم دپارتمان ECE ایش (Electrical and Computer Engineering) ایمیل داده بود که من واسه تیمم دنبال عضوم آیا علاقه مند هستی اینطوری بش گفتم گفت خب باشه بیا وسطای سپتامبر ببینیم همو

خوب بستگی داره، ما معمولا برای استاد ها یه نامه مینوشتیم، توی نامه اون مقدمه ای که در واقع جاش بالای رزومت هست رو مینوشتیم به جای توی رزومه.
ولی خوب رزومه ی من کلا چیز طولانی و ناجوری همیشه میشده، هرچند تقریبا تمام چیزامو ازش پاک کردم، ولی چون رشتم رو زیاد عوض کردم و دانشگاه های مختلفی رفتم و چند تا محل کار داشتم ( دانشکده ی ریاضی، دانشکده کامپیوتر، مرکز تحقیقات دانشگاه، شرکتی که توش نیمه وقت کار میکردم، مسوول پروژه ی یکی از استاد های که TA عش هم بودم، مرکزی که توش به طور خصوصی درس میدادم) + پروژه هایی که خودم جدا از دانشگاه داشتم. یعنی هر کاری کنی من توی دو صحفه جا نمیشم اصلا :))

استاد های ما خوب سواد انگلیسی داشتن بیچاره ها فقط لهجشون ریده بود، نوشتنشون خوب بود :D باز بخوای من میتونم برات بفرستم یکی دوتاشونو اسم و تاریخ و فلانشو عوض کنی جای خودت بدی استادت امضا و فلان کنه!

نه اقا به همه ی مردم درخواست نفرستید!‌فقط به کسایی بفرستید که علاقه ای هم بهشون دارید :D

به نقل از On The Verge Of Insanity :
در مورد فاند هم بگید :-"

فاند عموما بعد از درخواست تحصیل گرفتن مطرح میشه. و فاند رو جاهای مختلف میتونن بهت بدن، مثلا مال من خیلی خاصه، چون اصلا فاند برای دانشجو های لیسانس خارجی مطرح نیست، فاند من رو در واقع یک بخش از دانشگاه میده و در ازاش از من توقع میره که تا حدی از وقت تحصیل از دانشگاهمو به تحقیقات بگذرونم از سال بعد و همینطور نوشتن گزارش از تحصیلم و تا حدی اتفاقات روزمره.

برای ارشد خیلی محتمل تره که بتونید فاند بگیرید، ولی خوب فاند ها شرایط مختلفی دارن، و میتونید از دولت، دانشگاه، مرکز های تحقیقاتی، بعضی بانک ها که با دانشگاه قرارداد دارند ( مثلا بعضی بانک ها با دانشگاه قرار داد دارند به این ترتیب که اگه قبول کنید بعد از تحصیل اونجا مدتی کار کنید بهتون کمک هزینه تحصیلی میدند ).

ولی خوب عموما گرفتن فاند به خصوص از کشور هایی که هزینه های دانشگاه رو دولت پرداخت میکنه تقریبا غیر محتمله.
ولی توی کشور های غیر اروپایی خوب فاند گرفتن چیز معمولی هست برای دوره های ارشد یا گاهی تحصیلات پیوسته ی ۵ ساله.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

تو رشته های پزشکی کلن امکان قضایایی مثل فاند هست؟ :-? یا چمیدونم بعد عمومی بری حقوقی چیزی داشته باشی بتونی هزینه هات رو بپردازی باهاش؟ :/
این فروم applyabroad آدم کلن گیج میشه، در کل یه نگاهی انداختم فهمیدم کلن نمیشه"- : باز کسی اگه یه اطلاعات کلی ای بده ممنون میشم. :د

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

سلام :D
میشه درمورد اپلای توضیح بدین کلا؟ :-"
اینکه من الان ترم سه را میخوام شرو کنم اگر بخوام برای ارشد برم ی کشور دیگ،آلمان مثلا،باید چ کار کرد؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از :| :
سلام :D
میشه درمورد اپلای توضیح بدین کلا؟ :-"
اینکه من الان ترم سه را میخوام شرو کنم اگر بخوام برای ارشد برم ی کشور دیگ،آلمان مثلا،باید چ کار کرد؟
زبان و معدل خوب اصلی ترین عوامل اپلای خوب هستند

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از میم ح میم دال :
زبان و معدل خوب اصلی ترین عوامل اپلای خوب هستند
درمورد زبان ی سوال دارم.اینکه بهتره انگلیسی را قوی تر کنم یا برم سراغ زبان کشوری که میخوام برم و زبان اونجارو یاد بگیرم؟
+معدل خوب یعنی چقدر؟بالای۱۷؟

++اپلای کردن چه مراحلی داره؟من فقط درحد اسم ازش مطلعم.نمیدونم از کجا باید شروع کنم و برم پیگیرش بشم و این کارو باید از ترم چند انجام بدم؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از :| :
درمورد زبان ی سوال دارم.اینکه بهتره انگلیسی را قوی تر کنم یا برم سراغ زبان کشوری که میخوام برم و زبان اونجارو یاد بگیرم؟
+معدل خوب یعنی چقدر؟بالای۱۷؟

++اپلای کردن چه مراحلی داره؟من فقط درحد اسم ازش مطلعم.نمیدونم از کجا باید شروع کنم و برم پیگیرش بشم و این کارو باید از ترم چند انجام بدم؟

تقریبا هر دانشگاهی دیدم مینیمم معدلش GPA 3 بوده
( ۳ از ۴ یعنی ، معدلتو از ۲۰ به ۴ ببر )
کلا بالای ۳ میخوان ، حالا هرچی بیشتر باشه بهتره دیگه مثلا ۳.۸ ۳.۷ خوبه :D

من برای مستر نگاه کردم

ولی پذیرش گرفتن یه بحثه
فاند گرفتن یه بحث دیگس :D
مخصوصا برای مستر که اکثر کشورا توییشن دارن و شهریه میگیرن و گرونه :|

بالا