• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث داروسازان

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
سلـآم
نمیدونم اینجا میشه اینو پرسید یا نه اگرنه ببخشـید :D
برای فردی که پدرش داروسازه (یعنی برای آینده ی شغلی میتونه کمک باشه) رشته دارو بهتر از دندون و پزشکی و ایناست یا کلا هیــچ ربطی نداره؟:D

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلـآم
نمیدونم اینجا میشه اینو پرسید یا نه اگرنه ببخشـید :D
برای فردی که پدرش داروسازه (یعنی برای آینده ی شغلی میتونه کمک باشه) رشته دارو بهتر از دندون و پزشکی و ایناست یا کلا هیــچ ربطی نداره؟:D
اگه فقط از لحاظ پوليه كه اگه بتونه بعدا توي همون داروخونه پدرش كار كنه درامد خيلي زياد با جوش و استرس كمتر راحت ميتونه داشته باشه

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام
كسي هست اطلاعاتي راجع به المپياد داروسازي داشته باشه؟زمان ثبت نام،اطلاعات آزمون،منابع و ...
متشكر

ايشالله كه جاي سوال همين جا باشه ديگه

طلوع زرين

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
محل بحث داروسازان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام وقت بخير
دوستان ممكن راهنمايي كامل كنيد و بفرماييد رشته داروسازي چطوريه شنيدم كه درسهاش سخت و حفظياتي
قبلا در دانشگاه فقط٣واحد شيمي الي گذروندم كه اصلا اين درس رو دوست نداشتم ، روند درسهاي دارو همه به اين شكل؟؟ من علاقمندم اما اطلاعات كافي ندارم به نظرم كسي كه اين رشته رو خونده بهتر ميتواند كمك كند
بازار كار؟در درسهاش فرمول و محاسبات هم هست ؟ طرح هم بايد گذراند؟ من قبلا رشته ديگري رو خوندم وچند سال هم وقفه افتاده ميخواست بدونم آيا كار درستي است كه بخوام زمان بگذارم براي قبول شدن در اين رشته؟
پيشاپيش تشكر براي راهنماييتان

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
سلام. دوستان من تو يه دوراهى ام و براى تصميم گرفتن نياز به اطلاعات شما دارم
ببينيد من امسال داروسازى ايت الله املى (ازاد امل) قبول شدم و اولين سال كنكورمم بود، خيلى از اطرافيام بهم از اينده ى تاريك داروسازى ميگن و بهم پيشنهاد ميكنن امسال كنكور بدم؛ شما اينده ى داروسازى رو برا مثلا چند سال ديگه كه من تازه درسم تموم شه چطور ميبينين؟

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
سلام. دوستان من تو يه دوراهى ام و براى تصميم گرفتن نياز به اطلاعات شما دارم
ببينيد من امسال داروسازى ايت الله املى (ازاد امل) قبول شدم و اولين سال كنكورمم بود، خيلى از اطرافيام بهم از اينده ى تاريك داروسازى ميگن و بهم پيشنهاد ميكنن امسال كنكور بدم؛ شما اينده ى داروسازى رو برا مثلا چند سال ديگه كه من تازه درسم تموم شه چطور ميبينين؟

در جواب اون مشاوران گرانقدر باید بگم آینده مملکت کلن تو هاله ای از ابهام و تیرگی عه.

واسه یه رشته ای مث داروسازی, دانشگاه خوب خیلی مهمه. من دانشگاه ازاد امل رو ندیدم, واقعن نمیشه نظر داد

در مورد خود رشته داروسازی, اصطلاحن مهارت محور و تخصصی شده. آینده واسه دانش آموخته دکترای داروسازی که دانش و مهارتهای مالی, مدیریتی و اقتصاد خرد هم داشته باشه, یا تو حوزه داروساز اجتماعی و همین طور بحثای فنی و توسعه ای جای کار زیاد عه

reyhane528

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1398
در جواب اون مشاوران گرانقدر باید بگم آینده مملکت کلن تو هاله ای از ابهام و تیرگی عه.

واسه یه رشته ای مث داروسازی, دانشگاه خوب خیلی مهمه. من دانشگاه ازاد امل رو ندیدم, واقعن نمیشه نظر داد

در مورد خود رشته داروسازی, اصطلاحن مهارت محور و تخصصی شده. آینده واسه دانش آموخته دکترای داروسازی که دانش و مهارتهای مالی, مدیریتی و اقتصاد خرد هم داشته باشه, یا تو حوزه داروساز اجتماعی و همین طور بحثای فنی و توسعه ای جای کار زیاد عه
موافقم

Yfakhar

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام .
کسایی گه رشتشون داروسازیه و الان دارن میخونن میشه بگن راضین یا نه؟وچرا ؟ چتای مربوط ب این موضوع همه ماله چند سال پیشه

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
چقدر اینجا خاک گرفته...
داروساز/ دانشجوی داروسازی دیگه ای(به جز من) نیست؟
خوشحال میشم اینجا رونق قبلیشو دوباره داشته باشه

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
چقدر اینجا خاک گرفته...
والا من دارو ساز نیستم(حتی کنکوری هم نیستم)ولی میشه درباره کارتون توضیح بدید یکم ؟ شاید علاقه مند شدم به این رشته

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
چقدر اینجا خاک گرفته...
شما خودتون باید دارو خونه پیدا کنین برا کارآموزی یا دانشگاه خودش محل داره می فرسته اونجا؟

اینکه میگن دارو های ترکیبی روی کبد اثر بدی داره درسته؟ برای چه داروهایی درسته برا کدوما غلطه؟

جدیدا تو آستامینوفن کافئین میریزن که گردش خون تند تر بشه و زود تر دارو اثر کنه به نظرت خوبه یا هیچ اثری نداره؟

چرا آنتی هیستامین های نسل دو خواب آور نیستن؟

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
شما خودتون باید دارو خونه پیدا کنین برا کارآموزی یا دانشگاه خودش محل داره می فرسته اونجا؟

اینکه میگن دارو های ترکیبی روی کبد اثر بدی داره درسته؟ برای چه داروهایی درسته برا کدوما غلطه؟

جدیدا تو آستامینوفن کافئین میریزن که گردش خون تند تر بشه و زود تر دارو اثر کنه به نظرت خوبه یا هیچ اثری نداره؟

چرا آنتی هیستامین های نسل دو خواب آور نیستن؟
- معمولا دانشگاه میفرسته (ترم های بالاتر) ولی از طرف دانشگاه برگه‌ای به دانشجو داروسازی میدن بعنوان کارآموز، و دانشجو میتونه خودش پیدا کنه.
دانشجو ترمهای پایین هم میتونه به طور خودجوش بره کاراموزی ولی ممکنه اذیت بشه چون خیلی از واحدها رو هنوز نخونده.

-مصرف خودسرانه و بی توجهی به دستور مصرف باعث اسیب به ارگانها میشه. بهتره با پزشک مشورت بشه و سابقه بیماری بیمار بررسی بشه.

-کافئین برای افزایش اثرات ضد درد اَستامینوفنه.

- چون خاصیت ضدکولینرژیک ندارن در مقادیر تجویز شده، باعث خواب آلودگی نمیشن.

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
چقدر اینجا خاک گرفته...
سلام
توی طرح داروسازی میرن توی داروخونه تو مناطق محروم کار میکنن؟ کلا تصوری از طرح داروسازی ندارم. یه توضیحی بدی ممنون میشم. بعد اینکه مثلا من که تهرانم طرحم اطراف تهرانه یا نه ربطی نداره؟
چقدر احتمال داره بتونیم جذب شرکت ها و کارخونه ها بشیم ؟؟ و اینکه برای اینکار حتما باید تخصص خوند؟
مرسی:)

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سلام
توی طرح داروسازی میرن توی داروخونه تو مناطق محروم کار میکنن؟ کلا تصوری از طرح داروسازی ندارم. یه توضیحی بدی ممنون میشم. بعد اینکه مثلا من که تهرانم طرحم اطراف تهرانه یا نه ربطی نداره؟
چقدر احتمال داره بتونیم جذب شرکت ها و کارخونه ها بشیم ؟؟ و اینکه برای اینکار حتما باید تخصص خوند؟
مرسی:)
- اینکه طرح کجا باشه واقعا مشخص نیست بستگی داره به معدل و فاکتورهای دیگه...

- بستگی داره به خود داروساز و علاقش و رزومه ی خوبی که داره

- نه الزاما تخصص نمیخواد ولی باز هم بستگی داره کارش چی باشه. ولی برای استاد دانشگاه شدن و هیئت علمی باید تخصص داشته باشیم.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
والا من دارو ساز نیستم(حتی کنکوری هم نیستم)ولی میشه درباره کارتون توضیح بدید یکم ؟ شاید علاقه مند شدم به این رشته
داروسازی:RedHeart:

به اندازه‌ی پزشکی و دندون کار عملی نداره ولی به این معنی نیست که اصلا نداشته باشه!

اکثر واحدهای ما، علاوه بر نظری، عملی هم دارن مثل:
میکروب شناسی، بافت، تشریح، شیمی عمومی، شیمی آلی۱و۲، فیزیولوژی، فارماسیوتیکس، گیاهان دارویی و..............

بله داروسازی سخته. خب دکتری‌ست دیگه! دارید از دیپلم میرید دکتری!

از لحاظ اینکه شیفت نداره و کارهای بالینی، بیمارستان و... نداره، بهتر از پزشکیه برای کسی که از بالین خوشش نمیاد. البته توی بیمارستان هم میتونن کار کنن.

کسی که داروسازی میاد، اگه براش مهمه که باسواد باشه، باید از اول ترم درس‌ها رو بخونه. شب امتحان نمیتونید به مباحث برسید. برای هر امتحانی باید حداقل از ۱۰ روز قبلش شروع به مطالعه کنید.

کار یک داروساز فقط و فقط توی داروخونه نیست! یک دکتر داروساز میتونه:
هلدینگ دارویی تاسیس کنه
وارد صنعت داروسازی بشه
تخصص بگیره و استاد دانشگاه بشه و هیئت علمی بشه
داروسازی بالینی تخصص پرطرفداری هست که میشه گفت پزشکِ داروساز میشن
میتونه در بیمارستان کار کنه و روی روند دارورسانی به بیمارها نظارت داشته باشه(البته این مورد در خارج از ایران رواج داره، پزشک و داروساز در کنار هم هستند؛ پزشک بیماری رو تشخیص میده و داروساز دارو تجویز میکنه).

وجود داروساز در بیمارستان میتونه جلوی خیلی از اشتباهات و تداخلات دارویی رو بگیره و همچنین به اقتصاد بیمارستان کمک بزرگی بکنه و جلوی اتلاف سرمایه رو بگیره.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
ترمک‌ها:
فیزیولوژی
بیوشیمی
شیمی آلی
خوب بخونین
نگین تخصصی نیست چرا بخونم
می‌رسین به تخصصی‌ها به فنا میرین 👩🏻‍🦯

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
اینا تمام واحدایی بودن که ما پاس کردیم:

20221023_150458_dhp3.jpg

20221023_150500_6wdm.jpg

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
اینم از درس‌های ۹۴ به بعد:
(تعداد واحدا تغییر داشته. دروس هر ترم میتونه جابجا شده باشه؛ چیز ثابت و واحدی نیست)

پیوست ها

• چارت داروﺳﺎزي ورودی مهر 99.pdf
    کیلوبایت 225 · نمایش ها: 5
بالا