• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیسم

• شروع کننده موضوع

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك
فکر نمیکنید داریم یه مقدار زیاده روی میکنیم؟

فکر نمیکنید داریم از بقیه بچه ها فاصله میگیریم؟همین بچه هایی،که میشن آدم های این اجتماع، و ما باهاشون زندگی قراره زندگی کنیم،چه سمپادی چه غیر سمپادی!
من به شخصه خیلی سعی میکنم با دوستای غیر سمپادیم رابطه ی خیلی خوبی داشته باشم،و با بقیه هم خوب ارتباط برقرار کنم!اما گاهی به خاطر همین جدایی ها و فاصله ها که بینمونه،اونام به ما دید خوبی ندارن بعضا" !

الان دوران دبیرستان و راهنمایی که سمپادی هستیم اینجوری پشت هم هستیم، اما فک کنم با توجه به جوّی که هست تو دانشگاه شاید دیگه خبری از اون عِرق(!)سمپادی نباشه!شاید هم مدرسه ایی های سمپادی،دیگه براتون نا آشنا بشن تو دانشگاه!اگه اینجوری قراره ادامه پیدا کنه، تو بقیه دوره های زندگی خیلی ضربه میخوریم!

مدرسه های جدا،دبیرهای مطرح،تصورات غلط ، همین سمپادیا،پیج های فیسبوک،میشه یه دیدگاه که بقیه به ما پیدا میکنن،که ما از بقیه جدا هستیم،بعدا این دیدگاه به خودمونم منتقل میشه.

شاید وقتی به خودمون بیایم ، که دیر شده

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : سمپادیسم

هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر این اصل را رعایت کنیم:هیچ گاه خود را دیگران نیاب(هنگامی"ما"شوید که تک تکتان به"من"رسیده باشید...)

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

راستش من تا حالا فرقی احساس نکردم :-??
همه چی خیلی عادیه
هیچ فرقی هم نمی بینم :-?
کلی دوست دارم که سمپادی نیستن
با خیلیاشونم بیشتر از دوستای سمپادیم صمیمی ترم
دوستامم همینطورین مخصوصا اونایی که ورودی دبیرستان هستن

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

میدونین چیه!؟
کلا فاز ما به اونا فرق میکنه,نه این که خودمون بخوایم.نه....خب ما بیشتر تو مدرسه درگیر درس و مدرسه و کارای پژوهشی و اینا هستیم یا المپ و کنکور و هر چیز دیگه ای ولی تو بقیه مدارس اینجوری نیس....بچه ها ذهنشون به چیزای دیگه ای مشغوله! چیزای که ممکنه به نظر ما اصلا ارزش نداشته باشه! ممکنه تجزیه و تحلیل کردن یه پسر یا دختر تو خیابون واسه اونا تفریح خوبی و جالبی باشه! ولی واسه ما نه!
من وقتی میرم مهمونی اکثرا مثل یه آدم یا یه چیز دیگه نگام میکنن!انگاری از یه جا دیگه اومدم!حتی من دیدم که جلو چش خودم به هرچی سمپادی فش دادن! شاید حالا یا حسودی باشه یا هرچی...ولی ما که به اونا فش نمیدیم!میدیم؟ L-:
وقتی با فامیلامون جمع میشیم همه دخترا با همن وقتی من میرم پیششون کلا خودشون رو جمع و جور میکنن! انگاری من گشت ارشادم چیم!گوشیشون رو قایم میکنن!با ایما اشاره حرف میزنن!این کارا اعصابم رو خورد میکنه! واسه همین ترجیح میدم باهاشون رفت و آمد نکنم
البته بازم میگم همه ی غیر سمپادی این جوری نیستن!من دوستای غیر سمپادی خوبی هم دارم B-)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

فکر میکنم حداقل خودم اینجوری نیستم که خودمو از بقیه جدا بدونم... .

خوب طبیعتا نصف دوستای آدم هم مدرسه ای هاشن... .

ولی خوب حالا دوست کلاس زبان هم هست...دوست کلاس ورزشی(اگه بریم)هست و ... .

در هر حال این رابطه سمپادی هم میتونه خیلی فواید در آینده برامون داشته باشه... .

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب باید دید توی ِ این سمپادیسم چه چیزی از همه مهم تره

آیا باعث این جدایی ها دلبستگی بیشتر افراد توی ِ سمپاده ؟ غرورشونه ؟ احساس متفاوت بودن اون ها نسبت به بقیه‌ست ؟

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

اين يه روند كه همه تو يه دوره از زندگيشون عضوه يه گروهن
ما چيزي خارج از بچه هاي بيرون نيستيم فقط ما يه گروهيم كه اسممون رو گذاشتيم )شايد گذاشتن( سمپاد
مثل بعضي بچه ها كه عضو گروه هاي پيشاهنگي اند چه تو ايران چه خارج
در آينده اين اسم گروهت نيست كه به يدك ميكشي يا تو رو به يدك ميكشه فقط خاطرات خوش عضويتت تو گروهه كه باهاته
جان من نزار اين خاطرات با اين فكرا تلخ شه

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

وقتی که دارم با دوستای دیگم می فهمم یا اونا منو نمیفهمند یا من اونا رو.
ولی اکثر اوقات! اکثر اوقات! وقتی دارم با اونا می گردم، حالم بهم میخوره! این میاد "میگه :من با اون دختره که ... اون یکی: این که چیزی نیست! بگو فلانی چی اس ام اس داده بود! ..." تهش که چی؟!
(منظورم دوستی سالم و مثل آدم نیست)

ولی از وقتی که اومدم اینجا چندین نفر رو دیدم که از نظر من "ارزش" دوست بودن باهاشون رو دارند.
(البته یه سری آدم هم دیدم که پست تر از اون ها تویه هیچ جایی به غیر از سمپاد نمیشه پیدا کرد!) :-??

یه سری از ما ها که اومدیم تویه این جمع خودمون یه سری خورده شیشه ها داشتیم. ولی به جایه اینکه طبق روالی که خیلی وقتا صورت میگیره، من به جای خوبی بیام بدی اون رو بگیرم، نه تنها خصوصیات خوب هم رو گرفتیم، بلکه بدی های هم دیگه رو هم دانسته یا ندانسته اصلاح کردیم!

واسه یه چنین چیزایی که من خوشم میاد از این جو! چند بار هم یکی بهم گفته: (( تو یکی چرند نگو! یه هفته نشده اومده سمپادا ...)) ولی خب من که خیلی خوشم میاد ازش...

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﻋﻀﻮﻳﺖ ﻫﺮ ﮔﺮﻭﻫﻲ ﻳﻪ ﺟﻬﺖ ﮔﻴﺮﻱ ﺍﻱ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺩﺍﺭﻩ ﺧﻮﺏ!(ﺍﺛﺮﺍﺕ ﺧﻮﻧﺪﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﻲ :D!)
ﺍﻭﻧﻢ ﻳﻪ ﻫﻤﭽﻴﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺑﺰﺭﮔﻲ ﻛﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﺧﻮﺩﺵ ﺁﺭﻡ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺑﺎﻻ ﺳﺮ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻫﺎﻣﻮﻥ ﺍﺳﻤﺸﻮ ﺯﺩﻥ ﻭ ﺍﻳﻨﺎ.ﺧﻮﺏ ﺍﻳﻦ ﻣﺴﻠﻤﺎ" ﺑﺎﻋﺚ ﻣﻴﺸﻪ ﻳﻪ ﺟﻮﺭ ﺑﻪ ﺍﺻﻄﻼﺡ ﺳﻤﭙﺎﺩﻳﺴﻢ ﺑﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﻴﺎﺩ.
ﻳﻨﻲ ﺍﮔﻪ ﻃﺮﻑ ﺭﻭﺑﺮﻭﻣﻮﻥ ﺳﻤﭙﺎﺩﻱ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﺎﻫﺎﺵ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺭﺍﺣﺘﻲ ﻭ ﺻﻤﻴﻤﻴﺖ ﺑﻴﺸﺘﺮﻱ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ
ﺍﻣﺎ ﺧﻮﺏ ﺍﻳﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺑﺮ ﻏﻴﺮ ﺳﻤﭙﺎﺩﻱ ﮔﺮﻳﺰﻱ ﻧﻤﻴﺸﻪ.ﻗﻄﻌﺎ" ﺍﮔﻪ ﻃﺮﻑ ﺭﻭﺑﺮﻭﻡ ﻣﺜﻞ ﺩﻭﺳﺘﺎﻱ ﺳﻤﭙﺎﺩﻳﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﻭ ﻣﻨﻮ ﺑﻔﻬﻤﻪ ﻣﺜﻞ ﺍﻭﻧﺎ ﻣﻨﻢ ﺍﺯﺵ ﺩﻭﺭﻱ ﻧﻤﻴـﻛﻨﻢ ﻛﻪ!

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

توی دانشگاه خیلی سخته برای ما!
ولی واقا بودن با بچه های عادی هم خیلی ها استعداداشون سرکوب می شه!

من موافقم هم خودمون خودمونو جدا می بینیم هم بقیه ما رو!
شاید بعدا نتونیم خیلیارو درک کنیم!
ولی به نظرم خیلی این جدا بودن و جدا درس داده شدن مزایاش بیشتر از معایبشه!

الان اگه دبستانمونو ببینیم به ما همون چیزاییو درس میدادن که به بقیه ی کلاس درس داده می شد!
اولویتم با این بود که همه ی کلاس درسو بفهمن و بعد اگه وقت اضافه اومد خارج از درس یه سری مطالبم گفته شه!که نمی شد معمولا!
خوب این بچه های باهوشو سرکوب می کنه!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از گولـی :
توی دانشگاه خیلی سخته برای ما!
ولی واقا بودن با بچه های عادی هم خیلی ها استعداداشون سرکوب می شه!

من موافقم هم خودمون خودمونو جدا می بینیم هم بقیه ما رو!
شاید بعدا نتونیم خیلیارو درک کنیم!
ولی به نظرم خیلی این جدا بودن و جدا درس داده شدن مزایاش بیشتر از معایبشه!

الان اگه دبستانمونو ببینیم به ما همون چیزاییو درس میدادن که به بقیه ی کلاس درس داده می شد!
اولویتم با این بود که همه ی کلاس درسو بفهمن و بعد اگه وقت اضافه اومد خارج از درس یه سری مطالبم گفته شه!که نمی شد معمولا!
خوب این بچه های باهوشو سرکوب می کنه!
اره...این حرفت صحیحه...
اما فکر کنم زننده ی تاپیک بیشتر مقصود اجتماعی داشته تا مقصود تجصیلی و هوش...
یعنی مثلا ما خودمون رو تو اجتماع از هر نظر از بقیه جدا میکنیم چون خودمونو برتر میدونیم...
جقیقتش من معتقدم اولا که باید تا حدی این جدا شدن صورت بگیره...چون مطمئنا هر چقدر کم اما برتریم(نه لزوما برتر البته...متفاوتیم...)
ثالثا این جدایی هم میشه ازش خوب استفاده کرد برای پیشرفت...هم اینکه به"سمپادی بودن"وابسته شد...
انتخاب با خودمونه...میشه خوب هم ازش استفاده کرد

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

درسته که ما برتری هوشی داریم نسبت به خیلیا اما درستش این نیست که خودمونو بالاتر از اونای دیگه بدونیم...
چند درصد جامعه سمپادین؟
تا اخر عمر که نمیشه خودمون رو جدا کنیم که.الان از 80 نفر بچه های تو کلاس ما 6 نفر سمپادین.ما کلن جدا شیم.نمیشه
باید عادی باشیم از نظر اخلاقی

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

درسته که یه ذره جدا از بقیه هستیم :-"
من جدیدا هر چی تلاش میکنم کمتر به نتیجه میرسم انگار غیر سمپادی ها کلا دنیا شون متفاوته با ما
سر کوچکترین و ساده ترین مسائل اختلاف نظر داریم
شاید هم ترجیح میدم که کمتر خودمو انطباق بدم

درسته که بر حسب یه سری اتفاق ما رو از بقیه جدا کردن ولی من الان که فک میکنم میبینم خدا یه چیزی میدونسته که اینجوری شده :-"

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

هرکاری میکنم نمیتونم خودمو جدا ندونم,البته نه خیلی شدید ,توی بعضی چیزا واقعا نمیتونم غیر سمپادی ها رو جدا ندونم,گاهی اوقات بعضی از کارای بعضی هاشون واسم غیر قابل تحمل میشه,میدونم باید طرز فکرم عوض شه اما ترجیح میدم فعلا همینطوری باشه!

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

من که فعلا تازه واردم ولی فک نکنم همچین حسی برام پیش بیاد شاید اگه فرز 1 یا 2 حتی 3 میخوندم پیش میومد ولی حالا نه

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

خب برید خدا رو شکر کنید که سمپاد نابود شد تا خیال شما راحت بشه که از بقیه جدا نیستید!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

امسال چهارمين ساليه كه سمپادي شدم.به نظرم فرق هست.حتي كسايي كه تومراكزسمپادخيلي قوي نيستن ازنظررشدفكري بهترن.نميدونم چرا.غروروتعصب هم ندارم ولي دارم باچشاي خودم مي بينم

AdalikaM5

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1) اهواز
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
شاید مهندسی ژنتیک :-"

به نظر من تفاوتی نیست ... ینی چه طور بگم اگه خودت بخوای تفاوتی نیست ... بعضیا هستن تو سمپادیا که به شدت خودشونو جدا میکنن از بقیه و اجتماع البته من نمیخوام به کسی توهین کنم ولی دارم نسبت به یه سری از سمپادیا که البته خیلی کم هم هستن نظر میدم ... !! کسایی که فقط درس میخونن ... همش درس همش درس ، یه زندگی تک بعدی ، همین که الان شما این جا هستیدو دارید این نظر منو میخونید خیلی واضحه که اینطوری نیستید ... !! =))
من که خودم به شخصه با دوستای دیگم یا با افراد مدارس دیگه هیچ مشکلی ندارم و اصلا سمپادو متفاوت نمیبینم ... !! ینی میخوام بگم که زندگی همش درس نیست ... !! ما از دیگران جدا نیستیم ... :)
خیلی متاسفم برای اون دسته از آدمایی که فکر میکنن سمپادیا یه مشت آدم افسرده ی خرخونن ... اصلا خبر ندارن مدرسه هامون چه طوریه همینجوری برا خودشون نطق میکنن ... ما یه مشت بچه ی شادیم ... اصن یه وضعی =))

Sepidd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ژنتيك.

بچه ها گفتن باهاشون طوری برخورد میشه انگار فضائین ؛ به نظر من درسته هرکسی میفهمه سمپادی هستیم یه جوری میشه ولی این به خود ما هم بستگی داره که چطور برخورد کنیم باهاشون که دفعه ی بعد خود اون فرد بیاد جلو و باهات صمیمی تر باشه‏!‏
دوستمون گفت ما بیشتر به درس فک میکنیم و اونا شاید بهترین تفریحشون توصیف دختر یا پسری تو خیابون باشه؛ یه سوال واسم پیش اومد؛ درسته که شاید واسه ما جالب نباشه اما با رد کردن صریحشون ؛ باید انتظار داشته باشیم که اونا مارو تافته جدا بافته ندونن؟؟
به هر حال این نظر شخصی من بود ؛ من توی این 6سالی که سمپادیم مشکلی نداشتم؛ شاید گاهی از بعضی از حرفای دوستای غیر سمپادیم خوشم نیومد ولی سعی کردم همونجور که اون بهم و علایقم احترام میذارن منم احترام بذارم (;

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

نه من به شخصه اصا فكر نميكنم به سمپادي بودن طرف چه فرقي داريم با بقيه؟ هيچي. 95 درصدمون هيچ كاره شاخي نكرديم من اصا درك نميكنم فرقمونو؟ اصا اين قضيه چرا برا يه سريمون پررنگه واقعا؟ :-??

بالا