• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

کی میخواین بفهمین دو نفرو نباید با ساعت مطالعه مقایسه کنین؟؟

ساعت مطالعه هر کس فقط و فقط برای خودش معنی داره. یکی خیلی سریع میخونه. با بازده زیاد. یکی کند پیش میره. یکی سر کلاس همه چی رو یاد میگیره و با یک مرور خیلی کوتاه بعدا میتونه خیلی خوب تست بزنه یکی نه. باید بیشتر بخونه بفهمه. خیلی کار مسخره ایه که همه چی رو با ساعت مطالعه میخواین بسنجین.

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از BUG :
کی میخواین بفهمین دو نفرو نباید با ساعت مطالعه مقایسه کنین؟؟

ساعت مطالعه هر کس فقط و فقط برای خودش معنی داره. یکی خیلی سریع میخونه. با بازده زیاد. یکی کند پیش میره. یکی سر کلاس همه چی رو یاد میگیره و با یک مرور خیلی کوتاه بعدا میتونه خیلی خوب تست بزنه یکی نه. باید بیشتر بخونه بفهمه. خیلی کار مسخره ایه که همه چی رو با ساعت مطالعه میخواین بسنجین.
درسته!
حیف که الان خوابم میاد(!)وگرنه از ساعت مطالعه ی خودم میگفتم که واقعا معمولی بود

یه کم از بالا نگا کنین!
بچه این مگه؟نشستین چرتکه میندازین ساعت میشمرین؟ :))

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از 1024 :
درسته!
حیف که الان خوابم میاد(!)وگرنه از ساعت مطالعه ی خودم میگفتم که واقعا معمولی بود

یه کم از بالا نگا کنین!
بچه این مگه؟نشستین چرتکه میندازین ساعت میشمرین؟ :))
روز کنکور میبینمتون که بگین کاش منم چرتکه انداخته بودم!!!
ساعت مطالعه برای این نیست که بخوایم بگیم که هر کی بیشتر خوند،پس بهتره!!!
برای بار هزارم...
برای اینه که دوستامون رو ببینیم و انرژی بگیریم و بگیم اگه اونها تونستند اونقدر بخونن،پس ما هم میتونیم...
و اینکه ساعت مطالعه باید بالا باشه نسبتا!! وگرنه میشین مثل من با این استعداد شدم! 967 :D
درسته کیفیت مطالعه خیلی مهمه ولی به پیر،کمیتش هم مهمه... به نظرم ساعت مطالعه خوب در روزهای تعطیل 10-14 هست...
حالا بستگی به فردش داره! کم بشه بده ! زیاد هم بشه بده...

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ALich :
برای بار هزارم...
برای اینه که دوستامون رو ببینیم و انرژی بگیریم و بگیم اگه اونها تونستند اونقدر بخونن،پس ما هم میتونیم...
و اینکه ساعت مطالعه باید بالا باشه نسبتا!! وگرنه میشین مثل من با این استعداد شدم! 967 :D
درسته کیفیت مطالعه خیلی مهمه ولی به پیر،کمیتش هم مهمه... به نظرم ساعت مطالعه خوب در روزهای تعطیل 10-14 هست...

عاقا والله من هربار ساعت مطالعه م رو بالا بردم ٤٠٠-٥٠٠تا افت تراز داشتم :))
آدم خودش ميدونه ظرفيت ساعت مطالعه ش چقدره
گير ندين هر سر چرتكه و ماشين حساب و اينا

• لایک
امتیازات: ghezi

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از ALich :
برای بار هزارم...
من کاملا موافقم!!!
یکی دیگه از دلایل چرتکه انداختن اینه که شما خیلی وقتا حس می کنی زیاد خوندی بعد ساعتشو حساب می کنی میبینی مثل همیشه خوندی نه بیشتر و خیلی وقتا هم حس می کنی زیاد نخوندی اما حساب میکنی میبینی رکورد خودتو شکستی!!
ساعت مطالعه هر چی بیشتر باشه بهتره (البته در حد توانایی فرد!!)

حالا از دوست عزیزمون می خوایم که اگه خوابشون رو کردن حالا بیان بگن چقدر می خوندن و چند آوردن!!؟

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Farz :
عاقا والله من هربار ساعت مطالعه م رو بالا بردم ٤٠٠-٥٠٠تا افت تراز داشتم :))
آدم خودش ميدونه ظرفيت ساعت مطالعه ش چقدره
گير ندين هر سر چرتكه و ماشين حساب و اينا
نمیدونم!! من که پشیمونم از پیش دانشگاهی سر همین چیزها که هر کی خودش میدونه ظرفیتش چقدره و اینها...
تا میتونین بالا ببرین!!! البته فشار بیش از حد خوب نیست... اگه می بینین اینطوریه خب نبرین بالا! ;))
بهتر بگم:
تا حدی بالا ببرین که به کیفیت مطالعتون صدمه نزنه!!
به نظرم 10 ساعت صدمه نمیزنه... (; حالا بعضیها بیشتر میتونن،بخونن... البته تاکید میکنم به هیچ وجه بیشتر از 14 نشه...خیلیییییی بده به نظرم بالای 14...
مثلا رتبه 1 سال 89 روزی 17 میخونده!! خب به نظرم اگه 14 میخوند درصدهاش بهتر میشد ;))

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

ی مشکل دارم
الان ک عید و طبق آزمون قلمچی فقط تستای کنکورای اخیرو واسه آزمونم میزنم وخ نمیکنم درسارو اونه فقط پایه یا فقط پیش 1 رو تموم کنم تو ده روز
بعد اونوخ چتوری میشه تو خرداد تو ی هفته کل درسارو با تستاش مرور کنم؟

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از م پ :
ی مشکل دارم
الان ک عید و طبق آزمون قلمچی فقط تستای کنکورای اخیرو واسه آزمونم میزنم وخ نمیکنم درسارو اونه فقط پایه یا فقط پیش 1 رو تموم کنم تو ده روز
خرداد؟چی؟
من که کل خرداد کنکور دادم...
یعنی یه روز در میون کنکور سالهای مختلف رو میزدم...فک کنم 15 تا آزمون دادم ،کنکور سالهای 84 تا 89+سنجش + مدرسه+گزینه 2...بعد هم 10 روز وقت هست برای مرور... (;
تقریبا اینطوری بود صبح ساعت 8 تا 12 کنکور میدادم(ترجیحا با دوستهاتون و سر کلاس باشه بهتره)...بعدش 2 ساعت نهار و نماز و استراحت...
از 14 تا 20 هم رفع اشکال و تحلیل آزمون بود...
روز بعدش هم تقویت نقاط ضعفی که تو آزمون داشتم بود... :)

• لایک
امتیازات: n.r

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از م پ :
ی مشکل دارم
بچه ها الان بهتره بخونید تست ککمتر بزنید فقط بخونید که تموم شه . تو خرداد میرسید کنکورا روبزنید دوره میشه

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

خب ماکه یه جورایی واسه یه درسایی انگاری تازه داریم شروع میکنیم هم تست کم بزنیم ینی؟ینی همه سعیمونو کنیم مثلا تا اخر فروردین یا هفته اول اردیبهشت هرچی خوندنیه بخونیم با تست خیلی کم بعد دیکه مابقی اردیبهشت و خرداد تست و مرور اینا؟؟؟خوبه اینجوری؟

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بانو فرشته :
خب ماکه یه جورایی واسه یه درسایی انگاری تازه داریم شروع میکنیم هم تست کم بزنیم ینی؟ینی همه سعیمونو کنیم مثلا تا اخر فروردین یا هفته اول اردیبهشت هرچی خوندنیه بخونیم با تست خیلی کم بعد دیکه مابقی اردیبهشت و خرداد تست و مرور اینا؟؟؟خوبه اینجوری؟
یه سری درسا مثه پیش 2 واسه همه جدیده تقریبا . اونا رو با سیستمه همیشگی بخونید ولی یه سری درسا که توش ضعیف ترین یا مثلا نخوندین و اینا رو نمی خواد گیر یاد گیریشون باشید . بیشترین تمرکز رو بذارید رو خوندن و جمع کردن دیگه ایشالا . چون بعدا فرصت تست هستش ولی خوندن نه (;
آره خوبه (;

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

ی سوال رتبه ای داشتم من! :-"
کسی مثِ من اون رشته ای رو که میخواد بره زیر گردوه دو هست
بعد تو همه ی سایت ها تخمین رتبه و اینا بر اساس زیرگروه یک هستش
یا این که نوشته تا رتبه فلان این رشته قبول میشن ولی این رتبه هم بر اساس زیر گرروه یک هست!
از کجا زیر گردوه دو پیدا کنم؟! یا درصد هاش رو؟با رتبه ای که میخوام؟ :-?

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از ALich :
برای بار هزارم...
نه!منظورم اینه که هیچ دلیلی نداره اگه کسی تونس 15 ساعت بخونه بقیه هم بتونن کی گفته آدم باید ساعتشو با بقیه مقایسه کنه؟؟

به نقل از نـ ـی ـما :
من کاملا موافقم!!!
یکی دیگه از دلایل چرتکه انداختن اینه که شما خیلی وقتا حس می کنی زیاد خوندی بعد ساعتشو حساب می کنی میبینی مثل همیشه خوندی نه بیشتر و خیلی وقتا هم حس می کنی زیاد نخوندی اما حساب میکنی میبینی رکورد خودتو شکستی!!
ساعت مطالعه هر چی بیشتر باشه بهتره (البته در حد توانایی فرد!!)

حالا از دوست عزیزمون می خوایم که اگه خوابشون رو کردن حالا بیان بگن چقدر می خوندن و چند آوردن!!؟
منظورم از چرتکه ننداختن این نبود که ساعت خودتونو حساب نکنین گفتم اینقد در قید و بند بالا بردن ساعتتون و مقایسه با بقیه نباشین
من قبل از عید هفته ای حدود 40 ساعت میخوندم و بعد از عید روزی حدود 7 - 8 ساعت
از دلایل کم خوندنم بعد از عید این بود که چون همش میخواستم مثه الان شما ساعتمو بالا ببرم بعد از عید دیگه خیلی درسی برام نمونده بود که بخونم در نتیجه کم خوندم و همش افت داشتم
43 منطقه 2

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

منظورم از چرتکه ننداختن این نبود که ساعت خودتونو حساب نکنین گفتم اینقد در قید و بند بالا بردن ساعتتون و مقایسه با بقیه نباشین
من قبل از عید هفته ای حدود 40 ساعت میخوندم و بعد از عید روزی حدود 7 - 8 ساعت
از دلایل کم خوندنم بعد از عید این بود که چون همش میخواستم مثه الان شما ساعتمو بالا ببرم بعد از عید دیگه خیلی درسی برام نمونده بود که بخونم در نتیجه کم خوندم و همش افت داشتم
43 منطقه 2
راستش واسه من باورش سخته که با این ساعت مطالعه تقریبا متوسط شما این رتبه ی عالی رو آوردید!
شاید ذهنیت من یه مقدار ناجوره راجع به این قضیه!! اما خب دور و برم خیلی ها هستند که توی نوروز هفته ای 70 تا 90 ساعت می خونن!!
یه ذره هنگ کردم!!! {-8
نمی دونم بر چه اساسی هست! ولی تمام تلاشمو می کنم که تا جایی که از کیفیت کم نشه درس بخونم!

gjit

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Farz :
ی سوال رتبه ای داشتم من! :-"
کسی مثِ من اون رشته ای رو که میخواد بره زیر گردوه دو هست
بعد تو همه ی سایت ها تخمین رتبه و اینا بر اساس زیرگروه یک هستش
یا این که نوشته تا رتبه فلان این رشته قبول میشن ولی این رتبه هم بر اساس زیر گرروه یک هست!
از کجا زیر گردوه دو پیدا کنم؟! یا درصد هاش رو؟با رتبه ای که میخوام؟ :-?

تخمین رتبه ها براساس رتبه کل هستن نه زیرگروه1
تنها راهش اینه که کارنامه های رشته و دانشگاه مدنظرتو گیر بیاری و زیرگروه دو رو ببینی مثلا گزینه دو تو سایتش عضویت رایگان داره و تعدادی کارنامه رو تا آخر تعطیلات برای مشاهده گذاشته
یا کانون قبولی هاشو برحسب رشته هم گذاشته میتونی درصدشون رو ببینی ولی کانون رتبه زیرگروه نشون نمیده

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از نـ ـی ـما :
راستش واسه من باورش سخته که با این ساعت مطالعه تقریبا متوسط شما این رتبه ی عالی رو آوردید!
شاید ذهنیت من یه مقدار ناجوره راجع به این قضیه!! اما خب دور و برم خیلی ها هستند که توی نوروز هفته ای 70 تا 90 ساعت می خونن!!
یه ذره هنگ کردم!!! {-8
نمی دونم بر چه اساسی هست! ولی تمام تلاشمو می کنم که تا جایی که از کیفیت کم نشه درس بخونم!

دقیقا دلیلی که میگم مقایسه نکنین همینه :)

الان 90 ساعت دوست شما اندازه 40 ساعت ایشونم نبوده. حالا من اگه سعی کنم به اون 90 ساعت برسونم خودمو و در توانم نباشه مطمئنا کیفیتمو فدای کمیتم میکنم. یا در بهترین حالت مقایسه فقط باعث میشه استرس و نگرانیت بیشتر شه

من که خودم با هفته 25 ساعت قبل عید و الان روزی 8 - 9 ساعت نتیجه ای رو که میگیرم خیلی ها هستن که با 50 -60 تو مدرسمون نمیگیرن و زیر بعضیا هستم که مثه من یا کمتر از من میخونن.

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از BUG :

الان 90 ساعت دوست شما اندازه 40 ساعت ایشونم نبوده. حالا من اگه سعی کنم به اون 90 ساعت برسونم خودمو و در توانم نباشه مطمئنا کیفیتمو فدای کمیتم میکنم. یا در بهترین حالت مقایسه فقط باعث میشه استرس و نگرانیت بیشتر شه

من که خودم با هفته 25 ساعت قبل عید و الان روزی 8 - 9 ساعت نتیجه ای رو که میگیرم خیلی ها هستن که با 50 -60 تو مدرسمون نمیگیرن و زیر بعضیا هستم که مثه من یا کمتر از من میخونن.
درسته
منم از این نمونه ها زیاد دیدم

نگین حسینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله1المپیاد ریاضی سال 88و87
دانشگاه
علم وصنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از BUG :

دقیقا.........من هم 100% موافقم که هیچوقت کیفیت رو فدای کمیت نکنین...خب کنکور یه آزمون رقابتیه ولی یادتون باشه که رقابت در فهمه نه ساعت درس خوندن!!...البته اگه بتونین با حفظ کیفیت کمیت رو بالا ببرین که عالیه.... ولی خب آدما با هم فرق دارن ...من که خودم بالاتراز 7-8ساعت دیگه راندمان نداشتم!!..خودم حس میکردم :D
مقایسه با بقیه هم بستگی به آدمش داره...بعضی ها استرس میگیرن با این کار...بعضی ها رو هم دیدم مثل بعضی دوستام که با مقایسه انرژی میگیرن...ولی مثلا خود من رو کار وبرنامه خودم تمرکز میکنم ومقایسه با بقیه تمرکرم رو ازبین میبره.... (;

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نظرتون من (و سایر دوستانی که از عید جدی شروع کردن) با چه برنامه ای جلو بریم بهتره؟
برنامه کانون ؟ مدرسه؟ یا چیز دیگه ای؟

×مرسی از جوابتون!!

• لایک
امتیازات: gjit

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

منم چزو همون دوستانم :Dبه نظرم باچیز دیگه بهتر نیس؟؟

بالا