• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اهدای عضو ، اهدای زندگی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : اهدای عضو ، اهدای زندگی

در راستای همین کمک به مردم و هم نوع و اینا
اگه میخواین قبل مردن هم مفید باشین
عاجزانه خواهش میشه برین "هلال احمر" عضو شین
هرکجا اتفاق بدی میوفته اولین افراد ,گروه امداد هلال احمر هستن تو زلزله تو برف تو سیل تو جنگ تو همه چی...
اگه این اتفاق بد برا خودتون هم بیوفته میتونین نجات بخش باشین برا مادرتون خواهرتون همسایه تون یا هر کسی که ب کمک پزشکی نیاز داره

×بسی هم اجر اخروی دارن :-"

داوطلبان هلال احمر - سازمان هلال احمر - جمعیت هلال احمر

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

به نقل از (simin) :
مگه ما سنمون قانونیه که بخایم ثبت نام کنیم؟
این چه حرفیه آخه؟
به نقل از ریـحـانـه :
فکر کنم محدودیت سنش 15 ساله. :-?
خیر.نداره
حالا ریا نباشه از اون‌جایی که من یه فرشته‌م ;;) :)) اول راهنمایی این کار بزرگ و خداپسندانه ;)) رو انجام دادم و عضوامو اهدا کردم :D

اینو روی کارتش نوشته : "مایلم اعضای بدنم را در زمان مرگم اهدا کنم.باشد که ادامه زندگی اجزای وجودم ، نجات‌بخش زندگی دیگری باشد"
8->
ولی جدا از شوخی خیلی حس خوبیه که بدونی که عضوات می‌تونن به‌جز برای خودت ، برای دیگرانم مفید باشن

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

بسیار بسیار از این تاپیک استقبال به عمل میارم. :د همین الآن ثبت نام کردم.بیاین حداقل اگه خودمون نمیتونیم به زندگی مون ادامه بدیم ، زندگی کسی که با اعضای بدن ما میتونه زنده بمونه رُ حفظ کنیم.

× وقتی داشتم ثبت نام میکردم احساس کردم چقدر مرگ میتونه نزدیک باشه به آدم. :]

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

لایک میخورد
این که زندگی بخش چندین ادم دیگه باشی و مثن قلبت تو سینه ی یکی دیگه حتی پس از تو هم بتپه حس قشنگیه تا این که یک سری جانوران موزی تغذیه کنن ازت
زنده و سالم باشید همتون صد سال

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

بچه ها اگه میشه لینک اهدا عضو رو یکی بده ( بی زحمت پ.خ کنه من حال ندارم بیام این جا! :D)
من یکی واقن خعلی دوس دارم ثبت نام کنم!

+

میگما بعد 300 سال قلب من ب درد اهداییدن میخوره؟! :D ( حالا چون شمایین 200 سال!)

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

مرسی از سحر جون ب خاطر آدرس! :لایک

عاغا ما نیز عضو شدیم
فقط به مناسبت عرق سمپادی اعضامو بدین به ی بچه سمپادی ( البته ایشالله همتون صد و بیس ساله شین بعد بمیرین!120 سال بسه !)
اما اگ نشد بدینش ب ی مادر خصوصن مادری ک بچه کوچیک داره!

خب دیگه وصیتامم کردم رفتم بمیرم! :D h-:
-------------
منم خيلي دوست دارم يكي داشته باشم :D
بذا بزرگ بشم يه گندشو برا خودم ميگيرم :)

Ho Da

کاربر فعال

به نقل از Farz :
در راستای همین کمک به مردم و هم نوع و اینا
اگه میخواین قبل مردن هم مفید باشین
عاجزانه خواهش میشه برین "هلال احمر" عضو شین
هرکجا اتفاق بدی میوفته اولین افراد ,گروه امداد هلال احمر هستن تو زلزله تو برف تو سیل تو جنگ تو همه چی...
اگه این اتفاق بد برا خودتون هم بیوفته میتونین نجات بخش باشین برا مادرتون خواهرتون همسایه تون یا هر کسی که ب کمک پزشکی نیاز داره

×بسی هم اجر اخروی دارن :-"

داوطلبان هلال احمر - سازمان هلال احمر - جمعیت هلال احمر

ممکنه در مورد عضویت تو حلال احمر و اینا یکم بیشتر توضیح بدید؟

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

ی روز رفتتم تو سایتتش..فرم ثبت نام رو پرکردم..یدونستم مخالفت میکنن اما این کارو کردم..ولی جرات تایید نداشتم..نشد..ی دوستی داشتم دوران بچگیمون باهم پرشد تااینکه رفتن تهران..چند وقت پیش خبر فوتش به دستم رسید...اما اون هیچوقت برای من نمرده...چون تونست..جون چندین نفرو نجات بده ..خیلی دلم تنگه براش!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

من اینکارو خیلی دوس دارم
ولی قبلا که با مامانم حرف میزدم فحش میداد بهم :D
ولی جدیدا میگه من خودم نمیتونم این کارو بکنم،نمیتونم قبول کنم که قلبم تو بدن یکی دیگه باشه بعد از مرگم(کلا هنوز براش جا نیوفتاده)
ولی میگه شما هر کاری خواستین بکنین بدن مال شماست و تصمیم گیرنده خودتونین
البته با بابام که نمیشه راجع به این موضوع حرف زد اصلا
اونروز داشتم با یه بنده خدایی حرف میزدم راجع به همین موضوع که یهو گفت "به نظر من خدا از اینکار ناراحت میشه چون آدم همونجوری که دنیا میاد همونجوری باید بمیره نباید چیزی کم داشته باشه" سعی کردم قانعش کنم ولی نشد
ولی در کل کار قشنگیه ما(همه ی نوه های دختر) کارت داریم خیلی خوبه :)

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

اقا من 2سال ثبت نام کردم کارتش نیومده :D
بعد زنگم زده میگه شما نگران نباشید اسمتون هست اگه فوت کردید از بیمارستان که اقدام بشه ما بهشون میگیم :))منم گفتم باشه دیگههه

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.

من یه چیزی بگم؟من با اهداء عضو مخالفم! ازتون میخوام نظرمو تا آخر بخونید و بگید که اشتباه میکنم یا نه!
درباره ِی بیمارای مرگ مغزی گفته میبشه که چون برگشت پذیر نیستن و تا حالا حتی یه مورد هم برگشت فرد مرگ مغزی گزارش نشده پس این فرد مرده تلقی میشه و میشه با اعضای ِبدنش جون ِبقیه رو نجات داد.اما دوستان تا حالا به این فکر کردید که وضعیت مرگ مغزیای امروز مثل کساییه که چهارصد پونصد سال پیش سکته قلبی کردن مثلا؟اون زمان هم چون نمیدونستن قضیه از چه قراره طرفُ خاک میکردن!پس به نظرتون بهتر نیست بجای اینکه با کشتن مرگ مغزی شده ها بیمارای نیازمند پیوند رو نجات بدیم به دنبال راه جدیدی برای درمانشون باشیم؟
بعدم من با اینکه میگن "چون اگه دستگاه ها رو قطع کنیم میمیره،پس مرده تلقی میشه" مخالفم.شما به یه تیکه سنگ این دستگاه ها رو وصل کن،نفس میکشه؟نمیکشه چون سنگه،مرده ست،اما یه مرگ مغزی با با دستگاه نفس میکشه.پس مادامی که همین دستگاها شما رو زنده نگه میدارن اهدای اعضای شما مثل اینه که یه آدم سالمُ بکشیم و اعضاشو اهدا کنیم!و همونطور که میدونید این خداست که اختیار جان ما رو داره و تا وقتی که اون بخواد ما زنده باشیم ما حق نداریم مخالفت کنیم، این بدن فقط امانت خدا پیش ماست و بی اجازه خرج کردنش خیانت در امانته،نیست؟و اصلا نمی فهمم یعنی چی که من رضایت بدم چیزی که مال ِمن نیست و فقط امانتی پیش ِمنه بعد از مرگم به کس دیگه ای داده بشه!
از طرفی شما الان زنده اید و نمیدونید بعد از مرگ تون قراره چه اتفاقی براتون بیفته،چه بسا وقتی مرگ مغزی شدید(البته خدایی نکرده) تو اون حالت که دیگه نمی تونید نظرتونو بیان کنید پشیمون شده باشید از اینکه یه روز فرم اهدا عضو رو امضا کردید،شاید خواست خدا بر این بوده که شما بین این همه آدم که مرگ مغزی شدن و برنگشتن،برگردید،اما اعضای شما اهدا شده،پس خواست خدا عملی نمیشه.

البته ایننظر ِشخصی بنده ست.

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

من این کارو نمیکنم چون هر کسی لیاقتشو نداره...!

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

سپیده:برگشتن مرگ مغزی یک موردِ بسیار نادر ِ.یعنی کسی که مرگ مغزی شده عملاً «مُرده» به حساب میاد.بعد هم منظورت از اینکه میگی :«خواست خدا عملی نمیشه» رُ متوجه نمیشم. :د اگر خواستِ خدا ست چرا نباید عملی بشه؟ (حالا لطفاً وارد بحث های مذهبی نشیم چون ربطی به تاپیک نداره.)

Ali Bahari:شما میتونید اعضاتونُ اهدا نکنید امّا نمیتونید راجع به لیاقت داشتن یا نداشتن آدما برای ادامه ی زندگی تصمیم بگیرید. :)

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.

اصلا نادر که هیچی! من بهت میگم که تا حالا حتی یه نفرم برنگشته!اما آیا این به معنی اجازه داشتن برای اهدا عضوِ؟ نیست به نظرم.اصلا انقد طرفُ با دستگاه نگه داریم که بلاخره بمیره،بازم حتی اگه در حال مردن باشه و مردنش قطعی باشه این اجازه ایجاد نمی کنه.
به نظرم فضای احساسی "که چه خوبه یکی دیگه ام نجات بدیم"بیشتر حاکمه تا فضای منطقی.

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

سپیده تو پ.خ هم بهت گفتم:
وقتی کسی بدون دستگاه و تو حالت طبیعی زنده نمیمونه ؛ یعنی مُرده.یعنی ما داریم به زور نگه ش میداریم تو مرز بین مرگُ زندگی.نهایتش این هست که اون آدمُ از دستگاه جدا میکنن تا به مرگ طبیعی بمیره و بعد به خاک میسپرنش.بهتر نیست که اون آدم قبل از مرگ طبیعی ش وقتی میتونه زندگی چند نفر دیگه رُ نجات بده ؛ این کارُ انجام بده؟

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

× خیلی خوبه که قلبِ آدم بعد ِ وجود نداشتن ِ جسم ـش بزنه،یک حس ِ خوب ِ!
جالبه اما من همه ی عضوامُ جز همین یکیُ اهدا کردم.
من می تونم همه چیُ غیر ِ همین یکیُ اهدا کنم،خودش خرابه نمی تونه واسه کسی بزنه. :د

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

منم ثبت نام کردم و یه آن حس کردم مرگ چقدر میتونه نزدیک باشه!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سپیده. :
اصلا نادر که هیچی! من بهت میگم که تا حالا حتی یه نفرم برنگشته!اما آیا این به معنی اجازه داشتن برای اهدا عضوِ؟ نیست به نظرم.اصلا انقد طرفُ با دستگاه نگه داریم که بلاخره بمیره،بازم حتی اگه در حال مردن باشه و مردنش قطعی باشه این اجازه ایجاد نمی کنه.
به نظرم فضای احساسی "که چه خوبه یکی دیگه ام نجات بدیم"بیشتر حاکمه تا فضای منطقی.

اون آدم اختیار ش با خودش هست!
حتما وقتی داره فرم رو پر میکنه به این مسائل هم فکر میکنه دیگه! :-"
در ضمن نگه داشتن بیمارا با دستگاه هرشب چندین میلیون هزینه ش میشه اونجور که شنیدم :rolleyes:

به نقل از Ho Da :
ممکنه در مورد عضویت تو حلال احمر و اینا یکم بیشتر توضیح بدید؟

هلال البته :-"
عضویت ش اینترنتی نیس
باید به مراکز هلال احمر شهرتون مراجعه کنین
اول باید ی سری کلاس های خاص رو بگذرونین (فقط تئوری) درباره کلیات هلال احمر و وظایف و آناتومی بدن و گروه های خاص و اینا
بعد از اون بهتون ازتون امت میگیرن اگه قبول شدین میتونین مشخص کنین که امدادگر بشین یا نجاتگر که دوره های خاص خودش رو داره
اگه این دوره ها رو بگذرونین بازم مدرکش رو بهتون میدن و شما عضو داوطلب میشین و هروخ حادثه ای پیش بیاد خودتون به سازمان مراجعه میکنین برا کمک

×نَگین تاپیک رو منحرف کرد :rolleyes:

سپیده.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان3
شهر
شهر _آدم های _افسرده.

اون آدم اختیار ش با خودش هست!
ین بدن فقط امانت خدا پیش ماست و بی اجازه خرج کردنش خیانت در امانته،نیست؟و اصلا نمی فهمم یعنی چی که من رضایت بدم چیزی که مال ِمن نیست و فقط امانتی پیش ِمنه بعد از مرگم به کس دیگه ای داده بشه!

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از sara.1997 :
من دوست دارم اما جرئت ...
از مرگ میترسم از عضو شدن بیشتر ...
چ ترسي ؟
مرده ك ديگ دردش نمياد! :-"
منم اجازه ي مامان بابامو ميگيرم بعد! حتما عضو ميشم البته تا 5 ام ماه بعد باس صبر كنم ك 15 سالم بشه! :rolleyes:

بالا