• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کجاست و چجوریاست؟

Dark Passenger

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
پاسخ : اینجا کجاست و چجوریاست؟

به نظر من اگر یه تاپیک با عنوانی نظیر" شما چه فیلم یا سریالی را برای دانلود و تماشا پیشنهاد می کنید؟ " ایجاد بشه و هرکس نظر خودشو اعلام کنه بهتره.

این فرم قوانینی که تنظیم کردید که هرکس با اسم یوزر و شماره کاربریش تاپیک بزنه و هرچی به ذهنش میاد بگه مثل اینه که میخوایم گزارش کار و رزومه تحویل بدیم و اصلا جالب نیست!!!

یه خورده قوانین این بخش رو از این حالت خشک و رسمی خارجش کنید لطفا.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

خیلی از پیشنهاداتی که دادید مربوط به انجمن سینما، رادیو و تلوزیون می‌شه. اینجا انجمنی‌ـه برای بیان دیدگاه‌ها و نقدفیلم‌های کاربران. در واقع انجمنی مثل قفسه‌کتاب که به جای نقدکتاب، نقد فیلم توش انجام میشه.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

درباره‌ی آرشیو؛
خیلی کارِ پسندیده و مفیدی بود؛ خسته نباشید جدّاً. :ی درک می‌کنم که چه کارِ سهمگین و فرساینده‌ای ه. :-‌"
فقط بهتر نیست فیلم‌های هر دسته به‌ترتیبِ حروف الفباشون مرتّب بشن؟ همه‌ی نقدهای یه فیلم بیاد زیر هم، مثل‍اً. :-?
بعد این که، فیلم‌ها رو از روی آی‌ام‌دی‌بی‌شون ژانربندی کرده‌یین؟ بعد فیلم‌های ایرانی که معمول‍اً توی آی‌ام‌دی‌بی نیستن چی؟ :-?

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از ارغـوان اس. :
درباره‌ی آرشیو؛
خیلی کارِ پسندیده و مفیدی بود؛ خسته نباشید جدّاً. :ی درک می‌کنم که چه کارِ سهمگین و فرساینده‌ای ه. :-‌"
فقط بهتر نیست فیلم‌های هر دسته به‌ترتیبِ حروف الفباشون مرتّب بشن؟ همه‌ی نقدهای یه فیلم بیاد زیر هم، مثل‍اً. :-?
بعد این که، فیلم‌ها رو از روی آی‌ام‌دی‌بی‌شون ژانربندی کرده‌یین؟ بعد فیلم‌های ایرانی که معمول‍اً توی آی‌ام‌دی‌بی نیستن چی؟ :-?

خدا رو رو شکر یکی این خسته نباشیده رو گفت. اونم بعد از اینکه این لیست یکبار کلا از پیش‌نویسم پاک شد :D
بخاطر اینکه تعدد فیلمها توی این انجمن کمه و خیلی کم پیش اومده فیلمی از طرف دو کاربر مختلف نقد بشه هنوز واسه خودمم سواله که فیلمها رو بر اساس نام کاربر مرتب کنم یا بر اساس نام خودشون :-?
احتمالا همون مورد دوم رو انجام بدم چون منطقی تره. حالا باز دوستان بگن نظرشون چیه.
در رابطه با فیلمهای ایرانی هم من که چک میکردم اکثرا هستند توی IMDb و لینکشون هم الان موجوده. اونایی که موجود نیستم به زودی لینکه صفحه ویکی‌پدیاشون اضافه میشه.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به خدای احد و واحد قسم که سه چاهار بار پیش‌نویس‌های آرشیو قفسه‌کتاب پاک شد وقتی هنوز در دست تولید بود :-‌" حال‍ا وارد حاشیه نشیم :‌-"

ال‍ان این‌جوریه خب؛ بعداً زیاد می‌شن نقدهای یه فیلم. :-? به نظرم منطقی‌تره که براساسِ اسمِ فیلم باشه. :-?

• لایک
امتیازات: NEO

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

دستتون درد نکنه. ;;)

الان یه کم شلوغ نشده؟ :D

• لایک

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از نسترنّگار :
دستتون درد نکنه. ;;)

الان یه کم شلوغ نشده؟ :D

دارم فیلما رو بر حسب حروف الفبا مرتب میکنم. تو پست اول هم یه ویرایش برای دادن آدرس هر ژانر میخوام انجام بدم.
فک نمیکنم دیگه مشکل خاصی باشه.

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

من هم به نوبه‌ی خودم تشکّر می‌کنم بابت زحماتی که در این راستا متحمّل شدید و در آینده نیز خواهید شد. :D
من می‌خواستم پیشنهاد بدم بر اساس سال ساخت مرتّب کنید. بعد فیلمای هر سالو بر اساس حرف الفبا مرتّب کنید. این‌طوری توزیع فیلما نرمال‌تر می‌شه. :د
به علاوه این که به نظرم تو انتخاب نقدها، بیشتر وسواس به خرج بدید. سوءتفاهم نشه البته، نقدای خودمو می‌گم. من خودم نصف بیشتر نقدامو به عنوان یه «نقد خوب» که ارزش آرشیو شدنو داشته باشه قبول ندارم! ولی الان رفتم دیدم همه‌شون تو آرشیو اومدن. البته ناگفته نماند که از این اتفاق خیلی خوش‌حال شدم. :-"
به هر حال، اینطوری کمیت ممکنه بیاد پایین، ولی کیفیت کار می‌ره بالاتر.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من نقدا رو انتخابی نکنید. تعداد نقدا کمتر از این حرفاست و معیار واحدی هم برای انتخاب وجود نداره.

اگر بر اساس سال بکنید خیلی بهتره به خاطر اینکه الان تعداد دسته‌]ها خیلی زیاده و هر فیلم هم چند بار تکرار شده (به خاطر اینکه هر فیلم توی چند ژانرا دسته بندی می‌شه)، در نتیجه شلوغ و نامرتبه. ولی اگر بر اساس سال باشه دیگه این شلوغی رو نداره.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

الان ۲۰ دسته داریم که خوب واقعا نمیشه هیچکدوم رو حذف کرد و با دیگری ادغام کرد چون بل کل با هم تفاوت دارن. من فقط در یک مورد تونستم این کار رو بکنم (میوزیکال/موسیقی) که شباهت زیادی به هم داشتند.
در رابطه با نوع انتخاب نقد هم، ما یک حداقل‌هایی رو مثل عدم کپی پیست بودن در نظر میگیریم. اگر اون نقد اون حداقل‌ها رو داشت به آرشیو واردش میکنیم. در کل زیاد برای آرشیو کردن پستی سختگیری به خرج داده نشده. (کیارش حالا اگر مایلی من اون نقدهات رو حذف میکنم مشکلی نیست :D)
اما شیوه مرتب سازی:
البته خیلی کلی گفتید که بر اساس سال مرتب بشه بهتره. من درست متوجه منظورتون نشدم اگر میشه با مثال و جزیی‌تر منظورتون رو بگید تا ببینم امکانش هست یا نه.

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

در مورد نقدا منظورم این بود که اگه سخت‌گیری کنید در دراز مدّت نتیجه‌ی بهتری می‌ده. البته شاید الان این کار مناسب نباشه، چون تعداد نقدا به حدّ کافی نیست. در مورد نقدهای خودم هم حالا که مسئولان لطف کردن و زحمت کشیدن و این حرفا الان دیگه حیفه پاکشون کنید، هوم؟ :-""" :D
در مورد مرتّب‌سازی، چیزی که تو ذهنم بود این بود که مثلاً یه پست بدید با عنوان فیلم‌هایی که تو سال 2012 میلادی منتشر شده‌ن. بعد داخل همین پست، فیلم‌های سال 2012 رو بر اساس حروف الفبا مرتّب کنید. دنبال یه سایتی که این‌طوری مرتّب کرده باشه گشتم ولی چیزی پیدا نکردم. امیدوارم منظور رو رسونده باشم.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

یعنی بیاین به جای دسته بندی بر اساس ژانر، بر اساس زمان (سال تولید) دسته بندی کنین.

هالیوود خودش چهار قسمته بر اساس تاریخ. می‌شه فیلم‌ها رو به چند دورۀ زمانی تقسیم کرد، هر دوره یه پست. نمی‌شه هر سال یه پست جدا باشه که، خیلی زیاد می‌شه! حالا اینکه بر چه اساسی باشه رو می‌شه با توجه به موقعیت زمانی فیلم‌هایی که نقد شدن مشخص کرد.

× کیندر این پستا رو نمی‌خونه؟ بیا نظر بده دیگه! :D

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

استانداردترین نوع دسته بندی همین دسته بندی بر اساس ژانر هست چون محتوای فیلم مد نظر قرار داده میشه نه سال ساختش.
اگر فرضا ما بیایم بر اساس سال ساخت دسته بندی کنیم مثلا فیلمهای دهه هشتاد میشه 2 تا و از اون ور فیلمهای از 2000 به بعد میشه n تا که اینطوری خیلی نامرتب میشه.
من با این شیوه فعلی بیشتر موافقم چون موضوعی هست و محتوای فیلم رو مشخص میکنه.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

آخه خیلی پراکنده‌س این‌جوری. :-? من هم با سالِ ساخت موافق‌ترم. :-? #نخودآش:‌-"

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

والا من از صبح دارم به این موضوع فکر می‌کنم که چه معیاری مناسب‌تره.

ژانربندی، اون هم با این دقت زیاد که 20تا ژانر مختلف درنظر گرفتی، گزینه‌ی چندان محشری نیست. یک فیلم توی 10تا ژانر تکرار شده؛ با این وجود که خب گاهاً از نظر منطقی اصلاً ربطی به این ژانر نداره و تو براساس ژانری که در IMDb نوشته شده دسته‌بندیش می‌کنی. و خب اگر بخوایم فیلم رو توی مربوط‌ترین ژانرش بذاریم، اختلاف سلیقه همیشه وجود داره.

سال تولید اصلاً معیار مناسبی نیست؛ فیلم‌های یک سال چه ربطی به هم دارن؟! هیچ توجیه منطقی و خاصی برای این دسته‌بندی وجود نداره. مثلاً دنباله‌ها، اقتباس‌ها و بازسازی‌ها توی سینما زیادن و با فواصل زمانی مختلف ساخته می‌شن؛ وقتی نقدهای این‌ها توی انجمن قرار بگیره، بهتره که همشون توی یک پست و زیر هم جمع بشن تا اینکه بخاطر تفاوت زمانی ساخت از هم جدا باشن.
بعد حالا برفرض علت رو هم توجیه کردین؛ با چه دقتی جدول زمانی تنظیم می‌کنین؟ سال تولید؟ دهه‌ی تولید؟ نیم‌دهه‌ی تولید؟ اگر بر اساس سال باشه که خب فیلم‌های 1950 هم همچنان روی بورسن؛ اذیتت هم بخوایم بکنیم فیلم‌های 1920 چاپلینم نقد می‌ذاریم :د تصور اینکه تو برای یک قرن ده‌ها صفحه پست بذاری که 70%ش تا مدت‌ها خالی از سکنه (!) باقی می‌مونن، مسخرست. چندین صفحه تاپیک آرشیو بدون بازده روی دست می‌مونن. اگر هم براساس دهه‌ی تولید دسته‌بندی کنیم که باز هم تناسب پست‌ها جلوه‌ی جالبی نداره؛ تفاوت‌های فاحشی بین حجم فیلم‌های نقد شده توی انجمن در دهه‌های مختلف هست. مجدداً مشکلی که خط بالا توضیح دادم به‌وجود میاد.
بذار فکر کنم روش؛ اگر معیار مناسب‌تری گیر نیاوردیم، همین ژانربندی باقی بمونه. محمد راست می‌گه؛ استاندارد معمول همینه. تا اونجایی که من توی سایت‌های آرشیو فیلم و دانلود دیدم هم، دسته‌بندی به همین روال صورت می‌گیره.

پ.ن. ضمناً هدف از آرشیو، جمع‌آوری نقدهای مختلف یک فیلمه؛ نه یک منتقد. نقدهای اشخاص مختلف از یک فیلم خاص زیر هم باشه بهتره.

× این ارغوان چی می‌گه اینجا؟! :د برو کتاباتو بچین عمو جان :-" بنش کنین اصن :د
همین‌جوری یک چیزی می‌گین؛ اصلاً هم به نمای بعد از اجراش فکر نمی‌کنین. خیلیم خوشحال همتون موافقین؟ :د دسته‌بندی با الگوریتم زمانی با چه منطقی از پراکندگی کم می‌کنه؟ :د

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از Kinder :
همین‌جوری یک چیزی می‌گین؛ اصلاً هم به نمای بعد از اجراش فکر نمی‌کنین. خیلیم خوشحال همتون موافقین؟ :د دسته‌بندی با الگوریتم زمانی با چه منطقی از پراکندگی کم می‌کنه؟ :د
ببینید دوستان، من هی می‌خوام جلوی خودمو بگیرم، هی نمی‌ذارید. :-"
وقتی بازه‌های زمانی‌مون ثابت نباشن، عملاً معنیش اینه که می‌شه یه جوری دسته‌بندی کرد که واریانس تابع صفر مطلق بشه! بدیهی نیست واقعاً؟ :-" اثبات می‌خواید بکنم؟ :-" #کنکوری ریاضی‌زده‌ی بدبخت

دلیلی که من گفتم بر اساس سال دسته‌بندی کنید در وهله‌ی اوّل همین واریانسه بود. البته من این حرفو در مقابل دسته‌بندی فقط بر اساس حروف الفبا زدم. دسته‌بندی بر اساس حروف الفبا یه بدی داره که مثلاً فیلم‌هایی که با بعضی حروف خاص شروع می‌شن کمترن و به طبع فیلمای یه سری حرفا هم بیشترن. اگه بر اساس سال دسته‌بندی کنیم، اون حروفی که فیلماشون زیادن پخش می‌شن تو سال‌های مختلف.
در وهله‌ی دوّم، نسبت به دسته‌بندی فعلی این مزیتو داره که هر فیلم فقط یه جا میاد و اینطوری خیلی حجم آرشیو کوچیک‌تر می‌شه و از شلوغی آرشیو که فک کنم الان همه‌مون سرش اتّفاق نظر داریم، کم می‌شه. مهم‌ترین ایرادی که به دسته‌بندی فعلی وارده فک کنم همین باشه. :-?

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تمام فیلمها بر اساس حروف الفبا مرتب شدند و فلیمهایی که قبلا از طرف چند نفر نقد شدند زیر هم قرار گرفتند.
توی پست اول هم یک آدرس واسه هر ژانر داده شده که کار پیدا کردن فیلم مورد نظرتون رو از قبل هم ساده‌تر میکنه.
پستها کوتاه هستند و فقط با یک چرخش اسکرولر موس از ابتدای پست به انتهای اون میرسید فقط تنها پستی که یکم طولانی شده قسمت دارم هست که اونم کاملا طبیعیه.
در رابطه با دسته‌بندی بر اساس سال هم حرف من همون حرف علی تو پست قبلی هست.

به نقل از Kinder :
ژانربندی، اون هم با این دقت زیاد که 20تا ژانر مختلف درنظر گرفتی، گزینه‌ی چندان محشری نیست. یک فیلم توی 10تا ژانر تکرار شده؛ با این وجود که خب گاهاً از نظر منطقی اصلاً ربطی به این ژانر نداره و تو براساس ژانری که در IMDb نوشته شده دسته‌بندیش می‌کنی. و خب اگر بخوایم فیلم رو توی مربوط‌ترین ژانرش بذاریم، اختلاف سلیقه همیشه وجود داره.

کجا توی 10 ژانر تکرار شده؟ یک فیلم حداکثر توی 3 ژانر تکرار شده (;

به نقل از کیارش :
در وهله‌ی دوّم، نسبت به دسته‌بندی فعلی این مزیتو داره که هر فیلم فقط یه جا میاد و اینطوری خیلی حجم آرشیو کوچیک‌تر می‌شه و از شلوغی آرشیو که فک کنم الان همه‌مون سرش اتّفاق نظر داریم، کم می‌شه. مهم‌ترین ایرادی که به دسته‌بندی فعلی وارده فک کنم همین باشه.

اتفاقا من نظرم دقیقا عکس نظر توئه. آرشیو واقعا مرتب و جمع و جوره. البته این حرف رو برای این نمیزنم که خودم تاپیکش رو زدم :D ولی من واقعا اثری از شلوغی نمیبینم :-??

دهنم واسه ساختن آرشیو و مرتب کردنش سرویس شد واقعا ! دیگه حرفی نمونده که بزنم. با وکیلم تماس بگیرید. :D

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

من نمیدونم الان کجا باید اینو بگم
ولی بهتر نبود یه فیلم میزاشتیم وسط در موردش بحث می کردیم؟
فیلمارو هم براساس سال و ژانرشون میشد تقسیم بندی کرد!!
بهتر نبود؟

• لایک
امتیازات: usboy

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از absolute :
من نمیدونم الان کجا باید اینو بگم
ولی بهتر نبود یه فیلم میزاشتیم وسط در موردش بحث می کردیم؟
فیلمارو هم براساس سال و ژانرشون میشد تقسیم بندی کرد!!
بهتر نبود؟
موردِ اوّل؛ ارجاع‌تون می‌دم به انجمن «تماشای گروهی».
موردِ دوّم هم بحث شده درباره‌ش همین چندین‌تا پست بال‍اتر.

× آقا این آرشیوُ چندوقت‌یه‌بار آپدیت می‌کنین؟

• لایک

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

سوال‌م رو تکرار می‌کنم؛ آرشیو چند وقت یه بار آپدیت می‌شه؟ :ی