• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

از اینکه امسال زمین دفترچش مشترکه یا جدا خبری در دست نیست؟
چه جوریاس قبل کنکور اطلاع میدن یا مثلا میریم سرجلسه سورپرایز میشیم؟ ;))
کاش با عمومیا مشترک بود ;))
سر عمومیا وقت کم میارم. اختصاصی چون بیشتر سوالای ریاضی فیزیکو بلد نیستم وقتم اضافه میاد

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

اگه عيدمون هم خراب شده باشه چى؟
[دوران طلايى دوران طلايى كه ميگفتن اين بود؟]
تست خيلى مهمه؟نميشه بدون تست تو هر درسى ٦٠ تا ٧٠ درصد زد؟
افتادم تو يه حلقه؛نميخونم چون نخوندم و ناراحتم و چون ناراحتم باز نميخونم و بازم پشيمون ميشم كه نخوندم و نميخونم..،

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از sRina :
اگه عيدمون هم خراب شده باشه چى؟
[دوران طلايى دوران طلايى كه ميگفتن اين بود؟]
تست خيلى مهمه؟نميشه بدون تست تو هر درسى ٦٠ تا ٧٠ درصد زد؟
افتادم تو يه حلقه؛نميخونم چون نخوندم و ناراحتم و چون ناراحتم باز نميخونم و بازم پشيمون ميشم كه نخوندم و نميخونم..،
چراخراب شده باشه؟..انقدربه خودتون استرس ونگرانی ندین...توسال کنکورمهم ترین اصل اینه که سعی کنین ازهرلحظه بهترین استفاده روبکنین ووقتی اون لحظه گذشت اگه درست ازش استفاده کردین تلاش کنین بقیه لحظاتم همونطوری استفاده کنین واگرهم خوب استفاده نکردین ازش درس بگیرین وازاون لحظه به بعد براتون مهم باشه ...
این خوبه که ازنخوندنتون ناراحت میشین اما نباید باعث بشه وقت های باقیمانده روهم ازدست بدین بلکه این ناراحتی بایدباعث بشه که شما عزم واراده تون روقوی ترکنین وباتوکل به خداو یه برنامه ی خوب ازاون وقت های باقیمانده بهترین استفاده روبکنین...ازهمین لحظه شروع کنین دوباره...هیچوقت سرد نشین ودست ازتلاش برندارین...
تست مهم هست ولی نگران نباشین هنوز وقت برای تست زدن دارین..سعی کنین اون درس هایی روکه نخوندین یاخیلی روشون تسلط ندارین زودتربخونین (البته نباید باعث بشه وقتتون همش صرف اینابشه اگه دیدین خوندنشون خیلی وقت گیره(یعنی تازه تومرحله یادگیری هستین) ولشون کنین وبرین سراغ خوندن درس های دیگه وجمع بندی)
موفق باشین :)

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـ ـی ـما :
به نظرتون من (و سایر دوستانی که از عید جدی شروع کردن) با چه برنامه ای جلو بریم بهتره؟
برنامه کانون ؟ مدرسه؟ یا چیز دیگه ای؟

×مرسی از جوابتون!!
خب فک کنم جواب تو این تاپیک داده شده. اما صرفا جهت اون ضربدر آخر کار :-" :
درسته که از عید شروع کردین اما به هر حال یه چیزایی رو با برنامه پیش رفتین...اول از همه یه لیست داشته باشین از چیزایی که خوندین. مشخص کنید تو کدوما مسلطین یا تست کافی زدین و تو کدوما نه. همون طور که گفتن چون وقت ازاد بیشتری دارین به نظرم با برنامه ازمونتون برید جلو و با حذف یه سری مباحث یه سری رو از ترم یک اضافه کنید و بخونید...در اصل میشه برنامه کانون با اقتباس و تصرف اینا :-"
این نکته هم یادتون باشه که باید چندتا ازمون به خودتون وقت بدین تا پیشرفتتون رو ببینید.

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

آیا من تنها کسی ام که از فصل 1 زیست پیش متنفرم؟ هیچیش یادم نیست زورمم میاد بخونمش :(
قشنگ فسفر میسوزونه فهمیدنش!

arshia

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
یه بار جو گرفتم 2 ماه از وقته با ارزشمو گذاشتم برا المپیاد شیمی بعده 2 ماه تازه فهمیدم چه خریتی کردم :دی
دانشگاه
iauctb
رشته دانشگاه
عمران

من الان زرد عمومی بخوام باید از کجا پیدا کنم ؟
کانون که نداره ، سایتشم نداره ، کتاب فروشیایی که معمولا دارن هم ندارن
کسی نداره قرض الحسنه بده ؟ :D ( به ۲ برابر قیمت حتی :-" )

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از A-PAK :

این که سایتش
از 4جلدش فقط ی جلدش نیس
جلد سوال عمومی ها رو
که میتونین از کتابخونه بگیرین یا از کتاب فروشی دست دوم ها

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
من واقعا به مشکل جدی برخوردم...
نمیدونم واقعا چی کار کنم : )
اولا این که سرعت مطالعه ی من واقعا کنده!علاوه بر اون سرعت تست زنیم هم همینطور.و اصلنم فرق نمیکنه که چقد تست کار کرده باشم!واقعا شدید وقت کم میارم!به طوری که معمولا یه درس اختصاصی با یه درس عمومیمو نمیرسم بزنم!!!
سرعت مطالعه هم هر کاریش که میکنم زیاد نمیشه!واسه خودم زمان گرفتم بازم نشد!مثلا فصل 1 شیمی 2 رو تو 9 ساعت خوندم!!! ( البته با 300تا تست )
سرعت کم تو مطالعم باعث میشه هیچوقت به برنامه ی آزمونا نرسم و باعث دلسردیم میشه...آخرشم میرم سر آزمون وقت کم میارم به هیچی نمیرسم...
الان باید واقعا با این مشکل چی کار کنم؟2 ماه و نیم مونده به کنکور من هنوز تو همین مشکل اولم موندم : )
دیگه کم کم دارم به سال دیگه فکر میکنم!که اگه این وضعم ادامه پیدا کنه ممکنه اونم نشه!
کمک کنید توروخدا : ( آدمی نیستم که زود روحیمو ببازم...از اول سال هی دارم میگم درست میشه ولی دیگه الان دارم به این نتیجه میرسم که کار در مورد من نشد داره.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از مــُـنـــا :
سلام
اولا این که سرعت مطالعه ی من واقعا کنده!علاوه بر اون سرعت تست زنیم هم همینطور.و اصلنم فرق نمیکنه که چقد تست کار کرده باشم!واقعا شدید وقت کم میارم!به طوری که معمولا یه درس اختصاصی با یه درس عمومیمو نمیرسم بزنم!!!
سرعت مطالعه هم هر کاریش که میکنم زیاد نمیشه!واسه خودم زمان گرفتم بازم نشد!مثلا فصل 1 شیمی 2 رو تو 9 ساعت خوندم!!! ( البته با 300تا تست )
سرعت کم تو مطالعم باعث میشه هیچوقت به برنامه ی آزمونا نرسم و باعث دلسردیم میشه...آخرشم میرم سر آزمون وقت کم میارم به هیچی نمیرسم...
الان باید واقعا با این مشکل چی کار کنم؟2 ماه و نیم مونده به کنکور من هنوز تو همین مشکل اولم موندم : )
دیگه کم کم دارم به سال دیگه فکر میکنم!که اگه این وضعم ادامه پیدا کنه ممکنه اونم نشه!
کمک کنید توروخدا : ( آدمی نیستم که زود روحیمو ببازم...از اول سال هی دارم میگم درست میشه ولی دیگه الان دارم به این نتیجه میرسم که کار در مورد من نشد داره.
مورد ناشناخته ای نیست که بخواید خیلی نگران بشید
بهش میگن وسواسی درس خوندن
وقتی میگید هر 300 تست فصل 1 شیمی 1 رو زدید باید هم اینقد وقت بگیره
رایج ترین راهش که همه بلدن مضربی تست زدن
چیزی که میشه حدس زد اینه که شما هنوز خیلی خوب نقاط ضعف و قوتتون رو نشناختید و دارید رو هر دو یکسان وقت میذارید

• لایک
امتیازات: ghezi

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

آیا واکنشهای تسهیم متناسب از کتاب حذف شده است؟

*first amir: اگه سوالتو تو بخش اشکالات درسی بپرسی بهتر راهنماییت میکنن

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

سلام.
از این زیر نویسایی که اسم کتاب و نویسنده هس -مثلا تو دینی- تا حالا شده که سوال بدن?
این که سوالای زمان بر رو نگه داریم آخر من یکم مشکل دارم, نمی تونم, ینی مثلا شیمی همه ی محاسباتیا عدداش بده و زمان بره, ینی اینجوری من همه ی محاسباتیای شیمی رو انگار می ذارم واسه دور دوم!
بعد تکنیک زمان های نقصانی رو میخوایم اجرا کنیم (اصن اجرا کنیم? خوبه?) بعد حتی وقتی سوالای یه درس تموم نشده بریم درس بعدی, یا چی? :د

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

به نقل از لولیع² :
سلام.
از این زیر نویسایی که اسم کتاب و نویسنده هس -مثلا تو دینی- تا حالا شده که سوال بدن?
این که سوالای زمان بر رو نگه داریم آخر من یکم مشکل دارم, نمی تونم, ینی مثلا شیمی همه ی محاسباتیا عدداش بده و زمان بره, ینی اینجوری من همه ی محاسباتیای شیمی رو انگار می ذارم واسه دور دوم!
بعد تکنیک زمان های نقصانی رو میخوایم اجرا کنیم (اصن اجرا کنیم? خوبه?) بعد حتی وقتی سوالای یه درس تموم نشده بریم درس بعدی, یا چی? :د
ببین تو تکنیک زمان نقصانی تو اول اون تستایی رو که فک میکنی زمان کمتری میبره(و تو بلدی)رو میزنی توی یه زمان کمتر نسبت به زمان واقعی و برای همه ی درسا این روش رو اجرا می کنی.آخر کار یه زمانی اضافه برات میمونه که باید تو اون زمان تستایی که میدونی بلدی و وقت گیر هستن یا تستایی که تو دور اول نتونستی حلشون کنی حل کنی.به نظرم حتما این روش رو اجرا کن.البته ممکنه اولش با مشکل توی تشخیص سوالا روبرو بشی اما یه مرور درست میشه.

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از A-PAK :
خب اگه سوالای عمومی رو می خوای که دور دنیا ی عمومی گاج رو بگیر. از سال86تا 91 داخل و خارج رو داره. حتی از زرد کانون یه سال هم بیشتر داره.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مــُـنـــا :
سلام
در مورد درس نگران نباش درست میشه . منم خیلی کند بودم . سعی کن اصول درس خوندنو یاد بگیری . مثلا این که وقتی یه مطلب رو شروع میکنی اول چهارچوب کلی رو بخون . دستت که اومد سعی کن پله پله ریز تر شی . نه مثه بعضیا که میگن :* خوب می خوام خوب درس بخونم . بسم الله . از خط اول مارکر میکشن و حفظ میکنن . خط آخر که میرسن نمی دونن اینا که خوندن چه ربطی به هم داشت ;D
اووووووَه خوبه که بابا !کند نیسی . تلقین نکن تحت تاثیر بقیه هم نباش
دقیقا مثه من !تنها راهش اینه که بدونی میشه رسید . بقیه مگه چه کار میکنن؟ سعی کن تند بخونی در حدی که خونده باشی . این توصیه واسه کساییه که عادت کردن به *به آزمون نرسیدن !!!!!!!! این باید ترک شه :D
2.5 فرصت کمی نیست !
به اطلاعت شما و سایرین که فکر میکنن سال دوم فرصت کافی دارن برسونم که کاملا فک کنید الان سال دومین . دوست خودم همین طور شد . وضعیتش خیلی با پارسال فرق نداره . از الان به سالبعد فکر نکیند اصلا L-:
بابا به همون خدا منم همین طور بودم سعیمو کردم درست شد ! تازه من وسط اردی بهشت به خود اومدم (;

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از یـلـدا :
آیا من تنها کسی ام که از فصل 1 زیست پیش متنفرم؟ هیچیش یادم نیست زورمم میاد بخونمش :(
قشنگ فسفر میسوزونه فهمیدنش!
فصل مهمی هست ولی به نظممشکلت اینه که نمی خوای قبول کنی می تونی یادش بگیری یه جو که یادت نره (;

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از لولیع² :
سلام.
در مورد آخرین سوال
بهش میگن چرخ زدن تو سوالات
فوق العاده کار خطرناکیه و اصلا توصیه نمیشه
شیمی سوالای محاسباتی آسون هم داره ها

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از first amir :

شیمی سوالای محاسباتی آسون هم داره ها

تو همین آزمون آخری کانون سوالای محاسباتی رو پریدم و به شدت آسون بودن :|

دچار بی انگیزگی شدم. ترازم اونقد بد نیست که امید و آرزوی رتبه شاخ و خوب نداشته باشم. اونقدم خوب نیست که به امید و آرزوهام برسم. حس میکنم چه خوب بخونم و بهتر از قبل ادامه بدم بازم نمیتونم مثلا زیر 500 شم و راحت برم جایی که میخوام. چون من به نظرم فقط شریف و دانشگاه تهران ارزش رفتن به شهر دیگه و خوابگاه و اینا رو داره.

و اگر هم یک کم شل بگیرم باز هم میتونم مطمئن باشم مشهد قبول میشم. برا همین شیطونه میگه تو که چه بیشتر بخونی چه کمتر آخرش مشهدی. و حرف منطقیی میزنه. منم گول میخورم :D

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از BUG :
تو همین آزمون آخری کانون سوالای محاسباتی رو پریدم و به شدت آسون بودن :|

دچار بی انگیزگی شدم. ترازم اونقد بد نیست که امید و آرزوی رتبه شاخ و خوب نداشته باشم. اونقدم خوب نیست که به امید و آرزوهام برسم. حس میکنم چه خوب بخونم و بهتر از قبل ادامه بدم بازم نمیتونم مثلا زیر 500 شم و راحت برم جایی که میخوام. چون من به نظرم فقط شریف و دانشگاه تهران ارزش رفتن به شهر دیگه و خوابگاه و اینا رو داره.

و اگر هم یک کم شل بگیرم باز هم میتونم مطمئن باشم مشهد قبول میشم. برا همین شیطونه میگه تو که چه بیشتر بخونی چه کمتر آخرش مشهدی. و حرف منطقیی میزنه. منم گول میخورم :D
آخ گفتی...
منم حوصله درس ندارم...
اما یه آزمون جامع بگیر از خودت...استرس مفیده :-ss میاد سراغت انگیزه میشه برات
:D

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

بچه ها من دچار مشکلی شدم :(همش فک میکنم هرچی خوندم یادم نیس :((

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از BUG :

بانزدیک شدن به کنکور طبیعیه و راه حل داره!
نذارین فکرهای بیخودی انرژیتون رو بگیره!امید داشته باشین..همین فرصت باقیمانده خیلی تعیین کننده هست...بی انگیزگی چرا؟ الان اخرهای راه تازه باید بیشترانگیزه داشته باشین...این همه ی راه رو اومدین..خیلی به هدفتون نزدیک ترشدین...به این فکرکنین که اگه نخونین وازبرنامه اتون عقب بیفتین بعدا ممکنه بگین اگه همین دوماه وخورده ای روهم خونده بودم شاید الان یه دانشگاه بهتر یا یه رشته ی دیگه بودم...برای نظروهدفی که دارین تلاش ومبارزه کنین! واقعا کسی موفق هست که تا اخرین لحظه تلاش کنه ونگذاره هیچ بهونه ای مانع پیشرفتش بشه...

به نقل از بانو فرشته :
بچه ها من دچار مشکلی شدم :(همش فک میکنم هرچی خوندم یادم نیس :((
دچار وسواس درسی شدین :D
به موقعش میبینین که همه چی یادتونه...نگران نباشین...با استرس همه چیز فقط بدترمیشه...به خودتون اعتماد به نفس بندین!
اگه درسی هست که میدونین واقعا خوب درذهنتون نیست بیشتر روی دوره ی اون وقت بذارین
موفق باشین :)

بالا