• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانشجویان رشته شیمی

atefeh.f

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : دانشجویان رشته شیمی

سلام دوستای خوبم منم شیمی محض میخونم

×پست فینگلیش ندید.

ادرینا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
زینب(س)
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از nanocrystal :
برا شیمی شریف از تجربی چه رتبه ای لازمه؟
منم الان دانشگاه شریف شیمی میخونم ولی رتبه به سهمیه ای که هستی خیییییلی ربط داره

foolproof

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
م.شیمی

سلام دوستان.من از بچه های م.شیمی ام .نمیدونم اطلاع دارین یا نه که یک مسابقه کمیکار به طور مشترک بین م.شیمی ها و شیمی ها برگزار میشه برای اطلاع بیشتر از مسابقات امسال میتونید به www.10cec.ir مراجعه کنید.

superhero1993

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
84
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
شیمی
سلام . رشته دانشگاهی منم شیمی محض بوده. من سال 80 شیمی زنجان قبول شدم. البته تیز هوش نیستم اما درسم خوب بود. اما دریغ از بازار کار. تنهایت بازار کاری که برای شیمی پیدا کرم بازار یابی مواد شیمیاییو دارویی بوده. البته الان کار دارم اما نه تو رشته دانشگاهیم.

rezvaneh.nasir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سلام دوستان
بنظر شما برای قبولی رشته شیمی در کدوم کنکور شرکت کنیم احتمال قبولی بیشتره ؟ریاضی یا تجربی؟

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
دقیق نمیدونم ولی احتمالا ریاضی...
البته فکر کنم رشته های مربوط به شیمی توی رشته تجربی و ریاضی با هم فرق دارن...
مثلا از تجربی نمیشه رفت مهندسی شیمی

نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشگاه ملی علوم و فناوری ( اسلام آباد )
شی
دقیق نمیدونم ولی احتمالا ریاضی...
البته فکر کنم رشته های مربوط به شیمی توی رشته تجربی و ریاضی با هم فرق دارن...
مثلا از تجربی نمیشه رفت مهندسی شیمی
من نگاه کردم شیمی ها تفاوت ندارن
و صددرصد نمیشه مهندسی شیمی رو انتخاب کرد چون پایه اصلی مهندسی شیمی ، علوم مهندسی و مهندسی مکانیک هست
اما فکر کنم آموزش شیمی فقط مختص تجربی باشد

سلام دوستان
بنظر شما برای قبولی رشته شیمی در کدوم کنکور شرکت کنیم احتمال قبولی بیشتره ؟ریاضی یا تجربی؟
صددرصد ریاضی
ولی حتما حواست باشه که شیمی، مهندسی شیمی و اموزش شیمی زو اشتباه نگیری چون مثلا نمیشه از تجربی رفت رشته مهندسی شیمی خوند

سلام . رشته دانشگاهی منم شیمی محض بوده. من سال 80 شیمی زنجان قبول شدم. البته تیز هوش نیستم اما درسم خوب بود. اما دریغ از بازار کار. تنهایت بازار کاری که برای شیمی پیدا کرم بازار یابی مواد شیمیاییو دارویی بوده. البته الان کار دارم اما نه تو رشته دانشگاهیم.
برای کار اینطور رشته ها توی کشور های درحال توسعه عموما باید خودت کارآفرینی کنی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام دوستان
احتمال قبولی رشته شیمی کاربردی(جدیدا فکر کنم محض هم میشه از ریاضی رفت:-?)از ریاضی به مراتب راحت تره
چون هم تعدادشرکت کننده ها خیلی کمتره
و هم اکثرا دنبال رشته های مهندسی هستند
با 1500 ریاضی و 3000تجربی شیمی شریف قبول میشی که بنظر من کسب رتبه 1500ریاضی به مراتب راحت تر از 3000تجربی هست

هرچه رنک میاد پایین تر؛اختلاف ریاضی تجربی بیشتر میشه
مثلا با10هزار تجربی و6هزار ریاضی صنعتی اصفهان میاری

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
شی

من نگاه کردم شیمی ها تفاوت ندارن
و صددرصد نمیشه مهندسی شیمی رو انتخاب کرد چون پایه اصلی مهندسی شیمی ، علوم مهندسی و مهندسی مکانیک هست
اما فکر کنم آموزش شیمی فقط مختص تجربی باشد

صددرصد ریاضی
ولی حتما حواست باشه که شیمی، مهندسی شیمی و اموزش شیمی زو اشتباه نگیری چون مثلا نمیشه از تجربی رفت رشته مهندسی شیمی خوند
میشه با لیسانس شیمی محض و کاربردی؛کنکور ارشد میم شیمی شرکت کنی
البته این دورشته خیلیی باهم فرق دارند و فقط چندتا درس که در سرفصل های ارشد میم شیمی نیست؛اشتراک دارن با علوم پایه

ارشد آموزش شیمی هم از هردو رشته میشه رفت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زمین شناسی
برای اطلاع کسایی که میخوان رشته های مرتبط با شیمی بخونن
از تجربی هم میشه رفت مهندسی شیمی( درست یادم نمیاد اما فکر کنم جزو رشته های سوابق تحصیلی تجربی شده)
البته نه دانشگاهای تاپ ولی بعضی دانشگاها برای تجربی هم ظرفیت داره
اگر شهرش براتون مهم نیست، رتبه ی بالایی هم نمیخواد( تجربی)

Dlrb_86

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام وقت همگی بخیر
از اونجایی که همه افراد اینجا دانشجو رشته شیمی هستند یه سوالی داشتم.
من سال اول دبیرستان هستم و میخوام شیمی محض رو برای دانشگاه انتخاب بکنم و به خاطر حرفهای مشاورین و دبیران مدرسمون در رابطه با رشته دبیرستانم شک دارم،
خیلیا بهم گفتن که شیمی دانشگاه محاسبات زیادی داره و همچنین مسائل ریاضی توش پررنگ تره و بهتره برای اماده شدن و داشتن ذهن بهتر برم رشته ریاضی و بعضی دیگه از دبیرا بهم گفتن به خاطر وجود کارهای ازمایشگاهی و علاقه خودم به ازمایشگاه بهتره تجربی بمونم .
الان من نمیدونم کدوم راه درستر و انتخاب بهتریه ممنون میشم کسایی که دانشگاه رشته شیمی رو میخونن بهم کمک کنن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی
سلام وقت همگی بخیر
من سال اول دبیرستان هستم و میخوام شیمی محض رو برای دانشگاه انتخاب بکنم و به خاطر حرفهای مشاورین و دبیران مدرسمون در رابطه با رشته دبیرستانم شک دارم،
خیلیا بهم گفتن که شیمی دانشگاه محاسبات زیادی داره و همچنین مسائل ریاضی توش پررنگ تره و بهتره برای اماده شدن و داشتن ذهن بهتر برم رشته ریاضی و بعضی دیگه از دبیرا بهم گفتن به خاطر وجود کارهای ازمایشگاهی و علاقه خودم به ازمایشگاه بهتره تجربی بمونم .
الان من نمیدونم کدوم راه درستر و انتخاب بهتریه ممنون میشم کسایی که دانشگاه رشته شیمی رو میخونن بهم کمک کنن.
هیچ فرقی نداره. فیزیک و محاسباتی که برای شیمی لازمه رو همه رو توی دانشگاه بهتون یاد میدن. اون ریاضیاتی هم که بچه های ریاضی بلدن ولی تجربیا بلد نیستنو دوباره میگن. من خودم از تجربی بودم به مشکلی برنخوردم

Dlrb_86

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
هیچ فرقی نداره. فیزیک و محاسباتی که برای شیمی لازمه رو همه رو توی دانشگاه بهتون یاد میدن. اون ریاضیاتی هم که بچه های ریاضی بلدن ولی تجربیا بلد نیستنو دوباره میگن. من خودم از تجربی بودم به مشکلی برنخوردم
بچهایی که از طریق ریاضی شیمی محض قبول شده بودن راحتر بودن سر محاسبات و درک مفاهیمی که ریاضی توش دخیل بوده؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی
بچهایی که از طریق ریاضی شیمی محض قبول شده بودن راحتر بودن سر محاسبات و درک مفاهیمی که ریاضی توش دخیل بوده؟
ترم اول آره. ولی از ترمای بعد دیگه فرق زیادی بین بچه های تجربی و ریاضی نبود

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
1945
سلام وقت همگی بخیر
سلام
توی رشته شیمی با ریاضی و فیزیک زیادی سر و کله می‌زنید و باید پایه خوبی داشته باشید و اگر نداشته باشید کار سختی خواهید داشت.
از هر دوتا رشته می‌تونید شیمی محض / کاربردی بخونید ولی فکر کنم راه رسیدن از رشته ریاضی آسون‌تر باشه! هر چند که برای انتخاب رشته زوده و توی این پایه چیزی از درس‌های آینده نمی‌دونید.
فکر نمی‌کنم با تجربی خوندن تجربه آزمایشگاهی خاصی توی دبیرستان پیدا کنید، نمی‌دونم منظورتون از این قسمت چی بود.

Dlrb_86

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
ترم اول آره. ولی از ترمای بعد دیگه فرق زیادی بین بچه های تجربی و ریاضی نبود
مسائلی که توی رشته تجربی مطرح میشد مثل زیست یا سایر درسها توی شیمی به درد بخور بود یا نه؟

Dlrb_86

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
توی رشته شیمی با ریاضی و فیزیک زیادی سر و کله می‌زنید و باید پایه خوبی داشته باشید و اگر نداشته باشید کار سختی خواهید داشت.
از هر دوتا رشته می‌تونید شیمی محض / کاربردی بخونید ولی فکر کنم راه رسیدن از رشته ریاضی آسون‌تر باشه! هر چند که برای انتخاب رشته زوده و توی این پایه چیزی از درس‌های آینده نمی‌دونید.
فکر نمی‌کنم با تجربی خوندن تجربه آزمایشگاهی خاصی توی دبیرستان پیدا کنید، نمی‌دونم منظورتون از این قسمت چی بود.
در رابطه با کار های آزمایشگاهی که مطرح کردید باید بگم سال نهم مشاور پایمون یه صحبتی که با من داشت این بود که من بیشتر به بچهای تجربی میخورم تا ریاضی و آزمایشو کارهایی و این چنینی بیشتر با شخصیت من جور در میاد تا ریاضی و ساختو ساز و پیشنهادش این بود که وارد رشته تجربی بشم. خودم دقیق از این بابت مطمین نیستم چون به هر دو رشته علاقه دارم و علاقه زیادی به شیمی خوندن دارم که خب این درس هم بین ریاضی و تجربی معلقه . سر همین الان بین اینکه کدوم رشته میتونه پایه من رو قوی تر کنه تو دانشگاه مرددم.

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام کسی هست فارغ التحصیل رشته شیمی محض یا کاربردی باشه

reyhooneh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
سلامم منم شیمی کاربردی زدم البته هنوز دانشگاه شروع نشده

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
فکر نمیکردم رشتم توی سایت تاپیک داشته باشه :))
بس که هیچکی نبود :))

بالا