• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایران، چرا اسلامی شد؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : ایران، چرا اسلامی شد؟

بچه ها! انجمن تاريخه! لطفا با مستندات تاريخي حرف بزنيد!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Lovesky :
بچه ها! انجمن تاريخه! لطفا با مستندات تاريخي حرف بزنيد!

قسمت خاصی مد نظرته ؟
اگه هست بگو سندشونو هم بگن/بگم

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

ایرانیا پاک و معصوم بودن؟واس به قدرت رسیدن پدر و برادر و پدربزرگشونو نکشتن این شاها؟
ایرانیا معصوم نبودن تا اونجا که من میدونم اخلاق ایرانیا توسط خیلیا توصیف شده
-------
من نمیدونم یعنی کشور فاتح بعد جنگ چیکار باید بکنه که بگن عادلانه؟بیاد بگه خو دیگه ما میریم خونمون
شما هم برین اومدیم یه سری کشتیم خوش گذشت همین؟جزیه عادلانه ترین کار نیس؟جزیه میدی جونت حفظ میشه
هیچ تعرضی نمیشه اما اگه مسلمون شی باید بعدا جهاد کنی زکات بدی خمس بدی کدوم بهتره؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از reza.d :
ایرانیا پاک و معصوم بودن؟واس به قدرت رسیدن پدر و برادر و پدربزرگشونو نکشتن این شاها؟
ایرانیا معصوم نبودن تا اونجا که من میدونم اخلاق ایرانیا توسط خیلیا توصیف شده
در این خاک زرخیز ایران زمین
نبودند جز مردمی پاک دین

همه دینشان مردی و راد بود
کزان کشور آزاد و آباد بود

بزرگی به مردی و فرهنگ بود
گدایی در این بوم و بر ننگ بود

از آن روز دشمن به ما چیره گشت
که ما را روان و خردتیره گشت

از آن روز این خانه ویرانه شد
که نام آورش مرد بیگانه شد

بسوزد گرت در آتش جان و تن
به از بندگی کردن و زیستن

اگر مایه زندگی بندگیست
دوصد بار مردن به از زندگیست

و بیشتر و بیشتر داریم ازین شعر ها که فردوسی گفته

به نقل از reza.d :
من نمیدونم یعنی کشور فاتح بعد جنگ چیکار باید بکنه که بگن عادلانه؟بیاد بگه خو دیگه ما میریم خونمون
شما هم برین اومدیم یه سری کشتیم خوش گذشت همین؟جزیه عادلانه ترین کار نیس؟جزیه میدی جونت حفظ میشه
هیچ تعرضی نمیشه اما اگه مسلمون شی باید بعدا جهاد کنی زکات بدی خمس بدی کدوم بهتره؟
جزیه میدی جون و دینت حفظ میشه ، درست
اما کسی که پول جزیه نداشت چی ؟ کسی که ریختن همه زندگیشو بردن به اسم غنیمت و پول جزیه نداره واقن عدالت میگه بمیره ؟
کشور فاتح جنگ یه سرزمینو بدست میاره ، میتونه از مردم مالیات بگیره ، خزانه کشور مغلوب بهش میرسه و ... . کسی با این مشکلی نداره
جنگ حق ِ
اما اینکه هم شهر و زندگیتو غارت کنن ، هم ازت مالیات بگیرن و هم دینتو عوض کنن ، واضحه که عدالت هرچی باشه این اسمش عدالت نیست !

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

میخوای حرف فردوسی باور کنم؟مسلما یه اسطوره سازی داره میکنه یه
حس ملی داره درست میکنه قابل قبول نیس این شعر که اصن پایه و مبنایتاریخی هم نداره
واسه اخلاق ایرانیا اگه اشتباه نکنم بخش آخرکتاب ایران درزمان ساسانیان کریستین سن به اندازه کافی نوشته
هم چیزای خوبش هم چیزای بدش

----------------
بحث جزیه من نمیدونم دیگه چی بگم من میگم عادلانه بوده شما میگین نه
کسی که پول جزیه نداشت 2راه دیگه بود بلاخره باید یکی از این 3راهو انتخاب کرد
پس باید چیکار میکردن؟

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

چیزی که مسلمه تو اون شرایط فردوسی با هدفی که داشت باید یه جورایی اون شعرا رو میگفته
ولی واقعا درست نیست این حرفتون که بگین ایرانیا معصوم بودن
اون برادر کشیا پدر کشیا ، فقط به خاطر این که شاه بشن
یای اونا که شاهو لو میدادن که کجاست تا دشمنا بکشنشون (خیانت )
زیاده ....

PASHEH

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به فرض هم که شاها اینجور که میگین ظالم و قاتل و ... بودن! ( که همشون نبودن! ) چه ربطی به مردم بیگناه و پاک ایرانی داره؟! حتی اگه از نوادگان همون اعراب ستمکار و خونخوار و متجاوز باشی باید قبول کنی که پست ترین و منفور ترین افراد بودن و به خاطر تحت سلطه در آوردن ایرانی ها و مسلمان کردن اونا دست به هر جنایتی زدن! لازم نیست منبعی معرفی بشه! اگه تو این عمر چندین ساله ت همینو هم نفهمیده باشی که عربای اون زمان وحشی بودن و به زور ایرانیا رو مسلمان کردن دیگه هم نخواهی فهمید چون چشم بصیرتت کور شده! خودتو زدی به کری و کوری! فهمیدن این چیزا کمی به عقل و شعور آدم بستگی داره!
این که بیای منفی بدی و توهین کنی اصلأ برای من و کسایی که طرف حق رو میگیرن اهمیتی نداره و شما دارین شخصیت خودتون رو نشون میدین! [-(
چرا به جای مخالفت به دیگران نمیای نظر خودتو بگی و خودت منبع درستی بیاری که دیگران رو قانع کنی؟

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از parsha :
به فرض هم که شاها اینجور که میگین ظالم و قاتل و ... بودن! ( که همشون نبودن! ) چه ربطی به مردم بیگناه و پاک ایرانی داره؟! حتی اگه از نوادگان همون اعراب ستمکار و خونخوار و متجاوز باشی باید قبول کنی که پست ترین و منفور ترین افراد بودن و به خاطر تحت سلطه در آوردن ایرانی ها و مسلمان کردن اونا دست به هر جنایتی زدن! لازم نیست منبعی معرفی بشه! اگه تو این عمر چندین ساله ت همینو هم نفهمیده باشی که عربای اون زمان وحشی بودن و به زور ایرانیا رو مسلمان کردن دیگه هم نخواهی فهمید چون چشم بصیرتت کور شده! خودتو زدی به کری و کوری! فهمیدن این چیزا کمی به عقل و شعور آدم بستگی داره!
این که بیای منفی بدی و توهین کنی اصلأ برای من و کسایی که طرف حق رو میگیرن اهمیتی نداره و شما دارین شخصیت خودتون رو نشون میدین! [-(
چرا به جای مخالفت به دیگران نمیای نظر خودتو بگی و خودت منبع درستی بیاری که دیگران رو قانع کنی؟
دارید یه جوری حرف میزنید که واقعا خنده داره :rolleyes: مگه شاها رو جزء مردم حساب نمیکنی شما ، منطق من میگه انسان انسانه ، انسان جایز الخطاست
و حرفی که شما دارید میزنید یعنی ایرانیا قدیم تو بهشت زندگی میکردن حتما :-?? : )))
همون وصیتنامه کوروش رو که قدر یه الهه بزرگش کردیم بذار یادت بندازم که سعی میکرد برده داری رو از بین ببره
اگه حرف شما درست باشه یعی کوروش کبیر چیزی که وجود نداشت رو میخواست از بین ببره ؟ :-" :D
چون میدونین که برده دااری اصلا کار خوبی نیست ها :D

× نصف حرفات هم توهین به من بود :| یکی پاکشون کنه

ببخشید وقتی دشمنا به ایران حمله کرده بودن آریو برزن داشت مردانه دفاع میکرد چه عاملی باعث شد اون ببازه جنگ رو :rolleyes:
جز این بود که یه نفر از مردم معصوم خیانت کرده بود ؟ دشمنا رو کمک کرده بود ؟ جز اینه واقعا ؟ :rolleyes:
کی داره با تعصب نگاه میکنه ؟ کی داره فحش میده ؟ کی خودشو به خواب زده ؟ :rolleyes:

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب این درسته که اعراب رو با اسلام یکی بدونیم؟ تا اون جایی که من میدونم در اون زمان اسلامی شدن کشور های همسایه عربستان از دو راه صورت میگرفت؛ یا اون کشور دعوت اسلام رو قبول میکرد و یا اعراب حمله میکردن و کشور رو فتح میکردن این تصمیم گیری رو که مردم ایران انجام ندادن؛ خسرو پرویز راه جنگ رو انتخاب کرد. این به معنی زور و اجباره. ایرانیا راه دیگه ای هم داشتن؟ میتونستن بجنگن؟

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

عرب با اسلام یکی نیست

اسلام نگفت کتابخونه ها رو آتش بزنید

اسلام نگفت که عرب و عجم راه بیاندازید و خود را برتر بدانید

اما اعراب کتابها و کاتبخانه ها را آتش زدند و خود را برتر دانستند و ....

خوب حرکت خسرو پرویز کاملا زشت بود یه توهین :rolleyes: (قابل توجه معصوم پندار ها بازم )

کارهای بهتری میتونس بکنه ، مردم هم نخواستن که بجنگن سیر شده بودن از اون وضع افتضاح :rolleyes:

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از fireball II :
همون وصیتنامه کوروش رو که قدر یه الهه بزرگش کردیم بذار یادت بندازم که سعی میکرد برده داری رو از بین ببره
اگه حرف شما درست باشه یعی کوروش کبیر چیزی که وجود نداشت رو میخواست از بین ببره ؟ :-" :D
چون میدونین که برده دااری اصلا کار خوبی نیست ها :D

وصیتنامه کوروش ؟ داریم همچین چیزی ؟

به نقل از نسترنّگار :
خب این درسته که اعراب رو با اسلام یکی بدونیم؟ تا اون جایی که من میدونم در اون زمان اسلامی شدن کشور های همسایه عربستان از دو راه صورت میگرفت؛ یا اون کشور دعوت اسلام رو قبول میکرد و یا اعراب حمله میکردن و کشور رو فتح میکردن این تصمیم گیری رو که مردم ایران انجام ندادن؛ خسرو پرویز راه جنگ رو انتخاب کرد. این به معنی زور و اجباره. ایرانیا راه دیگه ای هم داشتن؟ میتونستن بجنگن؟

تقریبن یکی بودن چون اعراب هرکاری میکردن به اسم اسلام بود
کشتن گفتن جهاد با کفاره ، غارت کردن گفتن غنیمته ، به ناموس مردم تجاوز کردن گفتن وعده خدا بوده ، کتابخونه آتیش زدن گفتن قرعان تنها کتاب کامله و همه علوم رو داره پس نیازی به این کتابخونه ها نیست
بی منطقی اعراب ، بی فکری و لاشعوریشون توی فهم مفهوم دینشون باعث شد گند بزنن به همه چی ...
اما کاری که اعراب کردن ربطی به دین اسلام نداره فک میکنم ...
اعراب چیزایی که میخواستنو در پوشش دین در اوردن تا مشروعش کنن
اگه مسیحی یا یهودی بودن بازهم توجیه میکردن کارشون رو هرطور که بود ...

دین یه مسئله درونیه که نباید با زور شمشیر به آدم فهموندش
یه عده تو غرب ایران مسیحی شده بودن ، یه عده توی شرق ایران بودایی شده بودن ، شاید اگه زمان میگذشت مردم کم کم با اسلام هم آشنا میشدن و مسلمون میشدن
خسرو چیکار میتونست بکنه آخه ؟

به نقل از fireball II :
خوب حرکت خسرو پرویز کاملا زشت بود یه توهین :rolleyes: (قابل توجه معصوم پندار ها بازم )

کارهای بهتری میتونس بکنه ، مردم هم نخواستن که بجنگن سیر شده بودن از اون وضع افتضاح :rolleyes:

تو پادشاه بزرگترین امپراطوری زمان خودتی با یه آیین الهی که خیلی بهش معتقدی
کاخت زبانزد هست توی همه عالم
یه روز یه پیک با لباس داغون و بوی گند و پای برهنه میاد تو قصرت بهت میگه بیا به دین ما
تو میگی چشم چشم خوب شد اومدین ؟؟؟

مردم نخواستن بجنگن ؟؟؟ سیر شده بودن ازون وضع افتضاح ؟؟؟
لابد وضع اونقدر خراب بوده که راضی شدن عربا بیان کشورشونو بگیرن و مال و ناموسشون رو ببرن . آره ؟؟؟

مردم قرار نیست بجنگن
کشور ارتش داشته ارتش بسیار قویی هم داشته که حالا به دلایل واضح و با بدشانسی توی جنگ شکست میخوره و وقتی ارتش از بین بره کاری از دست مردم عادی ساخته نیست .

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
وصیتنامه کوروش ؟ داریم همچین چیزی ؟

تقریبن یکی بودن چون اعراب هرکاری میکردن به اسم اسلام بود
کشتن گفتن جهاد با کفاره ، غارت کردن گفتن غنیمته ، به ناموس مردم تجاوز کردن گفتن وعده خدا بوده ، کتابخونه آتیش زدن گفتن قرعان تنها کتاب کامله و همه علوم رو داره پس نیازی به این کتابخونه ها نیست
بی منطقی اعراب ، بی فکری و لاشعوریشون توی فهم مفهوم دینشون باعث شد گند بزنن به همه چی ...
اما کاری که اعراب کردن ربطی به دین اسلام نداره فک میکنم ...
اعراب چیزایی که میخواستنو در پوشش دین در اوردن تا مشروعش کنن
اگه مسیحی یا یهودی بودن بازهم توجیه میکردن کارشون رو هرطور که بود ...

دین یه مسئله درونیه که نباید با زور شمشیر به آدم فهموندش
یه عده تو غرب ایران مسیحی شده بودن ، یه عده توی شرق ایران بودایی شده بودن ، شاید اگه زمان میگذشت مردم کم کم با اسلام هم آشنا میشدن و مسلمون میشدن
خسرو چیکار میتونست بکنه آخه ؟

تو پادشاه بزرگترین امپراطوری زمان خودتی با یه آیین الهی که خیلی بهش معتقدی
کاخت زبانزد هست توی همه عالم
یه روز یه پیک با لباس داغون و بوی گند و پای برهنه میاد تو قصرت بهت میگه بیا به دین ما
تو میگی چشم چشم خوب شد اومدین ؟؟؟

مردم نخواستن بجنگن ؟؟؟ سیر شده بودن ازون وضع افتضاح ؟؟؟
لابد وضع اونقدر خراب بوده که راضی شدن عربا بیان کشورشونو بگیرن و مال و ناموسشون رو ببرن . آره ؟؟؟

مردم قرار نیست بجنگن
کشور ارتش داشته ارتش بسیار قویی هم داشته که حالا به دلایل واضح و با بدشانسی توی جنگ شکست میخوره و وقتی ارتش از بین بره کاری از دست مردم عادی ساخته نیست .
وصیتنامه کوروش دیه همین که میگه اکنون که من میروم اِن تا ایالت داریم و سعی کردم برده داری رو ور اندازمو فلان :D
خوب مسلما لا اقل این تجاوز به ناموسو دیه :rolleyes: ، حماقت اعراب بوده اگه بوده باشه
خوب لااقل میتونست درست رفتار کنه ، همونجور که بعضیای دیگه رفتار کردن
میگن سربازا رو با زنجیر بهم بسته بودن که فرار نکنن ؟ ;;)

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از fireball II :
وصیتنامه کوروش دیه همین که میگه اکنون که من میروم اِن تا ایالت داریم و سعی کردم برده داری رو ور اندازمو فلان :D

نداریم همچین چیزی

به نقل از fireball II :
خوب مسلما لا اقل این تجاوز به ناموسو دیه :rolleyes: ، حماقت اعراب بوده اگه بوده باشه
خوب لااقل میتونست درست رفتار کنه ، همونجور که بعضیای دیگه رفتار کردن

خلیفه مسلمونا بعد از پیامبر که حرفش اندازه دستور قرعان و پیامبر ارزش داشته ، عمر ، برای حمله به ایران اینطوری سربازاشو قانع میکنه
که نترسین ، اگه کشته بشین به همون بهشتی میرید که خدا وعده داده بهتون و خیلی براتون خوبه
اگه زنده بمونید هم یه بهشت روی زمین دارید با زنان فلان و ثروت فلان و این حرفا موقه مرگتون هم میرین همون بهشت اولیه
به منم بگن یه معامله دوسر برد داریم با کله میرم دیگه از هیچی نمیترسم
این باعث شد روحیه عربا بالا بره و خب گندکاری های بعدش پیش بیاد
در مقابل طوفان شن و تجهیزات سنگین ارتش ایران توی کویر باعث زمین گیر شدنشون شد و با مردن رستم دیگه خیلی اوضا بهم ریخت ...

به نقل از fireball II :
میگن سربازا رو با زنجیر بهم بسته بودن که فرار نکنن ؟ ;;)

مرسی
فقط ازت دعوت میکنم یکم فک کنی به همین جملت
خودت جواب خودتو میدی .

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
نداریم همچین چیزی

خلیفه مسلمونا بعد از پیامبر که حرفش اندازه دستور قرعان و پیامبر ارزش داشته ، عمر ، برای حمله به ایران اینطوری سربازاشو قانع میکنه
که نترسین ، اگه کشته بشین به همون بهشتی میرید که خدا وعده داده بهتون و خیلی براتون خوبه
اگه زنده بمونید هم یه بهشت روی زمین دارید با زنان فلان و ثروت فلان و این حرفا موقه مرگتون هم میرین همون بهشت اولیه
به منم بگن یه معامله دوسر برد داریم با کله میرم دیگه از هیچی نمیترسم
این باعث شد روحیه عربا بالا بره و خب گندکاری های بعدش پیش بیاد
در مقابل طوفان شن و تجهیزات سنگین ارتش ایران توی کویر باعث زمین گیر شدنشون شد و با مردن رستم دیگه خیلی اوضا بهم ریخت ...

مرسی
فقط ازت دعوت میکنم یکم فک کنی به همین جملت
خودت جواب خودتو میدی .
داریما به قرعان ایناهاش
اینم هس http://koorosh-kabir.blogfa.com/post-16.aspx
× گرچه اینقد دروغ در مورد کوروش گفتیم و اون قد اغراق کردیم فک کنم بیشتر اینا هم الکی باشه :rolleyes:

بعد از اون که بگذریم هنوز هم دارید میگید ایرانیا معصوم بودن ینی ؟ :-? واللا امکان نداره ینی شما فک کن اصن از هر یک هزار نفر هم 1 دونه بد پیدا بشه بازم کل ملتت خوب نبودن :D

قرآن ! :D خوب به هر حال مسلما چیزی که عمر ارائه میکرده یا جانشیناش اسلام ناب نبوده :rolleyes:
:-" گفتم میگن :-"

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از fireball II :
داریما به قرعان ایناهاش

اینم هس http://koorosh-kabir.blogfa.com/post-16.aspx
× گرچه اینقد دروغ در مورد کوروش گفتیم و اون قد اغراق کردیم فک کنم بیشتر اینا هم الکی باشه :rolleyes:

اولی : "وصیت نامه داریوش بزرگ هخامنشی"
ازون گذشته هیچ سند تاریخی براشون ذکر نشده
کجاست این وصیت نامه ؟ رو چی نوشته شده ؟ چه سالی ؟ کجا کشف شده ؟ و ...
همه اینا نوشته یه سری آدمه که بخوان با سوء استفاده از اسم این شخصیتا یه سری حرفاشونو بزنن ...

چیزی به اسم وصیت نامه نداریم .

به نقل از fireball II :
بعد از اون که بگذریم هنوز هم دارید میگید ایرانیا معصوم بودن ینی ؟ :-? واللا امکان نداره ینی شما فک کن اصن از هر یک هزار نفر هم 1 دونه بد پیدا بشه بازم کل ملتت خوب نبودن :D

من نگفتم معصوم بودن
چیزی به اسم عصمت وجود نداره ، هرکسی بالاخره یه کار بد انجام میده
اما واضحه که زشت میدنستن عوام همچین کاهایی رو و تو سبک تربیتیشون چه دینی چه فرهنگی اینو لحاظ میکردن که این کارها زشته !
اما بعد از هر بار فتح شدن ایران این خصوصیتا کمرنگتر شد
فرهنگ ضعیف بیگانه میومد قاطی فرهنگ ایران و اوج این بدبختی دوره اعراب بود
دروغ و هرکار زشتی یه عرف تو جامعه میشه و انگار نه انگار ...

به نقل از fireball II :
خوب به هر حال مسلما چیزی که عمر ارائه میکرده یا جانشیناش اسلام ناب نبوده :rolleyes:

خلیفه کسی بود که جانشین پیامبر بود ، دستور اسلام اینه که پیروی کنن ازش و حرف خلیفه حرف دینه .
عمر اجازه داد به اسم اسلام هرکار زشتی بکنن
طوری که دارن به فریضه دینیشون عمل میکنن

به نقل از fireball II :

شما نگو .

× یه مسئله هست اینکه همه ایرانی ها به زور مسلمون نشدن ، داریم مورخینی که میگن داشتیم شهرهایی که خودشونو تسلیم کردن به خاطر ظلم حاکم تا به اون آزادی که شنیده بودن در اسلام هست برسن ، اما چیزی که بهش رسیدن آزادی نبود ...
این اتفاق هم توی یه سری انگشت شمار از شهرها افتاد و نمیشه برای همه کشور تعمیمش داد .

PASHEH

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

من اگه چیزی میگم قصدم توهین به شخص خاصی نیست! اگه میبینین فعل رو به صورت جمع نگفتم به این خاطر بوده که منظورم کسایی بودن که نمیخوان واقعیت رو قبول کنن!
وگرنه آقای fireball II من شما رو نمیشناسم که بخوام بهتون توهین کنم :)
فقط بحث من اینه که اگر به نظرتون این حرفایی که در مورد اعراب و قتل هایی که انجام گرفته و ... زده میشه مخالفید و اینا رو از منبع معتبری نمیدونید پس حتمأ خود شما منبع موثّقی دارین در مورد این موضوع؟! تمام! :-<

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
اولی : "وصیت نامه داریوش بزرگ هخامنشی"
ازون گذشته هیچ سند تاریخی براشون ذکر نشده
کجاست این وصیت نامه ؟ رو چی نوشته شده ؟ چه سالی ؟ کجا کشف شده ؟ و ...
همه اینا نوشته یه سری آدمه که بخوان با سوء استفاده از اسم این شخصیتا یه سری حرفاشونو بزنن ...

چیزی به اسم وصیت نامه نداریم .

من نگفتم معصوم بودن
چیزی به اسم عصمت وجود نداره ، هرکسی بالاخره یه کار بد انجام میده
اما واضحه که زشت میدنستن عوام همچین کاهایی رو و تو سبک تربیتیشون چه دینی چه فرهنگی اینو لحاظ میکردن که این کارها زشته !
اما بعد از هر بار فتح شدن ایران این خصوصیتا کمرنگتر شد
فرهنگ ضعیف بیگانه میومد قاطی فرهنگ ایران و اوج این بدبختی دوره اعراب بود
دروغ و هرکار زشتی یه عرف تو جامعه میشه و انگار نه انگار ...

خلیفه کسی بود که جانشین پیامبر بود ، دستور اسلام اینه که پیروی کنن ازش و حرف خلیفه حرف دینه .
عمر اجازه داد به اسم اسلام هرکار زشتی بکنن
طوری که دارن به فریضه دینیشون عمل میکنن

شما نگو .

× یه مسئله هست اینکه همه ایرانی ها به زور مسلمون نشدن ، داریم مورخینی که میگن داشتیم شهرهایی که خودشونو تسلیم کردن به خاطر ظلم حاکم تا به اون آزادی که شنیده بودن در اسلام هست برسن ، اما چیزی که بهش رسیدن آزادی نبود ...
این اتفاق هم توی یه سری انگشت شمار از شهرها افتاد و نمیشه برای همه کشور تعمیمش داد .
گفتم که ، با این دروغایی که ساختن همچین واقعی به نظر نمیرسه :rolleyes:

گفتن دروغ نمیگفتن حتی ، صرفا خواستم بگم اغراق نکنین ، بعدم دونستن با عمل کردن تفاوت داره ، الان مگه ما نمیدونیم موسیقی حرامه ؟ یا فحش :D

خوب اون مقامو غصب کرده بودن ، اون مثلا خلفا :rolleyes:، خودت هم میگی به اسم اسلام :rolleyes: ، سوء استفاده کردن :rolleyes:

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از نسترنّگار :

یه تاپیک اسلام ایرانی یا ایران اسلامی داریم که یک سری بحث های خشن :D توش شده.نه اینکه چرا اعراب حمله کردن و چرا ایران فتح شد؟

من نمی فهمم چرا بعضی اساتید این قدر آتشین و متعصبانه با فتح ایران برخورد می کنن؟
مگر نه اینکه ایرانیان بسیار زیرک ، باهوش و دارای پیشینه ای درخشان هستند.
پس نباید عجیب باشه که چنین ملتی دینی به روشنی اسلام (که برای نسل امروز ما بسیار واضح و کاملیه) رو به راحتی به دینی که متعلق به صدها سال پیش است ترجیح دهند.حالا نمی خوایم بگیم که به خاطر پاره کردن نامه توسط خسرو پرویز موجبات فتح ایران فراهم شد ولی شاید یکی از دلایل بقای تشیع و حتی اسلام،اعتقاد داشتن مردم کشور نسبتا قدرتمندی به نام ایران به اسلام بوده.پس یه جورایی شاید تقدیر الهی بر این بوده که ایران ضامن بقای تشیع و تا حدی اسلام باشه.و در اصل تنها تشیع فرقه ی تحریف نشده ی اسلام بوده که اونم در بطن مردم حق جوی ایران جای داره.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از matin320 :
‎مگر نه اینکه ایرانیان بسیار زیرک ، باهوش و دارای پیشینه ای درخشان هستند.
پس نباید عجیب باشه که چنین ملتی دینی به روشنی اسلام (که برای نسل امروز ما بسیار واضح و کاملیه) رو به راحتی به دینی که متعلق به صدها سال پیش است ترجیح دهند.
اگه دین دین باشه ، خودش وارد زندگی مردم میشه
مثه مسیحیت که داشت بخشی از غرب ایران رو زیر سلطه در میورد
اما بحث اینجاست که عربا با جنگ و خونریزی دینو به مردم اجبار کردن !
ایران اینگونه اسلامی شد !
و شکی نیست که ممکن بود در گذر زمان مردم اگه میدیدن دین ِ خوبی ِ و نیازهاشونو بهتر برطرف میکنه بهش علاقمند شن و مسلمون بشن .

به نقل از matin320 :
حالا نمی خوایم بگیم که به خاطر پاره کردن نامه توسط خسرو پرویز موجبات فتح ایران فراهم شد

حالا که گفتی ، اما اشتباه گفتی
هیچ ربطی بهم نداشتن !!!

به نقل از matin320 :
در اصل تنها تشیع فرقه ی تحریف نشده ی اسلام بوده که اونم در بطن مردم حق جوی ایران جای داره.

الان جای داره، اما این جایگاهشو مدیون صفویان ِ که بازهم با خون ریزی و توهین به علمای اهل سنت همراه بود
قبلش اکثریت سنی بودن .

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

من نميدونم اينو که ايرانيا پاک بودن کي انداخته رو زبون شماها بابا ايرانيام مث آدماي ديگه،تو ميخواي کار خلاف انجام بدي ميگي من ايرانيم نميکنم؟ چه ربطي داره
بنده بيشتر از همه شما از عربا نفرت دارم اما تاريخ بر اساس نفرت من که شکل نميگيره،بعدشم بچه ها يکم منطقي باشيد آخه يه چيزايي ميگيد آدم ميمونه همينجوري
اصن همين ايرانيا که ميگيد معصوم بودن،ميدونيد هخامنشيا چجوري نسلشونو حفظ ميکردن؟ ميدونيد مشکل ما چيه؟ تعصب داريم،نه اينکه نبايد داشته باشيما نه،اما بجاش
الان شمآ که ميگي ايرانيا پاک بودن منبع موثق معرفي کن نامردم اگه نخونم

بالا